OEM 2 rdzenia elastyczny kabel 4x10mm2 + 1x6mm2 RVV dla trzyfazowego zasilania ziemnego
Podsumowanie produktu
Szczegóły produktu
2 rdzenia kablu elastycznego 4x10 mm2
,2 rdzenia elastyczny kabel 1x6mm2
,Kabel zasilania ziemnego klasy 5
Opis produktu
4 rdzenia + kabel ziemski 4x10mm2+1x6mm2 RVV dla trzech fazy + zasilacz ziemski
Oznaczenie i znaczenie kabla
|
Kod |
Znaczenie |
|---|---|
|
RVV |
R = elastyczny przewodnik miedziany (klasa 5), V = izolacja PVC, V = osłona PVC |
|
300/500 V |
Napęd nominalny U0/U = 300/500 V; Um = 500 V |
|
4 × 10 mm2 + 1 × 6 mm2 |
Cztery rdzenie zasilania 10 mm2 + jedno zmniejszone rdzenie zabezpieczające 6 mm2, miedziane elastyczne (wymiar niestandardowy) |
Konstrukcja: elastyczna linia o obudowie z PVC, o okrągłym profilu (5 rdzeni, konfiguracja 4+1)


RVV 4×10.0 + 1×6.0 mm2
1. Przegląd produktu i podsumowanie oceny.RVV 4×10.0+1×6.0 to pięciojadrowy elastyczny PVC-izolowany PVC-obudowany przewód o napięciu 300/500 V AC (50 Hz) i temperaturze przewodnika 70 °C, zbudowany wokół czterech 10.0 mm2 elastycznych przewodników głównych klasy 5 z miedzi wygrzanej plus jeden 6.0 mm2 neutralny / ochronny przewodnik ziemski ️ każdy izolowany PVC i zbiorczo pokryty drugą powłoką z PVC. Wyprodukowany i badany zgodnie z GB/T 5023.5 (60227 IEC 53) / IEC 60227-5,z elastycznymi przewodnikami zgodnie z GB/T 3956. Gotowa średnica wynosi około 22,0 mm i masa nominalna około 850 kg/km (≈ 85 kg na 100 m), dostarczana na rolkach 100 m lub kartonach.przewód przenosi około 57 A w wolnym powietrzu w temperaturze 25 °C (szacunek inżynieryjny) 3P+N+E elastyczny zasilacz do urządzeń przemysłowych, podgłównych i większych obciążeń trójfazowych, w przypadku których w jednym elastycznym kablu wymagany jest dedykowany przewodnik neutralny / naziemny.
2. Konstrukcja warstwa po warstwie (przewodnik do płaszcza).
| Warstwa | Budowa | Ściana | Średnica |
|---|---|---|---|
| Przewodnik główny (Cu) ×4 | Zgrzewany Cu, klasa 5 elastyczny, 126 × 0,32 mm (1+6+12+18+24+30+35) każdy | / | ≈ 3,9 mm |
| Neutralny przewodnik (Cu) ×1 | Zgrzewany Cu, klasa 5 elastyczny, 84 × 0,30 mm (1+6+12+18+24+23) | / | ≈ 3,0 mm |
| Izolacja (PVC) ×5 | Związek z PVC, PVC/C (TI1) ️ 1,0 mm na głównym, 0,8 mm na neutralnym | 10,0 / 0,8 mm | ≈ 5,9 mm głównego / ≈ 4,6 mm neutralnego |
| Zgromadzenie rdzenia | Cztery główne rdzenie kwadratowe + jedno rdzenie neutralne w środku; przerwy wypełnione przez wytłaczanie osłony | / | ≈ 19,2 mm (pochodne) |
| Powierzchnia zewnętrzna (PVC) | Związek z PVC, PVC/ST5, czarny lub na zamówienie | 10,40 mm | ≈ 22,0 mm (zakończone) |
3Charakterystyka elektryczna.Każdy przewodnik główny o pojemności 10,0 mm2 jest utrzymywany do maksymalnego oporu prądu stałego 1,91 Ω/km w temperaturze 20 °C, wzrastając do około 2,42 Ω/km w punkcie pracy 70 °C. Neutralny przewodnik o pojemności 6,0 mm2 jest utrzymywany do maksymalnego 3.Każda długość przetrwa rutynowy 2,0 kV AC dowód częstotliwości mocy, który trwa przez pięć minut.0075 MΩ·km w temperaturze 70 °C, a typowe dane obejmują pojemność rdzenia głównego ≈ 200 nF/km i impedancję prądu przemiennego 50 Hz ≈ 1,91 Ω/km. Przy wszystkich czterech głównych rdzeniach podłączonych do energii obciążenie odniesienia wynosi około 57 A w wolnym powietrzu w temperaturze 25 °C,a spadek napięcia pętli przy 57 A wynosi około 0.22 V na metr.
Parametry elektryczne
|
Parametry |
Wartość |
Uwaga: |
|---|---|---|
|
Nomienne napięcie U0/U |
300 / 500 V |
Um = 500 V |
|
Próbkowe napięcie prądu przemiennego (5 min) |
20,0 kV |
Rutyna (referencja) |
|
Napięcie badania typu |
20,5 kV |
Odnośnik IEC 60227 |
|
Opór prądu stałego @20 °C (rdzeń zasilania) |
≤ 1,91 Ω/km |
GB/T 3956 Klasa 5 maksymalnie 10 mm2 |
|
Opór prądu stałego @20 °C (rdzeń PE) |
≤ 3,30 Ω/km |
GB/T 3956 Klasa 5 maks. 6 mm2 |
|
Odporność prądu przemiennego @70 °C (wzrost, moc) |
≈ 2,44 Ω/km |
na rdzeń |
|
Odporność AC @70 °C (est., PE) |
≈ 4,21 Ω/km |
na rdzeń |
|
Narysowany prąd w powietrzu (jednopasowy, 30 °C, używany dwukernik) |
≈ 40 ️ 55 A |
w przypadku stosowania jako 2-rdzeniowe z 4 rdzeniami mocy |
|
Prąd znamionowy (projekcja, na rdzeń mocy) |
≈ 47 A |
konserwatywny, w odniesieniu do ekstrapolacji GB/T 16895 |
|
Poziom prądu (3 fazy + N + PE, zrównoważony) |
≈ 32 47 A na fazę |
zredagowane z powodu łączenia |
|
Bezpośrednio zakopane |
Nie ma zastosowania |
Łatwy sznurek, nie przeznaczony do bezpośredniego pochowania |
|
Prąd zwarcia (1 s, Cu, 160 °C, moc) |
≈ 1,00 kA (1000 A) |
10 mm2 odniesienia |
|
Prąd zwarcia (1 s, Cu, 160 °C, PE) |
≈ 0,60 kA (600 A) |
6 mm2 odniesienia |
|
Częstotliwość |
50/60 Hz AC lub DC |
/ |
Wartości odniesienia: 10 mm2 przewodu elastycznego typowa przepustowość prądu 40 55 A. W przypadku 3-fazy + N + PE przy 400 V maksymalne zbilansowane obciążenie ≈ 32,6 kW (47 A na fazę). Przy 47 A spadek napięcia ≈ 2.4 V/km na rdzeń (≈00,6% na 100 m przy napięciu 400 V od linii do linii).
Charakterystyka temperatury
- Maksymalna temperatura pracy przewodnika: 70 °C
- Maksymalna temperatura zwarcia (≤ 5 s): 160 °C
- Temperatura awaryjnego przeciążenia: 85 °C
- Min. temperatura otoczenia instalacji: -15 °C (PVC elastyczny)
- Zakres otoczenia eksploatacyjnego: od -15 °C do +70 °C (obudowa z PVC)
4Odpowiedź termiczna i zachowanie płomienia.Izolacja PVC utrzymuje ciągłą temperaturę przewodnika 70 °C. Przewód jest przeznaczony do warunków pracy w zakresie od -15 do +70 °C, nie może być rozwinięty poniżej 0 °C bez wstępnego uwarunkowania,i używa 25 °C jako referencyjnego otoczenia dla ampacytyZachowanie płomienia spełnia wymagania testowania pionowego GB/T 18380.12 (IEC 60332-1) dla jednego kabla, co oznacza, że przewód sam się gasi po usunięciu źródła płomienia.Ponieważ zarówno izolacja jak i osłona są halogenowanym PVC, przewód emituje dym i chlorek wodoru w pożarze; projekty o niskim poziomie dymu i zerowego halogenu muszą określać wariant LSZH.

5Installacja i obsługa.Zgięcia nie mogą spaść poniżej 6-krotnej rzeczywistej średnicy zewnętrznej ≈ około 132 mm dla tego rozmiaru.Zakończenie wymaga odcięcia 22 ∼ 25 mm i zawsze używania żurawicy na elastycznych prętach klasy 5 w celu zapobiegania zniszczeniu drutuWęzły przechowywane poniżej 0 °C należy ogrzać w pomieszczeniach przed rozwinęciem; napięcie ciągnące powinno utrzymywać się w granicach 690 N, a sznur nigdy nie może być używany jako linia ciągnąca.Wymóg 57 A wymaga obniżenia wartości, gdy temperatura otoczenia lub połączenie odstępują od warunków odniesienia.. Ten kabel nie jest przeznaczony do bezpośredniego zakopania, ekspozycji na promieniowanie UV na zewnątrz lub ciągłego powtarzającego się gięcia.o pojemności nieprzekraczającej 10 W,.
Parametry mechaniczne i instalacyjne
- Minimalny promień gięcia: ≥ 6 × OD → ≈ 121 mm przy Ø20,2 mm
- Maksymalne napięcie pociągające: lekkie, unikaj pociągania; użyj gruczołu odciągającego
- Bezpośrednie pochowanie: NIE nadaje się
- Identyfikator przewodów: ≥ 1,5 × OD → ≥ 30 mm; użyj przewodów o szerokości 40 mm lub 50 mm
- Przymocowanie: zaciski kablowe, wiązania kablowe
- Zgięcie: nadaje się wyłącznie do lekkiego gięcia (10 mm2 jest sztywne)
6Typowe aplikacje serwisowe.Ten pięciordzikowy przewód 3P+N+E jest elastycznym zasilaczem dla trójfazowych obciążeń przemysłowych, które wymagają dedykowanej neutralnej i ochronnej ziemi w jednym kablu:zasilanie małych silników trójfazowych o mocy do około 4 kW, przewody przemysłowych spawarek i ładowarek akumulatorów, połączenia między płytami dystrybucyjnymi i trójfazowymi ośrodkami obciążenia, zasilacze klimatyzatora i pompy ciepła do 12 kW,Władowania pomp i silników wentylatorów, urządzenia do produkcji mocy CNC w warsztatach, sprzęt laboratoryjny i materiały do zestawów badawczych, trójfazowa dystrybucja prądu na scenie i wystawie, kontrolki szklarni rolniczych i nawadniania,Połączenia między ładowarką elektryczną a sprzętem do prania samochodówZaaprobowane metody instalacji obejmują podłączenie instalacji do urządzeń, podłączenie kabli i kanalizację w pomieszczeniach suchych,zarówno w pomieszczeniach wewnętrznych, jak i w zakrytych, chronionych przestrzeniach.

7Testy i system zapewnienia jakości.Badania rutynowe na każdej długości obejmują weryfikację oporu prądu stałego przewodnika zarówno dla rdzenia głównego (≤ 1,91 Ω/km), jak i rdzenia neutralnego (≤ 3,08 Ω/km) w temperaturze 20 °C, 2,0 kV AC / 5 min,ciągłość przewodów w ciągu wszystkich pięciu rdzeni, oraz inspekcja wymiarowa obejmująca izolację główną ≥ 1,00 mm, izolację neutralną ≥ 0,80 mm, osłonę ≥ 1,40 mm i średnicę całkowitą ≈ 22,0 mm.Badania próbkowe i typu obejmują izolację z PVC i wytrzymałość na rozciąganie osłony (≥ 10 MPa) z wydłużeniem (≥ 100% izolacji / ≥ 125% osłony), deformacja cieplna PVC w temperaturze 80 °C, kurczenie PVC w temperaturze 150 °C, badanie pionowego płomienia z jednym kablem, badania gięcia i gięcia na zimno w temperaturze −15 °C oraz badanie napięcia po gięciu.Każdej rolce towarzyszy certyfikat badania fabrycznego.
Parametry kabli

Parametry badań kabli

Struktura przekroju kablowego


Opis konstrukcji kable

8Standardy i zgodność.Projekt i produkcja podlegają normom GB/T 5023.5 i IEC 60227-5 dla elastycznych przewodów 300/500 V (60227 IEC 53).0 mm2 przewodnika głównego jako 126 przewodów 0.32 mm (R ≤ 1,91 Ω/km) i 6,0 mm2 neutralnego przewodnika jako 84 przewodów o średnicy 0,30 mm (R ≤ 3,08 Ω/km).12Ogólne metody badań są zgodne z normami GB 5023.1 / GB 5023.3, podczas gdy oznakowanie powierzchniowe jest zgodne z GB/T 6995. Kable mogą być również dostarczane do wymagań IEC, BS, DIN, UL lub VDE na żądanie.Szpitale i inne zamknięte miejsca publiczne wymagają wariantu LSZH.

9Opakowania, magazynowanie i logistyka.Standardowa dostawa wynosi 100 m na rolę lub karton, z dostosowanymi do potrzeb długościami cięcia dostępnymi na żądanie.rok produkcji i oznaczenie metryczne sekwencyjne dla GB/T 6995Przechowywanie w suchym, pokrytym pomieszczeniu o temperaturze od -15 do +40 °C, chronionym przed bezpośrednim światłem słonecznym, wilgocią, olejami i ostrymi przedmiotami; rolki pozostają uszczelnione do momentu montażu.warunki rolki w pomieszczeniach zamkniętych do ≥ 0 °C przed rozwinięciemPodczas transportu rolki muszą być zabezpieczone przed tarciem się i uderzeniem, a sznurek nigdy nie może być ciągnięty przez ścierającą ziemię lub ostre krawędzie.
10Specyfikacja zakupu.Należy podać "RVV 300/500 V 4×10.0+1×6.0" wraz z wymaganą długością lub układem rolki, kombinacją kolorów izolacji i preferencjami oznakowania.Należy określić kolor powłoki (czarna jest standardem) oraz standardowy kod kolorów 3P+N+E (czarna/czerwona/niebieska dla faz), żółto-zielony dla neutralnego/ziemianego), zawsze należy poprosić o certyfikat badania fabrycznego w celu potwierdzenia rzeczywistej średnicy (≈ 22,0 mm),masę (≈ 850 kg/km) i opory przewodników głównych i neutralnych dla serii produkcyjnej,Jeżeli potrzebna jest konstrukcja o niskim poziomie dymu, zero halogen lub ciągła elastyczność, należy zamówić odpowiednio wariant LSZH lub H05VV5-F.
11Często zadawane pytania w branży kablowej.
- Pytanie 1: Dlaczego używamy kabla 4+1 rdzenia zamiast 4-rdzenia?Kabel 4-rdzeniowy przewozi trzy fazy plus jeden zwrot, ale w systemie 3P + N + E potrzebujesz zarówno neutralnego (przenoszącego prąd), jak i ochronnego ziemia (bezpieczeństwo).Konstrukcja 4+1 umieszcza trzy fazy w trzech dużych rdzeniach, neutralny w czwartym dużym rdzeniu i ochronny ziemia w mniejszym centralnym rdzeniu, wszystkie w jednej kurtce, eliminując potrzebę oddzielnego drutu ziemia.
- P2: Dlaczego rdzeń neutralny jest mniejszy (6,0 mm2) niż rdzeń główny (10,0 mm2)?W równoważonym trójfazowym systemie neutral przewozi niewielki lub żaden prąd, więc można go zmniejszyć.VFD) neutralny może przenosić znaczący prąd harmonijny w tych przypadkach określać pełnowymiarowy neutralny (4 × 10 + 1 × 10) zamiast.
- P3: Co oznacza elastyczny przewodnik klasy 5?Klasa 5 (GB/T 3956) składa się z wielu cienkich przewodów (126 × 0,32 mm przy 10,0 mm2, 84 × 0,30 mm przy 6,0 mm2), co daje przewodowi elastyczność i wytrzymałość na gięcie.Klasa 2 (używana w kablach zasilania, takich jak YJV) wykorzystuje mniej grubszych przewodów i jest znacznie sztywniejsza.
- P4: Czy ten kabel może napędzać trójfazowy silnik bezpośrednio?Tak, dla małych silników o mocy do około 4 kW przy 57 A. Większe silniki wymagają kablu silnikowego (YJV) z koordynowaną z uruchomieniem ochroną przed zwarciem i przeciążeniem.Zawsze rozmiar przewodu do pełnego obciążenia prądu plus margines bezpieczeństwa.
- P5: Dlaczego 10,0 mm2 jest znamionowane na około 57 A, podczas gdy kable zasilania przenoszą znacznie więcej?Sekcja poprzeczna bezpośrednio określa przepustowość prądu. 10,0 mm2 jest nadal przekroczeniem poprzecznym elastycznego przewodu lekkiego użytku; 16,0 mm2 przepuszcza już około 76 A i 25,0 mm2 około 101 A.Nadmierne rozmiary niepotrzebnie zwiększają koszty, średnica i waga miedzi.
- P6: Czy RVV można używać na zewnątrz?Nie w standardowej postaci: płaszcz PVC nie jest stabilizowany na działanie promieni UV i ulega degradacji w przypadku długotrwałego promieniowania słonecznego.użyć stalowej taśmy opancerzonego kabla zasilania.
- P7: Jaka jest różnica między ziemią neutralną (N) a ziemią ochronną (PE)?Neutralny (N) jest przewodnikiem prądu, który uzupełnia obwód AC; jest on zwykle w napięciu bliskim do zera, ale może przenosić prąd.Ziemia ochronna (PE) nie przeprowadza prądu w normalnych warunkach, ale zapewnia ścieżkę o niskim opór do ziemi w przypadku awarii izolacji, chroniąc ludzi przed uszkodzeniami elektrycznymi.
- P8: Dlaczego PVC może działać tylko w temperaturze 70 °C, podczas gdy XLPE działa w temperaturze 90 °C?PVC jest termoplastycznym materiałem, który zmiękcza się i deformuje przy podwyższonej temperaturze; XLPE jest połączony w sieć termoodporną, która zachowuje swój kształt do 90 °C.Dlatego RVV (PVC) jest ograniczony do 70 °C, a YJV (XLPE) do 90 °C.
- P9: Dlaczego średnica końcowa różni się w zależności od producenta dla tego samego wielkości nominalnej?Standardy określają minimalną grubość izolacji i osłony oraz wydajność elektryczną, ale nie dokładną średnicę.Konstrukcja wypełniacza i tolerancja obudowy różnią się w zależności od roślin .0 mm
- P10: Jakie testy potwierdzają akceptację po dostarczeniu i przed energetyzacją?W momencie dostawy należy zweryfikować certyfikat badania fabrycznego (opór główny ≤ 1,91 Ω/km, opór neutralny ≤ 3,08 Ω/km, 2,0 kV/5 min, wymiary ≈ 22,0 mm), czytelność płaszcza i integralność bębna.Po instalacji, przeprowadzenie badania odporności izolacyjnej oraz wytrzymałości 2,0 kV AC / 5 min, a następnie potwierdzenie prawidłowego oznaczenia wszystkich pięciu przewodników przed podaniem energii.
- P11: Jakiego okresu trwania można się spodziewać?W przypadku instalacji i działania w określonych granicach temperatury i napięcia, elastyczne kable z PVC są zaprojektowane z myślą o żywotności około 10-15 lat w suchych warunkach wewnętrznych; trwałe przeciążenie,wielokrotne gięcie powyżej minimalnego promienia 6 × OD, ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe lub działanie powyżej 70 °C znacząco skróci ten okres życia.