4 rdzenia kablu zasilania przemysłowego 10 mm2 RVV PVC elastyczna miedź
Podsumowanie produktu
Szczegóły produktu
4 Rdzeniowy kabel zasilania przemysłowego
,Przemysłowy kabel zasilania 10 mm2
,4 Węzeł rdzenia
Opis produktu
Przemysłowy kabel zasilania 4 rdzenia 10mm2 RVV PVC elastyczny miedziany 300/500V
Oznaczenie i znaczenie kabla
|
Kod |
Znaczenie |
|---|---|
|
RVV |
R = elastyczny przewodnik miedziany (klasa 5), V = izolacja PVC, V = osłona PVC |
|
300/500 V |
Napęd nominalny U0/U = 300/500 V; Um = 500 V |
|
4 × 10 mm2 |
Cztery elastyczne rdzenie, każde z przewodnikiem miedzianym o pojemności 10 mm2 (wymiar na zamówienie) |
Konstrukcja: elastyczna sznurka o obudowie z PVC, o okrągłym profilu (4 rdzenia)


RVV 4 × 10,0 mm2
1. Przegląd produktu i podsumowanie oceny.RVV 4×10.0 to czterogłowy elastyczny, izolowany PVC przewód o pokrycie PVC o napięciu 300/500 V AC (50 Hz) i temperaturze przewodnika 70 °C, zbudowany wokół czterech 10.0 mm2 przewodników elastycznych z miedzi wygrzanej klasy 5. Wyprodukowane i przetestowane według GB/T 5023.5 (60227 IEC 53) / IEC 60227-5, z elastycznymi przewodnikami według GB/T 3956.6 mm i masa nominalna około 720 kg/km (≈ 72 kg na 100 m), dostarczane na rolkach lub kartonach o długości 100 m.przewód przenosi około 57 A w wolnym powietrzu w temperaturze 25 °C (szacunek inżynieryjny) , przeznaczone do podłączeń głównych, przewodów silnikowych i połączeń przemysłowych wymagających zarówno wysokiego prądu, jak i elastycznej instalacji.
2. Konstrukcja warstwa po warstwie (przewodnik do płaszcza).
| Warstwa | Budowa | Ściana | Średnica |
|---|---|---|---|
| Przewodnik (Cu) × 4 | Zgrzewany Cu, klasa 5 z elastycznymi strunami, 126 × 0,32 mm (1+6+12+18+24+30+35) każdy | / | ≈ 3,9 mm |
| Izolacja (PVC) × 4 | Związek z PVC, PVC/C (TI1) | 10,00 mm | ≈ 5,9 mm |
| Zgromadzenie rdzenia | Cztery izolowane rdzenie przewodowe w układzie kwadratowym; przepaści wypełnione wytłaczaniem osłony | / | ≈ 15,8 mm (pochodne) |
| Powierzchnia zewnętrzna (PVC) | Związek z PVC, PVC/ST5, czarny lub na zamówienie | 10,40 mm | ≈ 18,6 mm (zakończone) |
3Charakterystyka elektryczna.Każdy przewodnik o powierzchni 10,0 mm2 jest utrzymywany do maksymalnego oporu prądu stałego 1,91 Ω/km w temperaturze 20 °C, wzrastając do około 2,42 Ω/km w punkcie pracy 70 °C. Każda długość przetrwa rutynę 2.0 kV prędkość prądu przenośnego trwała przez pięć minutOporność izolacyjna gotowego kabla pozostaje powyżej 0,0075 MΩ·km w temperaturze 70 °C, a typowe dane obejmują pojemność ≈ 200 nF/km i impedancję AC 50 Hz ≈ 1,91 Ω/km (dominujący opór).Wszystkie cztery jądra podłączone, obciążenie referencyjne wynosi około 57 A w wolnym powietrzu w temperaturze 25 °C (szacunek inżynieryjny), a spadek napięcia pętli w 57 A wynosi około 0,22 V na metr.
Parametry elektryczne
|
Parametry |
Wartość |
Uwaga: |
|---|---|---|
|
Nomienne napięcie U0/U |
300 / 500 V |
Um = 500 V |
|
Próbkowe napięcie prądu przemiennego (5 min) |
20,0 kV |
Rutyna (referencja) |
|
Napięcie badania typu |
20,5 kV |
Odnośnik IEC 60227 |
|
Opór prądu stałego @20 °C (na rdzeń) |
≤ 1,91 Ω/km |
GB/T 3956 Klasa 5 maksymalnie 10 mm2 |
|
Odporność AC @70 °C (est.) |
≈ 2,44 Ω/km |
na rdzeń |
|
Narysowany prąd w powietrzu (jednopasowy, 30 °C, używany dwukernik) |
≈ 40 ️ 55 A |
jeżeli jest używany jako 2-rdzeniowy (inny 2 zapasowy) |
|
Wskaźnik prądu bieżącego (projekcja, na rdzeń) |
≈ 47 A |
konserwatywny, w odniesieniu do ekstrapolacji GB/T 16895 |
|
Wskaźnik prądu (3-fazowy + PE, zrównoważony) |
≈ 32 47 A na fazę |
zredagowane z powodu łączenia |
|
Bezpośrednio zakopane |
Nie ma zastosowania |
Łatwy sznurek, nie przeznaczony do bezpośredniego pochowania |
|
Prąd zwarcia (1 s, Cu, 160 °C) |
≈ 1,00 kA (1000 A) |
10 mm2 odniesienia |
|
Częstotliwość |
50/60 Hz AC lub DC |
/ |
Wartości odniesienia: 10 mm2 przewodu elastycznego typowa prąda przenośna 40 55 A. W przypadku 3-fazowej + PE przy 400 V maksymalne zbilansowane obciążenie ≈ 32,6 kW (47 A na fazę). Przy 47 A spadek napięcia ≈ 2.4 V/km na rdzeń (≈00,6% na 100 m przy napięciu 400 V od linii do linii).
4Odpowiedź termiczna i zachowanie płomienia.Izolacja PVC utrzymuje ciągłą temperaturę przewodnika 70 °C. Przewód jest przeznaczony do warunków pracy w zakresie od -15 do +70 °C, nie może być rozwinięty poniżej 0 °C bez wstępnego uwarunkowania,i używa 25 °C jako referencyjnego otoczenia dla ampacytyZachowanie płomienia spełnia wymagania testowania pionowego GB/T 18380.12 (IEC 60332-1) dla jednego kabla, co oznacza, że przewód sam się gasi po usunięciu źródła płomienia.Ponieważ zarówno izolacja jak i osłona są halogenowanym PVC, przewód emituje dym i chlorek wodoru w pożarze; projekty o niskim poziomie dymu i zerowego halogenu muszą określać wariant LSZH.

Charakterystyka temperatury
- Maksymalna temperatura pracy przewodnika: 70 °C
- Maksymalna temperatura zwarcia (≤ 5 s): 160 °C
- Temperatura awaryjnego przeciążenia: 85 °C
- Min. temperatura otoczenia instalacji: -15 °C (PVC elastyczny)
- Zakres otoczenia eksploatacyjnego: od -15 °C do +70 °C (obudowa z PVC)
Wydajność ogniowa (RVV 10 mm2 na zamówienie)
|
Nieruchomości |
Wartość / Wymóg |
|---|---|
|
Odporny na ogień |
Badanie z pojedynczym płomieniem (GB/T 18380.12) |
|
Zawartość halogenów |
Zawiera Cl (PVC), wytwarza HCl |
|
Gęstość dymu |
Ciężki ciemny dym |
|
Żrzawość |
Żrący gaz HCl |
5Installacja i obsługa.Zgięcia nie mogą spaść poniżej 6-krotnej rzeczywistej średnicy zewnętrznej ≈ około 112 mm dla tego rozmiaru.Zakończenie wymaga odcięcia 22 ∼ 25 mm i zawsze używania żurawicy na elastycznych prętach klasy 5 w celu zapobiegania zniszczeniu drutuWęzły przechowywane poniżej 0 °C muszą być ogrzewane w pomieszczeniach przed rozwinięciem; napięcie ciągnące powinno utrzymywać się w granicach 600 N, a przewód nigdy nie może być używany jako linia ciągnąca.Wymóg 57 A wymaga obniżenia wartości, gdy temperatura otoczenia lub połączenie odstępują od warunków odniesienia.. Ten kabel nie jest przeznaczony do bezpośredniego zakopania, ekspozycji na promieniowanie UV na zewnątrz lub ciągłego powtarzającego się gięcia.o pojemności nieprzekraczającej 10 W,.
Parametry mechaniczne i instalacyjne
- Minimalny promień gięcia: ≥ 6 × OD → ≈ 103 mm przy Ø17,2 mm
- Maksymalne napięcie pociągające: lekkie, unikaj pociągania; użyj gruczołu odciągającego
- Bezpośrednie pochowanie: NIE nadaje się
- Identyfikator przewodów: ≥ 1,5 × OD → ≥ 26 mm; użyć przewodów 32 mm lub 40 mm
- Przymocowanie: zaciski kablowe, wiązania kablowe
- Zgięcie: nadaje się wyłącznie do lekkiego gięcia (10 mm2 jest sztywne)
6Typowe aplikacje serwisowe.Ten czterogłowy przewód jest elastycznym łącznikiem ciężkiego użytku dla 57 obciążeń klasy A: podłącza między płytami dystrybucyjnymi a ośrodkami obciążenia, zasilanie małymi silnikami trójfazowymi o mocy do około 4 kW,Przemysłowe przewody do spawalniczych maszyn i ładowarek baterii, zasilanie piecem elektrycznym i dużymi piecami, połączenie między płytami główną i rozdzielczą, zasilacze klimatyzatora i pompy ciepła do 12 kW, przewody silnika pompy i wentylatora,maszyny warsztatowe i maszyny narzędziowe CNC, sprzęt laboratoryjny i materiały do zestawów badawczych, tymczasowy system dystrybucji energii na scenie i wystawie, systemy kontroli cieplarni i nawadniania w rolnictwie, połączenia między ładowarkami elektrycznymi i sprzętem do mycia samochodów,i lekkiego przemysłu trójfazowych zasilaczyZatwierdzone metody instalacji obejmują podłączenie instalacji do urządzeń, podłączenie kabli i kanalizację w suchych miejscach, zarówno w pomieszczeniach wewnętrznych, jak i w zakrytych pomieszczeniach.

7Testy i system zapewnienia jakości.Badania rutynowe na każdej długości obejmują weryfikację oporu przewodnika prądu stałego (≤ 1,91 Ω/km w temperaturze 20 °C), wytrzymałość 2,0 kV AC / 5 min, ciągłość przewodnika we wszystkich czterech rdzeniach,i inspekcji wymiarowej obejmującej izolację ≥ 1.00 mm, obudowa ≥ 1,40 mm i średnica całkowita ≈ 18,6 mm. Badania próbkowe i typu obejmują izolację z PVC i wytrzymałość na rozciąganie obudowy (≥ 10 MPa) z wydłużeniem (≥ 100% izolacji / ≥ 125 % obudowy),Deformacja cieplna PVC w temperaturze 80 °C, kurczenie PVC w temperaturze 150 °C, próba pionowego płomienia z pojedynczym kablem, próby gięcia i gięcia na zimno w temperaturze -15 °C oraz próba napięcia po gięciu.
Parametry kabli

Parametry badań kabli

Struktura przekroju kablowego


Opis konstrukcji kable

8Standardy i zgodność.Projekt i produkcja podlegają normom GB/T 5023.5 i IEC 60227-5 dla elastycznych przewodów 300/500 V (60227 IEC 53).0 mm2 przewodnika jako 126 przewodów 00,32 mm z R ≤ 1,91 Ω/km. Zachowanie płomienia jest udowodnione przez GB/T 18380.12Ogólne metody badań są zgodne z normami GB 5023.1 / GB 5023.3, podczas gdy oznakowanie powierzchniowe jest zgodne z GB/T 6995. Kable mogą być również dostarczane do wymagań IEC, BS, DIN, UL lub VDE na żądanie.Szpitale i inne zamknięte miejsca publiczne wymagają wariantu LSZH.

9Opakowania, magazynowanie i logistyka.Standardowa dostawa wynosi 100 m na rolę lub karton, z dostosowanymi do potrzeb długościami cięcia dostępnymi na żądanie.rok produkcji i oznaczenie metryczne sekwencyjne dla GB/T 6995Przechowywanie w suchym, pokrytym pomieszczeniu o temperaturze od -15 do +40 °C, chronionym przed bezpośrednim światłem słonecznym, wilgocią, olejami i ostrymi przedmiotami; rolki pozostają uszczelnione do momentu montażu.warunki rolki w pomieszczeniach zamkniętych do ≥ 0 °C przed rozwinięciemPodczas transportu rolki muszą być zabezpieczone przed tarciem się i uderzeniem, a sznurek nigdy nie może być ciągnięty przez ścierającą ziemię lub ostre krawędzie.
10Specyfikacja zakupu.Należy podać "RVV 300/500 V 4×10.0" wraz z wymaganą długością lub układem rolki, kombinacją kolorów izolacji i preferencjami oznakowania.Należy określić kolor obudowy (czarna jest standardowa) oraz wszelkie specjalne kody kolorystyczne (e).g. czarny/czerwony/niebieski/żółto-zielony dla trójfazowych oraz ziemskich lub cztery różne kolory dla obwodów sterujących). Zawsze należy poprosić o certyfikat badania fabrycznego w celu potwierdzenia rzeczywistej średnicy (≈ 18,6 mm),waga (≈ 720 kg/km) i opór przewodnika dla partii produkcyjnejJeżeli potrzebna jest konstrukcja o niskim poziomie dymu, zero halogen lub ciągła elastyczność, należy zamówić odpowiednio wariant LSZH lub H05VV5-F.
11Często zadawane pytania w branży kablowej.
- Pytanie 1: Dlaczego z 4×6.0 (41 A) do 4×10.0 (57 A)?Większy przekrój poprzeczny zwiększa przepustowość z około 41 A do 57 A i zmniejsza opór z 3,08 do 1,91 Ω/km wystarczający do podłączeń głównych,Małe silniki trójfazowe o mocy do 4 kW i sprzęt przemysłowy, które mogłyby przegrzać.0 mm2 przewodu. Pozostań z 6,0 mm2 dla obciążeń do 41 A; 10,0 mm2 jest następnym rozmiarem dla podprzewodników głównych i układów silnikowych.
- P2: Co oznacza elastyczny przewodnik klasy 5?Klasa 5 (GB/T 3956) składa się z wielu cienkich przewodów (126 × 0,32 mm przy 10,0 mm2), co daje przewodowi elastyczność i wytrzymałość na gięcie.Klasa 2 (używana w kablach zasilania, takich jak YJV) wykorzystuje mniej grubszych przewodów i jest znacznie sztywniejsza.
- P3: Czy przewód 4x10.0 może napędzać bezpośrednio silnik trójfazowy?Tak, dla małych silników o mocy do około 4 kW przy 57 A. Większe silniki wymagają kablu silnikowego (YJV) z koordynowaną z uruchomieniem ochroną przed zwarciem i przeciążeniem.Zawsze rozmiar przewodu do pełnego obciążenia prądu plus margines bezpieczeństwa.
- Pytanie 4: Dlaczego 10,0 mm2 jest znamionowane na około 57 A, podczas gdy kable zasilania przenoszą znacznie więcej?Sekcja poprzeczna bezpośrednio określa przepustowość prądu. 10,0 mm2 jest nadal przekroczeniem poprzecznym elastycznego przewodu lekkiego użytku; 16,0 mm2 przepuszcza już około 76 A i 25,0 mm2 około 101 A.Nadmierne rozmiary niepotrzebnie zwiększają koszty, średnica i waga miedzi.
- P5: Czy RVV można używać na zewnątrz?Nie w standardowej postaci: płaszcz PVC nie jest stabilizowany na działanie promieni UV i ulega degradacji w przypadku długotrwałego promieniowania słonecznego.użyć stalowej taśmy opancerzonego kabla zasilania.
- P6: Jak wybiera się przekrój przewodnika dla silnika lub obwodu podgłównego?Wybór opiera się na (a) prędkości pełnego obciążenia po obniżeniu, (b) dopuszczalnym spadku napięcia (zwykle ≤ 5% dla przewodów urządzeń) oraz (c) koordynacji z bezpiecznikiem lub wyłącznikiem przed prądem.0 mm2 kabel podtrzymuje do około 57 APodprzestrzenie główne powyżej 57 A wymagają 16,0 mm2.
- Pytanie 7: Przewodnik miedziany czy puszczany?Goła miedź wygrzana (RVV) jest standardowa dla stałych przewodów urządzeń i daje najniższy opór.W przypadku, gdy przewodnik może być narażony na wilgoć lub w przypadku, gdy stosowane jest zakończenie lutowe, preferowana jest miedź w puszkach, ponieważ jest odporny na utlenianie.
- P8: Dlaczego PVC może działać tylko w temperaturze 70 °C, podczas gdy XLPE działa w temperaturze 90 °C?PVC jest termoplastycznym materiałem, który zmiękcza się i deformuje przy podwyższonej temperaturze; XLPE jest połączony w sieć termoodporną, która zachowuje swój kształt do 90 °C.Dlatego RVV (PVC) jest ograniczony do 70 °C, a YJV (XLPE) do 90 °C.
- P9: Dlaczego średnica końcowa różni się w zależności od producenta dla tego samego wielkości nominalnej?Standardy określają minimalną grubość izolacji i osłony oraz wydajność elektryczną, ale nie dokładną średnicę.konstrukcja wypełniacza i tolerancja osłony różnią się w zależności od roślin opublikowane 4×10.0 liczby skupiają się wokół 18,6 mm, więc przy rozmiarze gruczołów i klipsów należy użyć rzeczywistej średnicy.
- P10: Jakie testy potwierdzają akceptację po dostarczeniu i przed energetyzacją?W momencie dostawy należy sprawdzić certyfikat badania fabrycznego (opór ≤ 1,91 Ω/km, 2,0 kV/5 min, wymiary ≈ 18,6 mm), czytelność płaszcza i integralność bębna.wypełnić badanie odporności na izolację plus 2.0 kV AC / 5 min, a następnie sprawdzić, czy wszystkie cztery wskazane przewodniki są prawidłowe przed podaniem energii.
- P11: Jakiego okresu trwania można się spodziewać?W przypadku instalacji i działania w określonych granicach temperatury i napięcia, elastyczne kable z PVC są zaprojektowane z myślą o żywotności około 10-15 lat w suchych warunkach wewnętrznych; trwałe przeciążenie,wielokrotne gięcie powyżej minimalnego promienia 6 × OD, ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe lub działanie powyżej 70 °C znacząco skróci ten okres życia.