logo
Anhui Tongdu International Trade Co., Ltd.
سرویس آنلاین

سرویس آنلاین

شخص تماس
+86 19056002718
کد QR وی‌چت
دنبال ما بياي

OEM 2 هسته کابل انعطاف پذیر 4x10mm2 + 1x6mm2 RVV برای سه فاز منبع برق زمین

OEM 2 هسته کابل انعطاف پذیر 4x10mm2 + 1x6mm2 RVV برای سه فاز منبع برق زمین

ویژگی های اساسی

کشور مبدا
چین
نام تجاری
TONGDU
گواهینامه
CE/ISO/CCC
مدل محصول
RVV-4x10mm²+1x6mm²

خواص معاملاتی

moq
1 متر
روش پرداخت
L/C، T/T
ظرفیت تامین
100000 متر در ماه

خلاصه محصول

کابل 4 هسته + ارت 4x10 میلی متر مربع + 1x6 میلی متر مربع RVV برای سه فاز + تغذیه ارت تعیین و معنی کابل کد معنی RVV R = هادی مسی انعطاف پذیر (کلاس 5)، V = عایق PVC، V = روکش PVC 300/500 ولت ولتاژ نامی U₀/U = 300/500 ولت؛ Uₘ = 500 ولت 4x10 میلی متر مربع + 1x6 میلی متر مربع چهار هسته قدرت 10 میلی متر م...

جزئیات محصول

برجسته کردن:

کابل انعطاف پذیر 2 هسته ای 4x10mm2

,

2 هسته کابل انعطاف پذیر 1x6mm2

,

کابل برق زميني کلاس پنج

Conductor (×4, power):
مس بازپخت لخت، انعطاف پذیر رشته ریز کلاس 5، 80×∅0.40 میلی متر (معمولی)، هادی Ø ≈ 4.5-5.2 میلی متر
Conductor (×1, PE):
مس بازپخت لخت، انعطاف پذیر رشته ریز کلاس 5، 84×∅0.30 میلی متر (معمولی)، هادی Ø ≈ 3.4-3.9 میلی متر
Conductor nominal area (power):
10 میلی متر مربع
Conductor nominal area (PE):
6 میلی متر مربع
Number of cores:
5 (4+1)
Conductor class:
کلاس 5 انعطاف پذیر
Conductor construction (power):
80×∅0.40 میلی متر (معمولی)
Conductor construction (PE):
84×∅0.30 میلی متر (معمولی)
Conductor diameter (approx., power):
4.5-5.2 میلی متر
Conductor diameter (approx., PE):
3.4-3.9 میلی متر
Insulation (×4, power):
PVC (نوع TI2 یا معادل)، رنگ ها: قهوه ای (L1)، سیاه (L2)، خاکستری (L3)، سیاه (L4/N اختیاری) - رنگ آمی
Insulation (×1, PE):
PVC (نوع TI2 یا معادل)، رنگ: سبز/زرد (PE)
Insulation thickness:
1.0 میلی‌متر (هسته‌های قدرت، به ازای هر GB/T 5023 برای مرجع 10 میلی‌متر مربع)؛ 0.8 میلی‌متر (هسته PE
Assembly:
پنج هسته عایق به هم پیچیده شده (دور)
Diameter over insulated core (power):
6.5-7.2 میلی متر
Diameter over insulated core (PE):
5.0-5.5 میلی متر
Outer sheath:
پی وی سی (نوع TM2 یا معادل)، درجه بسیار سنگین
Sheath thickness:
1.6 میلی متر (اسمی، برون یابی شده از GB/T 5023 برای 5 هسته ≥10 میلی متر مربع)
Sheath color:
سیاه، سفید یا خاکستری (استاندارد)
Overall cable diameter:
18.5 - 22.5 میلی متر
Design outer diameter:
≈ 20.2 میلی متر
Approx. weight:
520 - 680 گرم در متر (520-680 کیلوگرم در کیلومتر)
Design weight:
≈ 595 کیلوگرم در کیلومتر

توضیحات محصول

کابل 4 هسته + ارت 4x10 میلی متر مربع + 1x6 میلی متر مربع RVV برای سه فاز + تغذیه ارت

 

تعیین و معنی کابل

 

کد

معنی

RVV

R = هادی مسی انعطاف پذیر (کلاس 5)، V = عایق PVC، V = روکش PVC

300/500 ولت

ولتاژ نامی U₀/U = 300/500 ولت؛ Uₘ = 500 ولت

4x10 میلی متر مربع + 1x6 میلی متر مربع

چهار هسته قدرت 10 میلی متر مربع + یک هسته ارت محافظ کاهش یافته 6 میلی متر مربع، مسی انعطاف پذیر (اندازه سفارشی)

 

ساختار: سیم انعطاف پذیر با روکش PVC سنگین، مقطع گرد (5 هسته، پیکربندی 4+1)

 

OEM 2 هسته کابل انعطاف پذیر 4x10mm2 + 1x6mm2 RVV برای سه فاز منبع برق زمین

 

OEM 2 هسته کابل انعطاف پذیر 4x10mm2 + 1x6mm2 RVV برای سه فاز منبع برق زمین

 

 

RVV 4x10.0 + 1x6.0 میلی متر مربع - مشخصات کابل و داده های مهندسی

1. نمای کلی محصول و خلاصه رتبه بندی. RVV 4x10.0+1x6.0 یک سیم انعطاف پذیر پنج هسته ای با عایق PVC و روکش PVC است که برای ولتاژ 300/500 ولت AC (50 هرتز) و دمای هادی 70 درجه سانتیگراد رتبه بندی شده است، که حول چهار هادی اصلی انعطاف پذیر مسی آنیل شده کلاس 5 با مس 10.0 میلی متر مربع به علاوه یک هادی خنثی / ارت محافظ 6.0 میلی متر مربع ساخته شده است - هر کدام با عایق PVC و به طور جمعی در یک روکش دوم PVC پوشانده شده اند. مطابق با GB/T 5023.5 (60227 IEC 53) / IEC 60227-5 تولید و تست شده است، با هادی های انعطاف پذیر مطابق با GB/T 3956. قطر نهایی حدود 22.0 میلی متر و جرم اسمی حدود 850 کیلوگرم بر کیلومتر (تقریباً 85 کیلوگرم در هر 100 متر) است که بر روی قرقره های 100 متری یا کارتن ها عرضه می شود. با فعال بودن هر چهار هسته اصلی، سیم در هوای آزاد در دمای 25 درجه سانتیگراد حدود 57 آمپر را حمل می کند (تخمین مهندسی) - یک تغذیه انعطاف پذیر 3 فاز + خنثی + ارت برای تجهیزات صنعتی، خطوط فرعی و بارهای سه فاز بزرگتر، که در آن یک هادی خنثی/ارت اختصاصی در یک کابل انعطاف پذیر واحد مورد نیاز است.

 

2. ساختار لایه به لایه (از هادی تا روکش).

لایه ساختار دیواره قطر
هادی اصلی (مس) ×4 مس آنیل شده، کلاس 5 انعطاف پذیر، 126 × 0.32 میلی متر (1+6+12+18+24+30+35) هر کدام — تقریباً 3.9 میلی متر
هادی خنثی (مس) ×1 مس آنیل شده، کلاس 5 انعطاف پذیر، 84 × 0.30 میلی متر (1+6+12+18+24+23) — تقریباً 3.0 میلی متر
عایق (PVC) ×5 ترکیب PVC، PVC/C (TI1) — 1.0 میلی متر روی اصلی، 0.8 میلی متر روی خنثی 1.0 / 0.8 میلی متر تقریباً 5.9 میلی متر اصلی / تقریباً 4.6 میلی متر خنثی
مونتاژ هسته چهار هسته اصلی مربع چیده شده + یک هسته خنثی در مرکز؛ فضاهای خالی با اکستروژن روکش پر شده است — تقریباً 19.2 میلی متر (مشتق شده)
روکش خارجی (PVC) ترکیب PVC، PVC/ST5، سیاه یا سفارشی 1.40 میلی متر تقریباً 22.0 میلی متر (نهایی)

 

3. مشخصات الکتریکی. هر هادی اصلی 10.0 میلی متر مربع دارای حداکثر مقاومت DC 1.91 اهم بر کیلومتر در دمای 20 درجه سانتیگراد است که در نقطه عملیاتی 70 درجه سانتیگراد به حدود 2.42 اهم بر کیلومتر افزایش می یابد. هادی خنثی 6.0 میلی متر مربع دارای حداکثر 3.08 اهم بر کیلومتر در دمای 20 درجه سانتیگراد (حدود 3.91 اهم بر کیلومتر در دمای 70 درجه سانتیگراد) است. هر طول، تست تحمل ولتاژ 2.0 کیلو ولت AC فرکانس قدرت را برای پنج دقیقه تحمل می کند. مقاومت عایقی کابل نهایی در دمای 70 درجه سانتیگراد بالاتر از 0.0075 مگا اهم در کیلومتر باقی می ماند و ارقام معمول شامل ظرفیت خازنی هسته اصلی تقریباً 200 نانوفاراد بر کیلومتر و امپدانس AC 50 هرتز تقریباً 1.91 اهم بر کیلومتر است. با فعال بودن هر چهار هسته اصلی، بار مرجع حدود 57 آمپر در هوای آزاد در دمای 25 درجه سانتیگراد است و افت ولتاژ حلقه در 57 آمپر حدود 0.22 ولت در متر است.

 

پارامترهای الکتریکی

 

پارامتر

مقدار

یادداشت

ولتاژ نامی U₀/U

300 / 500 ولت

Uₘ = 500 ولت

ولتاژ تست AC (5 دقیقه)

2.0 کیلو ولت

معمولی (مرجع)

ولتاژ تست نوع

2.5 کیلو ولت

مرجع IEC 60227

مقاومت DC @20 درجه سانتیگراد (هسته قدرت)

≤ 1.91 اهم بر کیلومتر

حداکثر GB/T 3956 کلاس 5، 10 میلی متر مربع

مقاومت DC @20 درجه سانتیگراد (هسته PE)

≤ 3.30 اهم بر کیلومتر

حداکثر GB/T 3956 کلاس 5، 6 میلی متر مربع

مقاومت AC @70 درجه سانتیگراد (تخمین، قدرت)

تقریباً 2.44 اهم بر کیلومتر

در هر هسته

مقاومت AC @70 درجه سانتیگراد (تخمین، PE)

تقریباً 4.21 اهم بر کیلومتر

در هر هسته

رتبه جریان در هوا (تک فاز، 30 درجه سانتیگراد، 2 هسته استفاده شده)

تقریباً 40 – 55 آمپر

در صورت استفاده به عنوان 2 هسته از 4 هسته قدرت

رتبه جریان (طراحی، در هر هسته قدرت)

تقریباً 47 آمپر

محافظه کارانه، بر اساس برون یابی GB/T 16895

رتبه جریان (3 فاز + N + PE، متعادل)

تقریباً 32 – 47 آمپر در هر فاز

کاهش یافته به دلیل بسته بندی

مدفون مستقیم

قابل اجرا نیست

سیم سبک، برای مدفون مستقیم نیست

جریان اتصال کوتاه (1 ثانیه، مس، 160 درجه سانتیگراد، قدرت)

تقریباً 1.00 کیلو آمپر (1000 آمپر)

مرجع 10 میلی متر مربع

جریان اتصال کوتاه (1 ثانیه، مس، 160 درجه سانتیگراد، PE)

تقریباً 0.60 کیلو آمپر (600 آمپر)

مرجع 6 میلی متر مربع

فرکانس

50/60 هرتز AC یا DC

—

 

مقادیر مرجع: سیم انعطاف پذیر 10 میلی متر مربع — ظرفیت حمل جریان معمول 40-55 آمپر. برای 3 فاز + N + PE در 400 ولت، حداکثر بار متعادل تقریباً 32.6 کیلووات (47 آمپر در هر فاز). در 47 آمپر، افت ولتاژ تقریباً 2.4 ولت بر کیلومتر در هر هسته (تقریباً 0.6% در هر 100 متر در خط به خط 400 ولت).

 

مشخصات دما

  • حداکثر دمای عملیاتی هادی: 70 درجه سانتیگراد
  • حداکثر دمای اتصال کوتاه (≤5 ثانیه): 160 درجه سانتیگراد
  • دمای اضافه بار اضطراری: 85 درجه سانتیگراد
  • حداقل دمای محیط نصب: -15 درجه سانتیگراد (انعطاف پذیر PVC)
  • محدوده دمای محیط سرویس: -15 درجه سانتیگراد تا +70 درجه سانتیگراد (روکش PVC)

 

4. پاسخ حرارتی و رفتار شعله. عایق PVC دمای پیوسته هادی 70 درجه سانتیگراد را تحمل می کند. سیم برای دمای محیط سرویس بین -15 و +70 درجه سانتیگراد رتبه بندی شده است، نباید در دمای زیر 0 درجه سانتیگراد بدون پیش شرط باز شود، و از دمای 25 درجه سانتیگراد به عنوان دمای مرجع برای ظرفیت حمل جریان استفاده می کند. رفتار شعله مطابق با تست عمودی سیم منفرد GB/T 18380.12 (IEC 60332-1) است، به این معنی که سیم پس از حذف منبع شعله خود خاموش می شود. از آنجایی که هم عایق و هم روکش PVC هالوژنه هستند، سیم در آتش دود و کلرید هیدروژن ساطع می کند؛ پروژه های بدون هالوژن کم دود باید نوع LSZH را مشخص کنند.

 

OEM 2 هسته کابل انعطاف پذیر 4x10mm2 + 1x6mm2 RVV برای سه فاز منبع برق زمین

 

5. روش نصب و جابجایی. شعاع خمش نباید کمتر از 6 برابر قطر خارجی واقعی باشد — تقریباً 132 میلی متر برای این اندازه. پایان کار نیاز به لایه برداری 22-25 میلی متر دارد و همیشه باید از یک فرول بر روی رشته های انعطاف پذیر کلاس 5 استفاده شود تا از ساییدگی سیم جلوگیری شود. قرقره هایی که در دمای زیر 0 درجه سانتیگراد در انبار نگهداری می شوند باید قبل از باز شدن در داخل گرم شوند؛ کشش کشش باید در حد 690 نیوتن باقی بماند و سیم هرگز نباید به عنوان طناب کششی استفاده شود. مرجع 57 آمپر نیاز به کاهش رتبه در هر زمان که دمای محیط یا بسته بندی از شرایط مرجع منحرف شود، دارد. این سیم برای مدفون مستقیم، قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش در فضای باز یا خمش مکرر مداوم مناسب نیست — برای این وظایف، کابل زره دار، روکش مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش یا کابل خمش مداوم (کانال) را انتخاب کنید.

 

پارامترهای مکانیکی و نصب

  • حداقل شعاع خمش: ≥ 6 × OD → تقریباً 121 میلی متر در Ø20.2 میلی متر
  • حداکثر کشش کشش: سبک، از کشش خودداری کنید؛ از گلند تخلیه تنش استفاده کنید
  • مدفون مستقیم: مناسب نیست
  • شناسه کانال: ≥ 1.5 × OD → ≥ 30 میلی متر؛ از کانال 40 یا 50 میلی متری استفاده کنید
  • نصب: گیره کابل، بست کابل
  • خمش: فقط برای خمش سبک مناسب است (10 میلی متر مربع سفت است)

 

6. کاربردهای معمول سرویس. این سیم 3 فاز + خنثی + ارت پنج هسته ای، تغذیه انعطاف پذیر برای بارهای صنعتی سه فاز است که نیاز به خنثی و ارت محافظ اختصاصی در یک کابل دارند: تغذیه موتورهای سه فاز کوچک تا حدود 4 کیلووات، سیم های دستگاه جوش صنعتی و شارژر باتری، اتصال بین تابلوهای توزیع و مراکز بار سه فاز، تغذیه واحدهای خارجی تهویه مطبوع و پمپ حرارتی تا 12 کیلووات، سیم های موتور پمپ و فن، افت توان ماشین ابزار CNC کارگاهی، تغذیه تجهیزات آزمایشگاهی و مجموعه تست، توزیع برق موقت سه فاز صحنه و نمایشگاه، کنترل های گلخانه و آبیاری کشاورزی، اتصالات تجهیزات شارژر خودروی برقی / کارواش، و تغذیه برق سه فاز صنعتی سبک. روش های نصب تایید شده شامل سیم کشی ثابت در داخل دستگاه ها، کانال کابل و کانال داخلی در مکان های خشک، هم در داخل و هم در فضاهای سرپوشیده محافظت شده است.

 

OEM 2 هسته کابل انعطاف پذیر 4x10mm2 + 1x6mm2 RVV برای سه فاز منبع برق زمین

 

7. رژیم تست و تضمین کیفیت. تست های معمول بر روی هر طول شامل تأیید مقاومت DC هادی برای هسته های اصلی (≤ 1.91 اهم بر کیلومتر) و هسته خنثی (≤ 3.08 اهم بر کیلومتر) در دمای 20 درجه سانتیگراد، تحمل 2.0 کیلو ولت AC / 5 دقیقه، پیوستگی هادی در هر پنج هسته، و بازرسی ابعادی شامل عایق اصلی ≥ 1.00 میلی متر، عایق خنثی ≥ 0.80 میلی متر، روکش ≥ 1.40 میلی متر و قطر کلی تقریباً 22.0 میلی متر است. تست های نمونه و نوع شامل استحکام کششی عایق و روکش PVC (≥ 10 مگاپاسکال) با ازدیاد طول (≥ 100% عایق / ≥ 125% روکش)، تغییر شکل حرارتی PVC در دمای 80 درجه سانتیگراد، انقباض PVC در دمای 150 درجه سانتیگراد، تست شعله عمودی سیم منفرد، تست خمش و خمش سرد در دمای -15 درجه سانتیگراد، و تست ولتاژ پس از خمش است. گواهی تست کارخانه همراه با هر قرقره ارائه می شود.

 

پارامترهای کابل

 

OEM 2 هسته کابل انعطاف پذیر 4x10mm2 + 1x6mm2 RVV برای سه فاز منبع برق زمین

 

پارامترهای تست کابل

 

OEM 2 هسته کابل انعطاف پذیر 4x10mm2 + 1x6mm2 RVV برای سه فاز منبع برق زمین

 

ساختار مقطع کابل

 

OEM 2 هسته کابل انعطاف پذیر 4x10mm2 + 1x6mm2 RVV برای سه فاز منبع برق زمین

 

OEM 2 هسته کابل انعطاف پذیر 4x10mm2 + 1x6mm2 RVV برای سه فاز منبع برق زمین

 

توضیحات ساختار کابل

 

OEM 2 هسته کابل انعطاف پذیر 4x10mm2 + 1x6mm2 RVV برای سه فاز منبع برق زمین

 

8. استانداردها و انطباق. طراحی و تولید مطابق با GB/T 5023.5 و IEC 60227-5 برای سیم های انعطاف پذیر 300/500 ولت (60227 IEC 53) است. هادی ها مطابق با GB/T 3956 / IEC 60228 کلاس 5 هستند — هادی اصلی 10.0 میلی متر مربع به صورت 126 سیم 0.32 میلی متری (R ≤ 1.91 اهم بر کیلومتر) و هادی خنثی 6.0 میلی متر مربع به صورت 84 سیم 0.30 میلی متری (R ≤ 3.08 اهم بر کیلومتر). رفتار شعله توسط GB/T 18380.12 اثبات شده است. روش های تست عمومی مطابق با GB 5023.1 / GB 5023.3 است، در حالی که علامت گذاری سطح مطابق با GB/T 6995 است. کابل ها همچنین می توانند بر اساس درخواست مطابق با الزامات IEC، BS، DIN، UL یا VDE عرضه شوند. از آنجایی که روکش PVC حاوی هالوژن است، تونل ها، سیستم های مترو، بیمارستان ها و سایر مناطق عمومی بسته به نوع LSZH نیاز دارند.

 

OEM 2 هسته کابل انعطاف پذیر 4x10mm2 + 1x6mm2 RVV برای سه فاز منبع برق زمین

 

9. بسته بندی، ذخیره سازی و لجستیک. تحویل استاندارد 100 متر در هر قرقره یا کارتن است، با طول های سفارشی در صورت درخواست موجود است. هر قرقره دارای نوع، ولتاژ، هویت تامین کننده، سال تولید و علامت گذاری متری متوالی مطابق با GB/T 6995 است. ذخیره سازی باید در اماکن خشک و سرپوشیده در دمای -15 تا +40 درجه سانتیگراد، دور از نور مستقیم خورشید، رطوبت، روغن ها و اشیاء تیز باشد؛ قرقره ها تا زمان نصب بسته می مانند. در شرایط سرد، قرقره ها را در داخل به دمای ≥ 0 درجه سانتیگراد برسانید قبل از باز شدن. در حین حمل و نقل، قرقره ها باید در برابر غلتیدن و ضربه ایمن شوند و سیم هرگز نباید روی زمین ساینده یا لبه های تیز کشیده شود.

 

10. مشخصات خرید. "RVV 300/500 V 4×10.0+1×6.0" را به همراه طول مورد نیاز یا آرایش قرقره، ترکیب رنگ عایق و ترجیحات علامت گذاری بیان کنید. رنگ روکش (سیاه استاندارد است) و کدگذاری رنگ استاندارد 3 فاز + خنثی + ارت (سیاه/قرمز/آبی برای فازها، زرد-سبز برای خنثی/ارت) را مشخص کنید. همیشه گواهی تست کارخانه را برای تأیید قطر واقعی (تقریباً 22.0 میلی متر)، وزن (تقریباً 850 کیلوگرم بر کیلومتر) و مقاومت های هادی اصلی و خنثی برای دسته تولید درخواست کنید. در مواردی که ساختار کم دود بدون هالوژن یا خمش مداوم مورد نیاز است، به ترتیب نوع LSZH یا H05VV5-F را سفارش دهید.

 

11. پرسش و پاسخ صنعت کابل.

  • س1: چرا از کابل 4+1 هسته ای به جای کابل 4 هسته ای استفاده می شود؟ یک کابل 4 هسته ای سه فاز به علاوه یک برگشت را حمل می کند — اما در یک سیستم 3 فاز + خنثی + ارت شما هم به یک خنثی (حامل جریان) و هم به یک ارت محافظ (ایمنی) نیاز دارید. طراحی 4+1 سه فاز را در سه هسته بزرگ، خنثی را در هسته بزرگ چهارم، و ارت محافظ را در هسته مرکزی کوچکتر قرار می دهد — همه در یک روکش، که نیاز به سیم ارت جداگانه را از بین می برد.
  • س2: چرا هسته خنثی کوچکتر (6.0 میلی متر مربع) از هسته های اصلی (10.0 میلی متر مربع) است؟ در یک سیستم سه فاز متعادل، خنثی جریان کمی یا هیچ جریانی را حمل نمی کند، بنابراین می توان آن را کوچکتر کرد. با این حال، برای بارهای غیر خطی (منابع تغذیه سوئیچینگ، VFD ها) خنثی می تواند جریان هارمونیک قابل توجهی را حمل کند — در آن موارد، خنثی با اندازه کامل (4×10+1×10) را مشخص کنید.
  • س3: هادی انعطاف پذیر کلاس 5 به چه معناست؟ کلاس 5 (GB/T 3956) از سیم های نازک زیادی (126 × 0.32 میلی متر در 10.0 میلی متر مربع، 84 × 0.30 میلی متر در 6.0 میلی متر مربع) ساخته شده است که انعطاف پذیری و مقاومت در برابر خمش سیم را فراهم می کند. کلاس 2 (مورد استفاده در کابل های قدرت مانند YJV) از سیم های ضخیم تر کمتری استفاده می کند و بسیار سفت تر است.
  • س4: آیا این کابل می تواند مستقیماً یک موتور سه فاز را تغذیه کند؟ بله برای موتورهای کوچک تا حدود 4 کیلووات در 57 آمپر. موتورهای بزرگتر به کابل رتبه بندی شده موتور (YJV) با حفاظت اتصال کوتاه و اضافه بار هماهنگ با استارتر نیاز دارند. همیشه سیم را بر اساس جریان کامل به علاوه حاشیه ایمنی اندازه گیری کنید.
  • س5: چرا 10.0 میلی متر مربع در حدود 57 آمپر رتبه بندی می شود در حالی که کابل های قدرت بسیار بیشتر را حمل می کنند؟ سطح مقطع مستقیماً ظرفیت حمل جریان را تعیین می کند. 10.0 میلی متر مربع هنوز یک سطح مقطع سیم انعطاف پذیر سبک است؛ 16.0 میلی متر مربع در حال حاضر حدود 76 آمپر و 25.0 میلی متر مربع حدود 101 آمپر را حمل می کند. بزرگ کردن بیش از حد به طور غیر ضروری هزینه، قطر و وزن مس را افزایش می دهد.
  • س6: آیا RVV می تواند در فضای باز استفاده شود؟ در شکل استاندارد خود خیر: روکش PVC در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم نیست و در اثر نور مستقیم خورشید تخریب می شود. برای استفاده در فضای باز، روکش مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش یا کابل زره دار را مشخص کنید. برای مدفون، از کابل قدرت زره دار فولادی استفاده کنید.
  • س7: تفاوت بین خنثی (N) و ارت محافظ (PE) چیست؟ خنثی (N) یک هادی حامل جریان است که مدار AC را کامل می کند؛ معمولاً ولتاژ نزدیک به صفر دارد اما می تواند جریان را حمل کند. ارت محافظ (PE) در شرایط عادی جریانی را حمل نمی کند اما در صورت بروز نقص عایقی، مسیری با مقاومت کم به زمین فراهم می کند و از افراد در برابر آسیب الکتریکی محافظت می کند.
  • س8: چرا PVC فقط می تواند در دمای 70 درجه سانتیگراد کار کند در حالی که XLPE در دمای 90 درجه سانتیگراد کار می کند؟ PVC یک ترموپلاستیک است که در دمای بالا نرم شده و تغییر شکل می دهد؛ XLPE به یک شبکه ترموستات شبکه بندی شده است که شکل خود را تا 90 درجه سانتیگراد حفظ می کند. به همین دلیل RVV (PVC) به 70 درجه سانتیگراد و YJV (XLPE) به 90 درجه سانتیگراد محدود می شود.
  • س9: چرا قطر نهایی بین تولیدکنندگان برای اندازه اسمی یکسان متفاوت است؟ استانداردها حداقل ضخامت عایق و روکش و همچنین عملکرد الکتریکی را تعیین می کنند، اما نه قطر کلی دقیق. فشرده سازی رشته ها، طراحی پرکننده و تلرانس روکش بین کارخانه ها متفاوت است — ارقام منتشر شده 4×10+1×6 در حدود 22.0 میلی متر قرار دارند — بنابراین قطر واقعی اندازه گیری شده باید هنگام اندازه گیری گلندها و گیره ها استفاده شود.
  • س10: کدام تست ها پذیرش در زمان تحویل و قبل از برق رسانی را تأیید می کنند؟ در زمان تحویل، گواهی تست کارخانه (مقاومت اصلی ≤ 1.91 اهم بر کیلومتر، مقاومت خنثی ≤ 3.08 اهم بر کیلومتر، تحمل 2.0 کیلو ولت AC / 5 دقیقه، ابعاد تقریباً 22.0 میلی متر)، خوانایی روکش و یکپارچگی قرقره را تأیید کنید. پس از نصب، یک تست مقاومت عایقی به همراه تحمل 2.0 کیلو ولت AC / 5 دقیقه را تکمیل کنید، سپس قبل از برق رسانی، شناسایی صحیح تمام پنج هادی را تأیید کنید.
  • س11: چه عمر خدماتی می توان انتظار داشت؟ هنگامی که در محدوده های دمایی و ولتاژی مشخص شده نصب و کار می کند، سیم های انعطاف پذیر PVC برای عمر خدماتی حدود 10-15 سال در شرایط خشک داخلی طراحی شده اند؛ اضافه بار مداوم، خمش مکرر فراتر از حداقل شعاع 6 × OD، قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش، یا کار در دمای بالاتر از 70 درجه سانتیگراد به طور قابل توجهی آن عمر را کوتاه می کند.