OEM 2-aderige flexibele kabel 4x10mm2+1x6mm2 RVV voor driefasige aardstroomvoorziening
Productoverzicht
Productdetails
2 Core Flexible Cable 4x10 mm2
,2-aderige flexibele kabel 1x6mm2
,Klasse 5 aardstroomkabel
Productbeschrijving
4 kern + aardkabel 4x10mm2+1x6mm2 RVV voor driefasen + aardvoorziening
Kabelbenaming en -betekenis
|
Code |
Betekenis |
|---|---|
|
RVV |
R = flexibele koperen geleider (klasse 5), V = PVC-isolatie, V = PVC-schede |
|
300/500 V |
Nominale spanning U0/U = 300/500 V; Um = 500 V |
|
4 × 10 mm2 + 1 × 6 mm2 |
Vier aandrijfkernen 10 mm2 + een gereduceerde beschermende aardkern 6 mm2, koperen flexibel (op maat) |
Constructie: extra zwaar PVC-omhulde flexibele kabel, rond profiel (5-kern, 4+1 configuratie)


RVV 4×10,0 + 1×6,0 mm2
1. Productoverzicht en beoordelingsopsomming.RVV 4×10.0+1×6.0 is een vijfkernige flexibele PVC-geïsoleerde PVC-gesluierde kabel met een nominale temperatuur van 300/500 V wisselstroom (50 Hz) en een geleidertemperatuur van 70 °C, gebouwd rond vier 10.Flexible hoofdgeleiders van 0 mm2 gegalvaniseerd koper van klasse 5 plus 1 6.0 mm2 neutrale / beschermende aardgeleiders met flexibele geleiders per GB/T 3956. De einddiameter is ongeveer 22,0 mm en het nominale gewicht ongeveer 850 kg/km (≈ 85 kg per 100 m), geleverd op 100 m rollen of kartonnen.de kabel draagt ongeveer 57 A in de vrije lucht bij 25 °C (ingenieursschatting) 3P+N+E flexibele voeding voor industriële apparatuur, subhoofdlijnen en grotere driefasige ladingen, waarbij een speciale neutrale/aardgeleider in een enkele flexibele kabel vereist is.
2. Layer-by-layer constructie (geleider tot jas).
| De laag | Bouw | Muur | Diameter |
|---|---|---|---|
| Hoofdgeleider (Cu) ×4 | Gekoelde Cu, flexibele klasse 5, elk 126 × 0,32 mm (1+6+12+18+24+30+35) | — | ≈ 3,9 mm |
| Neutrale geleider (Cu) ×1 | Gekoelde Cu, flexibele klasse 5, 84 × 0,30 mm (1+6+12+18+24+23) | — | ≈ 3,0 mm |
| Isolatie (PVC) ×5 | PVC-verbinding, PVC/C (TI1) 1,0 mm op hoofd, 0,8 mm op neutraal | 10,0 / 0,8 mm | ≈ 5,9 mm hoofd / ≈ 4,6 mm neutrale |
| Kernassemblage | Vier hoofdkernen, vierkant geplaatst + één neutrale kern in het midden; tussenpunten gevuld door extrusie van de schede | — | ≈ 19,2 mm (afgeleid) |
| Buitenste omhulsel (PVC) | PVC-verbinding, PVC/ST5, zwart of op maat | 1.40 mm | ≈ 22,0 mm (afgerond) |
3Elektrische kenmerken.Elke 10,0 mm2 hoofdgeleider wordt gehouden tot een maximale gelijkstroomweerstand van 1,91 Ω/km bij 20 °C, die stijgt tot ongeveer 2,42 Ω/km bij het werkpunt van 70 °C. De 6,0 mm2 neutrale geleider wordt gehouden tot een maximum van 3.Alle lengtes overleven de routine 2.0 kV AC-stroomfrequentie-proof die vijf minuten wordt gehouden.0075 MΩ·km bij 70 °C, en typische cijfers omvatten hoofdkerncapaciteit ≈ 200 nF/km en 50 Hz AC-impedantie ≈ 1,91 Ω/km.en de lusspanning daling bij 57 A is ongeveer 0.22 V per meter.
Elektrische parameters
|
Parameter |
Waarde |
Notitie |
|---|---|---|
|
Nominale spanning U0/U |
300 / 500 V |
Um = 500 V |
|
Testspanning wisselstroom (5 min) |
2.0 kV |
Routine (referentie) |
|
Typetoetsspanning |
2.5 kV |
Referentie IEC 60227 |
|
Gelijkstroomweerstand @20 °C (vermogenskern) |
≤ 1,91 Ω/km |
GB/T 3956 Klasse 5 max. 10 mm2 |
|
Gelijkstroomweerstand @20 °C (PE-kern) |
≤ 3,30 Ω/km |
GB/T 3956 Klasse 5 max. 6 mm2 |
|
AC-weerstand @ 70 °C (st., vermogen) |
≈ 2,44 Ω/km |
per kern |
|
AC-weerstand @ 70 °C (st., PE) |
≈ 4,21 Ω/km |
per kern |
|
Stroomstroom in de lucht (enkelfase, 30 °C, gebruikte 2-kern) |
≈ 40 ≈ 55 A |
indien gebruikt als 2-kern van 4 vermogenskern |
|
Nominale stroom (ontwerp, per vermogenskern) |
≈ 47 A |
conservatief, per extrapolatie GB/T 16895 |
|
Stroomclassificatie (3-fase + N + PE, gebalanceerd) |
≈ 32 47 A per fase |
afgeschreven wegens bundeling |
|
Direct begraven |
Niet van toepassing |
licht koord, niet voor rechtstreeks begraven |
|
Kortsluitingstroom (1 s, Cu, 160 °C, vermogen) |
≈ 1,00 kA (1000 A) |
10 mm2 referentie |
|
Kortsluitingstroom (1 s, Cu, 160 °C, PE) |
≈ 0,60 kA (600 A) |
6 mm2 referentie |
|
Frequentie. |
50/60 Hz wisselstroom of gelijkstroom |
— |
Referentiewaarden: 10 mm2 flexibele kabel typische draagcapaciteit 40 55 A. Voor 3-fase + N + PE bij 400 V, maximale gebalanceerde belasting ≈ 32,6 kW (47 A per fase).4 V/km per kern (≈00,6% per 100 m bij 400 V line-to-line).
Temperatuurkenmerken
- Max. werktemperatuur van de geleider: 70 °C
- Maximale kortsluitingstemperatuur (≤ 5 s): 160 °C
- Noodoverbelastingstemperatuur: 85 °C
- Min. installatie omgevingstemperatuur: -15 °C (PVC flexibel)
- In het bedrijfsomgevingsbereik: -15 °C tot +70 °C (PVC-omhulsel)
4- Thermische reactie en vlamgedrag.PVC-isolatie houdt een continue geleidertemperatuur van 70 °C in stand. Het kabel is geschikt voor bedieningsomgevingen tussen -15 en +70 °C, mag niet onder 0 °C worden ontwikkeld zonder vooraf te conditioneren,en gebruikt 25 °C als referentieomgeving voor ampacityHet vlamgedrag voldoet aan de verticale test GB/T 18380.12 (IEC 60332-1) met één kabel, wat betekent dat de kabel zichzelf uitdoet wanneer de vlambron wordt verwijderd.Omdat zowel de isolatie als de bekleding zijn gehalogeerd PVC, geeft de kabel rook en waterstofchloride uit bij een brand; bij projecten met een lage rook en geen halogeen moet een LSZH-variant worden gespecificeerd.

5Installatie en behandeling.De buigingen mogen niet lager zijn dan 6 maal de werkelijke buitendiameter ∼ ongeveer 132 mm voor deze afmeting.Terminatie vereist stripping 22-25 mm en altijd met behulp van een ferrule op de flexibele Class 5 strands om te voorkomen draad frayingDe rolletjes die onder 0 °C worden opgeslagen, moeten binnen verwarmd worden voordat ze worden ontwikkeld; de trekspanning moet binnen 690 N blijven en het koord mag nooit als trektouw worden gebruikt.De 57 A reference requires derating whenever ambient temperature or bundling deviates from reference conditions De 57 A reference requires derating whenever ambient temperature or bundling deviates from reference conditionsDeze kabel is niet bestemd voor directe begravenheid, blootstelling aan UV-straling of continue herhalende buiging.een UV-stabiliserende jas of een continu-flex (trunking) kabel, respectievelijk.
Mechanische en installatieparameters
- Minimale buigradius: ≥ 6 × OD → ≈ 121 mm bij Ø20,2 mm
- Max. trekspanning: licht, vermijd trekken; gebruik spanningsverlichtingsklieren
- Direct begraven: NIET geschikt
- Lijst van de lijn: ≥ 1,5 × OD → ≥ 30 mm; gebruik een lijn van 40 mm of 50 mm
- Bevestiging: kabelclamps, kabelbanden
- Flexing: suitable for light flexing only (10 mm2 is stiff) Flexing: geschikt voor light flexing only (10 mm2 is stiff)
6Typische service-toepassingen.Deze vijfkern 3P+N+E-kabel is de flexibele voeding voor industriële ladingen in drie fasen die een speciale neutrale en beschermende aarding in één kabel vereisen:Voeding aan kleine driefasige motoren tot ongeveer 4 kW, industriële lasmachine- en batterijopladerleidingen, onderlinge verbinding tussen distributieboards en driefasige laadcentra, voedingssystemen voor buiteninstallaties voor airconditioning en warmtepomp tot 12 kW,pomp- en ventilatormotorleidingen, werkplaats CNC-machinegereedschap, laboratoriumapparatuur en testsets, podium en tentoonstellings-driefasige tijdelijke stroomdistributie, landbouwkasten en irrigatiecontroles,Interconnecties van elektrische laadmachines en autowasapparatuurDe goedgekeurde installatiemethoden omvatten vaste bedrading in apparaten, kabelstroomverbinding en binnenleidingen op droge plaatsen,zowel binnen als in overdekte beschermde ruimtes.

7Testing & Quality Assurance Regime.Routine-tests op elke lengte omvatten de controle van de stroomweerstand van de geleider voor zowel de hoofdkern (≤ 1,91 Ω/km) als de neutrale kern (≤ 3,08 Ω/km) bij 20 °C, de 2,0 kV AC / 5 min-stand,Continuïteit van de geleiders over alle vijf de kernen, en dimensie-inspectie met een hoofdisolatie ≥ 1,00 mm, een neutrale isolatie ≥ 0,80 mm, een omhulsel ≥ 1,40 mm en een totale diameter ≈ 22,0 mm.Proef- en typeproeven omvatten PVC-isolatie en treksterkte van de bekleding (≥ 10 MPa) met verlenging (≥ 100 % isolatie / ≥ 125 % bekleding), PVC-warmtevervorming bij 80 °C, PVC-krimp bij 150 °C, verticale vlamproef met één kabel, buig- en koudbuigproeven bij −15 °C en spanningsproef na buigen.Een fabriekstestcertificaat gaat bij elke spoel.
Kabelparameters

Testparameters voor kabels

Kabel doorsnede structuur


Beschrijving van de kabelconstructie

8- Normen en conformiteit.Design and production are governed by GB/T 5023.5 and IEC 60227-5 for 300/500 V flexible cords (60227 IEC 53).0 mm2 hoofdgeleider als 126 draden van 0.32 mm (R ≤ 1,91 Ω/km) en de 6,0 mm2 neutrale geleider als 84 draden van 0,30 mm (R ≤ 3,08 Ω/km).12Algemene testmethoden volgen GB 5023.1 / GB 5023.3, terwijl de oppervlakte markering voldoet aan GB/T 6995. Kabels kunnen ook worden geleverd aan IEC, BS, DIN, UL of VDE eisen op aanvraag.Ziekenhuizen en andere openbare ruimtes vereisen een LSZH-variant.

9Verpakking, opslag en logistiek.De standaardlevering bedraagt 100 m per spoel of karton, met op aanvraag op maat gemaakte snijlengtes.productiejaar en volgorde van de metermarkering per GB/T 6995. bewaren in een droog, bedekt ruimte bij een temperatuur van -15 tot +40 °C, beschermd tegen direct zonlicht, vocht, oliën en scherpe voorwerpen; de rollen blijven tot de installatie verzegeld.conditie rollen binnen op ≥ 0 °C vóór ontwikkelingTijdens het vervoer moeten de rollen worden beveiligd tegen rollen en botsing en mag het koord nooit over slijpgrond of scherpe randen worden gesleept.
10Aankoop specificatie.Vermeld "RVV 300/500 V 4×10.0+1×6.0" samen met de vereiste lengte of rol, de isolatie-kleurencombinatie en de markeringsvoorkeuren.Specificeer de kleur van de omhulsel (zwart is standaard) en de standaard 3P+N+E-kleurcodering (zwart/rood/blauw voor fasen), geel-groen voor neutraal/aarde). Vraag altijd het fabriekstestcertificaat om de werkelijke diameter (≈ 22,0 mm) te bevestigen,gewicht (≈ 850 kg/km) en hoofd- en neutrale geleiderweerstanden voor de productielotIndien een rookarme nulhalogeenconstructie of een continu-flexconstructie nodig is, wordt respectievelijk de variant LSZH of H05VV5-F besteld.
11- Vragen van de kabelindustrie.
- V1: Waarom een 4+1 kernkabel gebruiken in plaats van een 4-kernkabel?Een 4-kernkabel draagt drie fasen plus een terugkeer maar in een 3P + N + E-systeem heb je zowel een neutrale (stroomdragende) als een beschermende aarding (veiligheid) nodig.Het 4+1 ontwerp plaatst de drie fasen in de drie grote kernen, de neutrale in de vierde grote kern, en de beschermende aarding in de kleinere centrale kern, allemaal in één jas, waardoor de noodzaak van een aparte aardingsdraad wordt weggenomen.
- V2: Waarom is de neutrale kern kleiner (6,0 mm2) dan de hoofdkernen (10,0 mm2)?In een gebalanceerd driefase systeem draagt de neutrale weinig of geen stroom, zodat deze kan worden verkleind.VFD's) kan de neutrale een significante harmonische stroom dragen in die gevallen specificeer een full-size neutrale (4×10+1×10) in plaats.
- V3: Wat betekent een flexibele geleider van klasse 5?Klasse 5 (GB/T 3956) is gemaakt van veel dunne draden (126 × 0,32 mm bij 10,0 mm2, 84 × 0,30 mm bij 6,0 mm2), waardoor het koord zijn flexibiliteit en buigbaarheid heeft.Klasse 2 (gebruikt in stroomkabels zoals YJV) gebruikt minder dikkere draden en is veel stijver.
- V4: Kan deze kabel een driefase motor rechtstreeks aandrijven?Ja voor kleine motoren tot ongeveer 4 kW bij 57 A. Grotere motoren vereisen motor-rated cable (YJV) met short-circuit en overload protection gecoördineerd naar de starter.Always size the cord to the full-load current plus a safety margin. Altijd de grootte van de kabel aan de volle belasting en een veiligheidsmarge..
- Vraag 5: Waarom is 10,0 mm2 gemeten op ongeveer 57 A terwijl stroomkabels veel meer dragen?10.0 mm2 is nog steeds een light-duty flexible cord cross-section; 16.0 mm2 carries already about 76 A and 25.0 mm2 about 101 A.Overdimensionaliteit verhoogt onnodig de kosten, diameter en kopergewicht.
- V6: Kunnen RVV's buiten gebruikt worden?Niet in standaardvorm: de PVC-jas is niet UV-stabiliserend en zal zich onder langdurig zonlicht afbreken.Gebruik een stalen band gewapende stroomkabel.
- V7: Wat is het verschil tussen neutrale (N) en beschermende aarde (PE)?De neutrale (N) is een stroomdragende geleider die het wisselstroomcircuit voltooit; het is normaal gesproken bij bijna nulspanning, maar kan stroom dragen.De beschermende aarde (PE) draagt onder normale omstandigheden geen stroom, maar zorgt voor een laag weerstandspad naar de aarde in geval van een isolatiefout, om mensen te beschermen tegen elektrische schade.
- V8: Waarom kan PVC alleen werken bij 70 °C terwijl XLPE werkt bij 90 °C?PVC is een thermoplast dat bij verhoogde temperaturen verzacht en vervormt; XLPE is gekoppeld aan een thermoset netwerk dat zijn vorm behoudt tot 90 °C.Daarom is RVV (PVC) beperkt tot 70 °C en YJV (XLPE) tot 90 °C.
- V9: Waarom verschilt de einddiameter tussen fabrikanten voor dezelfde nominale grootte?De normen bepalen de minimumdikte van de isolatie en de bekleding plus de elektrische prestaties, maar geen precieze totale diameter.Het ontwerp van de vulstof en de tolerantie van de omhulsel verschillen van plant tot plant .0 mm
- V10: Welke tests bevestigen de aanvaardbaarheid bij levering en vóór energiëring?Bij levering moet het fabrikanttestcertificaat worden gecontroleerd (hoofdweerstand ≤ 1,91 Ω/km, neutrale weerstand ≤ 3,08 Ω/km, 2,0 kV/5 min-weerstand, afmetingen ≈ 22,0 mm), de leesbaarheid van de jas en de integriteit van de spoel.Na installatie, voltooit een isolatie-weerstandstest plus een 2,0 kV AC / 5 min-weerstand, en bevestigt vervolgens dat alle vijf geïdentificeerde geleiders correct zijn voordat ze worden aangesloten.
- V11: Welke levensduur kan worden verwacht?Bij installatie en werking binnen de aangegeven temperatuur- en spanningsgrenzen zijn flexibele PVC-kabels ontworpen voor een levensduur van ongeveer 10 ∼15 jaar onder droge omstandigheden binnen;herhaaldelijk buigen buiten de minimale straal van 6 × OD, blootstelling aan ultraviolet of werking boven 70 °C zal die levensduur aanzienlijk verkorten.