Solar Panel Connection Cable PV1-F 4.0mm2 TUV 1500V DC Weerbestendige PV-draad
Productoverzicht
Productdetails
weerbestendige pv draad
,pv1-f pv draad
,pv1-f pv fotovoltaïsche draad
Productbeschrijving
Solar Panel Aansluitkabel PV1-F 4.0mm² TUV 1500V DC Weerbestendige PV Draad
Kabelbenaming & Betekenis
|
Code |
Betekenis |
|---|---|
|
PV |
Fotovoltaïsche (zonne-energie) toepassing |
|
1 |
Enkeladerig |
|
F |
Flexibele geleider (Klasse 5 fijnstrands) |
|
4.0 mm² |
Nominale doorsnede van de geleider |
Constructie: Vertind koperen geleider, halogeenvrije vernette polyolefine (XLPO) isolatie en mantel, enkeladerige flexibele fotovoltaïsche DC-kabel.
Toepasselijke normen
- EN 50618:2014 — Elektrische kabels voor fotovoltaïsche systemen (DC nominale spanning 1,8 kV)
- IEC 62930 — Fotovoltaïsche systeemkabels (enkeladerig, XLPO geïsoleerd, nominaal tot 1,5 kV DC)
- TÜV 2 PfG 1169/08.2007 — TÜV specificatie voor PV-kabels
- IEC 60228 / GB/T 3956 — Geleiders (Klasse 5 flexibel, vertind koper)
- IEC 60332-1 — Vlamvertragend (enkele kabel)
- IEC 61034 — Rookdichtheid (lage rook)
- IEC 60754 — Halogeengehalte (halogeenvrij)
- IEC 60811 — Isolatie- en mantelmaterialen — Gemeenschappelijke testmethoden
Beknopte technische overzicht | Veld- & Site-technische referentie
1. Algemene specificatie & Nominale parameters
De PV1-F 1×4.0 mm² is een flexibele enkeladerige vertind koperen DC-kabel speciaal ontworpen voor fotovoltaïsche centrales. Gecertificeerd volgens TÜV 2 PFG 1169 en EN 50618, heeft deze een 0,6/1,0 kV DC-classificatie met een maximale systeemspanning van 1,8 kV. Ontworpen voor het DC-circuit van PV-arrays, verbindt deze zonnepanelen en koppelt string-junction boxes aan omvormers. Hij is bestand tegen continue blootstelling aan de buitenlucht, inclusief UV-straling, ozonaanvallen en drastische temperatuurschommelingen wanneer gemonteerd op daken en PV-ondersteuningsstructuren.
Als een veelgebruikte maat voor residentiële en commerciële PV-strings op daken, kan de 4.0 mm² geleider tot 45 A continue stroom aan. De afgewerkte buitendiameter is ongeveer 5,0 mm en het gewicht is 45 kg/km. Standaard verpakkingsopties zijn 200 m, 500 m en 1000 m spoelen of houten trommels.
Isolatie & Mantelgegevens
|
Eigenschap |
Waarde |
|
Materiaal |
XLPO (vernet polyolefine), halogeenvrij |
|
Nominale isolatiedikte |
0,8 mm |
|
Nominale mantel dikte |
0,8 mm |
|
Langdurige servicetemperatuur. |
−40 °C tot +120 °C (continu) |
|
Kortsluitingstemperatuur (≤5 s) |
280 °C (Cu geleider limiet) |
|
Noodoverbelastingstemperatuur. |
150 °C (kortstondig) |
|
Weerbestendigheid |
Uitstekend — UV-bestendig, ozonbestendig, hydrolysebestendig |
|
Vlamvertragend |
IEC 60332-1 (enkele kabel) |
|
Rookdichtheid |
IEC 61034 (lage rook) |
|
Halogeengehalte |
IEC 60754 (halogeenvrij, niet-corrosief) |
|
Oliebestendigheid |
EN 50618 Bijlage B (optioneel) |
|
Zuur- en alkali bestendigheid |
Goed |
Temperatuurkenmerken
|
Eigenschap |
Waarde |
|
Max. geleider bedrijfstemperatuur (continu) |
120 °C |
|
Max. kortsluitingstemperatuur (≤5 s) |
280 °C (Cu geleider) |
|
Noodoverbelastingstemperatuur. |
150 °C (kortstondig) |
|
Min. installatie omgevingstemperatuur. |
−40 °C (koud flexibel, geen voorverwarming vereist) |
|
Service omgeving bereik |
−40 °C tot +120 °C (met XLPO) |
|
Brandwerendheid |
Standaard (vlamvertragende enkele kabel); optionele brandgeclassificeerde versie beschikbaar |
2. Structurele samenstelling van de kabel
Deze onbewapende flexibele kabel heeft geen aparte buitenmantel; de XLPE-isolatie dient als de weerbestendige beschermlaag. De geleider bestaat uit 56 fijne 0,30 mm Klasse 5 vertinde gegloeide koperen strengen met een geleiderdiameter van 2,8 mm. De 1,0 mm dikke bestraalde vernette polyethyleen (XLPE) isolatie vormt de uiteindelijke totale diameter van 5,0 mm.
3. Elektrische & Thermische Kernprestaties
Bij 20 °C omgevingstemperatuur is de maximale DC-weerstand van de geleider 4,61 Ω/km en de isolatieweerstand blijft boven 200 MΩ·km. Hij slaagt voor hoogspanningsweerstandstests: 3,5 kV AC gedurende 5 minuten of 6,5 kV DC gedurende 15 minuten. De stroomcapaciteit van de kabel is 45 A in vrije lucht bij 30 °C, wat daalt tot 36 A wanneer de omgevingstemperatuur stijgt tot 60 °C. Met een 45 A bedrijfsstroom veroorzaakt een 100 m tweepolige lus een spanningsval van 4,2 V, en het geleidervermogenverlies bedraagt 9,4 W/m bij een geleidertemperatuur van 90 °C.
De bestraalde XLPE maakt continue werking bij 90 °C mogelijk en kan kortsluitingstemperaturen tot 200 °C weerstaan gedurende niet langer dan 5 seconden. Hij werkt betrouwbaar binnen -40 °C ~ +90 °C en heeft de koude buigtest bij -40 °C doorstaan. Hij biedt UV- en ozonbestendigheid en voldoet aan de IEC 60332-1 verticale vlam zelfdovende vereisten.
Elektrische parameters
|
Parameter |
Waarde |
Opmerking |
|
Nominale spanning AC (U&sub0;/U) |
0,6 / 1 kV |
IEC 60502 referentie (niet primaire classificatie) |
|
Nominale spanning DC |
1,5 kV |
EN 50618 / IEC 62930 primaire classificatie |
|
Testspanning AC (50 Hz, 5 min) |
6,5 kV |
Routine test |
|
DC testspanning |
15 kV DC (voor type test) |
— |
|
DC weerstand @20 °C |
≤ 5,09 Ω/km |
IEC 60228 Klasse 5 max, 4,0 mm² |
|
AC weerstand @90 °C (geschat) |
≈ 6,48 Ω/km |
— |
|
AC weerstand @120 °C (geschat) |
≈ 7,30 Ω/km |
max service temp |
|
Capaciteit (ongeveer) |
≈ 0,18 µF/km |
geleider naar mantel |
|
Inductieve reactantie (ongeveer) |
verwaarloosbaar |
enkeladerige DC-toepassing |
|
Stroomcapaciteit in vrije lucht (60 °C omgeving) |
55 A |
enkele kabel, DC |
|
Stroomcapaciteit in vrije lucht (omgeving gecorrigeerd) |
≈ 44 A bij 70 °C omgeving |
typische dakconditie |
|
Stroomcapaciteit in leiding (lucht) |
≈ 41 A |
gebundelde kabels |
|
Kortsluitstroom (1 s, Cu, 280 °C) |
≈ 0,44 kA (440 A) |
4,0 mm² Cu |
|
Frequentie |
DC (primair) / 50–60 Hz AC (secundair) |
— |
Referentiewaarden: 4,0 mm² Cu bij 44 A, DC 1000 V → max DC vermogen ≈ 44 kW per string (2 strings parallel = 88 kW). Spanningsval bij 44 A ≈ 22,4 mV/A·m (≈2,24% per 10 m bij 44 A, 1000 V).
4. Installatie & Hanteerrichtlijnen
Voor statische vaste installatie is de minimale buigradius 4×OD (20 mm). Voor dynamische toepassingen met herhaaldelijk buigen, zoals zonnevolgsystemen, neemt de minimale buigradius toe tot 6×OD (30 mm). Acceptabele routeringsmethoden omvatten directe bevestiging aan moduleframes, PV-specifieke kabelgoten en het trekken door lichtgewicht leidingen. Directe begraving in de grond is niet toegestaan. PV4/MC4 connectoren in combinatie met speciale PV-krimptangen moeten worden gebruikt; generieke kabelogen zijn niet acceptabel. Leggen mag niet worden uitgevoerd onder -40 °C. Met een gewicht van 4,5 kg per 100 m is de kabel lichtgewicht en gemakkelijk te installeren op daken.
Mechanische & Installatieparameters
|
Parameter |
Waarde |
Opmerkingen |
|
Minimale buigradius |
≥ 4 × OD → ≈ 22,4 mm bij Ø5,6 mm |
statische installatie |
|
Min. buigradius (geïnstalleerd) |
≥ 2 × OD → ≈ 11,2 mm |
dynamisch (buigen) |
|
Max. trekkracht |
160 N |
fijnstrands Cu, gebruik juiste grijpers |
|
Directe begraving |
Geschikt (UV & vochtbestendig) |
— |
|
Leiding ID |
≥ 1,5 × OD → ≥ 8,4 mm; gebruik 16 mm of 20 mm |
— |
|
Bevestiging |
kabelbinders (UV-bestendig), klemmen |
— |
|
Slagvastheid |
Matig |
flexibele kabel, niet gepantserd |
|
Waterbestendigheid |
Uitstekend (XLPO mantel, IP67 geclassificeerde connectoren) |
geschikt voor buiten/nat |
|
UV-bestendigheid |
Uitstekend (EN 50618, 720 uur UV-test) |
buiten blootgesteld |
|
Ozonbestendigheid |
Uitstekend (IEC 60811-403) |
— |
|
Aansluiting opmerking |
Gebruik MC4 connectoren (compatibel 4,0 mm²) of koperen ogen |
strip lengte 10–12 mm |
5. Typische toepassingsscenario's & Kwaliteitsbasis
Deze kabel is geschikt voor residentiële PV op daken, commerciële & industriële systemen op daken, grootschalige PV op de grond gemonteerd, drijvende PV en carport luifel PV. Hij kan dienen als korte jumpers tussen PV-modules of hoofdkabels die het einde van een string verbinden met combinerboxen of DC-ingangen van omvormers. Hij werkt ook voor off-grid zonne-energie plus opslag DC-systemen. Elke rol ondergaat routine fabriekstests voor weerstand, spanningsweerstand, dimensionale controles en visuele inspectie. Type tests verifiëren veroudering, gedrag bij lage temperaturen en vlamvertraging.

6. Technische FAQ Samenvatting
- V1: Waarom is PV1-F anders dan gewone RV/BV bouwkabels? PV1-F is ontworpen voor gebruik buitenshuis, blootgesteld aan UV, en bij een breed temperatuurbereik. De XLPE is electronenstraal vernet (niet zomaar PVC), de geleider is vertind koper (niet blank), en de isolatie zelf is de weerbestendige mantel. Gewone PVC-kabels barsten na een paar jaar onder UV- en temperatuurcycli.
- V2: Waarom is het enkeladerig, niet tweeledig? PV-strings dragen DC tot 1,8 kV. Het uitvoeren van + en − in aparte enkeladerige kabels houdt de installatie modulair, maakt willekeurige stringlengtes mogelijk en vermijdt het risico op lus-stroomverwarming in gedeelde geleiders.
- V3: Wat betekent "PV1-F"? "PV" = fotovoltaïsch. "1" = enkeladerig. "F" = flexibel (Klasse 5 geleider). Het is de TÜV-aanduiding voor de gestandaardiseerde PV DC-kabel.
- V4: Waarom vertind koper gebruiken? Vertinning beschermt de koperen strengen tegen oxidatie en atmosferische corrosie gedurende tientallen jaren buitenshuis — cruciaal omdat PV-kabels naar verwachting 25 jaar meegaan.
- V5: Waarom de XLPE bestralen? Electronenstraal vernetting verhoogt de continue temperatuurclassificatie van 70 °C (gewone PVC) naar 90 °C, en biedt uitstekende UV-, ozon- en vlamvertraging.
- V6: Waarom 4,0 mm² en niet 2,5 mm²? 4,0 mm² is de standaard upgrade wanneer stringstromen 25 A overschrijden of wanneer de afstand van de hoofdgeleider meer dan 30 m bedraagt. Het houdt de spanningsval onder 1% en vermindert I²R-verliezen gedurende de 25-jarige levensduur van het PV-systeem.
- V7: Kan ik PV1-F begraven? Directe begraving in de grond wordt niet aanbevolen — blootstelling aan UV, vaste installatie is het beoogde gebruik. Indien begraving vereist is, gebruik PV1-F in een UV-bestendige leiding, of specificeer een kabel met een extra PE-buitenmantel.
- V8: Waarom MC4 connectoren gebruiken? MC4 (PV4) connectoren zijn weerbestendig, gepolariseerd en geclassificeerd voor 1,5 kV DC. Ze worden gekrompen met de speciale tang — handgedraaide of generieke terminals zijn het #1 faalpunt in PV DC-arrays.
- V9: Wat is de maximale stringspanning? PV1-F is geclassificeerd voor 1,8 kV DC systeemspanning, wat 1500 V PV-strings (de moderne industriestandaard) dekt met een veiligheidsmarge voor open-circuit Voc bij koude temperaturen.
- V10: Hoe lang gaat PV1-F mee? Mits correct geïnstalleerd met de juiste connectoren en buiten stilstaand water, is PV1-F ontworpen voor een levensduur van 25 jaar buitenshuis, overeenkomend met de garantie van de zonnemodule.
- V11: Kan PV1-F aan de AC-zijde worden gebruikt? Nee — PV1-F is een DC-geclassificeerde kabel. AC-uitgangen van de omvormer moeten standaard AC-geclassificeerde kabel gebruiken (bijv. RV/BV/YJV) om te voldoen aan de netcode- en aardingsvereisten.