کابل اتصال پانل خورشیدی PV1-F 4.0mm2 TUV 1500V DC سیم PV ضد آب و هوا
خلاصه محصول
جزئیات محصول
سیم فتوولتائیک ضد آب
,سیم فتوولتائیک pv1-f
,سیم فتوولتائیک pv1-f
توضیحات محصول
کابل اتصال پانل خورشیدی PV1-F 4.0mm2 TUV 1500V DC سیم PV ضد آب و هوا
نام و معنای کابل
|
کد |
معنی |
|---|---|
|
PV |
کاربرد خورشیدی |
|
1 |
با یک هسته |
|
F |
هادی انعطاف پذیر (طبقه 5 رشته های نازک) |
|
4.0 mm2 |
مساحت نامی تقاطع لوله |
ساخت و ساز: رسانای مس قوطی شده، عایق و پوشش پولیولفین (XLPO) بدون هالوجن، کابل تک هسته ای انعطاف پذیر فتوولتائیک DC.
استانداردهای قابل استفاده
- EN 50618:2014 کابل های الکتریکی برای سیستم های فتوولتائیک (ولتاژ نامشخصه 1.8 کلوولت DC)
- IEC 62930 کابل های سیستم خورشیدی (یک هسته ای، XLPO عایق بندی شده، تا 1.5 kV DC)
- TÜV 2 PfG 1169/08.2007 مشخصات TÜV برای کابل های PV
- IEC 60228 / GB/T 3956 ️ رسانا (طبقه 5 انعطاف پذیر، مس قوطی)
- IEC 60332-1
- IEC 61034 ️ تراکم دود (دخان کم)
- IEC 60754 محتوای هالوجن (بدون هالوجن)
- IEC 60811 مواد عایق و پوشش روش های آزمون مشترک
خلاصه ی جامع مهندسی. مرجع مهندسی میدان و سایت
1مشخصات عمومی و پارامترهای نامگذاری شده
PV1-F 1×4.0 mm2 یک کابل DC مس ساده انعطاف پذیر است که به طور خاص برای نیروگاه های خورشیدی ساخته شده است.درجه بندی 0 کلوولت DC با حداکثر ولتاژ سیستم 1.8 کیلو ولت. برای مدار DC شبکه های PV طراحی شده است، پنل های خورشیدی را به یکدیگر متصل می کند و جعبه های اتصال رشته را به اینورترها متصل می کند.حمله ازن و نوسانات شدید دمای هنگام نصب روی سقف ها و سازه های پشتیبانی PV.
به عنوان اندازه ای که به طور گسترده ای برای رشته های PV سقف مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد، هدایت کننده 4.0 mm2 تا 45 A جریان مداوم را اداره می کند. قطر بیرونی نهایی آن تقریباً 5 می باشد.0 میلی متر و وزن آن 45 کیلوگرم در کیلومتر استگزینه های بسته بندی استاندارد شامل کویل های 200 متر، 500 متر و 1000 متر یا بشکه های چوبی است.
داده های عایق بندی و پوشش
|
مالکیت |
ارزش |
|
مواد |
XLPO (پولیولفین متقاطع) ، بدون هالوجن |
|
ضخامت اسمی عایق |
0.8 میلی متر |
|
ضخامت اسمی پوشش |
0.8 میلی متر |
|
کار موقت بلندمدت |
-40 °C تا +120 °C(مواصل) |
|
دمای مدار کوتاه (≤5 s) |
۲۸۰ °C(حدود رسانای Cu) |
|
دمای فشار اضطراری |
150 °C (به مدت کوتاه) |
|
مقاومت در برابر آب و هوا |
عالی مقاومت در برابر اشعه UV، مقاومت در برابر اوزون، مقاومت در برابر هیدرولیز |
|
ضد شعله |
IEC 60332-1 (یک کابل) |
|
تراکم دود |
IEC 61034 (دخان کم) |
|
محتوای هالوجن |
IEC 60754 (بدون هالوژن، غیر خوردنی) |
|
مقاومت روغن |
EN 50618 ضمیمه B (اختیاری) |
|
مقاومت در برابر اسید و قلی |
خوبه |
ویژگی های دمایی
|
مالکیت |
ارزش |
|
حداکثر دمای عملیاتی هادی (مستمر) |
120 °C |
|
حداکثر دمای مدار کوتاه (≤5 s) |
۲۸۰ درجه سانتیگراد (روندهای Cu) |
|
دمای فشار اضطراری |
150 °C (به مدت کوتاه) |
|
حداقل دمای محیط نصب |
-40 °C(سرد انعطاف پذیر، بدون نیاز به گرم کردن قبلی) |
|
محدوده محیط کار |
-40 °C تا +120 °C(با XLPO) |
|
زنده ماندن در آتش |
استاندارد (کابل تک ضد شعله) ؛ نسخه اختیاری با درجه حرارت آتش در دسترس است |
2ساختار کابل
این کابل انعطاف پذیر بدون زره یک پوشش خارجی جداگانه را حذف می کند؛ عایق XLPE آن به عنوان لایه محافظ مقاوم در برابر آب و هوا عمل می کند.30 میلی متر رشته های مس گرم شده کلاس 5 با قطر هادی 2.8 میلی متر. عایق پلی اتیلن (XLPE) با ضخامت 1.0 میلی متر، قطر کلی نهایی 5.0 میلی متر را تشکیل می دهد.
3عملکرد هسته الکتریکی و حرارتی
در دمای محیط 20 درجه سانتیگراد، حداکثر مقاومت DC هدایت کننده 4.61 Ω / km است و مقاومت عایق بیش از 200 MΩ · km باقی می ماند.5kV AC برای 5 دقیقه یا 6 دقیقه.5 کلوولت DC برای 15 دقیقه. آمپاکتی کابل 45 A در هوا آزاد در 30 ° C است که هنگامی که دمای محیط به 60 ° C افزایش می یابد به 36 A کاهش می یابد. با جریان کار 45 A،یک حلقه دو قطبی 100 متری یک 4 ایجاد می کند.2V کاهش ولتاژ و از دست دادن قدرت هادی به 9.4 W/m در دمای هادی 90 °C می رسد.
XLPE تابش اجازه می دهد تا کار مداوم در 90 °C و می تواند تحمل دمای مدار کوتاه تا 200 °C برای بیش از 5 ثانیه.آن را به طور قابل اعتماد در محدوده -40 °C ~ +90 °C کار می کند و آزمایش خم شدن سرد در -40 °C را پشت سر گذاشته است. این مقاومت UV و اوزون را ارائه می دهد و مطابق با IEC 60332-1 الزامات خود خاموش شدن شعله عمودی است.
پارامترهای الکتریکی
|
پارامتر |
ارزش |
یادداشت |
|
ولتاژ نامی AC (U0/U) |
0.6 / 1 کلوولت |
مرجع IEC 60502 (نه درجه بندی اصلی) |
|
ولتاژ نامی DC |
1.5 کلوولت |
درجه بندی اولیه EN 50618 / IEC 62930 |
|
ولتاژ آزمون AC (50 Hz، 5 دقیقه) |
6.5 کلوولت |
تست روتینی |
|
ولتاژ آزمایش DC |
15 کلوولت DC (برای آزمایش نوع) |
️ |
|
مقاومت DC @20 °C |
≤ 5.09 Ω/km |
IEC 60228 کلاس 5 حداکثر، 4.0 mm2 |
|
مقاومت AC @90 °C (است.) |
≈ 6.48 Ω/km |
️ |
|
مقاومت AC @120 °C (est.) |
≈ 7.30 Ω/km |
حداکثر دمای کار |
|
ظرفیت (تقریبا) |
≈ 0.18 μF/km |
هدايت کننده به پوشش |
|
رآکتانس اندوکتیو (تقریباً) |
بی اهمیت |
کاربرد تک هسته ای DC |
|
نرخ جریان در هوای آزاد (60 درجه سانتیگراد محیط) |
55 A |
کابل تک، DC |
|
نرخ فعلی در هوای آزاد (بر اساس محیط اصلاح شده) |
≈ 44 Aدر ۷۰ درجه سانتیگراد محیط |
وضعیت معمولی سقف |
|
مقدار جریان در لوله (هوا) |
≈ 41 A |
کابل های بسته بندی شده |
|
جریان مدار کوتاه (1 ثانیه، Cu، 280 °C) |
≈ 0.44 kA (440 A) |
4.0 mm2 Cu |
|
فرکانس |
DC (اولین) / 50 ∼ 60 Hz AC (دوائم) |
️ |
مقادیر مرجع: 4.0 mm2 Cu در 44 A، DC 1000 V → حداکثر قدرت DC ≈ 44 kW در هر رشته (2 رشته موازی = 88 kW). کاهش ولتاژ در 44 A ≈ 22.4 mV / A · m (≈ 2.24٪ در هر 10 متر در 44 A، 1000 V).
4دستورالعمل نصب و استفاده
برای نصب ثابت استاتیک ، حداقل شعاع خم برابر با 4 ×OD (20 میلی متر) است. برای برنامه های کاربردی پویا با خم مجدد مانند ردیاب های خورشیدی ، حداقل شعاع خم به 6 ×OD (30 میلی متر) افزایش می یابد.روش های مسیریابی قابل قبول شامل برش مستقیم بر روی قاب های ماژول است، سینی های کابل های خاص PV و کشیدن لوله های سبک وزن. دفن مستقیم در خاک مجاز نیست. باید از کانکتورهای PV4/MC4 همراه با ابزارهای اختصاصی PV استفاده شود.لوله های کابلی عمومی قابل قبول نیستند. قرار دادن نمی تواند در زیر -40 درجه سانتیگراد انجام شود. با وزن 4.5 کیلوگرم در هر 100 متر، کابل سبک وزن است و آسان است که در سقف ها قرار گیرد.
پارامترهای مکانیکی و نصب
|
پارامتر |
ارزش |
ملاحظات |
|
کمترین شعاع خم |
≥ 4 × OD → ≈ 22.4 mm در Ø5.6 mm |
نصب استاتیک |
|
کمترین شعاع خم (تثبیت شده) |
≥ 2 × OD → ≈ 11.2 میلی متر |
پویا (تکلیف دهنده) |
|
مکس. کشش کشش |
160 N |
Cu با رشته های نازک، از دستگیره مناسب استفاده کنید |
|
خاکسپاری مستقیم |
مناسب(مقاوم UV و رطوبت) |
️ |
|
شناسه لوله |
≥ 1.5 × OD → ≥ 8.4 mm؛ از 16 mm یا 20 mm استفاده کنید |
️ |
|
تثبیت |
ربات های کابل (مقاوم UV) ، کلیمپ ها |
️ |
|
مقاومت در برابر ضربه |
متوسط |
کابل انعطاف پذیر، بدون زره |
|
مقاومت در برابر آب |
عالی بود(شکل XLPO، کانکتورهای IP67) |
مناسب برای استفاده در فضای باز و مرطوب |
|
مقاومت در برابر اشعه UV |
عالی بود(EN 50618، آزمایش UV 720 ساعت) |
در فضای باز در معرض |
|
مقاومت نسبت به اوزون |
عالی بود(IEC 60811-403) |
️ |
|
یادداشت پایان نامه |
استفادهکانکتورهای MC4(متوافق 4.0 mm2) یا لوله های مس |
طول نوار: 10~12 میلی متر |
5. سناریوهای کاربردی معمولی و اصول کیفیت
این کابل برای سیستم های سقف خانگی، سیستم های سقف تجاری و صنعتی، سیستم های فلوئورکی روی زمین، سیستم های فلوئورکی شناور و سقف کارپورت مناسب است.می تواند به عنوان پرش کوتاه بین ماژول های PV یا کابل های اصلی خانگی عمل کند که پایان یک رشته را به جعبه های ترکیب کننده یا ورودی های DC اینورتر متصل می کند. همچنین برای سیستم های خارج از شبکه خورشیدی و ذخیره سازی DC کار می کند. هر ریل آزمایشات معمول کارخانه را پوشش می دهد که مقاومت، مقاومت ولتاژ، چک ابعاد و بازرسی بصری را پوشش می دهد.تست های نوع برای تأیید پیری، رفتار در دمای پایین و مهار شعله.

6خلاصه سوالات فنی
- س1: چرا PV1-F از سیم ساختمان RV / BV معمولی متفاوت است؟PV1-F برای استفاده در فضای باز، در معرض اشعه UV، در دمای بالا طراحی شده است. XLPE برقی الکترو-برق متقاطع (نه فقط PVC) ، رسانا مس قوطی شده است (نه برهنه) ،و عایق خودش جاکت هواشناسی استسیم های معمولی PVC بعد از چند سال در معرض UV و چرخه درجه حرارت ترک می کنند.
- س2: چرا یک هسته است، نه دو هسته؟رشته های PV به سرعت تا 1.8 کیلو ولت DC را حمل می کنند. اجرا + و − در کابل های تک هسته ای جداگانه، نصب را مدولار نگه می دارد، طول رشته های خودسرانه را امکان پذیر می کند،و از خطر گرم شدن جریان حلقه ای در هادی های مشترک جلوگیری می کند.
- سوال 3: "PV1-F" به چه معناست؟"PV" = فتوولتائیک. "1" = تک هسته. "F" = انعطاف پذیر (رونده کلاس 5). این نام TÜV برای کابل PV DC استاندارد است.
- سوال 4: چرا از مس قوطی استفاده می کنیم؟قوری از رشته های مس در برابر اکسیداسیون و خوردگی جو در طول دهه های استفاده در فضای باز محافظت می کند حیاتی است زیرا انتظار می رود کابل های PV 25 سال دوام داشته باشند.
- سوال 5: چرا به XLPE تشعشع می دهیم؟پیوند متقاطع پرتو الکترون، درجه حرارت ثابت را از 70 درجه سانتیگراد (PVC معمولی) به 90 درجه سانتیگراد افزایش می دهد و مقاومت UV، اوزون و شعله عالی را فراهم می کند.
- س6: چرا ۴٫۰ میلی متر مربع و نه ۲٫۵ میلی متر مربع؟4.0 mm2 ارتقاء استاندارد است زمانی که جریان رشته بیش از 25 A است یا زمانی که فاصله های خانگی بیش از 30 متر است. این کاهش ولتاژ را کمتر از 1٪ نگه می دارد و از دست دادن I2R را در طول 25 سال زندگی سیستم PV کاهش می دهد.
- سوال 7: می تونم PV1-F رو دفن کنم؟خاک سپردن مستقیم در خاک توصیه نمی شود ️ در معرض اشعه ی UV قرار دارد، نصب ثابت استفاده نامشخصی است. اگر خاک سپردن لازم باشد، PV1-F را در داخل یک لوله محافظت شده از اشعه ی UV استفاده کنید.یا یک کابل با یک پوشش بیرونی PE اضافی مشخص کنید.
- سوال 8: چرا از کانکتورهای MC4 استفاده می کنیم؟کانکتورهای MC4 (PV4) ضد آب و هوا هستند، قطبی شده اند و برای 1.5 کیلو ولت DC رتبه بندی شده اند. آنها با ابزار اختصاصی ️ پیچ دست یا ترمینال های عمومی نقطه خرابی شماره 1 در آرایه های PV DC هستند.
- سوال 9: حداکثر ولتاژ رشته چیست؟PV1-F برای ولتاژ سیستم 1.8 kV DC نامگذاری شده است، که رشته های 1500 V PV را پوشش می دهد (استانداردهای کاربردی مدرن) با حاشیه ایمنی برای Voc مدار باز در دمای سرد.
- س10: PV1-F چه مدت دوام می آورد؟هنگامی که به درستی با کانکتورهای مناسب نصب شده و از آب ایستاده خارج می شود، PV1-F برای زندگی 25 ساله در فضای باز طراحی شده است که با ضمانت ماژول خورشیدی مطابقت دارد.
- س11: آیا می توان PV1-F را در سمت AC استفاده کرد؟NO PV1-F یک کابل DC درجه بندی شده است. خروجی AC از اینورتر باید از کابل AC درجه بندی شده استاندارد (به عنوان مثال RV / BV / YJV) استفاده کند تا با الزامات کد شبکه و زمین بندی مطابقت داشته باشد.