4-aderige industriële stroomkabel 10mm2 RVV PVC flexibele gestrande koper
Productoverzicht
Productdetails
4-aderige industriële stroomkabel
,Industriële stroomkabel 10mm2
,4-aderige kabel gestrand
Productbeschrijving
Industriële voedingskabel 4-aderig 10 mm² RVV PVC flexibel gevlochten koper 300/500V
Kabelaanduiding en betekenis
|
Code |
Betekenis |
|---|---|
|
RVV |
R = Flexibele koperen geleider (Klasse 5), V = PVC-isolatie, V = PVC-mantel |
|
300/500 V |
Nominale spanning U₀/U = 300/500 V; Uₘ = 500 V |
|
4×10 mm² |
Vier flexibele aders, elk 10 mm² koperen geleider (aangepast formaat) |
Constructie: extra zwaar PVC-ommanteld flexibel snoer, rond profiel (4-aderig)


RVV 4×10,0 mm² — Kabelspecificatie en technische gegevens
1. Productoverzicht en beoordelingssamenvatting.RVV 4×10.0 is een vieraderig, flexibel PVC-geïsoleerd PVC-ommanteld snoer met een vermogen van 300/500 V AC (50 Hz) en een geleidertemperatuur van 70 °C, opgebouwd rond vier 10,0 mm² uitgegloeide koperen klasse 5 flexibele geleiders – elk PVC-geïsoleerd en collectief omhuld in een tweede PVC-mantel. Gefabriceerd en typegetest volgens GB/T 5023.5 (60227 IEC 53) / IEC 60227-5, met flexibele geleiders volgens GB/T 3956. De afgewerkte diameter is ongeveer 18,6 mm en de nominale massa ongeveer 720 kg/km (≈ 72 kg per 100 m), geleverd op rollen of dozen van 100 m. Als alle vier de kernen onder spanning staan, transporteert het snoer ongeveer 57 A in vrije lucht bij 25 °C (technische schatting) - een flexibel snoer met hoge stroomsterkte aan de bovengrens van de 300/500 V PVC-familie, bedoeld voor subhoofdverbindingen, motorkabels en industriële verbindingen die zowel een hoge stroomsterkte als een flexibele installatie vereisen.
2. Laag-voor-laag constructie (geleider tot jas).
| Laag | Bouw | Muur | Diameter |
|---|---|---|---|
| Geleider (Cu) × 4 | Gegloeid Cu, klasse 5 flexibel gestrand, 126 × 0,32 mm (1+6+12+18+24+30+35) elk | — | ≈ 3,9 mm |
| Isolatie (PVC) × 4 | PVC-compound, PVC/C (TI1) | 1,00 mm | ≈ 5,9 mm |
| Kern montage | Vier geïsoleerde aders bekabeld in vierkante opstelling; tussenruimten gevuld door extrusie van de mantel | — | ≈ 15,8 mm (afgeleid) |
| Buitenmantel (PVC) | PVC-compound, PVC/ST5, zwart of op maat | 1,40 mm | ≈ 18,6 mm (afgewerkt) |
3. Elektrische kenmerken.Elke geleider van 10,0 mm² wordt gehouden op een maximale DC-weerstand van 1,91 Ω/km bij 20 °C, oplopend tot ongeveer 2,42 Ω/km bij een bedrijfspunt van 70 °C. Elke lengte overleeft de routinematige 2,0 kV AC-stroomfrequentiebestendigheid gedurende vijf minuten. De isolatieweerstand van de afgewerkte kabel blijft boven de 0,0075 MΩ·km bij 70 °C, en typische cijfers omvatten capaciteit ≈ 200 nF/km en 50 Hz AC-impedantie ≈ 1,91 Ω/km (weerstandsdominant). Als alle vier de kernen zijn bekrachtigd, bedraagt de referentiebelasting ongeveer 57 A in vrije lucht bij 25 °C (technische schatting), en is de lusspanningsval bij 57 A ongeveer 0,22 V per meter.
Elektrische parameters
|
Parameter |
Waarde |
Opmerking |
|---|---|---|
|
Nominale spanning U₀/U |
300 / 500 V |
Uₘ = 500 V |
|
Testspanning AC (5 min) |
2,0 kV |
Routine (referentie) |
|
Typetestspanning |
2,5 kV |
IEC 60227-referentie |
|
DC-weerstand @20 °C (per kern) |
≤ 1,91 Ω/km |
GB/T 3956 Klasse 5 max, 10 mm² |
|
AC-weerstand @70 °C (geschat) |
≈ 2,44 Ω/km |
per kern |
|
Stroomsterkte in lucht (eenfasig, 30 °C, 2-aderig gebruikt) |
≈ 40 – 55 A |
indien gebruikt als 2-core (andere 2 reserve) |
|
Huidige beoordeling (ontwerp, per kern) |
≈ 47 A |
conservatief, volgens extrapolatie GB/T 16895 |
|
Stroombelasting (3-fase + PE, gebalanceerd) |
≈ 32 – 47 A per fase |
verlaagd vanwege bundeling |
|
Direct begraven |
Niet van toepassing |
lichtsnoer, niet voor directe ingraving |
|
Kortsluitstroom (1 s, Cu, 160 °C) |
≈ 1,00 kA (1000 A) |
10 mm² referentie |
|
Frequentie |
50/60 Hz AC of DC |
— |
Referentiewaarden: 10 mm² flexibel snoer — typisch stroombelastbaarheid 40–55 A. Voor 3-fasig + PE bij 400 V, maximale gebalanceerde belasting ≈ 32,6 kW (47 A per fase). Bij 47 A is de spanningsval ≈ 2,4 V/km per kern (≈0,6% per 100 m bij 400 V lijn-tot-lijn).
4. Thermische respons en vlamgedrag.PVC-isolatie ondersteunt een continue geleidertemperatuur van 70 °C. Het snoer is geschikt voor gebruik in omgevingen tussen −15 en +70 °C, mag niet worden afgewikkeld onder 0 °C zonder voorafgaande conditionering, en gebruikt 25 °C als referentieomgeving voor stroomsterkte. Het vlamgedrag voldoet aan de verticale test GB/T 18380.12 (IEC 60332-1) met één kabel, wat betekent dat het snoer zichzelf dooft wanneer de vlambron wordt verwijderd. Omdat zowel de isolatie als de omhulling van gehalogeneerd PVC zijn, stoot het snoer bij brand rook en waterstofchloride uit; rookarme, halogeenvrije projecten moeten een LSZH-variant specificeren.

Temperatuurkenmerken
- Max. bedrijfstemperatuur geleider: 70 °C
- Max. kortsluiting temp. (≤5 s): 160 °C
- Noodoverbelastingstemperatuur: 85 °C
- Min. installatie omgevingstemperatuur: −15 °C (PVC flexibel)
- Omgevingsbereik: −15 °C tot +70 °C (PVC-mantel)
Brandgedrag (RVV 10 mm² op maat)
|
Eigendom |
Waarde / Vereiste |
|---|---|
|
Vlamvertragend |
Enkele vlamtest (GB/T 18380.12) |
|
Halogeengehalte |
Bevat Cl (PVC), produceert HCl |
|
Rookdichtheid |
Zware donkere rook |
|
Corrosiviteit |
Corrosief HCl-gas |
5. Installatiepraktijk en -hantering.Bochten mogen niet kleiner zijn dan 6 keer de werkelijke buitendiameter – ongeveer 112 mm voor deze maat. Voor de beëindiging is het strippen van 22-25 mm nodig en moet altijd een ferrule op de flexibele Klasse 5-strengen worden gebruikt om draadrafelen te voorkomen. Rollen die tijdens opslag onder 0 °C worden bewaard, moeten vóór het afrollen binnenshuis worden verwarmd; De trekspanning moet binnen 600 N blijven en het koord mag nooit als trekkoord worden gebruikt. De 57 A-referentie vereist reductie wanneer de omgevingstemperatuur of bundeling afwijkt van de referentieomstandigheden. Dit snoer is niet geschikt voor direct ingraven, UV-blootstelling buitenshuis of continu herhaaldelijk buigen. Kies voor deze taken respectievelijk een gepantserde kabel, een UV-gestabiliseerde mantel of een continu flexibele (trunk) kabel.
Mechanische en installatieparameters
- Minimale buigradius: ≥ 6 × OD → ≈ 103 mm bij Ø17,2 mm
- Max. trekspanning: licht, vermijd trekken; gebruik een trekontlastingspakking
- Direct begraven: NIET geschikt
- Leiding-ID: ≥ 1,5 × OD → ≥ 26 mm; gebruik een leiding van 32 mm of 40 mm
- Bevestiging: kabelclips, kabelbinders
- Buigen: alleen geschikt voor lichte buigingen (10 mm² is stijf)
6. Typische servicetoepassingen.Dit vieraderige snoer is de robuuste, flexibele schakel voor 57 A-klasse belastingen: subhoofdverbindingen tussen verdeelborden en laadcentra, voeding voor kleine driefasige motoren tot ongeveer 4 kW, kabels voor industriële lasmachines en acculaders, voedingen voor elektrische ovens en grote ovens, verbinding tussen hoofd- en verdeelborden, voedingen voor airconditioning en warmtepompen voor buitenunits tot 12 kW, kabels voor pomp- en ventilatormotoren, stroomstoringen in werkplaatsmachines en CNC-bewerkingsmachines, laboratoriumapparatuur en testsetbenodigdheden, tijdelijke stroomdistributie voor podia en tentoonstellingen, landbouwkas- en irrigatiecontroles, verbindingen voor EV-laders/autowasapparatuur en licht-industriële driefasige stroomtoevoer. Goedgekeurde installatiemethoden omvatten vaste bedrading in apparaten, kabelgoten en binnenkanalen op droge locaties, zowel binnen als in overdekte, beschutte ruimtes.

7. Test- en kwaliteitsborgingsregime.Routinetests op elke lengte omvatten verificatie van de DC-weerstand van de geleider (≤ 1,91 Ω/km bij 20 °C), de weerstand van 2,0 kV AC / 5 min, de continuïteit van de geleider over alle vier de aders, en dimensionale inspectie van isolatie ≥ 1,00 mm, mantel ≥ 1,40 mm en totale diameter ≈ 18,6 mm. Monster- en typetests omvatten PVC-isolatie en treksterkte van de mantel (≥ 10 MPa) met rek (≥ 100% isolatie / ≥ 125% mantel), PVC-vervorming door hitte bij 80 °C, PVC-krimp bij 150 °C, de verticale vlamtest met één kabel, buig- en koude buigtesten bij −15 °C, en de spanningstest na buiging. Bij elke haspel wordt een fabriekstestcertificaat meegeleverd.
Kabelparameters

Kabeltestparameters

Structuur van de kabeldoorsnede


Beschrijving van de kabelconstructie

8. Normen en conformiteit.Ontwerp en productie vallen onder GB/T 5023.5 en IEC 60227-5 voor flexibele snoeren van 300/500 V (60227 IEC 53). Geleiders voldoen aan GB/T 3956 / IEC 60228 Klasse 5 – de geleider van 10,0 mm² als 126 draden van 0,32 mm met R ≤ 1,91 Ω/km. Vlamgedrag wordt bewezen door GB/T 18380.12. Algemene testmethoden volgen GB 5023.1 / GB 5023.3, terwijl oppervlaktemarkering voldoet aan GB/T 6995. Kabels kunnen op verzoek ook worden geleverd volgens IEC-, BS-, DIN-, UL- of VDE-vereisten. Omdat de PVC-mantel halogeen bevat, vragen tunnels, metrosystemen, ziekenhuizen en andere besloten openbare ruimtes om een LSZH-variant.

9. Verpakking, opslag en logistiek.De standaardlevering bedraagt 100 m per rol of doos, op maat gemaakte snijlengtes zijn op aanvraag verkrijgbaar. Op elke haspel staat het type, de spanning, de identiteit van de leverancier, het productiejaar en de opeenvolgende metermarkering volgens GB/T 6995. Opslag moet plaatsvinden in een droge, overdekte ruimte bij −15 tot +40 °C, beschermd tegen direct zonlicht, vocht, olie en scherpe voorwerpen; haspels blijven verzegeld tot installatie. In koude omstandigheden moet de toestand binnen worden opgerold tot ≥ 0 °C voordat deze wordt afgewikkeld. Tijdens het transport moeten de haspels worden beveiligd tegen rollen en stoten, en het snoer mag nooit over schurende grond of scherpe randen worden gesleept.
10. Inkoopspecificatie.Vermeld "RVV 300/500 V 4×10,0" samen met de gewenste lengte of haspelindeling, isolatiekleurcombinatie en markeringsvoorkeuren. Specificeer de kleur van de mantel (zwart is standaard) en eventuele speciale kleurcoderingen (bijvoorbeeld zwart/rood/blauw/geelgroen voor driefasig plus aarde, of vier verschillende kleuren voor stuurcircuits). Vraag altijd het fabriekstestcertificaat aan om de werkelijke diameter (≈ 18,6 mm), het gewicht (≈ 720 kg/km) en de geleiderweerstand voor de productiebatch te bevestigen. Als een rookarme, halogeenvrije of continu flexibele constructie nodig is, bestel dan respectievelijk de LSZH- of H05VV5-F-variant.
11. Veelgestelde vragen over de kabelindustrie.
- Vraag 1: Waarom een stap hoger zetten van 4×6,0 (41 A) naar 4×10,0 (57 A)?De grotere doorsnede verhoogt de stroomsterkte van ongeveer 41 A naar 57 A en verlaagt de weerstand van 3,08 naar 1,91 Ω/km – genoeg voor subhoofdverbindingen, kleine driefasige motoren tot 4 kW en industriële apparatuur die een snoer van 6,0 mm² zou oververhitten. Blijf met 6,0 mm² voor belastingen tot 41 A; 10,0 mm² is de volgende maat voor subhoofd- en motorcircuits.
- Vraag 2: Wat betekent flexibele geleider klasse 5?Klasse 5 (GB/T 3956) is gemaakt van veel dunne draden (126 × 0,32 mm bij 10,0 mm²), waardoor het snoer zijn flexibiliteit en buigvermogen krijgt. Klasse 2 (gebruikt in stroomkabels zoals YJV) gebruikt minder dikkere draden en is veel stijver – verwissel ze nooit bij het bestellen.
- Vraag 3: Kan een 4×10.0-snoer een driefasige motor rechtstreeks aandrijven?Ja voor kleine motoren tot ongeveer 4 kW bij 57 A. Voor grotere motoren is een kabel met motorvermogen (YJV) nodig met kortsluit- en overbelastingsbeveiliging, afgestemd op de starter. Zorg ervoor dat het snoer altijd geschikt is voor de maximale stroomsterkte plus een veiligheidsmarge.
- Vraag 4: Waarom heeft 10,0 mm² een vermogen van ongeveer 57 A, terwijl stroomkabels veel meer kunnen dragen?De doorsnede bepaalt rechtstreeks de stroomvoerende capaciteit. 10,0 mm² is nog steeds een flexibele koorddoorsnede voor licht gebruik; 16,0 mm² draagt al ongeveer 76 A en 25,0 mm² ongeveer 101 A. Overdimensionering verhoogt onnodig de kosten, de diameter en het kopergewicht.
- Vraag 5: Kan RVV buitenshuis worden gebruikt?Niet in de standaardvorm: de PVC-mantel is niet UV-gestabiliseerd en zal bij langdurig zonlicht verslechteren. Voor gebruik buitenshuis dient u een UV-gestabiliseerde mantel of een gepantserde kabel te gebruiken. Gebruik voor het begraven een gepantserde stroomkabel met staaltape.
- Vraag 6: Hoe wordt de geleiderdoorsnede gekozen voor een motor- of subhoofdcircuit?De selectie volgt (a) stroom bij volledige belasting na reductie, (b) toegestane spanningsval (typisch ≤ 5% voor apparaatkabels) en (c) coördinatie met de stroomopwaartse zekering of stroomonderbreker. Een snoer van 10,0 mm² ondersteunt maximaal ongeveer 57 A; subhoofdcircuits boven 57 A vereisen 16,0 mm².
- Q7: Koperen of vertinde koperen geleider?Blank gegloeid koper (deze RVV) is standaard voor vaste apparaatleidingen en geeft de laagste weerstand. Vertind koper heeft de voorkeur waar de geleider kan worden blootgesteld aan vocht of waar soldeerverbindingen worden gebruikt, omdat het bestand is tegen oxidatie.
- Vraag 8: Waarom kan PVC slechts bij 70 °C werken, terwijl XLPE bij 90 °C werkt?PVC is een thermoplastisch materiaal dat bij verhoogde temperaturen zacht wordt en vervormt; XLPE wordt verknoopt tot een thermohardend netwerk dat zijn vorm behoudt tot 90 °C. Daarom is RVV (PVC) beperkt tot 70 °C en YJV (XLPE) tot 90 °C.
- Vraag 9: Waarom varieert de uiteindelijke diameter van fabrikant tot fabrikant voor dezelfde nominale maat?Normen stellen minimale isolatie- en manteldikten plus elektrische prestaties vast, maar geen precieze totale diameter. De verdichting van de strengen, het ontwerp van de vulstof en de tolerantie van de omhulling verschillen per plant – gepubliceerde cijfers van 4×10,0 clusteren ongeveer 18,6 mm – dus de daadwerkelijk gemeten diameter moet worden gebruikt bij het dimensioneren van klieren en clips.
- Vraag 10: Welke tests bevestigen de aanvaardbaarheid bij levering en vóór inschakeling?Controleer bij levering het fabriekstestcertificaat (weerstand ≤ 1,91 Ω/km, 2,0 kV/5 min weerstand, afmetingen ≈ 18,6 mm), leesbaarheid van de mantel en integriteit van de haspel. Voer na de installatie een isolatieweerstandstest uit plus een weerstandstest van 2,0 kV AC / 5 min. Controleer vervolgens of alle vier de geleiders correct zijn geïdentificeerd voordat u de spanning inschakelt.
- Vraag 11: Welke levensduur kan worden verwacht?Wanneer geïnstalleerd en gebruikt binnen de aangegeven temperatuur- en spanningslimieten, zijn flexibele PVC-snoeren ontworpen voor een levensduur van ongeveer 10–15 jaar in droge binnenomstandigheden; aanhoudende overbelasting, herhaald buigen voorbij de minimale straal van 6 × OD, blootstelling aan ultraviolette straling of gebruik boven 70 °C zullen die levensduur aanzienlijk verkorten.