300V 500V 2 ader Flexibele Kabel RVV 4x2.5mm2 PVC Gestrande Koper
Productoverzicht
Productdetails
300V 2 ader Flexibele Kabel
,500V 2 ader Flexibele Kabel
,4x2.5mm2 gestrande koperkabel
Productbeschrijving
300/500V 4-aderige flexibele kabel RVV 4x2,5mm² PVC gestrand koper
Kabelaanduiding en betekenis
|
Code |
Betekenis |
|---|---|
|
RVV |
R = Flexibele koperen geleider (Klasse 5), V = PVC-isolatie, V = PVC-mantel |
|
300/500 V |
Nominale spanning U₀/U = 300/500 V; Uₘ = 500 V |
|
4×2,5 mm² |
Vier flexibele aders, elk 2,5 mm² koperen geleider |
Constructie: Licht PVC ommanteld flexibel snoer, rond profiel (4-aderig)
Opmerking: RVV 4×2,5 is een licht flexibel snoer met PVC-mantel conform GB/T 5023.5 / IEC 60227-5. De geleider is van klasse 5 fijnstrengig flexibel koper. Een 4-aderige configuratie wordt doorgaans gebruikt voor driefasige AC-circuits met beschermende aarde (L1+L2+L3+PE) of voor besturings-/signaalcircuits die 4 geleiders bij hogere stroom vereisen. 3+ kern RVV heeft normaal gesproken een rond profiel. Dit is het zwaarste normaalspoor in de RVV 300/500 V 4-aderige serie en is zeer gebruikelijk voor draagbare 3-fasige apparatuur, kleine machines en industriële bedieningspanelen.


RVV 4×2,5 mm² — Kabelspecificatie en technische gegevens
1. Productoverzicht en beoordelingssamenvatting.RVV 4×2.5 is een vieraderig flexibel PVC-geïsoleerd PVC-ommanteld snoer met een vermogen van 300/500 V AC (50 Hz) en een geleidertemperatuur van 70 °C, gebouwd rond vier 2,5 mm² uitgegloeide koperen Klasse 5 flexibele geleiders – elk PVC-geïsoleerd en collectief omhuld in een tweede PVC-mantel. Gefabriceerd en typegetest volgens GB/T 5023.5 (60227 IEC 53) / IEC 60227-5, met flexibele geleiders volgens GB/T 3956. De afgewerkte diameter is ongeveer 11,0 mm en de nominale massa ongeveer 230 kg/km (≈ 23 kg per 100 m), geleverd op rollen of dozen van 100 m. Als alle vier de kernen zijn bekrachtigd, transporteert het snoer ongeveer 25 A in de vrije lucht bij 25 °C (technische schatting) - het standaard vieraderige flexibele snoer voor circuitbeveiliging van 25 A, stopcontacten voor huishoudelijk gebruik en licht-commerciële stroomtakken, die aan de voedingszijde van de flexibele PVC-familie van 300/500 V zitten.
2. Laag-voor-laag constructie (geleider tot jas).
| Laag | Bouw | Muur | Diameter |
|---|---|---|---|
| Geleider (Cu) × 4 | Gegloeid Cu, klasse 5 flexibel gestrand, elk 50 × 0,25 mm (1+6+12+18+13) | — | ≈ 1,9 mm |
| Isolatie (PVC) × 4 | PVC-compound, PVC/C (TI1) | 0,80 mm | ≈ 3,5 mm |
| Kern montage | Vier geïsoleerde aders bekabeld in vierkante opstelling; tussenruimten gevuld door extrusie van de mantel | — | ≈ 9,0 mm (afgeleid) |
| Buitenmantel (PVC) | PVC-compound, PVC/ST5, zwart of op maat | 1,00 mm | ≈ 11,0 mm (afgewerkt) |
3. Elektrische kenmerken.Elke geleider van 2,5 mm² wordt gehouden op een maximale DC-weerstand van 7,41 Ω/km bij 20 °C, oplopend tot ongeveer 9,43 Ω/km bij een bedrijfspunt van 70 °C. Elke lengte overleeft de routinematige 2,0 kV AC-stroomfrequentiebestendigheid gedurende vijf minuten. De isolatieweerstand van de afgewerkte kabel blijft boven de 0,010 MΩ·km bij 70 °C, en typische cijfers omvatten capaciteit ≈ 135 nF/km en 50 Hz AC-impedantie ≈ 7,41 Ω/km (weerstandsdominant). Als alle vier de kernen zijn bekrachtigd, bedraagt de referentiebelasting ongeveer 25 A in vrije lucht bij 25 °C (technische schatting), en is de lusspanningsval bij 25 A ongeveer 0,37 V per meter.
Elektrische parameters
|
Parameter |
Waarde |
Opmerking |
|---|---|---|
|
Nominale spanning U₀/U |
300 / 500 V |
Uₘ = 500 V |
|
Testspanning AC (5 min) |
2,0 kV |
Routine |
|
Typetestspanning |
2,5 kV |
IEC 60227 |
|
DC-weerstand @20 °C (per kern) |
≤ 7,98 Ω/km |
GB/T 3956 Klasse 5 max, 2,5 mm² |
|
AC-weerstand @70 °C (geschat) |
≈ 10,2 Ω/km |
per kern |
|
Stroomsterkte in lucht (eenfasig, 30 °C, 2-aderig gebruikt) |
≈ 16 – 25 A |
indien gebruikt als 2-core (andere 2 reserve) |
|
Huidige beoordeling (ontwerp, per kern) |
≈ 20 A |
conservatief, volgens GB/T 16895 |
|
Stroombelasting (3-fase + PE, gebalanceerd) |
≈ 14 – 20 A per fase |
verlaagd vanwege bundeling |
|
Direct begraven |
Niet van toepassing |
lichtsnoer, niet voor directe ingraving |
|
Kortsluitstroom (1 s, Cu, 160 °C) |
≈ 0,25 kA (250 A) |
2,5 mm² referentie |
|
Frequentie |
50/60 Hz AC of DC |
— |
Referentiewaarden: RVV 4×2,5 — typisch stroomdraagvermogen 16–25 A per kern, afhankelijk van bundeling, omgevingstemperatuur en referentiestandaard. Voor 3-fasig + PE bij 400 V, maximale gebalanceerde belasting ≈ 13,9 kW (20 A per fase).
4. Thermische respons en vlamgedrag.PVC-isolatie ondersteunt een continue geleidertemperatuur van 70 °C. Het snoer is geschikt voor gebruik in omgevingen tussen −15 en +70 °C, mag niet worden afgewikkeld onder 0 °C zonder voorafgaande conditionering, en gebruikt 25 °C als referentieomgeving voor stroomsterkte. Het vlamgedrag voldoet aan de verticale test GB/T 18380.12 (IEC 60332-1) met één kabel, wat betekent dat het snoer zichzelf dooft wanneer de vlambron wordt verwijderd. Omdat zowel de isolatie als de omhulling van gehalogeneerd PVC zijn, stoot het snoer bij brand rook en waterstofchloride uit; rookarme, halogeenvrije projecten moeten een LSZH-variant specificeren.

5. Installatiepraktijk en -hantering.Bochten mogen niet kleiner zijn dan 6 keer de werkelijke buitendiameter – ongeveer 66 mm voor deze maat. Voor de beëindiging is het strippen van 15-18 mm nodig en moet altijd een ferrule op de flexibele Klasse 5-strengen worden gebruikt om draadrafelen te voorkomen. Rollen die tijdens opslag onder 0 °C worden bewaard, moeten vóór het afrollen binnenshuis worden verwarmd; De trekspanning moet binnen 150 N blijven en het koord mag nooit als trekkoord worden gebruikt. De 25 A-referentie vereist reductie wanneer de omgevingstemperatuur of bundeling afwijkt van de referentieomstandigheden. Dit snoer is niet geschikt voor direct ingraven, UV-blootstelling buitenshuis of continu herhaaldelijk buigen. Kies voor deze taken respectievelijk een gepantserde kabel, een UV-gestabiliseerde mantel of een continu flexibele (trunk) kabel.

6. Typische servicetoepassingen.Dit vieraderige snoer is een werkpaard voor stroomcircuits van 25 A: ring- en radiale stopcontacten voor huishoudelijk gebruik, voeding voor elektrische douches en kleine elektrische verwarmingselementen, driefasige plus-neutrale voeding voor kleine compressoren en koelrekken, stroomtoevoer naar commerciële keukenapparatuur (ovens, grills, vaatwassers), werkplaatsmachine-gereedschappen en lasstroomleidingen tot 25 A, verdeelbord-subnet voor verlichting en stopcontactgroepen, verbindingen tussen airconditioning-buitenunits, kantoor stroomuitval van servers en UPS'en, benodigdheden voor display- en koelkasten in de detailhandel, bedrading voor landbouwkas- en pomphuizen, en tijdelijke stroomcircuits voor tentoonstellingen/podiums. Goedgekeurde installatiemethoden omvatten vaste bedrading in apparaten, kabelgoten en binnenkanalen op droge locaties, zowel binnen als in overdekte, beschutte ruimtes.

7. Test- en kwaliteitsborgingsregime.Routinetests op elke lengte omvatten verificatie van de DC-weerstand van de geleider (≤ 7,41 Ω/km bij 20 °C), de weerstand van 2,0 kV AC / 5 min, de continuïteit van de geleider over alle vier de kernen en een dimensionele inspectie van isolatie ≥ 0,80 mm, mantel ≥ 1,00 mm en totale diameter ≈ 11,0 mm. Monster- en typetests omvatten PVC-isolatie en treksterkte van de mantel (≥ 10 MPa) met rek (≥ 100% isolatie / ≥ 125% mantel), PVC-vervorming door hitte bij 80 °C, PVC-krimp bij 150 °C, de verticale vlamtest met één kabel, buig- en koude buigtesten bij −15 °C, en de spanningstest na buiging. Bij elke haspel wordt een fabriekstestcertificaat meegeleverd.
Kabelparameters

Kabeltestparameters

Structuur van de kabeldoorsnede


Beschrijving van de kabelconstructie

8. Normen en conformiteit.Ontwerp en productie vallen onder GB/T 5023.5 en IEC 60227-5 voor flexibele snoeren van 300/500 V (60227 IEC 53). Geleiders voldoen aan GB/T 3956 / IEC 60228 Klasse 5 – de geleider van 2,5 mm² als vijftig draden van 0,25 mm met R ≤ 7,41 Ω/km. Vlamgedrag wordt bewezen door GB/T 18380.12. Algemene testmethoden volgen GB 5023.1 / GB 5023.3, terwijl oppervlaktemarkering voldoet aan GB/T 6995. Kabels kunnen op verzoek ook worden geleverd volgens IEC-, BS-, DIN-, UL- of VDE-vereisten. Omdat de PVC-mantel halogeen bevat, vragen tunnels, metrosystemen, ziekenhuizen en andere besloten openbare ruimtes om een LSZH-variant.

9. Verpakking, opslag en logistiek.De standaardlevering bedraagt 100 m per rol of doos, op maat gemaakte snijlengtes zijn op aanvraag verkrijgbaar. Op elke haspel staat het type, de spanning, de identiteit van de leverancier, het productiejaar en de opeenvolgende metermarkering volgens GB/T 6995. Opslag moet plaatsvinden in een droge, overdekte ruimte bij −15 tot +40 °C, beschermd tegen direct zonlicht, vocht, olie en scherpe voorwerpen; haspels blijven verzegeld tot installatie. In koude omstandigheden moet de toestand binnen worden opgerold tot ≥ 0 °C voordat deze wordt afgewikkeld. Tijdens het transport moeten de haspels worden beveiligd tegen rollen en stoten, en het snoer mag nooit over schurende grond of scherpe randen worden gesleept.

10. Inkoopspecificatie.Vermeld "RVV 300/500 V 4×2,5" samen met de gewenste lengte of haspelindeling, isolatiekleurcombinatie en markeringsvoorkeuren. Specificeer de kleur van de mantel (zwart is standaard) en eventuele speciale kleurcoderingen (bijvoorbeeld zwart/rood/blauw/geelgroen voor driefasig plus aarde, of vier verschillende kleuren voor stuurcircuits). Vraag altijd het fabriekstestcertificaat aan om de werkelijke diameter (≈ 11,0 mm), het gewicht (≈ 230 kg/km) en de geleiderweerstand voor de productiebatch te bevestigen. Als een rookarme, halogeenvrije of continu flexibele constructie nodig is, bestel dan respectievelijk de LSZH- of H05VV5-F-variant.
11. Veelgestelde vragen over de kabelindustrie.
- Vraag 1: Waarom kiezen voor een 4×2,5-snoer in plaats van een 4×1,5 of 4×4,0?De stap van 1,5 naar 2,5 verhoogt de stroomsterkte van ongeveer 16 A naar 25 A en verlaagt de weerstand van 13,3 naar 7,41 Ω/km – genoeg voor een volledig stopcontactcircuit van 25 A en kleine belastingen voor douches/verwarmingselementen. 4,0 mm² duwt de classificatie naar ongeveer 32 A en is het volgende formaat voor kookcircuits en apparatuur met een hoger vermogen; kies de kleinste doorsnede die nog steeds voldoet aan de vereisten voor belasting en spanningsval om de kosten en kabeldiameter onder controle te houden.
- Vraag 2: Wat betekent flexibele geleider klasse 5?Klasse 5 (GB/T 3956) is gemaakt van veel dunne draden (50 × 0,25 mm bij 2,5 mm²), waardoor het snoer zijn flexibiliteit en buigvermogen krijgt. Klasse 2 (gebruikt in stroomkabels zoals YJV) gebruikt minder dikkere draden en is veel stijver – verwissel ze nooit bij het bestellen.
- Vraag 3: Waarom heeft 2,5 mm² een vermogen van ongeveer 25 A, terwijl stroomkabels veel meer kunnen dragen?De doorsnede bepaalt rechtstreeks de stroomvoerende capaciteit. 2,5 mm² is een flexibele snoerdoorsnede voor licht gebruik; 4,0 mm² draagt al ongeveer 32 A en 6,0 mm² ongeveer 41 A. Overdimensionering verhoogt onnodig de kosten, de diameter en het kopergewicht.
- Vraag 4: Kan RVV buitenshuis worden gebruikt?Niet in de standaardvorm: de PVC-mantel is niet UV-gestabiliseerd en zal bij langdurig zonlicht verslechteren. Voor gebruik buitenshuis dient u een UV-gestabiliseerde mantel of een gepantserde kabel te gebruiken. Gebruik voor het begraven een gepantserde stroomkabel met staaltape.
- Vraag 5: Hoe wordt de geleiderdoorsnede gekozen voor een sokkelring of kookcircuit?De selectie volgt (a) stroom bij volledige belasting na reductie, (b) toegestane spanningsval (typisch ≤ 5% voor apparaatkabels) en (c) coördinatie met de stroomopwaartse zekering of stroomonderbreker. Een snoer van 2,5 mm² ondersteunt maximaal ongeveer 25 A; kook-, douche- of dompelcircuits vereisen 4,0 of 6,0 mm².
- Q6: Koperen of vertinde koperen geleider?Blank gegloeid koper (deze RVV) is standaard voor vaste apparaatleidingen en geeft de laagste weerstand. Vertind koper heeft de voorkeur waar de geleider kan worden blootgesteld aan vocht of waar soldeerverbindingen worden gebruikt, omdat het bestand is tegen oxidatie.
- Vraag 7: Waarom kan PVC slechts bij 70 °C werken, terwijl XLPE bij 90 °C werkt?PVC is een thermoplastisch materiaal dat bij verhoogde temperaturen zacht wordt en vervormt; XLPE wordt verknoopt tot een thermohardend netwerk dat zijn vorm behoudt tot 90 °C. Daarom is RVV (PVC) beperkt tot 70 °C en YJV (XLPE) tot 90 °C.
- Vraag 8: Wat is het verschil tussen RVV en RVVP?RVV is het gewone, niet-afgeschermde ronde flexibele snoer. RVVP voegt een gevlochten scherm van vertind koper toe voor het onderdrukken van elektromagnetische interferentie. Kies de afgeschermde variant wanneer het circuit analoge signalen op laag niveau transporteert of in de buurt van luidruchtige industriële apparatuur wordt geplaatst.
- Vraag 9: Waarom varieert de uiteindelijke diameter van fabrikant tot fabrikant voor dezelfde nominale maat?Normen stellen minimale isolatie- en manteldikten plus elektrische prestaties vast, maar geen precieze totale diameter. De verdichting van de strengen, het ontwerp van de vulstof en de tolerantie van de mantel verschillen per plant – de gepubliceerde cijfers van 4×2,5 clusteren ongeveer 11,0 mm – dus de daadwerkelijk gemeten diameter moet worden gebruikt bij het dimensioneren van klieren en clips.
- Vraag 10: Welke tests bevestigen de aanvaardbaarheid bij levering en vóór inschakeling?Controleer bij levering het fabriekstestcertificaat (weerstand ≤ 7,41 Ω/km, 2,0 kV/5 min weerstand, afmetingen ≈ 11,0 mm), leesbaarheid van de mantel en integriteit van de haspel. Voer na de installatie een isolatieweerstandstest uit plus een weerstandstest van 2,0 kV AC / 5 min. Controleer vervolgens of alle vier de geleiders correct zijn geïdentificeerd voordat u de spanning inschakelt.
- Vraag 11: Welke levensduur kan worden verwacht?Wanneer geïnstalleerd en gebruikt binnen de aangegeven temperatuur- en spanningslimieten, zijn flexibele PVC-snoeren ontworpen voor een levensduur van ongeveer 10–15 jaar in droge binnenomstandigheden; aanhoudende overbelasting, herhaald buigen voorbij de minimale straal van 6 × OD, blootstelling aan ultraviolette straling of gebruik boven 70 °C zullen die levensduur aanzienlijk verkorten.