کابل انعطاف پذیر 2 رشته ای 300 ولت 500 ولت RVV 4x2.5 میلی متر مربع مسی رشته ای PVC
خلاصه محصول
جزئیات محصول
کابل انعطاف پذیر 2 رشته ای 300 ولت
,کابل انعطاف پذیر 2 رشته ای 500 ولت
,کابل مسی رشته ای 4x2.5 میلی متر مربع
توضیحات محصول
300/500 ولت 4 هسته کابل انعطاف پذیر RVV 4x2.5mm2 PVC فرش مس
نام و معنای کابل
|
کد |
معنی |
|---|---|
|
RVV |
R = رسانای مس انعطاف پذیر (طبقه 5) ، V = عایق PVC، V = پوشش PVC |
|
300/500 ولت |
ولتاژ نامی U0/U = 300/500 V؛ Um = 500 V |
|
4×2.5 میلی متر مربع |
چهار هسته انعطاف پذیر، هر یک 2.5 mm2 هادی مس |
ساخت: کابل انعطاف پذیر پوشیده از PVC سبک، پروفایل گرد (4 هسته)
توجه: RVV 4 × 2.5 یک سیم انعطاف پذیر پوشیده از PVC سبک بر اساس GB / T 5023.5 / IEC 60227-5 است.پیکربندی 4 هسته ای به طور معمول برای مدارهای سه فاز AC با زمین محافظ (L1 + L2 + L3 + PE) یا برای مدارهای کنترل / سیگنال که نیاز به 4 رسانا در جریان بالاتر دارند استفاده می شود. RVV 3+ هسته به طور معمول دارای مشخصات گرد است. این سنگین ترین اندازه گیری استاندارد در سری RVV 300/500 V 4 هسته است و برای تجهیزات 3 فاز قابل حمل، ماشین های کوچک،و پانل های کنترل صنعتی.


RVV 4 × 2.5 mm2 √ مشخصات کابل و داده های مهندسی
1خلاصه و بررسی محصول و رتبه بندیRVV 4 × 2.5 یک کابل انعطاف پذیر چهار هسته ای با پوشش PVC ایزوله شده است که در 300/500 V AC (50 Hz) و دمای هادی 70 ° C درجه بندی شده است.5 mm2 هادی های انعطاف پذیر مس گرم شده کلاس 5 هر یک از آنها از PVC جدا شده و در یک پوشش PVC دوم پوشانده شده اند. تولید و آزمایش شده به GB / T 5023.5 (60227 IEC 53) / IEC 60227-5 ، با هادی انعطاف پذیر در GB / T 3956. قطر نهایی حدود 11 است.0 میلی متر و جرم اسمی حدود 230 kg/km (≈ 23 kg در هر 100 m)، در رولی های 100 متر یا کارتن ها عرضه می شود.کابل حدود 25 A را در هوای آزاد در 25 ° C حمل می کند (برآورد مهندسی)، حلقه های سوکت خانگی و شاخه های برق تجاری سبک، در انتهای قدرت خانواده انعطاف پذیر 300/500 ولت PVC قرار دارند.
2ساخت لایه به لایه (کاندکتور به ژاکت).
| لایه | ساخت و ساز | دیوار | قطر |
|---|---|---|---|
| هادی (Cu) × 4 | Cu، کلاس 5 انعطاف پذیر، 50 × 0.25 میلی متر (1+6+12+18+13) | ️ | ≈ 1.9 میلی متر |
| عایق بندی (PVC) × 4 | ترکیب PVC، PVC/C (TI1) | 0.80 میلی متر | ≈ 3.5 میلی متر |
| تجمع هسته | چهار هسته ای عایق شده که به صورت مربع کابل شده اند؛ شکاف ها با اکستروژن پوشش پر شده اند | ️ | ≈ 9.0 میلی متر (شامل) |
| پوشش بیرونی (PVC) | ترکیب PVC، PVC/ST5، سیاه یا سفارشی | 1.00 میلی متر | ≈ 11.0 میلی متر (کمال شده) |
3مشخصات الکتريکيهر هدایت کننده 2.5 میلی متر مربع به حداکثر مقاومت DC 7.41 Ω / km در 20 درجه سانتیگراد نگه داشته می شود، که در نقطه عملیاتی 70 درجه سانتیگراد به حدود 9.43 Ω / km افزایش می یابد. هر طول از روال 2 زنده می ماند.ثابت کردن فرکانس قدرت 0 کلوولت AC برای پنج دقیقه نگه داشته شودمقاومت عایق بندی کابل ها در 70 درجه سانتیگراد بالاتر از 0.010 MΩ·km باقی می ماند و ارقام معمولی شامل ظرفیت ≈ 135 nF / km و مقاومت AC 50 Hz ≈ 7.41 Ω / km (مقاومت غالب) است.با تمام چهار هسته پر انرژی، بار گیری مرجع حدود 25 A در هوا آزاد در 25 ° C است (برآورد مهندسی) ، و کاهش ولتاژ حلقه در 25 A حدود 0.37 V در هر متر است.
پارامترهای الکتریکی
|
پارامتر |
ارزش |
یادداشت |
|---|---|---|
|
ولتاژ نامی U0/U |
300 / 500 ولت |
ام = 500 ولت |
|
ولتاژ آزمون AC (5 دقیقه) |
2.0 کلوولت |
روتین |
|
ولتاژ آزمون نوع |
2.5 کلوولت |
IEC 60227 |
|
مقاومت DC @20 °C (به هر هسته) |
≤ 7.98 Ω/km |
GB/T 3956 کلاس 5 حداکثر، 2.5 mm2 |
|
مقاومت AC @70 °C (est.) |
≈ 10.2 Ω/km |
در هر هسته |
|
جریان نامی در هوا (یک فاز، 30 °C، استفاده از دو هسته) |
≈ 16 ️ 25 A |
اگر به عنوان دو هسته استفاده شود (دو هسته ی اضافی دیگر) |
|
نرخ جریان (طراحی، برای هر هسته) |
≈ 20 A |
محافظ، در GB/T 16895 |
|
نرخ جریان (سه فاز + PE، متعادل) |
≈ 14 ️ 20 A در هر فاز |
به دلیل بسته بندی کاهش یافته |
|
به طور مستقیم دفن شده |
قابل استفاده نیست |
طناب سبک، برای دفن مستقیم نیست |
|
جریان مدار کوتاه (1 ثانیه، Cu، 160 °C) |
≈ 0.25 kA (250 A) |
2.5 mm2 مرجع |
|
فرکانس |
50/60 هرتز AC یا DC |
️ |
مقادیر مرجع: RVV 4 × 2.5 ظرفیت حمل جریان معمولی 16 25 A در هر هسته بسته به بسته بندی ، دمای محیط و استاندارد مرجع. برای 3 فاز + PE در 400 V ، حداکثر بار متعادل ≈ 13.۹ کیلو وات (۲۰ A در هر فاز).
4واکنش حرارتی و رفتار شعلهعایق بندی PVC دمای هدایت کننده 70 درجه سانتیگراد را حفظ می کند. کابل برای محیط های کار بین -15 تا +70 درجه سانتیگراد طراحی شده است، نباید بدون پیش شرطی کردن زیر 0 درجه سانتیگراد باز شود.و از 25 °C به عنوان محیط مرجع برای ampacity استفاده می کندرفتار شعله با آزمون عمودی GB/T 18380.12 (IEC 60332-1) با یک کابل مطابقت دارد، به این معنی که سیم خود خاموش می شود هنگامی که منبع شعله برداشته شود.چون هم عایق و هم پوشش از PVC هالوژن شده هستند، سیم دود و کلراید هیدروژن را در آتش منتشر می کند؛ پروژه های کم دود صفر هالوجن باید یک نوع LSZH را مشخص کنند.

5. راهبرد نصب و دستيابيخم ها نباید کمتر از 6 برابر قطر بیرونی واقعی باشند، حدود 66 میلی متر برای این اندازه.پایان نیاز به جدا کردن 15-18 میلی متر و همیشه با استفاده از یک ferrule بر روی رشته های انعطاف پذیر کلاس 5 برای جلوگیری از سیم خیسرول هایی که در زیر صفر درجه سانتیگراد نگهداری می شوند باید قبل از باز شدن گرم شوند؛ تنش کششی باید در حدود 150 N باقی بماند و هیچ وقت نباید از سیم به عنوان یک طناب کششی استفاده شود.معیار 25A نیاز به تخفیف هر زمان که دمای محیط یا بسته بندی از شرایط مرجع منحرف شوداین کابل برای دفن مستقیم، قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش در فضای باز و یا خم کردن مداوم تکرار نشده استیک ژاکت UV-استقرار یافته یا یک کابل فلیکس مداوم (trunking).

6برنامه های کاربردی خدمات معمولی.این سیم چهار هسته ای یک اسب کار برای مدارهای برق 25A است: حلقه سوکت خروجی خانگی و مدارهای شعاعی، تغذیه برای دوش های الکتریکی و بخاری های کوچک غوطه ور،منبع سه فاز به علاوه خنثی برای کمپرسورهای کوچک و قفسه های خنک کننده، تغذیه برق به لوازم آشپزخانه تجاری (فر، گرل، ماشین ظرفشویی) ، ماشین آلات کارگاه و جریان جوش تا 25 A، زیرمجموعه های صفحه توزیع به چراغ و گروه های سوکت،اتصال بین دستگاه های فضای باز و تهویه مطبوع، سرور اداری و قطرات برق UPS، لوازم نمایشگاه خرده فروشی و کابینت یخچال، سیم کشی گلخانه های کشاورزی و خانه پمپ و مدارهای برق موقت نمایشگاه / مرحله.روش های نصب تایید شده شامل سیم کشی ثابت در داخل دستگاه ها است، لوله کشی کابل و لوله کشی داخلی در مکان های خشک، هم در داخل خانه و هم در فضاهای پوشیده.

7. تست و نظام تضمین کیفیتآزمایشات معمول در هر طول شامل بررسی مقاومت DC (≤ 7.41 Ω / km در 20 ° C) ، مقاومت 2.0 kV AC / 5 دقیقه، پیوستگی هدایت کننده در تمام چهار هسته،و بازرسی ابعاد پوشش عایق ≥ 0.80 میلی متر، پوشش ≥ 1.00 میلی متر و قطر کلی ≈ 11.0 میلی متر. آزمایش نمونه و نوع شامل عایق PVC و مقاومت کششی پوشش (≥ 10 MPa) با کشش (≥ 100٪ عایق / ≥ 125٪ پوشش) ،تغییر شکل گرما PVC در 80 درجه سانتیگراد، فشرده سازی PVC در 150 ° C، آزمایش شعله عمودی تک کابل، آزمایش خم و خم سرد در -15 ° C و آزمایش ولتاژ پس از خم شدن.
پارامترهای کابل

پارامترهای آزمایش کابل

ساختار قطعات متقاطع کابل


توضیحات ساخت کابل

8استانداردها و انطباقطراحی و تولید توسط GB/T 5023.5 و IEC 60227-5 برای سیم های انعطاف پذیر 300/500 ولت (60227 IEC 53) تنظیم می شود.5mm2 هادی به عنوان پنجاه سیم از 0.25 میلی متر با R ≤ 7.41 Ω/km. رفتار شعله توسط GB/T 18380 اثبات شده است.12روش های آزمون عمومی مطابق با GB 5023.1 / GB 5023 است.3، در حالی که علامت گذاری سطح با GB / T 6995 مطابقت دارد. کابل ها همچنین می توانند بر اساس الزامات IEC، BS، DIN، UL یا VDE در صورت درخواست تامین شوند.بیمارستان ها و سایر مناطق عمومی محدود نیاز به نوع LSZH دارند.

9بسته بندی، انبار و تدارکاتتحویل استاندارد 100 متر در هر رولر یا کارتن است، با طول برش سفارشی در صورت درخواست در دسترس است. هر رولر نوع، ولتاژ، هویت تامین کننده،سال تولید و علامت گذاری متری در GB/T 6995- ذخیره سازی باید در فضای خشک و پوشیده در درجه حرارت -15 تا +40 درجه سانتیگراد، از نور مستقیم خورشید، رطوبت، روغن ها و اشیاء تیز محافظت شود؛ رول ها تا زمان نصب مهر و موم می شوند.حالت رول ها در محیط داخلی به درجه ≥ 0 °C قبل از باز شدندر طول حمل و نقل، رول ها باید در برابر رول و ضربه ایمن باشند و هرگز نباید سیم را از طریق زمین کنده یا لبه های تیز بکشند.

10مشخصات تدارکات"RVV 300/500 V 4×2.5" را همراه با طول یا ترتیب رول مورد نیاز، ترکیب رنگ عایق و ترجیحات علامت گذاری ذکر کنید.رنگ پوشش را مشخص کنید (سیاه استاندارد است) و هر کد رنگی خاص (e).g. سیاه/ قرمز/ آبی/ زرد سبز برای سه فاز و زمین، یا چهار رنگ متمایز برای مدارهای کنترل) همیشه برای تأیید قطر واقعی (≈ 11.0 میلی متر) از گواهینامه آزمایش کارخانه درخواست کنید.وزن (≈ 230 kg/km) و مقاومت هادی برای دسته تولیددر صورت نیاز به ساخت کم دود صفر هالوجن یا انعطاف مداوم، به ترتیب LSZH یا H05VV5-F را سفارش دهید.
11سوالات عمومی صنعت کابل
- سوال1: چرا یک سیم 4×2.5 به جای 4×1.5 یا 4×4 را انتخاب می کنید؟0?مرحله از 1.5 تا 2.5 باعث افزایش آمپاکسیت از حدود 16 A به 25 A و کاهش مقاومت از 13.3 به 7.41 Ω / km می شود که برای یک مدار سوکت کامل 25 A و بار های کوچک حمام / گرم کننده غوطه ور کافی است.0 mm2 فشار درجه بندی به حدود 32 A و اندازه بعدی برای مدار کوکر و تجهیزات کار بالاتر استانتخاب کوچکترین برش متقابل که هنوز هم نیازهای بار و افت ولتاژ را برای کنترل هزینه و قطر کابل برآورده می کند.
- سوال2: معنى رساناي انعطاف پذير کلاس 5 چيست؟کلاس 5 (GB / T 3956) از بسیاری از سیم های نازک (50 × 0.25 میلی متر در 2.5 میلی متر) ساخته شده است که باعث انعطاف پذیری و مقاومت خم شدن سیم می شود.کلاس 2 (در کابل های برق مانند YJV استفاده می شود) از سیم های ضخیم تر استفاده می کند و بسیار سخت تر است .
- سوال 3: چرا 2.5 میلی متر مربع در حدود 25 A مشخص شده است در حالی که کابل های برق بسیار بیشتر حمل می کنند؟قطعه قطعی به طور مستقیم ظرفیت حمل جریان را تعیین می کند. 2.5 mm2 یک قطعه قطعی سیم انعطاف پذیر سبک است؛ 4.0 mm2 در حال حاضر حدود 32 A و 6.0 mm2 حدود 41 A را حمل می کند.بزرگ شدن بیش از حد به طور غیرضروری هزینه را افزایش می دهد، قطر و وزن مس
- سوال 4: آیا می توان از RVV در فضای باز استفاده کرد؟در فرم استاندارد خود نیست: ژاکت PVC UV-استقرار یافته نیست و در معرض نور خورشید طولانی مدت تخریب می شود. برای استفاده در فضای باز یک ژاکت UV-استقرار یافته یا یک کابل زرهی را مشخص کنید. برای دفن،از يه کابل برق زره دار با نوار فولادي استفاده کنيد.
- س5: برش قطعی هادی برای یک حلقه سوکت یا مدار کوکر چگونه انتخاب می شود؟انتخاب بر مبنای (الف) جریان بار کامل پس از کاهش، (ب) کاهش ولتاژ مجاز (معمولا ≤ 5٪ برای خطوط دستگاه) و (ج) هماهنگی با فیوز یا قطع کننده جلو.5mm2 سیم پشتیبانی تا حدود 25 A· مدار آشپزخانه، دوش یا غوطه ور شدن نیاز به 4.0 یا 6.0 mm2 دارد.
- س6: هادی مس یا کنسرو مس؟مس گندیده (این RVV) برای سیم های دستگاه ثابت استاندارد است و کمترین مقاومت را ارائه می دهد.مس قوطی شده ترجیح داده می شود که در آن هادی ممکن است در معرض رطوبت باشد یا در آن که پایان دادن به جوش استفاده می شود، چون در برابر اکسیداسیون مقاوم است.
- سوال 7: چرا PVC فقط می تواند در ۷۰ درجه سانتیگراد کار کند در حالی که XLPE در ۹۰ درجه سانتیگراد کار می کند؟PVC یک ترموپلاستیک است که در دمای بالا نرم می شود و تغییر شکل می دهد؛ XLPE به یک شبکه ترموپلاستیک متصل می شود که شکل خود را تا 90 °C حفظ می کند.به همین دلیل RVV (PVC) به 70 °C و YJV (XLPE) به 90 °C محدود می شود..
- سوال 8: تفاوت بین RVV و RVVP چیست؟RVV سیم انعطاف پذیر دور بدون محافظ است. RVVP adds a tinned-copper braid screen for electromagnetic interference rejection — choose the shielded variant when the circuit carries low-level analogue signals or is routed near noisy industrial equipment.
- س9: چرا قطر نهایی برای همان اندازه اسمی بین تولید کنندگان متفاوت است؟استانداردها حداقل عایق و ضخامت پوشش و عملکرد الکتریکی را تعیین می کنند، اما قطر کلی دقیق نیست.طراحی پرکننده و تحمل پوشش بین گیاهان متفاوت است.5 ارقام در حدود 11.0 میلی متر جمع شده اند بنابراین قطر اندازه گیری شده واقعی باید هنگام اندازه گیری غدد و کلیپ ها استفاده شود.
- س10: کدام آزمایشات پذیرش را در زمان تحویل و قبل از انرژی سازی تأیید می کنند؟در زمان تحویل، گواهی آزمایش کارخانه (مقاومت ≤ 7.41 Ω/km، مقاومت 2.0 kV/5 دقیقه، ابعاد ≈ 11.0 mm) ، خوانایی ژاکت و یکپارچگی رول را بررسی کنید.یک آزمایش مقاومت عایق را به اضافه 2 تکمیل کنید..0 kV AC / 5 دقیقه مقاومت کنید، سپس قبل از انرژی گذاری تمام چهار رسانای شناسایی شده را به درستی تأیید کنید.
- س11: چه عمر خدمتی می توان انتظار داشت؟هنگامی که در محدوده دمای و ولتاژ ذکر شده نصب و کار می کنند، کابل های انعطاف پذیر PVC برای زندگی کاری حدود 10-15 سال در شرایط خشک داخلی طراحی شده اند.خم کردن مکرر فراتر از حداقل شعاع 6 × OD، قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش یا کار کردن بالاتر از 70 درجه سانتیگراد این عمر را به طور قابل توجهی کوتاه می کند.