هیوی دوتی 4 کور کنترل فلیکس کابل RVV 4x4.0mm2 PVC Stranded Copper Cable
خلاصه محصول
جزئیات محصول
کابل انعطاف پذیر کنترل سنگین
,4 کابل انعطاف پذیر کنترل هسته
,کابل مس 4x4.0mm2 PVC
توضیحات محصول
کابل اصلی 4 کار سنگین RVV 4x4.0mm2 PVC فرش مس انعطاف پذیر
نام و معنای کابل
|
کد |
معنی |
|---|---|
|
RVV |
R = رسانای مس انعطاف پذیر (طبقه 5) ، V = عایق PVC، V = پوشش PVC |
|
300/500 ولت |
ولتاژ نامی U0/U = 300/500 V؛ Um = 500 V |
|
4×4.0 mm2 |
چهار هسته انعطاف پذیر، هر یک 4.0 mm2 هادی مس (سطح سفارشی) |
ساخت و ساز: سیم انعطاف پذیر پوشیده از PVC بسیار سنگین، پروفایل گرد (4 هسته)

RVV 4×4.0 mm2 ️ مشخصات کابل و داده های مهندسی
1خلاصه و بررسی محصول و رتبه بندیRVV 4×4.0 یک کابل انعطاف پذیر چهار هسته ای با پوشش PVC ایزوله شده است که در 300/500 ولت AC (50 هرتز) و دمای 70 درجه سانتیگراد هدایت می شود.0 mm2 هادی های انعطاف پذیر مس گرم شده کلاس 5 هر یک از آنها با PVC جدا شده و در یک پوشش PVC دوم پوشانده شده اند. تولید و آزمایش نوع به GB / T 5023.5 (60227 IEC 53) / IEC 60227-5 ، با هادی انعطاف پذیر در GB / T 3956. قطر نهایی حدود 12 است.9 میلی متر و جرم اسمی حدود 340 kg/km (≈ 34 kg در هر 100 m)، در رولی های 100 متر یا کارتن ها عرضه می شود.کابل حدود 32 A را در هوای آزاد در 25 °C حمل می کند (ارزیابی مهندسی) یک کابل انعطاف پذیر سنگین در انتهای بالای خانواده PVC 300/500 V، مناسب برای بارهای قابل توجهی از دستگاه، خطوط موتور سه فاز کوچک و اتصال های صنعتی که در آن سفتی باعث تضعیف نصب می شود.
2ساخت لایه به لایه (کاندکتور به ژاکت).
| لایه | ساخت و ساز | دیوار | قطر |
|---|---|---|---|
| هادی (Cu) × 4 | Cu، کلاس 5 انعطاف پذیر، 56 × 0.30 میلی متر (1+6+12+18+19) | ️ | ≈ 2.4 میلی متر |
| عایق بندی (PVC) × 4 | ترکیب PVC، PVC/C (TI1) | 0.80 میلی متر | ≈ ۴٫۰ میلی متر |
| تجمع هسته | چهار هسته ای عایق شده که به صورت مربع کابل شده اند؛ شکاف ها با اکستروژن پوشش پر شده اند | ️ | ≈ 10.5 میلی متر (شامل) |
| پوشش بیرونی (PVC) | ترکیب PVC، PVC/ST5، سیاه یا سفارشی | 1.20 میلی متر | ≈ 12.9 میلی متر (کمال شده) |
3مشخصات الکتريکيهر رسانای ۴٫۰ میلی متر مربع با حداکثر مقاومت DC ۴٫۹۵ Ω/ کیلومتر در ۲۰ درجه سانتیگراد نگه داشته می شود و در نقطه عملیاتی ۷۰ درجه سانتیگراد به حدود ۶٫۳۰ Ω/ کیلومتر افزایش می یابد. هر طول از روال ۲ جان می برد.ثابت کردن فرکانس قدرت 0 کلوولت AC برای پنج دقیقه نگه داشته شودمقاومت عایق بندی کابل های تمام شده در 70 درجه سانتیگراد بالاتر از 0.0085 MΩ·km باقی می ماند و ارقام معمولی شامل ظرفیت ≈ 150 nF / km و مقاومت 50 هرتز AC ≈ 4.95 Ω / km (مقاومت غالب) است.با تمام چهار هسته پر انرژی، بار گیری مرجع حدود 32 A در هوا آزاد در 25 ° C است (برآورد مهندسی) ، و کاهش ولتاژ حلقه در 32 A حدود 0.32 V در هر متر است.
پارامترهای الکتریکی
|
پارامتر |
ارزش |
یادداشت |
|---|---|---|
|
ولتاژ نامی U0/U |
300 / 500 ولت |
ام = 500 ولت |
|
ولتاژ آزمون AC (5 دقیقه) |
2.0 کلوولت |
روتین (مرجع) |
|
ولتاژ آزمون نوع |
2.5 کلوولت |
مرجع IEC 60227 |
|
مقاومت DC @20 °C (به هر هسته) |
≤ 4.95 Ω/km |
GB/T 3956 کلاس 5 حداکثر، 4 mm2 |
|
مقاومت AC @70 °C (est.) |
≈ 6.32 Ω/km |
در هر هسته |
|
جریان نامی در هوا (یک فاز، 30 °C، استفاده از دو هسته) |
≈ 22 ️ 32 A |
اگر به عنوان دو هسته استفاده شود (دو هسته ی اضافی دیگر) |
|
نرخ جریان (طراحی، برای هر هسته) |
≈ 26 A |
محافظه کارانه، بر اساس GB/T 16895 |
|
نرخ جریان (سه فاز + PE، متعادل) |
≈ 18 26 A در هر فاز |
به دلیل بسته بندی کاهش یافته |
|
به طور مستقیم دفن شده |
قابل استفاده نیست |
طناب سبک، برای دفن مستقیم نیست |
|
جریان مدار کوتاه (1 ثانیه، Cu، 160 °C) |
≈ 0.40 kA (400 A) |
۴ میلی متر مربع مرجع |
|
فرکانس |
50/60 هرتز AC یا DC |
️ |
مقادیر مرجع: 4 میلی متر 2 سیم انعطاف پذیر ️ ظرفیت حمل جریان معمولی 22 ️32 A. برای 3 فاز + PE در 400 V، حداکثر بار متعادل ≈ 18.1 kW (26 A در هر فاز). در 26 A، افت ولتاژ ≈ 5.1 V/km در هر هسته (≈1.3٪ در هر 100 متر در 400 ولت از خط به خط)
4واکنش حرارتی و رفتار شعلهعایق بندی PVC دمای هدایت کننده 70 درجه سانتیگراد را حفظ می کند. کابل برای محیط های کار بین -15 تا +70 درجه سانتیگراد طراحی شده است، نباید بدون پیش شرطی کردن زیر 0 درجه سانتیگراد باز شود.و از 25 °C به عنوان محیط مرجع برای ampacity استفاده می کندرفتار شعله با آزمون عمودی GB/T 18380.12 (IEC 60332-1) با یک کابل مطابقت دارد، به این معنی که سیم خود خاموش می شود هنگامی که منبع شعله برداشته شود.چون هم عایق و هم پوشش از PVC هالوژن شده هستند، سیم دود و کلراید هیدروژن را در آتش منتشر می کند؛ پروژه های کم دود صفر هالوجن باید یک نوع LSZH را مشخص کنند.
ویژگی های دمایی
- حداکثر دمای عملیاتی هدایت کننده: 70 °C
- حداکثر دمای مدار کوتاه (≤5 s): 160 °C
- دمای فشار بیش از حد اضطراری: 85 °C
- حداقل دمای محیط نصب: -15 °C (PVC انعطاف پذیر)
- محدوده محیط کار: -15 °C تا +70 °C (پوش PVC)
عملکرد آتش (RVV 4 mm2 سفارشی)
|
مالکیت |
ارزش / نیاز |
|---|---|
|
ضد شعله |
آزمایش با شعله ی تک (GB/T 18380.12) |
|
محتوای هالوجن |
حاوی Cl (PVC) است، HCl تولید می کند |
|
تراکم دود |
دود تیره و سنگین |
|
خوردگی |
گاز هکلیدریک خوردنی |
5. راهبرد نصب و دستيابيخم ها نباید کمتر از 6 برابر قطر بیرونی واقعی باشند ≈ حدود 77 میلی متر برای این اندازه.پایان نیاز به جدا کردن 1820 میلی متر و همیشه با استفاده از یک ferrule بر روی رشته های انعطاف پذیر کلاس 5 برای جلوگیری از سیم خیسرول هایی که در زیر صفر درجه سانتیگراد نگهداری می شوند باید قبل از باز شدن گرم شوند؛ تنش کششی باید در حدود 240 N باقی بماند و هیچ وقت نباید از سیم به عنوان یک طناب کششی استفاده شود.32A مرجع نیاز به derating هر زمان دمای محیط یا بسته بندی از شرایط مرجع انحراف دارداین کابل برای دفن مستقیم، قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش در فضای باز و یا خم کردن مداوم تکرار نشده استیک ژاکت UV-استقرار یافته یا یک کابل فلیکس مداوم (trunking).
6برنامه های کاربردی خدمات معمولی.این کابل چهار هسته ای، اتصال انعطاف پذیر برای 32 بار کلاس A است: تغذیه موتورهای سه فاز کوچک و کمپرسورها تا حدود 1.5 کیلو وات، سیم های دستگاه جوش صنعتی و شارژر باتری،خطوط تامین برای اجاق های الکتریکی، آبگرمکن ها و تجهیزات آشپزخانه با قدرت بالا، اتصال بین تخته های توزیع و تخته های فرعی، تغذیه دستگاه هوای خنک کننده و پمپ حرارتی در فضای باز، لوله های موتور پمپ و فن،ماشین آلات کارگاه و قطره های قدرت ابزار بنچ، تجهیزات آزمایشگاهی و لوازم آزمایش، توزیع برق موقت صحنه و نمایشگاه، کنترل گلخانه های کشاورزی و آبیاری و اتصال دستگاه های شارژ EV / ماشین شویی.روش های نصب تایید شده شامل سیم کشی ثابت در داخل دستگاه ها است، لوله کشی کابل و لوله کشی داخلی در مکان های خشک، هم در داخل خانه و هم در فضاهای پوشیده.

7. تست و نظام تضمین کیفیتآزمایشات معمول در هر طول شامل بررسی مقاومت DC (≤ 4.95 Ω / km در 20 °C) ، مقاومت 2.0 kV AC / 5 دقیقه، تداوم هدایت کننده در تمام چهار هسته،و بازرسی ابعاد پوشش عایق ≥ 0.80 میلی متر، پوشش ≥ 1.20 میلی متر و قطر کلی ≈ 12.9 میلی متر. آزمایش نمونه و نوع شامل عایق PVC و مقاومت کششی پوشش (≥ 10 MPa) با کشش (≥ 100٪ عایق / ≥ 125٪ پوشش) ،تغییر شکل گرما PVC در 80 درجه سانتیگراد، فشرده سازی PVC در 150 ° C، آزمایش شعله عمودی تک کابل، آزمایش خم و خم سرد در -15 ° C و آزمایش ولتاژ پس از خم شدن.
پارامترهای کابل

پارامترهای آزمایش کابل

ساختار قطعات متقاطع کابل


توضیحات ساخت کابل

8استانداردها و انطباقطراحی و تولید توسط GB/T 5023.5 و IEC 60227-5 برای سیم های انعطاف پذیر 300/500 ولت (60227 IEC 53) تنظیم می شود.0 mm2 هادی به عنوان پنجاه و شش سیم از 0.30 میلی متر با R ≤ 4.95 Ω/km. رفتار شعله توسط GB/T 18380 اثبات شده است.12روش های آزمون عمومی مطابق با GB 5023.1 / GB 5023 است.3، در حالی که علامت گذاری سطح با GB / T 6995 مطابقت دارد. کابل ها همچنین می توانند بر اساس الزامات IEC، BS، DIN، UL یا VDE در صورت درخواست تامین شوند.بیمارستان ها و سایر مناطق عمومی محدود نیاز به نوع LSZH دارند.

9بسته بندی، انبار و تدارکاتتحویل استاندارد 100 متر در هر رولر یا کارتن است، با طول برش سفارشی در صورت درخواست در دسترس است. هر رولر نوع، ولتاژ، هویت تامین کننده،سال تولید و علامت گذاری متری در GB/T 6995- ذخیره سازی باید در فضای خشک و پوشیده در درجه حرارت -15 تا +40 درجه سانتیگراد، از نور مستقیم خورشید، رطوبت، روغن ها و اشیاء تیز محافظت شود؛ رول ها تا زمان نصب مهر و موم می شوند.حالت رول ها در محیط داخلی به درجه ≥ 0 °C قبل از باز شدندر طول حمل و نقل، رول ها باید در برابر رول و ضربه ایمن باشند و هرگز نباید سیم را از طریق زمین کنده یا لبه های تیز بکشند.

10مشخصات تدارکات"RVV 300/500 V 4×4.0" را همراه با طول یا ترتیب رول مورد نیاز، ترکیب رنگ عایق و ترجیحات علامت گذاری ذکر کنید.رنگ پوشش را مشخص کنید (سیاه استاندارد است) و هر کد رنگی خاص (e).g. سیاه/ قرمز/ آبی/ زرد سبز برای سه فاز و زمین، یا چهار رنگ متمایز برای مدارهای کنترل) همیشه برای تایید قطر واقعی (≈ 12.9 میلی متر) از گواهینامه آزمایش کارخانه درخواست کنید.وزن (≈ 340 kg/km) و مقاومت هادی برای دسته تولیددر صورت نیاز به ساخت کم دود صفر هالوجن یا انعطاف مداوم، به ترتیب LSZH یا H05VV5-F را سفارش دهید.
11سوالات عمومی صنعت کابل
- سوال1: چرا از 4×2.5 (25A) به 4×4.0 (32A) افزایش می یابد؟قطعه قطعی بزرگتر باعث افزایش آمپاسیت از حدود 25 A به 32 A و کاهش مقاومت از 7.41 به 4.95 Ω / km می شودجوشکاری و دستگاه های آشپزخانه با قدرت بالا که باعث گرم شدن بیش از حد یک 2.5 mm2 سیم. با 2.5 mm2 برای مدارهای ساکت معمولی بمانید؛ 4.0 mm2 حداقل برای بار بالاتر از 25 A است.
- سوال2: معنى رساناي انعطاف پذير کلاس 5 چيست؟کلاس 5 (GB / T 3956) از بسیاری از سیم های نازک (56 × 0.30 mm در 4.0 mm2) ساخته شده است که باعث انعطاف پذیری و مقاومت خم شدن سیم می شود.کلاس 2 (در کابل های برق مانند YJV استفاده می شود) از سیم های ضخیم تر استفاده می کند و بسیار سخت تر است .
- س3: آیا یک سیم 4×4.0 می تواند یک موتور سه فاز را مستقیماً هدایت کند؟فقط برای موتورهای کوچک تا حدود 1.5 کیلو وات در 32 A. موتورهای بزرگتر نیاز به کابل موتور (YJV) با محافظت از مدار کوتاه و بیش از حد به همراه استارتر دارند.همیشه اندازه کابل به جریان بار کامل به علاوه یک حاشیه ایمنی.
- سوال ۴: چرا ۴٫۰ میلی متر مربع در حدود ۳۲ آ است در حالی که کابل های برق بسیار بیشتر حمل می کنند؟قطعه قطعی به طور مستقیم ظرفیت حمل جریان را تعیین می کند. 4.0 mm2 هنوز یک قطعه قطعی سیم انعطاف پذیر سبک است؛ 6.0 mm2 در حال حاضر حدود 41 A و 10.0 mm2 حدود 57 A را حمل می کند.بزرگ شدن بیش از حد به طور غیرضروری هزینه را افزایش می دهد، قطر و وزن مس
- س5: آیا می توان از RVV در فضای باز استفاده کرد؟در فرم استاندارد خود نیست: ژاکت PVC UV-استقرار یافته نیست و در معرض نور خورشید طولانی مدت تخریب می شود. برای استفاده در فضای باز یک ژاکت UV-استقرار یافته یا یک کابل زرهی را مشخص کنید. برای دفن،از يه کابل برق زره دار با نوار فولادي استفاده کنيد.
- س6: کسر قطعی هادی برای یک مدار موتور یا گرم کننده چگونه انتخاب می شود؟انتخاب بر اساس (الف) جریان بار کامل پس از کاهش، (ب) کاهش ولتاژ قابل قبول (معمولا ≤ 5٪ برای خطوط دستگاه) و (ج) هماهنگی با فیوز یا قطعات جلو.0 mm2 سیم پشتیبانی تا حدود 32 A• مدار آشپزخانه، دوش یا غوطه ور شدن بالاتر از 32A نیاز به 6.0 mm2 دارد.
- سوال 7: رسانای مس یا تانک؟مس گندیده (این RVV) برای سیم های دستگاه ثابت استاندارد است و کمترین مقاومت را ارائه می دهد.مس قوطی شده ترجیح داده می شود که در آن هادی ممکن است در معرض رطوبت باشد یا در آن که پایان دادن به جوش استفاده می شود، چون در برابر اکسیداسیون مقاوم است.
- سوال 8: چرا PVC فقط می تواند در 70 درجه سانتیگراد کار کند در حالی که XLPE در 90 درجه سانتیگراد کار می کند؟PVC یک ترموپلاستیک است که در دمای بالا نرم می شود و تغییر شکل می دهد؛ XLPE به یک شبکه ترموپلاستیک متصل می شود که شکل خود را تا 90 °C حفظ می کند.به همین دلیل RVV (PVC) به 70 °C و YJV (XLPE) به 90 °C محدود می شود..
- س9: چرا قطر نهایی برای همان اندازه اسمی بین تولید کنندگان متفاوت است؟استانداردها حداقل عایق و ضخامت پوشش و عملکرد الکتریکی را تعیین می کنند، اما قطر کلی دقیق نیست.طراحی پرکننده و تحمل پوشش بین گیاهان متفاوت است.0 ارقام در حدود 12.9 میلی متر جمع شده اند بنابراین قطر اندازه گیری شده واقعی باید هنگام اندازه گیری غدد و کلیپ ها استفاده شود.
- س10: کدام آزمایشات پذیرش را در زمان تحویل و قبل از انرژی سازی تأیید می کنند؟در زمان تحویل، گواهی آزمایش کارخانه (مقاومت ≤4.95 Ω/km، مقاومت 2.0 kV/5 دقیقه، ابعاد ≈12.9 mm) ، خوانایی ژاکت و یکپارچگی رول را بررسی کنید. پس از نصب،یک آزمایش مقاومت عایق را به اضافه 2 تکمیل کنید..0 kV AC / 5 دقیقه مقاومت کنید، سپس قبل از انرژی گذاری تمام چهار رسانای شناسایی شده را به درستی تأیید کنید.
- س11: چه عمر خدمتی می توان انتظار داشت؟هنگامی که در محدوده دمای و ولتاژ ذکر شده نصب و کار می کنند، کابل های انعطاف پذیر PVC برای زندگی کاری حدود 10-15 سال در شرایط خشک داخلی طراحی شده اند.خم کردن مکرر فراتر از حداقل شعاع 6 × OD، قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش یا کار کردن بالاتر از 70 درجه سانتیگراد این عمر را به طور قابل توجهی کوتاه می کند.