RVV 4-aderige flexibele besturingskabel 4x0,75mm2 gestrande koperen geleider PVC-geïsoleerd
Basiseigenschappen
Handelseigendommen
Productoverzicht
Productdetails
RVV 4-aderige flexibele kabel
,4-aderige flexibele kabel 4x0
,75mm2
Productbeschrijving
RVV-4*0.75mm² Premium RVV 4-aderige besturingskabel Gestrande koperen geleider PVC geïsoleerd, buitenmantel
RVV 4×0,75 mm² koperen geleider PVC geïsoleerd en omhuld flexibel snoer
Type: 60227 IEC 53 (RVV) ·Spanning: 300/500 V ·Standaard: GB/T 5023.5-2008 / CEI 60227-5:2003 ·Certificering: CCC ·Oorsprong:Anhui, China
Kabelfotoshow


1. Elektrische en structurele parameters
|
Categorie |
Parameter |
Waarde / Beschrijving |
|---|---|---|
|
Identificatie |
Soort/model |
60227 IEC 53 (RVV) - PVC-geïsoleerd PVC-ommanteld flexibel snoer met koperen kern, 4-aderig |
|
Algemene naam |
Lichtgewicht PVC-ommanteld 4-aderig flexibel snoer ("4-draads zacht omhulde kabel") |
|
|
Aantal kernen × nominale CSA |
4 × 0,75 mm² (3 fasen / lijn + 1 beschermende aarde, of L1+L2+N+PE per toepassing) |
|
|
Geleider |
Geleidermateriaal |
Gegloeid blank koper (flexibel klasse 5, conform GB/T 3956 / IEC 60228) |
|
Geleiderconstructie (elke kern) |
24 / 0,20 mm (24 fijne strengen met een diameter van 0,20 mm) |
|
|
Dirigent vorm |
Circulair, gestrand flexibel |
|
|
Max. DC-weerstand @ 20 °C (elke kern) |
≤ 26,0 Ω/km |
|
|
Isolatie |
Isolatiemateriaal |
PVC/D-type polyvinylchlorideverbinding |
|
Isolatie Nominale dikte (elke kern) |
0,6 mm |
|
|
Isolatie Min. Dikte (dunne punt) |
≥ 0,4 mm |
|
|
Buitendiameter afgewerkte kern (elk) |
≈ 2,35 ± 0,15 mm |
|
|
Schede |
Schedemateriaal |
PVC/ST5-type polyvinylchlorideverbinding |
|
Nominale dikte van de schede |
0,9 mm |
|
|
Schede Min. Dikte (dunne punt) |
≥ 0,7 mm |
|
|
Afmetingen |
Gem. Totale diameter (rond, 4-aderig gebundeld) |
7,6 mm (onder) ~ 9,4 mm (boven) |
|
Gem. Totale diameter (plat, 4-aderig in lijn) |
≈ 3,7 × 10,2 mm (onder) ~ 4,5 × 12,0 mm (boven) |
|
|
Referentie totale diameter |
≈ 8,2 mm (rond, typisch) |
|
|
Ongeveer. Gewicht |
72 ~ 88 kg/km (typisch ≈ 80 kg/km) |
|
|
Elektrisch |
Nominale spanning (U₀/U) |
300/500 V (AC) |
|
Diëlektrische weerstandstest |
2000 V AC, 5 min, geen storing |
|
|
Min. Isolatieweerstand @ 70 °C |
≥ 0,011 MΩ·km |
|
|
Min. Isolatieweerstand @ 20 °C |
≥ 20 MΩ·km |
|
|
Continuïteit van de aarde Weerstand |
≤ 26,0 Ω/km (hetzelfde als fasegeleiders) |
|
|
Temperatuur |
Max. Continue geleidertemp. |
70 °C |
|
Kortsluittemp. (≤ 5 s) |
150 °C |
|
|
Min. Installatie / Legtemp. |
0 °C (warme kabel indien lager; sommige verbindingen laten −15 °C toe) |
|
|
Mechanisch |
Min. Buigradius |
4 × totale diameter (kabel buitendiameter < 25 mm) ≈ 30 ~ 38 mm |
|
Vlamvertragend |
Voldoet aan GB/T 18380.12-2020 (IEC 60332-1), zelfdovend |
|
|
IP-niveau |
IP40 (stofdicht; mechanische bescherming is afhankelijk van kabelgoot/trunking) |
|
|
Fysische eigenschappen (PVC, vóór veroudering) |
Treksterkte ≥ 10,0 N/mm²; rek bij breuk ≥ 150% |
|
|
Veroudering (80±2 °C × 168 uur) |
Trek-/rekveranderingssnelheid binnen ±20% |
|
|
Kleur |
Kernkleuren (standaard IEC, 3P+E) |
Bruin + Zwart + Grijs (L1/L2/L3) + Groen/Geel (PE) |
|
Kernkleuren (L+N+L2+PE, alternatief) |
Bruin (L) + Blauw (N) + Zwart (L2) + Groen/Geel (PE) |
|
|
Aangepaste kernkleuren |
Rood/Wit/Geel/Groen-Geel; aangepaste codering beschikbaar |
|
|
Kleur van de schede |
Zwart (standaard); Wit, grijs, oranje op aanvraag |
|
|
Verpakking |
Standaard lengte |
100 m / 200 m / 500 m per rol (aangepaste lengtes beschikbaar) |


2. Referentie van de huidige draagkracht
|
Installatieconditie |
Referentiecapaciteit* |
Opmerkingen |
|---|---|---|
|
4-aderige, enkele kabel in vrije lucht (25 °C omgevingstemperatuur) |
5 ~ 8 A (typisch ≈ 7,5 A) |
Conform IEC 60227-5 tabelwaarde ≈ 7–8 A (enkele, 20 °C geleider) |
|
4-aderig, gebundeld / in leiding (25 °C) |
≈ 6 A |
Pas ~20% reductie toe voor 4-aderige groepering |
|
Bij omgevingstemperatuur 30 °C |
≈ 6,8 A |
×0,91 temperatuurcorrectie |
|
Bij omgevingstemperatuur 40 °C |
≈ 6,2 A |
×0,82 temperatuurcorrectie |
|
Bij omgevingstemperatuur 50 °C |
≈ 5,6 A |
×0,71 temperatuurcorrectie |
* Referentiewaarden voor PVC-geïsoleerde koperen geleider bij 70 °C temp. klas; De werkelijke capaciteit moet worden gecorrigeerd voor omgevingstemperatuur, groepering/bundeling, leidingvulling en lokale bedradingsvoorschriften.Niet doen gebruik de ongecorrigeerde waarde voor vrije lucht voor installaties in gesloten ruimtes/leidingen.
Afgeleide elektrische referentie (4×0,75 mm², 25 m vierdraads aansluiting — 3-fasig 400 V of 2-fasig+PE 220 V)
|
Hoeveelheid |
Berekende waarde |
Interpretatie |
|---|---|---|
|
Spanningsverlies bij 7,5 A, 3-fasig 400 V, 25 m (LL-lus) |
≈9,8 V (2,4% van 400 V) |
Ruim binnen de tolerantie van 3% voor driefasige distributie |
|
Spanningsverlies @ 7,5 A, eenfasig 220 V, 25 m (L+N lus) |
≈9,8 V (4,4% van 220 V) |
Binnen typische tolerantie |
|
Bruikbaar driefasig vermogen @ 7,5 A, 400 V |
≈5,2 kVA (≈ 4,7 kW bij pf=0,9) |
Geschikt voor kleine 3-fasemotoren, distributie-subvoedingen |
|
Bruikbaar eenfasig vermogen @ 7,5 A, 220 V |
≈1,65 kW |
Geschikt voor verlichtingspanelen, kleine apparaatgroepen |
|
Continuïteitscontrole van PE-geleiders |
≤ 26,0 Ω/km |
Bevestigt aardfoutlusimpedantie voor coördinatie van beveiligingsapparatuur |
3. Introductie van productprestaties
DeRVV 4×0,75 mm² is een compact, flexibel snoer met 4 kernen, ontworpen voordriefasige distributie, dubbele circuitbesturing en multi-signaaloverdracht binnen een enkele mantelconstructie. Het herbergt er vierKlasse 5 fijnstrengige gegloeide koperen geleiders (elk 24/0,20 mm), elk afzonderlijk geïsoleerdPVC/D-compound (0,6 mm) en gezamenlijk ingesloten in aPVC/ST5 buitenmantel (0,9 mm). De 4-aderige gebundelde lay-out produceert een ronde doorsnede van ongeveer7,6–9,4 mmTotale diameter, waarbij flexibiliteit in evenwicht wordt gebracht met de mechanische robuustheid die nodig is voor routering met meerdere geleiders.
4-core architectuurvoordeel. In tegenstelling tot 2- of 3-coreversies ondersteunt de 4-coreconfiguratie3-fase + PE distributie (bruin/zwart/grijs + groen-geel volgens IEC 60446) of2-fasig + Neutraal + PE (Bruin/Zwart + Blauw + Groen-Geel) in één kabel. Dit elimineert de noodzaak om meerdere 2-aderige kabels parallel te laten lopen, waardoor de leidingvulling, de installatietijd en het risico op niet-overeenkomende fase/aarde-koppelingen worden verminderd. De uniforme mantel zorgt ook voor een schoner uiterlijk en een betere trekontlasting bij de ingangspunten.
Elektrische prestaties onder 4-aderige belasting.Met een2000 V AC / 5 min. weerstaanbewijstest en≥ 0,011 MΩ·km isolatieweerstand bij 70 °CDe kabel handhaaft een diëlektrische isolatie, zelfs als alle vier de aders tegelijkertijd onder spanning staan. De≤ 26,0 Ω/km DC-weerstand per kern zorgt voor een gebalanceerde spanningsval over alle geleiders: bij een referentiewaarde van 7,5 A over een driefasige looptijd van 25 m bedraagt de lijn-tot-lijn spanningsval ~9,8 V (2,4% van 400 V) — ruim binnen de wettelijke limiet van 3% voor distributiecircuits. Voor eenfasig gebruik (L+N-lus) bedraagt de daling ~9,8 V (4,4% van 220 V), wat ook voldoet aan de typische toleranties voor bedrading in gebouwen.
Thermisch beheer in bundels met 4 kernen.De toevoeging van een vierde kern verhoogt de onderlinge verwarming wanneer alle geleiders tegelijkertijd stroom voeren. De referentiecapaciteit in vrije lucht neemt daarom af van ~9 A (3-core) naar~7,5 A (4-aderig) . Het PVC/D + PVC/ST5 systeem blijft stabiel op70 °C continumet eenKortsluitvastheid van 150 °C (max. 5 s), waardoor het geschikt is voor distributie binnenshuis waar de omgevingstemperatuur zelden boven de 40 °C komt. De dikte van de buitenmantel neemt toe tot0,9 mm (vs. 0,8 mm voor 2/3-kern) om ondanks de grotere kernbundel de weerstand tegen verbrijzeling te behouden.
Mechanisch en veiligheidsprofiel. Dankzij de fijndradige constructie kan de 4-aderige kabel door een leiding worden getrokken en in panelen worden gewikkeld, terwijl een minimale buigradius van4× totale diameter (~30-38 mm) . De mantel van 0,9 mm zorgt voor een betere slijtvastheid tijdens het trekken van de installatie en beschermt tegen kleine beknellingen in de kabelgoten. Vlamvertraging perGB/T 18380.12 (CEI 60332-1) zorgt voor zelfdovend gedrag en beperkt de brandvoortplanting langs het kabeltracé. PVC-eigenschappen vóór en na veroudering (treksterkte ≥10,0 N/mm², rek ≥150%, verandering binnen ±20% na 168 uur bij 80 °C) bevestigen dat de mantel na tientallen jaren gebruik niet zal bros worden.
Installatie-efficiëntie. Door een enkele 4-aderige kabel te gebruiken in plaats van twee 2-aderige kabels vermindert het aantal aansluitingen, elimineert overspraak van geleiders bij parallelle leidingen en vereenvoudigt de identificatie van circuits door middel van consistente kleurcodering. Voor projecten die aangepaste kernidentificatie vereisen, ondersteunt de fabrikant niet-standaard kleurencombinaties zonder de elektrische certificering te beïnvloeden.


4. Specificatiebereik

5. Toepassingen en toepassingsgebied
Primaire toepassingen
-
Kleine 3-faseverdeling: 3-fase motoren ≤ 1,5 kW (ventilatoren, pompen, compressoren), 3-fase LED-drivers, 3-fase omvormervoedingen.
-
Vermogen met twee circuits: Twee onafhankelijke eenfasige belastingen gevoed vanuit één mantel (bijv. verlichtingsbanken links/rechts, gepaarde stopcontactgroepen).
-
Multi-drop gebouwautomatisering: HVAC-klepactuators, VAV-boxen, ventilatorconvectoren met 3 snelheden + aarderegeling.
-
Beveiliging en toegang (meerdere apparaten): Elektrische deuropener + magnetisch slot + verzoek-tot-uitstapsensor + gemeenschappelijke aarde op één 4-aderige run.
-
CCTV + stroomcombinatie: Camera video/stroom + verwarming + aarde in één kabel (waarbij geen aparte datakabel nodig is).
-
Bedieningspanelen: Driefasige contactorspoelen, thermische overbelastingen, controlelampjes en hulpcontacten – allemaal bedraad vanuit één 4-aderige ingang.
-
Podium- en evenementenverlichting: Driefasige dimmerpakketten, truss-gemonteerde armatuurgroepen (laag vermogen).
-
OEM-apparatuur: Driefasige interne distributie binnen machines, robotcellen, transportsystemen.
-
Slim bouwen: KNX/DALI power + data combo's, meerknopsschakelpanelen met gemeenschappelijke retour.
Typische projecten: kleine commerciële 3-fase inrichtingen · woningen met 3-fasen service · licht industriële automatisering · HVAC-installaties · beveiligingssysteem bedrading voor meerdere apparaten · productie van podiums/evenementen · productie van OEM-machines.
Gebruiksbeperkingen: niet voor directe ingraving · niet voor langdurige UV-blootstelling buitenshuis · niet voor brandwerende noodcircuits (gebruik NH-RVV of WDZ-RVV voor brandwerend / LSZH) · niet voor hoogvermogen 3-fasige belastingen >5 kW in één keer (opmaat tot 1,0 / 1,5 / 2,5 mm²).

6. Installatie en bediening
|
Aspect |
Aanbeveling |
|---|---|
|
Installatiemethode |
Doorvoer, kabelgoten, kabelgoot (afgedekt), schakel-/verdeelborden aan de binnenkant, interne bedrading van het apparaat |
|
Fase-identificatie |
Controleer de kernkleuren vóór beëindiging: Bruin/Zwart/Grijs = L1/L2/L3; Groen/Geel = PE. Markeer opnieuw als de lokale code afwijkt. |
|
Afsluiting van de aardgeleider |
AltijdSluit eerst de PE-kern aan; controleer de continuïteit ≤ 26 Ω/km voordat u een fase bekrachtigt |
|
Beëindiging van fijne strengen |
Adereindhulzen (DIN 46228, 0,75 mm² / 8 mm vat) of alle 4 de aders voorvertind vóór het vastklemmen van de schroefklemmen |
|
Trekspanning (max) |
≤ 200 N axiale trekkracht; gebruik smeermiddel voor leidinglengtes >15 m om mantelweerstand en ovale vervorming te voorkomen |
|
Min. buigradius |
≥ 4 × totale diameter (~30–38 mm); vermijd scherpe bochten die het ronde profiel plat maken tot een ovaal |
|
Behandeling bij lage temperaturen |
Onder 0 °C moet de kabel worden opgewarmd tot ≥5 °C voordat deze wordt gebogen/getrokken om scheuren in de mantel te voorkomen |
|
Leidingvulling (4-aderig) |
4-core beslaat ~2× het dwarsdoorsnedeoppervlak van 2-core; de leidingvulling mag niet groter zijn dan 35% voor groepen met meerdere circuits |
|
Controle vóór bekrachtiging |
Continuïteit op alle 4 aders + isolatieweerstand (≥1 MΩ bij 500 V DC-megger) L1-E, L2-E, L3-E, L1-L2, L1-L3, L2-L3 voordat de voeding wordt ingeschakeld |
|
Opslag |
Koele, droge locatie; vermijd directe zon; stapel geen zware rollen op rollen van 0,75 mm² |
7. Keuzeleidraad (RVV 4-kernfamilie & alternatieven)
|
Als uw project vereist… |
Aanbevolen alternatief |
|---|---|
|
Grotere stroom / lagere spanningsval |
RVV 4×1,0 / 4×1,5 / 4×2,5 mm² (32/0,20, 48/0,20, 49–51/0,25; dikkere CSA) |
|
Alleen 3-aderig (geen 4e geleider) |
RVV 3×0,75 mm² (Bruin/Blauw/Groen-Geel) |
|
5-aderig voor 3-fase + N + PE |
RVV 5×0,75 mm² (Bruin/Zwart/Grijs + Blauw + Groen-Geel) |
|
Brandwerende circuitintegriteit |
NH-RVV 4×0,75 mm² (mica-tape brandwerende laag onder isolatie) |
|
Rookarm, halogeenvrij (openbare gebouwen) |
WDZ-RVV 4×0,75 mm² (LSZH-mantelcompound) |
|
Afgeschermd (EMC / signaalintegriteit) |
RVVP 4×0,75 mm² (aluminiumfolie + aarddraadafscherming) |
|
Bedrijfstemperatuur 90 °C |
RVV-90 4×0,75 mm² (PVC/E isolatie + PVC/ST10 mantel) |
|
Buiten / UV / directe begrafenis |
Gebruik een UV-gecertificeerde omhulde of gepantserde kabel (standaard RVV is alleen geschikt voor gebruik binnenshuis/vochtigheid) |
|
Plat profiel voor opbouwmontage |
Vraag platte 4-aderige opstelling aan (≈ 3,7×12,0 mm) |
8. Kwaliteitsborging
Elke productiebatch wordt geïnspecteerd volgens GB/T 5023.5-2008 / IEC 60227-5, met betrekking tot: geleiderweerstand (4-draads Kelvin, alle 4 de kernen), aantal strengen en leglengte, isolatie- en manteldikte / concentriciteit, hoogspanningsvonk- of onderdompelingstest (2000 V AC, 100% lengte), vlamvertragingsbemonstering (GB/T 18380.12), PVC-trek/rek en verouderingsverificatie (80±2 °C × 168 uur), plus dimensionale en visuele inspectie inclusief kernkleurverificatie.Certificaat van overeenstemming (CoC) en testrapporten zijn op aanvraag verkrijgbaar, met verwijzing naar batchnummer en productiedatum.
