5x4mm2 5-aderige flexibele kabel transmissiebesturing PVC-mantel gestrande koperen geleider
Basiseigenschappen
Handelseigendommen
Productoverzicht
Productdetails
5x4mm2 5-aderige flexibele kabel
,Transmissiebesturing 5-aderige flexibele kabel
,PVC gestrande koperen geleider
Productbeschrijving
Premium RVV-5*4mm² flexibele transmissiebesturingskabel, gevlochten koper, PVC geïsoleerd en buitenmantel
RVV 5×4 mm² koperen geleider PVC geïsoleerd en omhuld flexibel snoer
Type: 60227 IEC 53 (RVV) ·Spanning: 300/500 V ·Standaard: GB/T 5023.5-2008 / CEI 60227-5:2003 ·Certificering: CCC ·Oorsprong:Anhui, China
1. Elektrische en structurele parameters
|
Categorie |
Parameter |
Waarde / Beschrijving |
|---|---|---|
|
Identificatie |
Soort/model |
60227 IEC 53 (RVV) — PVC-geïsoleerd PVC-omhuld flexibel snoer met koperen kern, 5-aderig |
|
Algemene naam |
Middelzware, PVC omhulde 5-aderige flexibele voedingskabel |
|
|
Aantal kernen × nominale CSA |
5 × 4 mm² (3 Fase + Neutraal + Beschermende Aarde, of 5 onafhankelijke circuits) |
|
|
Geleider |
Geleidermateriaal |
Gegloeid blank koper (flexibel klasse 5, conform GB/T 3956 / IEC 60228) |
|
Geleiderconstructie (elke kern) |
56 / 0,30 mm (56 fijne strengen met een diameter van 0,30 mm) |
|
|
Dirigent vorm |
Circulair, gestrand flexibel |
|
|
Max. DC-weerstand @ 20 °C (elke kern) |
≤ 4,95 Ω/km |
|
|
Isolatie |
Isolatiemateriaal |
PVC/D-type polyvinylchlorideverbinding |
|
Isolatie Nominale dikte (elke kern) |
0,8 mm |
|
|
Isolatie Min. Dikte (dunne punt) |
≥ 0,62 mm |
|
|
Buitendiameter afgewerkte kern (elk) |
≈ 3,7 ± 0,2 mm |
|
|
Schede |
Schedemateriaal |
PVC/ST5-type polyvinylchlorideverbinding |
|
Nominale dikte van de schede |
1,2 mm |
|
|
Schede Min. Dikte (dunne punt) |
≥ 0,96 mm |
|
|
Afmetingen |
Gem. Totale diameter (rond, 5-aderig gebundeld) |
13,5 mm (onder) ~ 16,5 mm (boven) |
|
Referentie totale diameter |
≈ 14,8 mm (rond, typisch) |
|
|
Ongeveer. Gewicht |
340 ~ 420kg/km (typisch ≈ 380 kg/km) |
|
|
Elektrisch |
Nominale spanning (U₀/U) |
300/500 V (AC) |
|
Diëlektrische weerstandstest |
2000 V AC, 5 min, geen storing |
|
|
Min. Isolatieweerstand @ 70 °C |
≥ 0,009 MΩ·km |
|
|
Min. Isolatieweerstand @ 20 °C |
≥ 10 MΩ·km |
|
|
Continuïteit van de aarde Weerstand |
≤ 4,95 Ω/km (hetzelfde als fasegeleiders) |
|
|
Temperatuur |
Max. Continue geleidertemp. |
70 °C |
|
Kortsluittemp. (≤ 5 s) |
160 °C |
|
|
Min. Installatie / Legtemp. |
0 °C (warme kabel indien lager; sommige verbindingen laten −15 °C toe) |
|
|
Mechanisch |
Min. Buigradius |
6 × totale diameter (kabel buitendiameter ≥ 12 mm) ≈ 81 ~ 99 mm |
|
Vlamvertragend |
Voldoet aan GB/T 18380.12-2020 (IEC 60332-1), zelfdovend |
|
|
IP-niveau |
IP44 (stofdicht + spatwaterdicht bij correcte aansluiting) |
|
|
Fysische eigenschappen (PVC, vóór veroudering) |
Treksterkte ≥ 12,5 N/mm²; rek bij breuk ≥ 150% |
|
|
Veroudering (80±2 °C × 168 uur) |
Trek-/rekveranderingssnelheid binnen ±20% |
|
|
Kleur |
Kernkleuren (standaard IEC, 3P+N+E) |
Bruin + Zwart + Grijs + Blauw + Groen/Geel |
|
Alternatieve kernkleuren |
Rood/Geel/Blauw/Wit/Groen-Geel; aangepaste codering beschikbaar |
|
|
Kleur van de schede |
Zwart (standaard); Grijs op aanvraag |
|
|
Verpakking |
Standaard lengte |
100 m / 200 m per trommel (lengtes op maat beschikbaar) |
|
Drumtype |
Houten of multiplex haspel voor 200 m; spoel voor 100 m |


2. Referentie van de huidige draagkracht
|
Installatieconditie |
Referentiecapaciteit* |
Opmerkingen |
|---|---|---|
|
5-aderige, enkele kabel in vrije lucht (25 °C omgevingstemperatuur) |
22 ~ 28 A (typisch ≈ 26 A) |
Conform IEC 60227-5 tabelwaarde ≈ 26 A (enkele, 20 °C geleider) |
|
5-aderig, gebundeld / in leiding (25 °C) |
≈ 20 A |
Pas een reductie van ~23% toe voor 5-aderige groepen in besloten ruimtes |
|
Bij omgevingstemperatuur 30 °C |
≈ 23,7 A |
×0,91 temperatuurcorrectie |
|
Bij omgevingstemperatuur 40 °C |
≈ 21,3 A |
×0,82 temperatuurcorrectie |
|
Bij omgevingstemperatuur 50 °C |
≈ 18,5 A |
×0,71 temperatuurcorrectie |
|
Direct begraven (enkelvoudig, in grond @ 20 °C) |
≈ 29 A |
Geen standaard RVV-aanvraag; alleen referentie als er een gemodificeerde verbinding wordt gebruikt |
* Referentiewaarden voor PVC-geïsoleerde koperen geleider bij 70 °C temp. klas; De werkelijke capaciteit moet worden gecorrigeerd voor omgevingstemperatuur, groepering/bundeling, leidingvulling en lokale bedradingsvoorschriften.Niet doen gebruik de ongecorrigeerde waarde voor vrije lucht voor installaties in gesloten ruimtes/leidingen.
Afgeleide elektrische referentie (5×4 mm², 30 m vijfdradige leiding — 3-fasig 400 V of enkelfasig 220 V)
|
Hoeveelheid |
Berekende waarde |
Interpretatie |
|---|---|---|
|
Spanningsverlies bij 26 A, 3-fasig 400 V, 30 m (LL-lus) |
≈10,4 V (2,6% van 400 V) |
Binnen de wettelijke limiet van 3% voor distributie |
|
Spanningsval @ 26 A, eenfasig 220 V, 30 m (L+N lus) |
≈10,4 V (4,7% van 220 V) |
Binnen de typische tolerantie voor bedrading in gebouwen |
|
Bruikbaar 3-fasig vermogen @ 26 A, 400 V |
≈18,1 kVA (≈ 16,3 kW bij pf=0,9) |
Geschikt voor 3-fase motoren tot ~15 kW |
|
Bruikbaar eenfasig vermogen @ 20 A, 220 V |
≈4,4 kW |
Geschikt voor zware stopcontactengroepen, werkplaatsvoedingen |
|
Continuïteitscontrole van PE-geleiders |
≤ 4,95 Ω/km |
Bevestigt een zeer lage aardfoutlusimpedantie voor een snelle MCB/RCD-trip |

3. Introductie van productprestaties
DeRVV 5×4 mm² neemt een aparte positie in binnen de RVV-familie – het is deeerste maat in de serie waarbij de geleiderdoorsnede (4 mm²) en de strengdiameter (0,30 mm) naar een zwaardere dikte gaan, waarbij de kabel wordt getransformeerd van een lichte stuurdraad naar eenmiddelzware flexibele stroomverdeelkabel. Elk van de vijf kernen gebruikt een56/0,30 mm Klasse 5 gegloeide koperen strengen, waardoor een geleider wordt geleverd met een aanzienlijk lagere weerstand (≤ 4,95 Ω/km vs. ≤ 26,0 Ω/km bij 0,75 mm²), terwijl de flexibiliteit behouden blijft die nodig is voor paneelaankleding en apparatuuraansluiting.
Waarom 5 kernen bij 4 mm² belangrijk zijn.Deze configuratie is de standaard3-fase + Neutraal + Aarde (3P+N+E) lay-out voor kleine tot middelgrote driefasige apparatuur en distributie-subfeeds. In tegenstelling tot het gebruik van afzonderlijke kabels, zorgt een enkele 5-aderige constructie ervoor dat alle vijf geleiders identieke installatieomstandigheden ervaren - dezelfde buigradius, dezelfde trekspanning, dezelfde thermische omgeving - wat de naleving van aardlusimpedantieberekeningen vereenvoudigt en het risico van vermenging van fasen met de verkeerde nulleider of aarde elimineert.
Thermische en mechanische schaalvergroting. Voor het verplaatsen van 0,75 mm² naar 4 mm² is eendikkere isolatiewand (0,8 mm vs. 0,6 mm)en eenaanzienlijk zwaardere mantel (1,2 mm vs. 0,9 mm)om de grotere kernbundel te bevatten. De totale diameter springt naar13,5–16,5 mm, en de minimale buigradius neemt toe tot6× diameter (≈ 81-99 mm) – een direct gevolg van de dikkere geleiders en de noodzaak om knikken van de binnenkern tijdens bochten te voorkomen. Het kabelgewicht neemt proportioneel toe~380kg/km, waarvoor een goede omgang met vaten en mechanische hulp nodig is bij lange trekbewegingen.
Elektrische robuustheid. Bij 4 mm² is de≤ 4,95 Ω/km weerstand produceert een verwaarloosbaar I²R-verlies: bij 26 A over 30 m (3-fasig) is het totale vermogen dat in de geleiders wordt gedissipeerd slechts ~40 W per kern — gemakkelijk afgevoerd door de PVC/D-isolatie zonder de classificatie van 70 °C te overschrijden. De2000 V AC / 5 min. weerstaanen≥ 0,009 MΩ·km bij 70 °CIsolatieweerstand zorgt voor diëlektrische stabiliteit op lange termijn, zelfs bij volledige belasting. De kortsluitweerstand stijgt tot160 °C gedurende 5 s, geschikt voor typische stroomopwaartse MCB-opruimtijden voor een geleider van 4 mm².
Flexibiliteit behouden bij grotere spoorbreedte. Ondanks de zwaardere bouw is de56-strengige constructie behoudt een soepel handgevoel waar massieve of klasse 2 gestrande geleiders niet aan kunnen tippen. Dit is van cruciaal belang voor verbindingen met trillende apparatuur, verplaatsbare machines of panelen waarbij periodieke herroutering wordt verwacht gedurende de levensduur van de installatie.

4. Specificatiebereik

5. Toepassingen en toepassingsgebied
Primaire toepassingen
-
3-fasige apparatuurvoedingen: Kleine tot middelgrote motoren (2,2–15 kW), 3-fase compressoren, CNC-machines, transportbandaandrijvingen, pompen met 3-fase ingang.
-
Verdeling subborden: 3-fase + N + PE voeding van hoofdpaneel naar onderverdeelborden in werkplaatsen, grootkeukens, serverruimtes.
-
Industriële automatisering: Robotcelvoeding, voedingen voor servoaandrijvingen, VFD-uitgangskabels (waar kabel met VFD-rating niet verplicht is), hoofdingangen van PLC-panelen.
-
HVAC-installatieruimten: Hulpcircuits koelmachine, motorvoedingen LBK, koeltorenpompen, 3-fasige aansluitingen warmtepomp.
-
Evenement & uitzending: 3-fase stroomdistributie voor podiumboxen, dimmerracks, videomuren, uitzendwagens (binnen/beschermd gebruik).
-
Bouwplaatsen: Tijdelijke 3-fase verdeelborden, torenkraanvoeding, werfkantoorstroom (beveiligde routing).
-
Agrarisch: 3-fasen irrigatiepompen, kasklimaatpanelen, stalventilatiesystemen.
-
Marine / offshore (beschermd intern): Interne driefasige distributie aan boord (niet-blootgesteld, binnenbehuizingen).
Typische projecten: industriële werkplaatsen en fabrieken · commerciële keukens en wasserijen · hulpstroom voor datacentra · productie en enscenering van evenementen · agrarische verwerkingsfaciliteiten · tijdelijke stroom op bouwplaatsen · interne scheepsbedrading (beschermd).
Gebruiksbeperkingen: niet voor directe ingraving · niet voor langdurige UV-blootstelling buitenshuis · niet voor brandwerende noodcircuits (gebruik NH-RVV of WDZ-RVV) · niet voor VFD-toepassingen die symmetrische aarding/afscherming vereisen (gebruik VFD-specifieke kabel) · niet voor spanningen boven 500 V.
6. Installatie en bediening
|
Aspect |
Aanbeveling |
|---|---|
|
Installatiemethode |
Leiding (min. 25 mm binnendiameter), kabelgoot (afgedekt), draagprofielen, binnenverdeelborden, apparatuuringang |
|
Behandeling van trommels |
Gebruik een trommelkrik of vorkheftruck; Sleep de trommel nooit over de flens. Afrollen, niet met de hand voeren. |
|
Fase-identificatie |
Standaard: Bruin (L1), Zwart (L2), Grijs (L3), Blauw (N), Groen/Geel (PE). Controleer vóór beëindiging. |
|
Afsluiting van de aardgeleider |
Sluit eerst PE aan; controleer de continuïteit ≤ 4,95 Ω/km. Gebruik een krimplip (schoenveter of ringaansluiting van 4 mm²) — vertrouw niet alleen op schroeven. |
|
Beëindiging van fijne strengen |
Verplicht: gebruik adereindhulzen (DIN 46228, 4 mm² / 12 mm vat) of krimplippen op alle 5 de aders. Strandspreiding bij 26 A veroorzaakt hotspot-uitval. |
|
Trekspanning (max) |
≤ 800 N axiale trekkracht (ca. 50 N/mm² × 16 mm² totaal koper CSA). Gebruik een kabelsok of een mandgreep voor lange trekkingen. |
|
Min. buigradius |
≥ 6 × totale diameter (~81–99 mm). Gebruik leidingbeugels, geen scherpe bochten van 90°. |
|
Behandeling bij lage temperaturen |
Onder 0 °C moet u de kabel opwarmen tot ≥5 °C voordat u gaat buigen/trekken. Bij 4 mm² is de PVC-mantel merkbaar stijver dan bij 0,75 mm². |
|
Leidingvulling (5×4 mm²) |
Kabeldoorsnede ≈ 172 mm². In 25 mm buis (ID ≈ 21 mm, oppervlakte ≈ 346 mm²), enkele kabelvulling ≈ 50%. Gebruik voor meerdere kabels 32 mm of groter. |
|
Ondersteuningsafstand |
Kabelgoot: ondersteuning om de 400 mm. Verticale doorvoeringen in leiding: iedere 600 mm vastzetten om wegglijden onder gewicht te voorkomen. |
|
Controle vóór bekrachtiging |
Continuïteit alle 5 aders + isolatieweerstand (≥1 MΩ bij 1000 V DC-megger) L1-E, L2-E, L3-E, NE, L1-L2, L1-L3, L2-L3, L1-N, L2-N, L3-N. |
|
Opslag |
Bewaar vaten rechtop op een vlakke ondergrond; beschermen tegen weer; stapel vaten niet hoger dan 2 hoog. |
7. Keuzeleidraad (RVV 5-kernfamilie & alternatieven)
|
Als uw project vereist… |
Aanbevolen alternatief |
|---|---|
|
Kleinere CSA (lichter, lagere stroom) |
RVV 5×1,5 mm² (30/0,25 mm, 0,8/1,0 mm isolatie/mantel, ~180 kg/km) |
|
Grotere CSA (hogere stroom) |
RVV 5×6 mm² (84/0,30 mm, 0,8/1,2 mm, ~520 kg/km) |
|
Alleen 4-aderig (geen neutraal) |
RVV 4×4 mm² (3P+E) |
|
Alleen 3-core |
RVV 3×4 mm² |
|
Brandwerende circuitintegriteit |
NH-RVV 5×4 mm² (mica-tape brandscherm) |
|
Rookarm, halogeenvrij (openbare gebouwen) |
WDZ-RVV 5×4 mm² (LSZH schede) |
|
Afgeschermd (EMC voor VFD / gevoelige apparatuur) |
RVVP 5×4 mm² (folie + vlechtscherm) |
|
Bedrijfstemperatuur 90 °C |
RVV-90 5×4 mm² (PVC/E + PVC/ST10) |
|
Buiten / UV / directe begrafenis |
GebruikYJV 5×4 mm² (XLPE geïsoleerd, PVC omhuld gepantserd) of UV-gecertificeerd omhuld type |
|
VFD / omvormerplicht |
Gebruik symmetrische geaarde VFD-kabel (niet standaard RVV) |
8. Kwaliteitsborging
Elke productiebatch wordt geïnspecteerd volgens GB/T 5023.5-2008 / IEC 60227-5, met betrekking tot: weerstand van de geleider (4-draads Kelvin, alle 5 de kernen), verificatie van het aantal strengen en de lengte van de leglengte, isolatie- en manteldikte / concentriciteit (optische micrometer + slice gauge), hoogspanningsvonktest (3000 V AC, 100% lengte), vlamvertragingsbemonstering (GB/T 18380.12), PVC verificatie van trek/rek en veroudering (80±2 °C × 168 uur), plus dimensionale en visuele inspectie inclusief verificatie van de kernkleur.Certificaat van overeenstemming (CoC) en testrapporten van derden (bijv. CVC, CQC) zijn op aanvraag beschikbaar, met verwijzing naar batchnummer en productiedatum.