Hoofddistributie 5 aderige flexibele kabel 4.0mm2 RVV voor driefase met aarde
Productoverzicht
Productdetails
Hoofddistributie 5 aderige flexibele kabel
,5 aderige flexibele kabel 4.0mm2
,Aarde toevoer meeraderige draad
Productbeschrijving
Hoofddistributiekabel 5 aderig 4.0mm² RVV voor Driefase met Aardetoevoer
Kabelbenaming & Betekenis
|
Code |
Betekenis |
|---|---|
|
RVV |
R = Flexibele koperen geleider (Klasse 5), V = PVC isolatie, V = PVC mantel |
|
300/500 V |
Nominale spanning U₀/U = 300/500 V; Uₘ = 500 V |
|
5×4.0 mm² |
Vijf flexibele aders, elk 4.0 mm² koperen geleider (aangepaste maat) |
Constructie: Extra zware flexibele kabel met PVC mantel, rond profiel (5-aderig)


RVV 5×4.0 mm² — Kabelspecificatie & Technische Gegevens
1. Productoverzicht & Beoordelingssamenvatting. RVV 5×4.0 is een vijf-aderige zware flexibele kabel met PVC isolatie en PVC mantel, beoordeeld voor 300/500 V AC (50 Hz) en 70 °C geleidertemperatuur, opgebouwd uit vijf gelijke 4.0 mm² gegloeide koperen Klasse 5 flexibele geleiders — elk PVC-geïsoleerd en collectief omhuld in een tweede PVC mantel. Vervaardigd en type-getest volgens GB/T 5023.5 (60227 IEC 53) / IEC 60227-5, met flexibele geleiders volgens GB/T 3956. De afgewerkte diameter is ongeveer 21.6 mm en de nominale massa ongeveer 460 kg/km (≈ 46 kg per 100 m), geleverd op 100 m rollen of dozen. Met alle vijf aders onder spanning, draagt de kabel ongeveer 32 A in vrije lucht bij 25 °C (technische schatting) — een zware meeraderige flexibele kabel aan de bovenkant van het RVV 300/50 V bereik, bedoeld voor industriële sub-hoofdleidingen, grotere driefase apparatuuraansluitingen en licht machinevoeding waar vijf geleiders een enkele flexibele mantel moeten delen.
2. Laag-voor-Laag Constructie (Geleider tot Mantel).
| Laag | Constructie | Wanddikte | Diameter |
|---|---|---|---|
| Geleider (Cu) ×5 | Gegloeid Cu, Klasse 5 flexibel, 56 × 0.30 mm (1+6+12+18+19) elk | — | ≈ 4.2 mm |
| Isolatie (PVC) ×5 | PVC compound, PVC/C (TI1) | 1.00 mm | ≈ 6.2 mm per ader |
| Aderopbouw | Eén centrale ader + vier buitenste aders gevlochten rond; tussenruimtes gevuld door extrusie | — | ≈ 18.6 mm (afgeleid) |
| Buitenmantel (PVC) | PVC compound, PVC/ST5, zwart of aangepast | 1.50 mm | ≈ 21.6 mm (afgewerkt) |
3. Elektrische Kenmerken. Elke 4.0 mm² geleider heeft een maximale DC weerstand van 4.95 Ω/km bij 20 °C, oplopend tot ongeveer 6.27 Ω/km bij het bedrijfspunt van 70 °C. Elke lengte doorstaat de routine 2.0 kV AC proefspanning met netfrequentie gedurende vijf minuten. De isolatieweerstand van de afgewerkte kabel blijft boven 0.0085 MΩ·km bij 70 °C, en typische waarden omvatten per-ader capaciteit ≈ 180 nF/km en 50 Hz AC impedantie ≈ 4.95 Ω/km (R-dominant, reactantie verwaarloosbaar bij deze kleine doorsnede). Met alle vijf aders onder spanning is de referentiebelasting ongeveer 32 A in vrije lucht bij 25 °C, en de lusspanningsval bij 32 A is ongeveer 0.32 V per meter.
Elektrische Parameters
|
Parameter |
Waarde |
Opmerking |
|---|---|---|
|
Nominale spanning U₀/U |
300 / 500 V |
Uₘ = 500 V |
|
Testspanning AC (5 min) |
2.0 kV |
Routine (referentie) |
|
Type-testspanning |
2.5 kV |
IEC 60227 referentie |
|
DC weerstand @20 °C (per ader) |
≤ 4.95 Ω/km |
GB/T 3956 Klasse 5 max, 4 mm² |
|
AC weerstand @70 °C (geschat) |
≈ 6.32 Ω/km |
per ader |
|
Stroombelastbaarheid in lucht (eenfase, 30 °C, 2-aderig gebruikt) |
≈ 22 – 32 A |
per ader |
|
Stroombelastbaarheid (ontwerp, per ader) |
≈ 26 A |
conservatief, per GB/T 16895 extrapolatie |
|
Stroombelastbaarheid (5-aderig gebundeld, alle belast) |
≈ 14 – 22 A per ader |
gederated door bundeling |
|
Direct begraven |
Niet van toepassing |
lichte kabel, niet voor directe begraving |
|
Kortsluitstroom (1 s, Cu, 160 °C) |
≈ 0.40 kA (400 A) |
4 mm² referentie |
|
Frequentie |
50/60 Hz AC of DC |
— |
Referentiewaarden: 4 mm² flexibele kabel — typische stroomvoerende capaciteit 22–32 A per ader. Voor 3-fase+N+PE bij 400 V, max gebalanceerde belasting ≈ 18.1 kW (26 A per fase). Bij 26 A, spanningsval ≈ 5.1 V/km per ader (≈1.3% per 100 m bij 400 V lijn-naar-lijn).
Temperatuurkenmerken
- Max. geleider bedrijfstemperatuur: 70 °C
- Max. kortsluitingstemperatuur (≤5 s): 160 °C
- Noodoverbelastingstemperatuur: 85 °C
- Min. installatie omgevingstemperatuur: −15 °C (PVC flexibel)
- Service omgevingbereik: −15 °C tot +70 °C (PVC mantel)
4. Thermische Reactie & Vlamgedrag. PVC isolatie verdraagt een continue geleidertemperatuur van 70 °C. De kabel is beoordeeld voor bedrijfstemperaturen tussen −15 en +70 °C, mag niet worden afgerold onder 0 °C zonder voorconditionering, en gebruikt 25 °C als referentieomgeving voor stroomsterkte. Vlamgedrag voldoet aan de enkelvoudige kabel verticale test GB/T 18380.12 (IEC 60332-1), wat betekent dat de kabel zelfdovend is wanneer de vlambron wordt verwijderd. Omdat zowel de isolatie als de mantel gehalogeneerd PVC zijn, stoot de kabel rook en waterstofchloride uit bij brand; projecten met lage rook en nul-halogeen moeten een LSZH variant specificeren.
Brandprestaties (RVV 5×4 mm² aangepast)
|
Eigenschap |
Waarde / Vereiste |
|---|---|
|
Vlamvertragend |
Enkelvoudige vlamtest (GB/T 18380.12) |
|
Halogeengehalte |
Bevat Cl (PVC), produceert HCl |
|
Rookdichtheid |
Zware donkere rook |
|
Corrosiviteit |
Corrosief HCl-gas |
5. Installatiepraktijk & Hantering. Bochten mogen niet kleiner zijn dan 6 keer de werkelijke buitendiameter — ongeveer 130 mm voor deze maat. Afwerking vereist strippen van 18–22 mm en altijd gebruik van een huls op de flexibele Klasse 5 strengen om rafelen van draden te voorkomen. Rollen die onder 0 °C worden bewaard, moeten binnenshuis worden opgewarmd voordat ze worden afgerold; trekkracht moet binnen 300 N blijven, en de kabel mag nooit als trekkoord worden gebruikt. De 32 A referentie vereist een reductie wanneer de omgevingstemperatuur of bundeling afwijkt van de referentieomstandigheden. Deze kabel is niet geschikt voor directe begraving, blootstelling aan UV buitenshuis of continue herhaaldelijk buigen — voor die taken kiest u een gepantserde kabel, een UV-gestabiliseerde mantel of een kabel voor continu buigen (kabelgoot).
Mechanische & Installatieparameters
- Minimale buigradius: ≥ 6 × OD → ≈ 82 mm bij Ø13.6 mm
- Max. trekkracht: licht, vermijd trekken; gebruik trekontlastingswartel
- Direct begraven: NIET geschikt
- Leiding-ID: ≥ 1.5 × OD → ≥ 20 mm; gebruik 25 mm of 32 mm leiding
- Bevestiging: kabelklemmen, kabelbinders
- Buigen: alleen geschikt voor licht buigen
6. Typische Toepassingen. Deze vijf-aderige 4.0 mm² kabel is de zware meeraderige leiding voor industriële sub-hoofdleidingen en driefase kleine apparatuur: kleine driefase motorvoedingen tot ongeveer 5.5 kW (bv. pomp, compressor, ventilator), commerciële airconditioning buitenunit interconnecties tot ongeveer 7 kW, elektrische kookplaat en oven voedingskabels tot ongeveer 7 kW, elektrische opslagverwarming en direct-boiler circuits, sub-hoofdleidingen van werkplaatsdistributieborden en 32 A stopcontacten, hoofdvoedingen van machinebesturingspanelen, lasmachine en batterijlader voedingskabels, commerciële keukenapparatuur leidingen (combi-oven, vaatwasser, afzuiging), agrarische irrigatie en kasbesturingsvoeding, EV-lader hulpvoeding en besturingsbedrading, podium- en tentoonstellings tijdelijke distributie tot 32 A, lichte industriële transportband en transportband-besturingsvoeding, laboratoriuminstrumentenbank voeding, en lichte commerciële meeraderige voedingsleidingen. Goedgekeurde installatiemethoden omvatten vaste bedrading in apparatuur, kabelgoten en binnenleidingen in droge locaties, zowel binnenshuis als in overdekte beschutte ruimtes.

7. Test- & Kwaliteitsborgingsregime. Routine tests op elke lengte omvatten verificatie van de geleider DC weerstand (≤ 4.95 Ω/km) bij 20 °C, de 2.0 kV AC / 5 min weerstand, isolatieweerstand ≥ 0.0085 MΩ·km bij 70 °C, geleidercontinuïteit over alle vijf aders, en dimensionale inspectie inclusief isolatie ≥ 1.00 mm, mantel ≥ 1.50 mm en totale diameter ≈ 21.6 mm. Steekproef- en typeproeven omvatten treksterkte van PVC isolatie en mantel (≥ 10 MPa) met rek (≥ 100 % isolatie / ≥ 125 % mantel), PVC warmtevervorming bij 80 °C, PVC krimp bij 150 °C, de enkelvoudige kabel verticale vlamtest, buig- en koude-buigtesten bij −15 °C, en de spanningstest na buigen. Een fabrieks testcertificaat vergezelt elke rol.
Kabelparameters

Kabeltestparameters

Kabeldoorsnede Structuur


Kabelconstructiebeschrijving

8. Normen & Conformiteit. Ontwerp en productie worden beheerst door GB/T 5023.5 en IEC 60227-5 voor 300/500 V flexibele kabels (60227 IEC 53). Geleiders voldoen aan GB/T 3956 / IEC 60228 Klasse 5 — de 4.0 mm² geleider als 56 draden van 0.30 mm (R ≤ 4.95 Ω/km). Vlamgedrag is bewezen door GB/T 18380.12. Algemene testmethoden volgen GB 5023.1 / GB 5023.3, terwijl oppervlaktemarkering voldoet aan GB/T 6995. Kabels kunnen ook op aanvraag worden geleverd volgens IEC, BS, DIN, UL of VDE eisen. Omdat de PVC mantel halogeen bevat, vereisen tunnels, metrosystemen, ziekenhuizen en andere besloten openbare ruimtes een LSZH variant.

9. Verpakking, Opslag & Logistiek. Standaard levering is 100 m per rol of doos, met op maat gemaakte lengtes op aanvraag. Elke rol draagt type, spanning, leveranciersidentiteit, productiejaar en sequentiële meter markering per GB/T 6995. Opslag dient te geschieden in droge, overdekte ruimtes bij −15 tot +40 °C, beschermd tegen direct zonlicht, vocht, oliën en scherpe voorwerpen; rollen blijven verzegeld tot installatie. Bij koude omstandigheden, conditioneer rollen binnenshuis tot ≥ 0 °C voordat ze worden afgerold. Tijdens transport moeten rollen worden beveiligd tegen rollen en impact, en de kabel mag nooit over schurend grondoppervlak of scherpe randen worden gesleept.
10. Inkoop Specificatie. Vermeld "RVV 300/500 V 5×4.0" samen met de vereiste lengte of rolconfiguratie, isolatiekleurcombinatie en markering voorkeuren. Specificeer de mantelkleur (zwart is standaard) en de vijf-aderige kleurencodering (zwart, rood, blauw, geel, geel-groen als standaard). Vraag altijd het fabrieks testcertificaat aan om de werkelijke diameter (≈ 21.6 mm), gewicht (≈ 460 kg/km) en geleiderweerstand (≤ 4.95 Ω/km) voor de productbatch te bevestigen. Waar lage-rook nul-halogeen of continu-buig constructie nodig is, bestel respectievelijk de LSZH of H05VV5-F variant.
11. Veelgestelde Vragen over Kabels.
- V1: Wanneer moet ik overstappen van 2.5 mm² naar 4.0 mm²? Stap over op 4.0 mm² wanneer het circuit tot ongeveer 32 A (vs 24 A voor 2.5) draagt, bij het voeden van kleine driefase motoren, 7 kW kookplaten of 7 kW airconditioners, of wanneer de spanningsval over lange 30–50 m runs onacceptabel wordt op 2.5 mm². Het is de standaard doorsnede voor 32 A sub-hoofdleidingen en industriële stopcontacten.
- V2: Kan deze kabel een 7 kW airconditioner buitenunit voeden? Ja — 32 A bij 230 V ondersteunt ongeveer 7.4 kW, wat de meeste split- en VRF-systeem buitenunits tot 7 kW dekt. Bescherm altijd met een 32 A MCB en bevestig de compressor inschakelstroom plus eventuele verwarmings- of carterbelasting.
- V3: Waarom vijf aders van 4.0 mm² in plaats van vier? Vijf aders maken live + neutraal + aarde voor het stroomcircuit mogelijk, plus twee extra aders voor besturing, thermostaat, ventilatorsnelheid of signaalbedrading — essentieel voor airconditioner en warmtepomp interconnecties waar stuursignalen met de stroomkabels moeten meereizen.
- V4: Wat betekent Klasse 5 flexibele geleider bij 4.0 mm²? Klasse 5 (GB/T 3956) gebruikt 56 dunne draden van 0.30 mm in plaats van een enkele massieve draad van 2.25 mm. Dit houdt de kabel flexibel en buigbestendig ondanks de aanzienlijke doorsnede — vereist voor apparaatkabels die worden gebogen tijdens installatie, onderhoud of machinebeweging.
- V5: Waarom is 4.0 mm² beoordeeld op ongeveer 32 A terwijl stroomkabels veel meer dragen? Doorsnede bepaalt direct de stroomvoerende capaciteit. 4.0 mm² bevindt zich aan de bovenkant van het RVV 300/50 V flexibele kabelbereik; 6.0 mm² draagt al ongeveer 41 A en 10 mm² ongeveer 57 A. Overdimensioneren verhoogt onnodig de kosten, diameter en kopergewicht.
- V6: Kan RVV buitenshuis worden gebruikt? Niet in zijn standaardvorm: de PVC mantel is niet UV-gestabiliseerd en zal degraderen onder langdurige blootstelling aan zonlicht. Voor buitengebruik specificeer een UV-gestabiliseerde mantel of een gepantserde kabel. Voor begraving, gebruik een stalen band gepantserde stroomkabel.
- V7: Wat is het verschil tussen flexibele (Klasse 5) en massieve (Klasse 1) geleiders? Massieve Klasse 1 geleiders (enkele draad) zijn goedkoop en stijf, geschikt voor vaste wandbedrading. Flexibele Klasse 5 geleiders (veel fijne draden) buigen gemakkelijk en weerstaan vermoeidheid door herhaalde beweging — essentieel voor apparaatkabels, patchkabels en bedrading in schakelkasten.
- V8: Waarom kan PVC slechts op 70 °C draaien terwijl XLPE op 90 °C draait? PVC is een thermoplast dat verzacht en vervormt bij verhoogde temperatuur; XLPE is verknoopt tot een thermohardend netwerk dat zijn vorm behoudt tot 90 °C. Daarom is RVV (PVC) beperkt tot 70 °C en YJV (XLPE) tot 90 °C.
- V9: Waarom varieert de afgewerkte diameter tussen fabrikanten voor dezelfde nominale maat? Normen stellen minimale isolatie- en mantel diktes plus elektrische prestaties, maar geen precieze buitendiameter. Strengcompactie, vulontwerp en mantel tolerantie verschillen per fabriek — gepubliceerde 5×4.0 cijfers clusteren rond 21.6 mm — dus de werkelijke gemeten diameter moet worden gebruikt bij het dimensioneren van wartels en klemmen.
- V10: Welke tests bevestigen acceptatie bij levering en voor ingebruikname? Bij levering, verifieer het fabrieks testcertificaat (geleiderweerstand ≤ 4.95 Ω/km, 2.0 kV/5 min weerstand, afmetingen ≈ 21.6 mm), leesbaarheid van de mantel en integriteit van de rol. Na installatie, voltooi een isolatieweerstandstest plus een 2.0 kV AC / 5 min weerstand, en bevestig vervolgens dat alle vijf geleiders correct zijn geïdentificeerd voordat u de stroom inschakelt.
- V11: Welke levensduur kan worden verwacht? Bij installatie en gebruik binnen de gestelde temperatuur- en spanningsgrenzen, zijn flexibele PVC kabels ontworpen voor een levensduur van ongeveer 10–15 jaar in droge binnenomstandigheden; aanhoudende overbelasting, herhaaldelijk buigen buiten de minimale radius van 6 × OD, blootstelling aan ultraviolet licht, of gebruik boven 70 °C zal die levensduur aanzienlijk verkorten.