RVV 4 rdzeń elastyczny kabel sterujący 4x0,75mm2 przewodnik miedziany z włókienami PVC izolowany
Podstawowe właściwości
Nieruchomości handlowe
Podsumowanie produktu
Szczegóły produktu
RVV 4 Flexible Core Cable
,4 rdzenia
,elastyczny kabel 4x0
Opis produktu
RVV-4*0,75 mm² Premium RVV 4-żyłowy kabel sterujący Skrętka miedziana w izolacji PVC, z płaszczem zewnętrznym
RVV 4×0,75 mm² Przewód miedziany Elastyczny przewód w izolacji i osłonie PCV
Typ: 60227 IEC 53 (RVV) ·Woltaż: 300/500 V ·Standard:GB/T 5023.5-2008 / IEC 60227-5:2003 ·Orzecznictwo: CCC ·Pochodzenie:Anhui, Chiny
Pokaz zdjęć kabla


1. Parametry elektryczne i strukturalne
|
Kategoria |
Parametr |
Wartość / opis |
|---|---|---|
|
Identyfikacja |
Typ/model |
60227 IEC 53 (RVV) — elastyczny przewód z rdzeniem miedzianym, w izolacji PVC, w osłonie z PVC, 4-żyłowy |
|
Nazwa zwyczajowa |
Lekki, 4-żyłowy, elastyczny przewód w osłonie PVC („4-żyłowy kabel w miękkiej osłonie”) |
|
|
Liczba rdzeni × nominalny CSA |
4 × 0,75 mm² (3 fazy/linia + 1 uziemienie ochronne lub L1+L2+N+PE na aplikację) |
|
|
Dyrygent |
Materiał przewodnika |
Wyżarzona goła miedź (elastyczna klasa 5, zgodnie z GB/T 3956 / IEC 60228) |
|
Konstrukcja przewodnika (każdy rdzeń) |
24/0,20 mm (24 cienkie pasma o średnicy 0,20 mm) |
|
|
Kształt dyrygenta |
Okrągłe, linkowe, elastyczne |
|
|
Maks. Rezystancja DC @ 20°C (każdy rdzeń) |
≤ 26,0 Ω/km |
|
|
Izolacja |
Materiał izolacyjny |
Mieszanka polichlorku winylu typu PVC/D |
|
Nominalna grubość izolacji (każdy rdzeń) |
0,6 mm |
|
|
Izolacja min. Grubość (cienki punkt) |
≥ 0,4 mm |
|
|
Gotowa średnica zewnętrzna rdzenia (każda) |
≈ 2,35 ± 0,15 mm |
|
|
Osłona |
Materiał osłony |
Mieszanka polichlorku winylu typu PVC/ST5 |
|
Nominalna grubość osłony |
0,9 mm |
|
|
Osłona min. Grubość (cienki punkt) |
≥ 0,7 mm |
|
|
Wymiary |
Śr. Całkowita średnica (okrągła, 4-żyłowa w pakiecie) |
7,6 mm (dolny) ~ 9,4 mm (górny) |
|
Śr. Średnica całkowita (płaska, 4-żyłowa, rzędowa) |
≈ 3,7 × 10,2 mm (dolny) ~ 4,5 × 12,0 mm (górny) |
|
|
Referencyjna średnica całkowita |
≈ 8,2 mm (okrągły, typowy) |
|
|
Około. Waga |
72 ~ 88 kg/km (typowo ≈ 80 kg/km) |
|
|
Elektryczny |
Napięcie znamionowe (U₀/U) |
300/500 V(AC) |
|
Test wytrzymałości dielektrycznej |
2000 V AC, 5 min, bez awarii |
|
|
Min. Rezystancja izolacji @ 70°C |
≥ 0,011 MΩ·km |
|
|
Min. Rezystancja izolacji @ 20°C |
≥ 20 MΩ·km |
|
|
Rezystancja ciągłości uziemienia |
≤ 26,0 Ω/km (tak samo jak przewody fazowe) |
|
|
Temperatura |
Maks. Ciągła temperatura przewodu |
70°C |
|
Temperatura zwarcia. (≤ 5 s) |
150°C |
|
|
Min. Temperatura instalacji / układania |
0°C (ciepły kabel, jeśli jest poniżej; niektóre związki dopuszczają -15°C) |
|
|
Mechaniczny |
Min. Promień zgięcia |
4 × średnica całkowita( średnica zewnętrzna kabla < 25 mm) ≈ 30 ~ 38 mm |
|
Środek zmniejszający palność |
Spełnia wymagania GB/T 18380.12-2020 (IEC 60332-1), samogasnące |
|
|
Poziom IP |
IP40 (ochrona przed kurzem; ochrona mechaniczna zależy od rury/kanału) |
|
|
Właściwości fizyczne (PVC, przed starzeniem) |
Wytrzymałość na rozciąganie ≥ 10,0 N/mm²; wydłużenie przy zerwaniu ≥ 150% |
|
|
Starzenie (80±2°C × 168 godz.) |
Szybkość zmiany rozciągania/wydłużenia w zakresie ±20% |
|
|
Kolor |
Kolory rdzenia (standard IEC, 3P+E) |
Brązowy + Czarny + Szary (L1/L2/L3) + Zielony/Żółty (PE) |
|
Kolory rdzenia (L+N+L2+PE, alternatywa) |
Brązowy (L) + Niebieski (N) + Czarny (L2) + Zielony/Żółty (PE) |
|
|
Niestandardowe kolory rdzenia |
Czerwony/biały/żółty/zielono-żółty; dostępne niestandardowe kodowanie |
|
|
Kolor powłoki |
Czarny (standard); Biały, szary, pomarańczowy na zamówienie |
|
|
Uszczelka |
Długość standardowa |
100 m / 200 m / 500 m na rolkę (dostępne długości niestandardowe) |


2. Odniesienie do obciążalności prądowej
|
Warunki instalacji |
Natężenie referencyjne* |
Notatki |
|---|---|---|
|
4-żyłowy, pojedynczy kabel w wolnym powietrzu (temperatura otoczenia 25°C) |
5 ~ 8 A (typowo ≈ 7,5 A) |
Według tabeli IEC 60227-5 wartość ≈ 7–8 A (pojedynczy przewód, 20°C) |
|
4-żyłowy, w wiązce / w przewodzie (25°C) |
≈ 6 A |
Zastosuj obniżenie wartości znamionowych o ~20% dla grupowania 4-rdzeniowego |
|
Przy temperaturze otoczenia 30°C |
≈ 6,8 A |
×0,91 korekta temperatury |
|
Przy temperaturze otoczenia 40°C |
≈ 6,2 A |
×0,82 korekta temperatury |
|
Przy temperaturze otoczenia 50°C |
≈ 5,6 A |
×0,71 korekta temperatury |
* Wartości referencyjne dla przewodu miedzianego w izolacji PVC przy temp. 70°C. klasa; rzeczywistą obciążalność prądową należy skorygować ze względu na temperaturę otoczenia, grupowanie/wiązanie, wypełnienie przewodów i lokalne przepisy dotyczące okablowania.Nie użyj nieskorygowanej wartości wolnego powietrza dla instalacji zamkniętych/przewodowych.
Pochodne odniesienie elektryczne (4×0,75 mm², 25 m przewód czteroprzewodowy — 3 fazy 400 V lub 2 fazy + PE 220 V)
|
Ilość |
Obliczona wartość |
Interpretacja |
|---|---|---|
|
Spadek napięcia przy 7,5 A, 3 fazy 400 V, 25 m (pętla LL) |
≈9,8 V (2,4% z 400 V) |
Z tolerancją 3% dla dystrybucji 3-fazowej |
|
Spadek napięcia przy 7,5 A, jednofazowy 220 V, 25 m (pętla L+N) |
≈9,8 V (4,4% z 220 V) |
W ramach typowej tolerancji |
|
Użyteczna moc 3-fazowa przy 7,5 A, 400 V |
≈5,2 kVA (≈ 4,7 kW przy pf=0,9) |
Nadaje się do małych silników 3-fazowych, podzasilaczy dystrybucyjnych |
|
Użyteczna moc jednofazowa @ 7,5 A, 220 V |
≈1,65 kW |
Odpowiednie do paneli oświetleniowych i małych grup urządzeń |
|
Kontrola ciągłości przewodu PE |
≤ 26,0 Ω/km |
Potwierdza impedancję pętli zwarcia doziemnego w celu koordynacji urządzeń ochronnych |
3. Wprowadzenie do wydajności produktu
TheRVV 4×0,75 mm² to kompaktowy, 4-żyłowy, elastyczny przewód zaprojektowany z myślą odystrybucja trójfazowa, sterowanie dwuobwodowe i transmisja wielosygnałowaw jednym zespole osłonowym. Mieści czteryPrzewody z miedzi wyżarzanej drobnożyłowej klasy 5 (24/0,20 mm każdy), każdy indywidualnie izolowanyMieszanka PVC/D (0,6 mm)i zbiorczo ujęte w aPłaszcz zewnętrzny PVC/ST5 (0,9 mm). Układ wiązkowy składający się z 4 rdzeni daje okrągły przekrój poprzeczny o średnicy ok7,6–9,4 mmśrednica całkowita, elastyczność równoważąca wytrzymałość mechaniczną wymaganą w przypadku trasowania wieloprzewodowego.
Przewaga architektury 4-rdzeniowej.W przeciwieństwie do wersji 2- lub 3-rdzeniowych, konfiguracja 4-rdzeniowa obsługuje3-fazowe + PE dystrybucja (brązowy/czarny/szary + zielono-żółty zgodnie z IEC 60446) lub2-fazowy + Neutralny + PE(Brązowy/czarny + niebieski + zielono-żółty) w jednym kablu. Eliminuje to potrzebę równoległego prowadzenia wielu 2-żyłowych kabli, redukując zapełnienie kanałów, czas instalacji i ryzyko niedopasowania par faza/ziemia. Ujednolicona osłona zapewnia również czystszą estetykę i lepsze odciążenie w punktach wejścia.
Wydajność elektryczna przy obciążeniu 4-rdzeniowym.Z2000 V AC / 5 min wytrzymywaniatest dowodowy i≥ 0,011 MΩ·km rezystancja izolacji w temperaturze 70°Ckabel utrzymuje izolację dielektryczną nawet wtedy, gdy wszystkie cztery żyły są jednocześnie pod napięciem. The≤ 26,0 Ω/km Rezystancja prądu stałego na rdzeń zapewnia zrównoważony spadek napięcia na wszystkich przewodach: przy referencyjnej wartości znamionowej 7,5 A na odcinku trójfazowym o długości 25 m spadek napięcia międzyfazowego wynosi ~9,8 V (2,4% z 400 V) – czyli mieści się w granicach ustawowego limitu 3% dla obwodów dystrybucyjnych. W przypadku zastosowania jednofazowego (pętla L+N) spadek wynosi ~9,8 V (4,4% z 220 V), co jest również zgodne z typowymi tolerancjami okablowania budynku.
Zarządzanie temperaturą w wiązkach 4-rdzeniowych. Dodanie czwartego rdzenia zwiększa wzajemne nagrzewanie się, gdy wszystkie przewodniki przenoszą prąd jednocześnie. Dlatego też referencyjny prąd na wolnym powietrzu spada z ~9 A (3-żyłowy) do~7,5 A (4-żyłowy). System PVC/D + PVC/ST5 pozostaje stabilny w temp70°C ciągłaz AWytrzymałość zwarciowa 150°C (maks. 5 s), dzięki czemu nadaje się do dystrybucji w pomieszczeniach, gdzie temperatura otoczenia rzadko przekracza 40°C. Grubość zewnętrznej osłony wzrasta do0,9 mm (w porównaniu z 0,8 mm w przypadku rdzenia 2/3), aby zachować odporność na zgniatanie pomimo większego pakietu rdzeni.
Profil mechaniczny i bezpieczeństwa.Konstrukcja cienkożyłowa umożliwia przeciągnięcie 4-żyłowego kabla przez kanał i uformowanie go w panele przy zachowaniu minimalnego promienia zgięcia wynoszącego4× średnica całkowita (~30–38 mm). Płaszcz o grubości 0,9 mm zapewnia zwiększoną odporność na ścieranie podczas ciągnięcia instalacji i chroni przed drobnymi zgnieceniami w kanale. Ognioodporność wgGB/T 18380.12 (IEC 60332-1)zapewnia samogaszenie, ograniczając rozprzestrzenianie się pożaru na trasie kabla. Właściwości PVC przed i po starzeniu (rozciąganie ≥10,0 N/mm², wydłużenie ≥150%, zmiana w zakresie ±20% po 168 godzinach w 80°C) potwierdzają, że osłona nie będzie krucha przez dziesięciolecia użytkowania.
Wydajność instalacji.Stosowanie pojedynczego 4-żyłowego kabla zamiast dwóch 2-żyłowych kabli zmniejsza liczbę zakończeń, eliminuje przesłuchy przewodów w biegach równoległych i upraszcza identyfikację obwodów dzięki spójnemu kodowaniu kolorami. W przypadku projektów wymagających niestandardowej identyfikacji żył producent obsługuje niestandardowe kombinacje kolorów bez wpływu na certyfikację elektryczną.


4. Zakres specyfikacji

5. Zastosowania i zakres stosowania
Podstawowe zastosowania
-
Mała dystrybucja 3-fazowa: Silniki 3-fazowe ≤ 1,5 kW (wentylatory, pompy, sprężarki), 3-fazowe sterowniki LED, 3-fazowe zasilanie falownika.
-
Moc dwuobwodowa: Dwa niezależne obciążenia jednofazowe zasilane z jednej powłoki (np. lewy/prawy zespół oświetlenia, sparowane grupy gniazd).
-
Automatyka budynków wielopunktowa:Siłowniki przepustnic HVAC, skrzynki VAV, klimakonwektory z 3 prędkościami + sterowanie uziemieniem.
-
Bezpieczeństwo i dostęp (wiele urządzeń): Elektrozaczep + zamek magnetyczny + czujnik żądania wyjścia + wspólna masa na jednym 4-żyłowym przebiegu.
-
Zestaw CCTV + zasilanie:Kamera wideo/zasilanie + grzejnik + uziemienie w jednym kablu (jeśli nie jest wymagany oddzielny kabel do transmisji danych).
-
Panele sterowania: Trójfazowe cewki styczników, przeciążenia termiczne, lampki kontrolne i styki pomocnicze — wszystko okablowane z jednego 4-żyłowego wejścia.
-
Oświetlenie sceniczne i eventowe: Zasilanie pakietu ściemniaczy 3-fazowych, grupy opraw montowanych na kratownicy (niska moc).
-
Sprzęt OEM: Trójfazowa dystrybucja wewnętrzna w maszynach, gniazdach robotycznych, systemach przenośników.
-
Inteligentny budynek: Kombinacje zasilania KNX/DALI i danych, wieloprzyciskowe panele przełączników ze wspólnym powrotem.
Typowe projekty: instalacje 3-fazowe dla małych obiektów komercyjnych · budynki mieszkalne z zasilaniem 3-fazowym · automatyka przemysłu lekkiego · instalacje HVAC · okablowanie wielu urządzeń systemu bezpieczeństwa · produkcja scen/wydarzeń · produkcja maszyn OEM.
Ograniczenia użytkowania: nie do bezpośredniego zakopywania · nie do długotrwałej ekspozycji na promieniowanie UV · nie do ognioodpornych obwodów awaryjnych (w przypadku obwodów ognioodpornych / LSZH należy stosować NH-RVV lub WDZ-RVV) · nie do obciążeń 3-fazowych dużej mocy > 5 kW na pojedynczym odcinku (powiększenie do 1,0 / 1,5 / 2,5 mm²).

6. Instalacja i obsługa
|
Aspekt |
Zalecenie |
|---|---|
|
Metoda instalacji |
Kanały kablowe, kanały kablowe, korytka kablowe (zakryte), wewnętrzne rozdzielnice/tablice rozdzielcze, wewnętrzne okablowanie urządzenia |
|
Identyfikacja fazy |
Przed zakończeniem sprawdź kolory rdzenia: Brązowy/Czarny/Szary = L1/L2/L3; Zielony/żółty = PE. Zaznacz ponownie, jeśli kod lokalny jest inny. |
|
Zakończenie przewodu uziemiającego |
Zawsze najpierw podłącz rdzeń PE; przed załączeniem jakiejkolwiek fazy sprawdzić ciągłość ≤ 26 Ω/km |
|
Zakończenie delikatnych pasm |
Tulejki typu Bootlace (DIN 46228, 0,75 mm² / 8 mm tuleja) lub wstępnie cynowane wszystkie 4 żyły przed zaciśnięciem zacisków śrubowych |
|
Napięcie ciągnięcia (maks.) |
≤ 200 N naciąg osiowy; w przypadku przewodów o długości większej niż 15 m należy stosować smar, aby zapobiec oporowi powłoki i zniekształceniom owalu |
|
Min. promień zgięcia |
≥ 4 × średnica całkowita (~30–38 mm); unikaj ostrych zakrętów, które spłaszczają okrągły profil w owal |
|
Obsługa w niskich temperaturach |
Poniżej 0°C należy ogrzać kabel do ≥5°C przed zgięciem/ciągnięciem, aby zapobiec pękaniu powłoki |
|
Wypełnienie przewodu (4-żyłowe) |
4-żyłowy zajmuje ~2× pole przekroju poprzecznego 2-żyłowego; nie przekraczać 35% wypełnienia przewodu w przypadku grup wieloobwodowych |
|
Kontrola przed podłączeniem zasilania |
Ciągłość na wszystkich 4 żyłach + rezystancja izolacji (≥1 MΩ przy meggerze 500 V DC) L1-E, L2-E, L3-E, L1-L2, L1-L3, L2-L3 przed podłączeniem zasilania |
|
Składowanie |
Chłodne, suche miejsce; unikaj bezpośredniego światła słonecznego; nie układaj ciężkich rolek na rolkach o średnicy 0,75 mm² |
7. Przewodnik po wyborze (rodzina 4 rdzeni RVV i alternatywy)
|
Jeśli Twój projekt wymaga… |
Zalecana alternatywa |
|---|---|
|
Większy prąd / niższy spadek napięcia |
RVV 4×1,0 / 4×1,5 / 4×2,5 mm² (32/0,20, 48/0,20, 49–51/0,25; grubszy CSA) |
|
Tylko 3-żyłowy (bez czwartego przewodu) |
RVV 3×0,75 mm²(Brązowy/niebieski/zielono-żółty) |
|
5-żyłowy dla 3-fazowego + N + PE |
RVV 5×0,75 mm²(Brązowy/czarny/szary + niebieski + zielono-żółty) |
|
Integralność obwodu ognioodpornego |
NH-RVV 4×0,75 mm²(bariera ogniowa z taśmy mikowej pod izolacją) |
|
Niskodymowe, bezhalogenowe (budynki użyteczności publicznej) |
WDZ-RVV 4×0,75 mm²(Związek osłony LSZH) |
|
Ekranowany (EMC / integralność sygnału) |
RVVP 4×0,75 mm² (folia aluminiowa + osłona drutu spustowego) |
|
Temperatura robocza 90°C |
RVV-90 4×0,75 mm²(Izolacja PVC/E + osłona PVC/ST10) |
|
Zakopanie na zewnątrz / UV / bezpośrednio |
Używaj kabla z płaszczem lub opancerzeniem odpornym na promieniowanie UV (standardowy RVV jest przeznaczony wyłącznie do użytku w pomieszczeniach zamkniętych/odporny na wilgoć) |
|
Płaski profil do montażu powierzchniowego |
Poproś o płaski układ 4-rdzeniowy (≈ 3,7 × 12,0 mm) |
8. Zapewnienie jakości
Każda partia produkcyjna jest sprawdzana zgodnie z normą GB/T 5023.5-2008 / IEC 60227-5, obejmującą: rezystancję przewodu (4-żyłowy Kelvin, wszystkie 4 żyły), liczbę żył i długość skrętu, izolację i grubość/współśrodkowość powłoki, test iskry pod wysokim napięciem lub test zanurzeniowy (2000 V AC, 100% długości), pobieranie próbek ognioodporności (GB/T 18380.12), PCV weryfikacja rozciągania/wydłużania i starzenia (80±2°C × 168 h), a także kontrola wymiarowa i wizualna, w tym weryfikacja koloru rdzenia.Certyfikat zgodności (CoC) a raporty z testów są dostępne na żądanie, z podaniem numeru partii i daty produkcji.
