logo
Anhui Tongdu International Trade Co., Ltd.
Ηλεκτρονική υπηρεσία

Ηλεκτρονική υπηρεσία

Υπεύθυνος Επικοινωνίας
+86 19056002718
Κωδικός QR του WeChat
Ακολουθήστε μας.

RVV 4 Κεντρικό ευέλικτο καλώδιο ελέγχου 4x0.75mm2 Δορυφόρος χαλκού με νήματα PVC μονωμένο

RVV 4 Κεντρικό ευέλικτο καλώδιο ελέγχου 4x0.75mm2 Δορυφόρος χαλκού με νήματα PVC μονωμένο

Βασικές Ιδιότητες

χώρα προέλευσης
Κίνα
επωνυμία
TD
πιστοποιητικό
CE/ISO/CCC
μοντέλο προϊόντος
RVV-4*0,75mm²

Εμπορικές ιδιότητες

moq
100 μέτρα
τρόπος πληρωμής
L/C,T/T
δυνατότητα ανεφοδιασμού
100000 μέτρα το μήνα

Σύνοψη του προϊόντος

RVV-4*0.75mm² Premium RVV 4 Core Control Cable Stranded Copper Conductor PVC Insulated,Outer Sheathed RVV 4×0.75 mm² Χάλκινος Αγωγός PVC Μονωμένο & Επενδεδυμένο Εύκαμπτο Καλώδιο Τύπος:​ 60227 IEC 53 (RVV) · Τάση:​ 300/500 V · Πρότυπο:​ GB/T 5023.5-2008 / IEC 60227-5:2003 · Πιστοποίηση:​ CCC · Προέλε...

Λεπτομέρειες προϊόντος

Επισημαίνω:

RVV 4 Ελαστικό καλώδιο πυρήνα

,

4 πυρήνες ευέλικτο καλώδιο 4x0

,

75mm2

Conductor:
λανθάνον χαλκό
Copper:
Χαλκός 99,99% χωρίς οξυγόνο
Insulated:
PVC
Outer Sheath:
PVC
Voltage:
300/500V
Temperature:
70 ℃
Filler:
PP
Package:
Ως Απαιτήσεις
Model Type:
Εύκαμπτος

Περιγραφή προϊόντος

RVV-4*0.75mm² Premium RVV 4 Core Control Cable Stranded Copper Conductor PVC Insulated,Outer Sheathed

 

RVV 4×0.75 mm² Χάλκινος Αγωγός PVC Μονωμένο & Επενδεδυμένο Εύκαμπτο Καλώδιο

Τύπος:​ 60227 IEC 53 (RVV) · Τάση:​ 300/500 V · Πρότυπο:​ GB/T 5023.5-2008 / IEC 60227-5:2003 · Πιστοποίηση:​ CCC · Προέλευση:​ Anhui, Κίνα

 

Φωτογραφία Καλωδίου

RVV 4 Κεντρικό ευέλικτο καλώδιο ελέγχου 4x0.75mm2 Δορυφόρος χαλκού με νήματα PVC μονωμένο

RVV 4 Κεντρικό ευέλικτο καλώδιο ελέγχου 4x0.75mm2 Δορυφόρος χαλκού με νήματα PVC μονωμένο

1. Ηλεκτρικές & Δομικές Παράμετροι

 

Κατηγορία

Παράμετρος

Τιμή / Περιγραφή

Αναγνώριση​

Τύπος / Μοντέλο

60227 IEC 53 (RVV) — εύκαμπτο καλώδιο με χάλκινο πυρήνα μονωμένο με PVC και επενδεδυμένο με PVC, 4 πυρήνων

 

Κοινό Όνομα

Εύκαμπτο καλώδιο PVC ελαφριάς χρήσης 4 πυρήνων ("καλώδιο μαλακής επένδυσης 4 καλωδίων")

 

Αριθμός Πυρήνων × Ονομαστική CSA

4 × 0.75 mm²​ (3 Φάσεις / Γραμμή + 1 Προστατευτική Γείωση, ή L1+L2+N+PE ανάλογα με την εφαρμογή)

Αγωγός​

Υλικό Αγωγού

Ανευρής χαλκός (Κλάση 5 εύκαμπτος, σύμφωνα με GB/T 3956 / IEC 60228)

 

Κατασκευή Αγωγού (κάθε πυρήνας)

24 / 0.20 mm​ (24 λεπτές κλώνους διαμέτρου 0.20 mm)

 

Σχήμα Αγωγού

Κυκλικό, εύκαμπτο με κλώνους

 

Μέγιστη Αντίσταση DC @ 20 °C (κάθε πυρήνας)

≤ 26.0 Ω/km​

Μόνωση​

Υλικό Μόνωσης

Σύνθετο υλικό πολυβινυλίου PVC/D

 

Ονομαστικό Πάχος Μόνωσης (κάθε πυρήνας)

0.6 mm​

 

Ελάχιστο Πάχος Μόνωσης (λεπτό σημείο)

≥ 0.4 mm

 

Τελική Εξωτερική Διάμετρος Πυρήνα (κάθε)

≈ 2.35 ± 0.15 mm

Επένδυση​

Υλικό Επένδυσης

Σύνθετο υλικό πολυβινυλίου PVC/ST5

 

Ονομαστικό Πάχος Επένδυσης

0.9 mm​

 

Ελάχιστο Πάχος Επένδυσης (λεπτό σημείο)

≥ 0.7 mm

Διαστάσεις​

Μέση Συνολική Διάμετρος (στρογγυλό, 4 πυρήνες δεμένοι)

7.6 mm (κάτω) ~ 9.4 mm (πάνω)​

 

Μέση Συνολική Διάμετρος (επίπεδο, 4 πυρήνες σε σειρά)

≈ 3.7 × 10.2 mm (κάτω) ~ 4.5 × 12.0 mm (πάνω)

 

Συνολική Διάμετρος Αναφοράς

≈ 8.2 mm (στρογγυλό, τυπικό)

 

Κατά προσέγγιση Βάρος

72 ~ 88 kg/km​ (τυπικό ≈ 80 kg/km)

Ηλεκτρικά​

Ονομαστική Τάση (U²²/U)

300/500 V​ (AC)

 

Δοκιμή Διηλεκτρικής Αντοχής

2000 V AC, 5 λεπτά, χωρίς βλάβη​

 

Ελάχιστη Αντίσταση Μόνωσης @ 70 °C

≥ 0.011 MΩ·km​

 

Ελάχιστη Αντίσταση Μόνωσης @ 20 °C

≥ 20 MΩ·km

 

Αντίσταση Συνέχειας Γείωσης

≤ 26.0 Ω/km (ίδια με τους αγωγούς φάσης)

Θερμοκρασία​

Μέγιστη Συνεχής Θερμοκρασία Αγωγού

70 °C​

 

Θερμοκρασία Βραχυκυκλώματος (≤ 5 s)

150 °C

 

Ελάχιστη Θερμοκρασία Εγκατάστασης / Τοποθέτησης

0 °C​ (θερμάνετε το καλώδιο αν είναι κάτω από το μηδέν· ορισμένες συνθέσεις επιτρέπουν −15 °C)

Μηχανικά​

Ελάχιστη Ακτίνα Κάμψης

4 × συνολική διάμετρος​ (OD καλωδίου < 25 mm) ≈ 30 ~ 38 mm

 

Αντοχή στη Φλόγα

Περνάει GB/T 18380.12-2020 (IEC 60332-1), αυτοσβηνόμενο

 

Επίπεδο IP

IP40 (προστατευμένο από σκόνη· η μηχανική προστασία εξαρτάται από την κανάλωση/σωλήνωση)

 

Φυσικές Ιδιότητες (PVC, πριν τη γήρανση)

Αντοχή σε εφελκυσμό ≥ 10.0 N/mm²; επιμήκυνση θραύσης ≥ 150%

 

Γήρανση (80±2 °C × 168 h)

Ρυθμός αλλαγής εφελκυσμού / επιμήκυνσης εντός ±20%

Χρώμα​

Χρώματα Πυρήνων (τυπικό IEC, 3P+E)

Καφέ + Μαύρο + Γκρι (L1/L2/L3) + Πράσινο/Κίτρινο (PE)

 

Χρώματα Πυρήνων (L+N+L2+PE, εναλλακτικό)

Καφέ (L) + Μπλε (N) + Μαύρο (L2) + Πράσινο/Κίτρινο (PE)

 

Προσαρμοσμένα Χρώματα Πυρήνων

Κόκκινο/Λευκό/Κίτρινο/Πράσινο-Κίτρινο· διαθέσιμη προσαρμοσμένη κωδικοποίηση

 

Χρώμα Επένδυσης

Μαύρο (τυπικό)· Λευκό, Γκρι, Πορτοκαλί κατόπιν αιτήματος

Συσκευασία​

Τυπικό Μήκος

100 m / 200 m / 500 m ανά ρολό (διαθέσιμα προσαρμοσμένα μήκη)

RVV 4 Κεντρικό ευέλικτο καλώδιο ελέγχου 4x0.75mm2 Δορυφόρος χαλκού με νήματα PVC μονωμένο

 

RVV 4 Κεντρικό ευέλικτο καλώδιο ελέγχου 4x0.75mm2 Δορυφόρος χαλκού με νήματα PVC μονωμένο

 

2. Αναφορά Ικανότητας Ρεύματος

 

Συνθήκη Εγκατάστασης

Αναφορά Ικανότητας*

Σημειώσεις

4 πυρήνες, μεμονωμένο καλώδιο σε ελεύθερο αέρα (25 °C περιβάλλον)

5 ~ 8 A​ (τυπικό ≈ 7.5 A)

Σύμφωνα με την τιμή του πίνακα IEC 60227-5 ≈ 7–8 A (μεμονωμένο, 20 °C αγωγός)

4 πυρήνες, δεμένοι / σε σωλήνα (25 °C)

≈ 6 A

Εφαρμόστε μείωση ~20% για ομαδοποίηση 4 πυρήνων

Με περιβάλλον 30 °C

≈ 6.8 A

×0.91 διόρθωση θερμοκρασίας

Με περιβάλλον 40 °C

≈ 6.2 A

×0.82 διόρθωση θερμοκρασίας

Με περιβάλλον 50 °C

≈ 5.6 A

×0.71 διόρθωση θερμοκρασίας

* Τιμές αναφοράς για χάλκινο αγωγό μονωμένο με PVC στην κατηγορία θερμοκρασίας 70 °C· η πραγματική ικανότητα πρέπει να διορθωθεί για τη θερμοκρασία περιβάλλοντος, την ομαδοποίηση/δέσμη, την πλήρωση σωλήνα και τους τοπικούς κανονισμούς καλωδίωσης.Μην​ χρησιμοποιείτε την μη διορθωμένη τιμή ελεύθερου αέρα για κλειστές/σωληνωτές εγκαταστάσεις.

Παραγόμενη ηλεκτρική αναφορά (4×0.75 mm², 25 m τετρακαλωδιακή διαδρομή — 3-φασική 400 V ή 2-φασική+PE 220 V)

 

Ποσότητα

Υπολογισμένη Τιμή

Ερμηνεία

Πτώση τάσης @ 7.5 A, 3-φασική 400 V, 25 m (βρόχος L-L)

≈ 9.8 V (2.4% του 400 V)​

Εντός ανοχής 3% για 3-φασική διανομή

Πτώση τάσης @ 7.5 A, μονοφασική 220 V, 25 m (βρόχος L+N)

≈ 9.8 V (4.4% του 220 V)​

Εντός τυπικής ανοχής

Χρησιμοποιήσιμη 3-φασική ισχύς @ 7.5 A, 400 V

≈ 5.2 kVA (≈ 4.7 kW σε pf=0.9)​

Κατάλληλο για μικρούς 3-φασικούς κινητήρες, υπο-τροφοδοσίες διανομής

Χρησιμοποιήσιμη μονοφασική ισχύς @ 7.5 A, 220 V

≈ 1.65 kW​

Επαρκές για φωτιστικά πάνελ, ομάδες μικρών συσκευών

Έλεγχος συνέχειας αγωγού PE

≤ 26.0 Ω/km

Επιβεβαιώνει την αντίσταση βρόχου σφάλματος γείωσης για τον συντονισμό της προστατευτικής συσκευής

 

3. Εισαγωγή Απόδοσης Προϊόντος

Το RVV 4×0.75 mm²​ είναι ένα συμπαγές εύκαμπτο καλώδιο 4 πυρήνων σχεδιασμένο για τριφασική διανομή, έλεγχο διπλού κυκλώματος και μετάδοση πολλαπλών σημάτων​ εντός μιας ενιαίας επενδεδυμένης διάταξης. Περιέχει τέσσερις λεπτούς ανευρής χάλκινους αγωγούς κλάσης 5​ (24/0.20 mm ο καθένας), καθένας μονωμένος ξεχωριστά σε σύνθετο υλικό PVC/D (0.6 mm)​ και συλλογικά περικλεισμένοι σε μια εξωτερική επένδυση PVC/ST5 (0.9 mm). Η διάταξη 4 πυρήνων δεμένη παράγει μια στρογγυλή διατομή περίπου 7.6–9.4 mm​ συνολικής διαμέτρου, εξισορροπώντας την ευκαμψία με την μηχανική αντοχή που απαιτείται για δρομολόγηση πολλαπλών αγωγών.

Πλεονέκτημα αρχιτεκτονικής 4 πυρήνων.​ Σε αντίθεση με τις εκδόσεις 2 ή 3 πυρήνων, η διαμόρφωση 4 πυρήνων υποστηρίζει 3-φάση + PE​ διανομή (Καφέ/Μαύρο/Γκρι + Πράσινο/Κίτρινο σύμφωνα με IEC 60446) ή 2-φάση + Ουδέτερο + PE​ (Καφέ/Μαύρο + Μπλε + Πράσινο/Κίτρινο) σε ένα μόνο καλώδιο. Αυτό εξαλείφει την ανάγκη για παράλληλη σύνδεση πολλαπλών καλωδίων 2 πυρήνων, μειώνοντας την πλήρωση σωλήνα, τον χρόνο εγκατάστασης και τον κίνδυνο ασυμφώνητων ζευγών φάσης/γείωσης. Η ενιαία επένδυση παρέχει επίσης μια πιο καθαρή αισθητική και καλύτερη ανακούφιση τάσης στα σημεία εισόδου.

Ηλεκτρική απόδοση υπό φόρτιση 4 πυρήνων.​ Με μια δοκιμή αντοχής 2000 V AC / 5 λεπτά​ και ≥ 0.011 MΩ·km αντίσταση μόνωσης στους 70 °C, το καλώδιο διατηρεί διηλεκτρική απομόνωση ακόμη και όταν και οι τέσσερις πυρήνες είναι ταυτόχρονα ενεργοποιημένοι. Η ≤ 26.0 Ω/km αντίσταση DC​ ανά πυρήνα εξασφαλίζει ισορροπημένη πτώση τάσης σε όλους τους αγωγούς: στην αναφερόμενη ονομαστική τιμή 7.5 A σε μια τριφασική διαδρομή 25 m, η πτώση τάσης γραμμής-προς-γραμμή είναι ~9.8 V (2.4% του 400 V) — πολύ εντός του ορίου 3% που ορίζεται για κυκλώματα διανομής. Για μονοφασική χρήση (βρόχος L+N), η πτώση είναι ~9.8 V (4.4% του 220 V), επίσης συμβατή με τις τυπικές ανοχές καλωδίωσης κτιρίων.

Θερμική διαχείριση σε συστοιχίες 4 πυρήνων.​ Η προσθήκη ενός τέταρτου πυρήνα αυξάνει την αμοιβαία θέρμανση όταν όλοι οι αγωγοί μεταφέρουν ρεύμα ταυτόχρονα. Η αναφερόμενη ικανότητα ελεύθερου αέρα επομένως μειώνεται από ~9 A (3 πυρήνες) σε ~7.5 A (4 πυρήνες)​ . Το σύστημα PVC/D + PVC/ST5 παραμένει σταθερό στους 70 °C συνεχούς λειτουργίας​ με 150 °C αντοχή σε βραχυκύκλωμα (μέγιστο 5 s), καθιστώντας το κατάλληλο για εσωτερική διανομή όπου η θερμοκρασία περιβάλλοντος σπάνια υπερβαίνει τους 40 °C. Το πάχος της εξωτερικής επένδυσης αυξάνεται σε 0.9 mm​ (έναντι 0.8 mm για 2/3 πυρήνες) για να διατηρηθεί η αντοχή σε συμπίεση παρά τη μεγαλύτερη συστοιχία πυρήνων.

Μηχανικό & προφίλ ασφαλείας.​ Η κατασκευή με λεπτούς κλώνους επιτρέπει στο καλώδιο 4 πυρήνων να τραβηχτεί μέσα από σωλήνα και να τοποθετηθεί σε πάνελ διατηρώντας μια ελάχιστη ακτίνα κάμψης 4× συνολική διάμετρος (~30–38 mm)​ . Η επένδυση 0.9 mm παρέχει ενισχυμένη αντοχή στην τριβή κατά τη διάρκεια των τραβηγμάτων εγκατάστασης και προστατεύει από μικρές συμπιέσεις σε κανάλια. Η αντοχή στη φλόγα σύμφωνα με GB/T 18380.12 (IEC 60332-1)​ εξασφαλίζει αυτοσβηνόμενη συμπεριφορά, περιορίζοντας την εξάπλωση της φωτιάς κατά μήκος της διαδρομής του καλωδίου. Οι ιδιότητες του PVC πριν και μετά τη γήρανση (εφελκυσμός ≥10.0 N/mm², επιμήκυνση ≥150%, αλλαγή εντός ±20% μετά από 168 ώρες στους 80 °C) επιβεβαιώνουν ότι η επένδυση δεν θα γίνει εύθραυστη με δεκαετίες χρήσης.

Αποδοτικότητα εγκατάστασης.​ Η χρήση ενός μόνο καλωδίου 4 πυρήνων αντί για δύο καλώδια 2 πυρήνων μειώνει τον αριθμό των τερματισμών, εξαλείφει την αλληλεπίδραση των αγωγών από παράλληλες διαδρομές και απλοποιεί την αναγνώριση του κυκλώματος μέσω συνεπής χρωματικής κωδικοποίησης. Για έργα που απαιτούν προσαρμοσμένη αναγνώριση πυρήνων, ο κατασκευαστής υποστηρίζει μη τυπικούς χρωματικούς συνδυασμούς χωρίς να επηρεάζει την ηλεκτρική πιστοποίηση.

 

RVV 4 Κεντρικό ευέλικτο καλώδιο ελέγχου 4x0.75mm2 Δορυφόρος χαλκού με νήματα PVC μονωμένο

 

RVV 4 Κεντρικό ευέλικτο καλώδιο ελέγχου 4x0.75mm2 Δορυφόρος χαλκού με νήματα PVC μονωμένο

 

4. Εύρος Προδιαγραφών

RVV 4 Κεντρικό ευέλικτο καλώδιο ελέγχου 4x0.75mm2 Δορυφόρος χαλκού με νήματα PVC μονωμένο

 

5. Εφαρμογές & Πεδίο Χρήσης

Κύριες εφαρμογές

  • Μικρή 3-φασική διανομή:​ 3-φασικοί κινητήρες ≤ 1.5 kW (ανεμιστήρες, αντλίες, συμπιεστές), 3-φασικοί οδηγοί LED, τροφοδοσίες 3-φασικών μετατροπέων.

  • Διπλό κύκλωμα ισχύος:​ Δύο ανεξάρτητα μονοφασικά φορτία τροφοδοτούμενα από μία επένδυση (π.χ., αριστερά/δεξιά τράπεζες φωτισμού, ζεύγη ομάδων πριζών).

  • Πολλαπλή διανομή αυτοματισμού κτιρίων:​ Ενεργοποιητές πτερύγων HVAC, μονάδες VAV, μονάδες ανεμιστήρα-πηνίου με έλεγχο 3 ταχυτήτων + γείωση.

  • Ασφάλεια & πρόσβαση (πολλαπλές συσκευές):​ Ηλεκτρική κλειδαριά + μαγνητική κλειδαριά + αισθητήρας αιτήματος εξόδου + κοινή γείωση σε μία διαδρομή 4 πυρήνων.

  • Συνδυασμός CCTV + τροφοδοσίας:​ Κάμερα βίντεο/τροφοδοσίας + θερμαντήρας + γείωση σε ένα καλώδιο (όπου δεν απαιτείται ξεχωριστό καλώδιο δεδομένων).

  • Πίνακες ελέγχου:​ Πηνία 3-φασικών επαφέων, θερμικά ρελέ, ενδεικτικές λυχνίες και βοηθητικές επαφές — όλα καλωδιωμένα από μία είσοδο 4 πυρήνων.

  • Φωτισμός σκηνής & εκδηλώσεων:​ Τροφοδοσίες 3-φασικών πακέτων dimmer, ομάδες φωτιστικών τοποθετημένων σε δοκούς (χαμηλής ισχύος).

  • Εξοπλισμός OEM:​ 3-φασική εσωτερική διανομή εντός μηχανημάτων, ρομποτικών κυψελών, συστημάτων μεταφοράς.

  • Έξυπνο κτίριο:​ Τροφοδοσία KNX/DALI + συνδυασμοί δεδομένων, πάνελ διακοπτών πολλαπλών κουμπιών με κοινή επιστροφή.

Τυπικά έργα:​ μικρές εμπορικές 3-φασικές ανακαινίσεις · οικιστικές με 3-φασική παροχή · αυτοματισμός ελαφράς βιομηχανίας · εγκαταστάσεις HVAC · καλωδίωση πολλαπλών συσκευών συστημάτων ασφαλείας · παραγωγή σκηνής/εκδηλώσεων · κατασκευή μηχανημάτων OEM.

Περιορισμοί χρήσης:​ όχι για απευθείας ταφή · όχι για παρατεταμένη εξωτερική έκθεση σε UV · όχι για κυκλώματα έκτακτης ανάγκης με πυραντοχή (χρησιμοποιήστε NH-RVV ή WDZ-RVV για πυραντοχή / LSZH) · όχι για φορτία 3-φασικής υψηλής ισχύος >5 kW σε μία διαδρομή (μεγαλύτερο μέγεθος σε 1.0 / 1.5 / 2.5 mm²).

 

RVV 4 Κεντρικό ευέλικτο καλώδιο ελέγχου 4x0.75mm2 Δορυφόρος χαλκού με νήματα PVC μονωμένο


RVV 4 Κεντρικό ευέλικτο καλώδιο ελέγχου 4x0.75mm2 Δορυφόρος χαλκού με νήματα PVC μονωμένο

6. Εγκατάσταση & Χειρισμός

 

Πτυχή

Σύσταση

Μέθοδος εγκατάστασης

Σωλήνας, κανάλι, σχάρα καλωδίων (καλυμμένη), εσωτερικά πινάκων διανομής / πινάκων διανομής, εσωτερική καλωδίωση συσκευών

Αναγνώριση φάσης

Επαληθεύστε τα χρώματα των πυρήνων πριν τον τερματισμό: Καφέ/Μαύρο/Γκρι = L1/L2/L3· Πράσινο/Κίτρινο = PE. Επανασημειώστε αν ο τοπικός κώδικας διαφέρει.

Τερματισμός αγωγού γείωσης

Πάντα​ συνδέστε πρώτα τον πυρήνα PE· επαληθεύστε τη συνέχεια ≤ 26 Ω/km πριν την τροφοδοσία οποιασδήποτε φάσης

Τερματισμός λεπτών κλώνων

Ακροδέκτες (DIN 46228, 0.75 mm² / 8 mm κάννη) ή προ-καλάι όλους τους 4 πυρήνες πριν τη σύσφιξη με βιδωτό ακροδέκτη

Τάση έλξης (μέγιστη)

≤ 200 N αξονική έλξη· χρησιμοποιήστε λιπαντικό για διαδρομές σωλήνων >15 m για να αποφύγετε την ολίσθηση της επένδυσης και την ωοειδή παραμόρφωση

Ελάχιστη ακτίνα κάμψης

≥ 4 × συνολική διάμετρος (~30–38 mm)· αποφύγετε αιχμηρές κάμψεις που ισοπεδώνουν το στρογγυλό προφίλ σε ωοειδές

Χειρισμός σε χαμηλή θερμοκρασία

Κάτω από 0 °C, θερμάνετε το καλώδιο στους ≥5 °C πριν την κάμψη/έλξη για να αποφύγετε το ράγισμα της επένδυσης

Πλήρωση σωλήνα (4 πυρήνες)

4 πυρήνες καταλαμβάνουν ~2× την διατομή 2 πυρήνων· μην υπερβαίνετε το 35% πλήρωσης σωλήνα για ομάδες πολλαπλών κυκλωμάτων

Έλεγχος πριν την τροφοδοσία

Συνέχεια σε όλους τους 4 πυρήνες + αντίσταση μόνωσης (≥1 MΩ στα 500 V DC megger) L1-E, L2-E, L3-E, L1-L2, L1-L3, L2-L3 πριν την εφαρμογή ισχύος

Αποθήκευση

Δροσερός, ξηρός χώρος· αποφύγετε την άμεση ηλιακή ακτινοβολία· μην στοιβάζετε βαριά ρολά πάνω από ρολά 0.75 mm²


RVV 4 Κεντρικό ευέλικτο καλώδιο ελέγχου 4x0.75mm2 Δορυφόρος χαλκού με νήματα PVC μονωμένο

7. Οδηγός Επιλογής (Οικογένεια RVV 4 πυρήνων & εναλλακτικές)

 

Εάν το έργο σας απαιτεί…

Προτεινόμενη εναλλακτική

Μεγαλύτερο ρεύμα / μικρότερη πτώση τάσης

RVV 4×1.0 / 4×1.5 / 4×2.5 mm²​ (32/0.20, 48/0.20, 49–51/0.25· παχύτερη CSA)

Μόνο 3 πυρήνες (χωρίς 4ο αγωγό)

RVV 3×0.75 mm²​ (Καφέ/Μπλε/Πράσινο-Κίτρινο)

5 πυρήνες για 3-φάση + N + PE

RVV 5×0.75 mm²​ (Καφέ/Μαύρο/Γκρι + Μπλε + Πράσινο-Κίτρινο)

Ακεραιότητα κυκλώματος με πυραντοχή

NH-RVV 4×0.75 mm²​ (φράγμα πυρός από ταινία mica κάτω από τη μόνωση)

Χαμηλός καπνός, μηδενικό αλογόνο (δημόσια κτίρια)

WDZ-RVV 4×0.75 mm²​ (σύνθετο υλικό επένδυσης LSZH)

Θωρακισμένο (EMC / ακεραιότητα σήματος)

RVVP 4×0.75 mm²​ (θωράκιση από φύλλο αλουμινίου + αγωγός γείωσης)

Θερμοκρασία λειτουργίας 90 °C

RVV-90 4×0.75 mm²​ (μόνωση PVC/E + επένδυση PVC/ST10)

Εξωτερικός χώρος / UV / απευθείας ταφή

Χρησιμοποιήστε καλώδιο με επένδυση ανθεκτική στην UV ακτινοβολία ή θωρακισμένο καλώδιο (το τυπικό RVV είναι μόνο για εσωτερικούς χώρους/υγρασία)

Επίπεδο προφίλ για επιφανειακή τοποθέτηση

Ζητήστε επίπεδη διάταξη 4 πυρήνων (≈ 3.7×12.0 mm)


8. Διασφάλιση Ποιότητας

Κάθε παρτίδα παραγωγής ελέγχεται σύμφωνα με το GB/T 5023.5-2008 / IEC 60227-5, καλύπτοντας: αντίσταση αγωγού (4-wire Kelvin, και οι 4 πυρήνες), αριθμός κλώνων & μήκος περιέλιξης, πάχος / ομοκεντρότητα μόνωσης & επένδυσης, δοκιμή σπινθήρα υψηλής τάσης ή εμβάπτισης (2000 V AC, 100% μήκος), δειγματοληψία αντοχής στη φλόγα (GB/T 18380.12), επαλήθευση εφελκυσμού/επιμήκυνσης και γήρανσης PVC (80±2 °C × 168 h), συν διαστατικές και οπτικές επιθεωρήσεις, συμπεριλαμβανομένης της επαλήθευσης του χρώματος του πυρήνα.Πιστοποιητικό Συμμόρφωσης (CoC)​ και εκθέσεις δοκιμών είναι διαθέσιμα κατόπιν αιτήματος, αναφερόμενα στον αριθμό παρτίδας και την ημερομηνία κατασκευής.

 

RVV 4 Κεντρικό ευέλικτο καλώδιο ελέγχου 4x0.75mm2 Δορυφόρος χαλκού με νήματα PVC μονωμένο