logo
Anhui Tongdu International Trade Co., Ltd.
Usługa online

Usługa online

Osoba kontaktowa
+86 19056002718
Kod QR WeChat
Chodź za nami.

Kontrola dostępu 5 rdzenia elastyczny kabel RVV 5x1.0mm2 PVC Stranded Copper Flexible

Kontrola dostępu 5 rdzenia elastyczny kabel RVV 5x1.0mm2 PVC Stranded Copper Flexible

Podstawowe właściwości

kraj pochodzenia
Chiny
nazwa marki
TONGDU
świadectwo
CE/ISO/CCC
modelu produktu
RVV 5x1,0 mm²

Nieruchomości handlowe

moq
1 metr
metoda płatności
L/C, T/T
wydajność dostaw
100 000 metrów miesięcznie

Podsumowanie produktu

Kabel sterujący RVV 5x1.0mm² z miedzi linkowanej PVC elastyczny Oznaczenie i znaczenie kabla Kod Znaczenie RVV R = żyła miedziana elastyczna (klasa 5), V = izolacja PVC, V = powłoka PVC 300/500 V Napięcie znamionowe U₀/U = 300/500 V; Uₘ = 500 V 5×1.0 mm² Pięć elastycznych żył, każda z miedzianym ...

Szczegóły produktu

Podkreślić:

Systemy sterowania dostępem

,

5 rdzenia kablu elastycznego 5x1

,

0 mm2

Conductor (×5):
Miedź wyżarzana, linka drobnożyłowa klasy 5, elastyczna, 32×∅0,20 mm (typowo), średnica przewodu ≈ 1
Conductor nominal area:
1,0 mm²
Number of cores:
5
Conductor class:
Klasa 5 Elastyczny
Conductor construction:
32×∅0,20 mm (typowo)
Conductor diameter (approx.):
1,2–1,4 mm
Insulation (×5):
PVC (typ TI2 lub odpowiednik), kolory: brązowy, czarny, szary, niebieski (N), zielono-żółty (PE) dla
Insulation thickness:
0,6 mm (nominalnie, zgodnie z GB/T 5023 dla 1,0 mm²)
Assembly:
Pięć izolowanych żył skręconych ze sobą (okrągłych)
Diameter over insulated core:
2,4–2,8 mm
Outer sheath:
PVC (typ TM2 lub odpowiednik), gatunek lekki
Sheath thickness:
0,8 mm (nominalna, GB/T 5023 dla 5-żyłowego przewodu 1,0 mm²)
Sheath color:
Biały, czarny lub szary (standard); dostępne kolory niestandardowe
Overall cable diameter:
7,2 – 8,8 mm
Design outer diameter:
≈ 7,8 mm
Approx. weight:
72 – 95 g/m (72 – 95 kg/km)
Design weight:
≈ 85 kg/km
Cable shape:
Okrągły

Opis produktu

Kabel sterujący RVV 5x1.0mm² z miedzi linkowanej PVC elastyczny

 

Oznaczenie i znaczenie kabla

 

Kod

Znaczenie

RVV

R = żyła miedziana elastyczna (klasa 5), V = izolacja PVC, V = powłoka PVC

300/500 V

Napięcie znamionowe U₀/U = 300/500 V; Uₘ = 500 V

5×1.0 mm²

Pięć elastycznych żył, każda z miedzianym przewodem 1.0 mm²

 

Konstrukcja: lekki elastyczny przewód w powłoce PVC, okrągły profil (5-żyłowy)

 

Uwaga: RVV 5×1.0 to lekki elastyczny przewód w powłoce PVC zgodny z GB/T 5023.5 / IEC 60227-5. Żyła to elastyczna miedziana linka klasy 5. Konfiguracja 5-żyłowa jest powszechnie stosowana w obwodach sterowania, oprzyrządowaniu i zastosowaniach wielożyłowych o niskim i średnim prądzie wymagających 5 oddzielnych przewodów. RVV 5-żyłowy ma zazwyczaj okrągły profil. Jest to drugi najmniejszy standardowy rozmiar w serii RVV 300/500 V 5-żyłowej, następujący po 0.75 mm².

 

Kontrola dostępu 5 rdzenia elastyczny kabel RVV 5x1.0mm2 PVC Stranded Copper Flexible

 

RVV 5×1.0 mm² — Specyfikacja kabla i dane inżynieryjne 

Kontrola dostępu 5 rdzenia elastyczny kabel RVV 5x1.0mm2 PVC Stranded Copper Flexible

1. Przegląd produktu i podsumowanie parametrów znamionowych. RVV 5×1.0 to pięciożyłowy elastyczny przewód izolowany i powlekany PVC o napięciu znamionowym 300/500 V AC (50 Hz) i temperaturze żyły 70 °C, zbudowany z pięciu równych, elastycznych żył miedzianych klasy 5 o przekroju 1.0 mm² — każda izolowana PVC i zbiorczo pokryta drugą powłoką PVC. Wyprodukowany i przetestowany zgodnie z GB/T 5023.5 (60227 IEC 53) / IEC 60227-5, z elastycznymi żyłami zgodnie z GB/T 3956. Średnica zewnętrzna wynosi około 11.3 mm, a masa nominalna około 135 kg/km (≈ 13.5 kg na 100 m), dostarczany na bębnach 100 m lub w kartonach. Przy wszystkich pięciu żyłach pod napięciem, przewód przenosi około 10 A w wolnym powietrzu przy 25 °C (szacunek inżynieryjny) — średniej wielkości wielożyłowy elastyczny przewód do przewodów urządzeń o niskiej mocy, okablowania sterowania wieloobwodowego i małych obwodów zasilania, gdzie pięć przewodów jest prowadzonych w jednej powłoce, wypełniając lukę między czystym okablowaniem sygnałowym a cięższymi zasilaniami.

 

2. Konstrukcja warstwa po warstwie (od żyły do powłoki).

Warstwa Konstrukcja Grubość Średnica
Żyła (Cu) ×5 Miedź wyżarzana, elastyczna klasa 5, 32 × 0.20 mm (1+6+12+13) każda — ≈ 1.9 mm
Izolacja (PVC) ×5 Mieszanka PVC, PVC/C (TI1) 0.60 mm ≈ 3.1 mm na żyłę
Zespół żył Jedna żyła centralna + cztery żyły zewnętrzne skręcone okrężnie; przestrzenie wypełnione przez wytłaczanie — ≈ 9.3 mm (pochodne)
Powłoka zewnętrzna (PVC) Mieszanka PVC, PVC/ST5, czarna lub niestandardowa 1.00 mm ≈ 11.3 mm (gotowy)

 

3. Charakterystyki elektryczne. Każda żyła 1.0 mm² ma maksymalną rezystancję prądu stałego 19.5 Ω/km przy 20 °C, wzrastającą do około 24.7 Ω/km przy punkcie pracy 70 °C. Każda długość wytrzymuje rutynowe badanie napięciowe 2.0 kV AC o częstotliwości sieciowej przez pięć minut. Rezystancja izolacji gotowego kabla pozostaje powyżej 0.011 MΩ·km przy 70 °C, a typowe wartości obejmują pojemność na żyłę ≈ 120 nF/km i impedancję AC 50 Hz ≈ 19.5 Ω/km (zdominowana przez R, reaktancja zaniedbywalna przy tym małym przekroju). Przy wszystkich pięciu żyłach pod napięciem, referencyjne obciążenie wynosi około 10 A w wolnym powietrzu przy 25 °C, a spadek napięcia pętli przy 10 A wynosi około 0.39 V na metr.

 

Parametry elektryczne

 

Parametr

Wartość

Uwaga

Napięcie znamionowe U₀/U

300 / 500 V

Uₘ = 500 V

Napięcie probiercze AC (5 min)

2.0 kV

Rutynowe

Napięcie próby typu

2.5 kV

IEC 60227

Rezystancja DC @20 °C (na żyłę)

≤ 19.5 Ω/km

GB/T 3956 Klasa 5 max, 1.0 mm²

Rezystancja AC @70 °C (est.)

≈ 24.9 Ω/km

na żyłę

Prąd znamionowy w powietrzu (jednofazowy, 30 °C)

≈ 6 – 10 A

na żyłę, używane 2 żyły

Prąd znamionowy (projektowy, na żyłę)

≈ 10 A

zachowawczy, wg GB/T 16895

Prąd znamionowy (5 żył w wiązce, wszystkie obciążone)

≈ 4 – 7 A na żyłę

zredukowany z powodu wiązania

Bezpośrednio zakopany

Nie dotyczy

lekki przewód, nie do bezpośredniego zakopania

Prąd zwarciowy (1 s, Cu, 160 °C)

≈ 0.10 kA (100 A)

odniesienie 1.0 mm²

Częstotliwość

50/60 Hz AC lub DC

—

Wartości referencyjne: RVV 5×1.0 — typowa zdolność przenoszenia prądu 6–10 A na żyłę w zależności od wiązania, temperatury otoczenia i normy referencyjnej. Dla 3-fazowego+N+PE przy 400 V, maksymalne zrównoważone obciążenie ≈ 6.9 kW (10 A na fazę). Spadek napięcia przy 10 A wynosi ~17.4 V/km na żyłę (~4.4% na 100 m przy 400 V międzyfazowym, więc ogranicz długość do ~45 m na fazę przy 10 A).

Charakterystyki temperaturowe

  • Maks. temperatura pracy żyły: 70 °C
  • Maks. temperatura zwarciowa (≤5 s): 160 °C
  • Temperatura przeciążenia awaryjnego: 85 °C
  • Min. temperatura instalacji otoczenia: −15 °C (elastyczny PVC, ograniczony zginaniem na zimno)
  • Zakres temperatury pracy: −15 °C do +70 °C (powłoka PVC)
  • Ognioodporność: ogólny PVC (chyba że określono inaczej, nie jest to wersja ZR)

 

4. Reakcja termiczna i zachowanie w ogniu. Izolacja PVC wytrzymuje ciągłą temperaturę żyły 70 °C. Przewód jest przeznaczony do pracy w temperaturach otoczenia od −15 do +70 °C, nie może być rozwijany poniżej 0 °C bez wstępnego kondycjonowania, a temperatura 25 °C jest używana jako temperatura referencyjna dla obciążalności prądowej. Zachowanie w ogniu spełnia normę testu pionowego pojedynczego kabla GB/T 18380.12 (IEC 60332-1), co oznacza, że przewód samogasnie po usunięciu źródła płomienia. Ponieważ zarówno izolacja, jak i powłoka są wykonane z halogenowanego PVC, przewód emituje dym i chlorowodór w przypadku pożaru; projekty wymagające niskiego zadymienia i braku halogenów muszą określać wariant LSZH.

 

Wydajność pożarowa (RVV)

 

Właściwość

Wartość / Wymaganie

Ognioodporność

Test pojedynczego płomienia (GB/T 18380.12), nie w wiązce

Zawartość halogenów

Zawiera Cl (PVC), produkuje HCl

Gęstość dymu

Gęsty ciemny dym (nie niski dym)

Korozyjność

Korozyjny gaz HCl

Dla wersji bezhalogenowych o niskim zadymieniu → użyj wariantów RVVZ (powłoka LSZH) lub H05Z-K

Dla wersji ognioodpornych → określ ZR-RVV (rzadziej)

Dla wyższych temperatur → użyj gumy silikonowej lub izolacji XLPE

Dla cięższych zastosowań → użyj YCW, YZW lub H07RN-F (powłoka gumowa, 450/750 V)

 

5. Praktyka instalacyjna i obsługa. Zgięcia nie mogą być mniejsze niż 6-krotność rzeczywistej średnicy zewnętrznej — około 68 mm dla tego rozmiaru. Terminacja wymaga ściągnięcia izolacji na 10–12 mm i zawsze używania końcówki kablowej na elastycznych linkach klasy 5, aby zapobiec strzępieniu się drutu. Bębny przechowywane poniżej 0 °C muszą być ogrzane w pomieszczeniu przed rozwinięciem; napięcie podczas ciągnięcia powinno wynosić poniżej 75 N, a przewód nigdy nie może być używany jako lina holownicza. Referencyjne 10 A wymaga redukcji obciążalności, gdy temperatura otoczenia lub wiązanie odbiega od warunków referencyjnych. Ten przewód nie nadaje się do bezpośredniego zakopania, ekspozycji na promieniowanie UV na zewnątrz ani do ciągłego powtarzalnego zginania — do takich zastosowań należy wybrać kabel opancerzony, z płaszczem odpornym na promieniowanie UV lub kabel do ciągłego zginania (w korytach).

 

Parametry mechaniczne i instalacyjne

  • Minimalny promień zgięcia: ≥ 6 × OD (elastyczny przewód) → ≈ 47 mm przy Ø7.8 mm
  • Maks. napięcie ciągnięcia: lekkie, unikać ciągnięcia; używać dławika kablowego
  • Bezpośrednie zakopanie: NIE nadaje się (lekka powłoka, brak pancerza)
  • Średnica wewnętrzna kanału kablowego: ≥ 1.5 × OD → ≥ 12 mm; użyj kanału 16 mm lub 20 mm
  • Mocowanie: klipsy kablowe, opaski kablowe; nie do koryta (lekki przewód)
  • Zginanie: nadaje się do lekkiego zginania, nie do ciągłego zginania (użyj kabla do łańcucha energetycznego do ciągłego zginania)
  • Wysokość: brak ograniczeń

 

6. Typowe zastosowania serwisowe. Ten pięciożyłowy przewód 1.0 mm² to średniej wielkości wielożyłowy przewód do obwodów urządzeń o niskiej mocy i oświetlenia, gdzie potrzebnych jest pięć przewodów w jednej powłoce: połączenia wewnętrznych jednostek klimatyzatorów do około 2 kW, przewody małych grzejników i wentylatorów, zasilanie + sterowanie panelami i taśmami LED, obwody sterowania drzwiami i zamkami elektrycznymi, wiązki zasilania + sygnału domofonów i wideodomofonów, obwody sterowania małymi pompami i zaworami elektromagnetycznymi, okablowanie wewnętrzne automatów sprzedających i kiosków, przewody zasilania + sygnału sprzętu audio i AV, okablowanie wieloobwodowe podrozdzielnic, przewody zasilające do stołów warsztatowych i sprzętu testowego, przewody małych wentylatorów i wyciągów, wiązki zasilania + danych kamer bezpieczeństwa oraz okablowanie wewnętrzne szaf sterowniczych o lekkim przeznaczeniu. Zatwierdzone metody instalacji obejmują okablowanie stałe wewnątrz urządzeń, koryta kablowe i kanały wewnętrzne w suchych miejscach, zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i w zadaszonych miejscach osłoniętych.

 

Kontrola dostępu 5 rdzenia elastyczny kabel RVV 5x1.0mm2 PVC Stranded Copper Flexible

 

7. Reżim testowania i zapewnienia jakości. Rutynowe testy każdej długości obejmują weryfikację rezystancji żyły prądu stałego (≤ 19.5 Ω/km) przy 20 °C, wytrzymałość na napięcie 2.0 kV AC / 5 min, rezystancję izolacji ≥ 0.011 MΩ·km przy 70 °C, ciągłość żył we wszystkich pięciu żyłach oraz kontrolę wymiarów obejmującą izolację ≥ 0.60 mm, powłokę ≥ 1.00 mm i średnicę całkowitą ≈ 11.3 mm. Testy próbek i typowe obejmują wytrzymałość na rozciąganie izolacji i powłoki PVC (≥ 10 MPa) z wydłużeniem (≥ 100 % izolacja / ≥ 125 % powłoka), odkształcenie termiczne PVC przy 80 °C, skurcz PVC przy 150 °C, test pionowego płomienia pojedynczego kabla, testy zginania i zginania na zimno przy −15 °C oraz test napięciowy po zginaniu. Certyfikat testu fabrycznego towarzyszy każdemu bębnowi.

 

Parametry kabla

 

Kontrola dostępu 5 rdzenia elastyczny kabel RVV 5x1.0mm2 PVC Stranded Copper Flexible

 

Parametry testu kabla

 

Kontrola dostępu 5 rdzenia elastyczny kabel RVV 5x1.0mm2 PVC Stranded Copper Flexible

 

Struktura przekroju kabla

 

Kontrola dostępu 5 rdzenia elastyczny kabel RVV 5x1.0mm2 PVC Stranded Copper Flexible

Kontrola dostępu 5 rdzenia elastyczny kabel RVV 5x1.0mm2 PVC Stranded Copper Flexible

 

Opis konstrukcji kabla 

 

Kontrola dostępu 5 rdzenia elastyczny kabel RVV 5x1.0mm2 PVC Stranded Copper Flexible

 

 

8. Normy i zgodność. Projekt i produkcja są zgodne z GB/T 5023.5 i IEC 60227-5 dla elastycznych przewodów 300/500 V (60227 IEC 53). Żyły spełniają wymagania GB/T 3956 / IEC 60228 Klasa 5 — żyła 1.0 mm² jako 32 druty o średnicy 0.20 mm (R ≤ 19.5 Ω/km). Zachowanie w ogniu jest potwierdzone przez GB/T 18380.12. Ogólne metody testowania są zgodne z GB 5023.1 / GB 5023.3, podczas gdy oznakowanie powierzchniowe jest zgodne z GB/T 6995. Kable mogą być również dostarczane zgodnie z wymaganiami IEC, BS, DIN, UL lub VDE na życzenie. Ponieważ płaszcz PVC zawiera halogen, tunele, systemy metra, szpitale i inne zamknięte obszary publiczne wymagają wariantu LSZH.

 

Kontrola dostępu 5 rdzenia elastyczny kabel RVV 5x1.0mm2 PVC Stranded Copper Flexible

 

9. Pakowanie, przechowywanie i logistyka. Standardowa dostawa to 100 m na bęben lub w kartonie, z możliwością dostarczenia niestandardowych długości na życzenie. Każdy bęben zawiera typ, napięcie, identyfikację dostawcy, rok produkcji i sekwencyjne oznaczenie metrów zgodnie z GB/T 6995. Przechowywanie powinno odbywać się w suchych, zadaszonych pomieszczeniach w temperaturze od −15 do +40 °C, chronionych przed bezpośrednim światłem słonecznym, wilgocią i olejami oraz ostrymi przedmiotami; bębny pozostają zapieczętowane do momentu instalacji. W niskich temperaturach bębny należy kondycjonować w pomieszczeniu do temperatury ≥ 0 °C przed rozwinięciem. Podczas transportu bębny muszą być zabezpieczone przed toczeniem i uderzeniami, a przewód nigdy nie może być ciągnięty po ściernym podłożu lub ostrych krawędziach.

 

10. Specyfikacja zamówienia. Podaj "RVV 300/500 V 5×1.0" wraz z wymaganą długością lub układem bębna, kombinacją kolorów izolacji i preferencjami dotyczącymi oznakowania. Określ kolor powłoki (standardowo czarny) i kodowanie kolorów pięciu żył (standardowo czarny, czerwony, niebieski, żółty, żółto-zielony). Zawsze żądaj certyfikatu testu fabrycznego, aby potwierdzić rzeczywistą średnicę (≈ 11.3 mm), wagę (≈ 135 kg/km) i rezystancję żyły (≤ 19.5 Ω/km) dla partii produkcyjnej. Tam, gdzie potrzebna jest konstrukcja o niskim zadymieniu i braku halogenów lub do ciągłego zginania, zamów odpowiednio wariant LSZH lub H05VV5-F.

 

11. Często zadawane pytania dotyczące branży kablowej.

  • P1: Kiedy powinienem wybrać 1.0 mm² zamiast 0.75 mm²? Wybierz 1.0 mm², gdy obwód przenosi do około 10 A (w porównaniu do 6 A dla 0.75), gdy spadek napięcia na dłuższych odcinkach ma znaczenie, lub gdy obwód zasila małe obciążenia, takie jak grzejniki, pompy lub zamki, zamiast czystych sygnałów miliamperowych. 1.0 mm² oferuje również niewielki margines mechaniczny w instalacjach ściernych.
  • P2: Czy ten przewód może zasilać małe urządzenie 230 V bezpośrednio? Tak — 10 A przy 230 V obsługuje około 2.3 kW, co obejmuje większość małych urządzeń kuchennych, wentylatorów, grzejników do 2 kW i obciążeń oświetlenia LED. Zawsze zabezpiecz obwód odpowiednio dobranym wyłącznikiem nadprądowym i potwierdź znamionową wtyczkę i gniazdo urządzenia.
  • P3: Dlaczego używać pięciu żył, gdy wiele urządzeń potrzebuje tylko fazy, neutralnego i uziemienia? Pięć żył pozwala na dwa dodatkowe niezależne obwody w jednej powłoce — np. faza + neutralny + uziemienie do zasilania, plus dwie żyły do okablowania przełącznika, czujnika lub sterowania — zmniejszając zajętość kanału kablowego i liczbę oddzielnych tras kablowych.
  • P4: Co oznacza elastyczny przewód klasy 5 przy 1.0 mm²? Klasa 5 (GB/T 3956) wykorzystuje 32 cienkie druty o średnicy 0.20 mm zamiast pojedynczego drutu o średnicy 1.13 mm. Nadaje to przewodowi elastyczność i odporność na zginanie — niezbędne w przewodach urządzeń i okablowaniu sterowania, które mogą być zginane podczas instalacji.
  • P5: Dlaczego 1.0 mm² ma obciążalność około 10 A, podczas gdy kable zasilające przenoszą znacznie więcej? Przekrój poprzeczny bezpośrednio określa zdolność przenoszenia prądu. 1.0 mm² to nadal przekrój elastycznego przewodu o lekkim przeznaczeniu; 1.5 mm² przenosi już około 14 A, a 2.5 mm² około 24 A. Nadmierne rozmiarowanie niepotrzebnie zwiększa koszt, średnicę i wagę miedzi.
  • P6: Czy RVV można stosować na zewnątrz? Nie w standardowej formie: płaszcz PVC nie jest stabilizowany UV i ulegnie degradacji pod wpływem długotrwałego światła słonecznego. Do użytku na zewnątrz należy określić płaszcz stabilizowany UV lub kabel opancerzony. Do zakopania użyj kabla zasilającego z pancerzem taśmowym stalowym.
  • P7: Jaka jest różnica między żyłami elastycznymi (klasa 5) a jednodrutowymi (klasa 1)? Jednodrutowe żyły klasy 1 (pojedynczy drut) są tanie i sztywne, nadają się do stałego okablowania ściennego. Elastyczne żyły klasy 5 (wiele cienkich drutów) łatwo się zginają i są odporne na zmęczenie spowodowane powtarzalnym ruchem — niezbędne w przewodach urządzeń, przewodach połączeniowych i okablowaniu szaf sterowniczych.
  • P8: Dlaczego PVC może pracować tylko przy 70 °C, podczas gdy XLPE pracuje przy 90 °C? PVC jest termoplastem, który mięknie i odkształca się w podwyższonej temperaturze; XLPE jest sieciowany w sieć termoutwardzalną, która zachowuje swój kształt do 90 °C. Dlatego RVV (PVC) jest ograniczony do 70 °C, a YJV (XLPE) do 90 °C.
  • P9: Dlaczego średnica zewnętrzna różni się między producentami dla tego samego rozmiaru nominalnego? Normy określają minimalną grubość izolacji i powłoki oraz parametry elektryczne, ale nie precyzyjną średnicę zewnętrzną. Kompakcja skrętu, konstrukcja wypełnienia i tolerancja powłoki różnią się między zakładami — publikowane dane 5×1.0 skupiają się wokół 11.3 mm — dlatego rzeczywista zmierzona średnica musi być użyta przy doborze dławików i klipsów.
  • P10: Które testy potwierdzają akceptację przy dostawie i przed uruchomieniem? Przy dostawie należy zweryfikować certyfikat testu fabrycznego (rezystancja żyły ≤ 19.5 Ω/km, wytrzymałość na napięcie 2.0 kV/5 min, wymiary ≈ 11.3 mm), czytelność oznakowania powłoki i integralność bębna. Po instalacji należy przeprowadzić test rezystancji izolacji oraz test wytrzymałości na napięcie 2.0 kV AC / 5 min, a następnie potwierdzić prawidłową identyfikację wszystkich pięciu żył przed uruchomieniem.
  • P11: Jakiej żywotności można się spodziewać? Przy instalacji i eksploatacji w ramach podanych limitów temperatury i napięcia, elastyczne przewody PVC są projektowane na okres eksploatacji około 10–15 lat w suchych warunkach wewnętrznych; ciągłe przeciążenie, powtarzające się zginanie poza minimalnym promieniem 6 × OD, ekspozycja na promieniowanie UV lub praca powyżej 70 °C znacząco skrócą ten okres.