logo
Anhui Tongdu International Trade Co., Ltd.
Usługa online

Usługa online

Osoba kontaktowa
+86 19056002718
Kod QR WeChat
Chodź za nami.

Główny rozdzielacz 5-żyłowy kabel elastyczny 4,0 mm2 RVV dla trójfazowego zasilania z uziemieniem

Główny rozdzielacz 5-żyłowy kabel elastyczny 4,0 mm2 RVV dla trójfazowego zasilania z uziemieniem

Podstawowe właściwości

kraj pochodzenia
Chiny
nazwa marki
TONGDU
świadectwo
CE/ISO/CCC
modelu produktu
RVV-5*4,0 mm²

Nieruchomości handlowe

moq
1 metr
metoda płatności
L/C, T/T
wydajność dostaw
100 000 metrów miesięcznie

Podsumowanie produktu

Główny kabel dystrybucyjny 5-żyłowy 4,0 mm² RVV do zasilania trójfazowego z dodatkowym uziemieniem Oznaczenie i znaczenie kabla Kod Znaczenie RVV R = elastyczny przewodnik miedziany (klasa 5), V = izolacja PVC, V = powłoka PVC 300/500 V Napięcie znamionowe U₀/U = 300/500 V; Uₘ = 500 V 5×4,0 mm² Pięć ...

Szczegóły produktu

Podkreślić:

Główny rozdzielacz 5-żyłowy kabel elastyczny

,

5-żyłowy kabel elastyczny 4

,

0 mm2

Conductor (×5):
Miedź wyżarzana, linka drobnożyłowa klasy 5, elastyczna, 56×∅0,30 mm (typowo), średnica przewodu ≈ 2
Insulation (×5):
PVC (typ TI2 lub odpowiednik), kolory: brązowy (L1), czarny (L2), szary (L3), niebieski (N), zielono
Conductor nominal area:
4,0 mm²
Number of cores:
5
Conductor class:
Klasa 5 Elastyczny
Conductor construction:
56×∅0,30 mm (typowo)
Conductor diameter (approx.):
2,8–3,3 mm
Insulation thickness:
0,8 mm (nominalnie, zgodnie z GB/T 5023 dla odniesienia 4 mm²)
Assembly:
Pięć izolowanych żył skręconych ze sobą (okrągłych)
Diameter over insulated core:
4,4–4,9 mm
Outer sheath:
PVC (typ TM2 lub odpowiednik), gatunek ciężki
Sheath thickness:
1,1 mm (nominalna, ekstrapolowana z GB/T 5023 dla 5-żyłowych ≥4 mm²)
Sheath color:
Czarny, biały lub szary (standard)
Overall cable diameter:
12,5 – 15,2 mm
Design outer diameter:
≈ 13,6 mm
Approx. weight:
230 – 300 g/m (230–300 kg/km)
Design weight:
≈ 265 kg/km
Cable shape:
Okrągły

Opis produktu

Główny kabel dystrybucyjny 5-żyłowy 4,0 mm² RVV do zasilania trójfazowego z dodatkowym uziemieniem

 

Oznaczenie i znaczenie kabla

 

Kod

Znaczenie

RVV

R = elastyczny przewodnik miedziany (klasa 5), V = izolacja PVC, V = powłoka PVC

300/500 V

Napięcie znamionowe U₀/U = 300/500 V; Uₘ = 500 V

5×4,0 mm²

Pięć elastycznych żył, każda z miedzianym przewodnikiem 4,0 mm² (rozmiar niestandardowy)

 

Konstrukcja: Elastyczny przewód z dodatkową grubą powłoką PVC, okrągły profil (5-żyłowy)

 

Główny rozdzielacz 5-żyłowy kabel elastyczny 4,0 mm2 RVV dla trójfazowego zasilania z uziemieniem

 

Główny rozdzielacz 5-żyłowy kabel elastyczny 4,0 mm2 RVV dla trójfazowego zasilania z uziemieniem

 

RVV 5×4,0 mm² — Specyfikacja kabla i dane techniczne

 

1. Przegląd produktu i podsumowanie parametrów znamionowych. RVV 5×4,0 to pięciożyłowy, wytrzymały, elastyczny przewód z izolacją i powłoką PVC, o napięciu znamionowym 300/500 V AC (50 Hz) i temperaturze przewodnika 70 °C, zbudowany z pięciu równych, elastycznych przewodników miedzianych klasy 5 o przekroju 4,0 mm² — każdy z izolacją PVC i zbiorczo pokryty drugą powłoką PVC. Wyprodukowany i przetestowany zgodnie z GB/T 5023.5 (60227 IEC 53) / IEC 60227-5, z elastycznymi przewodami zgodnie z GB/T 3956. Zakończona średnica wynosi około 21,6 mm, a masa nominalna około 460 kg/km (≈ 46 kg na 100 m), dostarczany na bębnach lub w kartonach po 100 m. Przy wszystkich pięciu żyłach pod napięciem, przewód przenosi około 32 A w wolnym powietrzu przy 25 °C (szacunek inżynierski) — wytrzymały, wielożyłowy, elastyczny przewód blisko górnej granicy zakresu RVV 300/50 V, przeznaczony do przemysłowych zasilania podrzędnego, przyłączy większych urządzeń trójfazowych i zasilania lekkich maszyn, gdzie pięć przewodów musi dzielić jedną elastyczną osłonę.

 

2. Konstrukcja warstwa po warstwie (od przewodnika do powłoki).

Warstwa Konstrukcja Grubość Średnica
Przewodnik (Cu) ×5 Wyżarzana miedź, elastyczna klasa 5, 56 × 0,30 mm (1+6+12+18+19) każdy — ≈ 4,2 mm
Izolacja (PVC) ×5 Mieszanka PVC, PVC/C (TI1) 1,00 mm ≈ 6,2 mm na żyłę
Zespół żył Jedna żyła centralna + cztery żyły zewnętrzne skręcone wokół; przestrzenie wypełnione przez wytłaczanie — ≈ 18,6 mm (pochodne)
Powłoka zewnętrzna (PVC) Mieszanka PVC, PVC/ST5, czarna lub niestandardowa 1,50 mm ≈ 21,6 mm (zakończona)

 

3. Charakterystyka elektryczna. Każdy przewodnik o przekroju 4,0 mm² ma maksymalną rezystancję prądu stałego 4,95 Ω/km przy 20 °C, wzrastającą do około 6,27 Ω/km przy punkcie pracy 70 °C. Każdy odcinek wytrzymuje rutynowe badanie napięciowe 2,0 kV AC o częstotliwości sieciowej przez pięć minut. Rezystancja izolacji kabla zakończonego pozostaje powyżej 0,0085 MΩ·km przy 70 °C, a typowe wartości obejmują pojemność na żyłę ≈ 180 nF/km i impedancję AC 50 Hz ≈ 4,95 Ω/km (dominująca rezystancja, reaktancja zaniedbywalna przy tym małym przekroju). Przy wszystkich pięciu żyłach pod napięciem, referencyjne obciążenie wynosi około 32 A w wolnym powietrzu przy 25 °C, a spadek napięcia pętli przy 32 A wynosi około 0,32 V na metr.

 

Parametry elektryczne

 

Parametr

Wartość

Uwaga

Napięcie znamionowe U₀/U

300 / 500 V

Uₘ = 500 V

Napięcie probiercze AC (5 min)

2,0 kV

Rutynowe (referencyjne)

Napięcie próby typu

2,5 kV

Odnośnik IEC 60227

Rezystancja prądu stałego @20 °C (na żyłę)

≤ 4,95 Ω/km

Maks. GB/T 3956 klasa 5, 4 mm²

Rezystancja prądu przemiennego @70 °C (est.)

≈ 6,32 Ω/km

na żyłę

Prąd znamionowy w powietrzu (jednofazowy, 30 °C, używane 2 żyły)

≈ 22 – 32 A

na żyłę

Prąd znamionowy (projektowy, na żyłę)

≈ 26 A

konserwatywny, na podstawie ekstrapolacji GB/T 16895

Prąd znamionowy (5 żył w wiązce, wszystkie obciążone)

≈ 14 – 22 A na żyłę

zredukowany z powodu wiązania

Bezpośrednio zakopany

Nie dotyczy

lekki przewód, nie do bezpośredniego zakopania

Prąd zwarciowy (1 s, Cu, 160 °C)

≈ 0,40 kA (400 A)

Odnośnik 4 mm²

Częstotliwość

50/60 Hz AC lub DC

—

 

Wartości referencyjne: 4 mm² elastyczny przewód — typowa zdolność przenoszenia prądu 22–32 A na żyłę. Dla 3-fazowego+N+PE przy 400 V, maksymalne zrównoważone obciążenie ≈ 18,1 kW (26 A na fazę). Przy 26 A, spadek napięcia ≈ 5,1 V/km na żyłę (≈1,3% na 100 m przy 400 V napięcia międzyfazowego).

 

Charakterystyka temperaturowa

  • Maks. temperatura pracy przewodnika: 70 °C
  • Maks. temperatura zwarciowa (≤5 s): 160 °C
  • Temperatura awaryjnego przeciążenia: 85 °C
  • Min. temperatura instalacji otoczenia: −15 °C (elastyczny PVC)
  • Zakres temperatury pracy: −15 °C do +70 °C (powłoka PVC)

 

4. Reakcja termiczna i zachowanie w ogniu. Izolacja PVC wytrzymuje ciągłą temperaturę przewodnika 70 °C. Przewód jest przeznaczony do pracy w temperaturach otoczenia od −15 do +70 °C, nie może być rozwijany poniżej 0 °C bez wstępnego przygotowania, a temperatura 25 °C jest używana jako temperatura referencyjna dla obciążalności prądowej. Zachowanie w ogniu spełnia normę testu pionowego dla pojedynczego kabla GB/T 18380.12 (IEC 60332-1), co oznacza, że przewód samogasnie po usunięciu źródła płomienia. Ponieważ zarówno izolacja, jak i powłoka są wykonane z halogenowanego PVC, przewód emituje dym i chlorowodór w przypadku pożaru; projekty wymagające niskiej emisji dymu i zerowej zawartości halogenów muszą określać wariant LSZH.

 

Wydajność pożarowa (RVV 5×4 mm² niestandardowy)

 

Właściwość

Wartość / Wymaganie

Ognioodporny

Test pojedynczego płomienia (GB/T 18380.12)

Zawartość halogenów

Zawiera Cl (PVC), produkuje HCl

Gęstość dymu

Ciężki ciemny dym

Korozyjność

Korozyjny gaz HCl

 

5. Praktyka instalacyjna i obsługa. Zgięcia nie mogą być mniejsze niż 6-krotność rzeczywistej średnicy zewnętrznej — około 130 mm dla tego rozmiaru. Terminacja wymaga ściągnięcia izolacji o 18–22 mm i zawsze używania końcówki kablowej na elastycznych drucikach klasy 5, aby zapobiec strzępieniu się drutu. Bębny przechowywane poniżej 0 °C muszą być ogrzane w pomieszczeniu przed rozwinięciem; napięcie podczas ciągnięcia powinno pozostać w granicach 300 N, a przewód nigdy nie może być używany jako lina do ciągnięcia. Referencyjne 32 A wymaga redukcji obciążalności, gdy temperatura otoczenia lub wiązanie odbiega od warunków referencyjnych. Ten przewód nie nadaje się do bezpośredniego zakopania, ekspozycji na promieniowanie UV na zewnątrz ani do ciągłego, powtarzalnego zginania — do takich zastosowań należy wybrać kabel opancerzony, powłokę stabilizowaną UV lub kabel do ciągłego zginania (w korytach kablowych).

 

Parametry mechaniczne i instalacyjne

  • Minimalny promień zgięcia: ≥ 6 × OD → ≈ 82 mm przy Ø13,6 mm
  • Maks. napięcie ciągnięcia: lekkie, unikać ciągnięcia; używać dławika odciążającego
  • Bezpośrednie zakopanie: NIE nadaje się
  • Średnica wewnętrzna kanału kablowego: ≥ 1,5 × OD → ≥ 20 mm; używać kanału 25 mm lub 32 mm
  • Mocowanie: klipsy kablowe, opaski kablowe
  • Zginanie: nadaje się tylko do lekkiego zginania

 

6. Typowe zastosowania serwisowe. Ten 5-żyłowy przewód 4,0 mm² jest wytrzymałym, wielożyłowym przewodem do przemysłowych linii zasilających i trójfazowych urządzeń o małej mocy: małe silniki trójfazowe o mocy do około 5,5 kW (np. pompa, sprężarka, wentylator), przyłącza jednostek zewnętrznych komercyjnych klimatyzatorów o mocy do około 7 kW, przewody zasilające kuchenek elektrycznych i piekarników o mocy do około 7 kW, obwody grzałek elektrycznych i bojlerów przepływowych, linie zasilające podrzędne rozdzielnic warsztatowych i gniazd 32 A, główne zasilanie paneli sterowania maszyn, przewody zasilające spawarki i ładowarki akumulatorów, przewody urządzeń komercyjnych kuchni (piekarnik konwekcyjny, zmywarka, okap), zasilanie systemów nawadniania rolniczego i sterowania szklarniami, pomocnicze zasilanie i okablowanie sterujące ładowarek EV, tymczasowe zasilanie sceniczne i wystawiennicze do 32 A, zasilanie lekkich przemysłowych przenośników i sterowania nimi, zasilanie stołów laboratoryjnych, oraz lekkie komercyjne wielożyłowe zasilanie. Zatwierdzone metody instalacji obejmują stałe okablowanie wewnątrz urządzeń, koryta kablowe i kanały wewnętrzne w suchych miejscach, zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i w zadaszonych, osłoniętych przestrzeniach.

 

Główny rozdzielacz 5-żyłowy kabel elastyczny 4,0 mm2 RVV dla trójfazowego zasilania z uziemieniem

 

7. Reżim testowania i zapewnienia jakości. Rutynowe testy na każdym odcinku obejmują weryfikację rezystancji prądu stałego przewodnika (≤ 4,95 Ω/km) przy 20 °C, wytrzymałość 2,0 kV AC / 5 min, rezystancję izolacji ≥ 0,0085 MΩ·km przy 70 °C, ciągłość przewodnika we wszystkich pięciu żyłach oraz kontrolę wymiarów obejmującą izolację ≥ 1,00 mm, powłokę ≥ 1,50 mm i średnicę całkowitą ≈ 21,6 mm. Testy próbek i testy typu obejmują wytrzymałość na rozciąganie izolacji i powłoki PVC (≥ 10 MPa) z wydłużeniem (≥ 100 % izolacja / ≥ 125 % powłoka), odkształcenie termiczne PVC przy 80 °C, skurcz PVC przy 150 °C, test pionowego płomienia dla pojedynczego kabla, testy zginania i zimnego zginania przy −15 °C oraz test napięciowy po zginaniu. Certyfikat testu fabrycznego towarzyszy każdemu bębnowi.

 

Parametry kabla 

 

Główny rozdzielacz 5-żyłowy kabel elastyczny 4,0 mm2 RVV dla trójfazowego zasilania z uziemieniem

 

Parametry testu kabla

 

Główny rozdzielacz 5-żyłowy kabel elastyczny 4,0 mm2 RVV dla trójfazowego zasilania z uziemieniem

 

Struktura przekroju kabla

 

Główny rozdzielacz 5-żyłowy kabel elastyczny 4,0 mm2 RVV dla trójfazowego zasilania z uziemieniem

 

Główny rozdzielacz 5-żyłowy kabel elastyczny 4,0 mm2 RVV dla trójfazowego zasilania z uziemieniem

 

Opis konstrukcji kabla

 

Główny rozdzielacz 5-żyłowy kabel elastyczny 4,0 mm2 RVV dla trójfazowego zasilania z uziemieniem

 

 

8. Normy i zgodność. Projektowanie i produkcja są zgodne z GB/T 5023.5 i IEC 60227-5 dla elastycznych przewodów 300/500 V (60227 IEC 53). Przewodniki spełniają normę GB/T 3956 / IEC 60228 Klasa 5 — przewodnik 4,0 mm² jako 56 drutów o średnicy 0,30 mm (R ≤ 4,95 Ω/km). Zachowanie w ogniu jest potwierdzone przez GB/T 18380.12. Ogólne metody testowania są zgodne z GB 5023.1 / GB 5023.3, podczas gdy oznakowanie powierzchniowe jest zgodne z GB/T 6995. Kable mogą być również dostarczane zgodnie z wymaganiami IEC, BS, DIN, UL lub VDE na życzenie. Ponieważ powłoka PVC zawiera halogen, tunele, systemy metra, szpitale i inne zamknięte obszary publiczne wymagają wariantu LSZH.

 

Główny rozdzielacz 5-żyłowy kabel elastyczny 4,0 mm2 RVV dla trójfazowego zasilania z uziemieniem

 

9. Pakowanie, przechowywanie i logistyka. Standardowa dostawa to 100 m na bęben lub karton, z możliwością dostarczenia niestandardowych długości na życzenie. Każdy bęben zawiera oznaczenie typu, napięcia, identyfikację dostawcy, rok produkcji i sekwencyjne oznaczenie metrów zgodnie z GB/T 6995. Przechowywanie powinno odbywać się w suchych, zadaszonych pomieszczeniach w temperaturze od −15 do +40 °C, chronionych przed bezpośrednim światłem słonecznym, wilgocią i olejami oraz ostrymi przedmiotami; bębny pozostają zapieczętowane do momentu instalacji. W niskich temperaturach, bębny należy kondycjonować w pomieszczeniu do temperatury ≥ 0 °C przed rozwinięciem. Podczas transportu bębny muszą być zabezpieczone przed toczeniem i uderzeniami, a przewód nigdy nie może być ciągnięty po ściernym podłożu lub ostrych krawędziach.

 

10. Specyfikacja zamówienia. Podaj "RVV 300/500 V 5×4,0" wraz z wymaganą długością lub układem bębna, kombinacją kolorów izolacji i preferencjami dotyczącymi oznakowania. Określ kolor powłoki (standardowo czarny) i kodowanie kolorów pięciu żył (standardowo czarny, czerwony, niebieski, żółty, żółto-zielony). Zawsze żądaj certyfikatu testu fabrycznego, aby potwierdzić rzeczywistą średnicę (≈ 21,6 mm), wagę (≈ 460 kg/km) i rezystancję przewodnika (≤ 4,95 Ω/km) dla partii produkcyjnej. Tam, gdzie wymagana jest konstrukcja o niskiej emisji dymu i zerowej zawartości halogenów lub konstrukcja do ciągłego zginania, zamów odpowiednio wariant LSZH lub H05VV5-F.

 

11. Często zadawane pytania dotyczące branży kablowej.

  • P1: Kiedy powinienem przejść z 2,5 mm² na 4,0 mm²? Przejdź na 4,0 mm², gdy obwód przenosi do około 32 A (w porównaniu do 24 A dla 2,5 mm²), przy zasilaniu małych silników trójfazowych, kuchenek 7 kW lub klimatyzatorów 7 kW, lub gdy spadek napięcia na długich odcinkach 30–50 m staje się nieakceptowalny na 2,5 mm². Jest to standardowy przekrój dla linii zasilających 32 A i gniazd przemysłowych.
  • P2: Czy ten przewód może zasilać jednostkę zewnętrzną klimatyzatora 7 kW? Tak — 32 A przy 230 V obsługuje około 7,4 kW, co pokrywa większość jednostek zewnętrznych systemów split i VRF o mocy do 7 kW. Zawsze zabezpieczaj za pomocą wyłącznika nadprądowego 32 A i potwierdź prąd rozruchowy sprężarki oraz obciążenie grzałki lub miski olejowej.
  • P3: Dlaczego pięć żył o przekroju 4,0 mm² zamiast czterech? Pięć żył pozwala na przewód fazowy + neutralny + uziemienie dla obwodu zasilania, plus dwie dodatkowe żyły do sterowania, termostatu, prędkości wentylatora lub okablowania sygnałowego — niezbędne do przyłączy klimatyzatorów i pomp ciepła, gdzie sygnały sterujące muszą być przesyłane wraz z kablami zasilającymi.
  • P4: Co oznacza elastyczny przewodnik klasy 5 przy przekroju 4,0 mm²? Klasa 5 (GB/T 3956) wykorzystuje 56 cienkich drutów o średnicy 0,30 mm zamiast pojedynczego, litego drutu o średnicy 2,25 mm. Zapewnia to elastyczność i odporność na zginanie przewodu pomimo znacznego przekroju — wymagane dla przewodów urządzeń, które są zginane podczas instalacji, konserwacji lub ruchu maszyny.
  • P5: Dlaczego przewód 4,0 mm² ma obciążalność około 32 A, podczas gdy kable zasilające przenoszą znacznie więcej? Przekrój bezpośrednio określa zdolność przenoszenia prądu. 4,0 mm² znajduje się blisko górnej granicy zakresu elastycznych przewodów RVV 300/50 V; 6,0 mm² przenosi już około 41 A, a 10 mm² około 57 A. Nadmierne rozmiarowanie niepotrzebnie zwiększa koszt, średnicę i wagę miedzi.
  • P6: Czy RVV można stosować na zewnątrz? Nie w standardowej formie: powłoka PVC nie jest stabilizowana UV i ulegnie degradacji pod wpływem długotrwałego światła słonecznego. Do użytku na zewnątrz należy określić powłokę stabilizowaną UV lub kabel opancerzony. Do zakopania należy użyć kabla zasilającego opancerzonego taśmą stalową.
  • P7: Jaka jest różnica między przewodnikami elastycznymi (klasa 5) a litymi (klasa 1)? Lity przewodnik klasy 1 (pojedynczy drut) jest tani i sztywny, nadaje się do stałego okablowania ściennego. Elastyczne przewody klasy 5 (wiele cienkich drutów) łatwo się zginają i są odporne na zmęczenie spowodowane powtarzalnym ruchem — niezbędne dla przewodów urządzeń, przewodów połączeniowych i okablowania szaf sterowniczych.
  • P8: Dlaczego PVC może pracować tylko w temperaturze 70 °C, podczas gdy XLPE pracuje w temperaturze 90 °C? PVC jest termoplastem, który mięknie i odkształca się w podwyższonej temperaturze; XLPE jest sieciowany w sieć termoutwardzalną, która zachowuje swój kształt do 90 °C. Dlatego RVV (PVC) jest ograniczony do 70 °C, a YJV (XLPE) do 90 °C.
  • P9: Dlaczego średnica końcowa różni się między producentami dla tego samego rozmiaru nominalnego? Normy określają minimalne grubości izolacji i powłoki oraz parametry elektryczne, ale nie precyzyjną średnicę całkowitą. Kompaktowanie skrętu, konstrukcja wypełnienia i tolerancja powłoki różnią się między zakładami — opublikowane dane dla 5×4,0 skupiają się wokół 21,6 mm — dlatego rzeczywista zmierzona średnica musi być użyta przy doborze dławików i klipsów.
  • P10: Które testy potwierdzają akceptowalność przy dostawie i przed podłączeniem zasilania? Przy dostawie należy zweryfikować certyfikat testu fabrycznego (rezystancja przewodnika ≤ 4,95 Ω/km, wytrzymałość 2,0 kV/5 min, wymiary ≈ 21,6 mm), czytelność oznakowania powłoki i integralność bębna. Po instalacji należy przeprowadzić test rezystancji izolacji oraz test wytrzymałości 2,0 kV AC / 5 min, a następnie potwierdzić prawidłowe zidentyfikowanie wszystkich pięciu przewodów przed podłączeniem zasilania.
  • P11: Jakiej żywotności można się spodziewać? Przy instalacji i eksploatacji w ramach podanych limitów temperatury i napięcia, elastyczne przewody PVC są zaprojektowane na okres eksploatacji około 10–15 lat w suchych warunkach wewnętrznych; ciągłe przeciążenie, powtarzające się zginanie poza minimalnym promieniem 6 × OD, ekspozycja na promieniowanie UV lub praca powyżej 70 °C znacząco skrócą ten okres życia.