Erişim Kontrolü 5 çekirdek esnek kablo RVV 5x1.0mm2 PVC ipli bakır esnek
Ürün Özetleri
Ürün Detayları
Erişim Kontrolü 5 Temel Esnek Kablo
,5 çekirdek esnek kablo 5x1.0mm2
,Katı zemin telleri Sınıf 5
Ürün Açıklaması
Erişim Kontrol Kablosu RVV 5x1.0mm2 PVC Sabit Bakır
Kablo Adı ve Anlamı
|
Kod |
Anlamı |
|---|---|
|
RVV |
R = Esnek bakır iletken (sınıf 5), V = PVC yalıtımı, V = PVC kabuğu |
|
300/500 V |
Adlık voltaj U0/U = 300/500 V; Um = 500 V |
|
5×1,0 mm2 |
Beş esnek çekirdek, her biri 1.0 mm2 bakır iletken |
Yapım: Hafif PVC kaplı esnek kablo, yuvarlak profil (5 çekirdekli)
Not: RVV 5×1.0, GB/T 5023.5 / IEC 60227-5'e göre hafif bir PVC kaplı esnek kablodur. İletici, sınıf 5 ince zincirli esnek bakırdır. 5 çekirdekli yapılandırma genellikle kontrol devreleri için kullanılır,cihazlama, ve 5 ayrı iletken gerektiren düşük-orta akımlı çok iletkenli uygulamalar. 5 çekirdekli RVV normalde yuvarlak profildir.Bu RVV 300/500 V 5 çekirdekli serisindeki ikinci en küçük standart ölçüm.0,75 mm2'den yükseltildi.

RVV 5×1.0 mm2 Kablo Özellikleri ve Mühendislik Verileri

1Ürün Genel Görünümü ve Değerlendirme Özetleri.RVV 5×1.0, beş çekirdekli esnek PVC yalıtılmış PVC kaplama kablosudur ve 300/500 V AC (50 Hz) ve 70 °C'lik bir iletken sıcaklığında, beş eşit 1'in etrafında inşa edilmiştir.0 mm2 sıvılanmış bakır sınıf 5 esnek iletkenler her biri PVC yalıtımlı ve birlikte ikinci bir PVC örtüsüne kaplanmıştırÜretilen ve GB/T 5023.5 (60227 IEC 53) / IEC 60227-5'ye göre test edilen, GB/T 3956'ya göre esnek iletkenler ile bitmiş çap yaklaşık 11.3 mm ve nominal kütle yaklaşık 135 kg/km (≈ 13.100 m başına 5 kg), 100 m'lik rulolar veya kartonlar halinde verilir.Kablo, 25 °C'de serbest havada yaklaşık 10 A taşır (mühendislik tahmini), çoklu devreli kontrol kabloları ve beş iletkenin tek bir kafes içinde yönlendirilmesi, saf sinyal kabloları ve daha ağır güç beslemeleri arasındaki boşluğu kapatır.
2Katman katman yapısı (Conductor to Jacket).
| Katman | İnşaat | Duvar | Çapraz |
|---|---|---|---|
| İletken (Cu) ×5 | Kuyruklu Cu, sınıf 5 esnek, her biri 32 × 0,20 mm (1+6+12+13) | - Evet. | ≈ 1,9 mm |
| İzolasyon (PVC) ×5 | PVC bileşiği, PVC/C (TI1) | 0.60 mm | ≈ çekirdek başına 3,1 mm |
| Çekirdek montajı | Bir merkezi çekirdek + dört dış çekirdek yuvarlak kablo; ekstrüzyonla doldurulan boşluklar | - Evet. | ≈ 9.3 mm (alıntı) |
| Dış kabuk (PVC) | PVC bileşik, PVC/ST5, siyah veya özel | 1.00 mm | ≈ 11.3 mm (bitmiş) |
3Elektrik özellikleri.Her 1.0 mm2'lik iletken, 20 °C'de maksimum 19.5 Ω/km'lik DC direnciyle tutulur ve 70 °C çalışma noktasında yaklaşık 24.7 Ω/km'ye çıkar.0 kV AC güç frekansı kanıtı beş dakika tutulur.Bitmiş kablo yalıtım direnci, 70 °C'de 0,011 MΩ·km'in üzerinde kalır ve tipik rakamlar, çekirdek kapasitesini ≈ 120 nF/km ve 50 Hz AC impedansını ≈ 19,5 Ω/km'yi içerir.Bu küçük kesimde tepki verimi önemsiz)Tüm beş çekirdek enerjiliyken, 25 °C'de serbest havada referans yüklenme yaklaşık 10 A'dır ve 10 A'da döngü voltaj düşüşü metre başına yaklaşık 0.39 V'dir.
Elektriksel parametreler
|
Parametreler |
Değer |
Not: |
|---|---|---|
|
Adlık voltaj U0/U |
300 / 500 V |
Um = 500 V |
|
Sınav voltajı AC (5 dakika) |
2.0 kV |
Rutin |
|
Tip testi voltajı |
2.5 kV |
IEC 60227 |
|
DC direnci @20 °C (bir çekirdek başına) |
≤ 19.5 Ω/km |
GB/T 3956 Sınıf 5 en fazla 1,0 mm2 |
|
AC direnci @70 °C (est.) |
≈ 24,9 Ω/km |
çekirdek başına |
|
Havadaki değerli akım (tek fazlı, 30 °C) |
≈ 6 ≈ 10 A |
çekirdek başına, 2 çekirdek kullanılır |
|
Değerlendirilmiş akım (konstrüksiyon, çekirdek başına) |
≈ 10 A |
GB/T 16895'e göre koruyucu |
|
Değerlendirilmiş akım (5 çekirdekli, tümü yüklü) |
Çekirdek başına 4 7 A |
Gruplandırma nedeniyle indirgenmiş |
|
Doğrudan gömülü |
Uygulanabilir değil |
hafif ip, doğrudan gömülmek için değil |
|
Kısa devre akımı (1 saniye, Cu, 160 °C) |
≈ 0,10 kA (100 A) |
1.0 mm2 referans |
|
Sıklık |
50/60 Hz AC veya DC |
- Evet. |
Referans değerleri: RVV 5×1.0 ¢ gruplandırmaya, ortam sıcaklığına ve referans standardına bağlı olarak çekirdek başına tipik akım taşıma kapasitesi 6 ¢10 A. 400 V'de 3 fazlı + N + PE için maksimum dengelenmiş yük ≈ 6.9 kW (faza başına 10 A). 10 A'da gerilim düşüşü çekirdeğe göre ~ 17.4 V/km'dir (~ 4.4% 100 m'de 400 V'de hattan hatta, bu nedenle aşama başına 10 A için çalışma uzunluğunu ~ 45 m'ye sınırlandırın).
Sıcaklık Özellikleri
- En yüksek iletken çalışma sıcaklığı: 70 °C
- En fazla kısa devre sıcaklığı (≤5 s): 160 °C
- Acil aşırı yükleme sıcaklığı: 85 °C
- En az kurulum ortam sıcaklığı: -15 °C (PVC esnek, soğuk büküm sınırlı)
- Servis ortamı aralığı: -15 °C ila +70 °C (PVC kabuğu)
- Alev geciktiricisi: genel PVC (belirtilmedikçe ZR sınıflandırılmamış)
4- Termal tepki ve alev davranışı.PVC yalıtım, 70 °C sürekli bir iletken sıcaklığını korur. Kablo, -15 ile +70 °C arasında servis ortamları için tasarlanmıştır, önceden koşullandırmadan 0 °C'nin altında yuvarlanmamalıdır.ve ampacity için referans ortam olarak 25 °C kullanır. Alev davranışı, tek kablolu dikey test GB/T 18380.12 (IEC 60332-1) 'i karşılar, yani alev kaynağı çıkarıldığında kablo kendiliğinden söner.Çünkü hem yalıtım hem de kabuk halogenli PVC'den oluşuyor., kablo bir yangında duman ve hidrojen klorür yayar; düşük dumanlı sıfır halogenli projeler LSZH varyantını belirtmelidir.
Yangın Performansı (RVV)
|
Mülkiyet |
Değer / Gereksinim |
|---|---|
|
Alev geriletici |
Tek alev testi (GB/T 18380.12), gruplandırılmamış |
|
Halogen içeriği |
Cl (PVC) içerir, HCl üretir |
|
Duman yoğunluğu |
Ağır koyu duman (az dumanlı değil) |
|
Korrozivite |
Koroziv HCl gazı |
Düşük duman halogensiz → RVVZ (LSZH kaplı) veya H05Z-K türlerini kullanın
Alev geciktiricisi için → ZR-RVV (daha az yaygın) belirtin
Daha yüksek sıcaklık için silikon kauçuk veya XLPE yalıtımlı flexi kullanın
Daha ağır görev için → YCW, YZW veya H07RN-F kullanın (kaşınmalı, 450/750 V)
5- Kurulum Uygulama ve İşleme.Bu boyut için bükümler, gerçek dış çapının 6 katından aşağı düşmemelidir.Sonlandırma, tellerin yıpranmasını önlemek için 10 ′′ 12 mm'lik bir çıkartma gerektirir ve her zaman esnek Sınıf 5 ipliklerinde bir ferrule kullanılır.0 °C altında saklanan makaralar sarılmadan önce kapalı yerlerde ısıtılmalıdır; çekim gerilimi 75 N'in içinde kalmalıdır ve kablo asla çekim ipi olarak kullanılmamalıdır.10 A referans, ortam sıcaklığı veya paketleme, referans koşullarından sapınca derecelendirmeyi gerektirir.Bu kablo doğrudan gömülmek, dışarıdaki UV maruziyetine maruz kalmak veya sürekli tekrar eden bükülme için değildir.UV-stabilize bir ceket veya sürekli esneklik (trunking) kablosu.
Mekanik ve kurulum parametreleri
- Minimum bükme yarıçapı: ≥ 6 × OD (yavaş kablo) → Ø7,8 mm'de ≈ 47 mm
- Maks. çekme gerginliği: hafif, çekmekten kaçının; gerginlik giderme bezini kullanın
- Doğrudan gömme: Uygun değil (hafif kılıf, zırh yok)
- Kanal kimliği: ≥ 1,5 × OD → ≥ 12 mm; 16 mm veya 20 mm kanalı kullanın
- Bağlama: kablo klemleri, kablo bağlamaları; tepsiler için değil (hafif kablo)
- Eğlenme: hafif eğlenme için uygundur, sürekli eğlenme değil (daimi eğlenme için sürükleyici zincir kablosu kullanın)
- Yükseklik: sınırsız
6Tipik Hizmet Uygulamaları.Bu beş çekirdekli 1.0 mm2 kablo, bir kabloda beş iletkenin gerekli olduğu düşük güçli cihaz ve aydınlatma devreleri için orta büyüklükte çok iletkenli bir iletkendir:hava kondisyonu iç mekan ünitesi bağlantıları yaklaşık 2 kW'a kadar, küçük bir ısıtıcı ve fan cihazı bağlantıları, LED paneli ve bant aydınlatma gücü + kontrol kabloları, kapı erişim kontrolü ve elektrikli kilit devreleri, interkom ve video kapı zili gücü + sinyal kümeleri,küçük pompa ve solenoid valf kontrol devreleri, satış makinesi ve kiosk iç kablolama, ses ve AV ekipmanları güç + sinyal kabloları, dağıtım alt paneli çoklu devre kablolamaları, atölyesi tezgahı ve test ekipmanı besleme kabloları,küçük havalandırma ve egzoz fan hatları, güvenlik kamerası gücü + veri paketleri ve hafif endüstriyel kontrol dolabı iç kablolama.kuru yerlerde kablo gövdesini ve kapalı kanalları, hem kapalı hem de kapalı korunaklı alanlarda.

7Test ve Kalite Güvenliği Rejimleri.Her uzunlukta rutin testler, 20 °C'de iletken DC direnci (≤ 19.5 Ω/km) doğrulama, 2.0 kV AC / 5 dakikalık direnci, 70 °C'de yalıtım direnci ≥ 0.011 MΩ·km,Her beş çekirdeğin içindeki iletken sürekliliği, ve yalıtım ≥ 0,60 mm, kabuk ≥ 1,00 mm ve toplam çapı ≈ 11,3 mm kaplayan boyut kontrolü.Örnek ve tip testleri, PVC yalıtımını ve uzatma (≥ % 100 yalıtım / ≥ % 125 yalıtım) ile kaplamanın germe dayanıklılığını (≥ 10 MPa) içerir., 80 °C'de PVC ısı deformasyonu, 150 °C'de PVC küçülmesi, tek kablolu dikey alev testi, -15 °C'de bükme ve soğuk bükme testleri ve büküldükten sonra gerilim testi.Her ruloya bir fabrika test sertifikası eşlik eder..
Kablo parametreleri

Kablo test parametreleri

Kablo Kesim Yapısı


Kablo Yapısı Tanımı

8Standartlar ve Uygunluk.Tasarım ve üretim, 300/500 V esnek kablolar için GB/T 5023.5 ve IEC 60227-5 ile yönetilir (60227 IEC 53).0 mm2 bir iletken olarak 32 tel 0.20 mm (R ≤ 19.5 Ω/km). Alev davranışı GB/T 18380 ile kanıtlanmıştır.12Genel test yöntemleri GB 5023.1 / GB 5023'ü takip eder.3, yüzey işareti GB/T 6995'e uygunken kablolar talep üzerine IEC, BS, DIN, UL veya VDE gereksinimlerine de tedarik edilebilir.Hastaneler ve diğer kapalı halka açık alanlar LSZH varyantını talep ediyor.

9Paketleme, depolama ve lojistik.Standart teslimat rulo veya karton başına 100 m'dir, istek üzerine özel kesim uzunlukları mevcuttur.Üretim yılı ve GB/T 6995'e göre sıralı metre işareti-15 ila +40 °C arasında kuru, kapalı bir yerde, doğrudan güneş ışığından, nemden, yağlardan ve keskin nesnelerden korunmalı; rulolar kurulana kadar mühürlenmelidir.Ruloların açılmadan önce iç mekanlarda ≥ 0 °C'ye gelmesiTaşıma sırasında, makaralar yuvarlanmaya ve çarpmaya karşı korunmalıdır ve kablo asla aşınma zemininde veya keskin kenarlarda sürüklenmemelidir.
10- Alışveriş özellikleri.Gerekli uzunluk veya rulo düzenlemesi, yalıtım renk kombinasyonu ve işaretleme tercihleri ile birlikte "RVV 300/500 V 5×1.0" belirtin.Kaplama rengini (siyah standart) ve beş çekirdekli renk kodlamasını (siyah) belirtin., standart olarak kırmızı, mavi, sarı, sarı-yeşil). Gerçek çapı (≈ 11.3 mm), ağırlığı (≈ 135 kg/km) ve iletken direnci (≤ 19.5 mm) doğrulanması için her zaman fabrika test sertifikasını isteyin.5 Ω/km) üretim partisi içinDüşük dumanlı sıfır halogen veya sürekli esneklik yapısı gerektiğinde, sırasıyla LSZH veya H05VV5-F varyantını sipariş edin.
11Kablo Endüstrisi Soru Soruları.
- S1: Ne zaman 0.75 mm2 yerine 1.0 mm2 seçmeliyim?1.0 mm2 seçin, devre yaklaşık 10 A'ya kadar taşıdığında (0,75 için 6 A'ya karşı), daha uzun süreler boyunca gerilim düşüşü önemli olduğunda veya devre ısıtıcılar gibi küçük yükleri sağladığında,saf milliamp sinyalleri yerine pompalar veya kilitler1,0 mm2 abrazif tesisatlarda da hafif bir mekanik marj sağlar.
- S2: Bu kablo küçük bir 230 V cihazı doğrudan güçlendirebilir mi?Evet, 230 V'de 10 A yaklaşık 2.3 kW'u destekler, çoğu küçük mutfak aletini, fanı, 2 kW'a kadar ısıtıcıları ve LED aydınlatma yüklerini kapsar.Her zaman uygun derecelendirilmiş bir MCB ile devreyi koruyun ve cihaz fiş ve soket derecelendirilmiş doğrulayın.
- S3: Birçok cihazın sadece canlı, nötr ve toprak ihtiyacı olduğunda neden beş çekirdek kullanılır?Beş çekirdek, bir kabukta iki ekstra bağımsız devreye izin verir. Örneğin, güç için canlı + nötr + toprak, ek olarak anahtar için iki çekirdek,Sensör veya kontrol kablolama .
- S4: 1.0 mm2'de sınıf 5 esnek iletken ne anlama gelir?Sınıf 5 (GB / T 3956) tek bir katı 1.13 mm tel yerine 0.20 mm'lik 32 ince tel kullanır.Bu, kabloya esnekliğini ve bükme dayanıklılığını verir kurulum sırasında bükülebilecek cihaz kabloları ve kontrol kabloları için önemlidir.
- S5: Neden 1.0 mm2 yaklaşık 10 A'da, güç kabloları ise çok daha fazla taşıyor?Çapraz kesim, akım taşıma kapasitesini doğrudan belirler. 1.0 mm2 hala hafif bir esnek kablo çapraz kesimidir; 1.5 mm2 zaten yaklaşık 14 A ve 2.5 mm2 yaklaşık 24 A taşır.Fazla büyüklük gereksiz yere maliyeti arttırır, çapı ve bakır ağırlığı.
- S6: RVV açık havada kullanılabilir mi?Standart formunda değil: PVC ceket UV-stabilize değildir ve uzun süreli güneş ışığı altında bozulacaktır. Dış mekanlarda kullanılmak için UV-stabilize ceket veya zırhlı kablo belirtin.Çelik bantlı zırhlı bir güç kablosu kullanın..
- S7: Esnek (Sınıf 5) ve katı (Sınıf 1) iletkenler arasındaki fark nedir?Katı Sınıf 1 iletkenleri (tek tel) ucuz ve sert, sabit duvar kablolama için uygundur.Esnek sınıf 5 iletkenleri (bir çok ince tel) kolayca bükülür ve tekrarlanan hareketlerden kaynaklanan yorgunluğa direnir, yama kabloları ve kontrol kabin kabloları.
- S8: Neden PVC sadece 70 °C'de çalışırken XLPE 90 °C'de çalışır?PVC, yüksek sıcaklıklarda yumuşayan ve deforme olan bir termoplasttır; XLPE, 90 °C'ye kadar şeklini koruyan bir termoset ağı oluşturur.Bu nedenle RVV (PVC) 70 °C ve YJV (XLPE) 90 °C ile sınırlıdır..
- S9: Neden aynı nominal boyut için üreticiler arasında bitmiş çap farklılık gösterir?Standartlar en az yalıtım ve kabuk kalınlıklarını ve elektrik performansını belirler, ama tam bir çap belirlemez.Doldurucu tasarımı ve kabuk toleransı bitkiler arasında farklılık gösterir.0 rakamları yaklaşık 11.3 mm'de toplanmıştır, bu nedenle bezlerin ve kliplerin boyutlarını belirlerken gerçek ölçülen çap kullanılmalıdır.
- S10: Teslimat sırasında ve enerjiden önce kabul edilebilirliği hangi testler doğruluyor?Teslimat sırasında, fabrika test sertifikasından (yönetici direnci ≤ 19.5 Ω/km, 2.0 kV/5 dakikalık dayanıklılık, boyutlar ≈ 11.3 mm), ceketin okunurluğunu ve rulo bütünlüğünü kontrol edin.yalıtım direnci testini tamamlamak + 2.0 kV AC / 5 dakika dayanır, sonra enerji vermeden önce belirlenen beş iletkenin de doğru olduğunu doğrulayın.
- S11: Ne kadar kullanım ömrü beklenebilir?Belirtilen sıcaklık ve gerilim sınırları içinde kurulduğunda ve çalıştırıldığında, PVC esnek kablolar, kuru iç mekan koşullarında yaklaşık 10-15 yıllık bir hizmet ömrü için tasarlanmıştır.6 × OD minimum yarıçapının ötesinde tekrarlanan bükme, ultraviyole maruz kalmak veya 70 °C'nin üzerinde çalışmak bu ömrü önemli ölçüde kısaltacaktır.