logo
Anhui Tongdu International Trade Co., Ltd.
Usługa online

Usługa online

Osoba kontaktowa
+86 19056002718
Kod QR WeChat
Chodź za nami.

Wielocore 2 Core Flexible Cable 1.0mm2 RVV Do okablowania systemów bezpieczeństwa

Wielocore 2 Core Flexible Cable 1.0mm2 RVV Do okablowania systemów bezpieczeństwa

Podstawowe właściwości

kraj pochodzenia
Chiny
nazwa marki
TONGDU
świadectwo
CE/ISO/CCC
modelu produktu
RVV-4*1,0 mm²

Nieruchomości handlowe

moq
1 metr
metoda płatności
L/C, T/T
wydajność dostaw
100 000 metrów miesięcznie

Podsumowanie produktu

Elastyczny kabel wielożyłowy 4 żyły 1,0 mm² RVV do okablowania systemów bezpieczeństwa Oznaczenie i znaczenie kabla Kod Znaczenie RVV R = elastyczny przewodnik miedziany (klasa 5), V = izolacja PVC, V = powłoka PVC 300/500 V Napięcie znamionowe U₀/U = 300/500 V; Uₘ = 500 V 4×1,0 mm² Cztery ...

Szczegóły produktu

Podkreślić:

Kabel elastyczny wielojadrowy z 2 rdzeniami

,

2 rdzenia Kabel elastyczny 1

,

0 mm2

Conductor (×4):
Miedź wyżarzana, linka drobnożyłowa klasy 5, elastyczna, 32×∅0,20 mm (typowo), średnica przewodu ≈ 1
Conductor nominal area:
1,0 mm²
Number of cores:
4
Conductor class:
Klasa 5 Elastyczny
Conductor construction:
32×∅0,20 mm (typowo)
Conductor diameter (approx.):
1,4–1,6 mm
Insulation (×4):
PVC (typ TI2 lub odpowiednik), kolory: brązowy (L1), czarny (L2), szary (L3), zielono-żółty (PE) dla
Insulation thickness:
0,6 mm (nominalnie, zgodnie z GB/T 5023 dla 1,0 mm²)
Assembly:
Cztery izolowane żyły skręcone razem (okrągłe)
Diameter over insulated core:
2,6–3,0 mm
Outer sheath:
PVC (typ TM2 lub odpowiednik), gatunek lekki
Sheath thickness:
0,9 mm (nominalna, GB/T 5023 dla 4-żyłowego 1,0 mm²)
Sheath color:
Biały, czarny lub szary (standard); dostępne kolory niestandardowe
Overall cable diameter:
7,4 – 9,0 mm
Design outer diameter:
≈ 8,0 mm
Approx. weight:
85 – 115 g/m (85 – 115 kg/km)
Design weight:
≈ 98 kg/km
Cable shape:
Okrągły

Opis produktu

Elastyczny kabel wielożyłowy 4 żyły 1,0 mm² RVV do okablowania systemów bezpieczeństwa

 

Oznaczenie i znaczenie kabla

 

 

Kod

Znaczenie

RVV

R = elastyczny przewodnik miedziany (klasa 5), V = izolacja PVC, V = powłoka PVC

300/500 V

Napięcie znamionowe U₀/U = 300/500 V; Uₘ = 500 V

4×1,0 mm²

Cztery elastyczne żyły, każda z miedzianym przewodnikiem 1,0 mm²

 

Konstrukcja: Lekki elastyczny przewód w powłoce PVC, okrągły profil (4-żyłowy)

Uwaga: RVV 4×1,0 to lekki elastyczny przewód w powłoce PVC zgodny z GB/T 5023.5 / IEC 60227-5. Przewodnik to elastyczna miedź linkowana klasy 5. Konfiguracja 4-żyłowa jest zazwyczaj używana do trójfazowych obwodów prądu przemiennego z ochronnym uziemieniem (L1+L2+L3+PE) lub do obwodów sterowania/sygnałowych wymagających 4 przewodów. RVV 3+ żyłowy ma zazwyczaj okrągły profil.

 

Wielocore 2 Core Flexible Cable 1.0mm2 RVV Do okablowania systemów bezpieczeństwa

 

RVV 4×1,0 mm² — Specyfikacja kabla i dane inżynieryjne 

1. Przegląd produktu i podsumowanie parametrów znamionowych. RVV 4×1,0 to czterożyłowy elastyczny przewód z izolacją i powłoką PVC, o napięciu znamionowym 300/500 V AC (50 Hz) i temperaturze przewodnika 70 °C, zbudowany z czterech elastycznych przewodników z wyżarzonej miedzi klasy 5 o przekroju 1,0 mm² — każdy z izolacją PVC i zbiorczo pokryty drugą powłoką zewnętrzną z PVC. Wyprodukowany i przetestowany zgodnie z GB/T 5023.5 (60227 IEC 52) / IEC 60227-5, z elastycznymi przewodami zgodnie z GB/T 3956. Gotowa średnica wynosi około 8,1 mm, a masa nominalna około 125 kg/km (≈ 12,5 kg na 100 m), dostarczany na bębnach lub w kartonach po 100 m. Przy wszystkich czterech żyłach pod napięciem, przewód przenosi około 10 A w wolnym powietrzu przy 25 °C (szacunek inżynieryjny) — wszechstronne połączenie czterech żył, łączące zadania klasy sygnałowej 0,75 i klasy mocy 1,5 mm², nadające się do małych napędów silnikowych, obwodów pomp i gałęzi urządzeń 230 V wymagających przewodu neutralnego obok trzech faz.

 

2. Konstrukcja warstwa po warstwie (od przewodu do powłoki).

Warstwa Konstrukcja Grubość Średnica
Przewodnik (Cu) × 4 Wyżarzona miedź, elastyczna linkowana klasa 5, 32 × 0,20 mm (1+6+12+13) każda — ≈ 1,3 mm
Izolacja (PVC) × 4 Mieszanka PVC, PVC/C (TI1) 0,60 mm ≈ 2,5 mm
Zespół żył Cztery izolowane żyły skręcone w układzie kwadratowym; przestrzenie wypełnione przez wytłaczanie powłoki — ≈ 6,5 mm (pochodne)
Powłoka zewnętrzna (PVC) Mieszanka PVC, PVC/ST5, czarna lub na zamówienie 0,80 mm ≈ 8,1 mm (gotowa)

 

3. Charakterystyki elektryczne. Każdy przewodnik o przekroju 1,0 mm² ma maksymalną rezystancję prądu stałego 19,5 Ω/km przy 20 °C, wzrastającą do około 24,8 Ω/km przy punkcie pracy 70 °C. Każda długość wytrzymuje rutynowe badanie napięciowe 2,0 kV AC o częstotliwości sieciowej przez pięć minut. Rezystancja izolacji gotowego kabla pozostaje powyżej 0,011 MΩ·km przy 70 °C, a typowe wartości obejmują pojemność ≈ 110 nF/km i impedancję AC 50 Hz ≈ 19,5 Ω/km (zdominowaną przez rezystancję). Przy wszystkich czterech żyłach pod napięciem, referencyjne obciążenie wynosi około 10 A w wolnym powietrzu przy 25 °C (szacunek inżynieryjny), a spadek napięcia pętli przy 10 A wynosi około 0,39 V na metr.

 

Parametry elektryczne

 

Parametr

Wartość

Uwaga

Napięcie znamionowe U₀/U

300 / 500 V

Uₘ = 500 V

Napięcie probiercze AC (5 min)

2,0 kV

Rutynowe

Napięcie próby typu

2,5 kV

IEC 60227

Rezystancja DC @20 °C (na żyłę)

≤ 19,5 Ω/km

GB/T 3956 klasa 5 maks., 1,0 mm²

Rezystancja AC @70 °C (est.)

≈ 24,9 Ω/km

na żyłę

Obciążalność prądowa w powietrzu (jednofazowa, 30 °C, używane 2 żyły)

≈ 8 – 12 A

jeśli używany jako 2-żyłowy (pozostałe 2 zapasowe)

Obciążalność prądowa (projektowa, na żyłę)

≈ 10 A

zachowawcze, wg GB/T 16895

Obciążalność prądowa (3-fazowa + PE, zrównoważona)

≈ 7 – 10 A na fazę

zredukowana z powodu wiązania

Bezpośrednio zakopany

Nie dotyczy

lekki przewód, nie do bezpośredniego zakopania

Prąd zwarciowy (1 s, Cu, 160 °C)

≈ 0,10 kA (100 A)

odniesienie 1,0 mm²

Częstotliwość

50/60 Hz AC lub DC

—

 

4. Reakcja termiczna i zachowanie w ogniu. Izolacja PVC wytrzymuje ciągłą temperaturę przewodnika 70 °C. Przewód jest przeznaczony do pracy w temperaturach otoczenia od −15 do +70 °C, nie może być rozwijany poniżej 0 °C bez wstępnego kondycjonowania, a temperatura 25 °C jest używana jako referencyjna temperatura otoczenia dla obciążalności prądowej. Zachowanie w ogniu spełnia wymagania testu pionowego dla pojedynczego kabla GB/T 18380.12 (IEC 60332-1), co oznacza, że przewód samogasnie po usunięciu źródła płomienia. Ponieważ zarówno izolacja, jak i powłoka są wykonane z PVC halogenowanego, przewód emituje dym i chlorowodór w przypadku pożaru; projekty wymagające niskoemisyjnych materiałów bezhalogenowych muszą określać wariant LSZH.

 

Wielocore 2 Core Flexible Cable 1.0mm2 RVV Do okablowania systemów bezpieczeństwa

 

5. Praktyka instalacyjna i obsługa. Zgięcia nie mogą być mniejsze niż 6-krotność rzeczywistej średnicy zewnętrznej — około 49 mm dla tego rozmiaru. Kończenie wymaga ściągnięcia izolacji na 10–12 mm i zawsze używania tulejki na elastycznych linkach klasy 5, aby zapobiec strzępieniu się drutu. Bębny przechowywane poniżej 0 °C muszą być ogrzane w pomieszczeniu przed rozwinięciem; napięcie podczas ciągnięcia powinno wynosić poniżej 60 N, a przewód nigdy nie może być używany jako lina holownicza. Referencyjne obciążenie 10 A wymaga redukcji, gdy temperatura otoczenia lub wiązanie odbiegają od warunków referencyjnych. Ten przewód nie nadaje się do bezpośredniego zakopania, ekspozycji na promieniowanie UV na zewnątrz ani do ciągłego powtarzalnego zginania — do takich zastosowań należy wybrać kabel opancerzony, płaszcz stabilizowany UV lub kabel do ciągłego zginania (w korytach).

 

Wielocore 2 Core Flexible Cable 1.0mm2 RVV Do okablowania systemów bezpieczeństwa

 

6. Typowe zastosowania serwisowe. Ten czterożyłowy przewód służy do średnich zastosowań o niskiej mocy: trójfazowe zasilanie plus neutralne dla małych silników, pomp i wentylatorów (3P+N), połączenie tablic rozdzielczych z małymi centrami obciążeń, zasilanie urządzeń kuchennych i pralniczych komercyjnych, okablowanie sterowania i zasilania w obrabiarkach i panelach automatyki, oświetlenie LED i małe obwody sterowników, przewody zasilające systemy bezpieczeństwa i kontroli dostępu, zasilanie systemów audio-wizualnych i wyświetlaczy, przedłużacze do małych warsztatów i garaży, okablowanie sterowania szklarniami rolniczymi i systemami nawadniania, oraz wewnętrzne gałęzie zasilania urządzeń wielożyłowych. Zatwierdzone metody instalacji obejmują okablowanie stałe wewnątrz urządzeń, korytka kablowe i kanały wewnętrzne w suchych miejscach, zarówno wewnątrz budynków, jak i w osłoniętych przestrzeniach.

 

Wielocore 2 Core Flexible Cable 1.0mm2 RVV Do okablowania systemów bezpieczeństwa

 

7. Reżim testowania i zapewnienia jakości. Rutynowe testy każdej długości obejmują weryfikację rezystancji DC przewodu (≤ 19,5 Ω/km przy 20 °C), wytrzymałość na napięcie 2,0 kV AC / 5 min, ciągłość przewodów we wszystkich czterech żyłach oraz kontrolę wymiarów obejmującą izolację ≥ 0,60 mm, powłokę ≥ 0,80 mm i średnicę całkowitą ≈ 8,1 mm. Testy próbek i testy typu obejmują wytrzymałość na rozciąganie izolacji i powłoki PVC (≥ 10 MPa) z wydłużeniem (≥ 100 % izolacja / ≥ 125 % powłoka), odkształcenie termiczne PVC przy 80 °C, skurcz PVC przy 150 °C, test pionowego płomienia dla pojedynczego kabla, testy zginania i zginania na zimno przy −15 °C oraz test napięciowy po zginaniu. Certyfikat testu fabrycznego towarzyszy każdemu bębnowi.

 

Parametry kabla

 

Wielocore 2 Core Flexible Cable 1.0mm2 RVV Do okablowania systemów bezpieczeństwa

 

Parametry testowe kabla

 

Wielocore 2 Core Flexible Cable 1.0mm2 RVV Do okablowania systemów bezpieczeństwa

 

Struktura przekroju kabla

 

Wielocore 2 Core Flexible Cable 1.0mm2 RVV Do okablowania systemów bezpieczeństwa

 

Wielocore 2 Core Flexible Cable 1.0mm2 RVV Do okablowania systemów bezpieczeństwa

 

Opis konstrukcji kabla

 

Wielocore 2 Core Flexible Cable 1.0mm2 RVV Do okablowania systemów bezpieczeństwa

 

8. Normy i zgodność. Projekt i produkcja są zgodne z GB/T 5023.5 i IEC 60227-5 dla elastycznych przewodów 300/500 V (60227 IEC 52). Przewody spełniają wymagania GB/T 3956 / IEC 60228 Klasa 5 — przewód 1,0 mm² składa się z trzydziestu dwóch drutów o średnicy 0,20 mm z R ≤ 19,5 Ω/km. Zachowanie w ogniu jest potwierdzone przez GB/T 18380.12. Ogólne metody testowania są zgodne z GB 5023.1 / GB 5023.3, podczas gdy oznakowanie powierzchniowe jest zgodne z GB/T 6995. Kable mogą być również dostarczane zgodnie z wymaganiami IEC, BS, DIN, UL lub VDE na życzenie. Ponieważ płaszcz PVC zawiera halogen, tunele, systemy metra, szpitale i inne zamknięte obszary publiczne wymagają wariantu LSZH.

 

Wielocore 2 Core Flexible Cable 1.0mm2 RVV Do okablowania systemów bezpieczeństwa

 

9. Pakowanie, przechowywanie i logistyka. Standardowa dostawa to 100 m na bęben lub karton, z możliwością dostarczenia niestandardowych długości na życzenie. Każdy bęben zawiera oznaczenie typu, napięcia, identyfikatora dostawcy, roku produkcji i kolejnego znacznika metra zgodnie z GB/T 6995. Przechowywanie powinno odbywać się w suchych, zadaszonych pomieszczeniach w temperaturze od −15 do +40 °C, z dala od bezpośredniego światła słonecznego, wilgoci, olejów i ostrych przedmiotów; bębny pozostają zapieczętowane do momentu instalacji. W zimnych warunkach, bębny należy kondycjonować w pomieszczeniu do temperatury ≥ 0 °C przed rozwinięciem. Podczas transportu bębny muszą być zabezpieczone przed toczeniem i uderzeniami, a przewód nigdy nie może być ciągnięty po ściernym podłożu lub ostrych krawędziach.

 

Wielocore 2 Core Flexible Cable 1.0mm2 RVV Do okablowania systemów bezpieczeństwa

 

10. Specyfikacja zakupu. Podaj "RVV 300/500 V 4×1,0" wraz z wymaganą długością lub układem bębna, kombinacją kolorów izolacji i preferencjami dotyczącymi oznakowania. Określ kolor powłoki (standardowo czarny) i wszelkie specjalne kodowanie kolorystyczne (np. czarny/czerwony/niebieski/żółto-zielony dla trzech faz plus uziemienie, lub cztery różne kolory dla obwodów sterowania). Zawsze żądaj certyfikatu testu fabrycznego, aby potwierdzić rzeczywistą średnicę (≈ 8,1 mm), wagę (≈ 125 kg/km) i rezystancję przewodu dla partii produkcyjnej. Tam, gdzie wymagana jest konstrukcja niskoemisyjna bezhalogenowa lub do ciągłego zginania, zamów odpowiednio wariant LSZH lub H05VV5-F.

 

11. Często zadawane pytania dotyczące branży kablowej.

  • P1: Dlaczego wybrać przewód 4×1,0 zamiast 4×0,75 lub 4×1,5? Przejście z 0,75 na 1,0 zwiększa obciążalność prądową z około 6 A do 10 A i zmniejsza rezystancję z 26,0 do 19,5 Ω/km — wystarczająco, aby zasilać małe silniki i obwody pomp, a nie tylko sygnały. 1,5 mm² zwiększa obciążalność do około 16 A; wybierz najmniejszy przekrój, który nadal spełnia wymagania dotyczące obciążenia i spadku napięcia, aby kontrolować koszty i średnicę kabla.
  • P2: Co oznacza elastyczny przewodnik klasy 5? Klasa 5 (GB/T 3956) składa się z wielu cienkich drutów (32 × 0,20 mm przy 1,0 mm²), co nadaje przewodowi elastyczność i odporność na zginanie. Klasa 2 (stosowana w kablach zasilających, takich jak YJV) wykorzystuje mniej grubszych drutów i jest znacznie sztywniejsza — nigdy nie należy ich mylić podczas zamawiania.
  • P3: Dlaczego 1,0 mm² ma obciążalność około 10 A, podczas gdy kable zasilające przenoszą znacznie więcej? Przekrój bezpośrednio określa zdolność przenoszenia prądu. 1,0 mm² to przekrój lekkiego przewodu elastycznego; 2,5 mm² przenosi już około 25 A, a 4,0 mm² około 32 A. Nadmierne rozmiarowanie niepotrzebnie zwiększa koszty, średnicę i wagę miedzi.
  • P4: Czy RVV można stosować na zewnątrz? Nie w standardowej formie: powłoka PVC nie jest stabilizowana UV i ulegnie degradacji pod wpływem długotrwałego światła słonecznego. Do użytku na zewnątrz należy określić płaszcz stabilizowany UV lub kabel opancerzony. Do zakopania należy użyć kabla zasilającego opancerzonego taśmą stalową.
  • P5: Jak wybiera się przekrój przewodu dla przewodu małego silnika lub pompy? Wybór następuje na podstawie (a) prądu pełnego obciążenia po redukcji, (b) dopuszczalnego spadku napięcia (zazwyczaj ≤ 5 % dla przewodów urządzeń) i (c) koordynacji z górnym bezpiecznikiem lub wyłącznikiem nadprądowym. Przewód 1,0 mm² obsługuje do około 10 A; większe obciążenia silników lub pomp wymagają 1,5 lub 2,5 mm².
  • P6: Przewodnik miedziany czy cynowany? Goła wyżarzona miedź (ten RVV) jest standardem dla stałych przewodów urządzeń i zapewnia najniższą rezystancję. Miedź cynowana jest preferowana tam, gdzie przewodnik może być narażony na wilgoć lub gdzie stosuje się zakończenia lutowane, ponieważ jest odporna na utlenianie.
  • P7: Dlaczego PVC może pracować tylko w temperaturze 70 °C, podczas gdy XLPE w 90 °C? PVC jest termoplastem, który mięknie i odkształca się w podwyższonej temperaturze; XLPE jest usieciowany w sieć termoutwardzalną, która zachowuje swój kształt do 90 °C. Dlatego RVV (PVC) jest ograniczony do 70 °C, a YJV (XLPE) do 90 °C.
  • P8: Jaka jest różnica między RVV a RVVP? RVV to zwykły, nieekranowany, okrągły, elastyczny przewód. RVVP dodaje ekran z plecionej miedzi cynowanej do tłumienia zakłóceń elektromagnetycznych — wybierz wariant ekranowany, gdy obwód przenosi słabe sygnały analogowe lub jest prowadzony w pobliżu hałaśliwego sprzętu przemysłowego.
  • P9: Dlaczego średnica gotowego produktu różni się między producentami dla tego samego rozmiaru nominalnego? Normy określają minimalne grubości izolacji i powłoki oraz parametry elektryczne, ale nie precyzyjną średnicę całkowitą. Kompresja skrętu, konstrukcja wypełnienia i tolerancja powłoki różnią się między zakładami — opublikowane dane dla 4×1,0 skupiają się wokół 8,1 mm — dlatego rzeczywista zmierzona średnica musi być użyta przy doborze dławików i klipsów.
  • P10: Które testy potwierdzają akceptację przy dostawie i przed uruchomieniem? Przy dostawie zweryfikuj certyfikat testu fabrycznego (rezystancja ≤ 19,5 Ω/km, wytrzymałość 2,0 kV/5 min, wymiary ≈ 8,1 mm), czytelność oznakowania powłoki i integralność bębna. Po instalacji przeprowadź test rezystancji izolacji oraz test wytrzymałości na napięcie 2,0 kV AC / 5 min, a następnie potwierdź prawidłowe zidentyfikowanie wszystkich czterech przewodów przed uruchomieniem.
  • P11: Jakiej żywotności można się spodziewać? Przy instalacji i eksploatacji w podanych limitach temperatury i napięcia, elastyczne przewody PVC są projektowane na okres eksploatacji wynoszący około 10–15 lat w suchych warunkach wewnętrznych; ciągłe przeciążenie, powtarzające się zginanie poza minimalnym promieniem 6 × OD, ekspozycja na promieniowanie UV lub praca powyżej 70 °C znacząco skrócą ten okres życia.