Meeraderige flexibele kabel 2 aders 1.0mm2 RVV voor bekabeling van beveiligingssystemen
Productoverzicht
Productdetails
Meeraderige flexibele kabel 2 aders
,Flexibele kabel 2 aders 1.0mm2
,gestrande koperdraad Klasse 5
Productbeschrijving
Flexibele meeraderige kabel 4 aderig 1.0mm² RVV voor beveiligingssysteem bekabeling
Kabelbenaming & Betekenis
|
Code |
Betekenis |
|---|---|
|
RVV |
R = Flexibele koperen geleider (Klasse 5), V = PVC isolatie, V = PVC mantel |
|
300/500 V |
Nominale spanning U₀/U = 300/500 V; Uₘ = 500 V |
|
4×1.0 mm² |
Vier flexibele aders, elk 1.0 mm² koperen geleider |
Constructie: Lichte PVC-mantel flexibel snoer, rond profiel (4-aderig)
Opmerking: RVV 4×1.0 is een licht PVC-mantel flexibel snoer volgens GB/T 5023.5 / IEC 60227-5. Geleider is Klasse 5 fijnstrands flexibel koper. 4-aderige configuratie wordt typisch gebruikt voor driefasige wisselstroomcircuits met beschermende aarde (L1+L2+L3+PE) of voor besturings-/signaalcircuits die 4 geleiders vereisen. 3+ aderige RVV is normaal gesproken rond profiel.

RVV 4×1.0 mm² — Kabel Specificatie & Engineering Gegevens
1. Productoverzicht & Beoordelingssamenvatting. RVV 4×1.0 is een vieraderig flexibel PVC-geïsoleerd PVC-mantel snoer met een nominale spanning van 300/500 V AC (50 Hz) en 70 °C geleidertemperatuur, opgebouwd rond vier 1.0 mm² gegloeide koperen Klasse 5 flexibele geleiders — elk PVC-geïsoleerd en collectief omhuld in een tweede PVC-overmantel. Vervaardigd en type-getest volgens GB/T 5023.5 (60227 IEC 52) / IEC 60227-5, met flexibele geleiders volgens GB/T 3956. Afgewerkte diameter is ongeveer 8,1 mm en nominale massa ongeveer 125 kg/km (≈ 12,5 kg per 100 m), geleverd op 100 m rollen of dozen. Met alle vier de aders onder spanning, draagt het snoer ongeveer 10 A in vrije lucht bij 25 °C (technische schatting) — een veelzijdige vieraderige interconnectie die signaal-grade 0,75 en vermogens-grade 1,5 mm² taken overbrugt, geschikt voor kleine motorbesturingen, pompschakelingen en 230 V apparaataansluitingen die een nul naast drie fasen nodig hebben.
2. Laag-voor-Laag Constructie (Geleider tot Mantel).
| Laag | Constructie | Wanddikte | Diameter |
|---|---|---|---|
| Geleider (Cu) × 4 | Gegloeid Cu, Klasse 5 flexibel gestrand, 32 × 0,20 mm (1+6+12+13) elk | — | ≈ 1,3 mm |
| Isolatie (PVC) × 4 | PVC compound, PVC/C (TI1) | 0,60 mm | ≈ 2,5 mm |
| Aderassemblage | Vier geïsoleerde aders gekabeld in vierkante lay-up; tussenruimtes gevuld door mantel extrusie | — | ≈ 6,5 mm (afgeleid) |
| Buitenmantel (PVC) | PVC compound, PVC/ST5, zwart of op maat | 0,80 mm | ≈ 8,1 mm (afgewerkt) |
3. Elektrische Kenmerken. Elke 1,0 mm² geleider heeft een maximale DC-weerstand van 19,5 Ω/km bij 20 °C, oplopend tot ongeveer 24,8 Ω/km bij het bedrijfspunt van 70 °C. Elke lengte doorstaat de routine 2,0 kV AC frequentie-proof test gedurende vijf minuten. De isolatieweerstand van de afgewerkte kabel blijft boven 0,011 MΩ·km bij 70 °C, en typische waarden omvatten capaciteit ≈ 110 nF/km en 50 Hz AC impedantie ≈ 19,5 Ω/km (weerstandsdominant). Met alle vier de aders onder spanning is de referentiebelasting ongeveer 10 A in vrije lucht bij 25 °C (technische schatting), en de spanningsval over de lus bij 10 A is ongeveer 0,39 V per meter.
Elektrische Parameters
|
Parameter |
Waarde |
Opmerking |
|---|---|---|
|
Nominale spanning U₀/U |
300 / 500 V |
Uₘ = 500 V |
|
Testspanning AC (5 min) |
2,0 kV |
Routine |
|
Type-testspanning |
2,5 kV |
IEC 60227 |
|
DC weerstand @20 °C (per ader) |
≤ 19,5 Ω/km |
GB/T 3956 Klasse 5 max, 1,0 mm² |
|
AC weerstand @70 °C (schatting) |
≈ 24,9 Ω/km |
per ader |
|
Stroombelastbaarheid in lucht (eenfase, 30 °C, 2-aderig gebruikt) |
≈ 8 – 12 A |
indien gebruikt als 2-aderig (andere 2 reserve) |
|
Stroombelastbaarheid (ontwerp, per ader) |
≈ 10 A |
conservatief, per GB/T 16895 |
|
Stroombelastbaarheid (3-fase + PE, gebalanceerd) |
≈ 7 – 10 A per fase |
gederated door bundeling |
|
Direct begraven |
Niet van toepassing |
licht snoer, niet voor directe begraving |
|
Kortsluitstroom (1 s, Cu, 160 °C) |
≈ 0,10 kA (100 A) |
1,0 mm² referentie |
|
Frequentie |
50/60 Hz AC of DC |
— |
4. Thermische Reactie & Vlamgedrag. PVC-isolatie verdraagt een continue geleidertemperatuur van 70 °C. Het snoer is geschikt voor omgevingstemperaturen tussen −15 en +70 °C, mag niet worden afgerold onder 0 °C zonder voorconditionering, en gebruikt 25 °C als referentieomgeving voor de stroombelastbaarheid. Vlamgedrag voldoet aan de enkele kabel verticale test GB/T 18380.12 (IEC 60332-1), wat betekent dat het snoer zelfdovend is wanneer de vlambron wordt verwijderd. Omdat zowel de isolatie als de mantel halogeenhoudend PVC zijn, stoot het snoer rook en waterstofchloride uit bij brand; projecten met weinig rook en geen halogenen moeten een LSZH-variant specificeren.

5. Installatiepraktijk & Hantering. Bochten mogen niet kleiner zijn dan 6 keer de werkelijke buitendiameter — ongeveer 49 mm voor dit formaat. Afwerking vereist strippen van 10–12 mm en altijd gebruik van een aderhuls op de flexibele Klasse 5 strengen om rafelen van de draden te voorkomen. Rollen die onder 0 °C worden opgeslagen, moeten binnenshuis worden verwarmd voordat ze worden afgerold; trekkracht moet binnen 60 N blijven, en het snoer mag nooit als trekkoord worden gebruikt. De 10 A referentie vereist derating wanneer de omgevingstemperatuur of bundeling afwijkt van de referentieomstandigheden. Dit snoer is niet voor directe begraving, blootstelling aan UV buitenshuis of continue repetitieve buiging — kies voor die taken een gepantserde kabel, een UV-gestabiliseerde mantel of een continu flexibel (goot)snoer respectievelijk.

6. Typische Toepassingen. Dit vieraderige snoer dient voor middelgrote laagvermogen taken: driefase-plus-nul voeding voor kleine motoren, pompen en ventilatoren (3P+N), interconnectie van distributieborden naar kleine belastingscentra, voeding voor commerciële keuken- en wasapparatuur, besturings- en voedingsbekabeling in machinegereedschappen en automatiseringspanelen, LED-verlichting en kleine drivercircuits, hoofdvoedingen voor beveiligings- en toegangscontrolesystemen, audio-visuele en display systeem voedingen, kleine werkplaats- en garage verlengsnoeren, agrarische kas- en irrigatiebesturingsbekabeling, en meeraderige interne voedingsaftakkingen van apparatuur. Goedgekeurde installatiemethoden omvatten vaste bekabeling in apparaten, kabelgoten en binnenkanaalwerk op droge locaties, zowel binnenshuis als in overdekte beschutte ruimtes.

7. Test- & Kwaliteitsborgingsregime. Routine tests op elke lengte omvatten verificatie van de DC-weerstand van de geleider (≤ 19,5 Ω/km bij 20 °C), de 2,0 kV AC / 5 min weerstand, geleidercontinuïteit over alle vier de aders, en dimensionale inspectie inclusief isolatie ≥ 0,60 mm, mantel ≥ 0,80 mm en totale diameter ≈ 8,1 mm. Steekproef- en typeproeven omvatten treksterkte van PVC-isolatie en mantel (≥ 10 MPa) met rek (≥ 100 % isolatie / ≥ 125 % mantel), PVC-vervorming bij 80 °C, PVC-krimp bij 150 °C, de enkele kabel verticale vlamtest, buig- en koudebuigtesten bij −15 °C, en de spanningstest na buiging. Een fabrieks testcertificaat vergezelt elke rol.
Kabelparameters

Kabel Testparameters

Kabel Dwarsdoorsnede Structuur


Kabel Constructie Beschrijving

8. Normen & Conformiteit. Ontwerp en productie worden beheerst door GB/T 5023.5 en IEC 60227-5 voor 300/500 V flexibele snoeren (60227 IEC 52). Geleiders voldoen aan GB/T 3956 / IEC 60228 Klasse 5 — de 1,0 mm² geleider als tweeëndertig draden van 0,20 mm met R ≤ 19,5 Ω/km. Vlamgedrag wordt bewezen door GB/T 18380.12. Algemene testmethoden volgen GB 5023.1 / GB 5023.3, terwijl oppervlaktemarkering voldoet aan GB/T 6995. Kabels kunnen ook op aanvraag worden geleverd volgens IEC, BS, DIN, UL of VDE specificaties. Omdat de PVC-mantel halogeen bevat, vereisen tunnels, metrostelsels, ziekenhuizen en andere besloten openbare ruimtes een LSZH-variant.

9. Verpakking, Opslag & Logistiek. Standaard levering is 100 m per rol of doos, met op maat gemaakte lengtes op aanvraag beschikbaar. Elke rol draagt type, spanning, leveranciersidentiteit, productiejaar en sequentiële meter markering per GB/T 6995. Opslag moet plaatsvinden in droge, overdekte ruimtes bij −15 tot +40 °C, beschermd tegen direct zonlicht, vocht, oliën en scherpe voorwerpen; rollen blijven verzegeld tot installatie. Bij koude omstandigheden, conditioneer rollen binnenshuis tot ≥ 0 °C voordat ze worden afgerold. Tijdens transport moeten rollen worden beveiligd tegen rollen en impact, en het snoer mag nooit over schurend grond of scherpe randen worden gesleept.

10. Specificatie voor Inkoop. Vermeld "RVV 300/500 V 4×1.0" samen met de vereiste lengte of rolregeling, isolatiekleurcombinatie en markering voorkeuren. Specificeer de mantelkleur (zwart is standaard) en eventuele speciale kleurcodering (bijv. zwart/rood/blauw/geel-groen voor driefase plus aarde, of vier verschillende kleuren voor besturingscircuits). Vraag altijd het fabrieks testcertificaat aan om de werkelijke diameter (≈ 8,1 mm), gewicht (≈ 125 kg/km) en geleiderweerstand voor het productiebatch te bevestigen. Waar weinig rook, geen halogenen of continu flexibele constructie nodig is, bestel respectievelijk de LSZH- of H05VV5-F variant.
11. Veelgestelde Vragen over de Kabelindustrie.
- V1: Waarom een 4×1.0 snoer kiezen in plaats van een 4×0.75 of 4×1.5? De stap van 0,75 naar 1,0 verhoogt de stroombelastbaarheid van ongeveer 6 A naar 10 A en verlaagt de weerstand van 26,0 naar 19,5 Ω/km — genoeg om kleine motoren en pompschakelingen aan te drijven in plaats van alleen signalen. 1,5 mm² verhoogt de belasting tot ongeveer 16 A; kies de kleinste doorsnede die nog steeds voldoet aan de belasting- en spanningsvalvereisten om kosten en kabeldiameter te beheersen.
- V2: Wat betekent Klasse 5 flexibele geleider? Klasse 5 (GB/T 3956) is gemaakt van vele dunne draden (32 × 0,20 mm bij 1,0 mm²), wat het snoer zijn flexibiliteit en buigweerstand geeft. Klasse 2 (gebruikt in voedingskabels zoals YJV) gebruikt minder dikke draden en is veel stijver — verwissel ze nooit bij het bestellen.
- V3: Waarom is 1,0 mm² nominaal ongeveer 10 A terwijl voedingskabels veel meer dragen? Doorsnede bepaalt direct de stroomvoerende capaciteit. 1,0 mm² is een doorsnede voor flexibele snoeren voor lichte toepassingen; 2,5 mm² draagt al ongeveer 25 A en 4,0 mm² ongeveer 32 A. Overdimensioneren verhoogt onnodig kosten, diameter en kopergewicht.
- V4: Kan RVV buitenshuis worden gebruikt? Niet in zijn standaardvorm: de PVC-mantel is niet UV-gestabiliseerd en zal degraderen onder langdurige blootstelling aan zonlicht. Voor buitengebruik specificeer een UV-gestabiliseerde mantel of een gepantserde kabel. Voor begraving, gebruik een staalband gepantserde voedingskabel.
- V5: Hoe wordt de geleiderdoorsnede gekozen voor een kleine motor- of pompleiding? Selectie volgt (a) de volle-laststroom na derating, (b) de toelaatbare spanningsval (typisch ≤ 5 % voor apparaatleidingen), en (c) coördinatie met de stroomonderbreker of zekering stroomopwaarts. Een 1,0 mm² snoer ondersteunt tot ongeveer 10 A; grotere motor- of pompbelastingen vereisen 1,5 of 2,5 mm².
- V6: Koper of vertind koper geleider? Blank gegloeid koper (deze RVV) is standaard voor vaste apparaatleidingen en geeft de laagste weerstand. Vertind koper heeft de voorkeur waar de geleider kan worden blootgesteld aan vocht of waar soldeerverbindingen worden gebruikt, omdat het oxidatie weerstaat.
- V7: Waarom kan PVC slechts op 70 °C draaien terwijl XLPE op 90 °C draait? PVC is een thermoplast die verzacht en vervormt bij verhoogde temperatuur; XLPE is vernet tot een thermohardend netwerk dat zijn vorm behoudt tot 90 °C. Daarom is RVV (PVC) beperkt tot 70 °C en YJV (XLPE) tot 90 °C.
- V8: Wat is het verschil tussen RVV en RVVP? RVV is het standaard onafgeschermde ronde flexibele snoer. RVVP voegt een vertind koperen vlechtwerk afscherming toe voor onderdrukking van elektromagnetische interferentie — kies de afgeschermde variant wanneer het circuit laag-niveau analoge signalen draagt of in de buurt van lawaaierige industriële apparatuur wordt geleid.
- V9: Waarom varieert de afgewerkte diameter tussen fabrikanten voor dezelfde nominale maat? Normen stellen minimale isolatie- en mantel diktes plus elektrische prestaties, maar geen precieze buitendiameter. Stranding compactie, vulontwerp en mantel tolerantie verschillen tussen fabrieken — gepubliceerde 4×1.0 cijfers clusteren rond 8,1 mm — dus de werkelijke gemeten diameter moet worden gebruikt bij het dimensioneren van wartels en klemmen.
- V10: Welke tests bevestigen acceptatie bij levering en voor ingebruikname? Bij levering, verifieer het fabrieks testcertificaat (weerstand ≤ 19,5 Ω/km, 2,0 kV/5 min weerstand, afmetingen ≈ 8,1 mm), leesbaarheid van de mantel en integriteit van de rol. Na installatie, voltooi een isolatieweerstandstest plus een 2,0 kV AC / 5 min weerstandstest, bevestig vervolgens dat alle vier de geleiders correct zijn geïdentificeerd voordat u de stroom inschakelt.
- V11: Welke levensduur kan worden verwacht? Wanneer geïnstalleerd en gebruikt binnen de aangegeven temperatuur- en spanningslimieten, zijn PVC flexibele snoeren ontworpen voor een levensduur van ongeveer 10–15 jaar onder droge binnenomstandigheden; aanhoudende overbelasting, herhaaldelijk buigen buiten de minimale radius van 6 × OD, blootstelling aan ultraviolet licht, of gebruik boven 70 °C zal die levensduur aanzienlijk verkorten.