logo
Anhui Tongdu International Trade Co., Ltd.
Online service

Online service

Contactpersoon
+86 19056002718
WeChat QR-code
Volg ons.

V

V

Basiseigenschappen

land van herkomst
China
merknaam
TONGDU
certificaat
CE/ISO/CCC
productmodel
4×185mm²+1*95mm²

Handelseigendommen

moq
1 meter
betaalmethode
L/C, T/T
leveringscapaciteit
10000 meter per maand

Productoverzicht

Vlamvertragende XLPE-kabel 4+1 ader 4×185mm²+1*95mm² ZR-YJV Koper 0.6/1kV Kabelbenaming & Betekenis Code Betekenis ZR Verouderde prefix voor vlamvertragend; onder GB/T 19666-2019 is dit standaard klasse C (moderne equivalent: ZC). YJ XLPE (cross-linked polyethylene) isolatie V PVC buitenmantel — ...

Productdetails

Markeren:

xlpe 5-aderige kabel

,

XLPE koperen geleiderkabel

,

Vlamvertrager 5-kernkabel

Phase/Neutral conductor (×4):
Blank gegloeid koper, Klasse 2 gevlochten, 37×∅2,52 mm, geleider Ø ≈ 17,6–18,8 mm, afhankelijk van v
PE conductor (×1):
Blank gegloeid koper, Klasse 2 gevlochten, 19×∅2,52 mm, geleider Ø ≈ 12,6–13,4 mm, afhankelijk van v
Phase/Neutral conductor nominal area:
185 mm²
PE conductor nominal area:
95 mm²
Number of cores:
5 (4+1)
Phase/Neutral conductor construction:
Klasse 2, 37×∅2,52 mm
PE conductor construction:
Klasse 2, 19×∅2,52 mm
Phase/Neutral conductor diameter (approx.):
17,6–18,8 mm
PE conductor diameter (approx.):
12,6–13,4 mm
Insulation (×5):
XLPE, kleuren: bruin/zwart/grijs (L1/L2/L3), blauw (N), geel/groen gestreept (PE)
Phase/Neutral insulation thickness:
1,6 mm (185 mm²-klasse)
PE insulation thickness:
1,1 mm (klasse 95 mm²)
Diameter over phase/neutral insulated core:
20,8–22,0 mm
Diameter over PE insulated core:
14,8–15,6 mm
Filler / binder:
FR PP-vulmiddel + FR-tape
Outer sheath:
Vlamvertragend PVC (ZR-kwaliteit)
Sheath thickness:
2,1 mm (GB/T 12706 multi-core bereik van 150–240 mm²)
Overall cable diameter:
45,0 – 53,0 mm
Design outer diameter:
≈ 48,0 mm
Approx. weight:
4000 – 4800kg/km
Design weight:
≈ 4370kg/km
Cable shape:
Ronde

Productbeschrijving

Vlamvertragende XLPE-kabel 4+1 ader 4×185mm²+1*95mm² ZR-YJV Koper 0.6/1kV


Kabelbenaming & Betekenis


Code

Betekenis

ZR

Verouderde prefix voor vlamvertragend; onder GB/T 19666-2019 is dit standaard klasse C (moderne equivalent: ZC).

YJ

XLPE (cross-linked polyethylene) isolatie

V

PVC buitenmantel — vlamvertragende kwaliteit, bevat halogeen (Cl)

0.6/1 kV

Nominale spanning U₀/U = 600/1000 V; Uₘ = 1.2 kV

4×185+1×95 mm²

Vier gelijke fase/nuladers van 185 mm² koper + één gereduceerde beschermingsgeleider (PE) ader van 95 mm² koper


V


ZR-YJV 4×185+1×95 mm² — Kabel specificatie & Engineering gegevens

1. Productoverzicht & Nominale samenvatting. ZR-YJV 4×185+1×95 is een extra zware 4+1-aderige vlamvertragende kabel gebouwd voor veeleisende hoogstroom laagspanningsdistributie: vier 185 mm² gegloeide koperen fasegeleiders omringen een centrale 95 mm² koperen nul/PE-ader, elk afzonderlijk geïsoleerd met XLPE en vervolgens collectief omhuld in één ST2 PVC-buitenmantel voor 0.6/1 kV, 50 Hz bedrijf. Fabricage, routinetests en typegoedkeuring volgen GB/T 12706.1 / IEC 60502-1; aderstrenging voldoet aan GB/T 3956; de ZR-markering duidt op klasse ZC vlamvertraging volgens GB/T 19666. De uiteindelijke buitendiameter is ongeveer 62 mm en het nominale gewicht is ruwweg 8200 kg per kilometer in koper (3700 kg/km in de aluminium YJLV-variant), geleverd op 100 m rollen of houten trommels met flenzen van minimaal Ø 2000 mm — ongeveer 820 kg per 100 m.


2. Laag-voor-laag constructie (Geleider tot mantel).

Laag Constructie Wanddikte Diameter
Fasegeleider (×4) Gegloeid Cu, Klasse 2 gestrand, 37 × 2,52 mm (1+6+12+18) elk — ≈ 17,7 mm
Nulgeleider (×1) Gegloeid Cu, Klasse 2 gestrand, 19 × 2,52 mm (1+6+12) — ≈ 12,6 mm
Fase-isolatie (×4) XLPE 1,8 mm ≈ 21,3 mm
Nul-isolatie (×1) XLPE 1,6 mm ≈ 15,8 mm
Kern assemblage Centrale nul + 4 faseaders omwikkeld + PP vuller + polyester binder — ≈ 58,4 mm (afgeleid)
Buitenmantel Vlamvertragende PVC, ST2 compound, zwart 1,8 mm ≈ 62,0 mm (afgewerkt)


3. Elektrische kenmerken. Elke 185 mm² fasegeleider heeft een maximale DC-weerstand van 0,0991 Ω/km bij 20 °C, oplopend tot ongeveer 0,126 Ω/km bij het bedrijfspunt van 90 °C; de 95 mm² nul/PE is beperkt tot 0,193 Ω/km. Elke lengte doorstaat de routinematige 3,5 kV AC proefspanning met netfrequentie gedurende vijf minuten. De isolatieweerstand van de afgewerkte kabel blijft boven 36,7 MΩ·km, de volumeweerstand van XLPE overschrijdt 1×10¹² Ω·cm, en typische waarden omvatten capaciteit ≤ 0,50 μF/km, inductie ≈ 0,26 mH/km en 50 Hz AC-impedantie ≈ 0,10 Ω/km. Bij een kortsluiting van één seconde weerstaat elke 185 mm² fase ongeveer 21,3 kA (de 95 mm² nul op basis van 10,9 kA), met I = k·A/√t met k = 115 voor koper/XLPE. Met alle vier de faseaders onder spanning is de referentiebelasting 390 A in vrije lucht bij 25 °C en 325 A direct begraven bij 25 °C — technische schattingen moeten worden bevestigd aan de hand van het fabriekstestcertificaat.


Elektrische parameters


Parameter

Waarde

Opmerking

Nominale spanning U₀/U

0,6 / 1 kV

Uₘ = 1,2 kV

Proefspanning AC (5 min)

3,5 kV

Routine

Type-test spanning

4,0 kV

IEC 60502-1

DC-weerstand @20 °C (fase/nul, per ader)

≤ 0,0991 Ω/km

GB/T 3956 max, 185 mm²

DC-weerstand @20 °C (PE, per ader)

≤ 0,193 Ω/km

GB/T 3956 max, 95 mm²

AC-weerstand @90 °C (geschat, fase/nul)

≈ 0,129 Ω/km

per ader

AC-weerstand @90 °C (geschat, PE)

≈ 0,251 Ω/km

per ader

Stroombelastbaarheid in lucht (30 °C, enkele circuit, 4-aderig+1)

≈ 370–415 A

gebaseerd op 185 mm² fase

Stroombelastbaarheid in lucht (ontwerp)

≈ 385 A

groepering + omgevingscorrectie toepassen

Direct begraven (20–25 °C, bodem 1,0–1,2 K·m/W, 0,7 m)

≈ 430–475 A

gangbare catalogus 442–455 A

Ontwerp begraven belasting

≈ 448 A

bodem thermische weerstandscorrectie vereist

Kortsluitstroom (1 s, Cu, 250 °C, fase/nul)

≈ 18,5 kA

185 mm² referentie

Kortsluitstroom (1 s, Cu, 250 °C, PE)

≈ 9,5 kA

95 mm² referentie

Frequentie

50/60 Hz AC

—


4. Thermische respons & Vlamvertragende prestaties. XLPE verdraagt een continue geleidertemperatuur van 90 °C en een kortsluitpiek van 250 °C gedurende maximaal vijf seconden. De kabel is geschikt voor omgevingstemperaturen tussen −20 en +45 °C, mag niet worden afgerold bij temperaturen onder 0 °C zonder voorconditionering, en gebruikt 25 °C als referentietemperatuur van de bodem voor begraven belastingen. Vlamgedrag voldoet aan klasse ZC van GB/T 19666, bewezen door zowel de enkele kabel verticale test (GB/T 18380.12) als de categorie-C gebundelde test (GB/T 18380.35) met een vlamhoogte beperkt tot 2,5 m. De PVC-mantel is gehalogeneerd en zal rook en zuurgas uitstoten bij brand; voor projecten met lage rookontwikkeling en nul-halogeen moet WDZ-YJY worden gespecificeerd.


Kabel vlamvertragende parameters


V


Kabel isolatieparameters


V


5. Installatiepraktijk & Hantering. Bochten mogen niet kleiner zijn dan 15 keer de werkelijke buitendiameter — ongeveer 930 mm voor dit formaat. Vóór de eerste inschakeling, pas de DC-site weerstandstest toe met 4U0 = 2,4 kV gedurende 15 minuten in overeenstemming met Q/GDW 13244.1-2018. Trommels die bij opslag onder 0 °C worden gehouden, moeten binnenshuis worden opgewarmd voordat ze worden afgerold; de trekkracht moet binnen 30000 N blijven, en voor langere afstanden is een aangedreven lier met een geschikte trekklauw aan te bevelen. De 390 A (lucht) en 325 A (begraven) referenties vereisen een herwaardering wanneer de omgevingstemperatuur, kabelgroepering of thermische weerstand van de bodem afwijkt van de referentieomstandigheden. Krimpconnectoren, wartels en krimpkous-afsluitkits moeten worden afgestemd op de 17,7 mm faseader, 12,6 mm nulader en ≈ 62 mm mantel, en zowel de fase- als de nul-kortsluitweerstand moeten worden gecoördineerd met de instellingen van de stroomafwaartse beveiligingsinrichtingen.


6. Typische toepassingen. Deze doorsnede dient voor hoofdverdelingscircuits in grotere commerciële en industriële installaties: verticale stijgleidingen in hoogbouw, transformator secundaire voedingen tot ongeveer 800 kVA, motorverbindingen in het bereik van 90–132 kW, stroomkabels voor machinegereedschap en proceslijnen, verdeelpanelen in fabrieken en magazijnen, liften en roltrappen, en hulpvoedingen in lichte industriële installaties. Goedgekeurde installatiemethoden omvatten stalen of PVC-buizen, kabelgoten, kabelgoten en binnenleidingen, zowel binnenshuis als op overdekte buitenlocaties. Voor directe begraving of mechanisch blootgestelde routes wordt de met staalband gepantserde ZR-YJV22 variant aanbevolen.


7. Test- en kwaliteitsborgingsregime. Routinetests op elke lengte omvatten verificatie van de fase- en nul-DC-weerstand (≤ 0,0991 / 0,193 Ω/km bij 20 °C), de 3,5 kV AC / 5 min weerstandstest, geleidercontinuïteit over alle vijf aders en dimensionale inspectie met betrekking tot fase-isolatie ≥ 1,8 mm, nul-isolatie ≥ 1,6 mm, mantel ≥ 1,8 mm en totale diameter ≈ 62 mm. Steekproef- en typeproeven omvatten de XLPE hot-set test bij 200 ± 3 °C gedurende 15 minuten onder 0,2 MPa (belastingsrek ≤ 175 %, permanente vervorming ≤ 15 %), XLPE treksterkte ≥ 12,5 MPa met rek ≥ 200 %, PVC-mantel treksterkte ≥ 10 MPa met rek ≥ 125 %, PVC thermische stabiliteit ≥ 200 minuten bij 200 °C, vlamproeven met enkele kabel en categorie-C gebundeld, en buigingsbeoordeling. Inbedrijfstelling ter plaatse vereist isolatieweerstandsmeting, de DC 2,4 kV / 15 min weerstandstest en positieve L1/L2/L3/N/PE-identificatie vóór het schakelen. Een fabriekstestcertificaat vergezelt elke trommel.


Kabelparameters


V


Testparameters


V


8. Normen & Conformiteit. Ontwerp en productie worden beheerst door GB/T 12706.1 en IEC 60502-1 voor 0,6/1 kV geëxtrudeerde isolatie-stroomkabels. Geleiders voldoen aan GB/T 3956 / IEC 60228 Klasse 2 — de 185 mm² fase als zevenendertig draden van 2,52 mm met R ≤ 0,0991 Ω/km, en de 95 mm² nul als negentien draden van 2,52 mm met R ≤ 0,193 Ω/km. Vlamvertraging is geclassificeerd onder GB/T 19666 (ZC als standaard voor de ZR-markering) en bewezen door GB/T 18380.12 en GB/T 18380.35 categorie C. Installatieacceptatie volgt Q/GDW 13244.1-2018 en GB 50168, terwijl oppervlaktemarkering voldoet aan GB/T 6995. Kabels kunnen op aanvraag ook worden geleverd volgens IEC, BS, DIN, ICEA of JIS vereisten. Omdat de ST2 PVC-mantel halogeen bevat, vereisen tunnels, metrosystemen, ziekenhuizen en andere besloten openbare ruimtes WDZ-YJY.


Kabel doorsnede structuur


V


V


V


9. Verpakking, Opslag & Logistiek. Standaard levering is 100 m per rol of houten trommel, met op maat gemaakte lengtes op aanvraag. Elke trommel draagt type, spanning, leveranciersidentiteit, productiejaar en sequentiële meter markering per GB/T 6995. Opslag moet plaatsvinden in droge, overdekte ruimtes bij −20 tot +45 °C, beschermd tegen direct zonlicht, vocht, oliën en scherpe voorwerpen; rollen en trommels blijven verzegeld tot installatie en worden rechtop op hun flenzen opgeslagen in plaats van plat. Bij koude omstandigheden, trommels binnenshuis conditioneren tot ≥ 0 °C vóór het afrollen. Tijdens transport moeten rollen en trommels worden vastgezet tegen rollen en impact, en de kabel mag nooit over schurend grondoppervlak of scherpe randen worden gesleept.


10. Aankoop specificatie. Geef "ZR-YJV 0.6/1 kV 4×185+1×95" op samen met de vereiste lengte of trommelopstelling en markering voorkeuren. Specificeer de vlamvertragende klasse (ZC is standaard; ZA of ZB beschikbaar), mantelkleur en eventuele speciale trommelvereisten. Vraag altijd het fabriekstestcertificaat aan om de werkelijke ongewapende diameter (≈ 62 mm), gewicht (≈ 8200 kg/km) en stroombelastbaarheid voor de productbatch te bevestigen. Waar lage rookontwikkeling nul-halogeen of gepantserde constructie nodig is, bestel respectievelijk WDZ-YJY of ZR-YJV22.


11. Veelgestelde vragen over de kabelindustrie.

  • V1: Hoe verschilt 4×185+1×95 van de kleinere 4×150+1×70? Het faseoppervlak groeit van 150 naar 185 mm² (geleider van 37×2,25 tot 37×2,52 mm) en de nul van 70 naar 95 mm² (19×2,14 tot 19×2,52 mm), waardoor de nominale stroom stijgt van ongeveer 340/285 A naar 390/325 A, de afgewerkte diameter toeneemt van 57 naar 62 mm, en de kortsluitweerstand van de fase van ongeveer 17,3 naar 21,3 kA bij één seconde.
  • V2: Waarom is de nul/PE slechts 95 mm² terwijl de fasen 185 mm² zijn? In een gebalanceerd vier-draads circuit draagt de nul voornamelijk onbalans- en harmonische stroom, dus GB/T 12706.1 staat een gereduceerde ader toe in de 4+1 constructie. Waar de installatie aanzienlijke eenfasige of niet-lineaire, harmonische genererende belastingen bedient, moet een 5-aderige kabel met gelijke doorsnede worden gekozen.
  • V3: Wat betekenen ZA, ZB, ZC en ZD? Dit zijn vlamvertragende klassen in GB/T 19666, beoordeeld door de gebundelde kabeltest GB/T 18380.35 bij steeds hogere brandstofbelastingen — ZA is de meest veeleisende, ZD de minst. De kale "ZR"-markering is standaard ZC; ZA en ZB moeten bij bestelling worden aangevraagd.
  • V4: Wanneer moet een 4+1, gelijke 5-aderige, of standaard 4-aderige kabel worden gekozen? Kies 4+1 voor standaard vier-draads service met een gereduceerde nul/PE; gelijke 5-aderige (4×A+1×A) waar de nulstroom naar fase stroom verwacht wordt te naderen; standaard 4-aderige wanneer geen aparte PE-geleider in de kabel nodig is.
  • V5: Waarom verschillen lucht- en begraven belastingen, en hoe worden ze aangepast? Gepubliceerde cijfers gaan uit van 25 °C lucht of 25 °C bodem bij 1,0 K·m/W thermische weerstand met een enkel circuit. Fabrikant correctiefactoren moeten worden toegepast voor omgevingstemperatuur, groepering, begraafdiepte en bodemweerstand — luchtfactoren variëren van ongeveer 1,29 bij 20 °C tot 0,91 bij 45 °C, en bodemfactoren van 1,04 bij 20 °C tot 0,87 bij 40 °C.
  • V6: Koper of aluminium? Koper (deze kabel) levert lagere weerstand (0,0991 versus ongeveer 0,164 Ω/km bij 185 mm²), hogere stroom per mm², betere mechanische sterkte en betrouwbaardere aansluitingen; aluminium (YJLV, ≈ 3700 kg/km in dit formaat) is goedkoper en lichter, maar vereist grotere doorsneden en anti-oxidatiebehandeling bij elke verbinding.
  • V7: Waarom kan XLPE bij 90 °C draaien terwijl PVC-isolatie beperkt is tot 70 °C? Cross-linking transformeert polyethyleen in een driedimensionaal thermohardend netwerk, wat de continue geleiderbelasting verhoogt tot 90 °C en de kortsluitweerstand tot 250 °C — direct toenemend de stroombelastbaarheid van een gegeven koperen oppervlak.
  • V8: Hoe wordt de geleiderdoorsnede gekozen? Selectie wordt bepaald door (a) volledige stroombelasting na herwaardering, (b) toegestane spanningsval (typisch ≤ 5 % voor aftakcircuits), (c) kortsluitweerstand op I²t-basis (hier 21,3 kA·s per fase), en (d) coördinatie met overstroombeveiligingsinrichtingen; het meest stringente criterium bepaalt.
  • V9: Waarom varieert de afgewerkte diameter tussen fabrikanten voor hetzelfde nominale formaat? Normen stellen minimale isolatie- en mantel diktes plus elektrische prestaties, maar geen precieze totale diameter. Compactie van de strengen, ontwerp van de vuller en tolerantie van de mantel verschillen per fabriek — gepubliceerde 4×185+1×95 cijfers clusteren rond 62 mm ongewapend — dus de werkelijke gemeten diameter moet altijd worden gebruikt bij het dimensioneren van wartels, goten en buizen.
  • V10: Welke tests bevestigen de acceptatie bij levering en vóór inschakeling? Bij levering, verifieer het fabriekstestcertificaat (weerstand 0,0991/0,193 Ω/km, 3,5 kV/5 min weerstandstest, afmetingen ≈ 62 mm), leesbaarheid van de mantel en integriteit van de trommel. Na installatie, voltooi een isolatieweerstandstest plus de DC 4U0 = 2,4 kV / 15 min weerstandstest per Q/GDW 13244.1-2018, bevestig vervolgens de L1/L2/L3/N/PE-identificatie voordat de schakelaar wordt gesloten.
  • V11: Welke levensduur kan worden verwacht? Bij installatie en gebruik binnen de gestelde temperatuur- en spanningsgrenzen zijn XLPE 0,6/1 kV kabels ontworpen voor een minimale levensduur van 30 jaar; aanhoudende overbelasting, blootstelling aan ultraviolet licht, waterindringing door een beschadigde mantel, of bedrijf boven 90 °C zal die levensduur aanzienlijk verkorten.