logo
Anhui Tongdu International Trade Co., Ltd.
Usługa online

Usługa online

Osoba kontaktowa
+86 19056002718
Kod QR WeChat
Chodź za nami.

K

K

Podstawowe właściwości

kraj pochodzenia
Chiny
nazwa marki
TONGDU
świadectwo
CE/ISO/CCC
modelu produktu
4×185mm²+1*95mm²

Nieruchomości handlowe

moq
1 metr
metoda płatności
L/C, T/T
wydajność dostaw
10000 metrów miesięcznie

Podsumowanie produktu

Odporny na ogień XLPE Kabel 4+1 Rdzeń 4×185mm2+1*95mm2 ZR-YJV Miedź 0,6/1kV Oznaczenie i znaczenie kabla Kod Znaczenie ZR Wykorzystanie wzorca w celu określenia właściwości chemicznych YJ Izolacja XLPE (polyetylen połączony krzyżowo) V Powierzchnia zewnętrzna z PVC ️ odporna na płomień, zawiera ...

Szczegóły produktu

Podkreślić:

kabel 5-żyłowy xlpe

,

Przewodnik miedziany XLPE

,

k

Phase/Neutral conductor (×4):
Miedź wyżarzana, linka klasy 2, 37×∅2,52 mm, średnica przewodu ≈ 17,6–18,8 mm w zależności od zagęsz
PE conductor (×1):
Miedź wyżarzana, linka klasy 2, 19×∅2,52 mm, średnica przewodu ≈ 12,6–13,4 mm w zależności od zagęsz
Phase/Neutral conductor nominal area:
185 mm²
PE conductor nominal area:
95 mm²
Number of cores:
5 (4+1)
Phase/Neutral conductor construction:
Klasa 2, 37×∅2,52 mm
PE conductor construction:
Klasa 2, 19×∅2,52 mm
Phase/Neutral conductor diameter (approx.):
17,6–18,8 mm
PE conductor diameter (approx.):
12,6–13,4 mm
Insulation (×5):
XLPE, kolory: brązowy/czarny/szary (L1/L2/L3), niebieski (N), żółty/zielony w paski (PE)
Phase/Neutral insulation thickness:
1,6 mm (klasa 185 mm²)
PE insulation thickness:
1,1 mm (klasa 95 mm²)
Diameter over phase/neutral insulated core:
20,8–22,0 mm
Diameter over PE insulated core:
14,8–15,6 mm
Filler / binder:
Wypełniacz FR PP + taśma FR
Outer sheath:
PCV trudnopalne (klasa ZR)
Sheath thickness:
2,1 mm (wielordzeniowy GB/T 12706, zakres 150–240 mm²)
Overall cable diameter:
45,0 – 53,0 mm
Design outer diameter:
≈ 48,0 mm
Approx. weight:
4000 – 4800 kg/km
Design weight:
≈ 4370 kg/km
Cable shape:
Okrągły

Opis produktu

Odporny na ogień XLPE Kabel 4+1 Rdzeń 4×185mm2+1*95mm2 ZR-YJV Miedź 0,6/1kV


Oznaczenie i znaczenie kabla


Kod

Znaczenie

ZR

Wykorzystanie wzorca w celu określenia właściwości chemicznych

YJ

Izolacja XLPE (polyetylen połączony krzyżowo)

V

Powierzchnia zewnętrzna z PVC ️ odporna na płomień, zawiera halogen (Cl)

00,6/1 kV

Napęd nominalny U0/U = 600/1000 V; Um = 1,2 kV

4×185+1×95 mm2

Cztery równe w fazie/neutralne rdzenie z miedzi o powierzchni 185 mm2 + jedno rdzenie z redukcją ziemi ochronnej (PE) z miedzi o powierzchni 95 mm2


K


ZR-YJV 4×185+1×95 mm2

1. Przegląd produktu i podsumowanie oceny.ZR-YJV 4×185+1×95 to ekstraciężki 4+1-rdzeniowy kabel oporowy, zaprojektowany do wymagającej dystrybucji niskiego napięcia o wysokim prądzie:cztery 185 mm2 wygrzewane przewodniki fazy miedziane otaczają centralne 95 mm2 miedziane neutralne/PE rdzeń, każda oddzielnie izolowana XLPE, a następnie zbiorczo zamknięta w jednej powłokę ST2 z PVC do pracy 0,6/1 kV, 50 Hz. Produkcja, rutynowe badania i homologacja typu są zgodne z GB/T 12706.1 / IEC 60502-1; przewód jest zgodny z normą GB/T 3956; oznakowanie ZR oznacza klasę ZC opóźnienia płomienia zgodnie z normą GB/T 19666.Gotowa średnica zewnętrzna wynosi około 62 mm, a masa nominalna wynosi około 8200 kg na kilometr w miedzi (3700 kg/km w wariantzie aluminiowym YJLV), dostarczane na 100 m cewkach lub drewnianych bębnach z kołnierzami o długości co najmniej Ø 2000 mm ‡ około 820 kg na 100 m.


2. Konstrukcja warstwa po warstwie (przewodnik do płaszcza).

Warstwa Budowa Ściana Średnica
Przewodnik fazowy (×4) Zgrzewany Cu, klasa 2 z włókienami, 37 × 2,52 mm (1+6+12+18) każdy / ≈ 17,7 mm
Neutralny przewodnik (×1) Zgrzewany Cu, klasa 2 ze strunami, 19 × 2,52 mm (1+6+12) / ≈ 12,6 mm
Izolacja fazowa (×4) XLPE 10,8 mm ≈ 21,3 mm
Wymagania w zakresie bezpieczeństwa XLPE 10,6 mm ≈ 15,8 mm
Zgromadzenie rdzenia Centralnie neutralne + rdzenie 4-fazowe owinięte + wypełniacz PP + wiązacz poliestrowy / ≈ 58,4 mm (pochodzące)
Wydział: PVC przeciwzapalny, związek ST2, czarny 10,8 mm ≈ 62,0 mm (zakończone)


3Charakterystyka elektryczna.Każdy 185 mm2 przewodnik fazowy jest utrzymywany do maksymalnego oporu prądu stałego 0,0991 Ω/km w temperaturze 20 °C, wzrastając do około 0,126 Ω/km w punkcie pracy 90 °C; 95 mm2 neutralny/PE jest ograniczony do 0,193 Ω/km.Każda długość przetrwa rutynę 3.5 kV prędkość prądu przenoszonego trwa przez pięć minut. Opór izolacyjny kabli końcowych pozostaje powyżej 36,7 MΩ·km, rezystywność objętościowa XLPE przekracza 1×1012 Ω·cm,a typowe wartości obejmują pojemność ≤ 00,50 μF/km, induktancja ≈ 0,26 mH/km i impedancja prądu przemiennego 50 Hz ≈ 0,10 Ω/km. Na zwarciu jednej sekundy każda faza o średnicy 185 mm2 wytrzymuje około 21,3 kA (neutralna 95 mm2 na podstawie 10,9 kA),przy użyciu I = k·A/√t z k = 115 dla miedzi/XLPEPrzy podłączeniu wszystkich czterech rdzeni fazowych do energii obciążenie odniesienia wynosi 390 A w wolnym powietrzu w temperaturze 25 °C i 325 A bezpośrednio zakopane w temperaturze 25 °C ‡ szacunki techniczne, które mają zostać potwierdzone w świadectwie badania fabrycznego.


Parametry elektryczne


Parametry

Wartość

Uwaga:

Nomienne napięcie U0/U

00,6 / 1 kV

Um = 1,2 kV

Próbkowe napięcie prądu przemiennego (5 min)

30,5 kV

Rutyna

Napięcie badania typu

40,0 kV

IEC 60502-1

Opór prądu stałego @20 °C (fazowy/neutralny, na rdzeń)

≤ 0,0991 Ω/km

GB/T 3956 maks, 185 mm2

Odporność prądu stałego @20 °C (PE, na rdzeń)

≤ 0,193 Ω/km

GB/T 3956 maks, 95 mm2

Odporność AC @90 °C (st., fazowa/neutralna)

≈ 0,129 Ω/km

na rdzeń

Odporność AC @90 °C (est., PE)

≈ 0,251 Ω/km

na rdzeń

Narysowany prąd w powietrzu (30 °C, pojedynczy obwód, 4-rdzeniowy +1)

≈ 370 ≈ 415 A

oparte na fazie 185 mm2

Narysowany prąd w powietrzu (projekcja)

≈ 385 A

zastosowanie grupy + korekta otoczenia

Bezpośrednio zakopane (20°C do 25°C, gleba 1,0°C do 1,2 Km/W, 0,7 m)

≈ 430 ≈ 475 A

wspólny katalog 442 ̇ 455 A

Konstrukcja zakopanej klasy

≈ 448 A

wymagana korekta odporności termicznej gleby

Prąd zwarcia (1 s, Cu, 250 °C, faza/neutralna)

≈ 18,5 kA

185 mm2 odniesienia

Prąd zwarcia (1 s, Cu, 250 °C, PE)

≈ 9,5 kA

95 mm2 odniesienia

Częstotliwość

50/60 Hz AC

/


4Odpowiedź termiczna i wydajność płomienia.XLPE utrzymuje ciągłą temperaturę przewodnika w temperaturze 90 °C i toleruje szczyt zwarcia w temperaturze 250 °C przez maksymalnie pięć sekund.nie mogą być rozwinięte poniżej 0 °C bez wstępnego uwarunkowaniaZachowanie płomienia spełnia klasę ZC GB/T 19666, udowodnioną zarówno pojedynczym kablem, jak i pionowym badaniem (GB/T 18380.12) oraz badanie grupowe kategorii C (GB/T 18380)..35) o wysokości węgla ograniczonej do 2,5 m. Płaszcz PVC jest halogenowany i emituje dym i gaz kwasowy w pożarze; w projektach o niskim poziomie dymu i zerowym halogenie należy zamiast tego określić WDZ-YJY.


Parametry opóźniające ogień kabli


K


Parametry izolacji kabli


K


5Installacja i obsługa.Przed pierwszym pobudzeniem należy zastosować stan stałego prądu stałego przy 4U0 = 2.4 kV przez 15 minut zgodnie z Q/GDW 13244.1-2018. bębny przechowywane w temperaturze poniżej 0 °C muszą być ogrzewane w pomieszczeniach przed rozwinięciem; napięcie ciągnące powinno utrzymywać się w granicach 30000 N,i w przypadku dłuższych biegów zaleca się użycie koła z napędem i odpowiednim chwytem.W odniesieniu do 390 A (powietrze) i 325 A (pochowane) wymagane jest obniżenie temperatury, gdy temperatura otoczenia, grupowanie kabli lub odporność termiczna gleby odbiegają od warunków odniesienia.Drobnoustroje i zestawy termopreparatoryjne muszą być dopasowane doRdzeń fazowy o średnicy 0,7 mm, rdzeń neutralny o średnicy 12,6 mm i osłona o ≈ 62 mm oraz urządzenia przeciwdziałające krótkim przekroczeniom fazowym i neutralnym powinny być skoordynowane z ustawieniami urządzeń ochronnych w górnym rzędzie.


6Typowe aplikacje serwisowe.Przecinek ten służy głównym obwodom dystrybucyjnym w większych obiektach handlowych i przemysłowych: pionowe podnośniki w wieżowcach, transformatory wtórne do około 800 kVA,połączenia silnika w zakresie 90 ‰ 132 kW, przewody zasilania narzędzi maszynowych i linii procesowych, panele dystrybucyjne warsztatów fabrycznych i magazynów, układy zasilania windami i schodami ruchomymi oraz zasilanie pomocnicze w instalacjach przemysłu lekkiego.Zatwierdzone metody instalacji obejmują przewody stalowe lub PVCW przypadku bezpośredniego zakopania lub mechanicznie wystawionych szlaków, zaleca się wariant ZR-YJV22 opancerzony taśmą stalową.


7Testy i system zapewnienia jakości.Badania rutynowe na każdej długości obejmują weryfikację oporu fazowego i neutralnego prądu stałego (≤ 0,0991 / 0,193 Ω/km w temperaturze 20 °C), wytrzymałość 3,5 kV AC / 5 min,ciągłość przewodów przez wszystkie pięć rdzeni i inspekcja wymiarowa obejmująca izolację fazową ≥ 1.8 mm, neutralna izolacja ≥ 1,6 mm, osłona ≥ 1,8 mm i średnica całkowita ≈ 62 mm. Badania próbkowe i typu obejmują próbę XLPE na gorąco w temperaturze 200 ± 3 °C przez 15 minut w temperaturze 0 °C.2 MPa (przerwanie obciążenia ≤ 175 %), trwałe ustawione ≤ 15%), rozciąganie XLPE ≥ 12,5 MPa z wydłużeniem ≥ 200%, rozciąganie powłoki PVC ≥ 10 MPa z wydłużeniem ≥ 125%, stabilność termiczna PVC ≥ 200 minut w temperaturze 200 °C,Badania płomieni z pojedynczym kablem i z grupami kategorii CWykorzystanie w miejscu wymaga pomiaru odporności izolacyjnej, odporności prądu stałego 2,4 kV / 15 min oraz pozytywnej identyfikacji L1/L2/L3/N/PE przed włączeniem.Każdy bęben towarzyszy certyfikat badania fabrycznego.


Parametry kabli


K


Parametry badania


K


8Standardy i zgodność.Projektowanie i produkcja podlegają normom GB/T 12706.1 i IEC 60502-1 w odniesieniu do kabli zasilania izolacyjnego ekstrudowanego o napięciu 0,6/1 kV.Przewodniki spełniają wymagania normy GB/T 3956 / IEC 60228 klasa 20,52 mm z R ≤ 0,0991 Ω/km, a 95 mm2 neutralne jako dziewiętnaście przewodów o długości 2,52 mm z R ≤ 0,193 Ω/km.Odporność na płomień jest sklasyfikowana w GB/T 19666 (ZC jako domyślna oznakowanie ZR) i udowodniona w GB/T 18380.12 i GB/T 18380.35 kategorii C. Akceptacja instalacji jest zgodna z Q/GDW 13244.1-2018 i GB 50168, a oznakowanie powierzchni jest zgodne z GB/T 6995. Kable mogą być również dostarczane do IEC, BS, DIN,Wymagania ICEA lub JIS na żądaniePonieważ kurtka ST2 zawiera halogen, tunele, metropolii, szpitale i inne zamknięte miejsca publiczne wymagają WDZ-YJY.


Struktura przekroju kablowego


K


K


K


9Opakowania, magazynowanie i logistyka.Standardowa dostawa wynosi 100 m na cewkę lub drewniany bęben, z dostosowanymi długościami cięcia dostępnymi na żądanie.rok produkcji i oznaczenie metryczne sekwencyjne dla GB/T 6995Przechowywanie powinno odbywać się w suchym, pokrytym pomieszczeniu o temperaturze od -20 do +45 °C, chronionym przed bezpośrednim światłem słonecznym, wilgocią, olejami i ostrymi przedmiotami;zwoje i bębny pozostają uszczelnione do momentu instalacji i są przechowywane w pozycji pionowej na flanszach, a nie płaskichW warunkach zimnych, przed ciągnięciem, warunki bębnów w pomieszczeniach zamkniętych do temperatury ≥ 0 °C. Podczas transportu cewki i bębny muszą być zabezpieczone przed waleniem i uderzeniem,i przewód nigdy nie powinien być ciągnięty po ścierającej ziemi lub ostrych krawędziach.


10Specyfikacja zakupu.Należy podać "ZR-YJV 0,6/1 kV 4×185+1×95" wraz z wymaganą długością lub układem bębna oraz preferencjami oznakowania.kolor płaszcza i wszelkie specjalne wymagania dotyczące bębnaZawsze należy poprosić o certyfikat badania fabrycznego w celu potwierdzenia rzeczywistej średnicy niepancerzonej (≈ 62 mm), masy (≈ 8200 kg/km) i ampasacity dla serii produkcyjnej.W przypadku gdy potrzebna jest konstrukcja o niskim stężeniu dymu i zerowym halogenie lub konstrukcja opancerzona, zamówić odpowiednio WDZ-YJY lub ZR-YJV22.


11Często zadawane pytania w branży kablowej.

  • P1: Jak 4×185+1×95 różni się od mniejszego 4×150+1×70?Obszar fazy wzrasta z 150 do 185 mm2 (przewodnik z 37×2,25 do 37×2,52 mm) i neutralny z 70 do 95 mm2 (19×2,14 do 19×2,52 mm), podnosząc prąd nominalny z około 340/285 A do 390/325 A,zwiększenie średnicy końcowej z 57 do 62 mm, a podnoszenie jednosekundowego zacisku fazowego wytrzymuje od około 17,3 do 21,3 kA.
  • P2: Dlaczego neutralny/PE ma tylko 95 mm2, podczas gdy fazy mają 185 mm2?W zrównoważonym obwodzie czterodrukowym neutral przenosi głównie nierównowagę i prąd harmoniczny, więc GB/T 12706.1 pozwala na zmniejszenie rdzenia w konstrukcji 4+1.W przypadku instalacji obsługujących duże jednofazowe lub nieliniowe urządzeniaW przypadku przepływów, które generują obciążenia harmoniczne, należy wybrać kabl 5-rodzeniowy o równym przecinku.
  • P3: Co oznaczają ZA, ZB, ZC i ZD?Są to klasy opóźniające płomień określone w GB/T 19666, oceniane w ramach badania kabli zbiorczych GB/T 18380.35 przy stopniowo wyższych obciążeniach paliwem. ZA jest najbardziej wymagającą, ZD najmniej.Ogarnięte oznakowanie "ZR" jest domyślne do ZC; ZA i ZB muszą być wymagane przy zamówieniu.
  • P4: Kiedy należy wybrać kabel 4+1, równy 5 rdzeniom, czy zwykły 4 rdzeni?Wybierz 4+1 dla standardowej sieci czterodrukowej o zmniejszonej neutralności/PE; równa 5-rodzinnemu (4×A+1×A), gdzie prąd neutralny powinien zbliżać się do prądu fazowego;zwykły 4-rodnik, gdy w kablu nie jest wymagany oddzielny przewodnik PE.
  • P5: Dlaczego wartość powietrza i pochowanego powietrza różnią się i jak są one dostosowywane?W opublikowanych danych przyjmuje się 25 °C powietrza lub 25 °C gleby przy 1,0 K·m/W oporności termicznej przy jednym obwodzie.głębokość zakopania i rezystywność gleby ∼ czynniki powietrza wahają się od około 10,29 w temperaturze 20 °C do 0,91 w temperaturze 45 °C oraz współczynniki gleby od 1,04 w temperaturze 20 °C do 0,87 w temperaturze 40 °C.
  • P6: Miedź czy aluminium?Miedź (ten kabel) zapewnia mniejszą odporność (0,0991 w porównaniu z około 0,164 Ω/km przy 185 mm2), wyższy prąd na mm2, lepszą wytrzymałość mechaniczną i bardziej niezawodne zakończenia; aluminium (YJLV,≈ 3700 kg/km w tym rozmiarze) kosztuje mniej i waży mniej, ale wymaga większych przekroczeń poprzecznych i obróbki antyoksydującej w każdym złączeniu.
  • P7: Dlaczego XLPE może działać w temperaturze 90 °C, podczas gdy izolacja PVC jest ograniczona do 70 °C?Połączenie krzyżowe przekształca polietylen w trójwymiarową sieć termowymożną.który zwiększa moc ciągłego przewodnika do 90 °C i odporność na zwarcie do 250 °C .
  • P8: Jak wybiera się przekrój przewodnika?Wybór zależy od: a) prądu pełnego obciążenia po obniżeniu wartości, b) dopuszczalnego spadku napięcia (zwykle ≤ 5% dla obwodów odnośnych), c) odporności na zwarcie na podstawie I2t (21.3 kA·s na fazę tutaj), oraz d) koordynacja z urządzeniami ochronnymi przed prądem; najwyższe kryteria kontroli.
  • P9: Dlaczego średnica końcowa różni się w zależności od producenta dla tego samego wielkości nominalnej?Standardy określają minimalną grubość izolacji i osłony oraz wydajność elektryczną, ale nie dokładną średnicę.konstrukcja wypełniacza i tolerancja osłony różnią się w zależności od rośliny , tac i przewodów.
  • P10: Jakie testy potwierdzają akceptację po dostarczeniu i przed energetyzacją?Przy dostawie należy sprawdzić certyfikat badania fabrycznego (opór 0,0991/0,193 Ω/km, 3,5 kV/5 min wytrzymałość, wymiary ≈ 62 mm), czytelność kurtki i integralność bębna.przeprowadzenie badania odporności izolacyjnej plus DC 4U0 = 2.4 kV / 15 min wytrzymać na Q/GDW 13244.1-2018, a następnie potwierdzić identyfikację L1/L2/L3/N/PE przed zamknięciem przełącznika.
  • P11: Jakiego okresu trwania można się spodziewać?Kable XLPE o napięciu 0,6/1 kV, zainstalowane i obsługiwane w określonych granicach temperatury i napięcia, są zaprojektowane z myślą o minimalnej długości trwania 30 lat;Wpływ wody przez uszkodzoną osłonę, lub eksploatacja powyżej 90 °C znacznie skróci ten czas życia.