logo
Anhui Tongdu International Trade Co., Ltd.
Online service

Online service

Contactpersoon
+86 19056002718
WeChat QR-code
Volg ons.

4x10mm2+1x6mm2 XLPE koperkabel 0,6kV 1kV vlamvertrager

4x10mm2+1x6mm2 XLPE koperkabel 0,6kV 1kV vlamvertrager

Basiseigenschappen

land van herkomst
China
merknaam
TONGDU
certificaat
CE/ISO/CCC
productmodel
ZR-YJV 4x10mm²+1x6mm²

Handelseigendommen

moq
100 meter
betaalmethode
L/C, T/T
leveringscapaciteit
10000 meter per maand

Productoverzicht

ZR-YJV 4x10mm²+1x6mm² XLPE-koperkabel 0,6/1kV vlamvertragend Kabelaanduiding en betekenis Code Betekenis ZR Legacy-voorvoegsel voor vlamvertrager; onder GB/T 19666-2019 is dit standaard Klasse C (modern equivalent: ZC). YJ XLPE-isolatie (cross-linked polyethyleen). V PVC buitenmantel - vlamvertragen...

Productdetails

Markeren:

ISO 5 kernelektrische kabel

,

Zwarte 5-kern elektrische kabel

,

XLPE Geïsoleerde pvc In de schede gestoken Kabel

Phase conductor (×4):
Blank gegloeid koper, klasse 2 gevlochten, 7×∅1,35 mm, geleider Ø ≈ 4,05–4,35 mm, afhankelijk van ve
Neutral conductor (×1):
Blank gegloeid koper, Klasse 2 gevlochten, 7×∅1,04 mm, geleider Ø ≈ 3,12–3,36 mm, afhankelijk van ve
Phase conductor nominal area:
10 mm ²
Neutral conductor nominal area:
6 mm ²
Number of cores:
5 (4+1)
Phase conductor construction:
Klasse 2, 7×∅1,35 mm, IEC 60228 / GB/T 3956
Neutral conductor construction:
Klasse 2, 7×∅1,04 mm, IEC 60228 / GB/T 3956
Phase conductor diameter (approx.):
4,05–4,35 mm
Neutral conductor diameter (approx.):
3,12–3,36 mm
Insulation (×5):
XLPE
Phase/Neutral insulation thickness:
0,7 mm
Diameter over insulated core (all):
5,45 – 5,75 mm
Filler / binder:
FR PP-vulmiddel + FR-tape
Outer sheath:
Vlamvertragend PVC (ZR-kwaliteit)
Sheath thickness:
1,4 mm (GB/T 12706 multi-core ≤10 mm² bereik)
Sheath colour:
Zwart (standaard)
Overall cable diameter:
13,5 – 16,5 mm
Design outer diameter:
≈ 15,0 mm
Approx. weight:
280 – 360kg/km
Design weight:
≈ 315kg/km
Cable shape:
Ronde

Productbeschrijving

ZR-YJV 4x10mm²+1x6mm² XLPE-koperkabel 0,6/1kV vlamvertragend

 

Kabelaanduiding en betekenis

 

Code

Betekenis

ZR

Legacy-voorvoegsel voor vlamvertrager; onder GB/T 19666-2019 is dit standaard Klasse C (modern equivalent: ZC).

YJ

XLPE-isolatie (cross-linked polyethyleen).

V

PVC buitenmantel - vlamvertragend, bevat halogeen (Cl)

0,6/1 kV

Nominale spanning U₀/U = 600/1000 V; Uₘ = 1,2 kV

4×10+1×6 mm²

Vier gelijke fase/neutrale aders van 10 mm² koper + één gereduceerde aardingskern (PE) van 6 mm² koper

4x10mm2+1x6mm2 XLPE koperkabel 0,6kV 1kV vlamvertrager

ZR-YJV 4×10+1×6 mm² — Kabelspecificatie en technische gegevens

1. Productoverzicht en beoordelingssamenvatting.ZR-YJV 4×10+1×6 is een compacte, vijfaderige vlamvertragende kabel, ontworpen voor laagspanningstak- en apparatuurcircuits. Het assembleert vier koperen fasegeleiders van 10 mm² rond een centrale koperen nulleider/PE-kern van 6 mm², elk geïsoleerd in XLPE en gewikkeld in een enkele ST2 PVC-buitenmantel met een vermogen van 0,6/1 kV bij 50 Hz. Productie en kwalificatie volgen GB/T 12706.1 / IEC 60502-1, de strengen voldoen aan GB/T 3956 en de ZR-markering geeft klasse ZC vlamvertraging aan volgens GB/T 19666. De uiteindelijke diameter is ongeveer 18 mm, met een nominaal gewicht van 625 kg/km in koperen constructie (340 kg/km voor het aluminium YJLV-equivalent). De standaardlevering bestaat uit 100 m rollen of kleine houten vaten voorzien van flenzen ≥ Ø 800 mm, waarbij elke 100 m lengte ongeveer 62,5 kg weegt.

 

2. Laag-voor-laag constructie (geleider tot jas).

Laag Bouw Muur Diameter
Fasegeleider (×4) Gegloeid Cu, klasse 2 compact, elk 7 × 1,35 mm (1+6). — ≈ 3,8 mm
Neutrale geleider (×1) Gegloeid Cu, klasse 2 compact, 7 × 1,08 mm (1+6) — ≈ 3,0 mm
Fase-isolatie (×4) XLPE 1,0 mm ≈ 5,8 mm
Neutrale isolatie (×1) XLPE 0,7 mm ≈ 4,4 mm
Kern montage Centrale nulleider + 4 fase-aders rondom bekabeld + PP-vuller + polyester bindmiddel — ≈ 15,2 mm (afgeleid)
Buitenjas Vlamvertragend PVC, ST2 compound, zwart 1,4 mm ≈ 18,0 mm (afgewerkt)

 

3. Elektrische kenmerken.De vier fasegeleiders van 10 mm² zijn beperkt tot 1,83 Ω/km bij 20 °C, oplopend tot ongeveer 2,33 Ω/km bij een bedrijfstemperatuur van 90 °C; de neutraal/PE van 6 mm² is begrensd op 3,08 Ω/km. Elke productielengte ondergaat een routinematige 3,5 kV AC-stroomfrequentietest die gedurende vijf minuten zonder storingen wordt vastgehouden. De isolatieweerstand van de afgewerkte kabel blijft boven 36,7 MΩ·km, de XLPE-volumeweerstand overschrijdt 1×10¹² Ω·cm, en typische waarden omvatten capaciteit ≤ 0,55 μF/km, inductantie ≈ 0,35 mH/km en 50 Hz AC-impedantie ≈ 1,85 Ω/km. Bij een kortsluiting van één seconde kan elke fase van 10 mm² ongeveer 1,15 kA transporteren (de nulleider van 6 mm² op een basis van 0,69 kA), berekend uit I = k·A/√t met k = 115 voor koper/XLPE. Referentiebelasting, met alle vier de fasekernen bekrachtigd, bedraagt ​​65 A in de vrije lucht bij 25 °C en 55 A direct ingegraven bij 25 °C — technische schattingen voor 4+1-kabels met kleine doorsnede; verifiëren aan de hand van het testcertificaat van de fabrikant.

 

Elektrische parameters

 

Parameter

Waarde

Opmerking

Nominale spanning U₀/U

0,6 / 1 kV

Uₘ = 1,2 kV

Testspanning AC (5 min)

3,5 kV

Routine

Typetestspanning

4,0 kV

IEC 60502-1

DC-weerstand @20 °C (fase/neutraal, per kern)

≤ 1,83 Ω/km

GB/T 3956 maximaal, 10 mm²

DC-weerstand @20 °C (PE, per ader)

≤ 3,08 Ω/km

GB/T 3956 maximaal, 6 mm²

AC-weerstand @90 °C (geschat, fase/neutraal)

≈ 2,38 Ω/km

per kern

AC-weerstand @90 °C (schatting, PE)

≈ 4,00Ω/km

per kern

Stroomsterkte in lucht (30 °C, enkel circuit, 4-ader+1)

≈ 48–55 EEN

gebaseerd op een fase van 10 mm²

Stroomwaarde in lucht (ontwerp)

≈ 52 A

groepering + omgevingscorrectie toepassen

Direct begraven (20–25 °C, bodem 1,0–1,2 K·m/W, 0,7 m)

≈ 58–65 EEN

gemeenschappelijke catalogus 60–63 A

Ontwerp begraven beoordeling

≈ 61 A

Correctie van de thermische weerstand van de bodem vereist

Kortsluitstroom (1 s, Cu, 250 °C, fase/neutraal)

≈ 1,0 kA

10 mm² referentie

Kortsluitstroom (1 s, Cu, 250 °C, PE)

≈ 0,6 kA

6 mm² referentie

Frequentie

50/60 Hz wisselstroom

—

 

Kabelparameters

 

4x10mm2+1x6mm2 XLPE koperkabel 0,6kV 1kV vlamvertrager

 

Testparameters — ZR-YJV 4×10+1×6 mm²
Nee. Testitem Testconditie/methode Vereiste Type
1 Geleider DC-weerstand GB/T 3048.4, 20 °C Fase ≤ 1,83 Ω/km; Neutraal ≤ 3,08 Ω/km Routine
2 Vermogensfrequentie weerstaan 3,5 kV AC, 5 min Geen storing Routine
3 Isolatieweerstand GB/T 3048.5, 90 °C ≥ 36,7 MΩ·km Routine
4 Continuïteit van de geleider Visueel + elektrisch Alle 5 kernen continu Routine
5 Dimensionale controle Micrometer Fase-in. ≥ 1,0 mm; neutraal ≥ 0,7 mm; mantel ≥ 1,4 mm; Buitendiameter ≈ 18 mm Routine
6 XLPE hotset-test 200 ± 3 °C, 15 min, 0,2 MPa Belastingrek ≤ 175%; permanente verharding ≤ 15 % Type
7 XLPE treksterkte en rek GB/T 2951.11 Treksterkte ≥ 12,5 MPa; rek ≥ 200% Type
8 PVC-mantel trek- en rekbaarheid GB/T 2951.11 Treksterkte ≥ 10 MPa; rek ≥ 125% Type
9 Thermische stabiliteit van PVC 200 °C, HCl-ontwikkeling ≥ 200 min Type
10 Verticale vlam met één kabel GB/T 18380.12 Zelfdovend; verkoling ≤ 50 mm boven brander Type
11 Gebundelde kabelvlam (cat. C) GB/T 18380.35 Char-hoogte ≤ 2,5 m Type
12 Buigtest ≥ 15 × OD doorn Geen barst in isolatie of omhulsel Type
13 Warmtevervorming (PVC) 80 °C, 4 uur, belasting Vervorming ≤ 50% Type
14 XLPE-krimptest 130 °C, 1 uur Krimp ≤ 4% Type
15 Locatie DC-bestendig 4U0 = 2,4 kV gelijkstroom, 15 min Geen specificatie (Q/GDW 13244.1-2018) Locatie
16 Kernidentificatie Visueel + continuïteit Correcte L1/L2/L3/N/PE-identificatie Locatie

 

Structuur van de kabeldoorsnede

 

4x10mm2+1x6mm2 XLPE koperkabel 0,6kV 1kV vlamvertrager

ZR-YJV 4×10+1×6 mm² — Constructiediagram in dwarsdoorsnede (schematisch)
Gelaagde 4+1 aderopbouw van koperdraad tot PVC-mantel · nominale afmetingen volgens GB/T 12706.1 / IEC 60502-1 · afgewerkte Ø ≈ 18 mm per / / /monster met kruisreferentie
Nee. Laag Materiaal / Constructie Nominale dikte (mm) Diameter (mm) Functie / Opmerkingen
1 Fasegeleider (Cu) × 4 Gegloeid koper, klasse 2 compacte streng — 7 draden van 1,35 mm per kern (7/1,35, 1+6 lay-out), nominaal oppervlak elk 10 mm² — ≈ 3,8 (Ø elke fasekern) Lijnstroomvoerende fasegeleiders; DC-weerstand beperkt tot 1,83 Ω/km bij 20 °C
2 Neutrale geleider (Cu) × 1 Gegloeid koper, compacte streng van klasse 2 — 7 draden van 1,08 mm (7/1,08, 1+6 lay-out), nominaal oppervlak 6 mm² — ≈ 3,0 (Ø neutrale kern) Retour / PE-pad; DC-weerstand beperkt tot 3,08 Ω/km bij 20 °C
3 Fase-isolatie (XLPE) × 4 Vernet polyethyleen diëlektricum 1 ≈ 5,8 (Ø per fasekern, incl. isolatie) Elektrische isolatie; 90 °C continu vermogen; is bestand tegen 3,5 kV gedurende 5 minuten
4 Neutrale isolatie (XLPE) × 1 Vernet polyethyleen diëlektricum 0,7 ≈ 4,4 (Ø neutrale kern, incl. isolatie) Galvanische scheiding voor de nulleider/PE-geleider
5 Kern montage Neutrale kern in het midden + vier fase-aders rondom bekabeld + PP-vuller + polyester bindtape — ≈ 15,2 (Ø over gemonteerde kernen) 4+1 configuratie; afgeleid van afgewerkte Ø 18 − 2×1,4 mantel
6 Buitenmantel (PVC) Vlamvertragend PVC, ST2-compound, zwart 1.4 ≈ 18,0 (Ø afgewerkte kabel) Mechanische en vochtbescherming; ZC-vlamvertraging volgens GB/T 19666
Belangrijkste afmetingen en eigenschappen (uitgevouwen)
Afgewerkte kabeldiameter ≈ 18,0 mm /    
Geschatte kabelmassa ≈ 625 kg/km Cu-opbouw    
Geschatte massa, aluminium constructie ≈ 340 kg/km YJLV-equivalent (geschat)    
Nominale spanning 0,6/1 kV Wisselstroom 50 Hz; maximale systeemspanning Um = 1,2 kV    
Geleidertemperatuurlimieten 90 / 250 °C Continu bedrijf / kortsluiting (≤ 5 s)    
Minimale buigradius (meeraderig) ≥ 15 × buitendiameter ≈ 270 mm OD = werkelijke afgewerkte kabeldiameter    
Vlamvertragende classificatie ZC (ZR) — Volgens GB/T 19666    
Kortsluitstroom, fase (1 s) ≈ 1,15 kA I = k·A/√t, k=115 voor Cu/XLPE    
Kortsluitstroom, nulleider (1 s) ≈ 0,69 kA 6 mm² neutraal, zelfde k-factor    
AC-impedantie @ 50 Hz ≈ 1,85 Ω/km √(R² + X²); R-dominant (geschat)    
Capaciteit (typisch) ≤ 0,55 μF/km Per fase kern (geschat)    
Inductie (typisch) ≈ 0,35 mH/km Meeraderige kabel (geschat)    
Luchtcapaciteit @ 25 °C ≈ 65 A 4 fasekernen geladen, Cu (geschat)    
Begraven capaciteit @ 25 °C ≈ 55 A 4 fasekernen geladen, Cu (geschat)    
Maximale trekspanning ≤ 1600 N 40 N/mm² kernoppervlak van de hoofdfase (geschat)    
Schematisch - niet op exacte schaal. Afgewerkte Ø ≈ 18 mm en gewicht ≈ 625 kg/km uit / / /kruisverwijzing; geleider-/isolatiediameters berekend op basis van GB/T 3956 en GB/T 12706.1; stroomsterkte 65/55 A is een technische schatting voor 4+1-kabels met kleine doorsnede. Waarden gemarkeerd met (geschat) vereisen bevestiging op basis van het fabriekstestcertificaat.

 

 

4x10mm2+1x6mm2 XLPE koperkabel 0,6kV 1kV vlamvertrager

 

4. Thermische respons en vlamprestaties.XLPE ondersteunt een continue geleidertemperatuur van 90 °C en een kortsluitpiek van 250 °C voor een duur tot vijf seconden. De kabel is geschikt voor gebruiksomgevingen tussen −20 en +45 °C, mag niet onder de 0 °C worden gelegd zonder voorverwarmen, en gebruikt 25 °C als referentiebodemtemperatuur voor ondergrondse waarden. Het vlamgedrag voldoet aan klasse ZC van GB/T 19666, bewezen door zowel de verticale test met één kabel (GB/T 18380.12) als de categorie-C gebundelde test (GB/T 18380.35) met een brandhoogte beperkt tot 2,5 m. De PVC-mantel is gehalogeneerd en zal bij brand rook en zuur gas produceren; projecten die rookarme en halogeenvrije prestaties vereisen, moeten WDZ-YJY specificeren.

 

5. Installatiepraktijk en -hantering.Bochten mogen niet kleiner zijn dan 15 keer de werkelijke buitendiameter – ongeveer 270 mm voor deze maat. Vóór de eerste inschakeling moet de DC-plaatsweerstand bij 4U0 = 2,4 kV gedurende 15 minuten worden toegepast in overeenstemming met Q/GDW 13244.1-2018. Vaten die in een koude opslag onder 0 °C worden bewaard, moeten vóór het afrollen op temperatuur worden gebracht; De trekspanning moet binnen 1600 N worden gehouden. De referenties van 65 A (lucht) en 55 A (begraven) vereisen reductie wanneer de omgevingstemperatuur, kabelgroepering of thermische weerstand van de bodem afwijken van de referentieomstandigheden. Krimpschoenen, wartels en krimpkousafsluitsets moeten worden geselecteerd voor de 3,8 mm fasekern, 3,0 mm neutrale kern en ≈ 18 mm mantel, en zowel de fase- als de neutrale kortsluitweerstand moeten worden gecoördineerd met de instellingen van het stroomopwaartse beveiligingsapparaat.

 

6. Typische servicetoepassingen.Deze dwarsdoorsnede is het werkpaard van de bouw- en lichtindustriële distributie: vertakte circuits die subpanelen voeden, stroomkabels voor apparatuur, motoraansluitingen in het bereik van 5–15 kW, verlichting en stopcontactdistributie in commerciële en residentiële gebouwen, voedingen van schakelpanelen, werkplaats- en laboratoriumcircuits en hulpstroomaansluitingen. Goedgekeurde installatiemethoden omvatten kabelgoten (staal of PVC), kabelgoten, goten en binnenkanalen, zowel binnen als op overdekte buitenlocaties. Voor directe ingraving of mechanisch blootgestelde kabelgeleiding wordt de met staalband gepantserde ZR-YJV22-variant aanbevolen.

 

4x10mm2+1x6mm2 XLPE koperkabel 0,6kV 1kV vlamvertrager

 

7. Test- en kwaliteitsborgingsregime.Routinetests op elke lengte omvatten verificatie van de fase- en neutrale DC-weerstand (≤ 1,83 / 3,08 Ω/km bij 20 °C), de 3,5 kV AC / 5 min-weerstand, geleidercontinuïteit over alle vijf kernen en dimensionale inspectie met betrekking tot fase-isolatie ≥ 1,0 mm, neutrale isolatie ≥ 0,7 mm, mantel ≥ 1,4 mm en totale diameter ≈ 18 mm. Monster- en typetesten omvatten de XLPE-proef met warme uitharding bij 200 ± 3 °C gedurende 15 minuten onder 0,2 MPa (rek bij belasting ≤ 175%, permanente verharding ≤ 15%), XLPE-treksterkte ≥ 12,5 MPa met rek ≥ 200%, PVC-manteltreksterkte ≥ 10 MPa met rek ≥ 125%, thermische stabiliteit van PVC ≥ 200 minuten bij 200 °C, tests met enkele kabel en gebundelde vlam van categorie C, en buigbeoordeling. Voor de inbedrijfstelling ter plaatse zijn een isolatieweerstandsmeting, de DC 2,4 kV / 15 min-weerstand en een positieve L1/L2/L3/N/PE-identificatie vóór het schakelen vereist. Bij elke trommel wordt een fabriekstestcertificaat meegeleverd.

 

Vlamvertragende parameters

 

4x10mm2+1x6mm2 XLPE koperkabel 0,6kV 1kV vlamvertrager

 

Isolatieparameters

 

4x10mm2+1x6mm2 XLPE koperkabel 0,6kV 1kV vlamvertrager

 

8. Normen en conformiteit.Ontwerp en productie vallen onder GB/T 12706.1 en IEC 60502-1 voor 0,6/1 kV geëxtrudeerde stroomkabels. Geleiders voldoen aan GB/T 3956 / IEC 60228 Klasse 2 - de fase van 10 mm² als zeven draden van 1,35 mm met R ≤ 1,83 Ω/km, en de neutraal van 6 mm² als zeven draden van 1,08 mm met R ≤ 3,08 Ω/km. Vlamvertraging is geclassificeerd onder GB/T 19666 (ZC als standaard voor de ZR-markering) en bewezen door GB/T 18380.12 en GB/T 18380.35 categorie C. Installatieacceptatie volgt Q/GDW 13244.1-2018 en GB 50168, terwijl oppervlaktemarkering voldoet aan GB/T 6995. Kabels kunnen ook worden geleverd aan IEC, BS-, DIN-, ICEA- of JIS-vereisten op aanvraag. Houd er rekening mee dat de ST2 PVC-mantel halogeen bevat — voor tunnels, metrosystemen, ziekenhuizen en andere besloten openbare ruimtes is WDZ-YJY de juiste specificatie.

 

9. Verpakking, opslag en logistiek.Standaardlevering is 100 m per rol of kleine houten trommel, op maat gemaakte lengtes zijn op aanvraag verkrijgbaar. Elke trommel is voorzien van type, spanning, fabrikant, productiejaar en sequentiële metermarkering volgens GB/T 6995. Opslag moet plaatsvinden in een droge, overdekte ruimte bij −20 tot +45 °C, beschermd tegen direct zonlicht, vocht, olie en scherpe voorwerpen; spoelen en vaten blijven tot de installatie afgedicht en worden rechtop op hun flenzen opgeslagen in plaats van plat. Bij koude omstandigheden moeten de vaten binnen worden geconditioneerd tot ≥ 0 °C voordat ze worden getrokken. Tijdens het transport moeten rollen en trommels worden beveiligd tegen rollen en stoten, en de kabel mag nooit over schurende grond of scherpe randen worden gesleept.

 

4x10mm2+1x6mm2 XLPE koperkabel 0,6kV 1kV vlamvertrager

 

10. Inkoopspecificatie.Vermeld "ZR-YJV 0,6/1 kV 4×10+1×6" samen met de gewenste lengte of trommelopstelling en markeringsvoorkeuren. Specificeer de vlamvertragende klasse (ZC is standaard; ZA of ZB beschikbaar), mantelkleur en eventuele speciale drumvereisten. Vraag altijd het fabriekstestcertificaat aan om de werkelijke ongepantserde diameter (≈ 18 mm), het gewicht (≈ 625 kg/km) en de capaciteit voor de productiebatch te bevestigen. Als een rookarme, halogeenvrije of gepantserde constructie nodig is, bestel dan respectievelijk WDZ-YJY of ZR-YJV22.

 

11. Veelgestelde vragen over de kabelindustrie.

  • Vraag 1: Wat onderscheidt YJV, ZR-YJV, YJV22 en WDZ-YJY van elkaar?YJV staat voor de XLPE-geïsoleerde PVC-omhulde basiskabel; ZR-YJV voegt vlamvertragende eigenschappen toe (standaard klasse ZC); YJV22 introduceert een stalen tape-pantser tussen het geheel en de schede voor directe ingraving en mechanische robuustheid; WDZ-YJY vervangt PVC door een halogeenvrije, rookarme mantel, bedoeld voor afgesloten openbare ruimtes.
  • Vraag 2: Wat is de betekenis van ZA, ZB, ZC en ZD?Dit zijn vlamvertragende klassen gedefinieerd in GB/T 19666, beoordeeld via de gebundelde kabeltest GB/T 18380.35 bij steeds hogere brandstofbelastingen - ZA is het meest veeleisend, ZD het minst. De kale "ZR"-markering is standaard ZC; ZA en ZB moeten tijdens de bestelfase expliciet worden aangevraagd.
  • Vraag 3: Waarom is de nulleider/PE-geleider slechts 6 mm² terwijl de fasen 10 mm² zijn?In een gebalanceerd vierdraadscircuit voert de nulleider voornamelijk onbalans en harmonische stroom, dus GB/T 12706.1 staat een kleinere kern toe in de 4+1-constructie. Als de installatie substantiële eenfasige of niet-lineaire, harmonische genererende belastingen dient, moet een 5-aderige kabel met gelijke doorsnede worden overwogen.
  • Vraag 4: Wanneer moet een 4+1, 5-aderige gelijke of 4-aderige kabel worden gekozen?Kies 4+1 voor standaard vierdraadsservice met een verminderde nulleider/PE; 5-core gelijk (4×A+1×A) waarbij verwacht wordt dat de neutrale stroom de fasestroom zal benaderen; gewoon 4-aderig voor toepassingen waarbij geen aparte PE-geleider in de kabel nodig is.
  • Vraag 5: Waarom verschillen de lucht- en ondergrondse stroomwaarden, en hoe worden deze aangepast?Gepubliceerde cijfers gaan uit van 25 °C lucht of 25 °C grond bij een thermische weerstand van 1,0 K·m/W met een enkel circuit. Er moeten correctiefactoren van de fabrikant worden toegepast voor de omgevingstemperatuur, kabelgroepering, ingraafdiepte en bodemweerstand; luchtfactoren variëren van ongeveer 1,29 bij 20 °C tot 0,91 bij 45 °C, en bodemfactoren van 1,04 bij 20 °C tot 0,87 bij 40 °C.
  • Q6: Koperen of aluminium geleider?Koper (deze kabel) levert een lagere weerstand (1,83 versus ongeveer 3,08 Ω/km bij 10 mm²), hogere stroom per mm², superieure mechanische sterkte en betrouwbaardere aansluitingen; aluminium (YJLV, ≈ 340 kg/km in deze maat) kost minder en weegt minder, maar vereist grotere doorsneden en een anti-oxidatiebehandeling bij elke verbinding.
  • Vraag 7: Waarom kan XLPE werken bij 90 °C terwijl PVC-isolatie beperkt is tot 70 °C?Het verknopingsproces transformeert polyethyleen in een driedimensionaal thermohardend netwerk, waardoor de continue geleiderwaarde wordt verhoogd tot 90 °C en de kortsluitweerstand tot 250 °C, waardoor de beschikbare capaciteit vanuit een bepaald kopergebied direct wordt vergroot.
  • Vraag 8: Hoe wordt de doorsnede van de geleider bepaald?De selectie wordt bepaald door (a) stroom bij volledige belasting na toepassing van reductiefactoren, (b) toelaatbare spanningsval (doorgaans ≤ 5% voor vertakte circuits), (c) kortsluitvastheid op I²t-basis (hier 1,15 kA·s per fase), en (d) coördinatie met overstroombeveiligingsapparatuur; de strengste criteriumcontroles.
  • Vraag 9: Waarom varieert de uiteindelijke diameter van fabrikant tot fabrikant voor dezelfde nominale maat?Normen schrijven minimale isolatie- en manteldiktes voor, samen met elektrische prestaties, maar geen precieze totale diameter. De verdichting van de strengen, het ontwerp van de vulstof en de tolerantie van de omhulsels verschillen per plant. De gepubliceerde cijfers van 4×10+1×6 clusteren ongeveer 18 mm ongewapend. Daarom moet altijd de daadwerkelijk gemeten diameter worden gebruikt bij het dimensioneren van klieren, trays en leidingen.
  • Vraag 10: Welke tests bevestigen de aanvaardbaarheid bij levering en vóór inschakeling?Controleer bij levering het fabriekstestcertificaat (weerstand 1,83/3,08 Ω/km, 3,5 kV/5 min weerstand, afmetingen ≈ 18 mm), leesbaarheid van de mantel en integriteit van de trommel. Voer na de installatie een isolatieweerstandstest uit plus de DC 4U0 = 2,4 kV / 15 min. weerstand volgens Q/GDW 13244.1-2018, en bevestig vervolgens de L1/L2/L3/N/PE-identificatie voordat u de onderbreker sluit.
  • Vraag 11: Welke levensduur kan worden verwacht?Wanneer geïnstalleerd en gebruikt binnen de aangegeven temperatuur- en spanningslimieten, zijn XLPE 0,6/1 kV-kabels ontworpen voor een minimale levensduur van 30 jaar; aanhoudende overbelasting, blootstelling aan ultraviolette straling, binnendringen van water via een beschadigde behuizing of gebruik boven 90 °C zullen die levensduur aanzienlijk verkorten.