RVVP 4x1.0mm² Afgeschermde Controlekabel voor PLC, Instrument en Industriële Signaaloverdracht
Productoverzicht
Productdetails
Productbeschrijving
RVVP 4x1,0 mm² afgeschermde besturingskabel voor PLC-, instrument- en industriële signaaloverdracht
Kabelaanduiding en betekenis
|
Code |
Betekenis |
|---|---|
|
R |
Flexibel snoer |
|
V |
PVC-isolatie |
|
V |
PVC-mantel |
|
P |
Koperen gevlochten schild |
|
4×1,0 mm² |
Vier aders van 1,0 mm² koperen geleider |
Bouw: Vier fijndradige koperen geleiders van 1,0 mm², PVC-isolatie op elke ader, samen gelegd, vertinde koperen gevlochten afscherming (≥80% dekking) over de op elkaar gelegde aders, PVC buitenmantel.
Toepasselijke normen
- GB/T 5023.5-2008 / IEC 60227-5 — Polyvinylchloride geïsoleerde kabels — Flexibele kabels (snoeren)
- GB/T 3956-2008 / IEC 60228 - Geleiders van geïsoleerde kabels (flexibele klasse 5)
- GB/T 18380.3 / IEC 60332-3 — Vlamvertragend (Categorie A/B/C zoals gespecificeerd)
- GB/T 5023.2-2008 / IEC 60227-2 — Testmethoden
RVVP 4×1,0 mm² — Flexibele afgeschermde signaal- en voedingskabel — Specificatie
1. Overzicht en beoordelingen
RVVP 4×1.0 is een 4-aderige afgeschermde signaal- en voedingskabel met een vermogen van 300/500 V. Hij maakt gebruik van puur gegloeid blank koper (niet vertind) voor zowel de geleider als de vlecht, waardoor de geleidbaarheid wordt gemaximaliseerd. De vier kernen van 1,0 mm² zijn in quad-formatie geplaatst en combineren signaaloverdracht met een kleine stroomcapaciteit – genoeg voor 4-draads slimme sensoren over langere runs, Modbus RTU-netwerken en 0-10V-signaalcircuits met hulpvoeding. De vlecht onderdrukt EMI/RFI van nabijgelegen VFD's en motoren. Buitendiameter ≈ 9,5 mm, ≈ 85 kg/km (geschat), ≈ 6–8 A. Maximale geleidertemperatuur 70 °C, -15 tot +70 °C. Bedoeld voor droge binnensignalen en circuits met klein vermogen; voor gebruik in vochtige omstandigheden of buiten, specificeer een vertinde kopervariant.
2. Constructiestapel (binnen → buiten, uitgevouwen)
| Laag / Functie | Bouwen | Functie |
|---|---|---|
| Geleider (×4) | Zuiver gegloeid Cu, klasse 5, 32×0,20 mm per kern | R ≤ 19,5 Ω/km, signaal + klein vermogen |
| Isolatie | PVC ≈ 0,6 mm per kern | 300/500 V diëlektrisch, 4-draads codering |
| Binnenmantel | PVC + vulmiddel ≈ 0,6 mm | Rond strooisel voor quad-core leg |
| Gevlochten schild | Zuiver Cu, ≈ 85% dekking | Lage overdrachtsimpedantie voor signaal + vermogen |
| Buitenjas | PVC ≈ 0,9 mm | Slanke, flexibele bescherming tegen olie/slijtage |
3. Elektrische kenmerken
DC-weerstand ≤ 19,5 Ω/km bij 20 °C per GB/T 3956 Klasse 5 puur koper — ongeveer 25% lager dan 0,75 mm², waardoor langere sensorlooptijden en een klein actuatorvermogen mogelijk zijn. Nominale spanning 300/500 V. Geschatte stroomsterkte ≈ 6–8 A in vrije lucht bij 30 °C. Isolatieweerstand ≥ 20 MΩ·km. Routinematige AC-bestendigheidstest bij 2000 V gedurende 5 minuten. Typische capaciteit ≈ 140 pF/m bij 1 kHz. De puur koperen vlecht biedt ≈ 60–70 dB afscherming bij 30–1000 MHz. Spanningsval ≈ 1,95 V per 100 m bij 10 A — geschikt voor 24 V DC-sensorvermogens tot 30–50 m.
Isolatie- en mantelgegevens
|
Eigendom |
Waarde |
|---|---|
|
Isolatie materiaal |
PVC (type TI2) |
|
Materiaal buitenmantel |
PVC (type TM2) |
|
Materiaal afschermen |
Vertind koperen vlechtwerk |
|
Lange termijn servicetemp. |
70 °C (continu) |
|
Max. geleider temp. (normaal) |
70 °C |
|
Kortsluittemp. (≤5 s) |
160 °C |
|
Noodoverbelastingstemp. |
100 °C (≤1 uur) |
|
Testspanning AC (5 min) |
2,0 kV |
|
Diëlektrische sterkte |
≥ 20 kV/mm |
|
Volumeweerstand @20 °C |
≥ 1×10¹² Ω·cm |
|
Schild |
Vertind koperen vlechtwerk, ≥ 85% dekking (EMI/RFI-bescherming) |
Elektrische parameters
|
Parameter |
Waarde |
Opmerking |
|---|---|---|
|
Nominale spanning U₀/U |
300 / 300 V |
GB/T 5023.5 (besturing/signaal) |
|
Max. systeem spanning |
350 V AC / 500 V DC |
— |
|
Testspanning AC (5 min) |
2,0 kV |
Routinetest |
|
DC-weerstand @20 °C |
≤ 19,5 Ω/km per kern |
GB/T 3956 Klasse 5 Cu max (1,0 mm²) |
|
AC-weerstand @70 °C (geschat) |
≈ 24,4 Ω/km per kern |
— |
|
Stroomsterkte in lucht (30 °C) |
Controle/laag vermogen: 7 A per kern (aanbevolen max.) |
conservatieve controlebeoordeling |
|
Stroomsterkte in lade (30 °C) |
Controle/laag vermogen: 8 A per kern |
— |
|
Gelijkstroomcapaciteit |
7 EENper kern |
— |
|
Kortsluitstroom (1 s, Cu, 160 °C) |
≈ 110 A per ader |
— |
|
Capaciteit (kern-tot-kern, ca.) |
≈ 0,13 µF/km |
PVC |
|
Capaciteit (kern tot schild, ca.) |
≈ 0,21 µF/km |
PVC |
|
Inductieve reactantie (ongeveer) |
≈ 0,07 Ω/km |
bij 50 Hz |
|
Frequentie |
DC / tot 100 MHz (signaal) |
— |
|
Karakteristieke impedantie (ca.) |
50 – 70 Ω |
signaalreferentie |
|
Verzwakking (bij 1 MHz, ongeveer) |
≈ 0,7 dB/100 m |
— |
Referentiewaarden: RVVP 4×1,0 bij 7 A per kern, 24 V DC → maximale belasting ≈168 W per kern (apparaatvoeding met laag vermogen). Bij 230 V AC → maximale belasting ≈1.610 VA per kern (niet aanbevolen voor vermogen).
4. Thermisch en vlamgedrag
Bedrijfsbereik -15 tot +70 °C continu. Bestand tegen kortsluiting tot 160 °C gedurende ≤ 5 seconden. PVC-isolatie en -mantel zijn vlamvertragend volgens IEC 60332-1. De kabel bevat halogeen (PVC) en stoot bij verbranding HCl-gas uit; vermijd deze in afgesloten schakelruimtes. Voor openbare of besloten ruimtes specificeert u LSZH-alternatieven. De Type ST-mantel van 0,9 mm is oliebestendig voor paneel- en machinebedrading. Opmerking: kaal, puur koper oxideert in vochtige omgevingen. Installeer het apparaat op droge plaatsen binnenshuis of op locaties die beschermd zijn tegen leidingen. UV-bestendigheid is beperkt.
Temperatuurkenmerken
|
Eigendom |
Waarde |
|---|---|
|
Max. geleider bedrijfstemp. |
70 °C (continu) |
|
Max. kortsluiting temp. (≤5 s) |
160 °C |
|
Noodoverbelastingstemp. |
100 °C (≤1 uur) |
|
Min. installatie omgevingstemp. |
−15 °C |
|
Service omgevingsbereik |
−15 °C tot +70 °C |
|
Buigtemp. bereik |
−5 °C tot +70 °C |
Brandgedrag (RVVP — PVC, niet-rookarm)
|
Eigendom |
Waarde / Vereiste |
|---|---|
|
Vlamvertragend |
GB/T 18380.3 / CEI 60332-3 (Categorie A/B/C zoals gespecificeerd) |
|
Halogeengehalte |
Bevat halogeen (PVC) |
|
Rookdichtheid |
Niet rookarm (IEC 61034-2 niet van toepassing) |
|
Corrosiviteit |
Bijtend (HCl-emissie uit PVC) |
|
Toxiciteit |
Giftige dampen bij verbranding (CO, HCl) |
|
EMI-afscherming |
Uitstekend (vertind kopervlechtwerk, ≥85% dekking) |
|
UV-bestendigheid |
Arm (PVC degradeert buiten, gebruik leiding of UV-bestendig) |
|
Waterbestendigheid |
Beperkt (PVC-mantel) |
5. Installatiepraktijk en -hantering
Minimale buigradius ≥ 6×OD ≈ 57 mm voor vaste installatie; 12×OD ≈ 114 mm voor sleepkettingtoepassingen. Dankzij de buitendiameter van 9,5 mm en 85 kg/km is de kabel gemakkelijk te geleiden in bedieningspanelen, door leidingen en langs machineframes. Sluit bij het afsluiten de gevlochten afscherming aan één uiteinde (of beide uiteinden, afhankelijk van het systeemontwerp) aan op de aarde met behulp van een afschermingswartel of aardingsdraad. Gebruik kleine adereindhulzen op de 32-aderige geleiders. Leid de kabel minimaal 200 mm uit de buurt van motorkabels met hoog vermogen. Controleer na de installatie de isolatieweerstand, de continuïteit van de afscherming en de 4-draads polariteit voordat u de spanning inschakelt.
Mechanische en installatieparameters
|
Parameter |
Waarde |
Opmerkingen |
|---|---|---|
|
Minimale buigradius |
≥ 6 × buitendiameter → ≈ 56 mm bij Ø9,4 mm |
flexibele kabel |
|
Max. spanning trekken |
15 N per kern (1,0 mm² × 15 N/mm²) |
Cu-geleiderlimiet |
|
Directe begrafenis |
Niet aanbevolen (PVC, niet-UV, waterindringing) |
— |
|
Opbouwmontage |
Kabelgoot, kabelgoot, draagprofiel, DIN-rail |
— |
|
Leiding-ID |
≥ 25 mm |
— |
|
Bevestiging |
kabelbinders, klemmen, clips |
— |
|
Slagvastheid |
Laag (PVC) |
— |
|
Waterbestendigheid |
Beperkt (PVC-mantel) |
— |
|
UV-bestendigheid |
Arm (alleen binnen/leiding) |
— |
|
Flex leven |
Uitstekend (Klasse 5 fijnstrengig) |
flexibele routering |
|
Beëindigingsnota |
Schroefklemmen, IDC-connectoren, D-sub, klemmenblokken |
— |
6. Typische servicetoepassingen
4-draads slimme druk- en temperatuursensoren over langere afstanden (20–50 m), Modbus RTU-sensornetwerken, 0-10V signaalcircuits met hulpvoeding, 4–20 mA zenders met afzonderlijke voeding, voeding voor kleine magneetkleppen en actuatoren, en onderlinge verbinding tussen bedieningspanelen en veldinstrumenten. De doorsnede van 1,0 mm² draagt iets meer stroom dan 0,75 mm², wat geschikt is voor toepassingen waarbij één kern een kleine slimme sensor of solenoïde moet voeden, terwijl de andere drie het signaal, de compensatie en de aarde dragen. Bijzonder geschikt in de buurt van frequentieregelaars, servomotoren en lasapparatuur, waar de gevlochten afscherming elektromagnetische interferentie onderdrukt. Niet voor: wisselstroomdistributie, hogesnelheidsveldbus, directe ingraving of UV-blootstelling buitenshuis.

7. Test- en kwaliteitsborgingsregime
Routinetests (100% productie): DC-weerstand, AC-spanningsbestendigheid (2000 V/5 min), isolatieweerstand, geleiderconstructie, wanddikte, maatcontrole, leesbaarheid van de print, massa per lengte, uiterlijk en verpakking. Typetests (per batch / materiaalwissel): dekking van het schild, veroudering door hitte (100 °C/7 dagen), koude buiging (-15 °C), treksterkte van de mantel, vlamvertraging en doeltreffendheid van de afscherming. Elke rol wordt geleverd met een fabriekstestcertificaat, ROHS- en REACH-verklaringen. De classificatie voor 300/500 V maakt gebruik van een weerstandstest van 2000 V.
Kabelparameters
| RVVP 4×1,0 mm² — Volledig parameterblad | ||||
| Afgeschermde flexibele signaal-+voedingskabel · 300/500 V · zuiver gegloeid Cu klasse 5 · PVC-isolatie/mantel · zuiver Cu-vlechtwerk ≈ 85% · 4-aderige quad-formatie · GB/T 9330 / IEC 60227 | ||||
| Sectie | Parameter | Waarde | Eenheid | Opmerkingen / Standaard |
| 01 · Identificatie | ||||
| Kabeltype | RVVP | — | Flexibel puur Cu, PVC-binnenzijde, PVC-mantel, gevlochten afscherming | |
| Nominale spanning (U0/U) | 300/500 | V | Signaal / klein vermogen / slimme sensoren | |
| Aantal kernen | 4 | — | 4 kernen, quad-formatie, kleurgecodeerd | |
| Nominale doorsnede | 1,0 | mm² | Per kern, Klasse 5 flexibel | |
| Materiaal geleider | Zuiver gegloeid koper (kaal) | — | Klasse 5 volgens GB/T 3956, niet vertind | |
| Isolatie materiaal | PVC (type SP) | — | Geschikt voor 70 °C, wanddikte van 0,6 mm | |
| Schild | Zuiver koperen vlechtwerk | — | ≈ 85% dekking, lage overdrachtsimpedantie | |
| Materiaal buitenmantel | PVC (type ST) | — | Olie-/slijtvast, 0,9 mm | |
| Standaard referentie | GB/T 9330 / CEI 60227 / UL 2464 | — | Geharmoniseerde besturingskabel | |
| 02 · Dirigent | ||||
| Stranding | 32 × 0,20 mm | — | Klasse 5 puur koper per kern | |
| Diameter geleider | ≈ 1,28 | mm | Per kern, streng gelegd | |
| DC-weerstand @ 20 °C | ≤ 19,5 | Ω/km | Maximaal per GB/T 3956 (puur Cu) | |
| Geleider oppervlak | Blank puur koper | — | Niet vertind; voor droog gebruik binnenshuis | |
| 03 · Isolatie | ||||
| Isolatietype | PVC (type SP) | — | Zacht PVC, 70 °C | |
| Isolatie dikte | ≈ 0,6 | mm | Nominaal | |
| Geïsoleerde kern Ø | ≈ 2,5 | mm | Per kern | |
| Isolatieweerstand | ≥ 20 | MΩ·km | Bij 20 °C | |
| 04 · Schild en binnenmantel | ||||
| Materiaal binnenmantel | PVC + polyestervuller | — | Beddengoed over quad-core gelegd | |
| Dikte van de binnenmantel | ≈ 0,6 | mm | Nominaal | |
| Schildtype | Zuivere Cu-vlecht | — | Geweven over de binnenmantel | |
| Schild dekking | ≈ 85 | % | Typisch | |
| Afschermende effectiviteit | ≈ 60–70 | dB | Bij 30–1000 MHz | |
| 05 · Buitenjas | ||||
| Materiaal jas | PVC (type ST) | — | Olie-/slijtvast | |
| Dikte van de jas | ≈ 0,9 | mm | Nominaal | |
| Totale afgewerkte diameter | ≈ 9,5 | mm | 4-aderige afgeschermde signaal+voedingskabel | |
| Geschatte kabelmassa | ≈ 85 | kg/km | Zuiver Cu + PVC + vlecht | |
| Massa per 100 m | ≈ 8,5 | kg/100 meter | Voor het laden van rollen | |
| 06 · Elektrisch | ||||
| Nominale spanning | 300/500 | V | Signaal / klein vermogen | |
| Testspanning (AC) | 2000 | V AC | Routine van 5 minuten | |
| DC-weerstand @ 20 °C | ≤ 19,5 | Ω/km | Volgens GB/T 3956 (puur Cu) | |
| Ampacity (vrije lucht) | ≈ 6–8 | A | 1,0 mm², 70 °C | |
| Spanningsval @ 10 A / 100 m | ≈ 1,95 | V | ik × R | |
| Capaciteit (kern-kern) | ≈ 140 | pF/m | Op 1 kHz | |
| 07 · Thermisch en mechanisch | ||||
| Max. continue geleidertemp. | 70 | °C | Normale dienst | |
| Kortsluittemp. (≤5 s) | 160 | °C | Koperlimiet | |
| Min. omgevingstemp. | -15 | °C | Vaste installatie | |
| Min. buigradius | ≥ 6 × buitendiameter ≈ 57 | mm | Vast; 12× voor verplaatsing | |
| Halogeengehalte | Halogeenhoudend | — | PVC-compound | |
| 08 · Vlam & Milieu | ||||
| Vlamvertraging | IEC 60332-1 | — | Enkele verticale vlam | |
| Oliebestendigheid | Goed | — | Type ST PVC | |
| UV-bestendigheid | Beperkt | — | Gebruik binnenshuis/leiding | |
| Corrosiebestendigheid | Beperkt (kale Cu) | — | Alleen binnen droog; gebruik vertind voor vocht/buiten | |
| ROHS/BEREIK | Meewerkend | — | EU 2011/65/EU | |
Kabeltestparameters
| Testparameters — RVVP 4×1,0 mm² | ||||
| Nee. | Testitem | Testconditie/methode | Vereiste | Type |
| 1 | Geleider DC-weerstand | GB/T 3956, 20 °C | ≤ 19,5 Ω/km | Routine |
| 2 | AC-spanning is bestand tegen | 2000 V AC, 5 min | Geen storing | Routine |
| 3 | Isolatieweerstand | Megaohmmeter van 500 V | ≥ 20 MΩ·km | Routine |
| 4 | Geleider constructie | Visueel + aantal strengen | 32 × 0,20 mm puur Cu per kern | Routine |
| 5 | Wanddikte | Micrometer doorsnede | Ins. ≈ 0,6 mm; mantel ≈ 0,9 mm | Routine |
| 6 | Dimensionale controle | Remklauw | Buitendiameter ≈ 9,5 mm | Routine |
| 7 | Leesbaarheid van afdrukken | Visueel + wrijven | Markeringen leesbaar | Routine |
| 8 | Massa per lengte-eenheid | Weging | ≈ 85kg/km | Routine |
| 9 | Verschijning | Visueel | Glad, geen blaren | Routine |
| 10 | Verpakking | Visueel | Spoel, afgedichte uiteinden, geëtiketteerd | Routine |
| 11 | Schild dekking | Uitpakken + tellen | ≥ 80% (≈ 85%) | Type |
| 12 | Warmteverouderingstest | 7 dagen bij 100 °C | Retentie ≥ 70% | Type |
| 13 | Koude buigtest | -15 °C, 4 uur doorn | Geen scheuren | Type |
| 14 | Trekproef van de jas | Universele tester | Voldoet aan GB/T 9330 min. | Type |
| 15 | Vlamvertraging | IEC 60332-1 | Zelfdovend | Type |
| 16 | Afschermende effectiviteit | Triaxiaal / open veld | ≥ 60 dB bij 30–1000 MHz | Type |
Structuur van de kabeldoorsnede

| RVVP 4×1,0 mm² — Constructiediagram in dwarsdoorsnede (schematisch) | |||||
| Gelaagde opbouw: puur koper Klasse 5 geleiders (4 kernen) → PVC isolatie → PVC binnenmantel → puur koperen gevlochten afscherming → PVC buitenmantel · 300/500 V afgeschermde signaal+voedingskabel · 4-draads slimme sensoren / Modbus RTU / 0-10V met voeding · EMI/RFI-bescherming · -15~+70 °C | |||||
| Nee. | Laag | Materiaal / Constructie | Nominale dikte (mm) | Diameter (mm) | Functie / Opmerkingen |
| 1 | Geleider (×4) | Zuiver gegloeid koper, klasse 5 flexibel — 32 × 0,20 mm strengen per kern | — | ≈ 1,28 (per kern) | Signaal + klein vermogen; R ≤ 19,5 Ω/km; kaal puur koper voor hoge geleidbaarheid |
| 2 | Isolatie (per ader) | PVC-compound (Type SP), geëxtrudeerd over elke geleider, kleurgecodeerd | ≈ 0,6 | ≈ 2,5 (per geïsoleerde ader) | Elektrische isolatie; 300/500 V nominaal; kleurgecodeerd voor 4-draads identificatie |
| 3 | Binnenmantel | PVC-compound, geëxtrudeerd over de vier opliggende kernen, ronde vulstof | ≈ 0,6 | ≈ 7,2 (vóór vlecht) | Rond en bed lag de quad-core; mechanische bescherming; beddengoed voor vlecht |
| 4 | Gevlochten schild | Omvlechting van puur koperdraad, ≈ 85% dekking, over de binnenmantel gelegd | ≈ 0,4 (effectief) | ≈ 8,0 | EMI/RFI-afscherming; lage overdrachtsimpedantie voor signaal + kleine stroomcircuits |
| 5 | Buitenjas | PVC-compound (type ST), zwart of grijs, geëxtrudeerd over vlechtwerk | ≈ 0,9 | ≈ 9,5 (afgewerkt) | Externe mechanische bescherming; olie-, slijtvast; gedrukte markeringen |
| Belangrijkste afmetingen en eigenschappen (uitgevouwen) | |||||
| Afgewerkte kabeldiameter | ≈ 9,5 | mm | 4-aderige afgeschermde signaal+voedingskabel (schatting) | ||
| Geschatte kabelmassa | ≈ 85 | kg/km | Zuiver Cu + PVC + vlechtopbouw | ||
| Nominale spanning | 300/500 | V | Signaal / klein vermogen / slimme sensoren | ||
| Max. continue geleidertemp. | 70 | °C | Normale dienst | ||
| Min. omgevings-/installatietemp. | -15 | °C | Vaste installatie | ||
| DC-weerstand @ 20 °C | ≤ 19,5 | Ω/km | Klasse 5 puur koper, GB/T 3956 | ||
| Aantal kernen x doorsnede | 4 × 1,0 | mm² | 4 kernen, quad-formatie | ||
| Schild dekking | ≈ 85 | % | Zuiver koperen vlechtwerk | ||
| Isolatieweerstand | ≥ 20 | MΩ·km | PVC bij 20 °C | ||
| Testspanning (AC) | 2000 V wisselstroom / 5 min | — | Routinematige weerstandstest | ||
| Vlamvertraging | IEC 60332-1 | — | Enkele verticale vlam | ||
| Afschermende effectiviteit | ≈ 60–70 | dB | Bij 30–1000 MHz | ||
| Kleur jas | Zwart / grijs / op maat | — | Standaard: zwart | ||
| Massa per 100 m | ≈ 8,5 | kg/100 meter | Voor het laden van rollen | ||
| Referentie standaard | GB/T 9330 / CEI 60227 / UL 2464 | — | Geharmoniseerde besturingskabel | ||
| Schematisch - niet op exacte schaal. Afgewerkte Ø ≈ 9,5 mm en gewicht ≈ 85 kg/km uit kruisverwezen industriële monsters; geleideropmaak 32/0,20 mm per ader, 4-aderige quad-formatie en vlechtdekking ≈ 85%. Zuiver koper (niet vertind) voor maximale geleiding. Geschat. waarden bevestigd op basis van het fabriekstypecertificaat. | |||||
Constructiebeschrijving
| Constructiebeschrijving — RVVP 4×1,0 mm² | |||
| Laag-voor-laag opbouwverhaal · 300/500 V afgeschermde signaal+voedingskabel · GB/T 9330 / IEC 60227 · puur gegloeid koper / PVC-isolatie / puur koperen gevlochten afscherming / PVC buitenmantel | |||
| 1. Productidentiteit en beoordelingen | |||
| RVVP 4×1.0 is een 4-aderige afgeschermde signaal- en voedingskabel met een vermogen van 300/500 V. Het maakt gebruik van puur gegloeid koper (niet vertind) voor zowel de geleider als de vlecht, waardoor de geleidbaarheid wordt gemaximaliseerd. De vier kernen van 1,0 mm² zijn in quad-formatie geplaatst en combineren signaaloverdracht met een kleine stroomcapaciteit – genoeg voor 4-draads slimme sensoren over langere runs, Modbus RTU-netwerken en 0-10V-signaalcircuits met hulpvoeding. Buitendiameter ≈ 9,5 mm, ≈ 85 kg/km. Maximaal 70 °C, -15 tot +70 °C. Voor droog gebruik binnenshuis; specificeer vertinde variant voor vocht/buiten. | |||
| 2. Zuiver koperen geleider (×4) | |||
| Elke kern van 1,0 mm² is opgebouwd uit 32 puur gegloeide koperdraden van 0,20 mm in een flexibele klasse 5-opstelling. Zuiver koper (kaal, niet vertind) levert de hoogste geleidbaarheid: DC-weerstand ≤ 19,5 Ω/km bij 20 °C — ongeveer 25% lager dan 0,75 mm², waardoor langere sensorruns en een klein actuatorvermogen mogelijk zijn. De 32-draads strengen houden de kabel flexibel voor paneelaankleding. | |||
| 3. PVC-isolatie | |||
| Elke geleider is voorzien van een Type SP PVC-extrusie van 0,6 mm, met een kleurcode voor identificatie van 4 draden - meestal rood/zwart/wit/groen of bruin/blauw/wit/geel. De isolatie vormt de primaire elektrische barrière. Isolatieweerstand ≥ 20 MΩ·km bij 20 °C. | |||
| 4. Binnenmantel + gevlochten schild | |||
| De vier geïsoleerde aders zijn in een quad-formatie met ronde vulstukken gelegd om de kabel rond te houden en vervolgens voorzien van een PVC-binnenmantel van 0,6 mm. Hieroverheen wordt een puur koperen vlechtwerk geweven met een dekking van ≈ 85%. De vlecht biedt EMI/RFI-afscherming voor zowel gevoelige signalen als kleine stroomstromen, waardoor interferentie via de afschermingsafvoer naar aarde wordt geleid. | |||
| 5. Buitenste PVC-jas | |||
| Een PVC-mantel van het type ST van 0,9 mm maakt de constructie compleet en levert een buitendiameter op van ≈ 9,5 mm – iets dikker dan de versie van 0,75 mm², passend bij de grotere kern. De jas is olie- en slijtvast, vlamvertragend volgens IEC 60332-1 en bedrukt met producttype, doorsnede, spanning, metermarkering en fabrikant. Voor sleepkettingbelasting de RVVSP-variant opgeven. |
8. Fabrieksvoordelen
Zuiver gegloeide koperen geleider met een draaddikte van 32 x 0,20 mm levert maximale geleidbaarheid met klasse 5-flexibiliteit. Een lagere DC-weerstand (19,5 versus 26,0 Ω/km) ondersteunt langere sensorruns. 0,6 mm isolatie en 0,9 mm mantel zorgen voor een balans tussen slankheid en duurzaamheid. Zuiver kopervlechtwerk met een dekking van ≈ 85% zorgt voor een lage overdrachtsimpedantie. 4-core quad-formatie combineert signaal, stroom, compensatie en aarde in één kabel. Kleurgecodeerde aders voorkomen bedradingsfouten. 100% routinematige elektrische kwaliteitscontrole op elke haspel. Op lengte gesneden op rollen met afgedichte uiteinden. Lichtgewicht ≈ 85 kg/km. Volledige traceerbaarheid met MTC en certificeringsondersteuning voor aanbestedingen voor industriële instrumentatie.

9. Verpakking, opslag en logistiek
Gesneden op door de klant opgegeven lengte op rollen van exportkwaliteit, waarbij beide uiteinden door hitte zijn afgedicht om het binnendringen van vocht te voorkomen. Rollen verpakt in waterdichte folie en golfkarton, gelabeld met producttype, aantal kernen, doorsnede, lengte, gewicht, productiedatum en rolnummer. Standaardlengtes 100/200/500/1000 m. Droog binnen opslaan, -10 tot +40 °C, onder 75% RH, uit de buurt van direct zonlicht en chemische oplosmiddelen. FOB- Shanghai/Nanjing/Qingdao; CIF en DAP beschikbaar. Monsterdoorlooptijd 5–7 dagen; bulkproductie 15-25 dagen. Het lichte gewicht maakt koeriersverzending praktisch.

10. Inkoopspecificatie
Geef de kabelaanduiding "RVVP 4×1.0 puur koper", vereiste lengte per spoel en aderkleurvoorkeur op (bijv. rood/zwart/wit/groen voor 4-draads slimme sensoren). Vraag het routinematige AC-bestendigheidstestrapport (2000 V) en het schilddekkingscertificaat aan voor de specifieke batch. Houd er rekening mee dat dit een puur koperen (kale) signaal+stroomvariant is voor droog gebruik binnenshuis; voor vochtige of buitentoepassingen specificeert u de variant van vertind koper. Specificeer eventuele regionale certificeringsvereisten (UL 2464, CE, etc.) tijdens het bestellen. Betaling: 30% T/T-aanbetaling, saldo tegen B/L-kopie. Documenten: MTC, ROHS/REACH, COO, handelsfactuur, paklijst.
11. Veelgestelde vragen over de kabelindustrie
Vraag 1: Waarom kiezen voor 1,0 mm² boven 0,75 mm²?Lagere DC-weerstand (19,5 versus 26,0 Ω/km), hogere stroomsterkte (6–8 A versus 4–6 A) en voldoende stroomcapaciteit voor kleine magneetkleppen en langere sensorruns.
Vraag 2: Kan het Modbus RTU-sensoren van stroom voorzien?Ja – de kern van 1,0 mm² kan 24 V DC-sensorvoeding en Modbus RTU-communicatie over dezelfde kabel transporteren, waardoor de bedradingscomplexiteit wordt verminderd.
Vraag 3: Hoe lang kan de sensor actief zijn?Bij 24 V DC en een belasting van 10 A is de spanningsval ≈ 1,95 V per 100 m - geschikt voor trajecten tot 30-50 m met acceptabel spanningsverlies.
Vraag 4: Wat is de spanning?300/500 V, geschikt voor laagspanningssignalen en circuits met klein vermogen.
Q5: Waarom puur koper in plaats van vertind?Blank, puur koper heeft een hogere geleidbaarheid dan vertind koper, ideaal voor signaal op laag niveau en circuits met klein vermogen waarbij elke ohm ertoe doet.
Vraag 6: Is het geschikt voor gebruik buitenshuis?Nee - beperkte UV-bestendigheid en blank koper oxideren bij vochtigheid. Gebruik binnenshuis of in UV-beschermde leidingen.
Vraag 7: Hoe aard je het schild?Sluit de vlecht aan één uiteinde (of beide uiteinden, afhankelijk van het systeemontwerp) aan op de aarde met behulp van een wartel of aardingsdraad.
Q8: Wat is de buigradius?≥ 6×OD ≈ 57 mm voor vast; 12× voor bewegende toepassingen.
Vraag 9: Wat is het temperatuurbereik?-15 tot +70 °C continu.
Vraag 10: Welk bewijs wordt verzonden?Routine AC-testrecord (2000 V) + certificaat voor schilddekking + MTC.
Vraag 11: Wanneer moet ik overstappen naar 4×1,5?Voor grotere magneetkleppen, langere doorgangen (50+ m) of hogere stroombelastingen (10+ A), stap op naar RVVP 4×1,5 mm².