RVVP 4x1.0mm2 کابل کنترل محافظ برای PLC، ابزار و انتقال سیگنال صنعتی
خلاصه محصول
جزئیات محصول
توضیحات محصول
کابل کنترل محافظ RVVP 4x1.0mm برای PLC، ابزار و انتقال سیگنال صنعتی
تعیین و معنی کابل
|
کد |
معنی |
|---|---|
|
آر |
بند ناف انعطاف پذیر |
|
V |
عایق پی وی سی |
|
V |
غلاف پی وی سی |
|
پ |
سپر بافته مسی |
|
4×1.0 میلی متر مربع |
چهار هسته هادی مسی 1.0 میلی متر مربع |
ساخت و ساز: چهار هادی مسی 1.0 میلیمتر مربعی رشتهای ریز، عایق پی وی سی روی هر هسته، روی هم قرار گرفتهاند، سپر قیطانی مسی قلعشده (80% پوشش) روی هستههای چیدهشده، غلاف بیرونی PVC.
استانداردهای قابل اجرا
- GB/T 5023.5-2008 / IEC 60227-5 - کابل های عایق بندی شده از پلی وینیل کلراید - کابل های انعطاف پذیر (سیم)
- GB/T 3956-2008 / IEC 60228 - رساناهای کابل های عایق (کلاس 5 انعطاف پذیر)
- GB/T 18380.3 / IEC 60332-3 - بازدارنده شعله (دسته A/B/C همانطور که مشخص شده است)
- GB/T 5023.2-2008 / IEC 60227-2 — روش های آزمایش
RVVP 4×1.0 میلیمتر مربع - سیگنال محافظ انعطافپذیر + کابل برق - مشخصات
1. بررسی اجمالی و رتبه بندی
RVVP 4×1.0 یک کابل سیگنال + تغذیه 4 هستهای محافظ است که دارای ولتاژ 300/500 ولت است. از مس خالص آنیل شده (غیر قلعشده) برای رسانا و نوار استفاده میکند و رسانایی را به حداکثر میرساند. چهار هسته 1.0 میلیمتر مربعی در یک ساختار چهارگانه چیده شدهاند و انتقال سیگنال را با ظرفیت توان کم ترکیب میکنند - برای سنسورهای هوشمند 4 سیمی در مدت زمان طولانیتر، شبکههای Modbus RTU و مدارهای سیگنال 0-10 ولت با توان کمکی کافی است. این قیطان EMI/RFI را از VFD ها و موتورهای مجاور سرکوب می کند. OD ≈ 9.5 mm، ≈ 85 kg/km (تخمینی)، ≈ 6-8 A. حداکثر دمای هادی 70 درجه سانتی گراد، 15- تا 70+ درجه سانتی گراد. در نظر گرفته شده برای سیگنال های داخلی خشک و مدارهای کم توان. برای کار مرطوب یا در فضای باز، نوع مس کنسرو شده را مشخص کنید.
2. پشته ساخت و ساز (داخلی → بیرونی، گسترش یافته)
| لایه / ویژگی | ساخت | تابع |
|---|---|---|
| هادی (×4) | مس آنیل شده خالص، کلاس 5، 32×0.20 میلی متر در هر هسته | R ≤ 19.5 Ω/کیلومتر، سیگنال + قدرت کم |
| عایق | PVC ≈ 0.6 میلی متر در هر هسته | دی الکتریک 300/500 ولت، کدگذاری 4 سیم |
| غلاف داخلی | پی وی سی + پرکننده ≈ 0.6 میلی متر | بستر گرد برای خواباندن چهار هسته ای |
| سپر قیطانی | مس خالص، ≈ 85% پوشش | امپدانس انتقال کم برای سیگنال + توان |
| ژاکت بیرونی | PVC ≈ 0.9 میلی متر | محافظ باریک و انعطاف پذیر روغن/سایش |
3. مشخصات الکتریکی
مقاومت DC ≤ 19.5 Ω/کیلومتر در 20 درجه سانتیگراد به ازای مس خالص GB/T 3956 کلاس 5 — تقریباً 25 درصد کمتر از 0.75 میلیمتر مربع، کارکرد حسگر طولانیتر و قدرت محرک کوچک را ممکن میسازد. ولتاژ نامی 300/500 ولت. ولتاژ تخمینی ≈ 6-8 A در هوای آزاد در 30 درجه سانتیگراد. مقاومت عایق ≥ 20 MΩ·km. تست معمول مقاومت AC در 2000 ولت به مدت 5 دقیقه. ظرفیت معمولی ≈ 140 pF/m در 1 کیلوهرتز. نوار مسی خالص 60 تا 70 دسی بل محافظ در فرکانس 30 تا 1000 مگاهرتز ایجاد می کند. افت ولتاژ ≈ 1.95 ولت در هر 100 متر در 10 A - مناسب برای برق سنسور 24 ولت DC تا 30 تا 50 متر.
داده های عایق و غلاف
|
اموال |
ارزش |
|---|---|
|
مواد عایق |
PVC (نوع TI2) |
|
مواد غلاف بیرونی |
PVC (نوع TM2) |
|
مواد سپر |
قیطان مسی کنسرو شده |
|
دمای سرویس طولانی مدت |
70 درجه سانتی گراد (پیوسته) |
|
حداکثر دمای هادی (عادی) |
70 درجه سانتی گراد |
|
دمای اتصال کوتاه (≤5 ثانیه) |
160 درجه سانتی گراد |
|
دمای اضافه بار اضطراری |
100 درجه سانتیگراد (≤1 ساعت) |
|
ولتاژ آزمایشی AC (5 دقیقه) |
2.0 کیلو ولت |
|
قدرت دی الکتریک |
≥ 20 کیلو ولت بر میلی متر |
|
مقاومت حجمی @20 درجه سانتیگراد |
≥ 1×10¹² Ω·cm |
|
سپر |
نوار مسی قلعشده، پوشش ≥ 85% (محافظت EMI/RFI) |
پارامترهای الکتریکی
|
پارامتر |
ارزش |
توجه داشته باشید |
|---|---|---|
|
ولتاژ نامی U₀/U |
300 / 300 ولت |
GB/T 5023.5 (کنترل/سیگنال) |
|
حداکثر ولتاژ سیستم |
350 ولت AC / 500 ولت DC |
- |
|
ولتاژ آزمایشی AC (5 دقیقه) |
2.0 کیلو ولت |
تست روتین |
|
مقاومت DC @20 درجه سانتیگراد |
≤ 19.5 Ω/کیلومتر در هر هسته |
حداکثر GB/T 3956 Class 5 Cu (1.0 mm²) |
|
مقاومت AC @70 درجه سانتیگراد (تخمینی) |
≈ 24.4 Ω/کیلومتر در هر هسته |
- |
|
رتبه فعلی در هوا (30 درجه سانتیگراد) |
کنترل / کم مصرف: 7 آمپر در هر هسته(حداکثر توصیه می شود.) |
رتبه بندی کنترل محافظه کارانه |
|
درجه جریان در سینی (30 درجه سانتیگراد) |
کنترل/توان کم: 8 آمپر در هر هستهرا |
- |
|
ظرفیت جریان DC |
7 الفدر هر هسته |
- |
|
جریان اتصال کوتاه (1 ثانیه، مس، 160 درجه سانتیگراد) |
≈ 110 آمپر در هر هسته |
- |
|
ظرفیت خازنی (هسته به هسته، تقریباً) |
≈ 0.13 µF/km |
پی وی سی |
|
ظرفیت خازنی (هسته به سپر، تقریباً) |
≈ 0.21 µF/km |
پی وی سی |
|
راکتانس القایی (تقریبا) |
≈ 0.07 Ω/کیلومتر |
در 50 هرتز |
|
فرکانس |
DC / تا 100 مگاهرتز (سیگنال) |
- |
|
امپدانس مشخصه (تقریبا) |
50 - 70 Ω |
مرجع سیگنال |
|
تضعیف (در 1 مگاهرتز، تقریباً) |
≈ 0.7 دسی بل/100 متر |
- |
مقادیر مرجع: RVVP 4×1.0 در 7 آمپر در هر هسته، 24 ولت DC → حداکثر بار ≈168 واتدر هر هسته (تامین دستگاه کم مصرف). در 230 ولت AC → حداکثر بار ≈1610 VAدر هر هسته (برای قدرت توصیه نمی شود).
4. رفتار حرارتی و شعله
محدوده عملکرد -15 تا +70 درجه سانتیگراد مداوم. اتصال کوتاه تا 160 درجه سانتیگراد به مدت ≤ 5 ثانیه مقاومت می کند. عایق و ژاکت پی وی سی بر اساس استاندارد IEC 60332-1 ضد شعله هستند. کابل حاوی هالوژن (PVC) است و در هنگام سوختن گاز HCl ساطع میکند - از سوئیچخانههای بسته اجتناب کنید. برای فضاهای عمومی یا بسته، جایگزین های LSZH را مشخص کنید. ژاکت 0.9 میلی متری Type ST برای سیم کشی پانل و ماشین آلات مقاوم در برابر روغن است. توجه: مس خالص در محیطهای مرطوب اکسید میشود - در محیطهای خشک داخلی یا مکانهای محافظتشده از مجرا نصب کنید. مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش محدود است.
مشخصات دما
|
اموال |
ارزش |
|---|---|
|
حداکثر دمای کارکرد هادی |
70 درجه سانتی گراد (پیوسته) |
|
حداکثر دمای اتصال کوتاه (≤5 ثانیه) |
160 درجه سانتی گراد |
|
دمای اضافه بار اضطراری |
100 درجه سانتیگراد (≤1 ساعت) |
|
حداقل دمای محیط نصب |
-15 درجه سانتی گراد |
|
محدوده محیطی خدمات |
-15 درجه سانتیگراد تا +70 درجه سانتیگراد |
|
دمای خم شدن محدوده |
-5 درجه سانتیگراد تا +70 درجه سانتیگراد |
عملکرد آتش (RVVP - PVC، بدون دود کم)
|
اموال |
ارزش / نیاز |
|---|---|
|
بازدارنده شعله |
GB/T 18380.3 / IEC 60332-3(دسته A/B/C همانطور که مشخص شده است) |
|
محتوای هالوژن |
حاوی هالوژن(PVC) |
|
تراکم دود |
کم دود نیست(IEC 61034-2 قابل اجرا نیست) |
|
خورندگی |
خورنده(انتشار HCl از PVC) |
|
سمیت |
دودهای سمیهنگام سوختن (CO، HCl) |
|
محافظ EMI |
عالی(بافته مس کنسرو شده، ≥85% پوشش) |
|
مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش |
بیچاره(PVC در فضای باز تخریب می شود، از مجرای لوله یا مقاوم در برابر UV استفاده کنید) |
|
مقاومت در برابر آب |
محدود(غلاف پی وی سی) |
5. تمرین و مدیریت نصب
حداقل شعاع خمش ≥ 6×OD ≈ 57 میلی متر برای نصب ثابت. 12×OD ≈ 114 میلی متر برای کاربردهای درگ زنجیره. OD 9.5 میلیمتری و 85 کیلوگرم بر کیلومتر باعث میشود کابل به راحتی در پانلهای کنترل، از طریق مجراها و در امتداد قابهای دستگاه هدایت شود. هنگام خاتمه، سپر قیطان را در یک سر (یا هر دو سر در طراحی سیستم) با استفاده از غده محافظ یا سیم تخلیه به زمین وصل کنید. از فرول های کوچک روی هادی های 32 رشته ای استفاده کنید. کابل را حداقل 200 میلی متر از کابل های موتور پرقدرت دور کنید. پس از نصب، مقاومت عایق، تداوم سپر و قطبیت 4 سیم را قبل از برق رسانی بررسی کنید.
پارامترهای مکانیکی و نصبی
|
پارامتر |
ارزش |
اظهارات |
|---|---|---|
|
حداقل شعاع خمش |
≥ 6 × OD → ≈ 56 میلی متر در Ø9.4 میلی متر |
کابل انعطاف پذیر |
|
حداکثر کشش کشش |
15 نیوتن در هر هسته (1.0 میلیمتر مربع × 15 نیوتن بر میلیمتر مربع) |
حد هادی مس |
|
دفن مستقیم |
توصیه نمی شود(PVC، غیر UV، ورودی آب) |
- |
|
نصب سطحی |
سینی کابل، مجرا، ترانکینگ، ریل DIN |
- |
|
شناسه کانال |
≥ 25 میلی متر |
- |
|
تعمیر |
بست کابل، گیره، گیره |
- |
|
مقاومت در برابر ضربه |
کم (PVC) |
- |
|
مقاومت در برابر آب |
محدود(غلاف پی وی سی) |
- |
|
مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش |
بیچاره(فقط در داخل/کاندویت) |
- |
|
عمر انعطاف پذیر |
عالی(طبقه 5 رشته ریز) |
مسیریابی انعطاف پذیر |
|
یادداشت پایان کار |
پایانه های پیچ، اتصالات IDC، D-sub، بلوک های ترمینال |
- |
6. برنامه های کاربردی خدمات معمولی
سنسورهای 4 سیمه فشار و دما در مدت طولانی (20 تا 50 متر)، شبکههای حسگر Modbus RTU، مدارهای سیگنال 0-10 ولت با برق کمکی، فرستندههای 4 تا 20 میلی آمپر با برق مجزا، شیر برقی کوچک و برق محرک، و اتصال بین پانلهای کنترل و ابزارهای میدانی. سطح مقطع 1.0 میلیمتر مربع جریان کمی بیشتر از 0.75 میلیمتر مربع دارد، مناسب برنامههایی است که در آن یک هسته باید یک حسگر کوچک هوشمند یا شیر برقی را تغذیه کند در حالی که سه هسته دیگر سیگنال، جبران و زمین را حمل میکنند. مخصوصاً درایوهای فرکانس متغیر، موتورهای سروو و تجهیزات جوشکاری مناسب است، جایی که سپر بافته تداخل الکترومغناطیسی را سرکوب می کند. نه برای: توزیع برق AC اصلی، فیلدباس پرسرعت، دفن مستقیم، یا مسیرهای در معرض اشعه ماوراء بنفش در فضای باز.

7. تست و رژیم تضمین کیفیت
تست های معمول (تولید 100٪): مقاومت DC، مقاومت ولتاژ AC (2000 V/5 دقیقه)، مقاومت عایق، ساخت هادی، ضخامت دیوار، بررسی ابعاد، خوانایی چاپ، جرم در طول، ظاهر بصری، و بسته بندی. آزمایشهای نوع (در هر دسته/تغییر ماده): پوشش محافظ، پیری حرارتی (100 درجه سانتیگراد/7 روز)، خمش سرد (15- درجه سانتیگراد)، کشش ژاکت، تاخیر در شعله، و اثربخشی محافظ. هر کویل دارای گواهی تست آسیاب، اعلامیه های ROHS و REACH است. رتبه بندی 300/500 ولت از تست مقاومت 2000 ولت استفاده می کند.
پارامترهای کابل
| RVVP 4×1.0 میلیمتر مربع - برگه پارامتر کامل | ||||
| سیگنال انعطاف پذیر شیلددار + کابل برق · 300/500 ولت · مس کلاس 5 آنیل شده خالص · عایق/ژاکت پی وی سی · نوار Cu خالص ≈ 85 درصد · ساختار چهار هسته ای · GB/T 9330 / IEC 60227 | ||||
| بخش | پارامتر | ارزش | واحد | اظهارات / استاندارد |
| 01 · شناسایی | ||||
| نوع کابل | RVVP | - | مس خالص انعطاف پذیر، داخل PVC، ژاکت پی وی سی، سپر بافته | |
| ولتاژ نامی (U0/U) | 300/500 | V | سنسورهای سیگنال / قدرت کم / هوشمند | |
| تعداد هسته ها | 4 | - | 4 هسته ای، چهار هسته ای، با کد رنگی | |
| مقطع اسمی | 1.0 | میلی متر مربع | در هر هسته، کلاس 5 انعطاف پذیر است | |
| مواد هادی | مس خالص آنیل شده (لخت) | - | کلاس 5 در هر GB/T 3956، قلع نشده | |
| مواد عایق | PVC (نوع SP) | - | 70 درجه سانتی گراد، دیوار 0.6 میلی متر | |
| سپر | قیطان مسی خالص | - | ≈ 85% پوشش، امپدانس انتقال کم | |
| جنس ژاکت بیرونی | PVC (نوع ST) | - | مقاوم در برابر روغن / سایش، 0.9 میلی متر | |
| مرجع استاندارد | GB/T 9330 / IEC 60227 / UL 2464 | - | کابل کنترل هماهنگ | |
| 02 · هادی | ||||
| سرگردان | 32 × 0.20 میلی متر | - | کلاس 5 مس خالص در هر هسته | |
| قطر هادی | ≈ 1.28 | میلی متر | در هر هسته، رشته ای | |
| مقاومت DC @ 20 درجه سانتیگراد | ≤ 19.5 | Ω/کیلومتر | حداکثر در هر گیگابایت/T 3956 (مس خالص) | |
| سطح هادی | مس خالص برهنه | - | کنسرو نشده؛ برای استفاده در فضای داخلی خشک | |
| 03 · عایق | ||||
| نوع عایق | PVC (نوع SP) | - | PVC نرم، 70 درجه سانتیگراد | |
| ضخامت عایق | ≈ 0.6 | میلی متر | اسمی | |
| هسته عایق شده Ø | ≈ 2.5 | میلی متر | در هر هسته | |
| مقاومت عایق | ≥ 20 | MΩ·km | در 20 درجه سانتی گراد | |
| 04 · سپر و غلاف داخلی | ||||
| مواد غلاف داخلی | پرکننده پی وی سی + پلی استر | - | بسترهای چهار هسته ای دراز کشیده اند | |
| ضخامت غلاف داخلی | ≈ 0.6 | میلی متر | اسمی | |
| نوع سپر | قیطان مس خالص | - | روی غلاف داخلی بافته شده است | |
| پوشش سپر | ≈ 85 | % | معمولی | |
| اثربخشی محافظ | ≈ 60-70 | دسی بل | در 30-1000 مگاهرتز | |
| 05 · ژاکت بیرونی | ||||
| جنس ژاکت | PVC (نوع ST) | - | مقاوم در برابر روغن / سایش | |
| ضخامت ژاکت | ≈ 0.9 | میلی متر | اسمی | |
| قطر کلی تمام شده | ≈ 9.5 | میلی متر | 4 هسته محافظ سیگنال + کابل برق | |
| جرم تقریبی کابل | ≈ 85 | کیلوگرم بر کیلومتر | Cu خالص + PVC + قیطان | |
| جرم در 100 متر | ≈ 8.5 | کیلوگرم/100 متر | برای بارگیری کویل | |
| 06 · برق | ||||
| ولتاژ نامی | 300/500 | V | سیگنال / قدرت کم | |
| ولتاژ تست (AC) | 2000 | V AC | روال 5 دقیقه ای | |
| مقاومت DC @ 20 درجه سانتیگراد | ≤ 19.5 | Ω/کیلومتر | هر GB/T 3956 (مس خالص) | |
| آمپاسیت (هوای آزاد) | ≈ 6-8 | الف | 1.0 میلیمتر مربع، 70 درجه سانتیگراد | |
| افت ولتاژ @ 10 A / 100 m | ≈ 1.95 | V | من × آر | |
| ظرفیت (هسته هسته) | ≈ 140 | pF/m | در 1 کیلوهرتز | |
| 07 · حرارتی و مکانیکی | ||||
| حداکثر دمای هادی پیوسته | 70 | درجه سانتی گراد | سرویس معمولی | |
| دمای اتصال کوتاه (≤5 ثانیه) | 160 | درجه سانتی گراد | حد مس | |
| حداقل دمای محیط | -15 | درجه سانتی گراد | نصب ثابت | |
| حداقل شعاع خمش | ≥ 6 × OD ≈ 57 | میلی متر | ثابت؛ 12× برای جابجایی | |
| محتوای هالوژن | هالوژن دار | - | ترکیب پی وی سی | |
| 08 · شعله و محیط زیست | ||||
| ضد شعله | IEC 60332-1 | - | تک شعله عمودی | |
| مقاومت در برابر روغن | خوب | - | نوع ST PVC | |
| مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش | محدود | - | استفاده داخلی / مجرای | |
| مقاومت در برابر خوردگی | محدود (مس خالی) | - | خشک کردن فقط در داخل ساختمان؛ از کنسرو برای رطوبت / فضای باز استفاده کنید | |
| ROHS / REACH | سازگار | - | اتحادیه اروپا 2011/65/EU | |
پارامترهای تست کابل
| پارامترهای تست - RVVP 4×1.0 میلیمتر مربع | ||||
| خیر | مورد آزمایشی | شرایط / روش آزمایش | مورد نیاز | تایپ کنید |
| 1 | مقاومت هادی DC | GB/T 3956، 20 درجه سانتیگراد | ≤ 19.5 Ω/کیلومتر | روال |
| 2 | مقاومت در برابر ولتاژ AC | 2000 ولت AC، 5 دقیقه | بدون خرابی | روال |
| 3 | مقاومت عایق | مگاهم متر 500 ولت | ≥ 20 MΩ·km | روال |
| 4 | ساخت هادی | بصری + تعداد رشته | 32 × 0.20 میلی متر مس خالص در هر هسته | روال |
| 5 | ضخامت دیوار | سطح مقطع میکرومتر | Ins. ≈ 0.6 میلی متر؛ ژاکت ≈ 0.9 میلی متر | روال |
| 6 | بررسی ابعاد | کولیس | OD ≈ 9.5 میلی متر | روال |
| 7 | خوانایی چاپ | بصری + مالشی | نشانه های خوانا | روال |
| 8 | جرم در واحد طول | وزن کردن | ≈ 85 کیلوگرم در کیلومتر | روال |
| 9 | ظاهر | بصری | صاف، بدون تاول | روال |
| 10 | بسته بندی | بصری | سیم پیچ، انتهای مهر و موم شده، برچسب دار | روال |
| 11 | پوشش سپر | باز کردن + شمارش | ≥ 80٪ (≈ 85٪) | تایپ کنید |
| 12 | تست پیری حرارتی | 7 روز در 100 درجه سانتیگراد | حفظ ≥ 70% | تایپ کنید |
| 13 | تست خمش سرد | -15 درجه سانتیگراد، سنبه 4 ساعت | بدون ترک خوردگی | تایپ کنید |
| 14 | تست کشش ژاکت | تستر جهانی | با GB/T 9330 دقیقه. | تایپ کنید |
| 15 | ضد شعله | IEC 60332-1 | خود خاموش شوند | تایپ کنید |
| 16 | اثربخشی محافظ | سه محوری / میدان باز | ≥ 60 دسی بل در 30 تا 1000 مگاهرتز | تایپ کنید |
ساختار مقطع کابل

| RVVP 4×1.0 میلیمتر مربع — نمودار ساختاری مقطع (شماتیک) | |||||
| ساختار لایه ای: هادی های کلاس 5 مس خالص (4 هسته) ← عایق پی وی سی ← غلاف پی وی سی داخلی ← محافظ بافته مسی خالص ← روکش بیرونی پی وی سی ← محافظ 300/500 ولت سیگنال + کابل برق؛ سنسورهای هوشمند 4 سیمه / Modbus RTU / 0-1VR ~ 0-1VR با توان 0-10 °C | |||||
| خیر | لایه | مواد / ساخت و ساز | ضخامت اسمی (میلی متر) | قطر (میلی متر) | عملکرد / اظهارات |
| 1 | هادی (×4) | مس خالص آنیل شده، انعطاف پذیر کلاس 5 - رشته های 32 × 0.20 میلی متر در هر هسته | - | ≈ 1.28 (در هر هسته) | سیگنال + قدرت کم؛ R ≤ 19.5 Ω/کیلومتر؛ مس خالص لخت برای رسانایی بالا |
| 2 | عایق (در هر هسته) | ترکیب پی وی سی (نوع SP)، اکسترود شده روی هر هادی، با کد رنگی | ≈ 0.6 | ≈ 2.5 (در هر هسته عایق شده) | عایق الکتریکی؛ ولتاژ 300/500 ولت؛ کد رنگی برای شناسایی 4 سیم |
| 3 | غلاف داخلی | ترکیب PVC، اکسترود شده روی چهار هسته چیده شده، پرکننده گرد | ≈ 0.6 | ≈ 7.2 (قبل از بافتن) | گرد و تخت چهار هسته دراز; حفاظت مکانیکی؛ ملافه برای قیطان |
| 4 | سپر قیطانی | بافته سیم مسی خالص، ≈ 85% پوشش، روی غلاف داخلی گذاشته شده است | ≈ 0.4 (موثر) | ≈ 8.0 | محافظ EMI/RFI؛ امپدانس انتقال کم برای مدارهای سیگنال + قدرت کوچک |
| 5 | ژاکت بیرونی | ترکیب PVC (نوع ST)، سیاه یا خاکستری، اکسترود شده روی قیطان | ≈ 0.9 | ≈ 9.5 (تمام شد) | حفاظت مکانیکی بیرونی؛ روغن، مقاوم در برابر سایش؛ نشانه های چاپ شده |
| ابعاد و ویژگی های کلیدی (بسط یافته) | |||||
| قطر کابل تمام شده | ≈ 9.5 | میلی متر | سیگنال 4 هسته ای محافظ + کابل برق (تخمینی) | ||
| جرم تقریبی کابل | ≈ 85 | کیلوگرم بر کیلومتر | ایجاد مس خالص + PVC + قیطان | ||
| رتبه بندی ولتاژ اسمی | 300/500 | V | سنسورهای سیگنال / قدرت کم / هوشمند | ||
| حداکثر دمای هادی پیوسته | 70 | درجه سانتی گراد | سرویس معمولی | ||
| حداقل دمای محیط / نصب | -15 | درجه سانتی گراد | نصب ثابت | ||
| مقاومت DC @ 20 درجه سانتیگراد | ≤ 19.5 | Ω/کیلومتر | مس خالص کلاس 5، GB/T 3956 | ||
| تعداد هسته × مقطع | 4 × 1.0 | میلی متر مربع | 4 هسته ای، چهار هسته ای | ||
| پوشش سپر | ≈ 85 | % | قیطان مسی خالص | ||
| مقاومت عایق | ≥ 20 | MΩ·km | PVC در 20 درجه سانتیگراد | ||
| ولتاژ تست (AC) | 2000 ولت AC / 5 دقیقه | - | تست مقاومت معمولی | ||
| ضد شعله | IEC 60332-1 | - | تک شعله عمودی | ||
| اثربخشی محافظ | ≈ 60-70 | دسی بل | در 30-1000 مگاهرتز | ||
| رنگ ژاکت | مشکی / خاکستری / سفارشی | - | استاندارد: مشکی | ||
| جرم در 100 متر | ≈ 8.5 | کیلوگرم/100 متر | برای بارگیری کویل | ||
| استاندارد مرجع | GB/T 9330 / IEC 60227 / UL 2464 | - | کابل کنترل هماهنگ | ||
| شماتیک - نه در مقیاس دقیق. تمام شده Ø ≈ 9.5 میلی متر و وزن ≈ 85 کیلوگرم / کیلومتر از نمونه های صنعتی متقابل. رشته هادی 32/0.20 میلیمتر در هر هسته، ساختار چهار هستهای، و پوشش نواری ≈ 85%. مس خالص (غیر قلع) برای حداکثر رسانایی. برآورد مقادیر تایید شده در برابر گواهی نوع کارخانه | |||||
شرح ساخت و ساز
| توضیحات ساخت و ساز - RVVP 4×1.0 میلی متر مربع | |||
| روایت ساخت لایه به لایه · سیگنال محافظ 300/500 ولت + کابل برق · GB/T 9330 / IEC 60227 · مس خالص آنیل شده / عایق پی وی سی / محافظ بافته مسی خالص / ژاکت بیرونی PVC | |||
| 1. هویت محصول و رتبه بندی | |||
| RVVP 4×1.0 یک کابل سیگنال + تغذیه 4 هستهای محافظ است که دارای ولتاژ 300/500 ولت است. از مس خالص آنیل شده (غیر قلعشده) هم برای هادی و هم برای قیطان استفاده میکند و رسانایی را به حداکثر میرساند. چهار هسته 1.0 میلیمتر مربعی در یک ساختار چهارگانه چیده شدهاند و انتقال سیگنال را با ظرفیت توان کم ترکیب میکنند - برای سنسورهای هوشمند 4 سیمی در مدت زمان طولانیتر، شبکههای Modbus RTU و مدارهای سیگنال 0-10 ولت با توان کمکی کافی است. OD ≈ 9.5 میلی متر، ≈ 85 کیلوگرم در کیلومتر. حداکثر 70 درجه سانتیگراد، -15 تا +70 درجه سانتیگراد. برای استفاده در فضای داخلی خشک؛ نوع کنسرو شده را برای مرطوب/فضای باز مشخص کنید. | |||
| 2. هادی مس خالص (×4) | |||
| هر هسته 1.0 میلیمتر مربعی از 32 سیم مسی خالص آنیل شده 0.20 میلیمتری در یک لایه انعطافپذیر کلاس 5 رشته شده است. مس خالص (لخت، قلعنشده) بالاترین رسانایی را ارائه میدهد: مقاومت DC ≤ 19.5 Ω/km در دمای 20 درجه سانتیگراد - تقریباً 25٪ کمتر از 0.75 میلیمتر مربع، که امکان کارکرد طولانیتر حسگر و قدرت محرک کوچک را فراهم میکند. رشته 32 سیم کابل را برای پانسمان پانل انعطاف پذیر نگه می دارد. | |||
| 3. عایق پی وی سی | |||
| هر هادی یک اکستروژن PVC نوع SP 0.6 میلی متری دریافت می کند که برای شناسایی 4 سیم کد رنگی دارد - معمولاً قرمز / سیاه / سفید / سبز یا قهوه ای / آبی / سفید / زرد. عایق مانع الکتریکی اولیه را فراهم می کند. مقاومت عایق ≥ 20 MΩ·km در 20 درجه سانتی گراد. | |||
| 4. غلاف داخلی + سپر بافته | |||
| چهار هسته عایق شده به صورت چهارتایی با پرکننده های گرد قرار می گیرند تا کابل را گرد نگه دارند، سپس با یک غلاف داخلی PVC 0.6 میلی متری قرار می گیرند. بر روی این، یک بافته مس خالص با پوشش ≈ 85٪ بافته می شود. قیطان محافظ EMI/RFI هم برای سیگنالهای حساس و هم برای جریانهای قدرت کوچک فراهم میکند و تداخل را از طریق تخلیه محافظ به زمین منحرف میکند. | |||
| 5. ژاکت بیرونی پی وی سی | |||
| یک ژاکت 0.9 میلی متری نوع ST PVC ساخت را تکمیل می کند و OD ≈ 9.5 میلی متر را ایجاد می کند - کمی ضخیم تر از نسخه 0.75 میلی متر مربع برای مطابقت با هسته بزرگتر. این ژاکت بر اساس استاندارد IEC 60332-1 مقاوم در برابر روغن و سایش، مقاوم در برابر شعله است و با نوع محصول، سطح مقطع، ولتاژ، علامت متر و سازنده چاپ شده است. برای وظیفه زنجیره کششی، نوع RVVSP را مشخص کنید. |
8. مزایای کارخانه
هادی مسی خالص آنیل شده در رشته 32×0.20 میلی متر حداکثر رسانایی را با انعطاف پذیری کلاس 5 ارائه می دهد. مقاومت DC کمتر (19.5 در مقابل 26.0 Ω/کیلومتر) از کارکرد طولانیتر حسگر پشتیبانی میکند. عایق 0.6 میلی متر و باریکی تعادل ژاکت 0.9 میلی متر با دوام. نوار مسی خالص با پوشش 85% امپدانس انتقال پایینی ایجاد می کند. ساختار چهار هسته ای سیگنال، قدرت، جبران و زمین را در یک کابل ترکیب می کند. هسته های رنگی از خطاهای سیم کشی جلوگیری می کنند. 100٪ QA معمولی الکتریکی در هر قرقره. برش به طول روی کویل ها با انتهای مهر و موم شده. سبک وزن ≈ 85 کیلوگرم در کیلومتر. قابلیت ردیابی کامل با MTC و پشتیبانی گواهی برای مناقصات ابزار دقیق صنعتی.

9. بسته بندی، ذخیره سازی و تدارکات
بر روی کویل های درجه صادرات به طول مشخص شده توسط مشتری برش دهید، با هر دو انتها برای جلوگیری از نفوذ رطوبت، آب بندی حرارتی شده است. کویل های پیچیده شده در فیلم ضد آب و مقوا راه راه، با برچسب نوع محصول، تعداد هسته، مقطع، طول، وزن، تاریخ تولید و شماره قرقره. طول استاندارد 100/200/500/1000 متر. در فضای سرپوشیده، 10- تا 40+ درجه سانتیگراد، زیر 75 درصد RH، دور از نور مستقیم خورشید و حلال های شیمیایی نگهداری شود. FOB شانگهای / نانجینگ / چینگدائو؛ CIF و DAP موجود است. زمان سرب نمونه 5-7 روز؛ تولید فله 15-25 روز. وزن سبک حمل و نقل پیک را عملی می کند.

10. مشخصات تدارکات
تعیین کابل "RVVP 4×1.0 مس خالص"، طول مورد نیاز در هر سیم پیچ، و ترجیح رنگ هسته (به عنوان مثال قرمز/سیاه/سفید/سبز برای سنسورهای هوشمند 4 سیم). سابقه آزمایش مقاومت AC معمولی (2000 ولت) و گواهی پوشش محافظ برای دسته خاص را درخواست کنید. توجه داشته باشید که این یک نوع سیگنال + قدرت مس خالص (لخت) برای استفاده در فضای داخلی خشک است - برای کاربردهای مرطوب یا در فضای باز، نوع مس قلعشده را مشخص کنید. هر گونه الزامات گواهینامه منطقه ای (UL 2464، CE، و غیره) را در زمان سفارش مشخص کنید. پرداخت: 30٪ سپرده T/T، موجودی در برابر کپی B/L. اسناد: MTC، ROHS/REACH، COO، فاکتور تجاری، لیست بسته بندی.
11. پرسش و پاسخ صنعت کابل
Q1: چرا 1.0 میلی متر مربع را به 0.75 میلی متر مربع انتخاب کنید؟مقاومت DC کمتر (19.5 در مقابل 26.0 Ω/کیلومتر)، ampacity بالاتر (6-8 A در مقابل 4-6 A)، و ظرفیت جریان کافی برای شیرهای برقی کوچک و سنسورهای طولانی تر.
Q2: آیا می تواند حسگرهای Modbus RTU را تغذیه کند؟بله - هسته 1.0 میلیمتر مربعی میتواند انرژی سنسور 24 ولت DC و ارتباطات Modbus RTU را روی یک کابل حمل کند و پیچیدگی سیمکشی را کاهش دهد.
Q3: سنسور چقدر می تواند کار کند؟در ولتاژ 24 ولت DC و بار 10 آمپر، افت ولتاژ ≈ 1.95 ولت در هر 100 متر است - مناسب برای دویدن تا 30 تا 50 متر با افت ولتاژ قابل قبول.
Q4: رتبه ولتاژ چیست؟300/500 ولت، مناسب برای سیگنال های ولتاژ پایین و مدارهای کم توان.
Q5: چرا مس خالص به جای قلع؟مس خالص لخت رسانایی بالاتری نسبت به مس قلع دار دارد که برای سیگنال های سطح پایین و مدارهای کم توان که هر اهم اهمیت دارد، ایده آل است.
Q6: آیا برای استفاده در فضای باز مناسب است؟خیر - مقاومت محدود در برابر اشعه ماوراء بنفش و مس خالص در رطوبت اکسید می شود. در داخل خانه یا در مجراهای محافظت شده در برابر اشعه ماوراء بنفش استفاده کنید.
Q7: چگونه سپر را زمین می کنید؟با استفاده از یک غده محافظ یا سیم تخلیه، قیطان را در یک سر (یا هر دو انتها در طراحی سیستم) به زمین وصل کنید.
Q8: شعاع خمش چقدر است؟≥ 6 × OD ≈ 57 میلی متر برای ثابت. 12× برای جابجایی برنامه ها.
Q9: محدوده دما چیست؟15- تا 70+ درجه سانتی گراد پیوسته.
Q10: چه کشتی های اثبات؟سابقه آزمایش معمول AC (2000 V) + گواهی پوشش محافظ + MTC.
Q11: چه زمانی باید به 4×1.5 برسم؟برای شیرهای برقی بزرگتر، دوشهای طولانی تر (50+ متر)، یا بارهای جریان بالاتر (10+ A)، تا RVVP 4×1.5 میلی متر مربع افزایش دهید.