Z
Productoverzicht
Productdetails
Productbeschrijving
Zwaar gauge 4+1 kernkabel ZR-YJV 4x240mm2+1x120mm2 XLPE koper vlamvertrager
Kabelbenaming en -betekenis
|
Code |
Betekenis |
|---|---|
|
ZR |
Voornaamwoord voor vlamvertrager; volgens GB/T 19666-2019 is het standaard voor klasse C (moderne equivalent: ZC). |
|
YJ |
Isolatie van XLPE (cross-linked polyethylene) |
|
V |
PVC-buitenste omhulsel vlamvertragend gehalte, bevat halogeen (Cl) |
|
0.6/1 kV |
Nominale spanning U0/U = 600/1000 V; Um = 1,2 kV |
|
4 × 240 + 1 × 120 mm2 |
Vier gelijke fasen/neutrale kernen van 240 mm2 koper + één gereduceerde beschermende aardkern (PE) van 120 mm2 koper |

ZR-YJV 4×240+1×120 mm2
1. Productoverzicht en beoordelingsopsomming.ZR-YJV 4×240+1×120 is een topniveau 4+1-kern vlamvertragende kabel die is ontworpen voor de meest veeleisende lage-spanningsdistributie met hoge stroom:vier 240 mm2 opgewarmde koperen fasegeleiders omringen een centrale 120 mm2 koperen neutrale/PE kern, elk afzonderlijk met XLPE geïsoleerd en vervolgens gezamenlijk in één ST2 PVC-overlaag omgeven voor 0,6/1 kV, 50 Hz.1 / IEC 60502-1; de geleidersstreng voldoet aan GB/T 3956; de ZR-markering geeft de vlamvertragingsklasse ZC aan volgens GB/T 19666.De afgewerkte buitendiameter is ongeveer 68 mm en de nominale massa is ongeveer 10400 kg per kilometer in koper (4700 kg/km in de aluminium YJLV-variant), geleverd op rollen van 100 m of op houten trommels met flenzen van ten minste Ø 2000 mm, ongeveer 1040 kg per 100 m.

2. Layer-by-layer constructie (geleider tot jas).
| De laag | Bouw | Muur | Diameter |
|---|---|---|---|
| Fasegeleider (×4) | Geroosterde Cu, klasse 2 met strengen, elk 61 × 2,25 mm (1+6+12+18+24) | — | ≈ 20,0 mm |
| Neutrale geleider (×1) | Verkochte Cu, klasse 2 met strengen, 37 × 2,02 mm (1+6+12+18) | — | ≈ 14,0 mm |
| Fase-isolatie (×4) | XLPE | 1.8 mm | ≈ 23,6 mm |
| Neutrale isolatie (×1) | XLPE | 1.8 mm | ≈ 17,6 mm |
| Kernassemblage | Centrale neutrale + 4 fasen kernen omgezet in kabels + PP vulmiddel + polyester bindmiddel | — | ≈ 64,4 mm (afgeleid) |
| Buitenjas | Vlamvertragend PVC, ST2-verbinding, zwart | 1.8 mm | ≈ 68,0 mm (afgerond) |
3Elektrische kenmerken.Elke 240 mm2-faseleider wordt gehouden tot een maximale gelijkstroomweerstand van 0,0754 Ω/km bij 20 °C, die stijgt tot ongeveer 0,096 Ω/km bij het werkpunt van 90 °C; de 120 mm2-neutrale/PE wordt beperkt tot 0,153 Ω/km.Elke lengte overleeft de routine 3.5 kV AC power-frequency proof held for five minutes. Finished-cable insulation resistance remains above 36.7 MΩ·km, XLPE volume resistivity exceeds 1×1012 Ω·cm,en typische cijfers omvatten capaciteit ≤ 0.52 μF/km, inductance ≈ 0,26 mH/km en 50 Hz AC-impedantie ≈ 0,08 Ω/km. Op een kortsluiting van één seconde weerstaat elke 240 mm2-fase ongeveer 27,6 kA (de 120 mm2-neutrale op basis van 13,8 kA),gebruikmakend van I = k·A/√t met k = 115 voor koper/XLPEMet alle vier de fasen van de kern opgeladen, is de referentielast 460 A in vrije lucht bij 25 °C en 380 A rechtstreeks begraven bij 25 °C technische schattingen die moeten worden bevestigd aan de hand van het fabriekstestcertificaat.
Elektrische parameters
|
Parameter |
Waarde |
Notitie |
|---|---|---|
|
Nominale spanning U0/U |
0.6 / 1 kV |
Um = 1,2 kV |
|
Testspanning wisselstroom (5 min) |
3.5 kV |
Routine |
|
Typetoetsspanning |
4.0 kV |
IEC 60502-1 |
|
Gelijkstroomweerstand @20 °C (fase/neutraal, per kern) |
≤ 0,0754 Ω/km |
GB/T 3956 max, 240 mm2 |
|
Gelijkstroomweerstand @20 °C (PE, per kern) |
≤ 0,153 Ω/km |
GB/T 3956 max, 120 mm2 |
|
AC-weerstand @90 °C (st., fase/neutraal) |
≈ 0,0981 Ω/km |
per kern |
|
AC-weerstand @ 90 °C (st., PE) |
≈ 0,199 Ω/km |
per kern |
|
Nominale stroom in de lucht (30 °C, enkel circuit, 4-kern+1) |
≈ 440 ≈ 495 A |
op basis van 240 mm2 fase |
|
Stroomstroom in de lucht (ontwerp) |
≈ 460 A |
toepassing van groepering + omgevingscorrectie |
|
Rechtstreeks begraven (20°C, bodem 1,0°C, 1,2 km/w, 0,7 m) |
≈ 510 ∼565 A |
Gemeenschappelijke catalogus 525-540 A |
|
Ontwerp begraven rating |
≈ 532 A |
vereiste correctie van de bodemwarmteweerstand |
|
Kortsluitingstroom (1 s, Cu, 250 °C, fase/neutraal) |
≈ 24,0 kA |
240 mm2 referentie |
|
Kortsluitingstroom (1 s, Cu, 250 °C, PE) |
≈ 12,0 kA |
120 mm2 referentie |
|
Frequentie. |
50/60 Hz wisselstroom |
— |
4- Thermische reactie en vlamprestaties.XLPE onderhoudt een 90 °C continue geleider temperatuur en verdraagt een 250 °C short-circuit peak voor maximaal vijf seconden.moet niet onder 0 °C worden ontkoeld zonder vooraf conditioneringFlame behaviour meets class ZC van GB/T 19666, bewezen door zowel de single-cable vertical test (GB/T 18380.12) en de groepproef van categorie C (GB/T 18380)..35) with char height limited to 2.5 m. De PVC jacket is halogenated and will emit smoke and acid gas in a fire; low-smoke zero-halogen projects must specify WDZ-YJY instead.
Kabelvlamvertragers

Parameters van de isolatie van kabels

5Installatie en behandeling.Voor deze afmeting mogen de buigingen niet lager liggen dan 15 maal de werkelijke buitendiameter van ongeveer 1020 mm.4 kV gedurende 15 minuten overeenkomstig Q/GDW 13244.1-2018. Drums die onder 0 °C in opslag worden gehouden, moeten binnen worden verwarmd voordat ze worden ontwikkeld; de trekspanning moet binnen 38000 N blijven,en voor langere ritten is een aangedreven lier met een goede trekgreep raadzaamDe 460 A (lucht) en 380 A (begraven) referenties vereisen dat de temperatuur van de omgeving, de kabelgroepering of de thermische weerstand van de bodem afwijkt van de referentietoestanden.de klieren en de warmte-schrumpelende beëindigingskits moeten overeenkomen met de 20.0 mm fase-kern, 14.0 mm neutrale kern en ≈ 68 mm mantel, en zowel fase- als neutrale kortsluitingsbestendiging moeten worden gecoördineerd met de instellingen van de beschermingsinrichting aan de voorzijde.
6Typische service-toepassingen.Deze dwarsdoorsnede bedient de hoofddistributiecircuits in grotere commerciële en industriële installaties: verticale stijgers in hoge gebouwen, transformator-bijvoeders tot ongeveer 1000 kVA,motorverbindingen in het bereik van 110-160 kW, stroomleidingen voor werktuigmachines en proceslijnen, distributiepanelen voor fabriekswerkplaatsen en voor magazijnen, voedingscircuits voor liften en roltrappen en hulpstroom in installaties in de lichte industrie.De goedgekeurde installatiemethoden omvatten staal- of PVC-leidingen.Voor directe begraven of mechanisch blootgestelde routing wordt de met staalband gepantserde variant ZR-YJV22 aanbevolen.

7Testing & Quality Assurance Regime.Routineproeven op elke lengte omvatten fase- en neutrale gelijkstroomweerstandsverificatie (≤ 0,0754 / 0,153 Ω/km bij 20 °C), de 3,5 kV AC / 5 min-weerstand,conductor continuity across all five cores and dimensional inspection covering phase insulation ≥ 1.8 mm, neutrale isolatie ≥ 1,8 mm, omhulsel ≥ 1,8 mm en totale diameter ≈ 68 mm. Proef- en typeonderzoeken omvatten de XLPE-warmstelproef bij 200 ± 3 °C gedurende 15 minuten onder 0 °C.2 MPa (load elongation ≤ 175%), permanent set ≤ 15%), XLPE tensile ≥ 12.5 MPa with elongation ≥ 200%, PVC sheath tensile ≥ 10 MPa with elongation ≥ 125%, PVC thermal stability ≥ 200 minutes at 200 °C,single-cable en categorie-C bunched flame trialsDe DC 2.4 kV / 15 min weerstaan en positieve L1/L2/L3/N/PE identificatie voordat schakelen.Elk trommel wordt vergezeld van een certificaat van de fabrieksproef.
Kabelparameters

Testparameters

Kabel doorsnede structuur



8- Normen en conformiteit.Het ontwerp en de productie worden geregeld door GB/T 12706.1 en IEC 60502-1 voor 0,6/1 kV geëxtrudeerde isolatiekabels.Leiders voldoen aan GB/T 3956 / IEC 60228 Klasse 2 de 240 mm2 fase als eenenzestig draden van 2.25 mm met R ≤ 0,0754 Ω/km en de 120 mm2 neutrale als zevenendertig draden van 2,02 mm met R ≤ 0,153 Ω/km.De vlamvertraging is ingedeeld onder GB/T 19666 (ZC als standaard voor de ZR-markering) en is aangetoond door GB/T 18380.12 en GB/T 18380.35 categorie C. Installatie aanvaarding volgt Q/GDW 13244.1-2018 en GB 50168, terwijl de oppervlakte markering voldoet aan GB/T 6995. Kabels kunnen ook worden geleverd aan IEC, BS, DIN,ICEA- of JIS-vereisten op verzoekOmdat de ST2 PVC jacket halogeen bevat, tunnels, metro systemen, ziekenhuizen en andere beperkte openbare gebieden bellen voor WDZ-YJY.
9Verpakking, opslag en logistiek.Standard delivery is 100 m per coil of wooden drum, met bespoke cut lengths available on request.productiejaar en volgorde van de metermarkering per GB/T 6995. moet worden opgeslagen in een droog, bedekt ruimte bij -20 tot +45 °C, beschermd tegen direct zonlicht, vocht, oliën en scherpe voorwerpen;de spoelen en trommels blijven tot de installatie verzegeld en worden rechtop op hun flenzen opgeslagen in plaats van plat. In koude omstandigheden, conditioneren van trommels binnen op ≥ 0 °C voordat het trekken. Tijdens het vervoer moeten spoelen en trommels worden beveiligd tegen rollen en botsing,en de kabel mag nooit over slijpgrond of scherpe randen worden gesleept.
10Aankoop specificatie.Vermeld "ZR-YJV 0,6/1 kV 4×240+1×120" samen met de vereiste lengte of trommelopstelling en markeervoorkeuren.kleur van het jasje en eventuele bijzondere eisen aan de trommel. Verzoek altijd het fabriekstestcertificaat om de werkelijke niet-gordelde diameter (≈ 68 mm), het gewicht (≈ 10400 kg/km) en de ampacity voor de productielot te bevestigen.Waar een rookarme halogeenvrije constructie of een gepantserde constructie nodig is, bestel WDZ-YJY of ZR-YJV22 respectievelijk.
11- Vragen van de kabelindustrie.
- V1: Hoe verschilt 4×240+1×120 van de kleinere 4×185+1×95?Het fasegebied groeit van 185 tot 240 mm2 (geleider van 37×2,52 tot 61×2,25 mm) en het neutrale van 95 tot 120 mm2 (19×2,52 tot 37×2,02 mm), waardoor de nominale stroom van ongeveer 390/325 A tot 460/380 A wordt verhoogd,Verhoging van de einddiameter van 62 naar 68 mm en verhoging van de kortcircuitstand van ongeveer 21,3 tot 27,6 kA.
- V2: Waarom is de neutrale/PE slechts 120 mm2 terwijl de fasen 240 mm2 zijn?In een uitgebalanceerd vierdraadcircuit draagt de neutrale hoofdzakelijk onevenwichtige en harmonische stroom, dus GB/T 12706.1 staat een gereduceerde kern toe in de 4+1-constructie.Wanneer de installatie voor een aanzienlijk deel eenfasig of niet-lineair is, harmonisch-opwekkende belastingen, moet een 5-kernkabel met gelijke doorsnede worden gekozen.
- V3: Wat betekenen ZA, ZB, ZC en ZD?Dit zijn vlamvertragendheidsklassen in GB/T 19666, beoordeeld door middel van de test met gebundelde kabels GB/T 18380.35 bij steeds hogere brandstofbelastingen. ZA is de meest veeleisende, ZD de minste.De blote "ZR" markering standaard naar ZC; ZA en ZB moeten bij bestelling worden aangevraagd.
- V4: Wanneer moet een 4+1, gelijk aan 5-kern, of gewone 4-kernkabel worden gekozen?Kies 4+1 voor standaard vierdraaddiensten met een verlaagde neutrale/PE; gelijk aan 5-kern (4×A+1×A) waarbij de neutrale stroom naar verwachting de fase-stroom nadert;gewone 4-kern wanneer in de kabel geen aparte PE-geleider is vereist.
- V5: Waarom verschillen lucht- en begravenwaarden, en hoe worden ze aangepast?De gepubliceerde cijfers nemen 25 °C lucht of 25 °C bodem voor bij een thermische weerstand van 1,0 K·m/W met een enkel circuit.de bodemdiepte en de bodemweerstand van de luchtfactoren variëren van ongeveer 1.29 bij 20 °C tot 0,91 bij 45 °C en bodemfactoren van 1,04 bij 20 °C tot 0,87 bij 40 °C.
- V6: Koper of aluminium?Koper (deze kabel) biedt een lagere weerstand (0,0754 versus ongeveer 0,125 Ω/km bij 240 mm2), een hogere stroom per mm2, een betere mechanische sterkte en betrouwbaarder afstotingen; aluminium (YJLV,≈ 4700 kg/km in deze grootte) kost minder en weegt minder, maar vereist grotere doorsneden en een antioxidatiebehandeling bij elk gewricht.
- V7: Waarom kan XLPE bij 90 °C werken terwijl PVC-isolatie beperkt is tot 70 °C?Cross-linking transformeert polyethyleen in een driedimensionaal thermoset netwerk.die de continue geleider tot 90 °C verhoogt en de kortsluiting tot 250 °C kan weerstaan .
- V8: Hoe wordt de doorsnede van de geleider gekozen?De selectie wordt beheerst door: a) volle belastingstroom na afkoeling, b) toelaatbare spanningsdaling (meestal ≤ 5% voor vertakkingscircuits), c) kortsluitstand op basis van I2t (27.6 kA·s per fase hier), en d) coördinatie met overstromingsbeschermingsinrichtingen; de strengste criteria.
- V9: Waarom verschilt de einddiameter tussen fabrikanten voor dezelfde nominale grootte?De normen bepalen de minimumdikte van de isolatie en de bekleding plus de elektrische prestaties, maar geen precieze totale diameter.Het ontwerp van de vulstof en de tolerantie van de omhulsel verschillen tussen planten. Gepubliceerde 4×240+1×120 cijfers cluster rond 68 mm ongewapend. Daarom moet de werkelijke gemeten diameter altijd worden gebruikt bij het afmeten van klieren., bakken en leidingen.
- V10: Welke tests bevestigen de aanvaardbaarheid bij levering en vóór energiëring?Bij levering moet het fabriekstestcertificaat worden gecontroleerd (weerstand 0,0754/0,153 Ω/km, 3,5 kV/5 min weerstaan, afmetingen ≈ 68 mm), de leesbaarheid van de jas en de integriteit van de trommel.een isolatieweerstandstest met DC 4U0 = 2.4 kV / 15 min weerstaan per Q/GDW 13244.1-2018, vervolgens bevestigen L1/L2/L3/N/PE-identificatie voordat de schakelaar wordt gesloten.
- V11: Welke levensduur kan worden verwacht?Bij installatie en werking binnen de aangegeven temperatuur- en spanningsgrenzen zijn XLPE-kabels van 0,6/1 kV ontworpen voor een levensduur van minimaal 30 jaar.water binnendringen door een beschadigde omhulsel, of een werking boven 90 °C deze levensduur aanzienlijk verkort.