Ciężki przewód 4+1 Kabel rdzeniowy ZR-YJV 4x240mm2+1x120mm2 XLPE Miedź opóźniająca płomień
Podsumowanie produktu
Szczegóły produktu
Opis produktu
Ciężki przewód 4+1 Kabel rdzeniowy ZR-YJV 4x240mm2+1x120mm2 XLPE Miedź opóźniająca płomień
Oznaczenie i znaczenie kabla
|
Kod |
Znaczenie |
|---|---|
|
ZR |
Wykorzystanie wzorca w celu określenia właściwości chemicznych |
|
YJ |
Izolacja XLPE (polyetylen połączony krzyżowo) |
|
V |
Powierzchnia zewnętrzna z PVC ️ odporna na płomień, zawiera halogen (Cl) |
|
00,6/1 kV |
Napęd nominalny U0/U = 600/1000 V; Um = 1,2 kV |
|
4×240+1×120 mm2 |
Cztery równe w fazie/neutralne rdzenie z miedzi o powierzchni 240 mm2 + jedno rdzenie z redukcją ziemi ochronnej (PE) z miedzi o powierzchni 120 mm2 |

ZR-YJV 4×240+1×120 mm2
1. Przegląd produktu i podsumowanie oceny.ZR-YJV 4×240+1×120 to najwyższej klasy 4+1 rdzenia kabel oporowy, zaprojektowany do najtrudniejszej dystrybucji niskiego napięcia:cztery 240 mm2 wygrzewane przewodniki fazy miedziane otaczają centralne 120 mm2 miedziane neutralne / PE rdzeń, każda oddzielnie izolowana XLPE, a następnie zbiorczo zamknięta w jednej powłokę ST2 z PVC do pracy 0,6/1 kV, 50 Hz. Produkcja, rutynowe badania i homologacja typu są zgodne z GB/T 12706.1 / IEC 60502-1; przewód jest zgodny z normą GB/T 3956; oznakowanie ZR oznacza klasę ZC opóźnienia płomienia zgodnie z normą GB/T 19666.Gotowa średnica zewnętrzna wynosi około 68 mm, a masa nominalna wynosi około 10400 kg na kilometr w miedzi (4700 kg/km w wariantzie aluminiowym YJLV), dostarczane na 100 m cewkach lub drewnianych bębnach z kołami o rozmiarze co najmniej Ø 2000 mm ≈ około 1040 kg na 100 m.

2. Konstrukcja warstwa po warstwie (przewodnik do płaszcza).
| Warstwa | Budowa | Ściana | Średnica |
|---|---|---|---|
| Przewodnik fazowy (×4) | Zgrzewany Cu, klasa 2 z włóknami, 61 × 2,25 mm (1+6+12+18+24) każdy | / | ≈ 20,0 mm |
| Neutralny przewodnik (×1) | Zgrzewany Cu, klasa 2 ze strunami, 37 × 2,02 mm (1+6+12+18) | / | ≈ 14,0 mm |
| Izolacja fazowa (×4) | XLPE | 10,8 mm | ≈ 23,6 mm |
| Wymagania w zakresie bezpieczeństwa | XLPE | 10,8 mm | ≈ 17,6 mm |
| Zgromadzenie rdzenia | Centralnie neutralne + rdzenie 4-fazowe owinięte + wypełniacz PP + wiązacz poliestrowy | / | ≈ 64,4 mm (pochodne) |
| Wydział: | PVC przeciwzapalny, związek ST2, czarny | 10,8 mm | ≈ 68,0 mm (zakończone) |
3Charakterystyka elektryczna.Każdy przewodnik fazowy 240 mm2 jest utrzymywany do maksymalnego oporu prądu stałego 0,0754 Ω/km w temperaturze 20 °C, wzrastając do około 0,096 Ω/km w punkcie pracy 90 °C; 120 mm2 neutralny/PE jest ograniczony do 0,153 Ω/km.Każda długość przetrwa rutynę 3.5 kV prędkość prądu przenoszonego trwa przez pięć minut. Opór izolacyjny kabli końcowych pozostaje powyżej 36,7 MΩ·km, rezystywność objętościowa XLPE przekracza 1×1012 Ω·cm,a typowe wartości obejmują pojemność ≤ 00,52 μF/km, indukcyjność ≈ 0,26 mH/km i impedancja prądu przemiennego 50 Hz ≈ 0,08 Ω/km. Na zwarciu jednej sekundy każda faza 240 mm2 wytrzymuje około 27,6 kA (120 mm2 neutralne na podstawie 13,8 kA),przy użyciu I = k·A/√t z k = 115 dla miedzi/XLPEPrzy podłączeniu wszystkich czterech rdzeni fazowych do energii obciążenie odniesienia wynosi 460 A w wolnym powietrzu w temperaturze 25 °C i 380 A bezpośrednio zakopanych w temperaturze 25 °C ‡ szacunki techniczne, które mają zostać potwierdzone w świadectwie badania fabrycznego.
Parametry elektryczne
|
Parametry |
Wartość |
Uwaga: |
|---|---|---|
|
Nomienne napięcie U0/U |
00,6 / 1 kV |
Um = 1,2 kV |
|
Próbkowe napięcie prądu przemiennego (5 min) |
30,5 kV |
Rutyna |
|
Napięcie badania typu |
40,0 kV |
IEC 60502-1 |
|
Opór prądu stałego @20 °C (fazowy/neutralny, na rdzeń) |
≤ 0,0754 Ω/km |
GB/T 3956 max, 240 mm2 |
|
Odporność prądu stałego @20 °C (PE, na rdzeń) |
≤ 0,153 Ω/km |
GB/T 3956 maks, 120 mm2 |
|
Odporność AC @90 °C (st., fazowa/neutralna) |
≈ 0,0981 Ω/km |
na rdzeń |
|
Odporność AC @90 °C (est., PE) |
≈ 0,199 Ω/km |
na rdzeń |
|
Narysowany prąd w powietrzu (30 °C, pojedynczy obwód, 4-rdzeniowy +1) |
≈ 440 ≈ 495 A |
oparte na fazie 240 mm2 |
|
Narysowany prąd w powietrzu (projekcja) |
≈ 460 A |
zastosowanie grupy + korekta otoczenia |
|
Bezpośrednio zakopane (20°C do 25°C, gleba 1,0°C do 1,2 Km/W, 0,7 m) |
≈ 510 ≈ 565 A |
wspólny katalog 525 ∼ 540 A |
|
Konstrukcja zakopanej klasy |
≈ 532 A |
wymagana korekta odporności termicznej gleby |
|
Prąd zwarcia (1 s, Cu, 250 °C, faza/neutralna) |
≈ 24,0 kA |
240 mm2 odniesienia |
|
Prąd zwarcia (1 s, Cu, 250 °C, PE) |
≈ 12,0 kA |
120 mm2 odniesienia |
|
Częstotliwość |
50/60 Hz AC |
/ |
4Odpowiedź termiczna i wydajność płomienia.XLPE utrzymuje ciągłą temperaturę przewodnika w temperaturze 90 °C i toleruje szczyt zwarcia w temperaturze 250 °C przez maksymalnie pięć sekund.nie mogą być rozwinięte poniżej 0 °C bez wstępnego uwarunkowaniaZachowanie płomienia spełnia klasę ZC GB/T 19666, udowodnioną zarówno pojedynczym kablem, jak i pionowym badaniem (GB/T 18380.12) oraz badanie grupowe kategorii C (GB/T 18380)..35) o wysokości węgla ograniczonej do 2,5 m. Płaszcz PVC jest halogenowany i emituje dym i gaz kwasowy w pożarze; w projektach o niskim poziomie dymu i zerowym halogenie należy zamiast tego określić WDZ-YJY.
Cable Flame Retarmeters

Parametry izolacji kabli

5Installacja i obsługa.Przed pierwszym pobudzeniem należy zastosować stan stałego prądu stałego przy 4U0 = 2.4 kV przez 15 minut zgodnie z Q/GDW 13244.1-2018. bębny przechowywane w temperaturze poniżej 0 °C muszą być ogrzewane w pomieszczeniach zamkniętych przed rozwinięciem; napięcie pociągające powinno utrzymywać się w granicach 38000 N,i w przypadku dłuższych biegów zaleca się użycie koła z napędem i odpowiednim chwytem.W odniesieniu do 460 A (powietrze) i 380 A (pochowane) wymagane jest obniżenie temperatury, gdy temperatura otoczenia, grupowanie kabli lub odporność termiczna gleby odbiegają od warunków odniesienia.Drobnoustroje i zestawy termopreparatoryjne muszą być dopasowane do 20Rdzeń fazowy o długości 0,0 mm, rdzeń neutralny o długości 14,0 mm i osłona o ≈ 68 mm oraz zarówno rdzeń fazowy, jak i neutralny urządzenie przeciwskrętowe powinny być skoordynowane z ustawieniami urządzeń ochronnych w górnym rzędzie.
6Typowe aplikacje serwisowe.Przecinek ten służy głównym obwodom dystrybucyjnym w większych obiektach handlowych i przemysłowych: pionowe podwyżki w wieżowcach, podwyżki transformatorów do około 1000 kVA,połączenia silnika w zakresie 110-160 kW, przewody zasilania narzędzi maszynowych i linii procesowych, panele dystrybucyjne warsztatów fabrycznych i magazynów, układy zasilania windami i schodami ruchomymi oraz zasilanie pomocnicze w instalacjach przemysłu lekkiego.Zatwierdzone metody instalacji obejmują przewody stalowe lub PVCW przypadku bezpośredniego zakopania lub mechanicznie wystawionych szlaków, zaleca się wariant ZR-YJV22 opancerzony taśmą stalową.

7Testy i system zapewnienia jakości.Badania rutynowe na każdej długości obejmują weryfikację oporu fazowego i neutralnego prądu stałego (≤ 0,0754 / 0,153 Ω/km w temperaturze 20 °C), wytrzymałość 3,5 kV AC / 5 min,ciągłość przewodów przez wszystkie pięć rdzeni i inspekcja wymiarowa obejmująca izolację fazową ≥ 1.8 mm, neutralna izolacja ≥ 1,8 mm, osłona ≥ 1,8 mm i średnica całkowita ≈ 68 mm. Badania próbkowe i typu obejmują próbę XLPE na gorąco w temperaturze 200 ± 3 °C przez 15 minut w temperaturze 0 °C.2 MPa (przerwanie obciążenia ≤ 175 %), trwałe ustawione ≤ 15%), rozciąganie XLPE ≥ 12,5 MPa z wydłużeniem ≥ 200%, rozciąganie powłoki PVC ≥ 10 MPa z wydłużeniem ≥ 125%, stabilność termiczna PVC ≥ 200 minut w temperaturze 200 °C,Badania płomieni z pojedynczym kablem i z grupami kategorii CWykorzystanie w miejscu wymaga pomiaru odporności izolacyjnej, odporności prądu stałego 2,4 kV / 15 min oraz pozytywnej identyfikacji L1/L2/L3/N/PE przed włączeniem.Każdy bęben towarzyszy certyfikat badania fabrycznego.
Parametry kabli

Parametry badania

Struktura przekroju kablowego



8Standardy i zgodność.Projektowanie i produkcja podlegają normom GB/T 12706.1 i IEC 60502-1 w odniesieniu do kabli zasilania izolacyjnego ekstrudowanego o napięciu 0,6/1 kV.Przewodniki spełniają wymagania GB/T 3956 / IEC 60228 klasa 20,25 mm z R ≤ 0,0754 Ω/km, a 120 mm2 neutralne jako trzydzieści siedem przewodów o długości 2,02 mm z R ≤ 0,153 Ω/km.Odporność na płomień jest sklasyfikowana w GB/T 19666 (ZC jako domyślna oznakowanie ZR) i udowodniona w GB/T 18380.12 i GB/T 18380.35 kategorii C. Akceptacja instalacji jest zgodna z Q/GDW 13244.1-2018 i GB 50168, a oznakowanie powierzchni jest zgodne z GB/T 6995. Kable mogą być również dostarczane do IEC, BS, DIN,Wymagania ICEA lub JIS na żądaniePonieważ kurtka ST2 zawiera halogen, tunele, metropolii, szpitale i inne zamknięte miejsca publiczne wymagają WDZ-YJY.
9Opakowania, magazynowanie i logistyka.Standardowa dostawa wynosi 100 m na cewkę lub drewniany bęben, z dostosowanymi długościami cięcia dostępnymi na żądanie.rok produkcji i oznaczenie metryczne sekwencyjne dla GB/T 6995Przechowywanie powinno odbywać się w suchym, pokrytym pomieszczeniu o temperaturze od -20 do +45 °C, chronionym przed bezpośrednim światłem słonecznym, wilgocią, olejami i ostrymi przedmiotami;zwoje i bębny pozostają uszczelnione do momentu instalacji i są przechowywane w pozycji pionowej na flanszach, a nie płaskichW warunkach zimnych, przed ciągnięciem, warunki bębnów w pomieszczeniach zamkniętych do temperatury ≥ 0 °C. Podczas transportu cewki i bębny muszą być zabezpieczone przed waleniem i uderzeniem,i przewód nigdy nie powinien być ciągnięty po ścierającej ziemi lub ostrych krawędziach.
10Specyfikacja zakupu.Należy podać "ZR-YJV 0,6/1 kV 4×240+1×120" wraz z wymaganą długością lub układem bębna oraz preferencjami oznakowania.kolor płaszcza i wszelkie specjalne wymagania dotyczące bębna. Zawsze żądać certyfikatu badania fabrycznego, aby potwierdzić rzeczywistą średnicę niepancerzonego (≈ 68 mm), masę (≈ 10400 kg/km) i ampasacity dla serii produkcyjnej.W przypadku gdy potrzebna jest konstrukcja o niskim stężeniu dymu i zerowym halogenie lub konstrukcja opancerzona, zamówić odpowiednio WDZ-YJY lub ZR-YJV22.
11Często zadawane pytania w branży kablowej.
- P1: Jak 4×240+1×120 różni się od mniejszego 4×185+1×95?Powierzchnia fazy wzrasta z 185 do 240 mm2 (przewodnik z 37×2,52 do 61×2,25 mm) i neutralna z 95 do 120 mm2 (19×2,52 do 37×2,02 mm), podnosząc prąd nominalny z około 390/325 A do 460/380 A,zwiększenie średnicy końcowej z 62 do 68 mm oraz podniesienie prędkości krótkookresowej z około 21,3 do 27,6 kA.
- P2: Dlaczego neutralny/PE ma tylko 120 mm2, podczas gdy fazy mają 240 mm2?W zrównoważonym obwodzie czterodrukowym neutral przenosi głównie nierównowagę i prąd harmoniczny, więc GB/T 12706.1 pozwala na zmniejszenie rdzenia w konstrukcji 4+1.W przypadku instalacji obsługujących duże jednofazowe lub nieliniowe urządzeniaW przypadku przepływów, które generują obciążenia harmoniczne, należy wybrać kabl 5-rodzeniowy o równym przecinku.
- P3: Co oznaczają ZA, ZB, ZC i ZD?Są to klasy opóźniające płomień określone w GB/T 19666, oceniane w ramach badania kabli zbiorczych GB/T 18380.35 przy stopniowo wyższych obciążeniach paliwem. ZA jest najbardziej wymagającą, ZD najmniej.Ogarnięte oznakowanie "ZR" jest domyślne do ZC; ZA i ZB muszą być wymagane przy zamówieniu.
- P4: Kiedy należy wybrać kabel 4+1, równy 5 rdzeniom, czy zwykły 4 rdzeni?Wybierz 4+1 dla standardowej sieci czterodrukowej o zmniejszonej neutralności/PE; równa 5-rodzinnemu (4×A+1×A), gdzie prąd neutralny powinien zbliżać się do prądu fazowego;zwykły 4-rodnik, gdy w kablu nie jest wymagany oddzielny przewodnik PE.
- P5: Dlaczego wartość powietrza i pochowanego powietrza różnią się i jak są one dostosowywane?W opublikowanych danych przyjmuje się 25 °C powietrza lub 25 °C gleby przy 1,0 K·m/W oporności termicznej przy jednym obwodzie.głębokość zakopania i rezystywność gleby ∼ czynniki powietrza wahają się od około 10,29 w temperaturze 20 °C do 0,91 w temperaturze 45 °C oraz współczynniki gleby od 1,04 w temperaturze 20 °C do 0,87 w temperaturze 40 °C.
- P6: Miedź czy aluminium?Miedź (ten kabel) zapewnia mniejszą odporność (0,0754 w porównaniu z około 0,125 Ω/km przy 240 mm2), wyższy prąd na mm2, lepszą wytrzymałość mechaniczną i bardziej niezawodne zakończenia; aluminium (YJLV,≈ 4700 kg/km w tym rozmiarze) kosztuje mniej i waży mniej, ale wymaga większych przekroczeń poprzecznych i obróbki antyoksydującej w każdym połączeniu.
- P7: Dlaczego XLPE może działać w temperaturze 90 °C, podczas gdy izolacja PVC jest ograniczona do 70 °C?Połączenie krzyżowe przekształca polietylen w trójwymiarową sieć termowymożną.który zwiększa moc ciągłego przewodnika do 90 °C i odporność na zwarcie do 250 °C .
- P8: Jak wybiera się przekrój przewodnika?Wybór zależy od: a) prądu pełnego obciążenia po obniżeniu wartości, b) dopuszczalnego spadku napięcia (zwykle ≤ 5% dla obwodów odnośnych), c) odporności na zwarcie na podstawie I2t (27.6 kA·s na fazę tutaj), oraz d) koordynacja z urządzeniami ochronnymi przed prądem; najwyższe kryteria kontroli.
- P9: Dlaczego średnica końcowa różni się w zależności od producenta dla tego samego wielkości nominalnej?Standardy określają minimalną grubość izolacji i osłony oraz wydajność elektryczną, ale nie dokładną średnicę.konstrukcja wypełniacza i tolerancja osłony różnią się w zależności od rośliny opublikowane 4×240+1×120 liczby gromadzą się wokół 68 mm nieopancerzone więc rzeczywista zmierzona średnica zawsze musi być używana przy rozmiarze gruczołów, tac i przewodów.
- P10: Jakie testy potwierdzają akceptację po dostarczeniu i przed energetyzacją?Przy dostawie należy sprawdzić certyfikat badania fabrycznego (opór 0,0754/0,153 Ω/km, 3,5 kV/5 min, wymiary ≈ 68 mm), czytelność płaszcza i integralność bębna.przeprowadzenie badania odporności izolacyjnej plus DC 4U0 = 2.4 kV / 15 min wytrzymać na Q/GDW 13244.1-2018, a następnie potwierdzić identyfikację L1/L2/L3/N/PE przed zamknięciem przełącznika.
- P11: Jakiego okresu trwania można się spodziewać?Kable XLPE o napięciu 0,6/1 kV, zainstalowane i obsługiwane w określonych granicach temperatury i napięcia, są zaprojektowane z myślą o minimalnej długości trwania 30 lat;Wpływ wody przez uszkodzoną osłonę, lub eksploatacja powyżej 90 °C znacznie skróci ten czas życia.