Aarde 5 Aders Kabel 4x70mm2+1x35mm2 XLPE Koper Vlamvertragend 600 1000V
Productoverzicht
Productdetails
Aarde 5 Aders Kabel
,5 Aders Kabel 600V
,omhulde flexibele kabel 1000V
Productbeschrijving
5-aderige + aardekabel ZR-YJV 4x70mm²+1x35mm² XLPE koper vlamvertragend 0,6/1kV
Kabelaanduiding en betekenis
|
Code |
Betekenis |
|---|---|
|
ZR |
Legacy-voorvoegsel voor vlamvertrager; onder GB/T 19666-2019 is dit standaard Klasse C (modern equivalent: ZC). |
|
YJ |
XLPE-isolatie (cross-linked polyethyleen). |
|
V |
PVC buitenmantel - vlamvertragend, bevat halogeen (Cl) |
|
0,6/1 kV |
Nominale spanning U₀/U = 600/1000 V; Uₘ = 1,2 kV |
|
4×70+1×35 mm² |
Vier gelijke fase/neutrale aders van 70 mm² koper + één gereduceerde aardingskern (PE) van 35 mm² koper |

ZR-YJV 4×70+1×35 mm² — Kabelspecificatie en technische gegevens
1. Productoverzicht en beoordelingssamenvatting.ZR-YJV 4×70+1×35 beslaat de bovenste middelste sport van de 4+1-kern vlamvertragende familie: vier gegloeide koperen fasegeleiders van 70 mm² zijn rond een centrale koperen neutrale/PE-kern van 35 mm² gelegd, elk afzonderlijk geïsoleerd met XLPE en vervolgens collectief ingesloten in één ST2 PVC-mantel voor 0,6/1 kV, 50 Hz. Productie, routinetests en typegoedkeuring volgen GB/T 12706.1 / IEC 60502-1; geleideropsluiting voldoet aan GB/T 3956; de ZR-markering geeft klasse ZC vlamvertraging aan volgens GB/T 19666. De afgewerkte buitendiameter is ongeveer 40 mm en de nominale massa is ongeveer 3500 kg per kilometer in koper (1600 kg/km in de aluminium YJLV-variant), geleverd op rollen van 100 m of houten vaten met flenzen van minimaal Ø 1400 mm - ongeveer 350 kg per 100 m.
2. Laag-voor-laag constructie (geleider tot jas).
| Laag | Bouw | Muur | Diameter |
|---|---|---|---|
| Fasegeleider (×4) | Gegloeid Cu, klasse 2 gestrand, elk 19 × 2,14 mm (1+6+12) | — | ≈ 10,7 mm |
| Neutrale geleider (×1) | Gegloeid Cu, klasse 2 compact, 7 × 2,52 mm (1+6) | — | ≈ 7,9 mm |
| Fase-isolatie (×4) | XLPE | 1,4 mm | ≈ 13,5 mm |
| Neutrale isolatie (×1) | XLPE | 1,4 mm | ≈ 10,7 mm |
| Kern montage | Centrale nulleider + 4 fase-aders rondom bekabeld + PP-vuller + polyester bindmiddel | — | ≈ 36,4 mm (afgeleid) |
| Buitenjas | Vlamvertragend PVC, ST2 compound, zwart | 1,8 mm | ≈ 40,0 mm (afgewerkt) |
3. Elektrische kenmerken.Elke fasegeleider van 70 mm² wordt gehouden op een maximale DC-weerstand van 0,268 Ω/km bij 20 °C, oplopend tot ongeveer 0,34 Ω/km bij een bedrijfspunt van 90 °C; de neutraal/PE van 35 mm² is begrensd op 0,524 Ω/km. Elke lengte overleeft de routinematige 3,5 kV AC-stroomfrequentiebestendigheid gedurende vijf minuten. De isolatieweerstand van de afgewerkte kabel blijft boven 36,7 MΩ·km, de XLPE-volumeweerstand overschrijdt 1×10¹² Ω·cm, en typische cijfers omvatten capaciteit ≤ 0,40 μF/km, inductantie ≈ 0,26 mH/km en 50 Hz AC-impedantie ≈ 0,27 Ω/km. Bij een kortsluiting van één seconde is elke fase van 70 mm² bestand tegen ongeveer 8,05 kA (de nulleider van 35 mm² op een basis van 4,03 kA), waarbij I = k·A/√t wordt gebruikt met k = 115 voor koper/XLPE. Als alle vier de fasekernen zijn bekrachtigd, bedraagt de referentiebelasting 215 A in de vrije lucht bij 25 °C en 180 A direct ingegraven bij 25 °C. Technische schattingen moeten worden bevestigd aan de hand van het fabriekstestcertificaat.
Elektrische parameters
|
Parameter |
Waarde |
Opmerking |
|---|---|---|
|
Nominale spanning U₀/U |
0,6 / 1 kV |
Uₘ = 1,2 kV |
|
Testspanning AC (5 min) |
3,5 kV |
Routine |
|
Typetestspanning |
4,0 kV |
IEC 60502-1 |
|
DC-weerstand @20 °C (fase/neutraal, per kern) |
≤ 0,268 Ω/km |
GB/T 3956 maximaal, 70 mm² |
|
DC-weerstand @20 °C (PE, per ader) |
≤ 0,524 Ω/km |
GB/T 3956 maximaal, 35 mm² |
|
AC-weerstand @90 °C (geschat, fase/neutraal) |
≈ 0,349 Ω/km |
per kern |
|
AC-weerstand @90 °C (schatting, PE) |
≈ 0,681 Ω/km |
per kern |
|
Stroomsterkte in lucht (30 °C, enkel circuit, 4-ader+1) |
≈ 185–210 A |
gebaseerd op een fase van 70 mm² |
|
Stroomwaarde in lucht (ontwerp) |
≈ 195 A |
groepering + omgevingscorrectie toepassen |
|
Direct begraven (20–25 °C, bodem 1,0–1,2 K·m/W, 0,7 m) |
≈ 215–240 A |
gemeenschappelijke catalogus 222–232 A |
|
Ontwerp begraven beoordeling |
≈ 227 A |
Correctie van de thermische weerstand van de bodem vereist |
|
Kortsluitstroom (1 s, Cu, 250 °C, fase/neutraal) |
≈ 7,0 kA |
70 mm² referentie |
|
Kortsluitstroom (1 s, Cu, 250 °C, PE) |
≈ 3,5 kA |
35 mm² referentie |
|
Frequentie |
50/60 Hz wisselstroom |
— |
4. Thermische respons en vlamprestaties.XLPE ondersteunt een continue geleidertemperatuur van 90 °C en tolereert een kortsluitpiek van 250 °C gedurende maximaal vijf seconden. De kabel is geschikt voor gebruiksomgevingen tussen −20 en +45 °C, mag niet worden afgewikkeld onder de 0 °C zonder voorconditionering, en gebruikt 25 °C als referentiebodemtemperatuur voor ondergrondse waarden. Het vlamgedrag voldoet aan klasse ZC van GB/T 19666, bewezen door zowel de verticale test met één kabel (GB/T 18380.12) als de categorie-C gebundelde test (GB/T 18380.35) met een brandhoogte beperkt tot 2,5 m. De PVC-mantel is gehalogeneerd en zal bij brand rook en zuur gas afgeven; projecten met weinig rook en geen halogeen moeten in plaats daarvan WDZ-YJY specificeren.
Kabelparameters

Testparameters

Structuur van de kabeldoorsnede

| ZR-YJV 4×70+1×35 mm² — Constructiediagram in dwarsdoorsnede (schematisch) | |||||
| Gelaagde 4+1 aderopbouw van koperdraad tot PVC-mantel · nominale afmetingen volgens GB/T 12706.1 / IEC 60502-1 · afgewerkte Ø ≈ 40 mm per kruisverwezen industriemonster | |||||
| Nee. | Laag | Materiaal / Constructie | Nominale dikte (mm) | Diameter (mm) | Functie / Opmerkingen |
| 1 | Fasegeleider (Cu) × 4 | Gegloeid koper, klasse 2 gevlochten — 19 draden van 2,14 mm per ader (1+6+12 lay-out), nominaal oppervlak elk 70 mm² | — | ≈ 10,7 (Ø elke fasekern) | Lijnstroomvoerende fasegeleiders; DC-weerstand beperkt tot 0,268 Ω/km bij 20 °C |
| 2 | Neutrale geleider (Cu) × 1 | Gegloeid koper, klasse 2 compacte streng — 7 draden van 2,52 mm (7/2,52, 1+6 lay-out), nominaal gebied 35 mm² | — | ≈ 7,9 (Ø neutrale kern) | Retour / PE-pad; DC-weerstand beperkt tot 0,524 Ω/km bij 20 °C |
| 3 | Fase-isolatie (XLPE) × 4 | Vernet polyethyleen diëlektricum | 1.4 | ≈ 13,5 (Ø per fasekern, incl. isolatie) | Elektrische isolatie; 90 °C continu vermogen; is bestand tegen 3,5 kV gedurende 5 minuten |
| 4 | Neutrale isolatie (XLPE) × 1 | Vernet polyethyleen diëlektricum | 1.4 | ≈ 10,7 (Ø neutrale kern, incl. isolatie) | Galvanische scheiding voor de nulleider/PE-geleider |
| 5 | Kern montage | Neutrale kern in het midden + vier fase-aders rondom bekabeld + PP-vuller + polyester bindtape | — | ≈ 36,4 (Ø over gemonteerde kernen) | 4+1 configuratie; afgeleid van afgewerkte Ø 40 − 2×1,8 mantel |
| 6 | Buitenmantel (PVC) | Vlamvertragend PVC, ST2-compound, zwart | 1.8 | ≈ 40,0 (Ø afgewerkte kabel) | Mechanische en vochtbescherming; ZC-vlamvertraging volgens GB/T 19666 |
| Belangrijkste afmetingen en eigenschappen (uitgevouwen) | |||||
| Afgewerkte kabeldiameter | ≈ 40,0 | mm | Kruisverwijzingen uit de sector 4+1-voorbeeld | ||
| Geschatte kabelmassa | ≈ 3500 | kg/km | Cu-opbouw (verbonden branchegegevens) | ||
| Geschatte massa, aluminium constructie | ≈ 1600 | kg/km | YJLV-equivalent (geschat) | ||
| Nominale spanning | 0,6/1 | kV | Wisselstroom 50 Hz; maximale systeemspanning Um = 1,2 kV | ||
| Geleidertemperatuurlimieten | 90 / 250 | °C | Continu bedrijf / kortsluiting (≤ 5 s) | ||
| Minimale buigradius (meeraderig) | ≥ 15 × buitendiameter ≈ 600 | mm | OD = werkelijke afgewerkte kabeldiameter | ||
| Vlamvertragende classificatie | ZC (ZR) | — | Volgens GB/T 19666 | ||
| Kortsluitstroom, fase (1 s) | ≈ 8.05 | kA | I = k·A/√t, k=115 voor Cu/XLPE | ||
| Kortsluitstroom, nulleider (1 s) | ≈ 4,03 | kA | 35 mm² neutraal, dezelfde k-factor | ||
| AC-impedantie @ 50 Hz | ≈ 0,27 | Ω/km | √(R² + X²); R-dominant (geschat) | ||
| Capaciteit (typisch) | ≤ 0,40 | μF/km | Per fase kern (geschat) | ||
| Inductie (typisch) | ≈ 0,26 | mH/km | Meeraderige kabel (geschat) | ||
| Luchtcapaciteit @ 25 °C | ≈ 215 | A | 4 fasekernen geladen, Cu (geschat) | ||
| Begraven capaciteit @ 25 °C | ≈ 180 | A | 4 fasekernen geladen, Cu (geschat) | ||
| Maximale trekspanning | ≤ 11000 | N | 40 N/mm² kernoppervlak van de hoofdfase (geschat) | ||
| Schematisch - niet op exacte schaal. Afgewerkte Ø ≈ 40 mm en gewicht ≈ 3500 kg/km uit kruisverwezen industriële monsters; geleider-/isolatiediameters berekend op basis van GB/T 3956 en GB/T 12706.1; stroomsterkte 215/180 A is een technische schatting voor 4+1 kabels. Waarden gemarkeerd met (geschat) vereisen bevestiging op basis van het fabriekstestcertificaat. | |||||

5. Installatiepraktijk en -hantering.Bochten mogen niet kleiner zijn dan 15 keer de werkelijke buitendiameter – ongeveer 600 mm voor deze maat. Pas vóór de eerste inschakeling de DC-plaatsweerstand bij 4U0 = 2,4 kV gedurende 15 minuten toe in overeenstemming met Q/GDW 13244.1-2018. Vaten die tijdens opslag onder 0 °C worden bewaard, moeten vóór het afrollen binnenshuis worden verwarmd; De trekspanning moet binnen de 11.000 N blijven, en voor langere ritten is een elektrische lier met goede trekkracht aan te raden. De referenties van 215 A (lucht) en 180 A (begraven) vereisen reductie wanneer de omgevingstemperatuur, kabelgroepering of thermische weerstand van de bodem afwijken van de referentieomstandigheden. Krimpschoenen, wartels en krimpkousafsluitsets moeten worden afgestemd op de fasekern van 10,7 mm, de neutrale kern van 7,9 mm en de mantel van ≈ 40 mm, en de weerstand tegen kortsluiting in zowel fase als nul moet worden gecoördineerd met de instellingen van het stroomopwaartse beveiligingsapparaat.
6. Typische servicetoepassingen.Deze dwarsdoorsnede bedient hoofd- en subhoofddistributiecircuits in middelgrote commerciële en industriële installaties: verticale stijgleidingen in middelgrote gebouwen, secundaire voedingen van transformatoren tot ongeveer 315 kVA, motoraansluitingen in het bereik van 30-55 kW, stroomkabels voor werktuigmachines en proceslijnen, fabriekswerkplaatsen en magazijndistributiepanelen, voedingscircuits voor liften en roltrappen, en hulpstroom in lichtindustriële installaties. Goedgekeurde installatiemethoden zijn onder meer stalen of PVC-buizen, kabelgoten, goten en binnenkanalen, zowel binnen als op overdekte buitenlocaties. Voor directe ingraving of mechanisch blootgestelde kabelgeleiding wordt de met staalband gepantserde ZR-YJV22-variant aanbevolen.

7. Test- en kwaliteitsborgingsregime.Routinetests op elke lengte omvatten verificatie van de fase- en neutrale DC-weerstand (≤ 0,268 / 0,524 Ω/km bij 20 °C), de 3,5 kV AC / 5 min-weerstand, geleidercontinuïteit over alle vijf kernen en dimensionale inspectie van fase-isolatie ≥ 1,4 mm, neutrale isolatie ≥ 1,4 mm, mantel ≥ 1,8 mm en totale diameter ≈ 40 mm. Monster- en typetesten omvatten de XLPE-proef met warme uitharding bij 200 ± 3 °C gedurende 15 minuten onder 0,2 MPa (rek bij belasting ≤ 175%, permanente verharding ≤ 15%), XLPE-treksterkte ≥ 12,5 MPa met rek ≥ 200%, PVC-manteltreksterkte ≥ 10 MPa met rek ≥ 125%, thermische stabiliteit van PVC ≥ 200 minuten bij 200 °C, tests met enkele kabel en gebundelde vlam van categorie C, en buigbeoordeling. Voor de inbedrijfstelling ter plaatse zijn een isolatieweerstandsmeting, de DC 2,4 kV / 15 min-weerstand en een positieve L1/L2/L3/N/PE-identificatie vóór het schakelen vereist. Bij elke trommel wordt een fabriekstestcertificaat meegeleverd.
Parameters voor vlamvertraging

Isolatieparameters

8. Normen en conformiteit.Ontwerp en productie vallen onder GB/T 12706.1 en IEC 60502-1 voor 0,6/1 kV geëxtrudeerde stroomkabels. Geleiders voldoen aan GB/T 3956 / IEC 60228 Klasse 2 - de fase van 70 mm² als negentien draden van 2,14 mm met R ≤ 0,268 Ω/km, en de 35 mm² neutraal als zeven draden van 2,52 mm met R ≤ 0,524 Ω/km. Vlamvertraging is geclassificeerd onder GB/T 19666 (ZC als standaard voor de ZR-markering) en bewezen door GB/T 18380.12 en GB/T 18380.35 categorie C. Installatieacceptatie volgt Q/GDW 13244.1-2018 en GB 50168, terwijl oppervlaktemarkering voldoet aan GB/T 6995. Kabels kunnen ook worden geleverd aan IEC, BS-, DIN-, ICEA- of JIS-vereisten op aanvraag. Omdat de ST2 PVC-mantel halogeen bevat, vereisen tunnels, metrosystemen, ziekenhuizen en andere besloten openbare ruimtes WDZ-YJY.
9. Verpakking, opslag en logistiek.Standaard levering is 100 m per rol of houten trommel, op maat gemaakte lengtes zijn op aanvraag verkrijgbaar. Op elk vat staat het type, de spanning, de identiteit van de leverancier, het productiejaar en de opeenvolgende metermarkering volgens GB/T 6995. De opslag moet plaatsvinden in een droge, overdekte ruimte bij −20 tot +45 °C, beschermd tegen direct zonlicht, vocht, olie en scherpe voorwerpen; spoelen en vaten blijven tot de installatie afgedicht en worden rechtop op hun flenzen opgeslagen in plaats van plat. Bij koude omstandigheden moeten de vaten binnen worden geconditioneerd tot ≥ 0 °C voordat ze worden getrokken. Tijdens het transport moeten rollen en trommels worden beveiligd tegen rollen en stoten, en de kabel mag nooit over schurende grond of scherpe randen worden gesleept.
10. Inkoopspecificatie.Vermeld "ZR-YJV 0,6/1 kV 4×70+1×35" samen met de gewenste lengte of trommelopstelling en markeringsvoorkeuren. Specificeer de vlamvertragende klasse (ZC is standaard; ZA of ZB beschikbaar), mantelkleur en eventuele speciale drumvereisten. Vraag altijd het fabriekstestcertificaat aan om de werkelijke ongepantserde diameter (≈ 40 mm), het gewicht (≈ 3500 kg/km) en de capaciteit voor de productiebatch te bevestigen. Als een rookarme, halogeenvrije of gepantserde constructie nodig is, bestel dan respectievelijk WDZ-YJY of ZR-YJV22.
11. Veelgestelde vragen over de kabelindustrie.
- Vraag 1: Waarin verschilt 4×70+1×35 van de kleinere 4×50+1×25?Het fasegebied groeit van 50 naar 70 mm² (geleider van 19×1,78 naar 19×2,14 mm) en de nulleider van 25 naar 35 mm² (7×2,14 naar 7×2,52 mm), waardoor de nominale stroom toeneemt van ongeveer 175/145 A naar 215/180 A, waardoor de uiteindelijke diameter toeneemt van 33 naar 40 mm en de fase van één seconde wordt verhoogd kortsluitvastheid van ongeveer 5,75 tot 8,05 kA.
- Vraag 2: Waarom is de nulleider/PE slechts 35 mm² als de fasen 70 mm² zijn?In een gebalanceerd vierdraadscircuit voert de nulleider voornamelijk onbalans en harmonische stroom, dus GB/T 12706.1 staat een kleinere kern toe in de 4+1-constructie. Wanneer de installatie substantiële eenfasige of niet-lineaire, harmonische genererende belastingen dient, moet een 5-aderige kabel met gelijke doorsnede worden gekozen.
- Vraag 3: Wat betekenen ZA, ZB, ZC en ZD?Dit zijn vlamvertragende klassen in GB/T 19666, beoordeeld via de gebundelde kabeltest GB/T 18380.35 bij steeds hogere brandstofbelastingen - ZA is het meest veeleisend, ZD het minst. De kale "ZR"-markering is standaard ZC; ZA en ZB moeten bij bestelling worden aangevraagd.
- Vraag 4: Wanneer moet een 4+1, gelijke 5-aderige of gewone 4-aderige kabel worden gekozen?Kies 4+1 voor standaard vierdraadsservice met een verminderde nulleider/PE; gelijk aan 5 kernen (4×A+1×A) waarbij verwacht wordt dat de neutrale stroom de fasestroom zal benaderen; gewoon 4-aderig wanneer er geen aparte PE-geleider in de kabel nodig is.
- Vraag 5: Waarom verschillen de beoordelingen voor lucht en ondergronds, en hoe worden deze aangepast?Gepubliceerde cijfers gaan uit van 25 °C lucht of 25 °C grond bij een thermische weerstand van 1,0 K·m/W met een enkel circuit. Er moeten correctiefactoren van de fabrikant worden toegepast voor de omgevingstemperatuur, groepering, ingraafdiepte en bodemweerstand; luchtfactoren variëren van ongeveer 1,29 bij 20 °C tot 0,91 bij 45 °C, en bodemfactoren van 1,04 bij 20 °C tot 0,87 bij 40 °C.
- Vraag 6: Koper of aluminium?Koper (deze kabel) levert een lagere weerstand (0,268 versus ongeveer 0,443 Ω/km bij 70 mm²), hogere stroom per mm², betere mechanische sterkte en betrouwbaardere aansluitingen; aluminium (YJLV, ≈ 1600 kg/km in deze maat) kost minder en weegt minder, maar vereist grotere doorsneden en een anti-oxidatiebehandeling bij elke verbinding.
- Vraag 7: Waarom kan XLPE werken bij 90 °C terwijl PVC-isolatie beperkt is tot 70 °C?Cross-linking transformeert polyethyleen in een driedimensionaal thermohardend netwerk, waardoor de continue geleiderwaarde wordt verhoogd tot 90 °C en de kortsluitweerstand tot 250 °C, waardoor de beschikbare capaciteit vanuit een bepaald kopergebied direct wordt vergroot.
- Vraag 8: Hoe wordt de doorsnede van de geleider gekozen?De selectie wordt bepaald door (a) stroom bij volledige belasting na reductie, (b) toegestane spanningsval (doorgaans ≤ 5% voor vertakte circuits), (c) kortsluitvastheid op I²t-basis (hier 8,05 kA·s per fase), en (d) coördinatie met overstroombeveiligingsapparatuur; de strengste criteriumcontroles.
- Vraag 9: Waarom varieert de uiteindelijke diameter van fabrikant tot fabrikant voor dezelfde nominale maat?Normen stellen minimale isolatie- en manteldikten plus elektrische prestaties vast, maar geen precieze totale diameter. De verdichting van de strengen, het ontwerp van de vuller en de tolerantie van de omhulsels verschillen tussen planten - gepubliceerde cijfers van 4×70+1×35 clusteren ongeveer 40 mm ongewapend - dus de werkelijk gemeten diameter moet altijd worden gebruikt bij het dimensioneren van klieren, trays en leidingen.
- Vraag 10: Welke tests bevestigen de aanvaardbaarheid bij levering en vóór inschakeling?Controleer bij levering het fabriekstestcertificaat (weerstand 0,268/0,524 Ω/km, 3,5 kV/5 min weerstand, afmetingen ≈ 40 mm), leesbaarheid van de mantel en integriteit van de trommel. Voer na de installatie een isolatieweerstandstest uit plus de DC 4U0 = 2,4 kV / 15 min. weerstand volgens Q/GDW 13244.1-2018, en bevestig vervolgens de L1/L2/L3/N/PE-identificatie voordat u de onderbreker sluit.
- Vraag 11: Welke levensduur kan worden verwacht?Wanneer geïnstalleerd en gebruikt binnen de aangegeven temperatuur- en spanningslimieten, zijn XLPE 0,6/1 kV-kabels ontworpen voor een minimale levensduur van 30 jaar; aanhoudende overbelasting, blootstelling aan ultraviolette straling, binnendringen van water via een beschadigde behuizing of gebruik boven 90 °C zullen die levensduur aanzienlijk verkorten.