Ziemia 5 rdzeni Kabel 4x70mm2+1x35mm2 XLPE Miedź opóźniająca płomień 600 1000V
Podsumowanie produktu
Szczegóły produktu
Kabel rdzenia Ziemi 5
,5 Kabel rdzeniowy 600 V
,przewód elastyczny z osłoną 1000V
Opis produktu
Kabel 5-żyłowy + uziemiający ZR-YJV 4x70mm²+1x35mm² XLPE Miedź trudnopalna 0,6/1kV
Oznaczenie i znaczenie kabla
|
Kod |
Oznaczający |
|---|---|
|
ZR |
Starszy przedrostek dla środka zmniejszającego palność; zgodnie z GB/T 19666-2019 domyślnie jest to klasa C (współczesny odpowiednik: ZC). |
|
YJ |
Izolacja XLPE (polietylen usieciowany). |
|
V |
Płaszcz zewnętrzny z PVC – klasa trudnopalna, zawiera halogen (Cl) |
|
0,6/1 kV |
Napięcie znamionowe U₀/U = 600/1000 V; Uₘ = 1,2 kV |
|
4×70+1×35 mm² |
Cztery równe żyły fazowe/neutralne z miedzi 70 mm² + jeden rdzeń o zredukowanym uziemieniu ochronnym (PE) z miedzi 35 mm² |

ZR-YJV 4×70+1×35 mm² — Specyfikacja kabla i dane techniczne
1. Przegląd produktu i podsumowanie ocen.ZR-YJV 4×70+1×35 zajmuje górny środkowy szczebel rodziny 4+1-rdzeniowych materiałów ognioodpornych: cztery wyżarzane miedziane przewody fazowe o przekroju 70 mm² są ułożone wokół centralnego miedzianego rdzenia neutralnego/PE o powierzchni 35 mm², każdy oddzielnie izolowany XLPE, a następnie wspólnie zamknięty w jednej osłonie z PVC ST2 dla obciążenia 0,6/1 kV, 50 Hz. Produkcja, rutynowe badania i homologacja typu są zgodne z GB/T 12706.1 / IEC 60502-1; skrętka przewodu jest zgodna z GB/T 3956; oznaczenie ZR oznacza klasę trudnopalności ZC zgodnie z GB/T 19666. Gotowa średnica zewnętrzna wynosi około 40 mm, a masa nominalna około 3500 kg na kilometr w przypadku miedzi (1600 kg/km w wariancie aluminiowym YJLV), dostarczana w kręgach po 100 m lub drewnianych bębnach z kołnierzami o średnicy co najmniej 1400 mm – około 350 kg na 100 m.
2. Konstrukcja warstwa po warstwie (od przewodnika do płaszcza).
| Warstwa | Budowa | Ściana | Średnica |
|---|---|---|---|
| Przewodnik fazowy (×4) | Wyżarzona Cu, linka klasy 2, 19 × 2,14 mm (1+6+12) każdy | — | ≈ 10,7 mm |
| Przewód neutralny (×1) | Wyżarzona Cu, klasa 2, kompaktowa, 7 × 2,52 mm (1+6) | — | ≈ 7,9 mm |
| Izolacja fazowa (×4) | XLPE | 1,4 mm | ≈ 13,5 mm |
| Izolacja neutralna (×1) | XLPE | 1,4 mm | ≈ 10,7 mm |
| Zespół rdzenia | Centralny przewód neutralny + 4 żyły fazowe okablowane + wypełniacz PP + spoiwo poliestrowe | — | ≈ 36,4 mm (pochodzące) |
| Kurtka zewnętrzna | PCV o zmniejszonej palności, mieszanka ST2, kolor czarny | 1,8 mm | ≈ 40,0 mm (wykończony) |
3. Charakterystyka elektryczna.Każdy przewód fazowy o powierzchni 70 mm² jest utrzymywany przy maksymalnej rezystancji prądu stałego wynoszącej 0,268 Ω/km w temperaturze 20°C, wzrastającej do około 0,34 Ω/km w punkcie pracy w temperaturze 90°C; przewód neutralny/PE o przekroju 35 mm² jest ograniczony do 0,524 Ω/km. Każda długość wytrzymuje rutynową kontrolę częstotliwości sieciowej 3,5 kV AC trwającą pięć minut. Rezystancja izolacji gotowego kabla pozostaje powyżej 36,7 MΩ·km, rezystywność objętościowa XLPE przekracza 1×10¹² Ω·cm, a typowe wartości obejmują pojemność ≤ 0,40 μF/km, indukcyjność ≈ 0,26 mH/km i impedancję prądu przemiennego 50 Hz ≈ 0,27 Ω/km. Podczas jednosekundowego zwarcia każda faza o powierzchni 70 mm² wytrzymuje około 8,05 kA (przewód neutralny 35 mm² w oparciu o 4,03 kA), stosując I = k·A/√t przy k = 115 dla miedzi/XLPE. Przy zasilaniu wszystkich rdzeni czterofazowych obciążenie odniesienia wynosi 215 A na wolnym powietrzu w temperaturze 25 °C i 180 A bezpośrednio w ziemi w temperaturze 25 °C – szacunki inżynieryjne należy potwierdzić na podstawie certyfikatu testu fabrycznego.
Parametry elektryczne
|
Parametr |
Wartość |
Notatka |
|---|---|---|
|
Napięcie znamionowe U₀/U |
0,6 / 1 kV |
Uₘ = 1,2 kV |
|
Napięcie probiercze AC (5 min) |
3,5 kV |
Rutyna |
|
Napięcie probiercze typu |
4,0 kV |
IEC 60502-1 |
|
Rezystancja DC @20°C (faza/neutralny, na rdzeń) |
≤ 0,268 Ω/km |
GB/T 3956 maks., 70 mm² |
|
Rezystancja DC @20°C (PE, na żyłę) |
≤ 0,524 Ω/km |
GB/T 3956 maks., 35 mm² |
|
Rezystancja AC @90°C (szac., faza/neutralny) |
≈ 0,349 Ω/km |
na rdzeń |
|
Rezystancja AC @90°C (szac., PE) |
≈ 0,681 Ω/km |
na rdzeń |
|
Prąd znamionowy w powietrzu (30°C, pojedynczy obwód, 4-żyłowy+1) |
≈ 185–210 A |
w oparciu o fazę 70 mm² |
|
Aktualna ocena w powietrzu (projekt) |
≈ 195 A |
zastosuj grupowanie + korektę otoczenia |
|
Bezpośrednio zakopane (20–25 °C, gleba 1,0–1,2 K·m/W, 0,7 m) |
≈ 215–240 A |
katalog wspólny 222–232 A |
|
Ocena zakopana w projekcie |
≈ 227 A |
wymagana korekta oporu cieplnego gleby |
|
Prąd zwarciowy (1 s, Cu, 250 °C, faza/neutralny) |
≈ 7,0 kA |
Odniesienie 70 mm² |
|
Prąd zwarciowy (1 s, Cu, 250 °C, PE) |
≈ 3,5 kA |
Odniesienie 35 mm² |
|
Częstotliwość |
50/60 Hz AC |
— |
4. Reakcja termiczna i wydajność płomienia.XLPE wytrzymuje ciągłą temperaturę przewodu wynoszącą 90°C i toleruje szczytową zwarcie wynoszącą 250°C przez maksymalnie pięć sekund. Kabel jest przystosowany do pracy w temperaturze otoczenia od -20 do +45°C, nie można go rozwijać w temperaturze poniżej 0°C bez wstępnego kondycjonowania, a dla parametrów zakopanych w ziemi przyjmuje się temperaturę odniesienia 25°C. Zachowanie płomienia odpowiada klasie ZC GB/T 19666, co zostało potwierdzone zarówno w teście pionowym z użyciem pojedynczego kabla (GB/T 18380.12), jak i w teście wiązek kategorii C (GB/T 18380.35) z wysokością zwęglenia ograniczoną do 2,5 m. Płaszcz PCV jest halogenowany i podczas pożaru będzie wydzielał dym i kwaśne gazy; W przypadku projektów o niskiej emisji dymu i bezhalogenowych należy zamiast tego określić WDZ-YJY.
Parametry kabla

Parametry testowe

Struktura przekroju poprzecznego kabla

| ZR-YJV 4×70+1×35 mm² — Schemat konstrukcyjny przekroju poprzecznego (schemat) | |||||
| Warstwowa konstrukcja przewodnika 4+1 z żyły miedzianej do płaszcza z PVC · wymiary nominalne według GB/T 12706.1 / IEC 60502-1 · średnica końcowa ≈ 40 mm na powiązaną próbkę przemysłową | |||||
| NIE. | Warstwa | Materiał/konstrukcja | Grubość nominalna (mm) | Średnica (mm) | Funkcja / uwagi |
| 1 | Przewodnik fazowy (Cu) × 4 | Miedź wyżarzana, linka klasy 2 — 19 drutów po 2,14 mm na żyłę (układ 1+6+12), powierzchnia nominalna 70 mm² każdy | — | ≈ 10,7 (Ř każdego rdzenia fazowego) | Przewody fazowe przewodzące prąd liniowy; Rezystancja prądu stałego ograniczona do 0,268 Ω/km w temperaturze 20 °C |
| 2 | Przewód neutralny (Cu) × 1 | Miedź wyżarzana, linka kompaktowa klasy 2 — 7 drutów po 2,52 mm (układ 7/2,52, 1+6), powierzchnia nominalna 35 mm² | — | ≈ 7,9 (Ř rdzeń neutralny) | Ścieżka powrotna/PE; Rezystancja prądu stałego ograniczona do 0,524 Ω/km w temperaturze 20 °C |
| 3 | Izolacja fazowa (XLPE) × 4 | Dielektryk z usieciowanego polietylenu | 1.4 | ≈ 13,5 (Ř każdego rdzenia fazowego, łącznie z izolacją) | Izolacja elektryczna; Wartość ciągła 90°C; wytrzymuje 3,5 kV przez 5 min |
| 4 | Izolacja neutralna (XLPE) × 1 | Dielektryk z usieciowanego polietylenu | 1.4 | ≈ 10,7 (Ř żyły neutralnej, łącznie z izolacją) | Izolacja galwaniczna przewodu neutralnego/PE |
| 5 | Zespół rdzenia | Rdzeń neutralny w środku + żyły czterofazowe okablowane wokół + wypełniacz PP + poliestrowa taśma wiążąca | — | ≈ 36,4 (Ř ponad zmontowanymi rdzeniami) | konfiguracja 4+1; pochodzi z gotowej osłony Ø 40 - 2×1,8 |
| 6 | Płaszcz zewnętrzny (PVC) | Trudnopalne PCV, mieszanka ST2, kolor czarny | 1.8 | ≈ 40,0 (Ř gotowego kabla) | Ochrona mechaniczna i przed wilgocią; Ognioodporność ZC zgodnie z GB/T 19666 |
| Kluczowe wymiary i właściwości (rozwinięte) | |||||
| Gotowa średnica kabla | ≈ 40,0 | mm | Powiązana próbka branżowa 4+1 | ||
| Przybliżona masa kabla | ≈ 3500 | kg/km | Nagromadzenie Cu (powiązane dane branżowe) | ||
| Przybliżona masa, konstrukcja aluminiowa | ≈ 1600 | kg/km | Odpowiednik YJLV (szac.) | ||
| Nominalne napięcie znamionowe | 0,6/1 | kV | AC 50 Hz; maksymalne napięcie systemu Um = 1,2 kV | ||
| Limity temperatury przewodnika | 90 / 250 | °C | Praca ciągła / zwarcie (≤ 5 s) | ||
| Minimalny promień zgięcia (wielordzeniowy) | ≥ 15 × OD ≈ 600 | mm | OD = rzeczywista średnica gotowego kabla | ||
| Klasyfikacja ognioodporna | ZC (ZR) | — | Według GB/T 19666 | ||
| Prąd zwarciowy, faza (1 s) | ≈ 8,05 | kA | I = k·A/√t, k=115 dla Cu/XLPE | ||
| Prąd zwarciowy, przewód neutralny (1 s) | ≈ 4,03 | kA | Neutralny 35 mm², ten sam współczynnik k | ||
| Impedancja prądu przemiennego przy 50 Hz | ≈ 0,27 | Ω/km | √(R² + X²); Dominujący R (szac.) | ||
| Pojemność (typowa) | ≤ 0,40 | μF/km | Na rdzeń fazowy (szac.) | ||
| Indukcyjność (typowa) | ≈ 0,26 | mH/km | Kabel wielożyłowy (szac.) | ||
| Obciążalność powietrza @ 25°C | ≈ 215 | A | Obciążone 4 rdzenie fazowe, Cu (szac.) | ||
| Obciążalność podziemna @ 25°C | ≈ 180 | A | Obciążone 4 rdzenie fazowe, Cu (szac.) | ||
| Maksymalne napięcie ciągnące | ≤ 11000 | N | 40 N/mm² powierzchni rdzenia fazy głównej (szac.) | ||
| Schemat — nie w dokładnej skali. Gotowe Ø ≈ 40 mm i waga ≈ 3500 kg/km na podstawie porównawczych próbek przemysłowych; średnice przewodów/izolacji obliczone na podstawie GB/T 3956 i GB/T 12706.1; obciążalność prądowa 215/180 A to szacunkowa wartość inżynierska dla kabli 4+1. Wartości oznaczone (szacunkowe) wymagają potwierdzenia w świadectwie kontroli fabrycznej. | |||||

5. Praktyka instalacyjna i obsługa.Zagięcia nie mogą być mniejsze niż 15-krotność rzeczywistej średnicy zewnętrznej – dla tego rozmiaru około 600 mm. Przed pierwszym zasileniem należy zastosować wytrzymałość miejsca stałego przy 4U0 = 2,4 kV przez 15 minut zgodnie z Q/GDW 13244.1-2018. Beczki przechowywane w temperaturze poniżej 0°C należy przed rozwinięciem ogrzać w pomieszczeniu; napięcie uciągu powinno mieścić się w granicach 11000 N, a przy dłuższych przejazdach wskazana jest wciągarka napędzana z odpowiednim uchwytem uciągu. Wartości odniesienia 215 A (w powietrzu) i 180 A (w ziemi) wymagają obniżenia wartości znamionowych, gdy temperatura otoczenia, ułożenie kabli lub opór cieplny gleby odbiegają od warunków odniesienia. Końcówki zaciskane, dławiki i zestawy zakończeń termokurczliwych muszą być dopasowane do rdzenia fazowego 10,7 mm, rdzenia neutralnego 7,9 mm i płaszcza ≈ 40 mm, a wytrzymałość na zwarcia fazowe i neutralne powinna być skoordynowana z ustawieniami urządzenia zabezpieczającego znajdującego się powyżej.
6. Typowe zastosowania serwisowe.Ten przekrój obsługuje główne i podgłówne obwody dystrybucyjne w średniej wielkości instalacjach komercyjnych i przemysłowych: pionowe piony w średnich budynkach, wtórne pola zasilające transformatora do około 315 kVA, przyłącza silników w zakresie 30–55 kW, przewody zasilające obrabiarki i linie technologiczne, panele rozdzielcze warsztatów fabrycznych i magazynów, obwody zasilania wind i schodów ruchomych oraz zasilanie pomocnicze w instalacjach przemysłu lekkiego. Zatwierdzone metody instalacji obejmują przewody stalowe lub PCV, kanały kablowe, korytka i kanały wewnętrzne, zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i w zadaszonych miejscach na zewnątrz. W przypadku układania bezpośrednio w ziemi lub z odsłoniętym mechanicznie zaleca się wariant ZR-YJV22 opancerzony taśmą stalową.

7. System testowania i zapewniania jakości.Rutynowe testy na każdej długości obejmują weryfikację rezystancji prądu stałego fazy i przewodu neutralnego (≤ 0,268 / 0,524 Ω/km przy 20 °C), wytrzymywanie 3,5 kV AC / 5 min, ciągłość przewodu na wszystkich pięciu żyłach oraz kontrolę wymiarową obejmującą izolację fazy ≥ 1,4 mm, izolację przewodu neutralnego ≥ 1,4 mm, powłokę ≥ 1,8 mm i średnicę całkowitą ≈ 40 mm. Badania próbki i typu obejmują próbę XLPE na gorąco w temperaturze 200 ± 3 °C przez 15 minut pod ciśnieniem 0,2 MPa (wydłużenie pod obciążeniem ≤ 175%, trwałe odkształcenie ≤ 15%), rozciąganie XLPE ≥ 12,5 MPa przy wydłużeniu ≥ 200%, rozciąganie powłoki PVC ≥ 10 MPa przy wydłużeniu ≥ 125%, stabilność termiczna PVC ≥ 200 minut w temperaturze 200°C, próby płomieniowe z pojedynczym kablem i wiązką kategorii C oraz ocena zginania. Uruchomienie na miejscu wymaga pomiaru rezystancji izolacji, wytrzymywania prądu stałego 2,4 kV / 15 min i pozytywnej identyfikacji L1/L2/L3/N/PE przed przełączeniem. Do każdego bębna dołączony jest certyfikat testu fabrycznego.
Parametry hamowania płomienia

Parametry izolacji

8. Standardy i zgodność.Projektowanie i produkcja podlegają normom GB/T 12706.1 i IEC 60502-1 dla kabli elektroenergetycznych 0,6/1 kV z wytłaczaną izolacją. Przewodniki spełniają wymagania normy GB/T 3956 / IEC 60228 klasa 2 — faza 70 mm² w postaci dziewiętnastu przewodów o średnicy 2,14 mm z R ≤ 0,268 Ω/km i przewód neutralny 35 mm² w postaci siedmiu przewodów o średnicy 2,52 mm z R ≤ 0,524 Ω/km. Ognioodporność jest klasyfikowana zgodnie z GB/T 19666 (ZC jako domyślna dla oznaczenia ZR) i potwierdzona przez GB/T 18380.12 i GB/T 18380.35 kategoria C. Odbiór instalacji następuje zgodnie z Q/GDW 13244.1-2018 i GB 50168, natomiast oznakowanie powierzchni jest zgodne z GB/T 6995. Kable mogą być również dostarczane zgodnie z IEC, BS, Wymagania DIN, ICEA lub JIS na żądanie. Ponieważ płaszcz PCV ST2 zawiera halogen, tunele, systemy metra, szpitale i inne zamknięte przestrzenie publiczne wymagają WDZ-YJY.
9. Pakowanie, przechowywanie i logistyka.Standardowa dostawa wynosi 100 m na szpulę lub drewniany bęben. Na życzenie dostępne są długości cięte na zamówienie. Na każdym bębnie znajduje się oznaczenie typu, napięcia, dostawcy, roku produkcji i kolejnego licznika zgodnie z GB/T 6995. Przechowywanie powinno odbywać się w suchym, zadaszonym pomieszczeniu w temperaturze od -20 do +45°C, osłoniętym przed bezpośrednim światłem słonecznym, wilgocią, olejami i ostrymi przedmiotami; zwoje i bębny pozostają szczelnie zamknięte aż do momentu montażu i są przechowywane w pozycji pionowej na kołnierzach, a nie na płasko. W niskich temperaturach przed ciągnięciem beczki należy umieścić w pomieszczeniu o temperaturze ≥ 0°C. Podczas transportu zwoje i bębny muszą być zabezpieczone przed toczeniem się i uderzeniami, a kabla nie można nigdy ciągnąć po szorstkim podłożu lub ostrych krawędziach.
10. Specyfikacja Zamówienia.Należy podać „ZR-YJV 0,6/1 kV 4×70+1×35” wraz z wymaganą długością lub rozmieszczeniem bębnów oraz preferencjami dotyczącymi oznakowania. Określ klasę trudnopalności (standardem jest ZC; dostępne ZA lub ZB), kolor płaszcza i wszelkie specjalne wymagania dotyczące bębna. Zawsze żądaj certyfikatu testu fabrycznego, aby potwierdzić rzeczywistą średnicę nieopancerzonego (≈ 40 mm), masę (≈ 3500 kg/km) i obciążalność dla partii produkcyjnej. Tam, gdzie potrzebna jest niskodymna, bezhalogenowa lub pancerna konstrukcja, należy zamówić odpowiednio WDZ-YJY lub ZR-YJV22.
11. Często zadawane pytania dotyczące branży kablowej.
- P1: Czym 4×70+1×35 różni się od mniejszego 4×50+1×25?Powierzchnia fazowa rośnie z 50 do 70 mm² (przewód z 19×1,78 do 19×2,14 mm), a przewód neutralny z 25 do 35 mm² (7×2,14 do 7×2,52 mm), podnosząc prąd znamionowy z około 175/145 A do 215/180 A, zwiększając gotową średnicę z 33 do 40 mm i podnosząc fazę jednosekundową wytrzymałość zwarciowa od około 5,75 do 8,05 kA.
- P2: Dlaczego przewód neutralny/PE ma tylko 35 mm², podczas gdy fazy mają 70 mm²?W zrównoważonym obwodzie czteroprzewodowym przewód neutralny przewodzi głównie prąd niezrównoważony i harmoniczny, więc norma GB/T 12706.1 dopuszcza zredukowany rdzeń w konstrukcji 4+1. Jeżeli instalacja obsługuje znaczne obciążenia jednofazowe lub nieliniowe generujące harmoniczne, należy wybrać 5-żyłowy kabel o równym przekroju.
- P3: Co oznaczają ZA, ZB, ZC i ZD?Są to klasy ognioodporności określone w GB/T 19666, ocenione w teście wiązek kablowych GB/T 18380.35 przy coraz większym obciążeniu paliwem – ZA jest najbardziej wymagające, ZD najmniej. Gołe oznaczenie „ZR” domyślnie oznacza ZC; ZA i ZB należy zamówić przy składaniu zamówienia.
- P4: Kiedy należy wybrać kabel 4+1, 5-żyłowy lub zwykły 4-żyłowy?Wybierz 4+1 dla standardowej sieci czteroprzewodowej ze zmniejszonym przewodem neutralnym/PE; równy 5-żyłowy (4×A+1×A), w którym oczekuje się, że prąd neutralny będzie zbliżał się do prądu fazowego; zwykły 4-żyłowy, gdy w kablu nie jest wymagany oddzielny przewód PE.
- P5: Dlaczego wartości znamionowe w powietrzu i w ziemi różnią się i w jaki sposób są one dostosowywane?Opublikowane dane zakładają temperaturę powietrza 25°C lub glebę 25°C przy oporności cieplnej 1,0 K·m/W w jednym obwodzie. Należy zastosować współczynniki korygujące producenta dotyczące temperatury otoczenia, grupowania, głębokości zakopania i rezystywności gleby — współczynniki powietrza wahają się od około 1,29 przy 20 °C do 0,91 przy 45 °C, a współczynniki gleby od 1,04 przy 20 °C do 0,87 przy 40 °C.
- P6: Miedź czy aluminium?Miedź (ten kabel) zapewnia niższą rezystancję (0,268 w porównaniu z około 0,443 Ω/km przy 70 mm²), wyższy prąd na mm², lepszą wytrzymałość mechaniczną i bardziej niezawodne końcówki; aluminium (YJLV, ≈ 1600 kg/km w tym rozmiarze) kosztuje mniej i waży mniej, ale wymaga większych przekrojów i obróbki antyutleniającej na każdym połączeniu.
- P7: Dlaczego XLPE może pracować w temperaturze 90°C, podczas gdy izolacja PVC jest ograniczona do 70°C?Sieciowanie przekształca polietylen w trójwymiarową sieć termoutwardzalną, co podnosi wytrzymałość znamionową przewodu ciągłego do 90°C i wytrzymałość zwarciową do 250°C – bezpośrednio zwiększając obciążalność prądową dostępną dla danego obszaru miedzi.
- P8: Jak wybierany jest przekrój przewodu?Wybór zależy od (a) prądu pełnego obciążenia po obniżeniu wartości znamionowych, (b) dopuszczalnego spadku napięcia (zazwyczaj ≤ 5% dla obwodów odgałęzionych), (c) wytrzymałości zwarciowej na podstawie I²t (tutaj 8,05 kA·s na fazę) oraz (d) koordynacji z urządzeniami zabezpieczającymi nadprądowymi; najbardziej rygorystyczne kontrole kryterialne.
- P9: Dlaczego średnica końcowa różni się w zależności od producenta dla tego samego rozmiaru nominalnego?Normy określają minimalną grubość izolacji i osłony oraz parametry elektryczne, ale nie określają dokładnej średnicy całkowitej. Zagęszczenie splotów, konstrukcja wypełniacza i tolerancja osłony różnią się w zależności od zakładu — opublikowane liczby 4×70+1×35 skupiają się wokół 40 mm bez opancerzenia — dlatego przy wymiarowaniu dławików, tac i przewodów należy zawsze stosować rzeczywistą zmierzoną średnicę.
- P10: Które testy potwierdzają dopuszczalność w momencie dostawy i przed uruchomieniem?Przy dostawie należy sprawdzić certyfikat testu fabrycznego (oporność 0,268/0,524 Ω/km, wytrzymałość 3,5 kV/5 min, wymiary ≈ 40 mm), czytelność osłony i integralność bębna. Po instalacji należy wykonać test rezystancji izolacji plus DC 4U0 = 2,4 kV / 15 min wytrzymywania zgodnie z Q/GDW 13244.1-2018, następnie potwierdzić identyfikację L1/L2/L3/N/PE przed zamknięciem wyłącznika.
- P11: Jakiego okresu użytkowania można się spodziewać?Po zainstalowaniu i użytkowaniu w podanych granicach temperatury i napięcia, kable XLPE 0,6/1 kV są zaprojektowane na minimalny okres użytkowania wynoszący 30 lat; długotrwałe przeciążenie, narażenie na promieniowanie ultrafioletowe, wnikanie wody przez uszkodzoną osłonę lub działanie w temperaturze powyżej 90°C znacznie skracają tę żywotność.