Koperkern 5 Kern afgeschermde kabel 4x50mm2+1x25mm2 XLPE Vlamvertrager 0,6/1kV
Productoverzicht
Productdetails
Koperkern 5 kern afgeschermde kabel
,5 kern afgeschermde kabel 1100 kg/km
,1350 kg/km 50 mm 5 kern swa
Productbeschrijving
Koperen Kern 4+1 Kabel ZR-YJV 4x50mm²+1x25mm² XLPE Vlamvertragend 0.6/1kV
Kabel Aanduiding & Betekenis
|
Code |
Betekenis |
|---|---|
|
ZR |
Oude prefix voor vlamvertragend; onder GB/T 19666-2019 is dit standaard Klasse C (moderne equivalent: ZC). |
|
YJ |
XLPE (cross-linked polyethylene) isolatie |
|
V |
PVC buitenmantel — vlamvertragende kwaliteit, bevat halogeen (Cl) |
|
0.6/1 kV |
Nominale spanning U₀/U = 600/1000 V; Uₘ = 1.2 kV |
|
4×50+1×25 mm² |
Vier gelijke fase/nul geleiders van 50 mm² koper + één gereduceerde beschermende aardgeleider (PE) van 25 mm² koper |

ZR-YJV 4×50+1×25 mm² — Kabel Specificatie & Engineering Data
1. Productoverzicht & Nominale Samenvatting. ZR-YJV 4×50+1×25 staat aan de top van het standaard 4+1-aderige vlamvertragende assortiment voordat men overstapt op de 70 mm² en grotere maten: vier 50 mm² gegloeide koperen fasegeleiders zijn om een centrale 25 mm² koperen nul/PE-geleider gekabeld, elk geïsoleerd met XLPE en omhuld door één ST2 PVC-buitenmantel met een nominale spanning van 0.6/1 kV bij 50 Hz. Fabricage en typekeuring worden uitgevoerd volgens GB/T 12706.1 / IEC 60502-1, de strengen voldoen aan GB/T 3956, en de ZR-markering duidt op klasse ZC vlamvertraging volgens GB/T 19666. De uiteindelijke buitendiameter is ongeveer 33 mm en het nominale gewicht is ongeveer 2450 kg per kilometer in koper (1150 kg/km voor het aluminium YJLV-equivalent), geleverd in spoelen van 100 m of houten trommels met ≥ Ø 1200 mm flenzen — ongeveer 245 kg per 100 m.
2. Laag-voor-Laag Constructie (Geleider tot Mantel).
| Laag | Constructie | Wand | Diameter |
|---|---|---|---|
| Fasegeleider (×4) | Gegloeid Cu, Klasse 2 gestrand, 19 × 1.78 mm (1+6+12) elk | — | ≈ 9.0 mm |
| Nulgeleider (×1) | Gegloeid Cu, Klasse 2 compact, 7 × 2.14 mm (1+6) | — | ≈ 6.7 mm |
| Fase isolatie (×4) | XLPE | 1.4 mm | ≈ 11.8 mm |
| Nul isolatie (×1) | XLPE | 1.2 mm | ≈ 9.1 mm |
| Kern assemblage | Centrale nul + 4 fasekernen eromheen gekabeld + PP vulling + polyester bindband | — | ≈ 29.4 mm (afgeleid) |
| Buitenmantel | Vlamvertragend PVC, ST2 compound, zwart | 1.8 mm | ≈ 33.0 mm (afgewerkt) |
3. Elektrische Kenmerken. Elke 50 mm² fasegeleider is beperkt tot 0.387 Ω/km bij 20 °C, oplopend tot ongeveer 0.49 Ω/km bij het bedrijfspunt van 90 °C; de 25 mm² nul/PE is begrensd op 0.741 Ω/km. Elke productielengte doorstaat de routine 3.5 kV AC vermogensfrequentie beproeving gedurende vijf minuten. De isolatieweerstand van de afgewerkte kabel blijft boven 36.7 MΩ·km, de XLPE volumeweerstand overschrijdt 1×10¹² Ω·cm, en typische waarden omvatten capaciteit ≤ 0.38 μF/km, inductie ≈ 0.26 mH/km en 50 Hz AC impedantie ≈ 0.40 Ω/km. Bij een kortsluiting van één seconde weerstaat elke 50 mm² fase ongeveer 5.75 kA (de 25 mm² nul op basis van 2.88 kA), met I = k·A/√t met k = 115 voor koper/XLPE. Met alle vier de fasegeleiders onder spanning is de referentielading 175 A in vrije lucht bij 25 °C en 145 A direct begraven bij 25 °C — technische schattingen moeten worden bevestigd aan de hand van het fabriekstestcertificaat.
Elektrische Parameters
|
Parameter |
Waarde |
Opmerking |
|---|---|---|
|
Nominale spanning U₀/U |
0.6 / 1 kV |
Uₘ = 1.2 kV |
|
Testspanning AC (5 min) |
3.5 kV |
Routine |
|
Typekeuringsspanning |
4.0 kV |
IEC 60502-1 |
|
DC weerstand @20 °C (fase/nul, per ader) |
≤ 0.387 Ω/km |
GB/T 3956 max, 50 mm² |
|
DC weerstand @20 °C (PE, per ader) |
≤ 0.727 Ω/km |
GB/T 3956 max, 25 mm² |
|
AC weerstand @90 °C (geschat, fase/nul) |
≈ 0.503 Ω/km |
per ader |
|
AC weerstand @90 °C (geschat, PE) |
≈ 0.945 Ω/km |
per ader |
|
Stroombelastbaarheid in lucht (30 °C, enkel circuit, 4-aderig+1) |
≈ 145–165 A |
gebaseerd op 50 mm² fase |
|
Stroombelastbaarheid in lucht (ontwerp) |
≈ 155 A |
groepering + omgevingscorrectie toepassen |
|
Direct begraven (20–25 °C, bodem 1.0–1.2 K·m/W, 0.7 m) |
≈ 170–190 A |
gangbare catalogus 175–183 A |
|
Ontwerp belasting begraven |
≈ 179 A |
correctie bodem thermische weerstand vereist |
|
Kortsluitstroom (1 s, Cu, 250 °C, fase/nul) |
≈ 5.0 kA |
50 mm² referentie |
|
Kortsluitstroom (1 s, Cu, 250 °C, PE) |
≈ 2.5 kA |
25 mm² referentie |
|
Frequentie |
50/60 Hz AC |
— |
Kabel Parameters

Kabel Test Parameters

Kabel Structuur Parameters

| Gelaagde 4+1 aderige opbouw van koperdraad tot PVC mantel · nominale afmetingen per GB/T 12706.1 / IEC 60502-1 · afgewerkte Ø ≈ 33 mm per gekruiste industriële steekproef | |||||
| Nr. | Laag | Materiaal / Constructie | Nominale Dikte (mm) | Diameter (mm) | Functie / Opmerkingen |
| 1 | Fasegeleider (Cu) × 4 | Gegloeid koper, Klasse 2 gestrand — 19 draden van 1.78 mm per ader (1+6+12 lay-out), nominaal oppervlak 50 mm² elk | — | ≈ 9.0 (Ø elke fase ader) | Fasegeleiders voor lijnstroom; DC weerstand begrensd op 0.387 Ω/km bij 20 °C |
| 2 | Nulgeleider (Cu) × 1 | Gegloeid koper, Klasse 2 compact gestrand — 7 draden van 2.14 mm (7/2.14, 1+6 lay-out), nominaal oppervlak 25 mm² | — | ≈ 6.7 (Ø nul ader) | Retour / PE pad; DC weerstand begrensd op 0.741 Ω/km bij 20 °C |
| 3 | Fase isolatie (XLPE) × 4 | Cross-linked polyethylene diëlektricum | 1.4 | ≈ 11.8 (Ø elke fase ader, incl. isolatie) | Elektrische isolatie; 90 °C continue belasting; weerstaat 3.5 kV gedurende 5 min |
| 4 | Nul isolatie (XLPE) × 1 | Cross-linked polyethylene diëlektricum | 1.2 | ≈ 9.1 (Ø nul ader, incl. isolatie) | Elektrische isolatie voor de nul/PE geleider |
| 5 | Kern assemblage | Nul ader in het midden + vier faseaders eromheen gekabeld + PP vulling + polyester bindband | — | ≈ 29.4 (Ø over geassembleerde kernen) | 4+1 configuratie; afgeleid van afgewerkte Ø 33 − 2×1.8 mantel |
| 6 | Buitenmantel (PVC) | Vlamvertragend PVC, ST2 compound, zwart | 1.8 | ≈ 33.0 (Ø afgewerkte kabel) | Mechanische en vochtbescherming; ZC vlamvertraging volgens GB/T 19666 |
| Belangrijkste Afmetingen & Eigenschappen (uitgebreid) | |||||
| Afmetingen afgewerkte kabel | ≈ 33.0 | mm | Gekruiste industriële 4+1 steekproef | ||
| Geschat kabelgewicht | ≈ 2450 | kg/km | Cu opbouw (ge kruiste industriële gegevens) | ||
| Geschat gewicht, aluminium opbouw | ≈ 1150 | kg/km | YJLV equivalent (geschat) | ||
| Nominale spanningsklasse | 0.6/1 | kV | AC 50 Hz; maximale systeemspanning Um = 1.2 kV | ||
| Geleider temperatuurlimieten | 90 / 250 | °C | Continue bedrijf / kortsluiting (≤ 5 s) | ||
| Minimale buigradius (meeraderig) | ≥ 15 × OD ≈ 495 | mm | OD = werkelijke afgewerkte kabeldiameter | ||
| Vlamvertragende classificatie | ZC (ZR) | — | Volgens GB/T 19666 | ||
| Kortsluitstroom, fase (1 s) | ≈ 5.75 | kA | I = k·A/√t, k=115 voor Cu/XLPE | ||
| Kortsluitstroom, nul (1 s) | ≈ 2.88 | kA | 25 mm² nul, dezelfde k-factor | ||
| AC impedantie @ 50 Hz | ≈ 0.40 | Ω/km | √(R² + X²); R-dominant (geschat) | ||
| Capaciteit (typisch) | ≤ 0.38 | μF/km | Per fase ader (geschat) | ||
| Inductie (typisch) | ≈ 0.26 | mH/km | Meeraderige kabel (geschat) | ||
| Lucht belasting @ 25 °C | ≈ 175 | A | 4 faseaders belast, Cu (geschat) | ||
| Begraven belasting @ 25 °C | ≈ 145 | A | 4 faseaders belast, Cu (geschat) | ||
| Maximale trekspanning | ≤ 8000 | N | 40 N/mm² van hoofd fase ader oppervlak (geschat) | ||
| Schema — niet op schaal. Afgewerkte Ø ≈ 33 mm en gewicht ≈ 2450 kg/km van gekruiste industriële steekproeven; geleider/isolatie diameters berekend uit GB/T 3956 en GB/T 12706.1; stroombelastbaarheid 175/145 A is een technische schatting voor 4+1 kabels. Waarden gemarkeerd (geschat) vereisen bevestiging aan de hand van het fabriekstestcertificaat. | |||||

4. Thermische Reactie & Vlam Prestaties. XLPE ondersteunt een continue geleider temperatuur van 90 °C en verdraagt een kortsluitpiek van 250 °C gedurende maximaal vijf seconden. De kabel is geschikt voor omgevingstemperaturen tussen −20 en +45 °C, mag niet worden afgerold onder 0 °C zonder voorconditionering, en gebruikt 25 °C als referentie bodemtemperatuur voor begraven belastingen. Vlamgedrag voldoet aan klasse ZC van GB/T 19666, bewezen door zowel de enkele kabel verticale test (GB/T 18380.12) als de categorie-C gebundelde test (GB/T 18380.35) met een vlamhoogte beperkt tot 2.5 m. De PVC mantel is gehalogeneerd en zal rook en zuurgas uitstoten bij brand; projecten met lage rook en nul-halogeen moeten WDZ-YJY specificeren.
5. Installatie Praktijk & Hantering. Bochten mogen niet kleiner zijn dan 15 keer de werkelijke buitendiameter — ongeveer 495 mm voor deze maat. Vóór de eerste bekrachtiging, pas de DC site weerstandstest toe op 4U0 = 2.4 kV gedurende 15 minuten in overeenstemming met Q/GDW 13244.1-2018. Trommels die onder 0 °C worden opgeslagen, moeten binnenshuis worden opgewarmd voordat ze worden afgerold; trekspanning moet binnen 8000 N blijven, en voor langere runs is een aangedreven lier met een geschikte trekklauw aan te bevelen. De 175 A (lucht) en 145 A (begraven) referenties vereisen een reductie telkens wanneer de omgevingstemperatuur, kabelgroepering of bodem thermische weerstand afwijkt van de referentieomstandigheden. Krimplugs, wartels en heat-shrink eindkappen moeten worden afgestemd op de 9.0 mm fase ader, 6.7 mm nul ader en ≈ 33 mm mantel, en zowel de fase als de nul kortsluitweerstand moeten worden gecoördineerd met de instellingen van de stroomafwaartse beveiligingsinrichtingen.
6. Typische Service Toepassingen. Deze doorsnede dient voor zware hoofd- en sub-hoofddistributiecircuits: hoofdverdelingsrisers in hoogbouw commerciële gebouwen, transformator secundaire voedingen tot ongeveer 250 kVA, motorverbindingen in het 22–45 kW bereik, machine-gereedschap en proceslijn stroomkabels, fabriekswerkplaats en magazijn distributiepanelen, lift en roltrap voedingscircuits, en hulpstroom in lichte industriële installaties. Goedgekeurde installatiemethoden omvatten stalen of PVC buizen, kabelgoten, kabelgoten en binnenleidingen, zowel binnen als op overdekte buitenlocaties. Voor directe begraving of mechanisch blootgestelde routes wordt de staalband gepantserde ZR-YJV22 variant aanbevolen.

7. Test & Kwaliteitsborging Regime. Routine tests op elke lengte omvatten verificatie van fase en nul DC weerstand (≤ 0.387 / 0.741 Ω/km bij 20 °C), de 3.5 kV AC / 5 min weerstand, geleider continuïteit over alle vijf aders en dimensionale inspectie met betrekking tot fase isolatie ≥ 1.4 mm, nul isolatie ≥ 1.2 mm, mantel ≥ 1.8 mm en totale diameter ≈ 33 mm. Steekproef- en type tests omvatten de XLPE hot-set test bij 200 ± 3 °C gedurende 15 minuten onder 0.2 MPa (belastingsrek ≤ 175 %, permanente vervorming ≤ 15 %), XLPE treksterkte ≥ 12.5 MPa met rek ≥ 200 %, PVC mantel treksterkte ≥ 10 MPa met rek ≥ 125 %, PVC thermische stabiliteit ≥ 200 minuten bij 200 °C, enkele kabel en categorie-C gebundelde vlamtests, en buigbeoordeling. Inbedrijfstelling ter plaatse vereist isolatieweerstandmeting, de DC 2.4 kV / 15 min weerstand en positieve L1/L2/L3/N/PE identificatie vóór het inschakelen. Een fabriekstestcertificaat vergezelt elke trommel.
Kabel Isolatie Parameters

Kabel Vlamvertragende Parameters

8. Normen & Conformiteit. Ontwerp en productie worden beheerst door GB/T 12706.1 en IEC 60502-1 voor 0.6/1 kV geëxtrudeerde isolatie stroomkabels. Geleiders voldoen aan GB/T 3956 / IEC 60228 Klasse 2 — de 50 mm² fase als negentien draden van 1.78 mm met R ≤ 0.387 Ω/km, en de 25 mm² nul als zeven draden van 2.14 mm met R ≤ 0.741 Ω/km. Vlamvertraging is geclassificeerd onder GB/T 19666 (ZC als standaard voor de ZR-markering) en bewezen door GB/T 18380.12 en GB/T 18380.35 categorie C. Installatie acceptatie volgt Q/GDW 13244.1-2018 en GB 50168, terwijl oppervlaktemarkering voldoet aan GB/T 6995. Kabels kunnen ook worden geleverd volgens IEC, BS, DIN, ICEA of JIS vereisten op aanvraag. Omdat de ST2 PVC mantel halogeen bevat, vereisen tunnels, metrosystemen, ziekenhuizen en andere besloten openbare ruimtes WDZ-YJY.
9. Verpakking, Opslag & Logistiek. Standaard levering is 100 m per spoel of houten trommel, met op maat gemaakte lengtes op aanvraag beschikbaar. Elke trommel draagt type, spanning, leveranciersidentiteit, productiejaar en sequentiële meter markering per GB/T 6995. Opslag moet plaatsvinden in droge, overdekte ruimtes bij −20 tot +45 °C, beschermd tegen direct zonlicht, vocht, oliën en scherpe voorwerpen; spoelen en trommels blijven verzegeld tot installatie en worden rechtop op hun flenzen opgeslagen in plaats van plat. Bij koude omstandigheden, conditioneer trommels binnenshuis tot ≥ 0 °C vóór het trekken. Tijdens transport moeten spoelen en trommels worden vastgezet tegen rollen en impact, en de kabel mag nooit over schurend grond of scherpe randen worden gesleept.

10. Inkoop Specificatie. Vermeld "ZR-YJV 0.6/1 kV 4×50+1×25" samen met de vereiste lengte of trommelopstelling en markering voorkeuren. Specificeer de vlamvertragende klasse (ZC is standaard; ZA of ZB beschikbaar), mantel kleur en eventuele speciale trommelvereisten. Vraag altijd het fabriekstestcertificaat aan om de werkelijke ongewapende diameter (≈ 33 mm), gewicht (≈ 2450 kg/km) en stroombelastbaarheid voor de productbatch te bevestigen. Waar lage-rook nul-halogeen of gepantserde constructie nodig is, bestel respectievelijk WDZ-YJY of ZR-YJV22.
11. FAQ Kabelindustrie.
- V1: Hoe verschilt 4×50+1×25 van de kleinere 4×35+1×16? Het faseoppervlak groeit van 35 naar 50 mm² (geleider van 7×2.52 tot 19×1.78 mm) en de nul van 16 naar 25 mm² (7×1.70 tot 7×2.14 mm), waardoor de nominale stroom stijgt van ongeveer 140/115 A naar 175/145 A, de afgewerkte diameter toeneemt van 28.5 naar 33 mm, en de kortsluitweerstand van één seconde per fase stijgt van ongeveer 4.03 naar 5.75 kA.
- V2: Waarom is de nul/PE slechts 25 mm² terwijl de fasen 50 mm² zijn? In een gebalanceerd vier-draads circuit draagt de nul voornamelijk onbalans- en harmonische stroom, dus GB/T 12706.1 staat een gereduceerde ader toe in de 4+1 constructie. Waar de installatie aanzienlijke eenfasige of niet-lineaire, harmonische genererende belastingen bedient, moet een kabel met gelijke doorsnede van 5 aders worden gekozen.
- V3: Wat betekenen ZA, ZB, ZC en ZD? Dit zijn vlamvertragende klassen in GB/T 19666, beoordeeld door de gebundelde kabeltest GB/T 18380.35 bij steeds hogere brandstofbelastingen — ZA is de meest veeleisende, ZD de minst. De kale "ZR" markering is standaard ZC; ZA en ZB moeten bij bestelling worden aangevraagd.
- V4: Wanneer moet een 4+1, gelijke 5-aderige, of gewone 4-aderige kabel worden gekozen? Kies 4+1 voor standaard vier-draads service met een gereduceerde nul/PE; gelijke 5-aderige (4×A+1×A) waar de nulstroom verwacht wordt de fase stroom te benaderen; gewone 4-aderige wanneer geen aparte PE-geleider in de kabel nodig is.
- V5: Waarom verschillen lucht- en begraven belastingen, en hoe worden ze aangepast? Gepubliceerde cijfers gaan uit van 25 °C lucht of 25 °C bodem bij 1.0 K·m/W thermische weerstand met een enkel circuit. Fabrikant correctiefactoren moeten worden toegepast voor omgevingstemperatuur, groepering, begraafdiepte en bodemweerstand — luchtfactoren variëren van ongeveer 1.29 bij 20 °C tot 0.91 bij 45 °C, en bodemfactoren van 1.04 bij 20 °C tot 0.87 bij 40 °C.
- V6: Koper of aluminium? Koper (deze kabel) levert lagere weerstand (0.387 versus ongeveer 0.641 Ω/km bij 50 mm²), hogere stroom per mm², betere mechanische sterkte en betrouwbaardere aansluitingen; aluminium (YJLV, ≈ 1150 kg/km in deze maat) kost minder en weegt minder, maar vereist grotere doorsneden en anti-oxidatie behandeling bij elke verbinding.
- V7: Waarom kan XLPE op 90 °C draaien terwijl PVC isolatie beperkt is tot 70 °C? Cross-linking transformeert polyethyleen in een driedimensionaal thermohardend netwerk, wat de continue geleider belasting verhoogt tot 90 °C en de kortsluitweerstand tot 250 °C — direct toenemend de stroombelastbaarheid beschikbaar uit een gegeven koperen oppervlak.
- V8: Hoe wordt de geleider doorsnede gekozen? Selectie wordt bepaald door (a) volledige belasting stroom na reductie, (b) toegestane spanningsval (typisch ≤ 5 % voor aftakcircuits), (c) kortsluitweerstand op I²t basis (5.75 kA·s per fase hier), en (d) coördinatie met overstroom beveiligingsinrichtingen; het meest stringente criterium bepaalt.
- V9: Waarom varieert de afgewerkte diameter tussen fabrikanten voor dezelfde nominale maat? Normen stellen minimale isolatie- en mantel diktes plus elektrische prestaties, maar geen precieze totale diameter. Compactheid van de strengen, vulontwerp en mantel tolerantie verschillen tussen fabrieken — gepubliceerde 4×50+1×25 cijfers clusteren rond 33 mm ongewapend — dus de werkelijke gemeten diameter moet altijd worden gebruikt bij het dimensioneren van wartels, goten en buizen.
- V10: Welke tests bevestigen acceptatie bij levering en vóór bekrachtiging? Bij levering, verifieer het fabriekstestcertificaat (weerstand 0.387/0.741 Ω/km, 3.5 kV/5 min weerstand, afmetingen ≈ 33 mm), mantel leesbaarheid en trommel integriteit. Na installatie, voltooi een isolatieweerstandstest plus de DC 4U0 = 2.4 kV / 15 min weerstand per Q/GDW 13244.1-2018, bevestig dan L1/L2/L3/N/PE identificatie vóór het sluiten van de schakelaar.
- V11: Welke levensduur kan worden verwacht? Wanneer geïnstalleerd en gebruikt binnen de gespecificeerde temperatuur- en spanningslimieten, zijn XLPE 0.6/1 kV kabels ontworpen voor een minimale levensduur van 30 jaar; aanhoudende overbelasting, ultraviolette blootstelling, waterindringing door een beschadigde mantel, of bedrijf boven 90 °C zal die levensduur aanzienlijk verkorten.