Miedziany rdzeń 5 rdzeń kablu osłoniętego 4x50mm2 + 1x25mm2 XLPE opóźniający ogień 0,6/1kV
Podsumowanie produktu
Szczegóły produktu
Kabel osłonięty miedzianym rdzeniem 5
,5 rdzeni kablu osłoniętego 1100 kg/km
,1350 kg/km 50 mm 5 rdzenia swa
Opis produktu
Miedziana rdzeń 4+1 Kabel ZR-YJV 4x50mm2+1x25mm2 XLPE Ostrzegawczy ognia 0,6/1kV
Oznaczenie i znaczenie kabla
|
Kod |
Znaczenie |
|---|---|
|
ZR |
Wykorzystanie wzorca w celu określenia właściwości chemicznych |
|
YJ |
Izolacja XLPE (polyetylen połączony krzyżowo) |
|
V |
Powierzchnia zewnętrzna z PVC ️ odporna na płomień, zawiera halogen (Cl) |
|
00,6/1 kV |
Napęd nominalny U0/U = 600/1000 V; Um = 1,2 kV |
|
4 × 50 + 1 × 25 mm2 |
Cztery równe w fazie/neutralne rdzenie z miedzi 50 mm2 + jedno rdzenie z redukcją ziemi ochronnej (PE) z miedzi 25 mm2 |

ZR-YJV 4×50+1×25 mm2 ️ Specyfikacja kabla i dane techniczne
1. Przegląd produktu i podsumowanie oceny.ZR-YJV 4×50+1×25 znajduje się na szczycie standardowego zakresu odporności na ogień 4+1 rdzenia przed wejściem do 70 mm2 i większych rozmiarów:cztery 50 mm2 podgrzewane przewodniki fazowe miedziane są przewodowane wokół centralnego 25 mm2 miedzianegraficznego rdzenia, każda izolowana w XLPE i zamknięta w pojedynczej powłokę ST2 z PVC o napięciu nominalnym 0,6/1 kV przy częstotliwości 50 Hz. Produkcja i badania typu przeprowadzone są zgodnie z GB/T 12706.1 / IEC 60502-1,wstrętanie spełnia wymagania GB/T 3956, a oznakowanie ZR oznacza klasę opóźnienia płomienia ZC zgodnie z GB/T 19666.Gotowa średnica zewnętrzna wynosi około 33 mm, a masa nominalna wynosi około 2450 kg na kilometr w miedzi (1150 kg/km dla ekwiwalentu aluminiowego YJLV), dostarczane w 100 m cewkach lub drewnianych bębnach z płaszczyznami o długości ≥ Ø 1200 mm ≈ około 245 kg na 100 m.
2. Konstrukcja warstwa po warstwie (przewodnik do płaszcza).
| Warstwa | Budowa | Ściana | Średnica |
|---|---|---|---|
| Przewodnik fazowy (×4) | Zgrzewany Cu, klasa 2 z włóknami, 19 × 1,78 mm (1+6+12) każdy | / | ≈ 9,0 mm |
| Neutralny przewodnik (×1) | Zgrzewany Cu, kompaktowy klasy 2, 7 × 2,14 mm (1+6) | / | ≈ 6,7 mm |
| Izolacja fazowa (×4) | XLPE | 10,4 mm | ≈ 11,8 mm |
| Wymagania w zakresie bezpieczeństwa | XLPE | 1.2 mm | ≈ 9,1 mm |
| Zgromadzenie rdzenia | Centralnie neutralne + rdzenie 4-fazowe owinięte + wypełniacz PP + wiązacz poliestrowy | / | ≈ 29,4 mm (pochodne) |
| Wydział: | PVC przeciwzapalny, związek ST2, czarny | 10,8 mm | ≈ 33,0 mm (zakończone) |
3Charakterystyka elektryczna.Każdy przewodnik fazowy 50 mm2 jest ograniczony do 0,387 Ω/km w temperaturze 20 °C, wzrastając do około 0,49 Ω/km w punkcie pracy 90 °C; 25 mm2 neutralny/PE jest ograniczony do 0,741 Ω/km.Każda długość produkcji przeżywa rutynę 3.5 kV prędkość prądu przenoszonego trwa przez pięć minut. Opór izolacyjny kabli końcowych pozostaje powyżej 36,7 MΩ·km, rezystywność objętościowa XLPE przekracza 1×1012 Ω·cm,i wartości typowe obejmują pojemność ≤ 00,38 μF/km, induktancja ≈ 0,26 mH/km i impedancja prądu przemiennego 50 Hz ≈ 0,40 Ω/km. W krótkim obrocie jednej sekundy każda faza 50 mm2 wytrzymuje około 5,75 kA (neutralna 25 mm2 na podstawie 2,88 kA),przy użyciu I = k·A/√t z k = 115 dla miedzi/XLPEPrzy podłączeniu wszystkich czterech rdzeni fazowych do energii obciążenie odniesienia wynosi 175 A w wolnym powietrzu w temperaturze 25 °C i 145 A bezpośrednio zakopane w temperaturze 25 °C. Szacunki techniczne, które mają zostać potwierdzone w świadectwie badania fabrycznego.
Parametry elektryczne
|
Parametry |
Wartość |
Uwaga: |
|---|---|---|
|
Nomienne napięcie U0/U |
00,6 / 1 kV |
Um = 1,2 kV |
|
Próbkowe napięcie prądu przemiennego (5 min) |
30,5 kV |
Rutyna |
|
Napięcie badania typu |
40,0 kV |
IEC 60502-1 |
|
Opór prądu stałego @20 °C (fazowy/neutralny, na rdzeń) |
≤ 0,387 Ω/km |
GB/T 3956 maksymalnie, 50 mm2 |
|
Odporność prądu stałego @20 °C (PE, na rdzeń) |
≤ 0,727 Ω/km |
GB/T 3956 maks, 25 mm2 |
|
Odporność AC @90 °C (st., fazowa/neutralna) |
≈ 0,503 Ω/km |
na rdzeń |
|
Odporność AC @90 °C (est., PE) |
≈ 0,945 Ω/km |
na rdzeń |
|
Narysowany prąd w powietrzu (30 °C, pojedynczy obwód, 4-rdzeniowy +1) |
≈ 145 ≈ 165 A |
oparte na fazie 50 mm2 |
|
Narysowany prąd w powietrzu (projekcja) |
≈ 155 A |
zastosowanie grupy + korekta otoczenia |
|
Bezpośrednio zakopane (20°C do 25°C, gleba 1,0°C do 1,2 Km/W, 0,7 m) |
≈ 170 ≈ 190 A |
wspólny katalog 175 ̇183 A |
|
Konstrukcja zakopanej klasy |
≈ 179 A |
wymagana korekta odporności termicznej gleby |
|
Prąd zwarcia (1 s, Cu, 250 °C, faza/neutralna) |
≈ 5,0 kA |
50 mm2 odniesienia |
|
Prąd zwarcia (1 s, Cu, 250 °C, PE) |
≈ 2,5 kA |
25 mm2 odniesienia |
|
Częstotliwość |
50/60 Hz AC |
/ |
Parametry kabli

Parametry badań kabli

Parametry struktury kabla

| Powierzchniowe nagromadzenie przewodników 4+1 z włókna miedzianego do płaszcza PVC · wymiary nominalne na GB/T 12706.1 / IEC 60502-1 · gotowe Ø ≈ 33 mm na próbkę przemysłową z odniesieniami krzyżowymi | |||||
| Nie, nie, nie. | Warstwa | Materiał / Budowa | Gęstość nominalna (mm) | Średnica (mm) | Funkcja / Uwagi |
| 1 | Przewodnik fazowy (Cu) × 4 | Miedź wygrzewana, klasa 2 z pręgami ¢ 19 drutów o średnicy 1,78 mm na rdzeń (rozmiar 1+6+12), nominalna powierzchnia 50 mm2 każda | / | ≈ 9,0 (Ø w każdym rdzeniu fazowym) | Przewodniki fazowe przenoszące prąd linijny; opór prądu stałego ograniczony do 0,387 Ω/km w temperaturze 20 °C |
| 2 | Neutralny przewodnik (Cu) × 1 | Zgrzewana miedź, kompaktowa nić klasy 2 7 przewodów o średnicy 2,14 mm (7/2.14, układ 1+6), powierzchnia nominalna 25 mm2 | / | ≈ 6,7 (Ø rdzeń neutralny) | Drogę powrotną / PE; opór prądu stałego ograniczony do 0,741 Ω/km w temperaturze 20 °C |
| 3 | Izolacja fazowa (XLPE) × 4 | Węgiel elektryczny z polipropylenu | 1.4 | ≈ 11,8 (Ø każdy rdzeń fazowy, włącznie z izolacją) | Izolacja elektryczna; ciągła temperatura 90 °C; wytrzyma 3,5 kV przez 5 min |
| 4 | Nieutralna izolacja (XLPE) × 1 | Węgiel elektryczny z polipropylenu | 1.2 | ≈ 9,1 (Ø rdzeń neutralny, włącznie z izolacją) | Izolacja elektryczna przewodnika neutralnego/PE |
| 5 | Zgromadzenie rdzenia | Neutralne rdzeń w środku + cztery rdzeń fazowe okablowane wokół + wypełniacz PP + taśma wiążąca poliestrowa | / | ≈ 29,4 (Ø nad zmontowanymi rdzeniami) | konfiguracja 4+1; pochodząca z gotowej obudowy Ø 33 − 2×1.8 |
| 6 | Włókienniczka (PVC) | Odporny na ogień PVC, związek ST2, czarny | 1.8 | ≈ 33,0 (Ø gotowy kabel) | Ochrona mechaniczna i przeciw wilgoci; oporowość ognia ZC na GB/T 19666 |
| Kluczowe wymiary i właściwości (rozszerzone) | |||||
| Przeciężnik końcowy kabla | - 33 lat.0 | mm | Wybór 4+1 branży z odniesieniami krzyżowymi | ||
| Przybliżona masa kabla | ≈ 2450 | kg/km | Nagromadzenie Cu (dane branżowe z odniesieniami krzyżowymi) | ||
| Przybliżona masa, konstrukcja aluminiowa | ≈ 1150 | kg/km | Równowartość YJLV (est.) | ||
| Nominalne napięcie | 0.6/1 | kV | AC 50 Hz; maksymalne napięcie układu Um = 1,2 kV | ||
| Limity temperatury przewodnika | 90 / 250 | °C | Kontynuacja pracy / zwarcie (≤ 5 s) | ||
| Minimalny promień zakrętu (wielojadrowy) | ≥ 15 × OD ≈ 495 | mm | OD = rzeczywista średnica gotowego kabla | ||
| Klasyfikacja oporowa | ZC (ZR) | / | W GB/T 19666 | ||
| Prąd zwarcia, faza (1 s) | ≈ 5.75 | kA | I = k·A/√t, k=115 dla Cu/XLPE | ||
| Prąd zwarcia, neutralny (1 s) | ≈ 2.88 | kA | 25 mm2 neutralny, ten sam współczynnik k | ||
| Impedancja prądu przemiennego @ 50 Hz | ≈ 0.40 | Ω/km | √(R2 + X2); R-dominujący (est.) | ||
| Pojemność (typowa) | ≤ 0.38 | μF/km | Na rdzeń fazowy (est.) | ||
| Indukcja (typowa) | ≈ 0.26 | mH/km | Kable wielojadrowe (est.) | ||
| Ampacyta powietrza @ 25 °C | ≈ 175 | A | 4 rdzenie fazowe obciążone, Cu (est.) | ||
| Ampacyta pogrzebana @ 25 °C | ≈ 145 | A | 4 rdzenie fazowe obciążone, Cu (est.) | ||
| Maksymalne napięcie ciągnące | ≤ 8000 | N | 40 N/mm2 powierzchni rdzenia fazy głównej (est.) | ||
| Schematyczny nie w dokładnej skali; wykończone Ø ≈ 33 mm i waga ≈ 2450 kg/km z prób przemysłowych; średnice przewodników/izolacji obliczone na podstawie GB/T 3956 i GB/T 12706.1; ampacity 175/145 A jest szacunkiem inżynieryjnym dla kabli 4+1. Wartości oznaczone (est.) wymagają potwierdzenia na podstawie certyfikatu badania fabrycznego. | |||||

4Odpowiedź termiczna i wydajność płomienia.XLPE utrzymuje ciągłą temperaturę przewodnika w temperaturze 90 °C i toleruje szczyt zwarcia w temperaturze 250 °C przez maksymalnie pięć sekund.nie mogą być rozwinięte poniżej 0 °C bez wstępnego uwarunkowaniaZachowanie płomienia spełnia klasę ZC GB/T 19666, udowodnioną zarówno pojedynczym kablem, jak i pionowym badaniem (GB/T 18380.12) oraz badanie grupowe kategorii C (GB/T 18380)..35) o wysokości węgla ograniczonej do 2,5 m. Płaszcz PVC jest halogenowany i emituje dym i gaz kwasowy w pożarze; w projektach o niskim poziomie dymu i zerowym halogenie należy zamiast tego określić WDZ-YJY.
5Installacja i obsługa.Przed pierwszym podaniem energii należy zastosować stan stałego prądu stałego przy 4U0 = 2.4 kV przez 15 minut zgodnie z Q/GDW 13244.1-2018. bębny przechowywane w temperaturze poniżej 0 °C muszą być ogrzewane w pomieszczeniach zamkniętych przed rozwinięciem; napięcie pociągające powinno utrzymywać się w granicach 8000 N,i w przypadku dłuższych biegów zaleca się użycie koła z napędem i odpowiednim chwytem.W odniesieniu do 175 A (powietrze) i 145 A (pochowane) wymagane jest obniżenie temperatury, gdy temperatura otoczenia, grupowanie kabli lub odporność termiczna gleby odbiegają od warunków odniesienia.Drobnoustroje i zestawy termopreparatoryjne muszą być dopasowane doRdzeń fazowy o średnicy 0,0 mm, rdzeń neutralny o średnicy 6,7 mm i osłona o średnicy ≈ 33 mm, a także zarówno rdzeń fazowy, jak i neutralny urządzenie do przeciwdziałania zwarci powinny być skoordynowane z ustawieniami urządzeń ochronnych w górnym rzędzie.
6Typowe aplikacje serwisowe.Przekrój ten służy ciężkim obwodom dystrybucyjnym głównego i podgłównego zasięgu: głównym podnośnikom dystrybucyjnym w wysokich budynkach handlowych, transformatorom z podnośnikami do około 250 kVA,połączenia silnika w zakresie 22 ⋅ 45 kW, przewody zasilania narzędzi maszynowych i linii procesowych, panele dystrybucyjne warsztatów fabrycznych i magazynów, układy zasilania windami i schodami ruchomymi oraz zasilanie pomocnicze w instalacjach przemysłu lekkiego.Zatwierdzone metody instalacji obejmują przewody stalowe lub PVCW przypadku bezpośredniego zakopania lub mechanicznie wystawionych szlaków, zaleca się wariant ZR-YJV22 opancerzony taśmą stalową.

7Testy i system zapewnienia jakości.Badania rutynowe na każdej długości obejmują weryfikację oporu fazowego i neutralnego prądu stałego (≤ 0,387 / 0,741 Ω/km w temperaturze 20 °C), wytrzymałość 3,5 kV AC / 5 min,ciągłość przewodów przez wszystkie pięć rdzeni i inspekcja wymiarowa obejmująca izolację fazową ≥ 1.4 mm, neutralna izolacja ≥ 1,2 mm, osłona ≥ 1,8 mm i średnica całkowita ≈ 33 mm. Badania próbkowe i typu obejmują próbę XLPE na gorąco w temperaturze 200 ± 3 °C przez 15 minut w temperaturze 0 °C.2 MPa (przerwanie obciążenia ≤ 175 %), trwałe ustawione ≤ 15%), rozciąganie XLPE ≥ 12,5 MPa z wydłużeniem ≥ 200%, rozciąganie powłoki PVC ≥ 10 MPa z wydłużeniem ≥ 125%, stabilność termiczna PVC ≥ 200 minut w temperaturze 200 °C,Badania płomieni z pojedynczym kablem i z grupami kategorii CWykorzystanie w miejscu wymaga pomiaru odporności izolacyjnej, odporności prądu stałego 2,4 kV / 15 min oraz pozytywnej identyfikacji L1/L2/L3/N/PE przed włączeniem.Każdy bęben towarzyszy certyfikat badania fabrycznego.
Parametry wpuszczenia kabli

Parametry opóźniające ogień kabli

8Standardy i zgodność.Projektowanie i produkcja podlegają normom GB/T 12706.1 i IEC 60502-1 w odniesieniu do kabli zasilania izolacyjnego ekstrudowanego o napięciu 0,6/1 kV.Przewodniki spełniają wymagania normy GB/T 3956 / IEC 60228 klasa 20,78 mm z R ≤ 0,387 Ω/km, a 25 mm2 neutralne jako siedem przewodów o długości 2,14 mm z R ≤ 0,741 Ω/km.Odporność na płomień jest sklasyfikowana w GB/T 19666 (ZC jako domyślna oznakowanie ZR) i udowodniona w GB/T 18380.12 i GB/T 18380.35 kategorii C. Akceptacja instalacji jest zgodna z Q/GDW 13244.1-2018 i GB 50168, a oznakowanie powierzchni jest zgodne z GB/T 6995. Kable mogą być również dostarczane do IEC, BS, DIN,Wymagania ICEA lub JIS na żądaniePonieważ kurtka ST2 zawiera halogen, tunele, metropolii, szpitale i inne zamknięte miejsca publiczne wymagają WDZ-YJY.
9Opakowania, magazynowanie i logistyka.Standardowa dostawa wynosi 100 m na cewkę lub drewniany bęben, z dostosowanymi długościami cięcia dostępnymi na żądanie.rok produkcji i oznaczenie metryczne sekwencyjne dla GB/T 6995Przechowywanie powinno odbywać się w suchym, pokrytym pomieszczeniu o temperaturze od -20 do +45 °C, chronionym przed bezpośrednim światłem słonecznym, wilgocią, olejami i ostrymi przedmiotami;zwoje i bębny pozostają uszczelnione do momentu instalacji i są przechowywane w pozycji pionowej na flanszach, a nie płaskichW warunkach zimnych, przed ciągnięciem, warunki bębnów w pomieszczeniach zamkniętych do temperatury ≥ 0 °C. Podczas transportu cewki i bębny muszą być zabezpieczone przed waleniem i uderzeniem,i przewód nigdy nie powinien być ciągnięty po ścierającej ziemi lub ostrych krawędziach.

10Specyfikacja zakupu.Należy podać "ZR-YJV 0,6/1 kV 4×50+1×25" wraz z wymaganą długością lub układem bębna oraz preferencjami oznakowania.kolor płaszcza i wszelkie specjalne wymagania dotyczące bębnaZawsze należy poprosić o certyfikat badania fabrycznego w celu potwierdzenia rzeczywistej średnicy niepancerzonej (≈ 33 mm), masy (≈ 2450 kg/km) i ampasacity dla serii produkcyjnej.W przypadku gdy potrzebna jest konstrukcja o niskim stężeniu dymu i zerowym halogenie lub konstrukcja opancerzona, zamówić odpowiednio WDZ-YJY lub ZR-YJV22.
11Często zadawane pytania w branży kablowej.
- P1: Jak 4×50+1×25 różni się od mniejszego 4×35+1×16?Obszar fazy wzrasta z 35 do 50 mm2 (przewodnik z 7×2,52 do 19×1,78 mm) i neutralny z 16 do 25 mm2 (7×1,70 do 7×2,14 mm), podnosząc prąd nominalny z około 140/115 A do 175/145 A,zwiększenie średnicy końcowej z 28.5 do 33 mm, a podnoszenie jednosekundowego zacisku fazowego wytrzyma około 4,03 do 5,75 kA.
- P2: Dlaczego neutralny/PE ma tylko 25 mm2, podczas gdy fazy mają 50 mm2?W zrównoważonym obwodzie czterodrukowym neutral przenosi głównie nierównowagę i prąd harmoniczny, więc GB/T 12706.1 pozwala na zmniejszenie rdzenia w konstrukcji 4+1.W przypadku instalacji obsługujących duże jednofazowe lub nieliniowe urządzeniaW przypadku przepływów, które generują obciążenia harmoniczne, należy wybrać kabl 5-rodzeniowy o równym przecinku.
- P3: Co oznaczają ZA, ZB, ZC i ZD?Są to klasy opóźniające płomień określone w GB/T 19666, oceniane w ramach badania kabli zbiorczych GB/T 18380.35 przy stopniowo wyższych obciążeniach paliwem. ZA jest najbardziej wymagającą, ZD najmniej.Ogarnięte oznakowanie "ZR" jest domyślne do ZC; ZA i ZB muszą być wymagane przy zamówieniu.
- P4: Kiedy należy wybrać kabel 4+1, równy 5 rdzeniom, czy zwykły 4 rdzeni?Wybierz 4+1 dla standardowej sieci czterodrukowej o zmniejszonej neutralności/PE; równa 5-rodzinnemu (4×A+1×A), gdzie prąd neutralny powinien zbliżać się do prądu fazowego;zwykły 4-rodnik, gdy w kablu nie jest wymagany oddzielny przewodnik PE.
- P5: Dlaczego wartość powietrza i pochowanego powietrza różnią się i jak są one dostosowywane?W opublikowanych danych przyjmuje się 25 °C powietrza lub 25 °C gleby przy 1,0 K·m/W oporności termicznej przy jednym obwodzie.głębokość zakopania i rezystywność gleby ∼ czynniki powietrza wahają się od około 10,29 w temperaturze 20 °C do 0,91 w temperaturze 45 °C oraz współczynniki gleby od 1,04 w temperaturze 20 °C do 0,87 w temperaturze 40 °C.
- P6: Miedź czy aluminium?Miedź (ten kabel) zapewnia mniejszą odporność (0,387 w porównaniu z około 0,641 Ω/km przy 50 mm2), wyższy prąd na mm2, lepszą wytrzymałość mechaniczną i bardziej niezawodne zakończenia; aluminium (YJLV,≈ 1150 kg/km w tym rozmiarze) kosztuje mniej i waży mniej, ale wymaga większych przekroczeń poprzecznych i obróbki antyoksydującej w każdym złączeniu.
- P7: Dlaczego XLPE może działać w temperaturze 90 °C, podczas gdy izolacja PVC jest ograniczona do 70 °C?Połączenie krzyżowe przekształca polietylen w trójwymiarową sieć termowymożną.który zwiększa moc ciągłego przewodnika do 90 °C i odporność na zwarcie do 250 °C .
- P8: Jak wybiera się przekrój przewodnika?Wybór zależy od: a) prądu pełnego obciążenia po obniżeniu wartości, b) dopuszczalnego spadku napięcia (zwykle ≤ 5% w przypadku obwodów odgałęzionych), c) odporności na zwarcie na podstawie I2t (5.75 kA·s na fazę tutaj), oraz d) koordynacja z urządzeniami ochronnymi przed prądem; najwyższe kryteria kontroli.
- P9: Dlaczego średnica końcowa różni się w zależności od producenta dla tego samego wielkości nominalnej?Standardy określają minimalną grubość izolacji i osłony oraz wydajność elektryczną, ale nie dokładną średnicę.konstrukcja wypełniacza i tolerancja osłony różnią się w zależności od rośliny , tac i przewodów.
- P10: Jakie testy potwierdzają akceptację po dostarczeniu i przed energetyzacją?Przy dostawie należy sprawdzić certyfikat badania fabrycznego (opór 0,387/0,741 Ω/km, 3,5 kV/5 min wytrzymałość, wymiary ≈ 33 mm), czytelność płaszcza i integralność bębna.przeprowadzenie badania odporności izolacyjnej plus DC 4U0 = 2.4 kV / 15 min wytrzymać na Q/GDW 13244.1-2018, a następnie potwierdzić identyfikację L1/L2/L3/N/PE przed zamknięciem przełącznika.
- P11: Jakiego okresu trwania można się spodziewać?Kable XLPE o napięciu 0,6/1 kV, zainstalowane i obsługiwane w określonych granicach temperatury i napięcia, są zaprojektowane z myślą o minimalnej długości trwania 30 lat;Wpływ wody przez uszkodzoną osłonę, lub eksploatacja powyżej 90 °C znacznie skróci ten czas życia.