logo
Anhui Tongdu International Trade Co., Ltd.
Online service

Online service

Contactpersoon
+86 19056002718
WeChat QR-code
Volg ons.

ZR-YJV 3x240mm²+1x120mm² XLPE Koperkabel 0.6/1kV Vlamvertragend

ZR-YJV 3x240mm²+1x120mm² XLPE Koperkabel 0.6/1kV Vlamvertragend

Basiseigenschappen

land van herkomst
China
merknaam
TONGDU
certificaat
CE/ISO/CCC
productmodel
3x240mm²+1x120mm²

Handelseigendommen

moq
1 meter
betaalmethode
L/C, T/T
leveringscapaciteit
10000 meter per maand

Productoverzicht

ZR-YJV 3x240mm²+1x120mm² XLPE-koperkabel 0,6/1kV vlamvertragend ZR-YJV 3×240+1×120 mm² — Kabelspecificatie en technische gegevens 1. Productidentiteit en beoordelingen.Een zware vlamvertragende 3+1-aderige laagspanningskabel, ZR-YJV 3×240+1×120 koppelt drie koperen fasegeleiders van 240 mm² met een ...

Productdetails

Markeren:

zr-yjv koper xlpe kabel

,

zr-yjv xlpe koperkabel

,

1kv koper xlpe kabel

Phase conductor (×3):
Blank gegloeid koper, Klasse 2 gevlochten, 61×∅2,25 mm, geleider Ø ≈ 20,3–21,4 mm, afhankelijk van v
Neutral conductor (×1):
Blank gegloeid koper, Klasse 2 gevlochten, 37×∅2,03 mm, geleider Ø ≈ 14,2–15,0 mm, afhankelijk van v
Phase conductor nominal area:
240 mm²
Neutral conductor nominal area:
120 mm²
Number of cores:
4 (3+1)
Phase conductor construction:
Klasse 2, 61×∅2,25 mm, IEC 60228 / GB/T 3956
Neutral conductor construction:
Klasse 2, 37×∅2,03 mm, IEC 60228 / GB/T 3956
Phase conductor diameter (approx.):
20,3–21,4 mm
Neutral conductor diameter (approx.):
14,2–15,0 mm
Insulation (×4):
XLPE
Phase insulation thickness:
1,7 mm (klasse 240 mm²)
Neutral insulation thickness:
1,2 mm (120 mm²-klasse)
Outer sheath:
Vlamvertragend PVC (ZR-kwaliteit)
Sheath thickness:
2,1 mm (GB/T 12706 multi-core bereik van 185–300 mm²)
Filler / binder:
FR PP-vulmiddel + FR-tape
Overall cable diameter:
43,0 – 51,0 mm
Design outer diameter:
≈ 46,5mm
Approx. weight:
2900 – 3550 kg/km
Design weight:
≈ 3180 kg/km
Cable shape:
Ronde

Productbeschrijving

ZR-YJV 3x240mm²+1x120mm² XLPE-koperkabel 0,6/1kV vlamvertragend

ZR-YJV 3x240mm²+1x120mm² XLPE Koperkabel 0.6/1kV Vlamvertragend

ZR-YJV 3×240+1×120 mm² — Kabelspecificatie en technische gegevens

1. Productidentiteit en beoordelingen.Een zware vlamvertragende 3+1-aderige laagspanningskabel, ZR-YJV 3×240+1×120 koppelt drie koperen fasegeleiders van 240 mm² met een enkele koperen nulleider van 120 mm², allemaal geïsoleerd in XLPE en beschermd door één ST2 PVC-mantel. Het heeft een nominaal vermogen van 0,6/1 kV (Um = 1,2 kV) bij 50 Hz, geproduceerd en getest in overeenstemming met GB/T 12706.1 / IEC 60502-1, gestrand volgens GB/T 3956 en geclassificeerd als ZC onder GB/T 19666. Totale diameter is ongeveer 53 mm (Tianjin Cable Works 3+1 monster), gewicht ongeveer 8950 kg/km voor koper (≈ 3720 kg/km voor het aluminium YJLV-equivalent); standaard levering is 100 m rollen of houten vaten met ≥ Ø 2000 mm flenzen (≈ 895 kg per 100 m).


2. Opbouw van geleider tot mantel.Laag voor laag:

Laag Bouwen Muur Diameter
Fasegeleider (×3) Gegloeid Cu, klasse 2 compact, 61 × 2,25 mm (1+6+12+18+24) elk — ≈ 20,2 mm
Neutrale geleider (×1) Gegloeid Cu, klasse 2 compact, 19 × 2,83 mm (1+6+12) — ≈ 14,2 mm
Fase-isolatie (×3) XLPE 1,7 mm ≈ 23,6 mm
Neutrale isolatie (×1) XLPE 1,1 mm ≈ 16,4 mm
Kern montage Centraal neutraal + 3 fasekernen rondom + PP vulmiddel + polyester bindmiddel — ≈ 47,0 mm (afgeleid)
Buitenjas Vlamvertragend PVC, ST2 compound, zwart 3,0 mm ≈ 53,0 mm (afgewerkt)


3. Elektrische prestaties.De faseweerstand is beperkt tot 0,0754 Ω/km bij 20 °C (oplopend tot ≈ 0,096 Ω/km bij een werkpunt van 90 °C), terwijl de nulleider van 120 mm² is beperkt tot 0,153 Ω/km. Standaard fabrieksbestendig is 3,5 kV AC gedurende 5 minuten zonder storing; Isolatieweerstand van afgewerkte kabel ≥ 36,7 MΩ·km en XLPE-volumeweerstand ≥ 1×10¹² Ω·cm. Typische capaciteit ≤ 0,38 μF/km, inductantie ≈ 0,23 mH/km en AC-impedantie bij 50 Hz ≈ 0,12 Ω/km. De fase van 240 mm² is bestand tegen ≈ 27,6 kA gedurende 1 s (de nulleider van 120 mm² op een basis van ≈ 13,8 kA). Referentiebelasting, met alle drie de fasen bekrachtigd, is ≈ 560 A in vrije lucht bij 30 °C en ≈ 470 A begraven bij 25 °C - een schatting uit 3+1-series die wordt overgedragen vanaf de Zhongce-basis; Houd er rekening mee dat de gepubliceerde 3-core 240-tabellen ongeveer 480-500 A in de lucht clusteren, dus het fabriekstestcertificaat moet altijd worden geraadpleegd voor het werkelijke cijfer.


Elektrische parameters


Parameter

Waarde

Opmerking

Nominale spanning U₀/U

0,6 / 1 kV

Uₘ = 1,2 kV

Testspanning AC (5 min)

3,5 kV

Routine

Typetestspanning

4,0 kV

IEC 60502-1

DC-weerstand @20 °C (fase, per kern)

≤ 0,0754 Ω/km

GB/T 3956 maximaal, 240 mm²

DC-weerstand @20 °C (neutraal, per kern)

≤ 0,153 Ω/km

GB/T 3956 maximaal, 120 mm²

AC-weerstand @90 °C (geschat, fase)

≈ 0,098 Ω/km

per kern

AC-weerstand @90 °C (geschat, neutraal)

≈ 0,199 Ω/km

per kern

Stroomsterkte in lucht (30 °C, enkel circuit, 3-ader+1)

≈ 415–460 A

gebaseerd op een fase van 240 mm²

Stroomwaarde in lucht (ontwerp)

≈ 435 A

groepering + omgevingscorrectie toepassen

Direct begraven (20–25 °C, bodem 1,0–1,2 K·m/W, 0,7 m)

≈ 460–500 A

gemeenschappelijke catalogus 470–485 A

Ontwerp begraven beoordeling

≈ 478 EEN

Correctie van de thermische weerstand van de bodem vereist

Kortsluitstroom (1 s, Cu, 250 °C, fase)

≈ 24,0 kA

240 mm² referentie

Kortsluitstroom (1 s, Cu, 250 °C, nulleider)

≈ 12,0 kA

120 mm² referentie

Frequentie

50/60 Hz wisselstroom

—


Kabelparameters


ZR-YJV 3x240mm²+1x120mm² XLPE Koperkabel 0.6/1kV Vlamvertragend


Kabeltestparameters


ZR-YJV 3×240+1×120 mm² — Test- en verificatieschema (GB/T 12706.1 en IEC 60502-1)
Fase Testitem Methode / Standaard Acceptatiecriterium Opmerkingen
Routine Fasegeleider DC-weerstand GB/T 3956 (CEI 60228) ≤ 0,0754 Ω/km bij 20 °C (240 mm²) Elke productielengte
Routine Neutrale geleider DC-weerstand GB/T 3956 (CEI 60228) ≤ 0,153 Ω/km bij 20 °C (120 mm²) Elke productielengte
Routine Vermogensfrequentie weerstaan GB/T 12706.1 / CEI 60502-1 3,5 kV AC / 5 min, geen storing Geleider naar aarde/waterbad
Routine Dimensionale inspectie GB/T 2951 Fase-in. ≥ 1,7 mm; neutrale ins. ≥ 1,1 mm; mantel ≥ 3,0 mm; Buitendiameter ≈ 53 mm Wand- en diametercontrole
Routine Continuïteit van de geleider Visueel / elektrisch Alle kernen continu, geen pauze Elke lengte
Steekproef XLPE hotset-test GB/T 12706.1 §16.3.13 / GB/T 2951.11 200 ± 3 °C, 15 min, 0,2 MPa: belastingverlenging ≤ 175%; blijvend ≤ 15 % Verificatie van cross-linking
Steekproef XLPE treksterkte en rek GB/T 2951 Treksterkte ≥ 12,5 MPa; rek ≥ 200% Bejaard en ongerijpt
Steekproef PVC-mantel trek- en rekbaarheid GB/T 2951 Treksterkte ≥ 10,0 MPa; rek ≥ 125% Bejaard en ongerijpt
Steekproef Thermische stabiliteit van PVC GB/T 2951 (Congo-rood) ≥ 200 min @ 200 °C HCl-evolutietest
Steekproef Geleidergeometrie GB/T 3956 Fase: 61 × 2,25 mm Ø ≈ 20,2; neutraal: 19 × 2,83 mm Ø ≈ 14,2 Per partij
Type Vlamtest met één kabel GB/T 18380.12 Geen vlam bij bovenste referentiemerkteken ZR eigendom
Type Gebundelde vlamtest — C GB/T 18380.35 Char ≤ 2,5 m; 20 minuten; ≥ 1,5 l/m Klasse C-naleving
Type Buigtest GB/T 12706.1 Geen schade aan gespecificeerde doorn (15 × OD) Buigregel met meerdere kernen
Type Isolatieweerstand Fabrieksmethode ≥ 36,7 MΩ·km bij 20 °C Niet routinematig onder GB/T 12706.1
Na installatie DC is bestand tegen inbedrijfstelling Q/GDW 13244.1-2018 2,4 kV DC / 15 min, geen storing Vereist voor nieuwe installaties
Na installatie Fase-identificatie Visueel / continuïteit L1/L2/L3/N correct geëtiketteerd aan beide uiteinden Vóór bekrachtiging


Structuur van de kabeldoorsnede


ZR-YJV 3x240mm²+1x120mm² XLPE Koperkabel 0.6/1kV Vlamvertragend


ZR-YJV 3×240 mm²+1×120 mm² — Constructiediagram in dwarsdoorsnede (schematisch)
Gelaagde 3+1 aderopbouw van koperdraad naar PVC-mantel · nominale afmetingen volgens GB/T 12706.1 / IEC 60502-1 · afgewerkte Ø ≈ 53 mm per Tianjin Cable Works-monster
Nee. Laag Materiaal / Constructie Nominale dikte (mm) Diameter (mm) Functie / Opmerkingen
1 Fasegeleider (Cu) × 3 Gegloeid koper, compacte streng van klasse 2 — 61 draden van 2,25 mm per kern (61/2,25, 1+6+12+18+24 lay-out), nominaal oppervlak elk 240 mm² — ≈ 20,2 (Ø elke fasekern) Lijnstroomvoerende fasegeleiders; DC-weerstand beperkt tot 0,0754 Ω/km bij 20 °C
2 Neutrale geleider (Cu) × 1 Gegloeid koper, compacte streng van klasse 2 — 19 draden van 2,83 mm (19/2,83, 1+6+12 lay-out), nominaal gebied 120 mm² — ≈ 14,2 (Ø neutrale kern) Terugkeer / neutraal pad; DC-weerstand beperkt tot 0,153 Ω/km bij 20 °C
3 Fase-isolatie (XLPE) × 3 Vernet polyethyleen diëlektricum 1.7 ≈ 23,6 (Ø per fasekern, incl. isolatie) Elektrische isolatie; 90 °C continu vermogen; is bestand tegen 3,5 kV gedurende 5 minuten
4 Neutrale isolatie (XLPE) × 1 Vernet polyethyleen diëlektricum 1.1 ≈ 16,4 (Ø neutrale ader, incl. isolatie) Galvanische scheiding voor de nulleider
5 Kern montage Neutrale kern in het midden + driefasige aders rondom bekabeld + PP-vuller + polyester bindtape — ≈ 47,0 (Ø over gemonteerde kernen) 3+1 configuratie; afgeleid van afgewerkte Ø 53 − 2×3.0 mantel
6 Buitenmantel (PVC) Vlamvertragend PVC, ST2-compound, zwart 3 ≈ 53,0 (Ø afgewerkte kabel) Mechanische en vochtbescherming; ZC-vlamvertraging volgens GB/T 19666
Belangrijkste afmetingen en eigenschappen (uitgevouwen)
Afgewerkte kabeldiameter ≈ 53,0 mm Tianjin Cable Works 3+1 voorbeeld

Geschatte kabelmassa ≈ 8950 kg/km Cu-opbouw versus People's 3×240 = 7513 (geschat)

Geschatte massa, aluminium constructie ≈ 3720 kg/km YJLV-equivalent (geschat)

Nominale spanning 0,6/1 kV Wisselstroom 50 Hz; maximale systeemspanning Um = 1,2 kV

Geleidertemperatuurlimieten 90 / 250 °C Continu bedrijf / kortsluiting (≤ 5 s)

Minimale buigradius (meeraderig) ≥ 15 × buitendiameter ≈ 795 mm OD = werkelijke afgewerkte kabeldiameter

Vlamvertragende classificatie ZC (ZR) — Volgens GB/T 19666

Kortsluitstroom, fase (1 s) ≈ 27,6 kA I = k·A/√t, k=115 voor Cu/XLPE

Kortsluitstroom, nulleider (1 s) ≈ 13,8 kA 120 mm² neutraal, dezelfde k-factor

AC-impedantie @ 50 Hz ≈ 0,12 Ω/km √(R² + X²); R-dominant (geschat)

Capaciteit (typisch) ≤ 0,38 μF/km Per fase kern (geschat)

Inductie (typisch) ≈ 0,23 mH/km Drie-aderige kabel (geschat)

Luchtcapaciteit @ 30 °C ≈ 560 A 3+1 seriebasis; Cu, 3-fase geladen (geschat)

Begraven capaciteit @ 25 °C ≈ 470 A 3+1 seriebasis; Cu, 3-fase geladen (geschat)

Maximale trekspanning ≤ 9600 N 40 N/mm² hoofdkernoppervlak (geschat)

Schematisch - niet op exacte schaal. Afgewerkte Ø ≈ 53 mm van het Tianjin Cable Works 3+1 monster; geleider-/isolatiediameters berekend op basis van GB/T 3956 en GB/T 12706.1; massa en capaciteit zijn technische schattingen die zijn vergeleken met de tabellen van People's Electric / Mingda / ZW Cable. Waarden gemarkeerd met (geschat) vereisen bevestiging op basis van het fabriekstestcertificaat.


ZR-YJV 3x240mm²+1x120mm² XLPE Koperkabel 0.6/1kV Vlamvertragend


4. Thermisch en vlamgedrag.Het XLPE-systeem maakt een continue geleidertemperatuur van 90 °C en 250 °C bij kortsluiting (≤ 5 s) mogelijk. De gebruiksomgeving varieert van −20 tot +45 °C, met een minimale legtemperatuur van 0 °C en een referentiebodemtemperatuur van 25 °C voor directe begraving. De vlamprestaties zijn klasse ZC volgens GB/T 19666, gedemonstreerd door GB/T 18380.12 enkele kabel en GB/T 18380.35 categorie-C gebundelde tests (charhoogte ≤ 2,5 m). Omdat de PVC-mantel gehalogeneerd is en bij brand rook genereert, is WDZ-YJY de juiste keuze als rookarme en halogeenvrije prestaties vereist zijn.


5. Installatie en bediening.Houd de bochten minimaal op 15 × OD, dwz ≈ 795 mm voor deze maat. Voer vóór de eerste inschakeling de DC-inbedrijfstellingstest uit bij 4U0 = 2,4 kV gedurende 15 minuten volgens Q/GDW 13244.1-2018. Vaten die onder 0 °C zijn opgeslagen, moeten worden verwarmd voordat ze worden getrokken; maximale trekspanning is ≤ 9600 N. De 560/470 A-referenties moeten worden aangepast op basis van omgevingstemperatuur, kabelgroepering en bodemgesteldheid. Klemmen en wartels moeten worden geselecteerd voor de fasekern van 20,2 mm, de neutrale kern van 14,2 mm en de mantel van ≈ 53 mm, en zowel de fase- als de neutrale kortsluitwaarden moeten worden gecontroleerd aan de hand van de instellingen van het beveiligingsapparaat.


6. Toepassingsgebieden.Deze kabel is bedoeld voor de meest veeleisende driefasige vierdraadsdistributietaken: hoofdschakelaars, secundaire laagspanningstransformatoren in het bereik van ~1600–2000 kVA, verticale railverhogers in hoogbouw en commerciële gebouwen, voedingen voor zware industriële installaties, pomp- en compressorstations, primaire voedingen naar datacentra en gemeentelijke distributienetwerken waar een speciale nulleider in één kabel wordt gedragen (TN-C-stijl). Goedgekeurde legmethoden zijn onder meer leidingen, bakken, greppels, kanalen, trunking en directe ingraving met mechanische bescherming, binnen of op beschutte locaties buiten. Voor directe begraving zonder extra bescherming specificeert u de met staalband gepantserde ZR-YJV22-variant (≈ 63-68 mm buitendiameter).


7. Testen en kwaliteitscontrole.Routinetests op elke productielengte omvatten fase- en neutrale DC-weerstand (≤ 0,0754 / 0,153 Ω/km bij 20 °C), de 3,5 kV AC / 5 min netfrequentie-bestendigheid, geleidercontinuïteit en dimensiecontroles (fase-isolatie ≥ 1,7 mm, neutraal ≥ 1,1 mm, mantel ≥ 3,0 mm, buitendiameter ≈ 53 mm). Monster- en typetests omvatten de XLPE hot-set test bij 200 ± 3 °C gedurende 15 minuten onder 0,2 MPa (belastingrek ≤ 175%, permanente set ≤ 15%), XLPE-treksterkte ≥ 12,5 MPa met rek ≥ 200%, PVC-manteltreksterkte ≥ 10 MPa met rek ≥ 125%, thermische stabiliteit van PVC ≥ 200 min bij 200 °C, tests met enkele kabel en bosvlamtesten van categorie C, en buigtests. Ter plaatse moeten de isolatieweerstand, de DC 2,4 kV / 15 min-weerstand en fase-/nulleideridentificatie worden voltooid voordat het apparaat wordt ingeschakeld. Elke trommel gaat vergezeld van een fabriekstestcertificaat.


Vlamvertragende parameters


ZR-YJV 3x240mm²+1x120mm² XLPE Koperkabel 0.6/1kV Vlamvertragend


Isolatieparameters


Isolatietestgegevens — ZR-YJV 3×240+1×120 mm²
ZR-YJV 3×240+1×120 mm²  (Cu / XLPE / FR-PVC)  ·  0,6/1 kV
1.  Kabelidentificatie
Item Beschrijving Standaard / Opmerking
Aanduiding ZR-YJV 3×240+1×120 mm² GB/T 12706.1-2020
Geleider Blank gegloeid koper, klasse 2 gestrand — fase 3×37ר2,85 mm, neutraal 1×37ר2,03 mm GB/T 3956 / CEI 60228
Isolatie XLPE (vernet polyethyleen), fase 1,7 mm / neutraal 1,2 mm nominaal (respectievelijk 240 mm² / 120 mm²) GB/T 12706.1-2020
Isolator kleuren L1/L2/L3 = bruin/zwart/grijs (240 mm²); N = blauw (120 mm²) IEC 60446
Buitenmantel Vlamvertragend PVC (ZR-kwaliteit), 1,8 mm (meeraderig, 3+1 regel), zwart (standaard) GB/T 19666-2019
Nominale spanning U₀/U 0,6 / 1 kV Uₘ = 1,2 kV
Aantal kernen 4 (3×240 mm² fase + 1×120 mm² neutraal, 3+1) —
2.  Isolatieontwerpgegevens  (KERN)
Parameter Waarde Opmerkingen
Isolatie materiaal XLPE (vernet polyethyleen) —
Nominale dikte (bijvₙ) Fase 1,7 mm (240 mm²); Neutraal 1,2 mm (120 mm²) twee kerngroottes
Minimaal toegestane dikte (e_min) Fase 1,36 mm; Neutraal 0,92 mm eₙ − 0,34 / eₙ − 0,28 (GB/T 12706.1-2020, tabel 3)
Isolator kleuren L1/L2/L3 = bruin/zwart/grijs (240 mm²); N = blauw (120 mm²) IEC 60446
Volumeweerstand @ 90 °C ≥ 10¹² Ω·cm —
Diëlektrische verliesfactor (tan δ) @ 20 °C ≤ 1×10⁻³ referentie
Relatieve permittiviteit (εᵣ) ≈ 2,3 – 2,5 referentie
Lange termijn servicetemp. 90 °C GB/T 12706.1-2020
Kortsluittemp. (≤ 5 s) 250 °C IEC 60502-1
Noodoverbelastingstemp. 105 – 130 °C vergankelijk
Diameter over geïsoleerde kern Fase ≈ 21,9 mm; Neutraal ≈ 15,4 mm fase 18,5 + 2×1,7 / neutraal 13,0 + 2×1,2
3.  Thermische kenmerken
Eigendom Waarde Opmerkingen
Max. geleider bedrijfstemp. (normaal) 90 °C lange termijn
Max. geleider temp. — kortsluiting (≤ 5 s) 250 °C IEC 60502-1
Noodoverbelastingstemp. 105 °C (tot 130 °C tijdelijk) —
Min. installatie omgevingstemp. 0 °C (voorverwarmen onder 0 °C) —
Serviceomgevingsbereik (PVC-mantel) −15 °C tot +90 °C —
Vlamvertragende klasse (mantel) Klasse C (ZR per GB/T 19666) —
4.  Isolatietestschema
Testitem Testwaarde / Conditie Resultaat
Routinematige weerstandstest (AC) 3,5 kV AC, 5 min — geen storing DOORGANG
Type testspanning 4,0 kV wisselstroom GESLAAGD (IEC 60502-1)
Gedeeltelijke ontladingstest ≤ 10 pC @ 1,73 U₀ (1,73 kV) PAS (XLPE)
Isolatieweerstand (IR) ≥ 10⁴ MΩ·km @ 20 °C (referentie) DOORGANG
Hotset-test (XLPE-verknoping) 200 °C, 15 min, belasting 0,2 N/mm² — rek ≤ 175 %, permanente uitharding ≤ 15 % PASS (IEC 60811-507)
Verouderingstest (luchtoven) 135 °C, 168 uur — treksterkte/rek behouden ≥ 80% DOORGANG
Treksterkte (isolatie) ≥ 12,5 MPa (XLPE, vóór veroudering) DOORGANG
Rek bij breuk (isolatie) ≥ 200% (XLPE, vóór veroudering) DOORGANG
Koude buigtest −15 °C, 4 uur — geen scheuren DOORGANG
Wateropname ≤ 1 mg/cm² (85 °C, 336 uur, referentie) DOORGANG
Doorslagspanning (isolatie) ≥ 20 kV/mm (referentie) DOORGANG
DC-weerstand van de geleider @ 20 °C Fase ≤ 0,0754 Ω/km; Neutraal ≤ 0,153 Ω/km (Klasse 2 Cu) PAS (GB/T 3956)
Meting van diëlektrisch verlies (tan δ). ≤ 1×10⁻³ @ 20 °C PASS (referentie)
Vonkentest (tijdens productie) 6 – 10 kV (online), pinhole-detectie DOORGANG
Diktemeting (microscopisch) Fase eₙ = 1,7 / 1,2 mm; e_min ≥ 1,36 / 0,92 mm DOORGANG
5.  Elektrische parameters
Parameter Waarde Opmerking
Nominale spanning U₀/U 0,6 / 1 kV Uₘ = 1,2 kV
Testspanning AC (5 min, routine) 3,5 kV IEC 60502-1
Typetestspanning 4,0 kV IEC 60502-1
DC-weerstand @ 20 °C (fase, 240 mm²) ≤ 0,0754 Ω/km GB/T 3956 / IEC 60228, Klasse 2 max
DC-weerstand @ 20 °C (neutraal, 120 mm²) ≤ 0,153 Ω/km GB/T 3956 / IEC 60228, Klasse 2 max
AC-weerstand @ 90 °C (fase, schatting) ≈ 0,098 Ω/km per fasekern
Stroomsterkte — in lucht (30 °C, enkel circuit) ≈ 460 A 3+1 kern
Stroomsterkte — direct ingegraven (20 °C, bodem 1,0 K·m/W, 0,7 m) ≈ 555 A 3+1 kern
Kortsluitstroom (1 s, Cu, 250 °C, per ader) ≈ 24,0 kA (per fasekern) referentie; neutraal ≈ 12,0 kA
Frequentie 50/60 Hz wisselstroom —
6.  Dimensionaal / inspectieresultaat
Item Ontwerp / limiet Gemeten (voorbeeld)
Geleider constructie Fase 3×37ר2,85 mm; Neutraal 1×37ר2,03 mm 37ר2,85 mm / 37ר2,03 mm
Diameter geleider Fase ≈ 18,5 mm; Neutraal ≈ 13,0 mm 18,42 / 12,95 mm
Isolatiedikte (per kern) Fase 1,7 mm (min. 1,36 mm); Neutraal 1,2 mm (min. 0,92 mm) — alle 4 kernen 1,73 / 1,71 / 1,68 / 1,22 mm (L1/L2/L3/N)
Diameter over geïsoleerde kern Fase ≈ 21,9 mm; Neutraal ≈ 15,4 mm 21,85 / 15,35 mm
Dikte van de mantel 1,8 mm (meeraderig, 3+1 regel) (min. 1,44 mm) 1,83 mm
Totale kabeldiameter 32,0 – 40,0 mm (uitvoering ≈ 36,0 mm) 35,6 mm
DC-weerstand @ 20 °C Fase ≤ 0,0754 Ω/km; Neutraal ≤ 0,153 Ω/km 0,078 / 0,158 Ω/km
Ongeveer. gewicht 7600 – 9500 kg/km (verbruik ≈ 8600 kg/km) ≈ 8520 kg/km
1. Alle tests uitgevoerd bij omgevingstemperaturen van 20 ± 5 °C en 45–75% RH, tenzij anders vermeld.
2. Routinetesten: weerstand (3,5 kV / 5 min), weerstand van de geleider, controle van de afmetingen. Typetests: 4,0 kV, gedeeltelijke ontlading, hot-set, veroudering, mechanisch (volgens IEC 60502-1).
3. Testwaarden gemarkeerd met “referentie” zijn typische ontwerpwaarden – bevestig aan de hand van het testrapport van de fabrikant / GB/T 12706.1-2020.
4. Isolatiedikte: fase 240 mm² = 1,7 mm (e_min = 1,7 − 0,34 = 1,36 mm); neutraal 120 mm² = 1,2 mm (e_min = 1,2 − 0,28 = 0,92 mm) (GB/T 12706.1-2020, tabel 3).
5. 3×240+1×120 mm² = drie fasekernen van 240 mm² (L1+L2+L3) + één 120 mm² neutraal (N), totaal 4 kernen (3+1); neutraal wordt verlaagd. Bij inspectie worden vier diktemetingen (L1/L2/L3/N) geregistreerd.
6. Voor rookarm halogeenvrij → WDZ-YJY 3×240+1×120; voor brandoverleving → NH-ZR-YJV / WDZN-YJY 3×240+1×120; voor gepantserd → ZR-YJV22 3×240+1×120; voor losse PE → 5-aderige kabel.


8. Normen en naleving van regelgeving.Ontwerp en fabricage volgen GB/T 12706.1 en IEC 60502-1 voor 0,6/1 kV geëxtrudeerde stroomkabels; geleiders voldoen aan GB/T 3956 / IEC 60228 Klasse 2 (240 mm² als 61 × 2,25 mm met R ≤ 0,0754 Ω/km; 120 mm² als 19 × 2,83 mm met R ≤ 0,153 Ω/km). Vlamvertraging is geclassificeerd onder GB/T 19666 (ZC als standaard voor "ZR") en geverifieerd door GB/T 18380.12 en GB/T 18380.35 categorie C. Installatieacceptatie volgt Q/GDW 13244.1-2018 en GB 50168, en oppervlaktemarkering volgt GB/T 6995. Kabels kunnen ook worden geleverd volgens IEC, BS, DIN, ICEA- of JIS-vereisten op aanvraag. Houd er rekening mee dat de ST2 PVC-mantel halogeen bevat; voor tunnels, metro's, ziekenhuizen en andere besloten openbare ruimtes specificeert u WDZ-YJY.


9. Verpakking, opslag en logistiek.Standaardlengtes zijn 100 m per rol of houten trommel, op maat gesneden lengtes zijn mogelijk. Elke trommel is gemarkeerd met type, spanning, fabrikant, bouwjaar en opeenvolgende metermarkeringen volgens GB/T 6995. Opslaan in droge, afgedekte omstandigheden tussen −20 en +45 °C, uit de buurt van direct zonlicht, vocht, olie en scherpe voorwerpen; houd vaten afgesloten tot installatie en plaats ze op hun flenzen in plaats van plat te liggen. Bij koud weer moeten de vaten binnenshuis worden geconditioneerd tot ≥ 0 °C voordat ze worden afgewikkeld en getrokken. Beveilig de trommels tijdens het transport tegen rollen en stoten en sleep de kabel nooit over ruwe ondergrond of scherpe randen.


ZR-YJV 3x240mm²+1x120mm² XLPE Koperkabel 0.6/1kV Vlamvertragend


10. Bestelinformatie.Specificeer "ZR-YJV 0,6/1 kV 3×240+1×120" samen met de gewenste aanvoerlengte of trommelopstelling en oppervlaktemarkering. Vermeld de vlamvertragende klasse (ZC is standaard; ZA/ZB op aanvraag), mantelkleur en eventuele speciale trommeleisen. Vraag altijd het fabriekstestcertificaat van de fabrikant aan om de werkelijke ongewapende buitendiameter (≈ 53 mm), het gewicht (≈ 8950 kg/km) en het draagvermogen te bevestigen. Voor rookarme, halogeenvrije of gepantserde varianten bestelt u respectievelijk WDZ-YJY of ZR-YJV22.


11. Veelgestelde vragen over de kabelindustrie.

  • Vraag 1: Waarin verschillen YJV, ZR-YJV, YJV22 en WDZ-YJY?YJV is de basis XLPE/PVC-kabel; ZR-YJV voegt vlamvertragend gedrag toe (standaard klasse ZC); YJV22 voegt een stalen tape-pantser toe voor directe ingraving en mechanische bescherming - de 3 × 240 + 1 × 120 gepantserde constructie bereikt ≈ 63-68 mm; WDZ-YJY vervangt de PVC-mantel door een halogeenvrije, rookarme verbinding voor besloten openbare ruimtes.
  • Vraag 2: Waar staan ​​ZA / ZB / ZC / ZD voor?Het zijn vlamvertragende klassen onder GB/T 19666, geverifieerd door de gebundelde kabeltest GB/T 18380.35 bij verschillende brandstofbelastingen - A is het strengst, D het minst. "ZR" zonder letter is standaard ZC; ZA en ZB moeten tijdens de bestelfase expliciet worden vermeld.
  • Vraag 3: Waarom is de nulleider kleiner (120 mm²) dan de fase (240 mm²)?In een gebalanceerd driefasig circuit voert de nulleider voornamelijk onbalans en harmonische stroom, dus GB/T 12706.1 staat een verminderde nulleider toe in de 3+1-constructie. Waar zware eenfasige of niet-lineaire, harmonische belastingen worden verwacht, kiest u een 4-aderige kabel met gelijke doorsnede of een grotere nulleider.
  • Vraag 4: Wanneer moet ik 3+1, 4-core equal of 3+2 gebruiken?Gebruik 3+1 voor algemene TN-C driefasige vierdraadsdiensten met een verminderde nulleider; 4-core gelijk (3×A+1×A) wanneer neutrale stroom fasestroom nadert; 3+2 (drie fasen plus afzonderlijke N en PE) voor TN-S-systemen die afzonderlijke neutrale en beschermende geleiders nodig hebben.
  • Vraag 5: Waarom verschillen de beoordelingen voor lucht en ondergronds, en hoe worden deze gecorrigeerd?De cijfers gaan uit van 30 °C lucht of 25 °C grond bij een thermische weerstand van 1,0 K·m/W met één enkel circuit. Pas fabrikantcorrectiefactoren toe voor omgevingstemperatuur, kabelgroepering, ingraafdiepte en bodemweerstand; luchtfactoren lopen grofweg van 1,29 bij 20 °C tot 0,91 bij 45 °C, en bodemfactoren van 1,04 bij 20 °C tot 0,87 bij 40 °C.
  • Q6: Koperen of aluminium geleider?Koper (deze kabel) geeft een lagere weerstand (0,0754 versus ≈ 0,125 Ω/km bij 240 mm²), hogere ampaciteit per mm², betere mechanische sterkte en betrouwbaardere aansluitingen; aluminium (YJLV, ≈ 3720 kg/km in deze maat) is goedkoper en lichter, maar vereist grotere doorsneden en een anti-oxidatiebehandeling bij de gewrichten.
  • V7: Waarom heeft XLPE een classificatie van 90 °C, terwijl PVC-isolatie slechts 70 °C is?Door cross-linking wordt polyethyleen omgezet in een thermohardend netwerk, waardoor de continue geleidertemperatuur wordt verhoogd naar 90 °C en de kortsluittolerantie naar 250 °C – wat direct de capaciteit voor hetzelfde koperoppervlak verhoogt.
  • Vraag 8: Hoe wordt de maat van de geleider gekozen?Grootte ten opzichte van (a) stroom bij volledige belasting met reductiefactoren, (b) toelaatbare spanningsval (doorgaans ≤ 5% voor stroomcircuits), (c) kortsluitvastheid op I²t-basis (hier 27,6 kA·s per fase), en (d) coördinatie met beveiligingsapparatuur; de zwaarste eis geldt.
  • Vraag 9: Waarom varieert de uiteindelijke diameter van fabrikant tot fabrikant voor dezelfde nominale maat?Normen leggen de minimale isolatie en dikte van de mantel plus elektrische prestaties vast, niet de exacte buitendiameter. De verdichting van de strengen, het vulontwerp en de tolerantie van de mantel verschillen per plant - gepubliceerde 3×240+1×120 cijfers clusteren ongeveer 53 mm ongewapend - gebruik dus altijd de werkelijk gemeten buitendiameter bij het dimensioneren van wartels, trays en leidingen.
  • Vraag 10: Welke tests bevestigen dat de kabel acceptabel is bij levering en vóór inschakeling?Controleer bij levering het fabriekstestcertificaat (weerstand 0,0754/0,153 Ω/km, 3,5 kV/5 min weerstand, afmetingen ≈ 53 mm), mantelmarkering en trommelconditie. Voer na het leggen een isolatieweerstandstest uit plus de DC 4U0 = 2,4 kV / 15 min. weerstand conform Q/GDW 13244.1-2018, bevestig vervolgens de fase- en nulleideridentificatie voordat u hem inschakelt.
  • Vraag 11: Welke levensduur kan worden verwacht?Wanneer geïnstalleerd binnen de temperatuur- en spanningslimieten, zijn XLPE 0,6/1 kV-kabels ontworpen voor een levensduur van ≥ 30 jaar; langdurige overbelasting, blootstelling aan UV, onderdompeling in water door een beschadigde jas of gebruik boven 90 °C zullen de levensduur aanzienlijk verkorten.