تجهیزات زمین 3 هسته کابل انعطاف پذیر 3x1.0mm2 Pvc عایق چند رشته سیم
خلاصه محصول
جزئیات محصول
تجهیزات 3 کابل انعطاف پذیر هسته ای
,کابل انعطاف پذیر سه هسته ای
,3x1.0mm2 پی وی سی جدا کننده سیم چند رشته ای
توضیحات محصول
سیم زمین گیری تجهیزات RVV 3x1.0mm2 PVC فرش مس انعطاف پذیر
نام و معنای کابل
|
کد |
معنی |
|---|---|
|
RVV |
R = رسانای مس انعطاف پذیر (طبقه 5) ، V = عایق PVC، V = پوشش PVC |
|
300/500 ولت |
ولتاژ نامی U0/U = 300/500 V؛ Um = 500 V |
|
3 × 1.0 میلی متر مربع |
سه هسته انعطاف پذیر، هر یک 1.0 mm2 هادی مس |
ساخت: کابل انعطاف پذیر پوشیده از PVC سبک، پروفایل گرد (3 هسته)


RVV 3×1.0 mm2 ️ مشخصات کابل و داده های مهندسی (انگلیسی)
1خلاصه و بررسی محصول و رتبه بندیRVV 3×1.0 یک کابل پوشه شده از PVC است که دارای سه هسته انعطاف پذیر و جدا کننده PVC است که در 300/500 V AC (50 Hz) و دمای هادی 70 °C، در حدود سه 1.0 mm2 هادی های انعطاف پذیر مس گرم شده کلاس 5 هر یک از آنها با PVC جدا شده و در یک پوشش PVC دوم پوشانده شده اند. تولید و آزمایش شده به GB / T 5023.5 (60227 IEC 52) / IEC 60227-5 ، با هادی انعطاف پذیر در GB / T 3956. قطر نهایی حدود 7 است.9 میلی متر و جرم اسمی حدود 110 kg/km (≈ 11 kg در هر 100 m)، که بر روی 100 متری رول یا کارتن عرضه می شود. با تمام سه هسته انرژی، کابل حدود 10 A در هوا آزاد در 25 ° C (ارزیابی مهندسی) حمل می کند.
2ساخت لایه به لایه (کاندکتور به ژاکت).
| لایه | ساخت و ساز | دیوار | قطر |
|---|---|---|---|
| هادی (Cu) × 3 | Cu، کلاس 5 انعطاف پذیر، 32 × 0.20 mm (1+6+12+13) هر کدام | ️ | ≈ 1.4 میلی متر |
| عایق بندی (PVC) × 3 | ترکیب PVC، PVC/C (TI1) | 0.60 میلی متر | ≈ 2.6 میلی متر |
| تجمع هسته | سه هسته عایق شده که به صورت مثلثی به هم متصل شده اند؛ شکاف ها با اکستروژن پوشش پر شده اند | ️ | ≈ 6.3 میلی متر (شامل) |
| پوشش بیرونی (PVC) | ترکیب PVC، PVC/ST5، سیاه یا سفارشی | 0.80 میلی متر | ≈ 7.9 میلی متر (کمال شده) |
3مشخصات الکتريکيهر هدایت کننده 1.0 mm2 به حداکثر مقاومت DC 19.5 Ω / km در 20 ° C نگه داشته می شود و در نقطه عملیاتی 70 ° C به حدود 24.8 Ω / km افزایش می یابد. هر طول از روال 2 زنده می ماند.ثابت کردن فرکانس قدرت 0 کلوولت AC برای پنج دقیقه نگه داشته شودمقاومت عایق بندی کابل های تمام شده در 70 درجه سانتیگراد بالاتر از 0.011 MΩ·km باقی می ماند و ارقام معمولی شامل ظرفیت ≈ 100 nF / km و مقاومت AC 50 Hz ≈ 19.5 Ω / km (مقاومت غالب) است.با تمام سه هسته پر انرژی، بار گیری مرجع حدود 10 A در هوای آزاد در 25 ° C است (برآورد مهندسی) ، و کاهش ولتاژ حلقه در 10 A حدود 0.39 V در هر متر است.
پارامترهای الکتریکی
|
پارامتر |
ارزش |
یادداشت |
|---|---|---|
|
ولتاژ نامی U0/U |
300 / 500 ولت |
ام = 500 ولت |
|
ولتاژ آزمون AC (5 دقیقه) |
2.0 کلوولت |
روتین |
|
ولتاژ آزمون نوع |
2.5 کلوولت |
IEC 60227 |
|
مقاومت DC @20 °C (به هر هسته) |
≤ 19.5 Ω/km |
GB/T 3956 کلاس 5 حداکثر، 1.0 mm2 |
|
مقاومت AC @70 °C (est.) |
≈ 24.9 Ω/km |
در هر هسته |
|
جریان مشخص در هوا (یک فاز، 30 °C، L+N) |
≈ 8 ️ 12 A |
مجموع جریان بر روی L، N حامل بازگشت |
|
نرخ جریان (طراحی، برای هر هسته) |
≈ 10 A |
محافظ، در GB/T 16895 |
|
نرخ فعلی (سه فاز، متعادل) |
≈ 7 ️ 10 A در هر فاز |
به دلیل بسته بندی کاهش یافته |
|
به طور مستقیم دفن شده |
قابل استفاده نیست |
طناب سبک، برای دفن مستقیم نیست |
|
جریان مدار کوتاه (1 ثانیه، Cu، 160 °C) |
≈ 0.10 kA (100 A) |
1.0 mm2 مرجع |
|
فرکانس |
50/60 هرتز AC یا DC |
️ |
4واکنش حرارتی و رفتار شعلهعایق بندی PVC دمای هدایت کننده 70 درجه سانتیگراد را حفظ می کند. کابل برای محیط های کار بین -15 تا +70 درجه سانتیگراد طراحی شده است، نباید بدون پیش شرطی کردن زیر 0 درجه سانتیگراد باز شود.و از 25 °C به عنوان محیط مرجع برای ampacity استفاده می کندرفتار شعله با آزمون عمودی GB/T 18380.12 (IEC 60332-1) با یک کابل مطابقت دارد، به این معنی که سیم خود خاموش می شود هنگامی که منبع شعله برداشته شود.چون هم عایق و هم پوشش از PVC هالوژن شده هستند، سیم دود و کلراید هیدروژن را در آتش منتشر می کند؛ پروژه های کم دود صفر هالوجن باید یک نوع LSZH را مشخص کنند.

5. راهبرد نصب و دستيابيخم ها نباید کمتر از 6 برابر قطر بیرونی واقعی باشند، حدود 50 میلی متر برای این اندازه.پایان نیاز به جدا کردن 10 × 12 میلی متر و همیشه با استفاده از یک ferrule بر روی رشته های انعطاف پذیر کلاس 5 برای جلوگیری از سیم خیسرول هایی که در زیر صفر درجه سانتیگراد نگهداری می شوند باید قبل از باز شدن گرم شوند؛ تنش کششی باید در حدود 60 N باقی بماند و هیچ وقت نباید از سیم به عنوان یک طناب کششی استفاده شود.معیار 10A نیاز به تخفیف هر زمان که دمای محیط یا بسته بندی از شرایط مرجع منحرف شوداین کابل برای دفن مستقیم، قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش در فضای باز و یا خم کردن مداوم تکرار نشده استیک ژاکت UV-استقرار یافته یا یک کابل فلیکس مداوم (trunking).
ساختار قطعات متقاطع کابل


توضیحات ساخت کابل

6برنامه های کاربردی خدمات معمولی.این سیم برای وظایف برق و کنترل سه سیم سبک تا متوسط استفاده می شود: منبع برق دستگاه تا حدود 10 A، سیم های برق ابزار کوچک و جاروبرقی،سیم کشی لامپ ها و مدارهای روشنایی با خاک، تجهیزات اداری و سیم های محیطی، روتر / مودم و سیم های تغذیه UPS کوچک، پانل کنترل و اتصال سنسورها، سیگنال صنعتی کم جریان / قطرات برق و سیم کشی داخلی کابل تمدید.روش های نصب تایید شده شامل سیم کشی ثابت در داخل دستگاه ها است، لوله کشی کابل و لوله کشی داخلی در مکان های خشک، هم در داخل خانه و هم در فضاهای پوشیده.

7. تست و نظام تضمین کیفیتآزمایشات معمول در هر طول شامل بررسی مقاومت DC هادی (≤ 19.5 Ω / km در 20 ° C) ، مقاومت 2.0 kV AC / 5 دقیقه، تداوم هادی در تمام سه هسته،و بازرسی ابعاد پوشش عایق ≥ 0.60 میلی متر، پوشش ≥ 0.80 میلی متر و قطر کلی ≈ 7.9 میلی متر. آزمایش نمونه و نوع شامل عایق PVC و مقاومت کششی پوشش (≥ 10 MPa) با طول (≥ 100٪ عایق / ≥ 125٪ پوشش) ،تغییر شکل گرما PVC در 80 درجه سانتیگراد، فشرده سازی PVC در 150 ° C، آزمایش شعله عمودی تک کابل، آزمایش خم و خم سرد در -15 ° C و آزمایش ولتاژ پس از خم شدن.
پارامترهای کابل

پارامترهای آزمایش کابل

8استانداردها و انطباقطراحی و تولید توسط GB/T 5023.5 و IEC 60227-5 برای سیم های انعطاف پذیر 300/500 ولت (60227 IEC 52) تنظیم می شود.0 mm2 هادی به عنوان سی و دو سیم از 0.20 میلی متر با R ≤ 19.5 Ω/km. رفتار شعله توسط GB/T 18380 اثبات شده است.12روش های آزمون عمومی مطابق با GB 5023.1 / GB 5023 است.3، در حالی که علامت گذاری سطح با GB / T 6995 مطابقت دارد. کابل ها همچنین می توانند بر اساس الزامات IEC، BS، DIN، UL یا VDE در صورت درخواست تامین شوند.بیمارستان ها و سایر مناطق عمومی محدود نیاز به نوع LSZH دارند.
سیستم استانداردها
|
استاندارد |
نوع |
دامنه |
الزامات اصلی |
|---|---|---|---|
|
GB/T 19666-2019 |
محصول |
قوانین کلی برای سیم های ضد شعله و ضد آتش |
تعریف طبقه بندی ZA، ZB، ZC، ZD |
|
GB/T 18380.31~36-2022 |
روش آزمایش |
آزمایش گسترش شعله برای سیم ها/کابل های دسته بندی شده |
روش آزمایش برای درجه بندی ZA~ZD |
|
GB 31247-2014 |
کلاس آتش |
طبقه بندی عملکرد احتراق کابل های ساختمان |
کلاس های A، B1، B2، B3 را تعریف می کند (متفاوت از ZA ~ ZD) |
|
IEC 60332-3 |
روش آزمایش |
آزمایش روی کابل های الکتریکی در شرایط آتش |
معادل بین المللی GB/T 18380 |
|
IEC 60754-1/2 |
روش آزمایش |
آزمایش روی گازهای تولید شده در طول احتراق |
آزمایش انتشار گازهای هالوجن اسید |
|
IEC 61034-2 |
روش آزمایش |
اندازه گیری تراکم دود |
آزمایش انتقال نور |
|
GB/T 12666.1~7 |
روش آزمایش |
آزمایشات مختلف سوخت |
عمودی، افقی و غیره |
9بسته بندی، انبار و تدارکاتتحویل استاندارد 100 متر در هر رولر یا کارتن است، با طول برش سفارشی در صورت درخواست در دسترس است. هر رولر نوع، ولتاژ، هویت تامین کننده،سال تولید و علامت گذاری متری در GB/T 6995- ذخیره سازی باید در فضای خشک و پوشیده در درجه حرارت -15 تا +40 درجه سانتیگراد، از نور مستقیم خورشید، رطوبت، روغن ها و اشیاء تیز محافظت شود؛ رول ها تا زمان نصب مهر و موم می شوند.حالت رول ها در محیط داخلی به درجه ≥ 0 °C قبل از باز شدندر طول حمل و نقل، رول ها باید در برابر رول و ضربه ایمن باشند و هرگز نباید سیم را از طریق زمین کنده یا لبه های تیز بکشند.

10مشخصات تدارکات"RVV 300/500 V 3×1.0" را همراه با طول یا ترتیب رول مورد نیاز، ترکیب رنگ عایق و ترجیحات علامت گذاری ذکر کنید.رنگ پوشش را مشخص کنید (سیاه استاندارد است) و هر کد رنگی خاص (e).g. قهوه ای/آبی/سفید-سبز برای 230 ولت تغذیه با زمین) همیشه درخواست گواهینامه آزمایش کارخانه برای تایید قطر واقعی (≈ 7.9 میلی متر) ،وزن (≈ 110 kg/km) و مقاومت هادی برای دسته تولیددر صورت نیاز به ساخت کم دود صفر هالوجن یا انعطاف مداوم، به ترتیب LSZH یا H05VV5-F را سفارش دهید.
11سوالات عمومی صنعت کابل
- سوال1: تفاوت 3×1.0 با 3×0 چیست؟75?مساحت هادی از 0.75 به 1.0 mm2 در هر هسته رشد می کند: تغییرات رشته ای از 24 × 0.20 به 32 × 0.20، مقاومت از 26.0 به 19.5 Ω/km کاهش می یابد، قطر نهایی از 7.1 به 7.9 میلی متر افزایش می یابد، وزن از 85 به 110 kg/km و آمپاکیت از 6 به 10 A. ولتاژ نامی،درجه حرارت و پوشش / مواد عایق یکسان باقی می مانند.
- سوال2: چرا یک سیم سه هسته ای با 1.0 میلی متر؟هسته سوم، رسانای محافظت از زمین (PE) است، در حالی که 1.0 mm2 از قطعه ی متقاطع، پشتیبانی می کند تا حدود 10 Aابزارها و شاخه های روشنایی به جای مدارهای سیگنال.
- س3: معنى رساناي انعطاف پذير کلاس 5 چيست؟کلاس 5 (GB / T 3956) از بسیاری از سیم های نازک (32 × 0.20 mm در 1.0 mm2) ساخته شده است که باعث انعطاف پذیری و مقاومت خم شدن سیم می شود.کلاس 2 (در کابل های برق مانند YJV استفاده می شود) از سیم های ضخیم تر استفاده می کند و بسیار سخت تر است .
- سوال 4: آیا می توان از RVV در فضای باز استفاده کرد؟در فرم استاندارد خود نیست: ژاکت PVC UV-استقرار یافته نیست و در معرض نور خورشید طولانی مدت تخریب می شود. برای استفاده در فضای باز یک ژاکت UV-استقرار یافته یا یک کابل زرهی را مشخص کنید. برای دفن،از يه کابل برق زره دار با نوار فولادي استفاده کنيد.
- س5: برش قطعی هادی برای یک سیم دستگاه چگونه انتخاب می شود؟انتخاب بر اساس (الف) جریان بار کامل پس از کاهش، (ب) کاهش ولتاژ مجاز (معمولا ≤ 5٪ برای سیم های دستگاه) و (ج) هماهنگی با فیوز یا قطعات قطعات جلو.0 mm2 سیم پشتیبانی تا حدود 10 A· بار های بالاتر نیاز به 1.5 یا 2.5 میلی متر مربع دارند.
- س6: هادی مس یا کنسرو مس؟مس گندیده (این RVV) برای سیم های دستگاه ثابت استاندارد است و کمترین مقاومت را ارائه می دهد.مس قوطی شده ترجیح داده می شود که در آن هادی ممکن است در معرض رطوبت باشد یا در آن که پایان دادن به جوش استفاده می شود، چون در برابر اکسیداسیون مقاوم است.
- سوال 7: چرا PVC فقط می تواند در ۷۰ درجه سانتیگراد کار کند در حالی که XLPE در ۹۰ درجه سانتیگراد کار می کند؟PVC یک ترموپلاستیک است که در دمای بالا نرم می شود و تغییر شکل می دهد؛ XLPE به یک شبکه ترموپلاستیک متصل می شود که شکل خود را تا 90 °C حفظ می کند.به همین دلیل RVV (PVC) به 70 °C و YJV (XLPE) به 90 °C محدود می شود..
- سوال 8: تفاوت بین RVV و RVVP چیست؟RVV سیم انعطاف پذیر دور بدون محافظ است.RVVP یک صفحه نمایش تراش برقی قوطی شده را برای رد تداخل الکترومغناطیسی اضافه می کند.
- س9: چرا قطر نهایی برای همان اندازه اسمی بین تولید کنندگان متفاوت است؟استانداردها حداقل عایق و ضخامت پوشش و عملکرد الکتریکی را تعیین می کنند، اما قطر کلی دقیق نیست.طراحی پرکننده و تحمل پوشش بین گیاهان متفاوت است.0 ارقام در حدود 7.9 میلی متر جمع شده اند بنابراین قطر اندازه گیری شده واقعی باید هنگام اندازه گیری غدد و کلیپ ها استفاده شود.
- س10: کدام آزمایشات پذیرش را در زمان تحویل و قبل از انرژی سازی تأیید می کنند؟در زمان تحویل، گواهی آزمایش کارخانه (مقاومت ≤ 19.5 Ω/km، 2.0 kV/5 دقیقه مقاومت، ابعاد ≈ 7.9 mm) ، خوانایی ژاکت و یکپارچگی رول را بررسی کنید.یک آزمایش مقاومت عایق را به اضافه 2 تکمیل کنید..0 kV AC / 5 دقیقه مقاومت کنید، سپس قبل از تشعشع، تمام سه هدایت کننده شناسایی شده را به درستی تأیید کنید.
- س11: چه عمر خدمتی می توان انتظار داشت؟هنگامی که در محدوده دمای و ولتاژ ذکر شده نصب و کار می کنند، کابل های انعطاف پذیر PVC برای زندگی کاری حدود 10-15 سال در شرایط خشک داخلی طراحی شده اند.خم کردن مکرر فراتر از حداقل شعاع 6 × OD، قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش یا کار کردن بالاتر از 70 درجه سانتیگراد این عمر را به طور قابل توجهی کوتاه می کند.