DC Solar Wire PV1-F 4.0mm2 TUV 1500V Koperen XLPE fotovoltaïsche kabel
Productoverzicht
Productdetails
pv1-f pv-kabel
,pv1-f fotovoltaïsche kabel
,PV-kabel voor TUV
Productbeschrijving
DC Solar Wire PV1-F 4.0mm2 TUV 1500V Koperen XLPE fotovoltaïsche kabel
Kabelbenaming en -betekenis
|
Code |
Betekenis |
|---|---|
|
PV |
Foto- (zonne) toepassing |
|
1 |
met een vermogen van niet meer dan 50 kW |
|
F |
Flexible geleider (klasse 5 fijnstreng) |
|
4.0 mm2 |
Nominale doorsnede van de geleider |
Bouw: blikkappergeleider, halogeenvrije isolatie en schede van polyolefine (XLPO), flexibel fotovoltaïsche gelijkstroomkabel met één kern.
Toepasselijke normen
- EN 50618:2014 Electriciteitskabels voor fotovoltaïsche systemen (naamspanning gelijkstroom 1,8 kV)
- IEC 62930 ¢ Kabels voor fotovoltaïsche systemen (single-core, XLPO geïsoleerd, met een nominale stroom van maximaal 1,5 kV)
- TÜV 2 PfG 1169/08.2007 ?? TÜV-specificatie voor fotovoltaïsche kabels
- IEC 60228 / GB/T 3956 Leiders (klasse 5 flexibel, koper in blik)
- IEC 60332-1 Vlamvertrager (een enkele kabel)
- IEC 61034 ️ Rookdichtheid (lage rook)
- Het gehalte aan halogeen (halogeenvrij)
- IEC 60811 ¢ Isolatie- en bekledingsmaterialen ¢ Gemeenschappelijke testmethoden

PV1-F 1×4.0 mm2 (v3, standaard XLPE)
1. Productoverzicht en beoordelingsopsomming.PV1-F 1×4.0 v3 is de standaard XLPE-constructie van de fotovoltaïsche gelijkstroomkabel met een enkele kern, flexibel, in blikken geplaatst koper, met een nominale gelijkstroom van 0,6/1,0 kV (maximale systeemspanning 1,8 kV),gebouwd en gecertificeerd volgens TÜV 2 PFG 1169 / EN 50618Deze versie 3 maakt gebruik van een 0,9 mm bestraalde XLPE-isolatie (compacte constructie), IEC 60332-1 verticale vlamvertrager (zelfverdoofende kabel) en een 200 °C kortsluitingslimiet.Het is de kosteneffectieve keuze voor commerciële PV op daken, kleine fotovoltaïsche installaties op de grond en buitenrekken waar de halogeenvrije prestaties met weinig rook niet expliciet zijn gespecificeerd.en wordt geleverd in 1000 m houten vaten (ook 200 m of 500 m spoelen).
2. Layer-by-layer constructie (geleider naar buiten).
| De laag | Bouw | Muur | Diameter |
|---|---|---|---|
| Conductor | Flexibel geblokkeerde geblikte Cu, klasse 5 56 × 0,30 mm | — | ≈ 2,8 mm |
| XLPE-isolatie | Bestraald gekruist polyethyleen, UV/ozonbestand, zwart | 0.9 mm | ≈ 4,7 mm (afgerond) |
| Armour | Geen niet-gewapende flexibele kabel | — | — |
| Buitenmantel | Geen | — | — |
3Elektrische kenmerken.De 4,0 mm2 blik koper geleider van klasse 5 maakt gebruik van de standaard 56 × 0,30 mm stranding, waardoor een maximale gelijkstroomweerstand van 4,61 Ω/km bij 20 °C wordt verkregen.5 kV DC / 15 minuten). Isolatieweerstand ≥ 200 MΩ·km. Bij een enkele kern in vrije lucht bij 30 °C is de referentielast ongeveer 45 A; bij 60 °C omgeving daalt de nominale belasting tot ongeveer 36 A.De spanningsdaling op een 100 m twee-pool run bij 45 A is ongeveer 4.2 V-lus. Leiderverlies bij 45 A is ongeveer 9,4 W per meter bij 90 °C.
Isolatie- en omhuldagegevens
|
Vastgoed |
Waarde |
|---|---|
|
Materiaal |
XLPO (cross-linked polyolefin), halogeenvrij |
|
Nominale isolatiedichtheid |
0.8 mm |
|
Nominale dikte van de omhulsel |
0.8 mm |
|
Langdurige dienstverlening. |
-40 °C tot +120 °C(vervolg) |
|
Kortsluitingstemperatuur (≤ 5 s) |
280 °C(Cu-geleidergrens) |
|
Noodoverbelasting. |
150 °C (korte termijn) |
|
Weerstaan |
Uitstekend UV-bestand, ozonbestand, hydrolysebestand |
|
Vlamvertrager |
IEC 60332-1 (een enkele kabel) |
|
Rookdichtheid |
IEC 61034 (laag rookgehalte) |
|
Halogeengehalte |
IEC 60754 (halogeenvrij, niet corrosief) |
|
Olieweerstand |
EN 50618 Bijlage B (facultatief) |
|
Zuur- en alkalibestandheid |
- Goed. |
Elektrische parameters
|
Parameter |
Waarde |
Notitie |
|---|---|---|
|
Nominale spanning wisselstroom (U0/U) |
0.6 / 1 kV |
Referentie IEC 60502 (niet primaire kwalificatie) |
|
Nominale DC-spanning |
1.5 kV- Ik weet het niet. |
EN 50618 / IEC 62930 primaire kwalificatie |
|
Testspanning AC (50 Hz, 5 min) |
6.5 kV |
Routinetest |
|
Gelijkstroomtestspanning |
15 kV gelijkstroom (voor typeproef) |
— |
|
Gelijkstroomweerstand @20 °C |
≤ 5,09 Ω/km |
IEC 60228 Klasse 5 max. 4,0 mm2 |
|
AC-weerstand @90 °C (est.) |
≈ 6,48 Ω/km |
— |
|
AC-weerstand @ 120 °C (est.) |
≈ 7,30 Ω/km |
maximaal bedrijfstemperatuur |
|
Capaciteit (ca.) |
≈ 0,18 μF/km |
geleider naar omhulsel |
|
Inductieve reactantie (ca.) |
verwaarloosbaar |
enkelkern DC-toepassing |
|
Stroomstroom in vrije lucht (60 °C omgeving) |
55 A- Ik weet het niet. |
enkelkabel, gelijkstroom |
|
Stroomstroom in vrije lucht (omgevingsgecorrigeerd) |
≈ 44 Abij 70 °C omgeving |
typische toestand op het dak |
|
Stroomstroom in de geleiding (lucht) |
≈ 41 A- Ik weet het niet. |
kabelbundels |
|
Kortsluitingstroom (1 s, Cu, 280 °C) |
≈ 0,44 kA (440 A) |
40,0 mm2 Cu |
|
Frequentie. |
DC (primair) / 5060 Hz wisselstroom (secundair) |
— |
Referentiewaarden: 4,0 mm2 Cu bij 44 A, DC 1000 V → maximaal gelijkstroomvermogen ≈ 44 kW per snaar (2 snaar in parallel = 88 kW). Spanningsdaling bij 44 A ≈ 22,4 mV/A·m (≈2,24% per 10 m bij 44 A, 1000 V).
Temperatuurkenmerken
|
Vastgoed |
Waarde |
|---|---|
|
Max. werktemperatuur van de geleider (continu) |
120 °C |
|
Max. kortsluitingstemperatuur (≤ 5 s) |
280 °C (Cu-geleider) |
|
Noodoverbelasting. |
150 °C (korte termijn) |
|
Min. installatietemperatuur. |
-40 °C(koudflexibel, geen voorverhitting vereist) |
|
Serviceomgeving |
-40 °C tot +120 °C(met XLPO) |
|
Brandbestendigheid |
Standaard (een enkele vlamvertragende kabel); optioneel beschikbaar in brandvrije versie |
4- Thermische reactie en vlamgedrag.Geïndukt XLPE behoudt een continue geleidertemperatuur van 90 °C, met een kortsluitingsvermogen tot 200 °C gedurende ≤ 5 s.De kabel is geschikt voor bedrijfsomgevingen tussen -40 °C en +90 °C en wordt bij -40 °C koud gebogen getest.De zwarte koolstofbeladen isolatie is UV-bestand (1000 uur UV-voorkonditioning), ozonbestand en vlamvertragend volgens IEC 60332-1 (verticale vlam met één kabel, zelfdoofend).Thermische veroudering bij 135 °C / 168 h gevolgd door een buigingstest moet geen scheuren vertonen.
Brandprestaties (PV1-F Standard)
|
Vastgoed |
Waarde / vereiste |
|---|---|
|
Vlamvertrager |
IEC 60332-1 (een enkele kabel, doorgangen) |
|
Halogeengehalte |
Halogeenvrije(IEC 60754) |
|
Rookdichtheid |
Laag rookniveau(IEC 61034) |
|
Corrosie |
niet-corrosief(IEC 60754) |
|
Toxiciteit |
laag (halogeenvrije materialen) |
|
Brandbestendigheid (circuitintegratie) |
Niet van toepassing (standaard fotovoltaïsche kabel); gebruik indien nodig brandvrije gelijkstroomkabel |
5Installatie en behandeling.De minimale buigradius bedraagt 4 × OD (≈ 19 mm) bij vaste installatie en 6 × OD (≈ 28 mm) bij herhaaldelijk buigen.of in een lichtgewicht geleiding getrokken. Gebruik PV4 / MC4-type connectoren gekrimpt met de speciale PV krimpgereedschap. Polariteit (+ / −) wordt afgedrukt langs de zwarte schede. Legtemperatuur mag niet onder -40 °C vallen.0 kg per 100 m, de kabel is licht en wordt geleverd in 1000 m lange houten vaten, ideaal voor commerciële PV-installaties op daken en op de grond.
Mechanische en installatieparameters
|
Parameter |
Waarde |
Opmerkingen |
|---|---|---|
|
Minimale buigradius |
≥ 4 × OD → ≈ 22,4 mm bij Ø5,6 mm |
statische installatie |
|
Min. buigradius (geïnstalleerd) |
≥ 2 × OD → ≈ 11,2 mm |
dynamisch (buigend) |
|
Max. trekken spanning |
160 N |
met fijne strengen Cu, gebruik de juiste greep |
|
Directe begraven |
Geschikt(UV- en vochtbestendig) |
— |
|
Identificatie van het kanaal |
≥ 1,5 × OD → ≥ 8,4 mm; gebruik 16 mm of 20 mm |
— |
|
Bevestiging |
kabelbindingen (UV-bestendige), klemmen |
— |
|
Schokweerstand |
Gematigd |
met een breedte van niet meer dan 50 mm |
|
Waterbestendigheid |
Uitstekend.(XLPO-slijm, IP67-geclassificeerde aansluitingen) |
geschikt voor buiten/nat |
|
UV-resistentie |
Uitstekend.(EN 50618, 720 uur UV-test) |
buiten blootgesteld |
|
Ozonresistentie |
Uitstekend.(IEC 60811-403) |
— |
|
Beëindigingsnota |
GebruikMC4-aansluitingen(compatibel met 4,0 mm2) of koperen buizen |
bandlengte 10 ∼ 12 mm |
6Typische service-toepassingen.Deze standaard XLPE-build is de standaardverbindingskabel voor: commerciële fotovoltaïsche panelen op daken, kleine fotovoltaïsche installaties op de grond, fotovoltaïsche carport- en baldakinstallaties,buitenrekken en door de bak gerouteerde gelijkstroomstrengen, off-grid- en zonne-opslag DC-systemen, en de gelijkstroomzijde van stroomomvormers in lichte commerciële installaties. It is the cost-effective choice where the cable is routed outdoors on racking or in tray — not in enclosed occupied spaces — and where the project specification does not call for low-smoke halogen-free performance.

7Testing & Quality Assurance Regime.Routineonderzoeken op elke trommel omvatten een geleiderstroomweerstand ≤ 4,61 Ω/km bij 20 °C, de 3,5 kV AC / 5 min-weerstand, de 6,5 kV DC / 15 min-weerstand, isolatieweerstand ≥ 200 MΩ·km,afmetingscontrole (isolatie ≥ 0.9 mm; OD ≈ 4.7 mm) en visuele markering. Tiptests omvatten UV-voorkonditioning (1000 uur), thermische veroudering (135 °C / 168 uur), koude buiging bij -40 °C, warmte schok bij 150 °C, vlamvertraging volgens IEC 60332-1,ozonresistentie, slijtvastheid, en blik koper strip check.
Kabelparameters
| PV1-F 1 × 4,0 mm2 | ||||
| PV gelijkstroomkabel · flessibele koperen geleider in blikken (klasse 5) / bestraalde XLPE-isolatie · geen pantser, geen buitenmantel · nominale 0,6/1,0 kV gelijkstroom · per TÜV 2 PFG 1169 / EN 50618 · afgewerkt Ø ≈ 5,0 mm | ||||
| Afdeling | Parameter | Waarde | Eenheid | Opmerkingen / Norm |
| 01 · Identificatie | ||||
| Type kabel | PV1-F | — | Fotovoltaïsche gelijkstroomkabel, enkelkern, flexibel | |
| Nominale spanning (U0/U) | 0.6/1.0 | kV | DC; voor interconnectie van PV-array | |
| Aantal kernen | 1 × 4.0 | — | Eén kern (één + en één − per snaar) | |
| Leidermateriaal | met een breedte van niet meer dan 50 mm | — | Klasse 5 flexibel volgens EN 60228 | |
| Isolatiemateriaal | met een breedte van niet meer dan 50 mm | — | UV / ozon / weerbestendige | |
| Armour | Geen | — | Onverpantserd: rechtstreeks op het frame / clip van de module | |
| Buitenmantel | Geen (de isolatie zelf is de weerjas) | — | Dubbele isolatie is niet vereist | |
| Standaardreferentie | TÜV 2 PFG 1169; EN 50618; GB/T 32129 | — | PV-kabelstandaard | |
| 02 · Leider (gestoofd koper) | ||||
| Strengering 4,0 mm2 | met een breedte van niet meer dan 50 mm | — | Klasse 5 volgens EN 60228 | |
| Aantal strengen (typisch) | 56 x 0.30 | mm | met een breedte van niet meer dan 50 mm | |
| Diameter van geleider | ≈ 2.8 | mm | Na het stranden (est.) | |
| Gelijkstroomweerstand @ 20 °C | ≤ 4.61 | Ω/km | Maximaal volgens EN 60228 klasse 5 | |
| Scherm van de geleider | Geen | — | LV-stroomkabel | |
| Gewicht van de geleider per km | ≈ 42 | in kg/km | Koperdensiteit 8,89 g/cm3 | |
| 03 · Isolatie | ||||
| Isolatietype | geïndustrialiseerd polyethyleen (XLPE) | — | Elektronenstraal met kruisverbinding | |
| Isolatiedikte | 1.0 | mm | Nominale waarde per TÜV 2 PFG 1169 | |
| Einde buitendiameter | ≈ 5.0 | mm | 2.8 + 2x1.0 | |
| Isolatie kleur | Zwart (standaard) | — | UV-bestendige koolstofzwarte | |
| Halogeenvrije | Nee (XLPE is een halogeenvrije base) | — | Op aanvraag met weinig rook | |
| 04 · Elektrische apparatuur | ||||
| Nominale spanning (DC) | 0.6/1.0 | kV | Maximale systeemspanning 1,8 kV gelijkstroom | |
| Gelijkstroomweerstand @ 20 °C | ≤ 4.61 | Ω/km | 4.0 mm2 Cu klasse 5 | |
| Isolatieweerstand | ≥ 200 | MΩ·km | XLPE bij 20 °C | |
| Leiderverlies (bij 45 A) | ≈ 9.4 | W/m | I2R bij 90 °C | |
| Routinetestspanning (AC) | 3.5 kV / 5 min | — | Stromfrequentiebestand | |
| Spanningstest (DC) | 6.5 kV / 15 min | — | Gelijkstroomstandstandstest | |
| 05 · Warmte en weer | ||||
| Maximale continue geleidertemperatuur. | 90 | °C | Normale dienst | |
| Kortsluitingstemperatuur (≤ 5 s) | 200 | °C | XLPE-limiet | |
| Min installatietemperatuur. | -40 | °C | Test met koude buiging | |
| Serviceomgeving | -40 tot +90 | °C | Buiten, blootgesteld aan UV-straling | |
| UV-resistentie | - Ja, dat klopt. | — | 1000 uur UV-voorkonditioning per TÜV | |
| Ozonresistentie | - Ja, dat klopt. | — | Getoetst volgens TÜV 2 PFG 1169 | |
| Vlamvertragendheid | - Ja, dat klopt. | — | IEC 60332-1 (verticale vlam) | |
| 06 · Mechanische | ||||
| Min buigradius (vast) | ≥ 4 × OD ≈ 20 | mm | Flexible kabel | |
| Min buigradius (buigen) | ≥ 6 × OD ≈ 30 | mm | Indien herhaaldelijk verplaatst | |
| Treksterkte (isolatie) | ≥ 125 | MPa | Na veroudering | |
| Slijtvastheid | - Ja, dat klopt. | — | Gecontineerde strengen zijn bestand tegen oxidatie | |
| Olie/brandstofweerstand | Beperkt | — | Vermijd langdurig contact | |
| 07 · Ampaciteit | ||||
| Luchtampakiteit (open, 30 °C) | ≈ 45 | Een | Eén kern, vrije lucht | |
| Luchtampakiteit (open, 60 °C) | ≈ 36 | Een | Hoogtemperatuurverwarming | |
| Begraven / afgesloten ampacity | 38 | Een | Voor leidingen / leidingen | |
| Spanningsverlies (per 100 m @ 45 A) | ≈ 2.1 | V | Tweepolige schakel ≈ 4,2 V | |
| 08 · Installatie | ||||
| Legmethoden | Moduleframe, kabelbak, PV-specifieke clips, geleiding | — | Geen rechtstreekse begrafenis blootgesteld aan UV | |
| Verbindingen | PV4 / MC4-type | — | met een breedte van niet meer dan 50 mm | |
| Polariteit | Op de bekleding gemarkeerd | — | + / − gedrukt langs de lengte | |
| Speciale gereedschappen | PV-crimper, kabelsnipper, koppelknop | — | MC4 connectoren vereisen een speciaal gereedschap | |
| 09 · Verpakking | ||||
| Standaardtoevoerlengte | 200 / 500 / 1000 | m/spoel of trommel | Aanpassingslengtes | |
| Type spoel / verpakking | met een gewicht van niet meer dan 50 kg | — | Versloten uiteinden tegen vocht | |
| Oppervlakte-markering | PV1-F, 1x4.0, 0,6/1,0 kV, +/−, meters, jaar | — | Continu drukken | |
| Bewaringsvoorwaarden | Droog, bedekt, -20 tot +40 °C | — | Bescherm tegen UV- straling tijdens opslag | |
| 10 · Toepassingen | ||||
| Typisch gebruik | Strengteverbinding van de PV-module, gelijkstroomzijde van de omvormer | — | Op het dak, op de grond gemonteerd, drijvend PV | |
| Maximale systeemspanning | 1.8 | kV gelijkstroom | Opencircuit Voc bij laagste temperatuur | |
| Strengstroom | Tot 45 | Een | per spanningsverbinding | |
Testparameters voor kabels
| Testparameters PV1-F 1×4,0 mm2 | ||||
| - Nee, dat is niet waar. | Testpunt | Testvoorwaarde / methode | Verplichting | Type |
| 1 | Stroomstroomweerstand van de geleider | EN 60228, 20 °C | ≤ 4,61 Ω/km (4,0 mm2 Cu) | Routine |
| 2 | Stromfrequentiebestand | 3.5 kV AC, 5 min. | Geen storing | Routine |
| 3 | Gelijkstroomstandstandstest | 6.5 kV DC, 15 min. | Geen storing | Routine |
| 4 | Isolatieweerstand | Bij 500 V gelijkstroom, 20 °C | ≥ 200 MΩ·km | Routine |
| 5 | Afmetingscontrole | Micrometer | Isolatie ≥ 1,0 mm; OD ≈ 5,0 mm | Routine |
| 6 | UV-voorkonditionering | 1000 uur blootstelling aan UV | Geen scheuren / brekingen | Type |
| 7 | Thermische veroudering | 168 uur bij 135 °C | Geen scheuren na de buigingstest | Type |
| 8 | Test met koude buiging | -40 °C, mandrel 4×OD | Geen scheuren. | Type |
| 9 | Warmte-schok | 15 min bij 150 °C | Geen scheuren. | Type |
| 10 | Vlamvertragendheid | IEC 60332-1 Verticale vlam | Zelfblussend | Type |
| 11 | Ozonresistentie | Ozonkamerproef | Geen scheuren. | Type |
| 12 | Slijtvastheid | Test op slijtage van de band | Per TÜV 2 PFG 1169 | Type |
| 13 | In blik geplaatste koperen cheques | Striptest op strengen | Uniforme tincoating | Routine |
| 14 | Leesbaarheid van het merkteken | Visueel + wrijven | PV1-F / 1×4.0 / meter leesbare merken | Routine |
| 15 | Verwijderbare aansluiting | MC4 gekrimpte beëindiging | Per connectorspecificatie | Proefproef |
| 16 | Halogeengehalte | IEC 60754 | Per vereiste | Type |
Kabel doorsnede structuur

| PV1-F 1 × 4,0 mm2 | |||||
| PV-DC-kabelopbouw: flessibele koperen geleider in blikken → bestraalde XLPE-isolatie (geen pantser, geen buitenmantel) · 0,6/1,0 kV DC · afgewerkt Ø ≈ 5,0 mm | |||||
| - Nee, dat is niet waar. | De laag | Materiaal / Constructie | Nominale dikte (mm) | Diameter (mm) | Functie / Opmerkingen |
| 1 | Conductor | Flexibel geblokkeerd blik koper, klasse 5 56 × 0,30 mm | — | ≈ 2.8 | Krachtgeleider; R ≤ 4,61 Ω/km bij 20 °C |
| 2 | XLPE-isolatie | Bestraald gekruist polyethyleen, UV/ozonbestand, zwart | 1.0 | ≈ 5,0 (afgerond) | Hoofdisolatie; weerbestendige jas; 90 °C continu |
| 3 | (Geen harnas) | — | — | — | Onverzorgd ∼ flexibele kabel voor fotovoltaïsch gebruik |
| 4 | (Geen buitenmantel) | — | — | — | De isolatie zelf is de buitenste weerjas. |
| Belangrijkste afmetingen en eigenschappen (uitgebreid) | |||||
| Afgeronde kabeldiameter | ≈ 5.0 | mm | 2.8 + 2x1.0 | ||
| Approx. kabelmassa | ≈ 45 | in kg/km | Cu + XLPE | ||
| Nominale spanning | 0.6/1.0 | kV gelijkstroom | PV-array DC | ||
| Maximale systeemspanning | 1.8 | kV gelijkstroom | Opencircuit Voc | ||
| Maximale continue geleidertemperatuur. | 90 | °C | Normale dienst | ||
| Kortsluitingstemperatuur (≤ 5 s) | 200 | °C | XLPE-limiet | ||
| Min installatietemperatuur. | -40 | °C | Test op koude buiging | ||
| Min buigradius | ≥ 4 × OD ≈ 20 | mm | Vaste installatie | ||
| Gelijkstroomweerstand @ 20 °C | ≤ 4.61 | Ω/km | 4.0 mm2 Cu klasse 5 | ||
| Isolatieweerstand | ≥ 200 | MΩ·km | XLPE | ||
| Routinetestspanning (AC) | 3.5 kV / 5 min | — | Stromfrequentiebestand | ||
| Routinetestspanning (DC) | 6.5 kV / 15 min | — | DC-stand | ||
| Luchtampiciteit @ 30 °C | ≈ 45 | Een | Eén kern, vrije lucht (est.) | ||
| UV-resistentie | 1000 uur | — | Per TÜV 2 PFG 1169 | ||
| Massa per 100 m | ≈ 4.5 | kg/100 m | lichtgewicht spoel | ||
| Schematisch niet op exacte schaal. Afgerond Ø ≈ 5,0 mm en gewicht ≈ 45 kg/km uit gekruiste industriële monsters; afmetingen geleider/isolatie volgens TÜV 2 PFG 1169 en EN 60228;ampacity 45 A is een technische schatting voor een enkele kern in vrije lucht. PV1-F is een PV-DC-kabel met één kern, één voor + en één voor − per snaar. Gebruik altijd PV4/MC4-type connectoren gekrimp met het speciale gereedschap.) vereisen van een bevestiging in vergelijking met het certificaat van de fabrieksonderzoek. | |||||
Beschrijving van de bouw
| Beschrijving van de constructie ¥ PV1-F 1×4,0 mm2 | |||
| Schier-voor-schier PV-opbouwverhaal · flessibele koperen geleider in blikken / bestraalde XLPE-isolatie · 0,6/1,0 kV gelijkstroom · geen pantser, geen buitenste jas · afgewerkt Ø ≈ 5,0 mm | |||
| 1. Productidentiteit en beoordelingen | |||
| PV1-F 1×4.0 is een fotovoltaïsche gelijkstroomkabel met een enkele kern, flexibel, met blikken koper met een nominale stroom van 0,6/1,0 kV gelijkstroom (maximale systeemspanning 1,8 kV), gebouwd en gecertificeerd volgens TÜV 2 PFG 1169 / EN 50618.Het is speciaal ontworpen voor de gelijkstroomzijde van fotovoltaïsche systemen, waarbij zonne-energie-modules in strings worden aangesloten en van de verbindingsbak naar de omvormer gaan.In tegenstelling tot wisselstroomkabels is het ontworpen voor continue blootstelling aan buitenshuis: ultraviolet zonlicht, ozon, grote temperatuurschommelingen en mechanische behandeling op daken en rekken.De doorsnede is ongeveer 5.0 mm, een massa van ongeveer 45 kg/km, en wordt geleverd in 200 m, 500 m of 1000 m rollen of trommels. | |||
| 2. Gelast koperen flexibele geleider | |||
| De 4,0 mm2 geleider is van klasse 5 flexibel gestreepte blik koper typisch 56 individuele 0,30 mm blik draden waardoor een geleiderdiameter van ongeveer 2,8 mm en een maximale DC weerstand van 4.61 Ω/km bij 20 °CDe fijnstrengconstructie geeft de kabel een uitstekende flexibiliteit voor het routeren rond moduleframes en kabelclamps.en de tinplaat beschermt de koperen strengen tegen oxidatie en atmosferische corrosie gedurende decennia van outdoor service. | |||
| 3. bestraalde XLPE-isolatie | |||
| De geleider is volledig omgeven in een 1,0 mm dikke laag van elektronenstraal gekruisbonden polyethyleen (XLPE).met een maximale temperatuur van 90 °C voor XLPE (kortsluiting tot 200 °C gedurende ≤ 5 s), hoge mechanische sterkte en uitstekende weerstand tegen UV, ozon, weersomstandigheden en vlammen.De zwarte koolstof geladen isolatie zelf dient als de buitenste weer jas ̇ er is geen aparte buitenmantelRoutine wisselstroom is 3,5 kV gedurende 5 minuten (of 6,5 kV gelijkstroom gedurende 15 minuten). | |||
| 4Geen harnas Flexibel met één kern | |||
| In tegenstelling tot MV-stroomkabels heeft PV1-F geen stalen harnas en geen kopertape-scherm. Het is een dunne, ronde, enkelkernkabel die is ontworpen om rechtstreeks aan het moduleframe te worden geklemd,geleid in PV-specifieke kabelbakkenDe 4 × OD minimale buigradius (≈ 20 mm) weerspiegelt de flexibiliteit.Een kabel wordt gebruikt voor de positieve pool en een identieke kabel voor de negatieve pool in elke snaar. | |||
| 5. Site Handling & Operational Notes | |||
| • Gebruik PV4 / MC4-type connectoren die zijn gekrimp met het speciale PV-krimpgereedschap. • De minimale bochtradius van 4 × OD (≈ 20 mm) moet worden geobserveerd; indien de kabel herhaaldelijk wordt gebogen (bijv. bij volgsystemen), moet 6 × OD worden gebruikt. • Servicebereik -40 tot +90 °C; geleider tot 90 °C continu. • Routinetest 3,5 kV wisselstroom / 5 min. • UV-voorwaarde: 1000 uur blootstelling aan UV per TÜV. • + / − langs de schede. • Met een gewicht van ≈ 4,5 kg per 100 m is de kabel licht en wordt geleverd in grote spoelen gemakkelijk te hanteren op PV-installaties op daken en op de grond. |
8Installatie-routing.

9Verpakking, opslag en logistiek.De standaardlevering bedraagt 1000 m per houten trommel (ook 200 m of 500 m spoelen), met op aanvraag op maat gesneden lengtes.0, 0,6/1,0 kV, + / −, leverancier, productiejaar en volgorde van meetmarkeringen.

10Aankoop specificatie.Vermeld "PV1-F 1×4.0 mm2 0.6/1.0 kV DC standard XLPE build" samen met de vereiste lengte.Vraag altijd om het fabriekstestcertificaat, dat het UV-voorwaardelijkheidsverslag en de controle van de blikjes koperstrook moeten bevatten.specificeren van de halogeenvrije v2-build (B2-s1),d1,a1) in plaats daarvan.
11- Vragen van de kabelindustrie.
- V1: Wat is het verschil tussen deze v3-standaardbuild en de v2-halogeenvrije build?De v3 maakt gebruik van standaard bestraalde XLPE-isolatie met IEC 60332-1 verticale vlam en een kortsluitingsgrens van 200 °C; de v2 maakt gebruik van halogeenvrije XLPO-isolatie met een waarde van B2-s1,d1,a1 met een kortsluitingsgrens van 250 °CDe v3 is de kosteneffectieve standaard voor buitenrekken; de v2 is gespecificeerd voor binnenshuise bewoonde ruimtes (garage, zolder, balkon) waar weinig rook en geen zure gassen van belang zijn.
- Vraag 2: Waarom de standaard v3 kiezen boven de halogeenvrije v2?De v3 is goedkoper en is volledig geschikt voor PV-diensten in buitenruimten die aan UV-straling worden blootgesteld.Kies v2 voor de binnengarage, zolder of balkon PV.
- V3: Waarom is de isolatie 0,9 mm in plaats van 1,0 mm?De compacte versie van de V3 maakt gebruik van 0,9 mm XLPE, wat een afgewerkte OD van ongeveer 4,7 mm geeft (tegenover 4,9 mm voor de 1.0 mm V2).
- V4: Waarom verschilt PV1-F van gewone RV/BV bouwdraad?PV1-F is ontworpen voor buiten, blootgesteld aan UV, grote temperatuur service.En de isolatie zelf is de weerjas..
- V5: Waarom is het eenkernig en niet tweekernig?PV-strings dragen gelijkstroom tot 1,8 kV. Het draaien van + en − in afzonderlijke enkelkernkabels zorgt ervoor dat de installatie modulair blijft en loopstroomverwarming in gedeelde geleiders wordt vermeden.
- V6: Waarom gebruik ik blik koper?Het binden beschermt de koperen strengen tegen oxidatie en atmosferische corrosie gedurende decennia van gebruik in de open lucht cruciaal omdat fotovoltaïsche kabels naar verwachting 25 jaar meegaan.
- V7: Wanneer is 4,0 mm2 de juiste maat?4.0 mm2 is de standaardgrootte voor commerciële dakstrengen onder ~ 30 m voor thuis- en kleine grondmontage. Voor lange huisrennen (> 30 m) of bifaciale modules met hoge stroomstreng, upsizing naar 6.0 mm2 wordt aanbevolen.
- V8: Waarom MC4-connectoren gebruiken?MC4 (PV4) connectoren zijn weersdicht, gepolariseerd en gerangschikt voor 1,5 kV DC.
- V9: Wat is de maximale snaarspanning?PV1-F is geschikt voor 1,8 kV gelijkstroom-systeemspanning, voor 1500 V fotovoltaïsche stringen met een veiligheidsmarge voor open-circuit Voc bij lage temperaturen.
- V10: Hoe lang duurt PV1-F?Wanneer PV1-F correct is geïnstalleerd met de juiste connectoren en uit stilstaand water wordt geleid, is het ontworpen voor een levensduur van 25 jaar in de buitenlucht die overeenkomt met de garantie van de zonnepanelen.
- V11: Kan deze standaard v3-build binnenshuis worden gebruikt?Het kan worden geleid in een buitenbak of -leiding, maar voor PV-installaties in een binnengarage, zolder of balkon waar bewoners tijdens een brand aanwezig kunnen zijn, moet in plaats daarvan de halogeenvrije v2-constructie (B2-s1,d1,a1) worden gespecificeerd.