logo
Anhui Tongdu International Trade Co., Ltd.
Usługa online

Usługa online

Osoba kontaktowa
+86 19056002718
Kod QR WeChat
Chodź za nami.

Kabel zasilający główny centrum handlowego ZR-YJV 4x150mm2+1x70mm2 XLPE Miedź opóźniająca płomień

Kabel zasilający główny centrum handlowego ZR-YJV 4x150mm2+1x70mm2 XLPE Miedź opóźniająca płomień

Podstawowe właściwości

kraj pochodzenia
Chiny
nazwa marki
TONGDU
świadectwo
CE/ISO/CCC
modelu produktu
ZR-YJV 4x150mm²+1x70mm²

Nieruchomości handlowe

moq
1 metr
metoda płatności
L/C, T/T
wydajność dostaw
10000 metrów miesięcznie

Podsumowanie produktu

Kabel zasilający główny centrum handlowego ZR-YJV 4x150mm²+1x70mm² XLPE Miedź Ochrona Przeciwpożarowa Oznaczenie i znaczenie kabla Kod Znaczenie ZR Starszy prefiks dla materiału trudnopalnego; zgodnie z GB/T 19666-2019 domyślnie klasa C (nowoczesny odpowiednik: ZC). YJ Izolacja z XLPE (polietylen ...

Szczegóły produktu

Podkreślić:

kabel 5-żyłowy xlpe

,

Przewodnik miedziany XLPE

,

k

Phase/Neutral conductor (×4):
Miedź wyżarzana, linka klasy 2, 37×∅2,27 mm, średnica przewodu ≈ 15,9–16,9 mm w zależności od zagęsz
PE conductor (×1):
Miedź wyżarzana, linka klasy 2, 19×∅2,14 mm, średnica przewodu ≈ 10,7–11,4 mm w zależności od zagęsz
Phase/Neutral conductor nominal area:
150 mm²
PE conductor nominal area:
70 mm²
Number of cores:
5 (4+1)
Phase/Neutral conductor construction:
Klasa 2, 37×∅2,27 mm, IEC 60228 / GB/T 3956
PE conductor construction:
Klasa 2, 19×∅2,14 mm, IEC 60228 / GB/T 3956
Phase/Neutral conductor diameter (approx.):
15,9–16,9 mm
PE conductor diameter (approx.):
10,7–11,4 mm
Insulation (×5):
XLPE, kolory: brązowy/czarny/szary (L1/L2/L3), niebieski (N), żółty/zielony w paski (PE)
Phase/Neutral insulation thickness:
1,4 mm (klasa 150 mm²)
PE insulation thickness:
1,1 mm (klasa 70 mm²)
Diameter over phase/neutral insulated core:
18,7–19,7 mm
Diameter over PE insulated core:
12,9–13,6 mm
Filler / binder:
Wypełniacz FR PP + taśma FR
Outer sheath:
PCV trudnopalne (klasa ZR)
Sheath thickness:
2,0 mm (wielordzeniowy GB/T 12706, zakres 120–185 mm²)
Overall cable diameter:
40,5 – 47,5 mm
Design outer diameter:
≈ 43,0 mm
Approx. weight:
3200 – 3850 kg/km
Design weight:
≈ 3500 kg/km
Cable shape:
Okrągły

Opis produktu

Kabel zasilający główny centrum handlowego ZR-YJV 4x150mm²+1x70mm² XLPE Miedź Ochrona Przeciwpożarowa


Oznaczenie i znaczenie kabla


Kod

Znaczenie

ZR

Starszy prefiks dla materiału trudnopalnego; zgodnie z GB/T 19666-2019 domyślnie klasa C (nowoczesny odpowiednik: ZC).

YJ

Izolacja z XLPE (polietylen sieciowany)

V

Zewnętrzny płaszcz PVC — trudnopalny, zawiera halogen (Cl)

0.6/1 kV

Napięcie znamionowe U₀/U = 600/1000 V; Uₘ = 1.2 kV

4×150+1×70 mm²

Cztery równe żyły fazowe/neutralne o przekroju 150 mm² miedzi + jedna zredukowana żyła ochronna (PE) o przekroju 70 mm² miedzi


Kabel zasilający główny centrum handlowego ZR-YJV 4x150mm2+1x70mm2 XLPE Miedź opóźniająca płomień


ZR-YJV 4×150+1×70 mm² — Specyfikacja kabla i dane techniczne 

1. Przegląd produktu i podsumowanie parametrów znamionowych. ZR-YJV 4×150+1×70 to wytrzymały, 4+1-żyłowy kabel trudnopalny, zaprojektowany do dystrybucji niskiego napięcia o wysokim prądzie: cztery przewodniki fazowe z annealed miedzi o przekroju 150 mm² otaczają centralną żyłę neutralną/PE z annealed miedzi o przekroju 70 mm², każdy oddzielnie izolowany XLPE, a następnie zbiorczo zamknięty w jednym zewnętrznym płaszczu z PVC ST2 dla pracy 0.6/1 kV, 50 Hz. Produkcja, testy rutynowe i dopuszczenie typu są zgodne z GB/T 12706.1 / IEC 60502-1; skręcanie przewodników jest zgodne z GB/T 3956; oznaczenie ZR oznacza klasę trudnopalności ZC zgodnie z GB/T 19666. Gotowa średnica zewnętrzna wynosi około 57 mm, a nominalna masa to około 6800 kg na kilometr w wersji miedzianej (3100 kg/km w wariancie aluminiowym YJLV), dostarczany na zwojach 100 m lub bębnach drewnianych z kołnierzami o średnicy co najmniej Ø 2000 mm — około 680 kg na 100 m.


2. Konstrukcja warstwa po warstwie (od przewodu do płaszcza).

Warstwa Konstrukcja Grubość Średnica
Przewodnik fazowy (×4) Annealed Cu, klasa 2 skręcany, 37 × 2.25 mm (1+6+12+18) każdy — ≈ 15.8 mm
Przewodnik neutralny (×1) Annealed Cu, klasa 2 skręcany, 19 × 2.14 mm (1+6+12) — ≈ 10.7 mm
Izolacja fazowa (×4) XLPE 1.8 mm ≈ 19.4 mm
Izolacja neutralna (×1) XLPE 1.4 mm ≈ 13.5 mm
Zespół żył Centralna żyła neutralna + 4 żyły fazowe skręcone wokół + wypełniacz PP + taśma poliestrowa — ≈ 53.4 mm (pochodna)
Płaszcz zewnętrzny PVC trudnopalny, mieszanka ST2, czarny 1.8 mm ≈ 57.0 mm (gotowy)


3. Charakterystyka elektryczna. Każdy przewodnik fazowy o przekroju 150 mm² ma maksymalną rezystancję prądu stałego 0.124 Ω/km przy 20 °C, wzrastającą do około 0.158 Ω/km przy temperaturze pracy 90 °C; żyła neutralna/PE o przekroju 70 mm² ma limit 0.268 Ω/km. Każdy odcinek wytrzymuje rutynowe napięcie probiercze 3.5 kV AC o częstotliwości sieciowej przez pięć minut. Rezystancja izolacji gotowego kabla pozostaje powyżej 36.7 MΩ·km, rezystywność objętościowa XLPE przekracza 1×10¹² Ω·cm, a typowe wartości obejmują pojemność ≤ 0.48 μF/km, indukcyjność ≈ 0.26 mH/km i impedancję AC 50 Hz ≈ 0.12 Ω/km. Przy zwarciu jednosekundowym każda żyła fazowa 150 mm² wytrzymuje około 17.3 kA (żyła neutralna na podstawie 8.05 kA), używając I = k·A/√t z k = 115 dla miedzi/XLPE. Przy zasilaniu wszystkich czterech żył fazowych, referencyjne obciążenie wynosi 340 A w wolnym powietrzu przy 25 °C i 285 A bezpośrednio w ziemi przy 25 °C — szacunki inżynierskie do potwierdzenia na podstawie certyfikatu testu fabrycznego.


Parametry elektryczne


Parametr

Wartość

Uwaga

Napięcie znamionowe U₀/U

0.6 / 1 kV

Uₘ = 1.2 kV

Napięcie probiercze AC (5 min)

3.5 kV

Rutynowe

Napięcie probiercze typu

4.0 kV

IEC 60502-1

Rezystancja DC @20 °C (faza/neutralna, na żyłę)

≤ 0.124 Ω/km

GB/T 3956 max, 150 mm²

Rezystancja DC @20 °C (PE, na żyłę)

≤ 0.268 Ω/km

GB/T 3956 max, 70 mm²

Rezystancja AC @90 °C (est., faza/neutralna)

≈ 0.161 Ω/km

na żyłę

Rezystancja AC @90 °C (est., PE)

≈ 0.349 Ω/km

na żyłę

Obciążalność prądowa w powietrzu (30 °C, pojedynczy obwód, 4-żyłowy+1)

≈ 320–360 A

na podstawie żyły fazowej 150 mm²

Obciążalność prądowa w powietrzu (projektowa)

≈ 330 A

z uwzględnieniem grupowania + korekty temperatury otoczenia

Bezpośrednio w ziemi (20–25 °C, gleba 1.0–1.2 K·m/W, 0.7 m)

≈ 370–410 A

typowe katalogowe 382–395 A

Projektowa obciążalność w ziemi

≈ 388 A

wymagana korekta rezystywności cieplnej gleby

Prąd zwarciowy (1 s, Cu, 250 °C, faza/neutralna)

≈ 15.0 kA

referencja 150 mm²

Prąd zwarciowy (1 s, Cu, 250 °C, PE)

≈ 7.0 kA

referencja 70 mm²

Częstotliwość

50/60 Hz AC

—


4. Charakterystyka termiczna i trudnopalność. XLPE wytrzymuje ciągłą temperaturę przewodu 90 °C i toleruje szczytową temperaturę zwarciową 250 °C przez maksymalnie pięć sekund. Kabel jest przeznaczony do pracy w temperaturach otoczenia od −20 do +45 °C, nie może być rozwijany poniżej 0 °C bez wstępnego przygotowania, a temperatura gleby 25 °C jest używana jako referencyjna dla obciążeń w ziemi. Zachowanie w warunkach pożaru spełnia klasę ZC normy GB/T 19666, potwierdzone zarówno testem pionowym pojedynczego kabla (GB/T 18380.12), jak i testem grupowym kategorii C (GB/T 18380.35) z ograniczoną wysokością zwęglenia do 2.5 m. Płaszcz PVC jest halogenowany i emituje dym oraz gaz kwasowy w przypadku pożaru; dla projektów wymagających niskiej emisji dymu i braku halogenów należy wybrać WDZ-YJY.


Parametry trudnopalności


Kabel zasilający główny centrum handlowego ZR-YJV 4x150mm2+1x70mm2 XLPE Miedź opóźniająca płomień


Parametry izolacji


Kabel zasilający główny centrum handlowego ZR-YJV 4x150mm2+1x70mm2 XLPE Miedź opóźniająca płomień


Parametry kabla


Kabel zasilający główny centrum handlowego ZR-YJV 4x150mm2+1x70mm2 XLPE Miedź opóźniająca płomień


Parametry testów kabla


Kabel zasilający główny centrum handlowego ZR-YJV 4x150mm2+1x70mm2 XLPE Miedź opóźniająca płomień


Struktura przekroju kabla


Kabel zasilający główny centrum handlowego ZR-YJV 4x150mm2+1x70mm2 XLPE Miedź opóźniająca płomień


Kabel zasilający główny centrum handlowego ZR-YJV 4x150mm2+1x70mm2 XLPE Miedź opóźniająca płomień


5. Praktyka instalacyjna i obsługa. Promień gięcia nie może być mniejszy niż 15-krotność rzeczywistej średnicy zewnętrznej — około 855 mm dla tego rozmiaru. Przed pierwszym załączeniem należy zastosować test wytrzymałości na napięcie stałe 4U0 = 2.4 kV przez 15 minut zgodnie z Q/GDW 13244.1-2018. Bębny przechowywane poniżej 0 °C muszą być ogrzane w pomieszczeniu przed rozwinięciem; napięcie podczas ciągnięcia powinno pozostać w granicach 24000 N, a dla dłuższych odcinków zaleca się użycie wyciągarki z odpowiednim chwytakiem. Referencyjne wartości 340 A (w powietrzu) i 285 A (w ziemi) wymagają obniżenia obciążalności, gdy temperatura otoczenia, grupowanie kabli lub rezystywność cieplna gleby odbiegają od warunków referencyjnych. Zaciski, dławiki i zestawy do zakończeń termokurczliwych muszą być dopasowane do żyły fazowej o średnicy 15.8 mm, żyły neutralnej o średnicy 10.7 mm i płaszcza o średnicy ok. 57 mm, a wytrzymałość zwarciowa zarówno żył fazowych, jak i neutralnej powinna być skoordynowana z ustawieniami urządzeń zabezpieczających po stronie zasilania.


6. Typowe zastosowania. Ten przekrój jest przeznaczony do głównych obwodów dystrybucyjnych w większych instalacjach komercyjnych i przemysłowych: pionowe piony w budynkach wielopiętrowych, zasilacze wtórne transformatorów do około 630 kVA, połączenia silników w zakresie 75–110 kW, przewody zasilające maszyn i linii produkcyjnych, panele dystrybucyjne w warsztatach fabrycznych i magazynach, obwody zasilania wind i schodów ruchomych oraz zasilanie pomocnicze w instalacjach przemysłu lekkiego. Dopuszczone metody instalacji obejmują rury stalowe lub PVC, korytka kablowe, drabinki i kanały wewnętrzne, zarówno wewnątrz budynków, jak i w zadaszonych lokalizacjach zewnętrznych. W przypadku układania bezpośrednio w ziemi lub w miejscach narażonych na uszkodzenia mechaniczne zaleca się wariant ZR-YJV22 z opancerzeniem taśmą stalową.


Kabel zasilający główny centrum handlowego ZR-YJV 4x150mm2+1x70mm2 XLPE Miedź opóźniająca płomień


7. Reżim testowania i zapewnienia jakości. Testy rutynowe na każdym odcinku obejmują weryfikację rezystancji DC żył fazowych i neutralnej (≤ 0.124 / 0.268 Ω/km przy 20 °C), wytrzymałość 3.5 kV AC / 5 min, ciągłość przewodów we wszystkich pięciu żyłach oraz kontrolę wymiarów obejmującą izolację fazową ≥ 1.8 mm, izolację neutralną ≥ 1.4 mm, płaszcz ≥ 1.8 mm i średnicę całkowitą ≈ 57 mm. Testy próbne i typowe obejmują próbę gorącego skurczu XLPE w temperaturze 200 ± 3 °C przez 15 minut pod ciśnieniem 0.2 MPa (wydłużenie pod obciążeniem ≤ 175 %, trwałe odkształcenie ≤ 15 %), próbę rozciągania XLPE ≥ 12.5 MPa z wydłużeniem ≥ 200 %, próbę rozciągania płaszcza PVC ≥ 10 MPa z wydłużeniem ≥ 125 %, stabilność termiczną PVC ≥ 200 minut w temperaturze 200 °C, testy płomieniowe pojedynczego kabla i test grupowy kategorii C oraz ocenę gięcia. Uruchomienie na miejscu wymaga pomiaru rezystancji izolacji, testu wytrzymałości na napięcie stałe 2.4 kV / 15 min oraz pozytywnej identyfikacji L1/L2/L3/N/PE przed załączeniem. Certyfikat testu fabrycznego towarzyszy każdemu bębnowi.


8. Normy i zgodność. Projektowanie i produkcja są zgodne z GB/T 12706.1 i IEC 60502-1 dla kabli zasilających z izolacją wytłaczaną 0.6/1 kV. Przewody spełniają wymagania GB/T 3956 / IEC 60228 Klasa 2 — żyła fazowa 150 mm² jako trzydzieści siedem drutów o średnicy 2.25 mm z R ≤ 0.124 Ω/km, a żyła neutralna 70 mm² jako dziewiętnaście drutów o średnicy 2.14 mm z R ≤ 0.268 Ω/km. Trudnopalność jest klasyfikowana zgodnie z GB/T 19666 (ZC jako domyślne dla oznaczenia ZR) i potwierdzona przez GB/T 18380.12 i GB/T 18380.35 kategoria C. Akceptacja instalacji jest zgodna z Q/GDW 13244.1-2018 i GB 50168, podczas gdy oznakowanie powierzchniowe jest zgodne z GB/T 6995. Kable mogą być również dostarczane zgodnie z wymaganiami IEC, BS, DIN, ICEA lub JIS na życzenie. Ponieważ płaszcz PVC ST2 zawiera halogen, tunele, systemy metra, szpitale i inne zamknięte obszary publiczne wymagają WDZ-YJY.


9. Pakowanie, przechowywanie i logistyka. Standardowa dostawa to 100 m na zwój lub bęben drewniany, z możliwością dostarczenia niestandardowych długości na życzenie. Każdy bęben zawiera oznaczenie typu, napięcia, identyfikatora dostawcy, roku produkcji i kolejnego znacznika metra zgodnie z GB/T 6995. Przechowywanie powinno odbywać się w suchych, zadaszonych pomieszczeniach w temperaturze od −20 do +45 °C, chronionych przed bezpośrednim światłem słonecznym, wilgocią, olejami i ostrymi przedmiotami; zwoje i bębny pozostają zamknięte do momentu instalacji i są przechowywane pionowo na kołnierzach, a nie płasko. W niskich temperaturach bębny należy kondycjonować w pomieszczeniu do temperatury ≥ 0 °C przed rozwinięciem. Podczas transportu zwoje i bębny muszą być zabezpieczone przed toczeniem i uderzeniami, a kabel nigdy nie może być ciągnięty po ściernym podłożu lub ostrych krawędziach.


Kabel zasilający główny centrum handlowego ZR-YJV 4x150mm2+1x70mm2 XLPE Miedź opóźniająca płomień


10. Specyfikacja zamówienia. Podaj "ZR-YJV 0.6/1 kV 4×150+1×70" wraz z wymaganą długością lub układem bębna i preferencjami dotyczącymi oznakowania. Określ klasę trudnopalności (ZC jest standardem; dostępne są ZA lub ZB), kolor płaszcza i wszelkie specjalne wymagania dotyczące bębna. Zawsze żądaj certyfikatu testu fabrycznego, aby potwierdzić rzeczywistą średnicę bez opancerzenia (≈ 57 mm), wagę (≈ 6800 kg/km) i obciążalność prądową dla partii produkcyjnej. Tam, gdzie wymagane jest niskie zadymienie, brak halogenów lub konstrukcja opancerzona, zamów odpowiednio WDZ-YJY lub ZR-YJV22.


11. Często zadawane pytania dotyczące branży kablowej.

  • Pytanie 1: Czym różni się 4×150+1×70 od mniejszego 4×120+1×70? Powierzchnia żyły fazowej wzrasta ze 120 do 150 mm² (przewód z 37×2.02 do 37×2.25 mm), podczas gdy żyła neutralna pozostaje na 70 mm², podnosząc prąd znamionowy z około 300/250 A do 340/285 A, zwiększając gotową średnicę z 52 do 57 mm i podnosząc jednosekundową wytrzymałość zwarciową żyły fazowej z około 13.8 do 17.3 kA.
  • Pytanie 2: Dlaczego żyła neutralna/PE ma tylko 70 mm², podczas gdy żyły fazowe mają 150 mm²? W zrównoważonym obwodzie czteroprzewodowym żyła neutralna przenosi głównie prąd niezrównoważenia i harmoniczny, dlatego GB/T 12706.1 dopuszcza zredukowany przekrój żyły w konstrukcji 4+1. Tam, gdzie instalacja obsługuje znaczące obciążenia jednofazowe lub nieliniowe generujące harmoniczne, należy wybrać kabel 5-żyłowy o równym przekroju.
  • Pytanie 3: Co oznaczają ZA, ZB, ZC i ZD? Są to klasy trudnopalności w GB/T 19666, oceniane za pomocą testu grupowego kabli GB/T 18380.35 przy coraz wyższych obciążeniach paliwem — ZA jest najbardziej wymagające, ZD najmniej. Gołe oznaczenie "ZR" domyślnie oznacza ZC; ZA i ZB muszą być zamówione przy składaniu zamówienia.
  • Pytanie 4: Kiedy należy wybrać kabel 4+1, równy 5-żyłowy lub zwykły 4-żyłowy? Wybierz 4+1 do standardowej obsługi czteroprzewodowej ze zredukowaną żyłą neutralną/PE; równy 5-żyłowy (4×A+1×A), gdy oczekuje się, że prąd neutralny zbliży się do prądu fazowego; zwykły 4-żyłowy, gdy nie jest wymagany oddzielny przewód PE w kablu.
  • Pytanie 5: Dlaczego obciążalność w powietrzu i w ziemi się różni i jak są one dostosowywane? Opublikowane wartości zakładają 25 °C w powietrzu lub 25 °C w glebie przy rezystywności cieplnej 1.0 K·m/W dla pojedynczego obwodu. Należy zastosować współczynniki korekcyjne producenta dla temperatury otoczenia, grupowania, głębokości zakopania i rezystywności gleby — współczynniki dla powietrza wahają się od około 1.29 przy 20 °C do 0.91 przy 45 °C, a współczynniki dla gleby od 1.04 przy 20 °C do 0.87 przy 40 °C.
  • Pytanie 6: Miedź czy aluminium? Miedź (ten kabel) zapewnia niższą rezystancję (0.124 vs około 0.206 Ω/km przy 150 mm²), wyższy prąd na mm², lepszą wytrzymałość mechaniczną i bardziej niezawodne połączenia; aluminium (YJLV, ≈ 3100 kg/km w tym rozmiarze) jest tańsze i lżejsze, ale wymaga większych przekrojów i obróbki antyoksydacyjnej przy każdym połączeniu.
  • Pytanie 7: Dlaczego XLPE może pracować w temperaturze 90 °C, podczas gdy izolacja PVC jest ograniczona do 70 °C? Sieciowanie przekształca polietylen w trójwymiarową sieć termoutwardzalną, co podnosi ciągłą temperaturę znamionową przewodu do 90 °C, a wytrzymałość zwarciową do 250 °C — bezpośrednio zwiększając obciążalność prądową dostępną z danego przekroju miedzianego.
  • Pytanie 8: Jak wybiera się przekrój przewodu? Wybór jest określony przez (a) prąd pełnego obciążenia po obniżeniu obciążalności, (b) dopuszczalny spadek napięcia (zazwyczaj ≤ 5 % dla obwodów rozgałęzionych), (c) wytrzymałość zwarciową na podstawie I²t (tutaj 17.3 kA·s na fazę) i (d) koordynację z urządzeniami zabezpieczającymi nadprądowymi; decyduje najbardziej rygorystyczne kryterium.
  • Pytanie 9: Dlaczego średnica gotowego kabla różni się między producentami dla tego samego rozmiaru nominalnego? Normy określają minimalne grubości izolacji i płaszcza oraz parametry elektryczne, ale nie precyzyjną średnicę całkowitą. Kompresja skrętu, konstrukcja wypełniacza i tolerancja płaszcza różnią się między zakładami — opublikowane wartości dla 4×150+1×70 bez opancerzenia skupiają się wokół 57 mm — dlatego rzeczywista zmierzona średnica musi być zawsze używana przy doborze dławików, korytek i kanałów.
  • Pytanie 10: Które testy potwierdzają akceptację przy dostawie i przed załączeniem? Przy dostawie należy zweryfikować certyfikat testu fabrycznego (rezystancja 0.124/0.268 Ω/km, wytrzymałość 3.5 kV/5 min, wymiary ≈ 57 mm), czytelność oznakowania płaszcza i stan bębna. Po instalacji należy przeprowadzić test rezystancji izolacji oraz test wytrzymałości na napięcie stałe 4U0 = 2.4 kV / 15 min zgodnie z Q/GDW 13244.1-2018, a następnie potwierdzić identyfikację L1/L2/L3/N/PE przed zamknięciem wyłącznika.
  • Pytanie 11: Jakiej żywotności można się spodziewać? Przy prawidłowej instalacji i eksploatacji w ramach podanych limitów temperatury i napięcia, kable XLPE 0.6/1 kV są projektowane na minimalny okres eksploatacji wynoszący 30 lat; ciągłe przeciążenie, ekspozycja na promieniowanie UV, wnikanie wody przez uszkodzony płaszcz lub praca powyżej 90 °C znacząco skrócą ten okres.