کابل اصلی برق مرکز خرید ZR-YJV 4x150mm2 + 1x70mm2 XLPE مس ضد شعله
خلاصه محصول
جزئیات محصول
کابل 5 هسته ای xlpe
,کابل رسان مس XLPE
,کابل 5 هسته ای ضد شعله
توضیحات محصول
کابل اصلی برق مرکز خرید ZR-YJV 4x150mm2 + 1x70mm2 XLPE مس ضد شعله
نام و معنای کابل
|
کد |
معنی |
|---|---|
|
ZR |
پیشوند قدیمی برای مهار کننده شعله؛ تحت GB/T 19666-2019 به صورت پیش فرض به کلاس C (معادل مدرن: ZC) تبدیل می شود. |
|
YJ |
عایق XLPE (پلی اتیلن متقاطع) |
|
V |
پوشش بیرونی PVC درجه ضد شعله، حاوی هالوجن (Cl) |
|
0.6/1 کلوولت |
ولتاژ نامی U0/U = 600/1000 V؛ Um = 1.2 kV |
|
4×150+1×70 میلی متر مربع |
چهار هسته فاز برابر / خنثی از 150 mm2 مس + یک هسته محافظت از زمین (PE) کاهش یافته از 70 mm2 مس |

ZR-YJV 4×150+1×70 mm2 ️ مشخصات کابل و داده های مهندسی
1خلاصه و بررسی محصول و رتبه بندیZR-YJV 4 × 150 + 1 × 70 یک کابل ضد شعله 4 + 1 هسته ای سنگین است که برای توزیع ولتاژ پایین جریان بالا طراحی شده است:چهار رسانای فاز مس 150 میلی متر مربع که از یک هسته مرکزی 70 میلی متر مربع از مس خنثی / PE احاطه شده اند، هر کدام به طور جداگانه با XLPE عایق بندی شده و سپس به طور کلی در یک پوشش PVC ST2 برای 0.6/1 kV، 50 هرتز قرار می گیرند. تولید، آزمایش معمول و تایید نوع مطابق GB / T 12706 است.1 / IEC 60502-1؛ رشته های هدایت کننده با GB/T 3956 مطابقت دارد؛ علامت ZR نشان دهنده درجه ZC مقاومت شعله با GB/T 19666 است.قطر بیرونی نهایی حدود 57 میلی متر است و جرم اسمی تقریباً 6800 کیلوگرم در کیلومتر مس است (3100 کیلوگرم در کیلومتر در نوع آلومینیوم YJLV)، در 100 متر طناب یا طناب چوبی با فلنج حداقل Ø 2000 میلی متر تقریباً 680 کیلوگرم در هر 100 متر عرضه می شود.
2ساخت لایه به لایه (کاندکتور به ژاکت).
| لایه | ساخت و ساز | دیوار | قطر |
|---|---|---|---|
| رسانای فاز (×4) | Cu گرم شده، کلاس 2، 37 × 2.25 میلی متر (1+6+12+18) | ️ | ≈ 15.8 میلی متر |
| هادی خنثی (×1) | Cu گرم شده، کلاس 2، 19 × 2.14 میلی متر (1+6+12) | ️ | ≈ 10.7 میلی متر |
| عایق فاز (×4) | XLPE | 1.8 میلی متر | ≈ 19.4 میلی متر |
| عایق خنثی (×1) | XLPE | 1.4 میلی متر | ≈ 13.5 میلی متر |
| تجمع هسته | مرکز خنثی + هسته های 4 فازی که در اطراف آن کابل شده اند + پرکننده PP + باندر پلی استر | ️ | ≈ 53.4 میلی متر (به دست آمده) |
| ژاکت بیرونی | PVC ضد شعله، ترکیب ST2، سیاه | 1.8 میلی متر | ≈ 57.0 میلی متر (کمال شده) |
3مشخصات الکتريکيهر هدایت کننده فازی 150 میلی متر مربع به حداکثر مقاومت DC 0.124 Ω / km در 20 ° C نگه داشته می شود، که در نقطه کار 90 ° C به حدود 0.158 Ω / km افزایش می یابد؛ 70 mm2 خنثی / PE در 0.268 Ω / km محدود می شود.هر طولي از روتين 3 زنده ميمونهمقاومت عایق کابل های تمام شده بالاتر از 36.7 MΩ·km باقی می ماند، مقاومت حجم XLPE بیش از 1 × 1012 Ω·cm،و ارقام معمولی شامل ظرفیت ≤ 0.48 μF/km، استحکام ≈ 0.26 mH/km و مقاومت AC 50 هرتز ≈ 0.12 Ω/km. در یک مدار کوتاه یک ثانیه هر فاز 150 mm2 حدود 17.3 kA را تحمل می کند (نیترال 70 mm2 بر اساس 8.05 kA) ،با استفاده از I = k·A/√t با k = 115 برای مس/XLPEبا تمام چهار هسته فاز انرژی، بار گیری مرجع 340 A در هوا آزاد در 25 ° C و 285 A به طور مستقیم در 25 ° C دفن شده است.
پارامترهای الکتریکی
|
پارامتر |
ارزش |
یادداشت |
|---|---|---|
|
ولتاژ نامی U0/U |
0.6 / 1 کلوولت |
ام = 1.2 کلوولت |
|
ولتاژ آزمون AC (5 دقیقه) |
3.5 کلوولت |
روتین |
|
ولتاژ آزمون نوع |
4.0 کلوولت |
IEC 60502-1 |
|
مقاومت DC @20 °C (فاز/غیرفعال، در هر هسته) |
≤ 0.124 Ω/km |
GB/T 3956 حداکثر، 150 mm2 |
|
مقاومت DC @20 °C (PE، در هر هسته) |
≤ 0.268 Ω/km |
GB/T 3956 حداکثر، 70 mm2 |
|
مقاومت AC @90 °C (است، فاز/نیترال) |
≈ 0.161 Ω/km |
در هر هسته |
|
مقاومت AC @90 °C (است، PE) |
≈ 0.349 Ω/km |
در هر هسته |
|
جریان نامی در هوا (30 °C، یک مدار، 4 هسته + 1) |
≈ 320 ≈ 360 A |
بر اساس 150 mm2 فاز |
|
نرخ جریان در هوا (طراحی) |
≈ 330 A |
استفاده از گروه بندی + اصلاح محیط |
|
زیر خاک مستقیم (20°C تا 25°C، خاک 1.0°1.2 K·m/W، 0.7 m) |
≈ 370 ≈ 410 A |
کاتالوگ مشترک ۳۸۲-۳۹۵ A |
|
درجه بندی دفن شده طراحی |
≈ 388 A |
نیاز به اصلاح مقاومت حرارتی خاک |
|
جریان مدار کوتاه (۱ ثانیه، Cu، ۲۵۰ درجه سانتیگراد، فاز/نیترال) |
≈ 15.0 kA |
150 میلی متر مربع مرجع |
|
جریان مدار کوتاه (1 ثانیه، Cu، 250 °C، PE) |
≈ 7.0 kA |
۷۰ میلی متر مربع مرجع |
|
فرکانس |
AC 50/60 Hz |
️ |
4پاسخ گرمايي و عملکرد شعلهXLPE دمای 90 درجه سانتیگراد را به طور مداوم حفظ می کند و حداکثر پنج ثانیه به حداکثر 250 درجه سانتیگراد در جریان کوتاه تحمل می کند. کابل برای محیط های سرویس بین -20 تا +45 درجه سانتیگراد طراحی شده است.نباید بدون پیش آمادگی، زیر 0 درجه سانتیگراد باز شود.، و از 25 °C به عنوان دمای خاک مرجع برای درجه بندی دفن استفاده می کند. رفتار شعله با کلاس ZC GB / T 19666 مطابقت دارد ، که توسط هر دو آزمایش عمودی تک کابل (GB / T 18380) اثبات شده است.12) و آزمایش دسته بندی شده گروه C (GB/T 18380.35) با ارتفاع زغال سنگ محدود به 2.5 متر. ژاکت PVC هالوجنی است و در آتش دود و گاز اسیدی را منتشر می کند؛ پروژه های کم دود صفر هالوجن باید به جای WDZ-YJY مشخص شود.
پارامترهای بازدارنده شعله

پارامترهای عایق بندی

پارامترهای کابل

پارامترهای آزمایش کابل

ساختار قطعات متقاطع کابل


5. راهبرد نصب و دستيابيخم ها نباید کمتر از 15 برابر قطر بیرونی واقعی باشند. حدود 855 میلی متر برای این اندازه.۴ کی ولتی برای ۱۵ دقیقه مطابق با Q/GDW ۱۳۲۴۴.1-2018. طبل های زیر 0 درجه سانتیگراد در انبار نگهداری شده باید قبل از باز شدن در فضای داخلی گرم شوند؛ تنش کششی باید در محدوده 24000 N باقی بماند.و برای اجراهای طولانی تر یک وینچ محرک با یک چسب کشیدن مناسب توصیه می شود۳۴۰ A (هوا) و ۲۸۵ A (زیر خاک) نیاز به کاهش هر زمان که دمای محیط، گروه بندی کابل یا مقاومت حرارتی خاک از شرایط مرجع انحراف دارد.غدد و کیت های پایان گرما باید با 15هسته فاز.8 میلی متر، هسته خنثی 10.7 میلی متر و جاکت ≈ 57 میلی متر و هر دو فاز و محور خنثی باید با تنظیمات دستگاه های محافظتی در جریان بالا هماهنگ شوند.
6برنامه های کاربردی خدمات معمولی.این بخش از قطب متقابل به مدارهای توزیع اصلی در تاسیسات بزرگ تجاری و صنعتی می پردازد: ارتفاعات عمودی در ساختمان های بلند، تغذیه های ثانویه ترانسفورماتور تا حدود 630 kVA،اتصالات موتور در محدوده 75-110 kW، خطوط برق ماشین آلات و خطوط فرآیند، پانل های توزیع کارگاه کارخانه و انبار، مدارهای تغذیه آسانسورها و پله های حرکتی و قدرت کمکی در تاسیسات صنعتی سبک.روش های نصب تایید شده شامل لوله های فولادی یا PVC است.برای خاکسپاری مستقیم یا مسیرهای مکانیکی، نسخه زد-YJV22 زره دار فولادی توصیه می شود.

7. تست و نظام تضمین کیفیتآزمایشات معمول در هر طول شامل بررسی مقاومت فاز و DC خنثی (≤ 0.124 / 0.268 Ω / km در 20 °C) ، مقاومت 3.5 kV AC / 5 دقیقه است.تداوم رسانا در تمام پنج هسته و بازرسی ابعاد شامل عایق فاز ≥ 1.8 میلی متر، عایق خنثی ≥ 1.4 میلی متر، پوشش ≥ 1.8 میلی متر و قطر کلی ≈ 57 میلی متر. آزمایش نمونه و نوع شامل آزمایش XLPE در حال گرم شدن در 200 ± 3 °C برای 15 دقیقه در زیر 0.2 MPa (طول بار ≤ 175٪)، ثابت ≤ 15٪) ، کشش XLPE ≥ 12.5 MPa با طول ≥ 200٪، کشش پوشش PVC ≥ 10 MPa با طول ≥ 125٪، ثبات حرارتی PVC ≥ 200 دقیقه در 200 °C،آزمایش های شعله ای با یک کابل و شعله های دسته C، و ارزیابی خم شدن. راه اندازی در محل نیاز به اندازه گیری مقاومت عایق، مقاومت DC 2.4 kV / 15 دقیقه و شناسایی مثبت L1/L2/L3/N/PE قبل از تغییر.گواهی آزمایش کارخانه همراه با هر طبل است.
8استانداردها و انطباقطراحی و تولید با GB/T 12706.1 و IEC 60502-1 برای کابل های برق عایق 0.6/1 kV تنظیم می شود.هادی ها مطابق با GB/T 3956 / IEC 60228 کلاس 2 هستند.25 میلی متر با R ≤ 0.124 Ω/km و 70 mm2 خنثی به عنوان نوزده سیم 2.14 mm با R ≤ 0.268 Ω/km.مقاومت در برابر شعله تحت GB/T 19666 (ZC به عنوان استاندارد برای علامت ZR) طبقه بندی شده و توسط GB/T 18380 اثبات شده است..12 و GB / T 18380.35 دسته C. پذیرش نصب مطابق با Q / GDW 13244.1-2018 و GB 50168 است ، در حالی که علامت گذاری سطح مطابق با GB / T 6995 است. کابل ها همچنین می توانند به IEC ، BS ، DIN ،الزامات ICEA یا JIS در صورت درخواستاز آنجا که کت PVC ST2 حاوی هالوجن است، تونل ها، سیستم های مترو، بیمارستان ها و سایر مناطق عمومی محدود به WDZ-YJY نیاز دارند.
9بسته بندی، انبار و تدارکاتتحویل استاندارد 100 متر در هر کویل یا طبل چوبی است، با طول برش سفارشی در صورت درخواست در دسترس است. هر طبل نوع، ولتاژ، هویت تامین کننده،سال تولید و علامت گذاری متری در GB/T 6995- ذخیره سازی باید در فضای خشک و پوشیده در دمای -20 تا +45 درجه سانتیگراد و از نور مستقیم خورشید، رطوبت، روغن و اشیاء تیز محافظت شود.کویل ها و درام ها تا زمان نصب مهر و موم باقی می مانند و در راستای فلنج های خود ذخیره می شوند نه صاف. در شرایط سرد، قبل از کشیدن، در محیط های داخلی بشکه ها را به درجه ≥ 0 °C گرم کنید. در طول حمل و نقل، کویل ها و بشکه ها باید در برابر رول و ضربه ایمن باشند.و کابل هرگز نباید از روی زمین خیس و یا لبه های تیز کشیده شود..

10مشخصات تدارکات"ZR-YJV 0.6/1 kV 4×150+1×70" را همراه با طول یا ترتیب طبل مورد نیاز و ترجیحات علامت گذاری ذکر کنید. کلاس ضد شعله (ZC استاندارد است؛ ZA یا ZB در دسترس است) را مشخص کنید.رنگ ژاکت و هر گونه الزامات ویژه درامهمیشه از گواهینامه آزمایش کارخانه برای تأیید قطر غیر زرهی واقعی (≈ 57 میلی متر) ، وزن (≈ 6800 کیلوگرم / کیلومتر) و ampacity برای دسته تولید درخواست کنید.در صورتی که نیاز به ساخت و ساز کم دود صفر هالوجن یا زرهی باشد، سفارش WDZ-YJY یا ZR-YJV22 به ترتیب.
11سوالات عمومی صنعت کابل
- سوال1: تفاوت ۴×۱۵۰+۱×۷۰ با ۴×۱۲۰+۱×۷۰ کوچکتر چیست؟ناحیه فاز از 120 تا 150 میلی متر مربع (رونده از 37 × 2.02 تا 37 × 2.25 میلی متر) رشد می کند در حالی که خنثی در 70 میلی متر مربع باقی می ماند و جریان نامی را از حدود 300/250 A به 340/285 A افزایش می دهد.افزایش قطر نهایی از 52 تا 57 میلی متر، و بلند کردن دور کوتاه یک ثانیه ای از حدود 13.8 تا 17.3 kA مقاومت می کند.
- سوال2: چرا حالت خنثی/PE فقط 70 mm2 است در حالی که فاز ها 150 mm2 هستند؟در یک مدار چهار سیم متعادل، خنثی عمدتاً جریان عدم تعادل و هارمونیک را حمل می کند، بنابراین GB / T 12706.1 اجازه می دهد هسته ای کاهش یافته در ساخت 4 + 1 باشد.در صورتی که این تاسیسات به طور قابل توجهی تک فاز یا غیر خطی باشد، بار های تولید کننده هارمونیک، یک کابل 5 هسته ای برابر باید انتخاب شود.
- سوال سوم: ZA، ZB، ZC و ZD به چه معناست؟این ها کلاس های ضد شعله در GB/T 19666 هستند، که از طریق آزمون کابل بسته شده GB/T 18380.35 در بار سوخت به تدریج بالاتر ارزیابی می شوند. ZA سخت ترین و ZD کمترین است.علامت "ZR" به ZC تغییر می کند.ZA و ZB باید در هنگام سفارش درخواست شوند.
- س4: چه زمانی باید یک کابل 4+1، برابر 5 هسته یا کابل 4 هسته انتخاب شود؟انتخاب 4+1 برای سرویس استاندارد چهار سیم با خنثی/PE کاهش یافته؛ برابر 5 هسته (4×A+1×A) که انتظار می رود جریان خنثی به جریان فاز نزدیک شود.۴ هسته ساده زمانی که هیچ رسانای PE جداگانه ای در کابل مورد نیاز نیست.
- س5: چرا امتیازات هوا و دفن متفاوت است و چگونه تنظیم می شوند؟ارقام منتشر شده فرض می کنند هوا 25 °C یا خاک 25 °C در 1.0 K·m / W مقاومت حرارتی با یک مدار واحد.عمق دفن و مقاومت خاک عوامل هوا از حدود 1.29 در 20 درجه سانتیگراد تا 0.91 در 45 درجه سانتیگراد و عوامل خاک از 1.04 در 20 درجه سانتیگراد تا 0.87 در 40 درجه سانتیگراد.
- س6: مس یا آلومینیوم؟مس (این کابل) مقاومت کمتری (0.124 در مقابل تقریبا 0.206 Ω / km در 150 mm2) ، جریان بالاتر در هر mm2 ، قدرت مکانیکی بهتر و پایان های قابل اعتماد تری را ارائه می دهد؛ آلومینیوم (YJLV ،≈ 3100 کیلوگرم / کیلومتر در این اندازه) هزینه کمتری دارد و وزن کمتری دارد اما نیاز به برش های متقابل بزرگتر و درمان ضد اکسید در هر مفصل دارد.
- سوال 7: چرا XLPE می تواند در 90 درجه سانتیگراد کار کند در حالی که عایق PVC محدود به 70 درجه سانتیگراد است؟پیوند متقابل پلی اتیلن را به یک شبکه ترموستاتیک سه بعدی تبدیل می کند.که قابلیت هدایت مداوم را به 90 °C افزایش می دهد و مقاومت در برابر مدار کوتاه را به 250 °C افزایش می دهد افزایش مستقیم ampacity در دسترس از یک منطقه مس خاص.
- سوال 8: برش قطعی هادی چگونه انتخاب می شود؟انتخاب بر اساس (الف) جریان بار کامل پس از کاهش درجه بندی، (ب) کاهش ولتاژ مجاز (معمولا ≤ 5٪ برای مدار های شاخه ای) ، (ج) مقاومت به مدار کوتاه بر اساس I2t (17.3 kA·s در هر فاز در اینجا)، و د) هماهنگی با دستگاه های حفاظت از جریان بیش از حد؛ سخت ترین کنترل های معیار.
- س9: چرا قطر نهایی برای همان اندازه اسمی بین تولید کنندگان متفاوت است؟استانداردها حداقل عایق و ضخامت پوشش و عملکرد الکتریکی را تعیین می کنند، اما قطر کلی دقیق نیست.طراحی پرکننده و تحمل پوشش در بین گیاهان متفاوت است منتشر شده 4 × 150 + 1 × 70 اعداد گروه در حدود 57 میلی متر بدون زره بنابراین قطر واقعی اندازه گیری شده همیشه باید در هنگام اندازه گیری غدد استفاده شود، سینی ها و لوله ها.
- س10: کدام آزمایشات پذیرش را در زمان تحویل و قبل از انرژی سازی تأیید می کنند؟در زمان تحویل، گواهی آزمایش کارخانه (مقاومت 0.124/0.268 Ω/km، مقاومت 3.5 kV/5 دقیقه، ابعاد ≈ 57 mm) ، خوانایی ژاکت و یکپارچگی طبل را بررسی کنید.یک آزمایش مقاومت عایق را با DC 4U0 = 2 تکمیل کنید..4 kV / 15 دقیقه در هر Q/GDW 13244.1-2018 مقاومت می کنند، سپس قبل از بستن قطب، شناسایی L1/L2/L3/N/PE را تأیید می کنند.
- س11: چه عمر خدمتی می توان انتظار داشت؟هنگامی که کابل های XLPE 0.6/1 kV در محدوده های دمایی و ولتاژ ذکر شده نصب و کار می کنند، برای حداقل عمر 30 سال طراحی شده اند؛ بیش از حد بار، قرار گرفتن در معرض ماوراء بنفش،ورود آب از طریق یک پوشش آسیب دیده، یا کار کردن بالاتر از ۹۰ درجه سانتیگراد این عمر را به طور قابل توجهی کوتاه می کند.