logo
Anhui Tongdu International Trade Co., Ltd.
Online service

Online service

Contactpersoon
+86 19056002718
WeChat QR-code
Volg ons.

Z

Z

Basiseigenschappen

land van herkomst
China
merknaam
TONGDU
certificaat
CE/ISO/CCC
productmodel
ZR-YJV 4x120mm²+1x70mm²

Handelseigendommen

moq
1 meter
betaalmethode
L/C, T/T
leveringscapaciteit
10000 meter per maand

Productoverzicht

Zware 4+1 Kernkabel ZR-YJV 4x120mm²+1x70mm² XLPE Koper Vlamvertragend Kabelbenaming & Betekenis Code Betekenis ZR Oude prefix voor vlamvertragend; onder GB/T 19666-2019 is dit standaard Klasse C (moderne equivalent: ZC). YJ XLPE (cross-linked polyethylene) isolatie V PVC buitenmantel — vlamvertragen...

Productdetails

Markeren:

xlpe 5-aderige kabel

,

XLPE koperen geleiderkabel

,

Vlamvertrager 5-kernkabel

Phase/Neutral conductor (×4):
Blank gegloeid koper, Klasse 2 gevlochten, 37×∅2,03 mm, geleider Ø ≈ 14,2–15,1 mm, afhankelijk van v
PE conductor (×1):
Blank gegloeid koper, Klasse 2 gevlochten, 19×∅2,14 mm, geleider Ø ≈ 10,7–11,4 mm, afhankelijk van v
Phase/Neutral conductor nominal area:
120 mm²
PE conductor nominal area:
70 mm ²
Number of cores:
5 (4+1)
Phase/Neutral conductor construction:
Klasse 2, 37×∅2,03 mm, IEC 60228 / GB/T 3956
PE conductor construction:
Klasse 2, 19×∅2,14 mm, IEC 60228 / GB/T 3956
Phase/Neutral conductor diameter (approx.):
14,2–15,1 mm
PE conductor diameter (approx.):
10,7–11,4 mm
Insulation (×5):
XLPE, kleuren: bruin/zwart/grijs (L1/L2/L3), blauw (N), geel/groen gestreept (PE)
Phase/Neutral insulation thickness:
1,2 mm (120 mm²-klasse)
PE insulation thickness:
1,1 mm (klasse 70 mm²)
Diameter over phase/neutral insulated core:
16,6–17,5 mm
Diameter over PE insulated core:
12,9–13,6 mm
Filler / binder:
FR PP-vulmiddel + FR-tape
Outer sheath:
Vlamvertragend PVC (ZR-kwaliteit)
Sheath thickness:
1,9 mm (GB/T 12706 multi-core bereik van 95–150 mm²)
Overall cable diameter:
36,0 – 42,5 mm
Design outer diameter:
≈ 38,5 mm
Approx. weight:
2580 – 3100 kg/km
Design weight:
≈ 2820 kg/km
Cable shape:
Ronde

Productbeschrijving

Zware 4+1 Kernkabel ZR-YJV 4x120mm²+1x70mm² XLPE Koper Vlamvertragend


Kabelbenaming & Betekenis


Code

Betekenis

ZR

Oude prefix voor vlamvertragend; onder GB/T 19666-2019 is dit standaard Klasse C (moderne equivalent: ZC).

YJ

XLPE (cross-linked polyethylene) isolatie

V

PVC buitenmantel — vlamvertragende kwaliteit, bevat halogeen (Cl)

0.6/1 kV

Nominale spanning U₀/U = 600/1000 V; Uₘ = 1.2 kV

4×120+1×70 mm²

Vier gelijke fase/nul geleiders van 120 mm² koper + één gereduceerde beschermende aardgeleider (PE) van 70 mm² koper


Z


ZR-YJV 4×120+1×70 mm² — Kabel Specificatie & Technische Gegevens 

1. Productoverzicht & Nominale Samenvatting. ZR-YJV 4×120+1×70 markeert de middenklasse van de 4+1-kern vlamvertragende familie: vier 120 mm² gegloeide koperen fasegeleiders zijn om een centrale 70 mm² koperen nul/PE-kern gelegd, elk afzonderlijk geïsoleerd met XLPE en vervolgens collectief omhuld in één ST2 PVC buitenmantel voor 0.6/1 kV, 50 Hz gebruik. Fabricage, routinekeuring en typegoedkeuring volgen GB/T 12706.1 / IEC 60502-1; adergeleiding voldoet aan GB/T 3956; de ZR-markering duidt op klasse ZC vlamvertraging volgens GB/T 19666. De uiteindelijke buitendiameter is ongeveer 52 mm en de nominale massa is ruwweg 5800 kg per kilometer in koper (2600 kg/km in de aluminium YJLV variant), geleverd op 100 m rollen of houten trommels met flenzen van minimaal Ø 1800 mm — ongeveer 580 kg per 100 m.


2. Laag-voor-Laag Constructie (Geleider tot Mantel).

Laag Constructie Wand Diameter
Fasegeleider (×4) Gegloeid Cu, Klasse 2 gestrand, 37 × 2.02 mm (1+6+12+18) elk — ≈ 14.0 mm
Nulgeleider (×1) Gegloeid Cu, Klasse 2 gestrand, 19 × 2.14 mm (1+6+12) — ≈ 10.7 mm
Fase-isolatie (×4) XLPE 1.8 mm ≈ 17.6 mm
Nul-isolatie (×1) XLPE 1.4 mm ≈ 13.5 mm
Kern assemblage Centrale nul + 4 fasekernen eromheen gelegd + PP vuller + polyester bindband — ≈ 48.4 mm (afgeleid)
Buitenmantel Vlamvertragend PVC, ST2 compound, zwart 1.8 mm ≈ 52.0 mm (afgewerkt)


3. Elektrische Kenmerken. Elke 120 mm² fasegeleider heeft een maximale DC-weerstand van 0.153 Ω/km bij 20 °C, oplopend tot ongeveer 0.195 Ω/km bij het bedrijfspunt van 90 °C; de 70 mm² nul/PE is beperkt tot 0.268 Ω/km. Elke lengte doorstaat de routine 3.5 kV AC proefspanning met netfrequentie gedurende vijf minuten. De isolatieweerstand van de afgewerkte kabel blijft boven 36.7 MΩ·km, de volumeweerstand van XLPE overschrijdt 1×10¹² Ω·cm, en typische waarden omvatten capaciteit ≤ 0.45 μF/km, inductie ≈ 0.26 mH/km en 50 Hz AC impedantie ≈ 0.15 Ω/km. Bij een kortsluiting van één seconde weerstaat elke 120 mm² fase ongeveer 13.8 kA (de 70 mm² nul op basis van 8.05 kA), met I = k·A/√t met k = 115 voor koper/XLPE. Met alle vier de fasegeleiders onder spanning is de referentiebelasting 300 A in vrije lucht bij 25 °C en 250 A direct begraven bij 25 °C — technische schattingen moeten worden bevestigd tegen het fabriekstestcertificaat.


Kabelparameters


Z


Testparameters — ZR-YJV 4×120+1×70 mm²
Nr. Testitem Testconditie / Methode Vereiste Type
1 Geleider DC-weerstand GB/T 3048.4, 20 °C Fase ≤ 0.153 Ω/km; Nul ≤ 0.268 Ω/km Routine
2 Netfrequentie weerstandsproef 3.5 kV AC, 5 min Geen doorslag Routine
3 Isolatieweerstand GB/T 3048.5, 90 °C ≥ 36.7 MΩ·km Routine
4 Geleidercontinuïteit Visueel + elektrisch Alle 5 geleiders continu Routine
5 Afmetingscontrole Micrometer Fase-isolatie ≥ 1.8 mm; nul ≥ 1.4 mm; mantel ≥ 1.8 mm; OD ≈ 52 mm Routine
6 XLPE hot-set test 200 ± 3 °C, 15 min, 0.2 MPa Belastingsrek ≤ 175 %; permanente vervorming ≤ 15 % Type
7 XLPE treksterkte & rek GB/T 2951.11 Treksterkte ≥ 12.5 MPa; rek ≥ 200 % Type
8 PVC mantel treksterkte & rek GB/T 2951.11 Treksterkte ≥ 10 MPa; rek ≥ 125 % Type
9 PVC thermische stabiliteit 200 °C, HCl-evolutie ≥ 200 min Type
10 Enkele kabel verticale vlamtest GB/T 18380.12 Zelfdovend; verkoolde lengte ≤ 50 mm boven brander Type
11 Gebundelde kabel vlamtest (cat. C) GB/T 18380.35 Verkoolde hoogte ≤ 2.5 m Type
12 Buigtest ≥ 15 × OD mandrijn Geen scheuren in isolatie of mantel Type
13 Warmtevervorming (PVC) 80 °C, 4 uur, belasting Vervorming ≤ 50 % Type
14 XLPE krimp test 130 °C, 1 uur Krimp ≤ 4 % Type
15 DC weerstandsproef op locatie 4U0 = 2.4 kV DC, 15 min Geen doorslag (Q/GDW 13244.1-2018) Locatie
16 Kernidentificatie Visueel + continuïteit Correcte L1/L2/L3/N/PE identificatie Locatie


Kabel Dwarsdoorsnede Structuur


Z


ZR-YJV 4×120+1×70 mm² — Dwarsdoorsnede Constructietekening (Schematisch)
Gelaagde 4+1 geleideropbouw van koperdraad tot PVC mantel · nominale afmetingen volgens GB/T 12706.1 / IEC 60502-1 · afgewerkte Ø ≈ 52 mm volgens verwezen industriële steekproef
Nr. Laag Materiaal / Constructie Nominale Dikte (mm) Diameter (mm) Functie / Opmerkingen
1 Fasegeleider (Cu) × 4 Gegloeid koper, Klasse 2 gestrand — 37 draden van 2.02 mm per kern (1+6+12+18 lay-out), nominaal oppervlak 120 mm² elk — ≈ 14.0 (Ø elke fasekern) Fasegeleiders voor lijnstroom; DC-weerstand beperkt tot 0.153 Ω/km bij 20 °C
2 Nulgeleider (Cu) × 1 Gegloeid koper, Klasse 2 gestrand — 19 draden van 2.14 mm (1+6+12 lay-out), nominaal oppervlak 70 mm² — ≈ 10.7 (Ø nulgeleider) Retour / PE-pad; DC-weerstand beperkt tot 0.268 Ω/km bij 20 °C
3 Fase-isolatie (XLPE) × 4 Cross-linked polyethylene diëlektricum 1.8 ≈ 17.6 (Ø elke fasekern, incl. isolatie) Elektrische isolatie; 90 °C continue nominale waarde; weerstaat 3.5 kV gedurende 5 min
4 Nul-isolatie (XLPE) × 1 Cross-linked polyethylene diëlektricum 1.4 ≈ 13.5 (Ø nulgeleider, incl. isolatie) Elektrische isolatie voor de nul/PE-geleider
5 Kern assemblage Nulgeleider in het midden + vier fasegeleiders eromheen gelegd + PP vuller + polyester bindband — ≈ 48.4 (Ø over geassembleerde kernen) 4+1 configuratie; afgeleid van afgewerkte Ø 52 − 2×1.8 mantel
6 Buitenmantel (PVC) Vlamvertragend PVC, ST2 compound, zwart 1.8 ≈ 52.0 (Ø afgewerkte kabel) Mechanische en vochtbescherming; ZC vlamvertraging volgens GB/T 19666
Belangrijkste Afmetingen & Eigenschappen (uitgebreid)
Afmetingen afgewerkte kabel ≈ 52.0 mm Verwezen industriële 4+1 steekproef

Geschatte kabelmassa ≈ 5800 kg/km Cu opbouw (verwezen industriële gegevens)

Geschatte massa, aluminium opbouw ≈ 2600 kg/km YJLV equivalent (schatting)

Nominale spanningswaarde 0.6/1 kV AC 50 Hz; maximale systeemspanning Um = 1.2 kV

Geleidertemperatuurlimieten 90 / 250 °C Continue bedrijf / kortsluiting (≤ 5 s)

Minimale buigradius (meeraderig) ≥ 15 × OD ≈ 780 mm OD = werkelijke afmetingen afgewerkte kabel

Vlamvertragende classificatie ZC (ZR) — Volgens GB/T 19666

Kortsluitstroom, fase (1 s) ≈ 13.8 kA I = k·A/√t, k=115 voor Cu/XLPE

Kortsluitstroom, nul (1 s) ≈ 8.05 kA 70 mm² nul, dezelfde k-factor

AC impedantie @ 50 Hz ≈ 0.15 Ω/km √(R² + X²); R-dominant (schatting)

Capaciteit (typisch) ≤ 0.45 μF/km Per fasekern (schatting)

Inductie (typisch) ≈ 0.26 mH/km Meeraderige kabel (schatting)

Luchtbelasting @ 25 °C ≈ 300 A 4 fasegeleiders belast, Cu (schatting)

Begraven belasting @ 25 °C ≈ 250 A 4 fasegeleiders belast, Cu (schatting)

Maximale trekspanning ≤ 19000 N 40 N/mm² van hoofd-fasegeleideroppervlak (schatting)

Schematisch — niet op exacte schaal. Afgewerkte Ø ≈ 52 mm en gewicht ≈ 5800 kg/km uit verwezen industriële steekproeven; geleider/isolatie diameters berekend uit GB/T 3956 en GB/T 12706.1; stroombelastbaarheid 300/250 A is een technische schatting voor 4+1 kabels. Waarden gemarkeerd (schatting) vereisen bevestiging tegen het fabriekstestcertificaat.


Z


Elektrische Parameters


Parameter

Waarde

Opmerking

Nominale spanning U₀/U

0.6 / 1 kV

Uₘ = 1.2 kV

Testspanning AC (5 min)

3.5 kV

Routine

Type-test spanning

4.0 kV

IEC 60502-1

DC weerstand @20 °C (fase/nul, per kern)

≤ 0.153 Ω/km

GB/T 3956 max, 120 mm²

DC weerstand @20 °C (PE, per kern)

≤ 0.268 Ω/km

GB/T 3956 max, 70 mm²

AC weerstand @90 °C (schatting, fase/nul)

≈ 0.199 Ω/km

per kern

AC weerstand @90 °C (schatting, PE)

≈ 0.349 Ω/km

per kern

Stroombelastbaarheid in lucht (30 °C, enkel circuit, 4-kern+1)

≈ 275–310 A

gebaseerd op 120 mm² fase

Stroombelastbaarheid in lucht (ontwerp)

≈ 285 A

groepering + omgevingscorrectie toepassen

Direct begraven (20–25 °C, bodem 1.0–1.2 K·m/W, 0.7 m)

≈ 320–355 A

gangbare catalogus 330–342 A

Ontwerp begraven belasting

≈ 336 A

bodem thermische weerstandscorrectie vereist

Kortsluitstroom (1 s, Cu, 250 °C, fase/nul)

≈ 12.0 kA

120 mm² referentie

Kortsluitstroom (1 s, Cu, 250 °C, PE)

≈ 7.0 kA

70 mm² referentie

Frequentie

50/60 Hz AC

—


4. Thermische Reactie & Vlamprestaties. XLPE ondersteunt een continue geleidertemperatuur van 90 °C en tolereert een kortsluitpiek van 250 °C gedurende maximaal vijf seconden. De kabel is geschikt voor omgevingstemperaturen tussen −20 en +45 °C, mag niet worden afgerold onder 0 °C zonder voorconditionering, en gebruikt 25 °C als referentietemperatuur van de bodem voor begraven belastingen. Vlamgedrag voldoet aan klasse ZC van GB/T 19666, bewezen door zowel de enkele kabel verticale test (GB/T 18380.12) als de categorie-C gebundelde test (GB/T 18380.35) met een verkoolde lengte beperkt tot 2.5 m. De PVC mantel is gehalogeneerd en zal rook en zuurgas uitstoten bij brand; projecten met lage rook en nul-halogeen vereisen WDZ-YJY.


Kabel Vlamvertragende Parameters


Z


Kabel Isolatie Parameters


Z


5. Installatie Praktijk & Hantering. Bochten mogen niet minder dan 15 keer de werkelijke buitendiameter bedragen — ongeveer 780 mm voor deze maat. Vóór de eerste inschakeling, pas de DC site weerstandsproef toe met 4U0 = 2.4 kV gedurende 15 minuten in overeenstemming met Q/GDW 13244.1-2018. Trommels die onder 0 °C worden opgeslagen, moeten binnenshuis worden opgewarmd voordat ze worden afgerold; de trekspanning moet binnen 19000 N blijven, en voor langere afstanden is een aangedreven lier met een geschikte trekklauw aan te bevelen. De referenties van 300 A (lucht) en 250 A (begraven) vereisen een reductie wanneer de omgevingstemperatuur, kabelgroepering of thermische weerstand van de bodem afwijkt van de referentieomstandigheden. Krimpconnectoren, wartels en krimpkous-afsluitkits moeten worden afgestemd op de 14.0 mm fasekern, 10.7 mm nulgeleider en ≈ 52 mm mantel, en zowel de fase- als nul-kortsluitweerstand moeten worden gecoördineerd met de instellingen van de stroomafwaartse beveiligingsapparatuur.


6. Typische Service Toepassingen. Deze dwarsdoorsnede dient voor hoofdverdelingscircuits in grotere commerciële en industriële installaties: verticale stijgleidingen in hoogbouw, transformator secundaire voedingen tot ongeveer 500 kVA, motorverbindingen in het bereik van 55–90 kW, stroomleidingen voor machinegereedschap en proceslijnen, verdeelpanelen in fabrieken en magazijnen, stroomcircuits voor liften en roltrappen, en hulpstroom in lichte industriële installaties. Goedgekeurde installatiemethoden omvatten stalen of PVC-buizen, kabelgoten, trays en binnenleidingen, zowel binnen als op overdekte buitenlocaties. Voor directe begraving of mechanisch blootgestelde routes wordt de ZR-YJV22 variant met staalbandwapening aanbevolen.


Z


7. Test- & Kwaliteitsborgingsregime. Routinekeuringen op elke lengte omvatten verificatie van de fase- en nul-DC-weerstand (≤ 0.153 / 0.268 Ω/km bij 20 °C), de 3.5 kV AC / 5 min weerstandsproef, geleidercontinuïteit over alle vijf kernen en afmetingsinspectie met betrekking tot fase-isolatie ≥ 1.8 mm, nul-isolatie ≥ 1.4 mm, mantel ≥ 1.8 mm en totale diameter ≈ 52 mm. Steekproef- en typekeuringen omvatten de XLPE hot-set test bij 200 ± 3 °C gedurende 15 minuten onder 0.2 MPa (belastingsrek ≤ 175 %, permanente vervorming ≤ 15 %), XLPE treksterkte ≥ 12.5 MPa met rek ≥ 200 %, PVC mantel treksterkte ≥ 10 MPa met rek ≥ 125 %, PVC thermische stabiliteit ≥ 200 minuten bij 200 °C, enkele kabel- en categorie-C gebundelde vlamtesten, en buigbeoordeling. Inbedrijfstelling op locatie vereist isolatieweerstandsmeting, de DC 2.4 kV / 15 min weerstandsproef en positieve L1/L2/L3/N/PE identificatie vóór het inschakelen. Een fabriekstestcertificaat vergezelt elke trommel.


8. Normen & Conformiteit. Ontwerp en productie worden beheerst door GB/T 12706.1 en IEC 60502-1 voor 0.6/1 kV geëxtrudeerde isolatie stroomkabels. Geleiders voldoen aan GB/T 3956 / IEC 60228 Klasse 2 — de 120 mm² fase als zevenendertig draden van 2.02 mm met R ≤ 0.153 Ω/km, en de 70 mm² nul als negentien draden van 2.14 mm met R ≤ 0.268 Ω/km. Vlamvertraging is geclassificeerd onder GB/T 19666 (ZC als standaard voor de ZR-markering) en bewezen door GB/T 18380.12 en GB/T 18380.35 categorie C. Installatieacceptatie volgt Q/GDW 13244.1-2018 en GB 50168, terwijl oppervlaktemarkering voldoet aan GB/T 6995. Kabels kunnen ook op aanvraag worden geleverd volgens IEC, BS, DIN, ICEA of JIS vereisten. Omdat de ST2 PVC mantel halogeen bevat, vereisen tunnels, metrostelsels, ziekenhuizen en andere besloten openbare ruimtes WDZ-YJY.


9. Verpakking, Opslag & Logistiek. Standaard levering is 100 m per rol of houten trommel, met op maat gemaakte lengtes op aanvraag beschikbaar. Elke trommel draagt type, spanning, leveranciersidentiteit, productiejaar en sequentiële meter markering volgens GB/T 6995. Opslag moet plaatsvinden in droge, overdekte ruimtes bij −20 tot +45 °C, beschermd tegen direct zonlicht, vocht, oliën en scherpe voorwerpen; rollen en trommels blijven verzegeld tot installatie en worden rechtop op hun flenzen opgeslagen in plaats van plat. Bij koude omstandigheden, conditioneer trommels binnenshuis tot ≥ 0 °C vóór het trekken. Tijdens transport moeten rollen en trommels worden beveiligd tegen rollen en impact, en de kabel mag nooit over schurende grond of scherpe randen worden gesleept.


10. Inkoop Specificatie. Geef "ZR-YJV 0.6/1 kV 4×120+1×70" op, samen met de vereiste lengte of trommelopstelling en markering voorkeuren. Specificeer de vlamvertragende klasse (ZC is standaard; ZA of ZB beschikbaar), mantelkleur en eventuele speciale trommelvereisten. Vraag altijd het fabriekstestcertificaat aan om de werkelijke ongewapende diameter (≈ 52 mm), gewicht (≈ 5800 kg/km) en stroombelastbaarheid voor de productbatch te bevestigen. Waar lage rook nul-halogeen of gewapende constructie nodig is, bestel respectievelijk WDZ-YJY of ZR-YJV22.


11. Kabel Industrie FAQ.

  • V1: Hoe verschilt 4×120+1×70 van de kleinere 4×95+1×50? Het faseoppervlak groeit van 95 naar 120 mm² (geleider van 19×2.52 tot 37×2.02 mm) en de nul van 50 naar 70 mm² (19×1.78 tot 19×2.14 mm), waardoor de nominale stroom van ongeveer 260/215 A naar 300/250 A stijgt, de afgewerkte diameter van 46 naar 52 mm toeneemt, en de kortsluitweerstand van de fase van ongeveer 10.9 naar 13.8 kA gedurende één seconde wordt verhoogd.
  • V2: Waarom is de nul/PE slechts 70 mm² terwijl de fasen 120 mm² zijn? In een gebalanceerd vier-draads circuit draagt de nul voornamelijk onbalans- en harmonische stroom, dus GB/T 12706.1 staat een gereduceerde kern toe in de 4+1 constructie. Waar de installatie aanzienlijke eenfasige of niet-lineaire, harmonische genererende belastingen bedient, moet een 5-aderige kabel met gelijke doorsnede worden gekozen.
  • V3: Wat betekenen ZA, ZB, ZC en ZD? Dit zijn vlamvertragende klassen in GB/T 19666, beoordeeld door de gebundelde kabeltest GB/T 18380.35 bij progressief hogere brandstofbelastingen — ZA is de meest veeleisende, ZD de minst. De kale "ZR" markering is standaard ZC; ZA en ZB moeten bij bestelling worden aangevraagd.
  • V4: Wanneer moet een 4+1, gelijke 5-aderige, of gewone 4-aderige kabel worden gekozen? Kies 4+1 voor standaard vier-draads service met een gereduceerde nul/PE; gelijke 5-aderige (4×A+1×A) wanneer de nulstroom naar verwachting de fase stroom benadert; gewone 4-aderige wanneer geen aparte PE-geleider in de kabel nodig is.
  • V5: Waarom verschillen de nominale waarden voor lucht en begraven, en hoe worden ze aangepast? Gepubliceerde cijfers gaan uit van 25 °C lucht of 25 °C bodem met een thermische weerstand van 1.0 K·m/W met een enkel circuit. Fabrikant correctiefactoren moeten worden toegepast voor omgevingstemperatuur, groepering, begraafdiepte en bodemweerstand — luchtfactoren variëren van ongeveer 1.29 bij 20 °C tot 0.91 bij 45 °C, en bodemfactoren van 1.04 bij 20 °C tot 0.87 bij 40 °C.
  • V6: Koper of aluminium? Koper (deze kabel) levert lagere weerstand (0.153 versus ongeveer 0.253 Ω/km bij 120 mm²), hogere stroom per mm², betere mechanische sterkte en meer betrouwbare aansluitingen; aluminium (YJLV, ≈ 2600 kg/km in deze maat) kost minder en weegt minder, maar vereist grotere doorsneden en anti-oxidatiebehandeling bij elke verbinding.
  • V7: Waarom kan XLPE bij 90 °C draaien terwijl PVC-isolatie beperkt is tot 70 °C? Cross-linking transformeert polyethyleen in een driedimensionaal thermohardend netwerk, wat de continue geleidertemperatuur verhoogt tot 90 °C en de kortsluitweerstand tot 250 °C — direct toenemend de stroombelastbaarheid die beschikbaar is uit een gegeven koperoppervlak.
  • V8: Hoe wordt de geleiderdoorsnede gekozen? Selectie wordt bepaald door (a) volledige stroombelasting na reductie, (b) toegestane spanningsval (typisch ≤ 5 % voor aftakcircuits), (c) kortsluitweerstand op I²t basis (hier 13.8 kA·s per fase), en (d) coördinatie met overstroombeveiligingsapparaten; het meest beperkende criterium bepaalt.
  • V9: Waarom varieert de afgewerkte diameter tussen fabrikanten voor dezelfde nominale maat? Normen stellen minimale isolatie- en mantel diktes plus elektrische prestaties, maar geen precieze totale diameter. Compactie van de geleiders, ontwerp van de vuller en tolerantie van de mantel verschillen per fabriek — gepubliceerde 4×120+1×70 cijfers clusteren rond 52 mm ongewapend — dus de werkelijke gemeten diameter moet altijd worden gebruikt bij het dimensioneren van wartels, goten en leidingen.
  • V10: Welke tests bevestigen de acceptatie bij levering en vóór inschakeling? Bij levering, verifieer het fabriekstestcertificaat (weerstand 0.153/0.268 Ω/km, 3.5 kV/5 min weerstandsproef, afmetingen ≈ 52 mm), leesbaarheid van de mantel en integriteit van de trommel. Na installatie, voltooi een isolatieweerstandstest plus de DC 4U0 = 2.4 kV / 15 min weerstandsproef per Q/GDW 13244.1-2018, bevestig vervolgens de L1/L2/L3/N/PE identificatie voordat de schakelaar wordt gesloten.
  • V11: Welke levensduur kan worden verwacht? Wanneer geïnstalleerd en gebruikt binnen de gestelde temperatuur- en spanningslimieten, zijn XLPE 0.6/1 kV kabels ontworpen voor een minimale levensduur van 30 jaar; aanhoudende overbelasting, blootstelling aan ultraviolet licht, waterindringing door een beschadigde mantel, of bedrijf boven 90 °C zal die levensduur aanzienlijk verkorten.