logo
Anhui Tongdu International Trade Co., Ltd.
Usługa online

Usługa online

Osoba kontaktowa
+86 19056002718
Kod QR WeChat
Chodź za nami.

120 kg/Km Włókno miedziane 4 rdzenia Kabel RVV 4x1.5mm2 PVC Elastyczny Rvv Kabel drutu

120 kg/Km Włókno miedziane 4 rdzenia Kabel RVV 4x1.5mm2 PVC Elastyczny Rvv Kabel drutu

Podstawowe właściwości

kraj pochodzenia
Chiny
nazwa marki
TONGDU
świadectwo
CE/ISO/CCC
modelu produktu
RVV-4x1,5mm²

Nieruchomości handlowe

moq
1 metr
metoda płatności
L/C, T/T
wydajność dostaw
100 000 metrów miesięcznie

Podsumowanie produktu

Linkowany kabel miedziany 4-żyłowy RVV 4x1,5 mm² elastyczny PVC 300/500V Oznaczenie i znaczenie kabla Kod Znaczenie RVV R = elastyczny przewodnik miedziany (klasa 5), V = izolacja PVC, V = powłoka PVC 300/500 V Napięcie znamionowe U₀/U = 300/500 V; Uₘ = 500 V 4×1,5 mm² Cztery elastyczne żyły, każda ...

Szczegóły produktu

Podkreślić:

120 kg/km włókna miedzianego na prętach

,

Włókna miedziane z prętem 4x1

,

5 mm2

Conductor (×4):
Miedź wyżarzana, linka drobnożyłowa klasy 5, elastyczna, 30×∅0,25 mm (typowo), średnica przewodu ≈ 1
Conductor nominal area:
1,5 mm²
Number of cores:
4
Conductor class:
Klasa 5 Elastyczny
Conductor construction:
30×∅0,25 mm (typowo)
Conductor diameter (approx.):
1,7–2,0 mm
Insulation (×4):
PVC (typ TI2 lub odpowiednik), kolory: brązowy (L1), czarny (L2), szary (L3), zielono-żółty (PE) dla
Insulation thickness:
0,7 mm (nominalnie, zgodnie z GB/T 5023 dla 1,5 mm²)
Assembly:
Cztery izolowane żyły skręcone razem (okrągłe)
Diameter over insulated core:
3,1–3,5 mm
Outer sheath:
PVC (typ TM2 lub odpowiednik), gatunek lekki
Sheath thickness:
0,9 mm (nominalna, GB/T 5023 dla 4-żyłowego przewodu 1,5 mm²)
Sheath color:
Biały, czarny lub szary (standard); dostępne kolory niestandardowe
Overall cable diameter:
8,2 – 10,0 mm
Design outer diameter:
≈ 8,8 mm
Approx. weight:
105 – 140 g/m (105 – 140 kg/km)
Design weight:
≈ 120 kg/km
Cable shape:
Okrągły

Opis produktu

Linkowany kabel miedziany 4-żyłowy RVV 4x1,5 mm² elastyczny PVC 300/500V

 

Oznaczenie i znaczenie kabla

 

Kod

Znaczenie

RVV

R = elastyczny przewodnik miedziany (klasa 5), V = izolacja PVC, V = powłoka PVC

300/500 V

Napięcie znamionowe U₀/U = 300/500 V; Uₘ = 500 V

4×1,5 mm²

Cztery elastyczne żyły, każda z miedzianym przewodnikiem o przekroju 1,5 mm²

 

Konstrukcja: lekki elastyczny przewód w powłoce PVC, okrągły profil (4-żyłowy)

Uwaga: RVV 4×1,5 to lekki elastyczny przewód w powłoce PVC zgodny z GB/T 5023.5 / IEC 60227-5. Przewodnik to elastyczna miedź linkowana klasy 5. Konfiguracja 4-żyłowa jest zazwyczaj używana do trójfazowych obwodów prądu przemiennego z przewodem ochronnym (L1+L2+L3+PE) lub do obwodów sterowania/sygnałowych wymagających 4 przewodów. RVV 3+ żyłowy ma zazwyczaj okrągły profil. Jest to bardzo popularny rozmiar dla małych silników trójfazowych, paneli sterowania i urządzeń przenośnych z uziemieniem.

 

120 kg/Km Włókno miedziane 4 rdzenia Kabel RVV 4x1.5mm2 PVC Elastyczny Rvv Kabel drutu

 

120 kg/Km Włókno miedziane 4 rdzenia Kabel RVV 4x1.5mm2 PVC Elastyczny Rvv Kabel drutu

 

RVV 4×1,5 mm² — Specyfikacja kabla i dane inżynieryjne 

1. Przegląd produktu i podsumowanie parametrów znamionowych. RVV 4×1,5 to czterożyłowy elastyczny przewód izolowany PVC i powlekany PVC o napięciu znamionowym 300/500 V AC (50 Hz) i temperaturze przewodnika 70 °C, zbudowany z czterech elastycznych przewodników miedzianych klasy 5 o przekroju 1,5 mm² — każdy izolowany PVC i razem pokryty drugą zewnętrzną powłoką PVC. Wyprodukowany i przetestowany zgodnie z GB/T 5023.5 (60227 IEC 53) / IEC 60227-5, z elastycznymi przewodami zgodnie z GB/T 3956. Zakończona średnica wynosi około 9,1 mm, a masa nominalna około 160 kg/km (≈ 16 kg na 100 m), dostarczany na szpulach lub w kartonach po 100 m. Przy wszystkich czterech żyłach pod napięciem, przewód przenosi około 16 A w wolnym powietrzu przy 25 °C (szacunek inżynieryjny) — najpopularniejszy rozmiar czterożyłowego elastycznego przewodu dla domowych gałęzi oświetleniowo-energetycznych i małych urządzeń komercyjnych, plasujący się między przewodem sterującym 1,0 mm² a przewodem energetycznym 2,5 mm².

 

2. Konstrukcja warstwa po warstwie (od przewodu do powłoki).

Warstwa Konstrukcja Grubość Średnica
Przewodnik (Cu) × 4 Miękka miedź, elastyczna linkowana klasa 5, 30 × 0,25 mm (1+6+12+11) każda — ≈ 1,5 mm
Izolacja (PVC) × 4 Mieszanka PVC, PVC/C (TI1) 0,70 mm ≈ 2,9 mm
Zespół żył Cztery izolowane żyły skręcone w układzie kwadratowym; przestrzenie wypełnione przez wytłaczanie powłoki — ≈ 7,5 mm (pochodna)
Powłoka zewnętrzna (PVC) Mieszanka PVC, PVC/ST5, czarna lub niestandardowa 0,80 mm ≈ 9,1 mm (zakończona)

 

3. Charakterystyka elektryczna. Każdy przewodnik o przekroju 1,5 mm² ma maksymalną rezystancję prądu stałego 13,3 Ω/km przy 20 °C, wzrastającą do około 16,9 Ω/km przy punkcie pracy 70 °C. Każda długość wytrzymuje rutynowe badanie napięciowe 2,0 kV AC o częstotliwości sieciowej przez pięć minut. Rezystancja izolacji kabla zakończonego pozostaje powyżej 0,011 MΩ·km przy 70 °C, a typowe wartości obejmują pojemność ≈ 120 nF/km i impedancję AC 50 Hz ≈ 13,3 Ω/km (zdominowaną przez rezystancję). Przy wszystkich czterech żyłach pod napięciem, referencyjne obciążenie wynosi około 16 A w wolnym powietrzu przy 25 °C (szacunek inżynieryjny), a spadek napięcia pętli przy 16 A wynosi około 0,43 V na metr.

 

Parametry elektryczne

 

Parametr

Wartość

Uwaga

Napięcie znamionowe U₀/U

300 / 500 V

Uₘ = 500 V

Napięcie probiercze AC (5 min)

2,0 kV

Rutynowe

Napięcie probiercze typu

2,5 kV

IEC 60227

Rezystancja DC @20 °C (na żyłę)

≤ 13,3 Ω/km

GB/T 3956 Klasa 5 maks., 1,5 mm²

Rezystancja AC @70 °C (est.)

≈ 17,0 Ω/km

na żyłę

Obciążalność prądowa w powietrzu (jednofazowa, 30 °C, używane 2 żyły)

≈ 10 – 16 A

jeśli używane jako 2-żyłowe (pozostałe 2 zapasowe)

Obciążalność prądowa (projektowa, na żyłę)

≈ 13 A

zachowawcze, wg GB/T 16895

Obciążalność prądowa (3-fazowa + PE, zrównoważona)

≈ 9 – 13 A na fazę

zredukowana z powodu wiązania

Bezpośrednio zakopany

Nie dotyczy

lekki przewód, nie do bezpośredniego zakopania

Prąd zwarciowy (1 s, Cu, 160 °C)

≈ 0,15 kA (150 A)

odniesienie 1,5 mm²

Częstotliwość

50/60 Hz AC lub DC

—

 

4. Reakcja termiczna i zachowanie w ogniu. Izolacja PVC wytrzymuje ciągłą temperaturę przewodnika 70 °C. Przewód jest przeznaczony do pracy w temperaturach otoczenia od −15 do +70 °C, nie należy go rozwijać poniżej 0 °C bez wstępnego kondycjonowania, a temperatura otoczenia 25 °C jest używana jako referencyjna dla obciążalności prądowej. Zachowanie w ogniu spełnia normę testu pionowego dla pojedynczego kabla GB/T 18380.12 (IEC 60332-1), co oznacza, że przewód samogasnie po usunięciu źródła płomienia. Ponieważ zarówno izolacja, jak i powłoka są wykonane z PVC halogenowanego, przewód emituje dym i chlorowodór w przypadku pożaru; projekty wymagające niskiej emisji dymu i braku halogenów muszą określać wariant LSZH.

Porównanie wskaźnika tlenowego i trendu formułowania

Typ materiału

Typowy zakres OI

Kierunek trendu / formułowania

Standardowy PVC

26~30%

Materiał bazowy; niewystarczający dla ZA~ZD

PVC trudnopalny (klasa ZC)

32~38%

Dodatek Sb₂O₃ (3~5 phr), Al(OH)₃ (20~40 phr), redukcja plastyfikatora

Wysokowydajny PVC trudnopalny (klasa ZA/ZB)

38~42%

Zwiększenie obciążenia wypełniaczem, stosowanie synergistycznych systemów trudnopalnych

LSZH (Poliolefina + FR)

30~35%

Wodorotlenek metalu (Al/Mg) 150~200 phr + synergista silikonowy

Poliolefina sieciowana

28~32%

Sieciowanie radiacyjne lub chemiczne poprawia tworzenie się zwęglonej warstwy

Zabezpieczony taśmą mikową

N/A (nie dotyczy)

Używany do odporności ogniowej (N/NH), nie do trudnopalności

 

5. Praktyka instalacyjna i obsługa. Promień zgięcia nie może być mniejszy niż 6-krotność rzeczywistej średnicy zewnętrznej — około 55 mm dla tego rozmiaru. Kończenie wymaga ściągnięcia izolacji na długości 12–15 mm i zawsze używania tulejki na elastycznych linkach klasy 5, aby zapobiec strzępieniu się drutu. Szpule przechowywane poniżej 0 °C muszą być przed rozwinięciem ogrzane w pomieszczeniu; naprężenie podczas ciągnięcia powinno pozostać w granicach 90 N, a przewód nigdy nie może być używany jako lina holownicza. Referencyjne obciążenie 16 A wymaga redukcji, gdy temperatura otoczenia lub wiązanie odbiega od warunków referencyjnych. Ten przewód nie nadaje się do bezpośredniego zakopania, ekspozycji na promieniowanie UV na zewnątrz ani do ciągłego powtarzalnego zginania — do takich zastosowań należy wybrać kabel opancerzony, powłokę stabilizowaną UV lub kabel do ciągłego zginania (w korytach).

 

120 kg/Km Włókno miedziane 4 rdzenia Kabel RVV 4x1.5mm2 PVC Elastyczny Rvv Kabel drutu

 

6. Typowe zastosowania serwisowe. Ten czterożyłowy przewód jest podstawowym elementem do zasilania domowego i lekkiego komercyjnego: gałęzie gniazd ściennych 230 V do urządzeń przenośnych, zasilanie trójfazowe z przewodem neutralnym dla małych jednostek HVAC i klimatyzatorów typu split, przewody zasilające do pralek, suszarek bębnowych i zmywarek, połączenia komercyjnych lodówek i zamrażarek, zasilanie urządzeń biurowych i kserokopiarek, obwody małych pomp wodnych i systemów nawadniania ogrodów, przewody do sprężarek i wiertarek warsztatowych, podrzędne obwody rozdzielnic do grup oświetleniowych i gniazd, okablowanie urządzeń kuchennych i gastronomicznych oraz tymczasowe zasilanie na wystawach / scenach. Dopuszczalne metody instalacji obejmują stałe okablowanie wewnątrz urządzeń, koryta kablowe i kanały wewnętrzne w suchych miejscach, zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i w zadaszonych, osłoniętych przestrzeniach.

 

120 kg/Km Włókno miedziane 4 rdzenia Kabel RVV 4x1.5mm2 PVC Elastyczny Rvv Kabel drutu

 

7. Reżim testowania i zapewnienia jakości. Rutynowe testy każdej długości obejmują weryfikację rezystancji prądu stałego przewodnika (≤ 13,3 Ω/km przy 20 °C), wytrzymałość na napięcie 2,0 kV AC / 5 min, ciągłość przewodnika we wszystkich czterech żyłach oraz kontrolę wymiarów obejmującą izolację ≥ 0,70 mm, powłokę ≥ 0,80 mm i średnicę całkowitą ≈ 9,1 mm. Testy próbne i typowe obejmują wytrzymałość na rozciąganie izolacji i powłoki PVC (≥ 10 MPa) z wydłużeniem (≥ 100 % izolacja / ≥ 125 % powłoka), deformację cieplną PVC przy 80 °C, skurcz PVC przy 150 °C, test pionowego płomienia dla pojedynczego kabla, testy zginania i zginania na zimno przy −15 °C oraz test napięciowy po zginaniu. Certyfikat testu fabrycznego towarzyszy każdej szpuli.

 

Parametry kabla

 

120 kg/Km Włókno miedziane 4 rdzenia Kabel RVV 4x1.5mm2 PVC Elastyczny Rvv Kabel drutu

 

Parametry testowe kabla

 

120 kg/Km Włókno miedziane 4 rdzenia Kabel RVV 4x1.5mm2 PVC Elastyczny Rvv Kabel drutu

 

Struktura przekroju kabla

 

120 kg/Km Włókno miedziane 4 rdzenia Kabel RVV 4x1.5mm2 PVC Elastyczny Rvv Kabel drutu

 

120 kg/Km Włókno miedziane 4 rdzenia Kabel RVV 4x1.5mm2 PVC Elastyczny Rvv Kabel drutu

 

Opis konstrukcji kabla

 

120 kg/Km Włókno miedziane 4 rdzenia Kabel RVV 4x1.5mm2 PVC Elastyczny Rvv Kabel drutu

 

8. Normy i zgodność. Projekt i produkcja są zgodne z GB/T 5023.5 i IEC 60227-5 dla elastycznych przewodów 300/500 V (60227 IEC 53). Przewodniki spełniają normę GB/T 3956 / IEC 60228 Klasa 5 — przewodnik 1,5 mm² składa się z trzydziestu drutów o średnicy 0,25 mm z R ≤ 13,3 Ω/km. Zachowanie w ogniu jest potwierdzone przez GB/T 18380.12. Ogólne metody testowania są zgodne z GB 5023.1 / GB 5023.3, podczas gdy oznakowanie powierzchniowe jest zgodne z GB/T 6995. Kable mogą być również dostarczane zgodnie z wymaganiami IEC, BS, DIN, UL lub VDE na życzenie. Ponieważ powłoka PVC zawiera halogen, tunele, systemy metra, szpitale i inne zamknięte miejsca publiczne wymagają wariantu LSZH.

 

120 kg/Km Włókno miedziane 4 rdzenia Kabel RVV 4x1.5mm2 PVC Elastyczny Rvv Kabel drutu

 

9. Pakowanie, przechowywanie i logistyka. Standardowa dostawa to 100 m na szpulę lub karton, z możliwością dostarczenia niestandardowych długości na życzenie. Każda szpula zawiera oznaczenie typu, napięcia, identyfikatora dostawcy, roku produkcji i sekwencyjne oznaczenie metra zgodnie z GB/T 6995. Przechowywanie powinno odbywać się w suchych, zadaszonych pomieszczeniach w temperaturze od −15 do +40 °C, z dala od bezpośredniego światła słonecznego, wilgoci, olejów i ostrych przedmiotów; szpule pozostają zapieczętowane do momentu instalacji. W zimnych warunkach, szpule należy kondycjonować w pomieszczeniu do temperatury ≥ 0 °C przed rozwinięciem. Podczas transportu szpule muszą być zabezpieczone przed toczeniem i uderzeniami, a przewód nigdy nie może być ciągnięty po ściernym podłożu lub ostrych krawędziach.

 

120 kg/Km Włókno miedziane 4 rdzenia Kabel RVV 4x1.5mm2 PVC Elastyczny Rvv Kabel drutu

 

10. Specyfikacja zamówienia. Podaj "RVV 300/500 V 4×1,5" wraz z wymaganą długością lub układem szpul, kombinacją kolorów izolacji i preferencjami znakowania. Określ kolor powłoki (standardowo czarny) i wszelkie specjalne kodowanie kolorystyczne (np. czarny/czerwony/niebieski/żółto-zielony dla trójfazowego z uziemieniem, lub cztery różne kolory dla obwodów sterowania). Zawsze żądaj certyfikatu testu fabrycznego, aby potwierdzić rzeczywistą średnicę (≈ 9,1 mm), wagę (≈ 160 kg/km) i rezystancję przewodnika dla partii produkcyjnej. Tam, gdzie wymagana jest konstrukcja o niskiej emisji dymu i braku halogenów lub do ciągłego zginania, zamów odpowiednio wariant LSZH lub H05VV5-F.

 

11. Często zadawane pytania dotyczące przemysłu kablowego.

  • P1: Dlaczego wybrać przewód 4×1,5 zamiast 4×1,0 lub 4×2,5? Przejście z 1,0 na 1,5 zwiększa obciążalność prądową z około 10 A do 16 A i zmniejsza rezystancję z 19,5 do 13,3 Ω/km — wystarczająco dla pełnego obwodu gniazdka 16 A i małych jednostek wewnętrznych klimatyzatorów. 2,5 mm² zwiększa obciążalność do około 25 A i jest standardem dla obwodów kuchenek i podgrzewaczy zanurzeniowych; wybierz najmniejszy przekrój, który nadal spełnia wymagania dotyczące obciążenia i spadku napięcia, aby kontrolować koszty i średnicę kabla.
  • P2: Co oznacza elastyczny przewodnik klasy 5? Klasa 5 (GB/T 3956) składa się z wielu cienkich drutów (30 × 0,25 mm przy 1,5 mm²), co nadaje przewodowi elastyczność i odporność na zginanie. Klasa 2 (stosowana w kablach energetycznych, takich jak YJV) wykorzystuje mniej grubszych drutów i jest znacznie sztywniejsza — nigdy nie należy ich mylić przy zamawianiu.
  • P3: Dlaczego 1,5 mm² ma obciążalność około 16 A, podczas gdy kable energetyczne przenoszą znacznie więcej? Przekrój bezpośrednio określa zdolność przenoszenia prądu. 1,5 mm² to przekrój elastycznego przewodu lekkiego; 2,5 mm² przenosi już około 25 A, a 4,0 mm² około 32 A. Nadmierne rozmiarowanie niepotrzebnie zwiększa koszty, średnicę i wagę miedzi.
  • P4: Czy RVV można stosować na zewnątrz? Nie w standardowej formie: powłoka PVC nie jest stabilizowana UV i ulegnie degradacji pod wpływem długotrwałego światła słonecznego. Do użytku na zewnątrz należy określić powłokę stabilizowaną UV lub kabel opancerzony. Do zakopania należy użyć kabla energetycznego opancerzonego taśmą stalową.
  • P5: Jak wybiera się przekrój przewodu dla obwodu gniazdka lub urządzenia? Wybór następuje zgodnie z (a) prądem pełnego obciążenia po redukcji, (b) dopuszczalnym spadkiem napięcia (zazwyczaj ≤ 5 % dla przewodów urządzeń) i (c) koordynacją z górnym bezpiecznikiem lub wyłącznikiem nadprądowym. Przewód 1,5 mm² obsługuje do około 16 A; obwody kuchenek, pryszniców lub podgrzewaczy wymagają 2,5 lub 4,0 mm².
  • P6: Przewodnik miedziany czy cynowany? Goła miękka miedź (ten RVV) jest standardem dla stałych przewodów urządzeń i zapewnia najniższą rezystancję. Miedź cynowana jest preferowana tam, gdzie przewodnik może być narażony na wilgoć lub gdzie stosuje się zakończenia lutowane, ponieważ jest odporna na utlenianie.
  • P7: Dlaczego PVC może pracować tylko przy 70 °C, podczas gdy XLPE pracuje przy 90 °C? PVC to termoplast, który mięknie i deformuje się w podwyższonej temperaturze; XLPE jest sieciowany w sieć termoutwardzalną, która zachowuje swój kształt do 90 °C. Dlatego RVV (PVC) jest ograniczony do 70 °C, a YJV (XLPE) do 90 °C.
  • P8: Jaka jest różnica między RVV a RVVP? RVV to zwykły, nieekranowany, okrągły, elastyczny przewód. RVVP dodaje ekran z plecionej miedzi cynowanej do tłumienia zakłóceń elektromagnetycznych — wybierz wariant ekranowany, gdy obwód przenosi sygnały analogowe niskiego poziomu lub jest prowadzony w pobliżu hałaśliwego sprzętu przemysłowego.
  • P9: Dlaczego średnica końcowa różni się między producentami dla tego samego rozmiaru nominalnego? Normy określają minimalną grubość izolacji i powłoki oraz parametry elektryczne, ale nie precyzyjną średnicę całkowitą. Kompresja skrętu, konstrukcja wypełnienia i tolerancja powłoki różnią się między zakładami — opublikowane dane dla 4×1,5 skupiają się wokół 9,1 mm — dlatego rzeczywista zmierzona średnica musi być użyta przy doborze dławnic i klipsów.
  • P10: Które testy potwierdzają akceptację przy dostawie i przed podłączeniem zasilania? Przy dostawie zweryfikuj certyfikat testu fabrycznego (rezystancja ≤ 13,3 Ω/km, wytrzymałość 2,0 kV/5 min, wymiary ≈ 9,1 mm), czytelność oznakowania powłoki i integralność szpuli. Po instalacji przeprowadź test rezystancji izolacji oraz test wytrzymałości 2,0 kV AC / 5 min, a następnie potwierdź prawidłową identyfikację wszystkich czterech żył przed podłączeniem zasilania.
  • P11: Jakiej żywotności można się spodziewać? Przy instalacji i eksploatacji w ramach podanych limitów temperatury i napięcia, elastyczne przewody PVC są zaprojektowane do żywotności około 10–15 lat w suchych warunkach wewnętrznych; ciągłe przeciążenie, powtarzające się zginanie poza minimalnym promieniem 6 × OD, ekspozycja na promieniowanie UV lub praca powyżej 70 °C znacząco skrócą tę żywotność.