logo
Anhui Tongdu International Trade Co., Ltd.
سرویس آنلاین

سرویس آنلاین

شخص تماس
+86 19056002718
کد QR وی‌چت
دنبال ما بياي

?

?

ویژگی های اساسی

کشور مبدا
چین
نام تجاری
TONGDU
گواهینامه
CE/ISO/CCC
مدل محصول
ZR-YJV 4x25mm²+1x16mm²

خواص معاملاتی

moq
1 متر
روش پرداخت
L/C، T/T
ظرفیت تامین
10000 متر در ماه

خلاصه محصول

کابل XLPE مسی ZR-YJV 0.6/1 کیلو ولت 4x25 میلی متر مربع + 1x16 میلی متر مربع مقاوم در برابر شعله برای تامین برق تعیین و معنی کابل کد معنی ZR پیشوند قدیمی برای مقاوم در برابر شعله؛ طبق GB/T 19666-2019 به طور پیش فرض کلاس C است (معادل مدرن: ZC). YJ عایق XLPE (پلی اتیلن کراس لینک شده) V پوشش خارجی PVC - ...

جزئیات محصول

برجسته کردن:

کابل 5 هسته ای xlpe

,

کابل رسان مس XLPE

,

کابل 5 هسته ای ضد شعله

Phase/Neutral conductor (×4):
مس بازپخت لخت، رشته‌ای کلاس 2، 7×∅2.14 میلی‌متر، هادی Ø ≈ 6.42-6.85 میلی‌متر بسته به تراکم
PE conductor (×1):
مس بازپخت لخت، رشته‌ای کلاس 2، 7×∅1.70 میلی‌متر، هادی Ø ≈ 5.10-5.45 میلی‌متر بسته به تراکم
Phase/Neutral conductor nominal area:
25 میلی متر مربع
PE conductor nominal area:
16 میلی متر مربع
Number of cores:
5 (4+1)
Phase/Neutral conductor construction:
کلاس 2، 7×∅2.14 میلی متر / IEC 60228 / GB/T 3956
PE conductor construction:
کلاس 2، 7×∅1.70 میلی متر / IEC 60228 / GB/T 3956
Phase/Neutral conductor diameter (approx.):
6.42-6.85 میلی متر
PE conductor diameter (approx.):
5.10-5.45 میلی متر
Insulation (×5):
XLPE، رنگ‌ها: قهوه‌ای/مشکی/خاکستری (L1/L2/L3)، آبی (N)، راه راه زرد/سبز (PE)
Phase/Neutral insulation thickness:
0.9 میلی متر (کلاس 25 میلی متر مربع)
PE insulation thickness:
0.7 میلی متر (کلاس 16 میلی متر مربع)
Diameter over phase/neutral insulated core:
8.22-8.65 میلی متر
Diameter over PE insulated core:
6.50-6.85 میلی متر
Filler / binder:
پرکننده FR PP + نوار FR
Outer sheath:
PVC مقاوم در برابر شعله (درجه ZR)
Sheath thickness:
1.5 میلی متر (محدوده 16 تا 35 میلی متر مربع چند هسته ای GB/T 12706)
Overall cable diameter:
18.5 - 22.5 میلی متر
Design outer diameter:
≈ 20.0 میلی متر
Approx. weight:
600 - 740 کیلوگرم در کیلومتر
Design weight:
≈ 660 کیلوگرم در کیلومتر

توضیحات محصول

کابل XLPE مسی ZR-YJV 0.6/1 کیلو ولت 4x25 میلی متر مربع + 1x16 میلی متر مربع مقاوم در برابر شعله برای تامین برق


تعیین و معنی کابل


کد

معنی

ZR

پیشوند قدیمی برای مقاوم در برابر شعله؛ طبق GB/T 19666-2019 به طور پیش فرض کلاس C است (معادل مدرن: ZC).

YJ

عایق XLPE (پلی اتیلن کراس لینک شده)

V

پوشش خارجی PVC - درجه مقاوم در برابر شعله، حاوی هالوژن (Cl)

0.6/1 کیلو ولت

4×25+1×16 میلی متر مربع

چهار هسته فاز/خنثی مس با مساحت 25 میلی متر مربع + یک هسته محافظ زمین (PE) کاهش یافته با مساحت 16 میلی متر مربع


?


ZR-YJV 4×25+1×16 میلی متر مربع - مشخصات کابل و داده های مهندسی

1. نمای کلی محصول و خلاصه رتبه بندی. ZR-YJV 4×25+1×16 که یک سایز بالاتر از 4×16+1×10 در نردبان ولتاژ پایین 4+1 هسته ای مقاوم در برابر شعله قرار دارد، حول چهار هادی فاز مسی آنیل شده 25 میلی متر مربعی ساخته شده است که دور یک هسته خنثی/PE مسی مرکزی 16 میلی متر مربعی پیچیده شده اند، هر لایه با XLPE عایق بندی شده و در یک پوشش خارجی PVC ST2 با ولتاژ نامی 0.6/1 کیلو ولت در 50 هرتز محصور شده است. ساخت و تست نوع طبق GB/T 12706.1 / IEC 60502-1 انجام می شود، رشته بندی مطابق با GB/T 3956 است و علامت ZR نشان دهنده مقاومت در برابر شعله کلاس ZC طبق GB/T 19666 است. قطر خارجی نهایی تقریباً 25.7 میلی متر و جرم اسمی حدود 1347 کیلوگرم در کیلومتر برای مس (650 کیلوگرم در کیلومتر برای معادل آلومینیومی YJLV) است که در قرقره های 100 متری یا درام های چوبی با فلنج های ≥ Ø 1000 میلی متر تحویل داده می شود - تقریباً 135 کیلوگرم در هر 100 متر.


2. ساختار لایه به لایه (از هادی تا روکش).

لایه ساختار ضخامت قطر
هادی فاز (×4) مس آنیل شده، کلاس 2 فشرده، هر کدام 7 × 2.14 میلی متر (1+6) — ≈ 6.7 میلی متر
هادی خنثی (×1) مس آنیل شده، کلاس 2 فشرده، هر کدام 7 × 1.70 میلی متر (1+6) — ≈ 5.4 میلی متر
عایق فاز (×4) XLPE 1.2 میلی متر ≈ 9.1 میلی متر
عایق خنثی (×1) XLPE 1.0 میلی متر ≈ 7.4 میلی متر
مونتاژ هسته خنثی مرکزی + 4 هسته فاز که دور آن کابل شده + پرکننده PP + نوار اتصال پلی استر — ≈ 22.5 میلی متر (مشتق شده)
روکش خارجی PVC مقاوم در برابر شعله، ترکیب ST2، مشکی 1.6 میلی متر ≈ 25.7 میلی متر (نهایی)


3. مشخصات الکتریکی. هر هادی فاز 25 میلی متر مربعی به 0.741 اهم بر کیلومتر در دمای 20 درجه سانتیگراد محدود می شود و در نقطه عملیاتی 90 درجه سانتیگراد به حدود 0.94 اهم بر کیلومتر می رسد؛ هادی خنثی/PE 16 میلی متر مربعی به 1.15 اهم بر کیلومتر محدود شده است. هر طول تولیدی تست ولتاژ 3.5 کیلو ولت AC فرکانس قدرت را که به مدت پنج دقیقه نگه داشته می شود، تحمل می کند. مقاومت عایقی کابل نهایی بالاتر از 36.7 مگا اهم در کیلومتر باقی می ماند، مقاومت حجمی XLPE از 1×10¹² اهم در سانتی متر تجاوز می کند و مقادیر معمول شامل ظرفیت خازنی ≤ 0.45 میکروفاراد بر کیلومتر، اندوکتانس ≈ 0.30 میلی هانری بر کیلومتر و امپدانس AC 50 هرتز ≈ 0.75 اهم بر کیلومتر است. در اتصال کوتاه یک ثانیه ای، هر فاز 25 میلی متر مربعی حدود 2.88 کیلو آمپر را تحمل می کند (خنثی 16 میلی متر مربعی بر اساس 1.84 کیلو آمپر)، با استفاده از I = k·A/√t با k = 115 برای مس/XLPE. با فعال بودن هر چهار هسته فاز، بار مرجع 115 آمپر در هوای آزاد در دمای 25 درجه سانتیگراد و 95 آمپر در دفن مستقیم در دمای 25 درجه سانتیگراد است - تخمین های مهندسی باید در برابر گواهی تست کارخانه تایید شوند.


پارامترهای الکتریکی


پارامتر

مقدار

یادداشت

ولتاژ نامی U₀/U

0.6 / 1 کیلو ولت

ولتاژ تست AC (5 دقیقه)

3.5 کیلو ولت

معمولی

ولتاژ تست نوع

4.0 کیلو ولت

IEC 60502-1

مقاومت DC @20 درجه سانتیگراد (فاز/خنثی، در هر هسته)

≤ 0.727 اهم بر کیلومتر

حداکثر GB/T 3956، 25 میلی متر مربع

مقاومت DC @20 درجه سانتیگراد (PE، در هر هسته)

≤ 1.15 اهم بر کیلومتر

حداکثر GB/T 3956، 16 میلی متر مربع

مقاومت AC @90 درجه سانتیگراد (تخمینی، فاز/خنثی)

≈ 0.945 اهم بر کیلومتر

در هر هسته

مقاومت AC @90 درجه سانتیگراد (تخمینی، PE)

≈ 1.50 اهم بر کیلومتر

در هر هسته

رتبه جریان در هوا (30 درجه سانتیگراد، مدار تکی، 4 هسته+1)

≈ 88–100 آمپر

بر اساس فاز 25 میلی متر مربع

رتبه جریان در هوا (طراحی)

≈ 93 آمپر

اعمال تصحیح گروه بندی + محیط

دفن مستقیم (20–25 درجه سانتیگراد، خاک 1.0–1.2 K·m/W، 0.7 متر)

≈ 105–118 آمپر

کاتالوگ رایج 108–113 آمپر

رتبه طراحی دفن شده

≈ 110 آمپر

نیاز به تصحیح مقاومت حرارتی خاک

جریان اتصال کوتاه (1 ثانیه، مس، 250 درجه سانتیگراد، فاز/خنثی)

≈ 2.5 کیلو آمپر

مرجع 25 میلی متر مربع

جریان اتصال کوتاه (1 ثانیه، مس، 250 درجه سانتیگراد، PE)

≈ 1.6 کیلو آمپر

مرجع 16 میلی متر مربع

فرکانس

50/60 هرتز AC

—


پارامترهای کابل


?


پارامترهای تست — ZR-YJV 4×25+1×16 میلی متر مربع
شماره مورد تست شرایط / روش تست الزام نوع
1 مقاومت DC هادی GB/T 3048.4، 20 درجه سانتیگراد فاز ≤ 0.741 اهم بر کیلومتر؛ خنثی ≤ 1.15 اهم بر کیلومتر معمولی
2 تحمل فرکانس قدرت 3.5 کیلو ولت AC، 5 دقیقه بدون شکست معمولی
3 مقاومت عایقی GB/T 3048.5، 90 درجه سانتیگراد ≥ 36.7 مگا اهم در کیلومتر معمولی
4 پیوستگی هادی چشمی + الکتریکی هر 5 هسته پیوسته معمولی
5 بررسی ابعادی میکرومتر عایق فاز ≥ 1.2 میلی متر؛ خنثی ≥ 1.0 میلی متر؛ روکش ≥ 1.6 میلی متر؛ قطر خارجی ≈ 25.7 میلی متر معمولی
6 تست داغ XLPE 200 ± 3 درجه سانتیگراد، 15 دقیقه، 0.2 مگاپاسکال کشیدگی بار ≤ 175٪؛ تغییر شکل دائمی ≤ 15٪ نوع
7 کشش و کشیدگی XLPE GB/T 2951.11 کشش ≥ 12.5 مگاپاسکال؛ کشیدگی ≥ 200٪ نوع
8 کشش و کشیدگی روکش PVC GB/T 2951.11 کشش ≥ 10 مگاپاسکال؛ کشیدگی ≥ 125٪ نوع
9 پایداری حرارتی PVC 200 درجه سانتیگراد، انتشار HCl ≥ 200 دقیقه نوع
10 شعله عمودی کابل تکی GB/T 18380.12 خود خاموش شونده؛ سوختگی ≤ 50 میلی متر بالاتر از مشعل نوع
11 شعله کابل دسته بندی شده (دسته C) GB/T 18380.35 ارتفاع سوختگی ≤ 2.5 متر نوع
12 تست خمش ≥ 15 × قطر خارجی ماندرل ترک در عایق یا روکش وجود ندارد نوع
13 تغییر شکل حرارتی (PVC) 80 درجه سانتیگراد، 4 ساعت، بار تغییر شکل ≤ 50٪ نوع
14 تست انقباض XLPE 130 درجه سانتیگراد، 1 ساعت انقباض ≤ 4٪ نوع
15 تحمل DC در محل 4U₀ = 2.4 کیلو ولت DC، 15 دقیقه بدون شکست (Q/GDW 13244.1-2018) محل
16 شناسایی هسته چشمی + پیوستگی شناسایی صحیح L1/L2/L3/N/PE محل


ساختار مقطع کابل


?


ZR-YJV 4×25+1×16 میلی متر مربع — نمودار ساختار مقطع (شماتیک)
ساختار هادی لایه ای 4+1 از رشته مسی تا روکش PVC · ابعاد اسمی طبق GB/T 12706.1 / IEC 60502-1 · قطر نهایی ≈ 25.7 میلی متر طبق نمونه صنعت ارجاع شده
شماره لایه مواد / ساختار ضخامت اسمی (میلی متر) قطر (میلی متر) عملکرد / توضیحات
1 هادی فاز (مس) × 4 مس آنیل شده، رشته فشرده کلاس 2 — 7 سیم 2.14 میلی متری در هر هسته (7/2.14، طرح 1+6)، مساحت اسمی 25 میلی متر مربع هر کدام — ≈ 6.7 (قطر هر هسته فاز) هادی های فاز حامل جریان خط؛ مقاومت DC در 20 درجه سانتیگراد تا 0.741 اهم بر کیلومتر محدود شده است
2 هادی خنثی (مس) × 1 مس آنیل شده، رشته فشرده کلاس 2 — 7 سیم 1.70 میلی متری (7/1.70، طرح 1+6)، مساحت اسمی 16 میلی متر مربع — ≈ 5.4 (قطر هسته خنثی) مسیر برگشت / PE؛ مقاومت DC در 20 درجه سانتیگراد تا 1.15 اهم بر کیلومتر محدود شده است
3 عایق فاز (XLPE) × 4 دی الکتریک پلی اتیلن کراس لینک شده 1.2 ≈ 9.1 (قطر هر هسته فاز، شامل عایق) عایق الکتریکی؛ رتبه بندی پیوسته 90 درجه سانتیگراد؛ تحمل 3.5 کیلو ولت برای 5 دقیقه
4 عایق خنثی (XLPE) × 1 دی الکتریک پلی اتیلن کراس لینک شده 1 ≈ 7.4 (قطر هسته خنثی، شامل عایق) عایق الکتریکی برای هادی خنثی/PE
5 مونتاژ هسته هسته خنثی در مرکز + چهار هسته فاز که دور آن کابل شده + پرکننده PP + نوار اتصال پلی استر — ≈ 22.5 (قطر روی هسته های مونتاژ شده) پیکربندی 4+1؛ مشتق شده از قطر نهایی 25.7 - 2×1.6 روکش
6 روکش خارجی (PVC) PVC مقاوم در برابر شعله، ترکیب ST2، مشکی 1.6 ≈ 25.7 (قطر کابل نهایی) محافظت مکانیکی و رطوبتی؛ مقاومت در برابر شعله ZC طبق GB/T 19666
ابعاد و خواص کلیدی (گسترش یافته)
قطر کابل نهایی ≈ 25.7 میلی متر نمونه 4+1 صنعت ارجاع شده

جرم تقریبی کابل ≈ 1347 کیلوگرم بر کیلومتر ساختار مس (داده های صنعت ارجاع شده)

جرم تقریبی، ساختار آلومینیومی ≈ 650 کیلوگرم بر کیلومتر معادل YJLV (ارجاع شده)

رتبه بندی ولتاژ اسمی 0.6/1 کیلو ولت AC 50 هرتز؛ حداکثر ولتاژ سیستم Um = 1.2 کیلو ولت

محدودیت دمای هادی 90 / 250 درجه سانتیگراد سرویس پیوسته / اتصال کوتاه (≤ 5 ثانیه)

حداقل شعاع خمش (چند هسته ای) ≥ 15 × قطر خارجی ≈ 386 میلی متر قطر خارجی = قطر کابل نهایی واقعی

طبقه بندی مقاوم در برابر شعله ZC (ZR) — طبق GB/T 19666

جریان اتصال کوتاه، فاز (1 ثانیه) ≈ 2.88 کیلو آمپر I = k·A/√t، k=115 برای مس/XLPE

جریان اتصال کوتاه، خنثی (1 ثانیه) ≈ 1.84 کیلو آمپر خنثی 16 میلی متر مربع، ضریب k یکسان

امپدانس AC @ 50 هرتز ≈ 0.75 اهم بر کیلومتر √(R² + X²); غالب R (تخمینی)

ظرفیت خازنی (معمولی) ≤ 0.45 میکروفاراد بر کیلومتر هسته فاز (تخمینی)

اندوکتانس (معمولی) ≈ 0.30 میلی هانری بر کیلومتر کابل چند هسته ای (تخمینی)

ظرفیت جریان در هوا @ 25 درجه سانتیگراد ≈ 115 آمپر 4 هسته فاز بارگذاری شده، مس (تخمینی)

ظرفیت جریان دفن شده @ 25 درجه سانتیگراد ≈ 95 آمپر 4 هسته فاز بارگذاری شده، مس (تخمینی)

حداکثر کشش سیم کشی ≤ 4000 نیوتن 40 نیوتن بر میلی متر مربع از مساحت هادی فاز اصلی (تخمینی)

شماتیک — در مقیاس دقیق نیست. قطر نهایی ≈ 25.7 میلی متر و وزن ≈ 1347 کیلوگرم بر کیلومتر از نمونه های صنعت ارجاع شده؛ قطر هادی/عایق از GB/T 3956 و GB/T 12706.1 محاسبه شده است؛ ظرفیت جریان 115/95 آمپر تخمین مهندسی برای کابل های 4+1 است. مقادیر علامت گذاری شده (تخمینی) نیاز به تایید در برابر گواهی تست کارخانه دارند.


?


4. پاسخ حرارتی و عملکرد شعله. XLPE دمای پیوسته هادی 90 درجه سانتیگراد را تحمل می کند و اوج اتصال کوتاه 250 درجه سانتیگراد را تا پنج ثانیه تحمل می کند. کابل برای دمای محیط سرویس بین -20 تا +45 درجه سانتیگراد رتبه بندی شده است، نباید زیر 0 درجه سانتیگراد بدون پیش شرط باز شود و از 25 درجه سانتیگراد به عنوان دمای مرجع خاک برای رتبه بندی های دفن شده استفاده می کند. رفتار شعله مطابق با کلاس ZC استاندارد GB/T 19666 است که هم توسط تست عمودی کابل تکی (GB/T 18380.12) و هم تست دسته بندی شده دسته C (GB/T 18380.35) با ارتفاع سوختگی محدود به 2.5 متر اثبات شده است. روکش PVC هالوژنه است و در صورت آتش سوزی دود و گاز اسیدی منتشر می کند؛ پروژه های کم دود و بدون هالوژن باید WDZ-YJY را مشخص کنند.


5. روش نصب و جابجایی. خم ها نباید کمتر از 15 برابر قطر خارجی واقعی باشند — تقریباً 386 میلی متر برای این اندازه. قبل از اولین برق رسانی، تست تحمل DC در محل را با 4U₀ = 2.4 کیلو ولت به مدت 15 دقیقه مطابق با Q/GDW 13244.1-2018 اعمال کنید. درام هایی که در دمای زیر 0 درجه سانتیگراد در انبار نگهداری می شوند باید قبل از باز شدن در داخل گرم شوند؛ کشش سیم کشی باید در حد 4000 نیوتن باقی بماند. مراجع 115 آمپر (هوا) و 95 آمپر (دفن شده) نیاز به کاهش رتبه دارند هر زمان که دمای محیط، گروه بندی کابل یا مقاومت حرارتی خاک از شرایط مرجع منحرف شود. اتصالات فشاری، گلندها و کیت های ترمینال حرارتی باید با هسته فاز 6.7 میلی متری، هسته خنثی 5.4 میلی متری و روکش تقریباً 25.7 میلی متری مطابقت داشته باشند و تحمل اتصال کوتاه فاز و خنثی باید با تنظیمات دستگاه حفاظتی بالادست هماهنگ شود.


6. کاربردهای معمول سرویس. این مقطع برای مدارهای زیرمجموعه و تجهیزات که رتبه 4×16+1×10 کافی نیست، استفاده می شود: رایزرهای توزیع زیرمجموعه در ساختمان های تجاری، تغذیه موتورهای بزرگتر در محدوده 11-37 کیلو وات، سیم های برق ماشین ابزار و تجهیزات فرآیند، پانل های توزیع کارگاه، مدارهای برق آسانسور و پله برقی، و منابع تغذیه کمکی در تاسیسات صنعتی سبک. روش های نصب تایید شده شامل لوله فولادی یا PVC، کانال کابل، سینی و کانال داخلی، هم در داخل و هم در مکان های بیرونی سرپوشیده است. برای دفن مستقیم یا مسیردهی در معرض آسیب مکانیکی، نوع ZR-YJV22 زره دار با نوار فولادی توصیه می شود.


?


7. رژیم تست و تضمین کیفیت. تست های معمول بر روی هر طول شامل تایید مقاومت DC فاز و خنثی (≤ 0.741 / 1.15 اهم بر کیلومتر در 20 درجه سانتیگراد)، تحمل 3.5 کیلو ولت AC / 5 دقیقه، پیوستگی هادی در هر پنج هسته و بازرسی ابعادی شامل عایق فاز ≥ 1.2 میلی متر، عایق خنثی ≥ 1.0 میلی متر، روکش ≥ 1.6 میلی متر و قطر کلی ≈ 25.7 میلی متر است. تست های نمونه و نوع شامل تست داغ XLPE در دمای 200 ± 3 درجه سانتیگراد به مدت 15 دقیقه تحت فشار 0.2 مگاپاسکال (کشیدگی بار ≤ 175٪، تغییر شکل دائمی ≤ 15٪)، کشش XLPE ≥ 12.5 مگاپاسکال با کشیدگی ≥ 200٪، کشش روکش PVC ≥ 10 مگاپاسکال با کشیدگی ≥ 125٪، پایداری حرارتی PVC ≥ 200 دقیقه در دمای 200 درجه سانتیگراد، تست های شعله کابل تکی و دسته بندی شده دسته C، و ارزیابی خمش است. راه اندازی در محل نیاز به اندازه گیری مقاومت عایقی، تحمل DC 2.4 کیلو ولت / 15 دقیقه و شناسایی مثبت L1/L2/L3/N/PE قبل از اتصال دارد. یک گواهی تست کارخانه همراه هر درام ارائه می شود.


پارامتر مقاوم در برابر شعله


?


پارامترهای عایق


?


8. استانداردها و انطباق. طراحی و تولید بر اساس GB/T 12706.1 و IEC 60502-1 برای کابل های برق با عایق اکسترود شده 0.6/1 کیلو ولت انجام می شود. هادی ها مطابق با GB/T 3956 / IEC 60228 کلاس 2 هستند — فاز 25 میلی متر مربع به صورت هفت سیم 2.14 میلی متری با R ≤ 0.741 اهم بر کیلومتر، و خنثی 16 میلی متر مربع به صورت هفت سیم 1.70 میلی متری با R ≤ 1.15 اهم بر کیلومتر. مقاومت در برابر شعله طبق GB/T 19666 (ZC به عنوان پیش فرض برای علامت ZR) طبقه بندی شده و توسط GB/T 18380.12 و GB/T 18380.35 دسته C اثبات شده است. پذیرش نصب مطابق با Q/GDW 13244.1-2018 و GB 50168 است، در حالی که علامت گذاری سطح مطابق با GB/T 6995 است. کابل ها همچنین می توانند بر اساس درخواست به الزامات IEC، BS، DIN، ICEA یا JIS عرضه شوند. از آنجایی که روکش PVC ST2 حاوی هالوژن است، تونل ها، سیستم های مترو، بیمارستان ها و سایر مناطق عمومی بسته به WDZ-YJY نیاز دارند.


9. بسته بندی، ذخیره سازی و لجستیک. تحویل استاندارد 100 متر در هر قرقره یا درام چوبی است، با طول های سفارشی در صورت درخواست موجود است. هر درام مطابق با GB/T 6995 دارای نوع، ولتاژ، هویت تامین کننده، سال تولید و علامت گذاری متری متوالی است. ذخیره سازی باید در اماکن خشک و سرپوشیده در دمای -20 تا +45 درجه سانتیگراد، دور از نور مستقیم خورشید، رطوبت، روغن ها و اشیاء تیز باشد؛ قرقره ها و درام ها تا زمان نصب بسته باقی می مانند و به جای صاف، روی فلنج های خود عمودی نگهداری می شوند. در شرایط سرد، درام ها را در داخل به دمای ≥ 0 درجه سانتیگراد برسانید قبل از سیم کشی. در حین حمل و نقل، قرقره ها و درام ها باید در برابر غلتیدن و ضربه ایمن شوند و کابل هرگز نباید روی زمین ساینده یا لبه های تیز کشیده شود.


10. مشخصات خرید. "ZR-YJV 0.6/1 کیلو ولت 4×25+1×16" را به همراه طول مورد نیاز یا ترتیب درام و ترجیحات علامت گذاری بیان کنید. کلاس مقاوم در برابر شعله (ZC استاندارد است؛ ZA یا ZB موجود است)، رنگ روکش و هر گونه الزامات خاص درام را مشخص کنید. همیشه گواهی تست کارخانه را برای تایید قطر واقعی بدون زره (≈ 25.7 میلی متر)، وزن (≈ 1347 کیلوگرم بر کیلومتر) و ظرفیت جریان برای دسته تولید درخواست کنید. در مواردی که ساختار کم دود و بدون هالوژن یا زره دار مورد نیاز است، به ترتیب WDZ-YJY یا ZR-YJV22 را سفارش دهید.


11. پرسش و پاسخ متداول صنعت کابل.

  • Q1: تفاوت 4×25+1×16 با 4×16+1×10 کوچکتر چیست؟ مساحت فاز از 16 به 25 میلی متر مربع (هادی از 7×1.70 به 7×2.14 میلی متر) و خنثی از 10 به 16 میلی متر مربع (7×1.35 به 7×1.70 میلی متر) افزایش می یابد، که جریان نامی را از حدود 85/72 آمپر به 115/95 آمپر افزایش می دهد، قطر نهایی را از 21 به 25.7 میلی متر افزایش می دهد و تحمل اتصال کوتاه فاز یک ثانیه ای را از حدود 1.84 به 2.88 کیلو آمپر می رساند.
  • Q2: چرا خنثی/PE فقط 16 میلی متر مربع است در حالی که فازها 25 میلی متر مربع هستند؟ در یک مدار متعادل چهار سیمه، خنثی عمدتاً جریان عدم تعادل و هارمونیک را حمل می کند، بنابراین GB/T 12706.1 اجازه می دهد تا یک هسته کاهش یافته در ساختار 4+1 وجود داشته باشد. در مواردی که تاسیسات به بارهای تک فاز قابل توجه یا بارهای غیر خطی تولید کننده هارمونیک خدمت می کند، باید یک کابل 5 هسته ای با مقطع مساوی (4×25+1×16 — در اینجا خنثی در حال حاضر با اندازه فاز قبلی مطابقت دارد) یا بزرگتر انتخاب شود.
  • Q3: ZA، ZB، ZC و ZD به چه معنا هستند؟ اینها کلاس های مقاوم در برابر شعله در GB/T 19666 هستند که از طریق تست کابل دسته بندی شده GB/T 18380.35 در بارهای سوخت پیشرونده بالاتر ارزیابی می شوند — ZA سخت ترین و ZD کمترین است. علامت "ZR" بدون پسوند به طور پیش فرض ZC است؛ ZA و ZB باید هنگام سفارش درخواست شوند.
  • Q4: چه زمانی باید از کابل 4+1، 5 هسته ای مساوی، یا 4 هسته ای ساده استفاده کرد؟ 4+1 را برای سرویس استاندارد چهار سیمه با خنثی/PE کاهش یافته انتخاب کنید؛ 5 هسته ای مساوی (4×A+1×A) زمانی که انتظار می رود جریان خنثی به جریان فاز نزدیک شود؛ 4 هسته ای ساده زمانی که نیازی به هادی PE جداگانه در کابل نیست.
  • Q5: چرا رتبه های هوا و دفن شده متفاوت هستند و چگونه تنظیم می شوند؟ ارقام منتشر شده فرض می کنند که هوا 25 درجه سانتیگراد یا خاک 25 درجه سانتیگراد با مقاومت حرارتی 1.0 K·m/W با یک مدار تکی است. عوامل تصحیح سازنده باید برای دمای محیط، گروه بندی، عمق دفن و مقاومت حرارتی خاک اعمال شوند — عوامل هوا از حدود 1.29 در 20 درجه سانتیگراد تا 0.91 در 45 درجه سانتیگراد متغیر هستند، و عوامل خاک از 1.04 در 20 درجه سانتیگراد تا 0.87 در 40 درجه سانتیگراد متغیر هستند.
  • Q6: مس یا آلومینیوم؟ مس (این کابل) مقاومت کمتری (0.741 در مقابل حدود 1.20 اهم بر کیلومتر در 25 میلی متر مربع)، جریان بالاتر در هر میلی متر مربع، استحکام مکانیکی بهتر و اتصالات قابل اطمینان تری را ارائه می دهد؛ آلومینیوم (YJLV، تقریباً 650 کیلوگرم بر کیلومتر در این اندازه) ارزان تر است و وزن کمتری دارد اما نیاز به مقاطع بزرگتر و درمان ضد اکسیداسیون در هر اتصال دارد.
  • Q7: چرا XLPE می تواند در دمای 90 درجه سانتیگراد کار کند در حالی که عایق PVC به 70 درجه سانتیگراد محدود می شود؟ کراس لینک کردن پلی اتیلن را به یک شبکه سه بعدی ترموست شده تبدیل می کند که درجه بندی پیوسته هادی را به 90 درجه سانتیگراد و تحمل اتصال کوتاه را به 250 درجه سانتیگراد افزایش می دهد — مستقیماً ظرفیت جریان موجود از یک مساحت معین را افزایش می دهد.
  • Q8: چگونه مقطع هادی انتخاب می شود؟ انتخاب بر اساس (الف) جریان بار کامل پس از کاهش رتبه، (ب) افت ولتاژ مجاز (معمولاً ≤ 5٪ برای مدارهای انشعابی)، (ج) تحمل اتصال کوتاه بر اساس I²t (در اینجا 2.88 کیلو آمپر ثانیه در هر فاز)، و (د) هماهنگی با دستگاه های حفاظتی اضافه جریان کنترل می شود؛ سخت ترین معیار کنترل کننده است.
  • Q9: چرا قطر نهایی بین تولیدکنندگان برای همان اندازه اسمی متفاوت است؟ استانداردها حداقل ضخامت عایق و روکش و همچنین عملکرد الکتریکی را تعیین می کنند، اما نه قطر کلی دقیق. فشرده سازی رشته، طراحی پرکننده و تلرانس روکش بین کارخانه ها متفاوت است — ارقام منتشر شده 4×25+1×16 در حدود 25.7 میلی متر بدون زره قرار می گیرند — بنابراین قطر اندازه گیری شده واقعی باید همیشه هنگام اندازه گیری گلندها، سینی ها و کانال ها استفاده شود.
  • Q10: کدام تست ها پذیرش را در زمان تحویل و قبل از برق رسانی تایید می کنند؟ در زمان تحویل، گواهی تست کارخانه (مقاومت 0.741/1.15 اهم بر کیلومتر، تحمل 3.5 کیلو ولت/5 دقیقه، ابعاد ≈ 25.7 میلی متر)، خوانایی روکش و یکپارچگی درام را تایید کنید. پس از نصب، یک تست مقاومت عایقی به همراه تحمل DC 4U₀ = 2.4 کیلو ولت / 15 دقیقه طبق Q/GDW 13244.1-2018 را تکمیل کنید، سپس قبل از بستن کلید، شناسایی L1/L2/L3/N/PE را تایید کنید.
  • Q11: چه عمر خدمتی می توان انتظار داشت؟ هنگامی که کابل های XLPE 0.6/1 کیلو ولت در محدوده دمایی و ولتاژ مشخص شده نصب و کار می کنند، برای حداقل عمر خدمتی 30 سال طراحی شده اند؛ اضافه بار مداوم، قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش، نفوذ آب از طریق روکش آسیب دیده، یا کار در دمای بالاتر از 90 درجه سانتیگراد به طور قابل توجهی آن عمر را کوتاه می کند.