logo
Anhui Tongdu International Trade Co., Ltd.
Online service

Online service

Contactpersoon
+86 19056002718
WeChat QR-code
Volg ons.

Z

Z

Basiseigenschappen

land van herkomst
China
merknaam
TONGDU
certificaat
CE/ISO/CCC
productmodel
ZR-YJV 3x300mm²+1x150mm²

Handelseigendommen

moq
1 meter
betaalmethode
L/C, T/T
leveringscapaciteit
10000 meter per maand

Productoverzicht

ZR-YJV 3x300mm²+1x150mm² XLPE-koperkabel 0,6/1kV vlamvertragend ZR-YJV 3×300+1×150 mm² — Kabelspecificatie en technische gegevens 1. Productdefinitie en beoordelingskader.ZR-YJV 3×300+1×150 staat bovenaan de conventionele vlamvertragende 3+1-kerncatalogus en combineert drie koperen fasegeleiders van ...

Productdetails

Markeren:

zr-yjv koper xlpe kabel

,

zr-yjv xlpe koperkabel

,

1kv koper xlpe kabel

Phase conductor (×3):
Blank gegloeid koper, Klasse 2 gevlochten, 61×∅2,52 mm, geleider Ø ≈ 22,7–23,9 mm, afhankelijk van v
Neutral conductor (×1):
Blank gegloeid koper, Klasse 2 gevlochten, 37×∅2,27 mm, geleider Ø ≈ 15,9–16,8 mm, afhankelijk van v
Phase conductor nominal area:
300 mm²
Neutral conductor nominal area:
15 mm²
Number of cores:
4 (3+1)
Phase conductor construction:
Klasse 2, 61×∅2,52 mm, IEC 60228 / GB/T 3956
Neutral conductor construction:
Klasse 2, 37×∅2,27 mm, IEC 60228 / GB/T 3956
Phase conductor diameter (approx.):
22,7–23,9 mm
Neutral conductor diameter (approx.):
15,9–16,8 mm
Insulation (×4):
XLPE
Phase insulation thickness:
1,8 mm (klasse 300 mm²)
Neutral insulation thickness:
1,4 mm (klasse 150 mm²)
Diameter over phase insulated core:
26,3–27,5 mm
Diameter over neutral insulated core:
18,7–19,6 mm
Filler / binder:
FR PP-vulmiddel + FR-tape
Outer sheath:
Vlamvertragend PVC (ZR-kwaliteit)
Sheath thickness:
2,2 mm
Overall cable diameter:
48,0 – 57,0 mm
Design outer diameter:
≈ 52,0 mm
Approx. weight:
3650 – 4450 kg/km
Design weight:
≈ 3980 kg/km
Cable shape:
Ronde

Productbeschrijving

ZR-YJV 3x300mm²+1x150mm² XLPE-koperkabel 0,6/1kV vlamvertragend


Z

ZR-YJV 3×300+1×150 mm² — Kabelspecificatie en technische gegevens

1. Productdefinitie en beoordelingskader.ZR-YJV 3×300+1×150 staat bovenaan de conventionele vlamvertragende 3+1-kerncatalogus en combineert drie koperen fasegeleiders van 300 mm² met een speciale koperen retourgeleider van 150 mm², elk geïsoleerd in XLPE en gezamenlijk beschermd door een enkele ST2 PVC-mantel. De kabel is ontworpen voor 0,6/1 kV-systemen (Um = 1,2 kV) bij 50 Hz, vervaardigd en geverifieerd volgens GB/T 12706.1 / IEC 60502-1, gevlochten in overeenstemming met GB/T 3956 en gemarkeerd met ZR om klasse ZC vlamvertraging aan te duiden onder GB/T 19666. De totale diameter bedraagt ongeveer 57 mm (Beijing Jiaotai-kabelmonster), met een nominaal gewicht van 11155 kg/km in koperen constructie – komt het aluminium YJLV-equivalent uit op ongeveer 4440 kg/km. Het leveringsformaat is 100 m rollen of houten vaten voorzien van flenzen ≥ Ø 2000 mm, waarbij elk vat van 100 m ongeveer 1116 kg weegt.


Kabelaanduiding en betekenis


Code

Betekenis

ZR

Legacy-voorvoegsel voor vlamvertrager; onder GB/T 19666-2019 is dit standaard Klasse C (modern equivalent: ZC).

YJ

XLPE-isolatie (cross-linked polyethyleen).

V

PVC buitenmantel - vlamvertragend, bevat halogeen (Cl)

0,6/1 kV

Nominale spanning U₀/U = 600/1000 V; Uₘ = 1,2 kV

3×300+1×150 mm²

Driefasige kernen van 300 mm² koper + één gereduceerde neutrale kern van 150 mm² koper


2. Gelaagde opbouw (geleider tot mantel).

Laag Bouw Muur Diameter
Fasegeleider (×3) Gegloeid Cu, klasse 2 compact, 61 × 2,52 mm (1+6+12+18+24) elk — ≈ 20,6 mm
Neutrale geleider (×1) Gegloeid Cu, klasse 2 compact, 37 × 2,25 mm (1+6+12+18) — ≈ 15,8 mm
Fase-isolatie (×3) XLPE 1,8 mm ≈ 24,2 mm
Neutrale isolatie (×1) XLPE 1,4 mm ≈ 18,6 mm
Kern montage Centrale nulleider + 3 fase-aders rondom bekabeld + PP-vuller + polyester bindmiddel — ≈ 50,8 mm (afgeleid)
Buitenjas Vlamvertragend PVC, ST2 compound, zwart 3,1 mm ≈ 57,0 mm (afgewerkt)


3. Elektrische kenmerken.De fasegeleider van 300 mm² is beperkt tot 0,0601 Ω/km bij 20 °C, oplopend tot ongeveer 0,0766 Ω/km wanneer de geleider zijn werkpunt van 90 °C bereikt; de nulleider van 150 mm² is beperkt tot 0,124 Ω/km. Elke productielengte passeert een frequentiebestendigheid van 3,5 kV wisselstroom die vijf minuten zonder storing wordt vastgehouden. De isolatieweerstand van de afgewerkte kabel blijft boven de 36,7 MΩ·km, de XLPE-volumeweerstand overschrijdt 1×10¹² Ω·cm, en typische waarden omvatten capaciteit ≤ 0,42 μF/km, inductantie ≈ 0,22 mH/km en 50 Hz AC-impedantie ≈ 0,10 Ω/km. Bij een kortsluiting van één seconde kan de fasegeleider ongeveer 34,5 kA transporteren (de 150 mm² nulleider op een basis van 17,3 kA), berekend uit I = k·A/√t met k = 115 voor koper/XLPE. Referentiebelasting, met driefasige kernen in gebruik, is 570 A in open lucht bij 25 °C en 445 A direct begraven bij 25 °C — cijfers afkomstig uit de Beijing Jiaotai Cable 3+1 tabel; controleer altijd het testcertificaat van de fabrikant voor de daadwerkelijke productiebatch.


Elektrische parameters


Parameter

Waarde

Opmerking

Nominale spanning U₀/U

0,6 / 1 kV

Uₘ = 1,2 kV

Testspanning AC (5 min)

3,5 kV

Routine

Typetestspanning

4,0 kV

IEC 60502-1

DC-weerstand @20 °C (fase, per kern)

≤ 0,0601 Ω/km

GB/T 3956 maximaal, 300 mm²

DC-weerstand @20 °C (neutraal, per kern)

≤ 0,124 Ω/km

GB/T 3956 maximaal, 150 mm²

AC-weerstand @90 °C (geschat, fase)

≈ 0,078 Ω/km

per kern

AC-weerstand @90 °C (geschat, neutraal)

≈ 0,161 Ω/km

per kern

Stroomsterkte in lucht (30 °C, enkel circuit, 3-ader+1)

≈ 485-535 EEN

gebaseerd op een fase van 300 mm²

Stroomwaarde in lucht (ontwerp)

≈ 505 A

groepering + omgevingscorrectie toepassen

Direct begraven (20–25 °C, bodem 1,0–1,2 K·m/W, 0,7 m)

≈ 535-580 EEN

gemeenschappelijke catalogus 545–560 A

Ontwerp begraven beoordeling

≈ 552 A

Correctie van de thermische weerstand van de bodem vereist

Kortsluitstroom (1 s, Cu, 250 °C, fase)

≈ 30,0 kA

300 mm² referentie

Kortsluitstroom (1 s, Cu, 250 °C, nulleider)

≈ 15,0 kA

150 mm² referentie

Frequentie

50/60 Hz wisselstroom

—


Kabelparameters


Z


Testparameters


Testparameters — ZR-YJV 3×300+1×150 mm²
Nee. Testitem Testconditie/methode Vereiste Type
1 Geleider DC-weerstand GB/T 3048.4, 20 °C Fase ≤ 0,0601 Ω/km; Neutraal ≤ 0,124 Ω/km Routine
2 Vermogensfrequentie weerstaan 3,5 kV AC, 5 min Geen storing Routine
3 Isolatieweerstand GB/T 3048.5, 90 °C ≥ 36,7 MΩ·km Routine
4 Continuïteit van de geleider Visueel + elektrisch Alle kernen zijn continu Routine
5 Dimensionale controle Micrometer Fase-in. ≥ 1,8 mm; neutraal ≥ 1,4 mm; mantel ≥ 3,1 mm; Buitendiameter ≈ 57 mm Routine
6 XLPE hotset-test 200 ± 3 °C, 15 min, 0,2 MPa Belastingrek ≤ 175%; permanente verharding ≤ 15 % Type
7 XLPE treksterkte en rek GB/T 2951.11 Treksterkte ≥ 12,5 MPa; rek ≥ 200% Type
8 PVC-mantel trek- en rekbaarheid GB/T 2951.11 Treksterkte ≥ 10 MPa; rek ≥ 125% Type
9 Thermische stabiliteit van PVC 200 °C, HCl-ontwikkeling ≥ 200 min Type
10 Verticale vlam met één kabel GB/T 18380.12 Zelfdovend; verkoling ≤ 50 mm boven brander Type
11 Gebundelde kabelvlam (cat. C) GB/T 18380.35 Char-hoogte ≤ 2,5 m Type
12 Buigtest ≥ 15 × OD doorn Geen barst in isolatie of omhulsel Type
13 Warmtevervorming (PVC) 80 °C, 4 uur, belasting Vervorming ≤ 50% Type
14 XLPE-krimptest 130 °C, 1 uur Krimp ≤ 4% Type
15 Locatie DC-bestendig 4U0 = 2,4 kV gelijkstroom, 15 min Geen specificatie (Q/GDW 13244.1-2018) Locatie
16 Fase/neutrale identificatie Visueel + continuïteit Correcte kernidentificatie en -volgorde Locatie


Structuur van de kabeldoorsnede


Z


ZR-YJV 3×300+1×150 mm² — Constructiediagram in dwarsdoorsnede (schematisch)
Gelaagde 3+1 aderopbouw van koperdraad tot PVC-mantel · nominale afmetingen volgens GB/T 12706.1 / IEC 60502-1 · afgewerkte Ø ≈ 57 mm volgens Beijing Jiaotai kabelmonster
Nee. Laag Materiaal / Constructie Nominale dikte (mm) Diameter (mm) Functie / Opmerkingen
1 Fasegeleider (Cu) × 3 Gegloeid koper, compacte streng van klasse 2 — 61 draden van 2,52 mm per kern (61/2,52, 1+6+12+18+24 lay-out), nominaal oppervlak elk 300 mm² — ≈ 20,6 (Ø elke fasekern) Lijnstroomvoerende fasegeleiders; DC-weerstand beperkt tot 0,0601 Ω/km bij 20 °C
2 Neutrale geleider (Cu) × 1 Gegloeid koper, compacte streng van klasse 2 — 37 draden van 2,25 mm (37/2,25, 1+6+12+18 lay-out), nominaal gebied 150 mm² — ≈ 15,8 (Ø neutrale kern) Terugkeer / neutraal pad; DC-weerstand beperkt tot 0,124 Ω/km bij 20 °C
3 Fase-isolatie (XLPE) × 3 Vernet polyethyleen diëlektricum 1.8 ≈ 24,2 (Ø per fasekern, incl. isolatie) Elektrische isolatie; 90 °C continu vermogen; is bestand tegen 3,5 kV gedurende 5 minuten
4 Neutrale isolatie (XLPE) × 1 Vernet polyethyleen diëlektricum 1.4 ≈ 18,6 (Ø neutrale kern, incl. isolatie) Galvanische scheiding voor de nulleider
5 Kern montage Neutrale kern in het midden + driefasige aders rondom bekabeld + PP-vuller + polyester bindtape — ≈ 50,8 (Ø over gemonteerde kernen) 3+1 configuratie; afgeleid van afgewerkte Ø 57 − 2×3.1 mantel
6 Buitenmantel (PVC) Vlamvertragend PVC, ST2-compound, zwart 3.1 ≈ 57,0 (Ø afgewerkte kabel) Mechanische en vochtbescherming; ZC-vlamvertraging volgens GB/T 19666
Belangrijkste afmetingen en eigenschappen (uitgevouwen)
Afgewerkte kabeldiameter ≈ 57,0 mm Beijing Jiaotai-kabel 3+1 monster

Geschatte kabelmassa ≈ 11155 kg/km Cu-opbouw (Beijing Jiaotai)

Geschatte massa, aluminium constructie ≈ 4440 kg/km YJLV-equivalent (Beijing Jiaotai)

Nominale spanning 0,6/1 kV Wisselstroom 50 Hz; maximale systeemspanning Um = 1,2 kV

Geleidertemperatuurlimieten 90 / 250 °C Continu bedrijf / kortsluiting (≤ 5 s)

Minimale buigradius (meeraderig) ≥ 15 × buitendiameter ≈ 855 mm OD = werkelijke afgewerkte kabeldiameter

Vlamvertragende classificatie ZC (ZR) — Volgens GB/T 19666

Kortsluitstroom, fase (1 s) ≈ 34,5 kA I = k·A/√t, k=115 voor Cu/XLPE

Kortsluitstroom, nulleider (1 s) ≈ 17,3 kA 150 mm² neutraal, dezelfde k-factor

AC-impedantie @ 50 Hz ≈ 0,10 Ω/km √(R² + X²); R-dominant (geschat)

Capaciteit (typisch) ≤ 0,42 μF/km Per fase kern (geschat)

Inductie (typisch) ≈ 0,22 mH/km Drie-aderige kabel (geschat)

Luchtcapaciteit @ 25 °C ≈ 570 A 3+1 serie; Cu, 3 fase geladen (Beijing Jiaotai)

Begraven capaciteit @ 25 °C ≈ 445 A 3+1 serie; Cu, 3 fase geladen (Beijing Jiaotai)

Maximale trekspanning ≤ 12000 N 40 N/mm² kernoppervlak van de hoofdfase (geschat)

Schematisch - niet op exacte schaal. Afgewerkte Ø ≈ 57 mm en gewicht ≈ 11155 kg/km van Beijing Jiaotai Cable 3+1 monster; geleider-/isolatiediameters berekend op basis van GB/T 3956 en GB/T 12706.1; stroomsterkte 570/445 A van dezelfde bron bij 25 °C. Waarden gemarkeerd met (geschat) vereisen bevestiging op basis van het fabriekstestcertificaat.


Z


4. Thermisch gedrag en vlamprestaties.XLPE maakt een aanhoudende geleidertemperatuur van 90 °C en een kortsluitpiek van 250 °C mogelijk voor een duur van maximaal vijf seconden. De kabel is ontworpen voor gebruiksomgevingen tussen −20 en +45 °C, mag niet onder de 0 °C worden gelegd zonder voorverwarmen, en gebruikt 25 °C als referentiebodemtemperatuur voor ondergrondse waarden. Het vlamgedrag voldoet aan klasse ZC van GB/T 19666, aangetoond door zowel de verticale test met één kabel (GB/T 18380.12) als de categorie-C gebundelde test (GB/T 18380.35) met een verkolingshoogte beperkt tot 2,5 m. De PVC-mantel is gehalogeneerd en zal bij brand rook en zuur gas afgeven; projecten die rookarme, halogeenvrije prestaties vereisen, moeten in plaats daarvan WDZ-YJY specificeren.


5. Installatiepraktijk en -hantering.Bochten mogen niet kleiner zijn dan 15 keer de werkelijke buitendiameter – ongeveer 855 mm voor deze maat. Vóór de eerste inschakeling moet de DC-plaatsweerstand bij 4U0 = 2,4 kV gedurende 15 minuten worden toegepast in overeenstemming met Q/GDW 13244.1-2018. Vaten die in een koude opslag onder 0 °C worden bewaard, moeten vóór het afrollen op temperatuur worden gebracht; De trekspanning moet binnen 12.000 N worden gehouden. De referenties van 570 A (lucht) en 445 A (begraven) vereisen reductie wanneer de omgevingstemperatuur, kabelgroepering of thermische weerstand van de bodem afwijken van de referentieomstandigheden. Krimpschoenen, wartels en krimpkousafsluitsets moeten worden geselecteerd voor de fasekern van 20,6 mm, de neutrale kern van 15,8 mm en de mantel van ≈ 57 mm, en zowel de fase- als de neutrale kortsluitweerstand moeten worden gecoördineerd met de instellingen van het stroomopwaartse beveiligingsapparaat.


6. Typische serviceomgevingen.Deze doorsnede is gekozen voor de meest veeleisende driefasige vierdraads distributierollen: primaire inkomens naar grote laagspanningsschakelborden, secundaire transformatoren in het bereik van 2000-2500 kVA, verticaal stijgende elektriciteitsleidingen in hoge commerciële en residentiële gebouwen, zware industriële installatievoedingen die grote motoren en proceslijnen bedienen, primaire stroomtoevoer naar datahallen en essentiële ziekenhuissystemen, en gemeentelijke distributiestations waar een gecombineerde nulleider in één kabel wordt gedragen (TN-C-topologie). Goedgekeurde installatiemethoden omvatten kabelgoten, kabelgoten, greppels, kanaalbanken, trunking en directe ingraving met mechanische bescherming, zowel binnen als op overdekte buitenlocaties. Voor onbeschermde directe begraving is de met staalband gepantserde ZR-YJV22-variant (≈ 65-70 mm OD) de juiste keuze.


7. Test- en kwaliteitsborgingsregime.Routinetests die op elke lengte worden toegepast, omvatten verificatie van de fase- en neutrale DC-weerstand (≤ 0,0601 / 0,124 Ω/km bij 20 °C), de 3,5 kV AC / 5 min-weerstand, controles van de continuïteit van de geleider en dimensionale inspectie met betrekking tot fase-isolatie ≥ 1,8 mm, neutrale isolatie ≥ 1,4 mm, mantel ≥ 3,1 mm en totale diameter ≈ 57 mm. Monster- en typetesten omvatten de XLPE-proef met warme uitharding bij 200 ± 3 °C gedurende 15 minuten onder 0,2 MPa (rek bij belasting ≤ 175%, permanente verharding ≤ 15%), XLPE-treksterkte ≥ 12,5 MPa met rek ≥ 200%, PVC-manteltreksterkte ≥ 10 MPa met rek ≥ 125%, thermische stabiliteit van PVC ≥ 200 minuten bij 200 °C, tests met enkele kabel en gebundelde vlam van categorie C, en buigbeoordeling. Voor de inbedrijfstelling ter plaatse zijn isolatieweerstandsmetingen, de DC 2,4 kV / 15 min-weerstand en positieve fase-/nulleideridentificatie vóór het schakelen vereist. Bij elke trommel wordt een fabriekstestcertificaat meegeleverd.


Vlamvertragende parameters


Z


Isolatieparameters


Z


8. Normen en conformiteit.Ontwerp en productie vallen onder GB/T 12706.1 en IEC 60502-1 voor 0,6/1 kV geëxtrudeerde stroomkabels. Geleiders voldoen aan GB/T 3956 / IEC 60228 Klasse 2 - de fase van 300 mm² als 61 draden van 2,52 mm met R ≤ 0,0601 Ω/km, en de 150 mm² neutraal als 37 draden van 2,25 mm met R ≤ 0,124 Ω/km. Vlamvertraging is geclassificeerd onder GB/T 19666 (ZC als standaard voor de ZR-markering) en bewezen door GB/T 18380.12 en GB/T 18380.35 categorie C. Installatieacceptatie volgt Q/GDW 13244.1-2018 en GB 50168, terwijl oppervlaktemarkering voldoet aan GB/T 6995. Kabels kunnen ook worden geleverd aan IEC, BS-, DIN-, ICEA- of JIS-vereisten op aanvraag. Houd er rekening mee dat de ST2 PVC-mantel halogeen bevat — voor tunnels, metrosystemen, ziekenhuizen en andere besloten openbare ruimtes is WDZ-YJY de juiste specificatie.


9. Verpakking, opslag en logistiek.Standaard levering is 100 m per rol of houten trommel, op maat gemaakte lengtes zijn op aanvraag verkrijgbaar. Elke trommel is voorzien van type, spanning, fabrikant, productiejaar en sequentiële metermarkering volgens GB/T 6995. Opslag moet plaatsvinden in een droge, overdekte ruimte bij −20 tot +45 °C, beschermd tegen direct zonlicht, vocht, olie en scherpe voorwerpen; vaten blijven tot installatie afgedicht en worden rechtop op hun flenzen opgeslagen in plaats van plat. Bij koude omstandigheden moeten de vaten binnen worden geconditioneerd tot ≥ 0 °C voordat ze worden getrokken. Tijdens het transport moeten de trommels worden beveiligd tegen rollen en stoten, en de kabel mag nooit over schurende grond of scherpe randen worden gesleept.


Z


10. Inkoopspecificatie.Vermeld "ZR-YJV 0,6/1 kV 3×300+1×150" samen met de gewenste lengte of trommelopstelling en markeringsvoorkeuren. Specificeer de vlamvertragende klasse (ZC is standaard; ZA of ZB beschikbaar), mantelkleur en eventuele speciale drumvereisten. Vraag altijd het fabriekstestcertificaat aan om de werkelijke ongepantserde diameter (≈ 57 mm), het gewicht (≈ 11155 kg/km) en de capaciteit voor de productiebatch te bevestigen. Als een rookarme, halogeenvrije of gepantserde constructie nodig is, bestel dan respectievelijk WDZ-YJY of ZR-YJV22.


11. Veelgestelde vragen over de kabelindustrie.

  • Vraag 1: Wat onderscheidt YJV, ZR-YJV, YJV22 en WDZ-YJY van elkaar?YJV staat voor de XLPE-geïsoleerde PVC-omhulde basiskabel; ZR-YJV voegt vlamvertragende eigenschappen toe (standaard klasse ZC); YJV22 introduceert een stalen tape-pantser tussen het samenstel en de omhulsel voor directe ingraving en mechanische robuustheid - de 3x300+1x150 gepantserde constructie bereikt ongeveer 65-70 mm; WDZ-YJY vervangt PVC door een halogeenvrije, rookarme mantel, bedoeld voor afgesloten openbare ruimtes.
  • Vraag 2: Wat is de betekenis van ZA, ZB, ZC en ZD?Dit zijn vlamvertragende klassen gedefinieerd in GB/T 19666, beoordeeld via de gebundelde kabeltest GB/T 18380.35 bij steeds hogere brandstofbelastingen - ZA is het meest veeleisend, ZD het minst. De kale "ZR"-markering is standaard ZC; ZA en ZB moeten tijdens de bestelfase expliciet worden aangevraagd.
  • Vraag 3: Waarom is de neutrale geleider slechts 150 mm² als de fasen 300 mm² zijn?In een gebalanceerd driefasig netwerk voert de nulleider voornamelijk onbalans en harmonische stroom, dus GB/T 12706.1 staat een gereduceerde nulleider toe in de 3+1-constructie. Als de installatie substantiële eenfasige of niet-lineaire, harmonische genererende belastingen bedient, moet een 4-aderige kabel met gelijke doorsnede of een vergrote nulleider worden overwogen.
  • Vraag 4: Wanneer moet een 3+1, 4-core equal of 3+2 kabel worden gekozen?Kies 3+1 voor standaard TN-C driefasige vierdraadsservice met een verminderde nulleider; 4-core gelijk (3×A+1×A) waarbij verwacht wordt dat de neutrale stroom de fasestroom zal benaderen; 3+2 (drie fasen plus afzonderlijke neutrale en beschermende geleiders) voor TN-S-installaties die afzonderlijke N- en PE-paden vereisen.
  • Vraag 5: Waarom verschillen de lucht- en ondergrondse stroomwaarden, en hoe worden deze aangepast?Gepubliceerde cijfers gaan uit van 25 °C lucht of 25 °C grond bij een thermische weerstand van 1,0 K·m/W met een enkel circuit. Er moeten correctiefactoren van de fabrikant worden toegepast voor de omgevingstemperatuur, kabelgroepering, ingraafdiepte en bodemweerstand; luchtfactoren variëren van ongeveer 1,29 bij 20 °C tot 0,91 bij 45 °C, en bodemfactoren van 1,04 bij 20 °C tot 0,87 bij 40 °C.
  • Q6: Koperen of aluminium geleider?Koper (deze kabel) levert een lagere weerstand (0,0601 versus ongeveer 0,100 Ω/km bij 300 mm²), hogere stroom per mm², superieure mechanische sterkte en betrouwbaardere aansluitingen; aluminium (YJLV, ≈ 4440 kg/km in deze maat) kost minder en weegt veel minder, maar vereist grotere doorsneden en een anti-oxidatiebehandeling bij elke verbinding.
  • Vraag 7: Waarom kan XLPE werken bij 90 °C terwijl PVC-isolatie beperkt is tot 70 °C?Het verknopingsproces transformeert polyethyleen in een driedimensionaal thermohardend netwerk, waardoor de continue geleiderwaarde wordt verhoogd tot 90 °C en de kortsluitweerstand tot 250 °C, waardoor de beschikbare capaciteit vanuit een bepaald kopergebied direct wordt vergroot.
  • Vraag 8: Hoe wordt de doorsnede van de geleider bepaald?De selectie wordt bepaald door (a) stroom bij volledige belasting na toepassing van reductiefactoren, (b) toelaatbare spanningsval (doorgaans ≤ 5% voor stroomcircuits), (c) kortsluitvastheid op I²t-basis (hier 34,5 kA·s per fase), en (d) coördinatie met overstroombeveiligingsapparatuur; de strengste criteriumcontroles.
  • Vraag 9: Waarom varieert de uiteindelijke diameter van fabrikant tot fabrikant voor dezelfde nominale maat?Normen schrijven minimale isolatie- en manteldiktes voor, samen met elektrische prestaties, maar geen precieze totale diameter. De verdichting van de strengen, het ontwerp van de vulstof en de tolerantie van de omhulsels verschillen tussen planten - gepubliceerde cijfers van 3×300+1×150 clusteren ongeveer 57 mm ongewapend - dus de werkelijk gemeten diameter moet altijd worden gebruikt bij het dimensioneren van klieren, trays en leidingen.
  • Vraag 10: Welke tests bevestigen de aanvaardbaarheid bij levering en vóór inschakeling?Controleer bij levering het fabriekstestcertificaat (weerstand 0,0601/0,124 Ω/km, 3,5 kV/5 min weerstand, afmetingen ≈ 57 mm), leesbaarheid van de mantel en integriteit van de trommel. Voer na de installatie een isolatieweerstandstest uit plus de DC 4U0 = 2,4 kV / 15 min. weerstand volgens Q/GDW 13244.1-2018, en bevestig vervolgens de fase- en nulleideridentificatie voordat u de onderbreker sluit.
  • Vraag 11: Welke levensduur kan worden verwacht?Wanneer geïnstalleerd en gebruikt binnen de aangegeven temperatuur- en spanningslimieten, zijn XLPE 0,6/1 kV-kabels ontworpen voor een minimale levensduur van 30 jaar; aanhoudende overbelasting, blootstelling aan ultraviolette straling, binnendringen van water via een beschadigde behuizing of gebruik boven 90 °C zullen die levensduur aanzienlijk verkorten.