Vlamvertragende XLPE Geïsoleerde ZR-YJV 3×185mm²+1×95mm² Koperkabel voor Stroomnet Distributieprojecten
Productoverzicht
Productdetails
xlpe 4 aderige kabel
,xlpe 25 mm² 4 aderige kabel
,zr-yjv 4 aderige kabel
Productbeschrijving
Vlamvertragende XLPE geïsoleerde ZR-YJV 3×185mm²+1×95mm² koperkabel voor elektriciteitsnetdistributieprojecten
Kabelaanduiding en betekenis
|
Code |
Betekenis |
|---|---|
|
ZR |
Legacy-voorvoegsel voor vlamvertrager; onder GB/T 19666-2019 is dit standaard Klasse C (modern equivalent: ZC). |
|
YJ |
XLPE-isolatie (cross-linked polyethyleen). |
|
V |
PVC buitenmantel - vlamvertragend, bevat halogeen (Cl) |
|
0,6/1 kV |
Nominale spanning U₀/U = 600/1000 V; Uₘ = 1,2 kV |
|
3×185+1×95 mm² |
Driefasige kernen van 185 mm² koper + één gereduceerde neutrale kern van 95 mm² koper |
ZR-YJV 3×185+1×95 mm² — Kabelspecificatie en technische gegevens
1. Overzicht en beoordelingen.ZR-YJV 3×185+1×95 is een vlamvertragende 3+1-aderige kabel met hoge capaciteit: drie koperen fasegeleiders van 185 mm² en één koperen neutrale geleider van 95 mm², XLPE-isolatie en één ST2 PVC-mantel, nominaal 0,6/1 kV (Um = 1,2 kV), 50 Hz; vervaardigd en getest volgens GB/T 12706.1 / IEC 60502-1, stranding volgens GB/T 3956, ZC-brandklasse volgens GB/T 19666. Afgewerkte diameter ≈ 47,4 mm, massa ≈ 6628 kg/km (Zhongce 3+1 tafel), geleverd in rollen van 100 m of houten vaten.
2. Constructiestapel.Geleider → buitenmantel:
| Laag | Bouwen | Muur | Diameter |
|---|---|---|---|
| Fasegeleider (×3) | Gegloeid Cu, klasse 2 compact, elk 37 × 2,53 mm (1+6+12+18) | — | ≈ 17,7 mm |
| Neutrale geleider (×1) | Gegloeid Cu, klasse 2 compact, 19 × 2,52 mm (1+6+12) | — | ≈ 12,6 mm |
| Fase-isolatie (×3) | XLPE | 1,6 mm | ≈ 20,9 mm |
| Neutrale isolatie (×1) | XLPE | 1,1 mm | ≈ 14,8 mm |
| Kern montage | Centraal neutraal + 3 fasekernen rondom + PP vulmiddel + polyester bindmiddel | — | ≈ 41,4 mm (afgeleid) |
| Buitenjas | Vlamvertragend PVC, ST2 compound, zwart | 3,0 mm | ≈ 47,4 mm (Zhongce) |
3. Elektrische specificaties.Fase R ≤ 0,0991 Ω/km (≈ 0,126 Ω/km bij 90 °C), neutraal R ≤ 0,193 Ω/km bij 20 °C; fabrieksbestendig 3,5 kV AC / 5 min; isolatieweerstand van afgewerkte kabel ≥ 36,7 MΩ·km; XLPE-volumeweerstand ≥ 1×10¹² Ω·cm; capaciteit ≤ 0,34 μF/km; inductie ≈ 0,24 mH/km; AC-impedantie ≈ 0,12 Ω/km; kortsluitstroom ≈ 21,3 kA gedurende 1 s. Referentiestroom (3-fase kernen geladen) ≈ 505 A in lucht bij 30 °C / 435 A begraven bij 25 °C — Zhongce 3+1 tabelbasis.
Elektrische parameters
|
Parameter |
Waarde |
Opmerking |
|---|---|---|
|
Nominale spanning U₀/U |
0,6 / 1 kV |
Uₘ = 1,2 kV |
|
Testspanning AC (5 min) |
3,5 kV |
Routine |
|
Typetestspanning |
4,0 kV |
IEC 60502-1 |
|
DC-weerstand @20 °C (fase, per kern) |
≤ 0,0991 Ω/km |
GB/T 3956 maximaal, 185 mm² |
|
DC-weerstand @20 °C (neutraal, per kern) |
≤ 0,193 Ω/km |
GB/T 3956 maximaal, 95 mm² |
|
AC-weerstand @90 °C (geschat, fase) |
≈ 0,129 Ω/km |
per kern |
|
AC-weerstand @90 °C (geschat, neutraal) |
≈ 0,251 Ω/km |
per kern |
|
Stroomsterkte in lucht (30 °C, enkel circuit, 3-ader+1) |
≈ 345-385 EEN |
gebaseerd op een fase van 185 mm² |
|
Stroomwaarde in lucht (ontwerp) |
≈ 360 A |
groepering + omgevingscorrectie toepassen |
|
Direct begraven (20–25 °C, bodem 1,0–1,2 K·m/W, 0,7 m) |
≈ 385–420 A |
gemeenschappelijke catalogus 395–408 A |
|
Ontwerp begraven beoordeling |
≈ 400 A |
Correctie van de thermische weerstand van de bodem vereist |
|
Kortsluitstroom (1 s, Cu, 250 °C, fase) |
≈ 18,5 kA |
185 mm² referentie |
|
Kortsluitstroom (1 s, Cu, 250 °C, nulleider) |
≈ 9,5 kA |
95 mm² referentie |
|
Frequentie |
50/60 Hz wisselstroom |
— |
Kabelparameters en testparameters

| ZR-YJV 3×185+1×95 mm² — Test- en verificatieschema (GB/T 12706.1 en IEC 60502-1) | ||||
| Fase | Testitem | Methode / Standaard | Acceptatiecriterium | Opmerkingen |
| Routine | Fasegeleider DC-weerstand | GB/T 3956 (CEI 60228) | ≤ 0,0991 Ω/km bij 20 °C (185 mm²) | Elke productielengte |
| Routine | Neutrale geleider DC-weerstand | GB/T 3956 (CEI 60228) | ≤ 0,193 Ω/km bij 20 °C (95 mm²) | Elke productielengte |
| Routine | Vermogensfrequentie weerstaan | GB/T 12706.1 / CEI 60502-1 | 3,5 kV AC / 5 min, geen storing | Geleider naar aarde/waterbad |
| Routine | Dimensionale inspectie | GB/T 2951 | Fase-in. ≥ 1,6 mm; neutrale ins. ≥ 1,1 mm; mantel ≥ 3,0 mm; Buitendiameter binnen tolerantie | Wand- en diametercontrole |
| Routine | Continuïteit van de geleider | Visueel / elektrisch | Alle kernen continu, geen pauze | Elke lengte |
| Steekproef | XLPE hotset-test | GB/T 12706.1 §16.3.13 / GB/T 2951.11 | 200 ± 3 °C, 15 min, 0,2 MPa: belastingverlenging ≤ 175%; blijvend ≤ 15 % | Verificatie van cross-linking |
| Steekproef | XLPE treksterkte en rek | GB/T 2951 | Treksterkte ≥ 12,5 MPa; rek ≥ 200% | Bejaard en ongerijpt |
| Steekproef | PVC-mantel trek- en rekbaarheid | GB/T 2951 | Treksterkte ≥ 10,0 MPa; rek ≥ 125% | Bejaard en ongerijpt |
| Steekproef | Thermische stabiliteit van PVC | GB/T 2951 (Congo-rood) | ≥ 200 min @ 200 °C | HCI-evolutietest |
| Steekproef | Geleidergeometrie | GB/T 3956 | Fase: 37 × 2,53 mm Ø ≈ 17,7; neutraal: 19 × 2,52 mm Ø ≈ 12,6 | Per partij |
| Type | Vlamtest met één kabel | GB/T 18380.12 | Geen vlam bij bovenste referentiemerkteken | ZR eigendom |
| Type | Gebundelde vlamtest — C | GB/T 18380.35 | Char ≤ 2,5 m; 20 minuten; ≥ 1,5 l/m | Klasse C-naleving |
| Type | Buigtest | GB/T 12706.1 | Geen schade aan de gespecificeerde doorn | Buigregel met meerdere kernen |
| Type | Isolatieweerstand | Fabrieksmethode | ≥ 36,7 MΩ·km bij 20 °C | Niet routinematig onder GB/T 12706.1 |
| Na installatie | DC is bestand tegen inbedrijfstelling | Q/GDW 13244.1-2018 | 2,4 kV DC / 15 min, geen storing | Vereist voor nieuwe installaties |
| Na installatie | Fase-identificatie | Visueel / continuïteit | L1/L2/L3/N correct geëtiketteerd aan beide uiteinden | Vóór bekrachtiging |
Structuur van de kabeldoorsnede

| ZR-YJV 3×185+1×95 mm² — Constructiediagram in dwarsdoorsnede (schematisch) | |||||
| Gelaagde 3+1 aderopbouw van koperdraad tot PVC-mantel · nominale afmetingen volgens GB/T 12706.1 / IEC 60502-1 · primaire gegevens uit Zhongce 3+1 tabel | |||||
| Nee. | Laag | Materiaal / Constructie | Nominale dikte (mm) | Diameter (mm) | Functie / Opmerkingen |
| 1 | Fasegeleider (Cu) × 3 | Gegloeid koper, compacte streng van klasse 2 — 37 draden van 2,53 mm per kern (37/2,53, 1+6+12+18 lay-out), nominaal oppervlak elk 185 mm² | — | ≈ 17,7 (Ø elke fasekern) | Lijnstroomvoerende fasegeleiders; DC-weerstand beperkt tot 0,0991 Ω/km bij 20 °C |
| 2 | Neutrale geleider (Cu) × 1 | Gegloeid koper, compacte streng van klasse 2 — 19 draden van 2,52 mm (19/2,52, 1+6+12 lay-out), nominaal gebied 95 mm² | — | ≈ 12,6 (Ø neutrale kern) | Terugkeer / neutraal pad; DC-weerstand beperkt tot 0,193 Ω/km bij 20 °C |
| 3 | Fase-isolatie (XLPE) × 3 | Vernet polyethyleen diëlektricum | 1.6 | ≈ 20,9 (Ø per fasekern, incl. isolatie) | Elektrische isolatie; 90 °C continu vermogen; is bestand tegen 3,5 kV gedurende 5 minuten |
| 4 | Neutrale isolatie (XLPE) × 1 | Vernet polyethyleen diëlektricum | 1.1 | ≈ 14,8 (Ø neutrale ader, incl. isolatie) | Galvanische scheiding voor de nulleider |
| 5 | Kern montage | Neutrale kern in het midden + driefasige aders rondom bekabeld + PP-vuller + polyester bindtape | — | ≈ 41,4 (Ø over gemonteerde kernen) | 3+1 configuratie; afgeleid van Zhongce OD − 2 × schede |
| 6 | Buitenmantel (PVC) | Vlamvertragend PVC, ST2-compound, zwart | 3 | ≈ 47,4 (Ø afgewerkte kabel, Zhongce) | Mechanische en vochtbescherming; ZC-vlamvertraging volgens GB/T 19666 |
| Belangrijkste afmetingen en eigenschappen (uitgevouwen) | |||||
| Afgewerkte kabeldiameter | ≈ 47,4 | mm | Zhongce 3+1 ongepantserde tafel | ||
| Geschatte kabelmassa | ≈ 6628 | kg/km | Zhongce koperen dirigentfiguur | ||
| Nominale spanning | 0,6/1 | kV | Wisselstroom 50 Hz; maximale systeemspanning Um = 1,2 kV | ||
| Geleidertemperatuurlimieten | 90 / 250 | °C | Continu bedrijf / kortsluiting (≤ 5 s) | ||
| Minimale buigradius (meeraderig) | ≥ 15 × buitendiameter ≈ 711 | mm | OD = werkelijke afgewerkte kabeldiameter | ||
| Vlamvertragende classificatie | ZC (ZR) | — | Volgens GB/T 19666 | ||
| Kortsluitstroom (1 s) | ≈ 21,3 | kA | I = k·A/√t, k=115 voor Cu/XLPE (geschat) | ||
| AC-impedantie @ 50 Hz | ≈ 0,12 | Ω/km | √(R² + X²); R-dominant (geschat) | ||
| Capaciteit (typisch) | ≤ 0,34 | μF/km | Per fase kern (geschat) | ||
| Inductie (typisch) | ≈ 0,24 | mH/km | Drie-aderige kabel (geschat) | ||
| Luchtcapaciteit @ 30 °C | ≈ 505 | A | Zhongce-basis; Cu, 3 fase geladen | ||
| Begraven capaciteit @ 25 °C | ≈ 435 | A | Zhongce-basis; Cu, 3 fase geladen | ||
| Schematisch - niet op exacte schaal. Primaire gegevens (OD, gewicht, capaciteit) uit de Zhongce 3+1-tabel; geleider-/isolatiediameters berekend op basis van GB/T 3956 en GB/T 12706.1. Waarden gemarkeerd (geschat) zijn technische schattingen. | |||||

4. Thermisch en vuur.90 °C continue geleider, 250 °C kortsluiting (≤ 5 s); gebruiksomgeving −20 tot +45 °C, minimale legtemperatuur 0 °C; maximale begraafbodemtemperatuur 25 °C; ZC per GB/T 19666 — GB/T 18380.12 enkele kabel + GB/T 18380.35 categorie-C gebundeld (char ≤ 2,5 m); De PVC-mantel is gehalogeneerd en geeft bij brand rook af; specificeer WDZ-YJY voor LSZH.
Vlamvertragende eigenschappen
| Vlamvertragende (FR) kenmerken — ZR-YJV 3×185+1×95 mm² | ||
| ZR-YJV 3×185+1×95 mm² (3 (L1+L2+L3, 185 mm²) + 1 (N, 95 mm²); 3+1 = L1+L2+L3+N) · 0,6/1 kV | ||
| 1. Kabelidentificatie | ||
| Code / Artikel | Betekenis / Waarde | Standaard / Opmerking |
| Aanduiding | ZR-YJV 3×185+1×95 mm² | GB/T 12706.1-2020 |
| ZR | Vlamvertragend (verouderd); onder GB/T 19666-2019 standaard ingesteld op Klasse C; modern = ZC | GB/T 19666-2019 |
| YJ | XLPE-isolatie (vernet polyethyleen) | — |
| V | PVC buitenmantel — vlamvertragend, bevat halogeen (Cl) | GB/T 19666-2019 |
| 0,6/1 kV | U₀/U = 600/1000 V; Uₘ = 1,2 kV | IEC 60502-1 |
| 3×185+1×95 mm² | Drie fasekernen van 185 mm² + één neutrale kern van 95 mm² (gereduceerde nulleider, 3+1 constructie) | — |
| Bouw | Ongepantserd, niet-afgeschermd, rond meerkernig (3+1) | — |
| Toepassingsnota | 3+1 kern → driefasige wisselstroom met nulleider (L1+L2+L3+N); neutraal teruggebracht tot 95 mm². Geen aparte PE (gebruik 4-aderig of 5-aderig indien PE vereist). | — |
| 2. Vlamvertragend en brandwerend (KERN) | ||
| Eigendom | Waarde / Vereiste | Standaard |
| Vlamvertragende klasse | Klasse C (gebundelde kabels, lengte char ≤ 2,5 m) | GB/T 19666-2019; GB/T 18380.3 / CEI 60332-3-24 |
| Legacy-aanduiding | Fase 1,6 mm; Neutraal 1,1 mm (klassen 185 / 95 mm²) | GB/T 19666-2019 |
| Testmethode — vlam | Gebundelde vlamtest (categorie C), verkoling ≤ 2,5 m na verwijdering van de vlam | GB/T 18380.3 (CEI 60332-3-24) |
| Halogeengehalte | Bevat halogeen — Cl uit PVC-mantel; Bij verbranding komt HCl vrij | GB/T 17650 / CEI 60754-1/-2 |
| Rookdichtheid | Zware donkere rook - NIET rookarm (geen LSZH-certificering) | GB/T 17651 / CEI 61034 |
| Corrosiviteit | Corrosief — HCl-gas dat ontstaat tijdens brand | GB/T 17650 / CEI 60754-2 |
| pH / geleidbaarheid van gassen | Niet gecertificeerd (PVC-basis – zure / geleidende verbrandingsgassen) | GB/T 17650 / CEI 60754-2 |
| Beperkte zuurstofindex (LOI) | PVC typisch ≈ 45–49 % O₂ (referentie, ontwerpwaarde) | ASTM D2863 / GB/T 2406, referentie |
| Max. geleider bedrijfstemp. | 90 °C (langdurig gebruik) | GB/T 12706.1-2020 |
| Max. kortsluiting temp. (≤5 s) | Fase 86,5 mm; Neutraal 50,1 mm — fase 83,25 + 2×1,6 / neutraal 47,88 + 2×1,1 | geleider + 2×isolatie (fase 8,3 + 2×1,6 / neutraal 4,8 + 2×1,1) |
| Isolatie (×4) | XLPE (vernet polyethyleen), fase 1,6 mm / neutraal 1,1 mm nominaal (respectievelijk 185 / 95 mm²) | GB/T 12706.1-2020 |
| Serviceomgevingsbereik (PVC-mantel) | −15 °C tot +90 °C | — |
| Min. installatie omgevingstemp. | Klasse C (gebundelde kabels, lengte ≤ 2,5 m); ZR-YJV 3×185+1×95 ontwerpwaarde | — |
| 3. Samenvatting van de brandtest | ||
| Test | Vereiste | ZR-YJV 3×185+1×95 Uitspraak |
| Gebundelde vlamtest (Klasse C) | Char-lengte ≤ 2,5 m | PASS (ontwerp, klasse C) |
| Enkele vlamtest (IEC 60332-1) | Zelfdovend | PASS (XLPE/PVC FR) |
| Rookdichtheid (IEC 61034) | Lichtdoorlatendheid ≥ 60% voor LSZH | N.v.t. (PVC = zware rook) |
| Halogeengehalte (IEC 60754) | ≤ 0,5% HCl voor LSZH | N.v.t. (bevat Cl) |
| Zuurgraad / corrosiviteit (IEC 60754-2) | pH ≥ 4,3; geleidbaarheid ≤ 10 µS/mm voor LSZH | N.v.t. (corrosieve HCl) |
| Brandoverleving (BS 6387 / IEC 60331) | Circuitintegriteit tijdens/na brand | N.v.t. — gebruik NH-ZR-YJV |
| 4. Belangrijke elektrische en thermische parameters | ||
| Parameter | Waarde | Opmerking |
| Nominale spanning U₀/U | 0,6 / 1 kV | Uₘ = 1,2 kV |
| Testspanning AC (5 min, routine) | 3,5 kV | IEC 60502-1 |
| Typetestspanning | 4,0 kV | IEC 60502-1 |
| DC-weerstand @ 20 °C (fase, 185 mm²) | ≤ 0,0991 Ω/km | GB/T 3956 / IEC 60228, Klasse 2 max |
| DC-weerstand @ 20 °C (neutraal, 95 mm²) | ≤ 0,193 Ω/km | GB/T 3956 / IEC 60228, Klasse 2 max |
| AC-weerstand @ 90 °C (fase, schatting) | ≈ 0,127 Ω/km | per fasekern |
| Stroomsterkte — in lucht (30 °C, enkel circuit) | ≈ 290–325 A (ontwerp ≈ 305 A) | 3+1 kern |
| Stroomsterkte — direct ingegraven (20 °C, bodem 1,0 K·m/W, 0,7 m) | ≈ 335–370 A (ontwerp ≈ 350 A) | 3+1 kern |
| Kortsluitstroom (1 s, Cu, 250 °C, per ader) | ≈ 18,5 kA (per fasekern) | fase kern; neutraal ≈ 7,0 kA |
| fase kern; neutraal ≈ 9,5 kA | ||
| Laag (binnen → buiten) | Beschrijving / Specificatie | FR-bijdrage |
| Geleider (fase ×3) | Geleider (fase ×3): Blank gegloeid koper, klasse 2 gevlochten, 37ר2,25, Ø ≈ 8,3 mm — XLPE-isolatie 1,6 mm (e_min 1,26); L1/L2/L3 = bruin/zwart/grijs | Geen (Cu niet-brandbaar) |
| Geleider (neutraal ×1) | Geleider (neutraal ×1): Blank gegloeid koper, klasse 2 gevlochten, 19ר2,52, Ø ≈ 4,8 mm — XLPE-isolatie 1,1 mm (e_min 0,86); N = blauw | GB/T 3956 / CEI 60228 |
| Geleider scherm | Weggelaten (niet vereist voor 0,6/1 kV) | — |
| Isolatie (×4) | XLPE (vernet polyethyleen), fase 1,6 mm (e_min 1,26) / neutraal 1,1 mm (e_min 0,86); L1/L2/L3 = bruin/zwart/grijs, N = blauw | GB/T 12706.1-2020 |
| Vuller | XLPE — lage vlamverspreiding | FR-additief |
| Bindmiddel | Vlamvertragend PP/PE voor ronde montage | FR-barrière |
| Binnenband / montage | Vlamvertragende tape over opliggende kernen | FR-barrière |
| Buitenmantel | Vlamvertragend PVC (ZR-kwaliteit), 1,6 mm (meeraderig, 3+1 regel), zwart (standaard) | Primaire FR-laag (gehalogeneerd) |
| Pantser | Vlamvertragend PVC (ZR-kwaliteit), 1,8 mm (meeraderig, 3+1 regel), zwart (standaard) | GB/T 19666-2019 |
| Metalen scherm | Geen | — |
| 6. Dimensionale gegevens | ||
| Item | Typische waarde | Opmerkingen |
| Nominaal oppervlak van de geleider | 3×185 mm² + 1×95 mm² | fase / neutraal |
| Aantal kernen | 4 (3+1) | — |
| Geleider constructie | Fase: Klasse 2, 37ר2,25 mm; Neutraal: Klasse 2, 19ר2,52 mm | min. 19 draden (≥70 mm²) |
| Diameter geleider (ca.) | min. 19 draden (≥95 mm²) | — |
| Isolatie dikte | Fase: 1,6 mm; Neutraal: 1,1 mm (klassen 185 / 95 mm²) | 1,4 / 1,0 mm klasse |
| Diameter over geïsoleerde kern | Fase 86,5 mm; Neutraal 50,1 mm | geleider + 2×isolatie |
| Dikte van de mantel | Diameter over geïsoleerde kern — fase 8,3 + 2×1,6 / neutraal 4,8 + 2×1,1 | 3+1 meerkernige regel |
| Totale kabeldiameter | 1,8 mm (meerkernig, 3+1 regel) | uitvoering ≈ 29,0 mm |
| Ongeveer. gewicht | 28,0 – 37,0 mm (uitvoering ≈ 32,0 mm) | — |
| Kabel vorm | 1800 – 2500 kg/km (verbruik ≈ 2150/km) | — |
| 7. Mechanische en installatieparameters | ||
| Parameter | Waarde | Opmerking |
| ≥ 15 × buitendiameter ≈ 480,0 mm @ Ø ≈ 32,0 mm | ≥ 15 × buitendiameter ≈ 480,0 mm @ Ø ≈ 32,0 mm | — |
| 50 N/mm² × (3×185 + 1×95) = 32 500 N totaal | 50 N/mm² × (3×185 + 1×95) = 32 500 N totaal | gebruik een geleidersok, vermijd grip op de schede |
| Directe begrafenis | Toegestaan in niet-agressieve grond; gebruik voor mechanische bescherming ZR-YJV22 3×150+1×70 | — |
| ≥ 1,5 × OD → ≥ 44 mm (gebruik leiding van 50 mm of 63 mm) | ≥ 1,5 × OD → ≥ 48 mm (gebruik leiding van 50 mm of 75 mm) | — |
| Bevestiging (horizontale / verticale bak) | ≈ 800 mm / ≈ 1500 mm | horizontaal/verticaal |
| Limiet hoogteverschil | Geen (XLPE) | — |
| 8. Selectiegids — Wanneer FR ertoe doet | ||
| Scenario | Aanbevolen kabel | Reden |
| Vlamvertragend, gehalogeneerd acceptabel (standaard) | ZR-YJV 3×185+1×95 mm² (deze kabel) | Klasse C FR, PVC-mantel, kosteneffectief |
| Rookarm halogeenvrij vereist (LSZH) | WDZ-YJY 3×185+1×95 | LSZH-mantel — voldoet aan IEC 61034 / IEC 60754 |
| Brandoverlevingscircuit (circuitintegriteit) | NH-ZR-YJV / WDZN-YJY 3×185+1×95 | BS 6387 / IEC 60331 brandveiligheidsgraad |
| Zware mechanische belasting / directe ingraving | ZR-YJV22 3×185+1×95 | Stalen tapepantser voor botsing / oversteekplaats |
| Aparte PE+N vereist | 5-aderige kabel (bijv. 5×95 of 4×185+1×95) | 3+1 heeft geen aparte PE |
| Opmerkingen | ||
| 1. ZR is de oude GB/T 19666-2019 Klasse C-aanduiding; moderne equivalent is ZC. Klasse C: verkoling ≤ 2,5 m na gebundelde vlamtest (GB/T 18380.3). | ||
| 2. PVC-mantel is gehalogeneerd (bevat Cl, geeft HCl af) → zware rook en corrosieve gassen; NIET geschikt voor LSZH-vereiste routes (gebruik WDZ-YJY). | ||
| 3. 3×185+1×95 mm² = drie fasekernen van 185 mm² (L1+L2+L3) + één 95 mm² neutraal (N), totaal 4 kernen (3+1); neutraal wordt verkleind. Stroomwaarden (≈ 305 A in lucht / ≈ 350 A ingegraven) zijn ontwerpwaarden; pas groepering, omgevingstemperatuur, thermische weerstand van de bodem en IEC 60364-5-52 correctiefactoren toe. | ||
| 4. Voor LSZH → WDZ-YJY 3×185+1×95; voor brandoverleving → NH-ZR-YJV / WDZN-YJY 3×185+1×95; voor pantser → ZR-YJV22 3×185+1×95; voor aparte PE → gebruik 5-aderig. | ||
| 5. Isolatiedikte: fase 185 mm² = 1,6 mm (e_min = 1,6 − 0,3400000000000001 = 1,26 mm); neutraal 95 mm² = 1,1 mm (e_min = 1,1 − 0,2400000000000001 = 0,86 mm) (GB/T 12706.1-2020, tabel 3). DC-weerstand fase ≤ 0,0991 Ω/km, neutraal ≤ 0,193 Ω/km (GB/T 3956 klasse 2 max). Testwaarden gemarkeerd met “referentie” zijn typische ontwerpwaarden – bevestig aan de hand van het testrapport van de fabrikant / GB/T 12706.1-2020. | ||
Isolatieparameters

5. Installatie en onderhoud.Minimale buiging ≥ 15 × OD (≈ 711 mm); inbedrijfstelling DC-test 4U0 = 2,4 kV / 15 min vóór eerste inschakeling (Q/GDW 13244.1-2018); trommels opwarmen tot onder 0 °C voordat ze worden getrokken; maximale trekspanning ≤ 7400 N; verlaag de 505/435 A-referenties voor omgeving, groepering en bodem; pas nokken en wartels aan die geschikt zijn voor de fasekern van 17,7 mm, de neutrale kern van 12,6 mm en de mantel van 47,4 mm; verifieer de kortsluitwaarde aan de hand van de instellingen van het beveiligingsapparaat.
6. Toepassing.Zware driefasige vierdraadsdistributie, secundaire transformatoren, grote gebouwleidingen en industriële feeders die een speciale neutrale geleider vereisen in een enkele kabel (TN-C-stijl) - leiding, bak, greppel, kanaal, trunking, directe ingraving; binnen of beschut buiten. Typische belastingen zijn onder meer inkomensschakelaars van hoofdschakelaars, railverhogers in hoge gebouwen, pomp-/compressorstations, primaire voedingen van datacentra en gemeentelijke elektriciteitsnetwerken.

7. Testen en kwaliteitsborging.Elke productielengte ondergaat routinetests: fase/neutrale DC-weerstand (≤ 0,0991 / 0,193 Ω/km bij 20 °C), 3,5 kV AC / 5 min netfrequentiebestendigheid zonder storing, continuïteit van de geleider en dimensionele inspectie (fase-isolatie ≥ 1,6 mm, nulleider ≥ 1,1 mm, mantel ≥ 3,0 mm). Monster-/typetesten hebben betrekking op de XLPE-hotsettest (200 ± 3 °C, 15 min, 0,2 MPa — rek bij belasting ≤ 175%, permanente verharding ≤ 15%), XLPE-treksterkte ≥ 12,5 MPa / rek ≥ 200%, treksterkte PVC-mantel ≥ 10 MPa / rek ≥ 125 %, thermische stabiliteit van PVC ≥ 200 min bij 200 °C, tests met enkele kabel en bosvlamtesten van categorie C, en buigtests. Ter plaatse zijn een DC 2,4 kV / 15 min-weerstand en fase-identificatiecontrole vereist voordat de spanning wordt ingeschakeld. Bij elke trommel wordt een fabriekstestcertificaat meegeleverd.
8. Normen en naleving.Ontwerp en fabricage volgen GB/T 12706.1 en IEC 60502-1 (0,6/1 kV geëxtrudeerde isolatiestroomkabels); geleiders voldoen aan GB/T 3956 / IEC 60228 Klasse 2; vlamvertragende classificatie volgt GB/T 19666 (ZC-standaard voor "ZR"), geverifieerd door GB/T 18380.12 (enkele verticale draad/kabel) en GB/T 18380.35 (gebundeld, categorie C); installatieacceptatie volgt Q/GDW 13244.1-2018 en GB 50168; oppervlaktemarkering volgt GB/T 6995. Kabels kunnen op verzoek ook worden geleverd volgens IEC-, BS-, DIN-, ICEA- of JIS-vereisten. Let op: de ST2 PVC-mantel bevat halogeen. Voor tunnels, metro's, ziekenhuizen en andere besloten openbare ruimtes dient u in plaats daarvan WDZ-YJY (low-smoke zero-halogeen) te specificeren.
9. Verpakking, opslag en transport.Standaard levering is 100 m per rol of houten trommel (aanbevolen flens ≥ Ø 1800 mm voor dit gedeelte; nettogewicht ≈ 663 kg per trommel van 100 m); op maat gesneden lengtes zijn beschikbaar. Elke trommel is voorzien van type-, spannings-, fabrikant-, jaar- en sequentiële metermarkeringen volgens GB/T 6995. Opslaan in droge, afgedekte omstandigheden bij −20 tot +45 °C, uit de buurt van direct zonlicht, vocht, olie en scherpe voorwerpen; vaten moeten tot de installatie afgedicht blijven en moeten op hun flenzen staan en niet plat liggen. Bij koud weer moeten de vaten binnenshuis worden geconditioneerd tot ≥ 0 °C voordat ze worden afgewikkeld en getrokken. Transport met trommels beveiligd tegen rollen en stoten; vermijd het slepen van de kabel over ruwe grond of scherpe randen.
10. Bestellen.ZR-YJV 0,6/1 kV 3×185+1×95 + voedingslengte/trommel + oppervlaktemarkering; vlamvertragende klasse (standaard ZC; ZA/ZB op aanvraag), mantelkleur en eventuele speciale trommeleisen vermelden; vraag het fabriekstestcertificaat van de fabrikant aan om de werkelijke buitendiameter, het gewicht en de capaciteit te bevestigen; voor LSZH- of gepantserde varianten bestelt u respectievelijk WDZ-YJY of ZR-YJV22.

11. Veelgestelde vragen over de kabelindustrie.
- Vraag 1: Wat is het verschil tussen YJV, ZR-YJV, YJV22 en WDZ-YJY?YJV is de basis XLPE/PVC-kabel; ZR-YJV voegt vlamvertragend gedrag toe (standaard klasse ZC); YJV22 voegt stalen tape-pantsering toe over de montage voor directe ingraving en mechanische bescherming; WDZ-YJY vervangt de PVC-mantel door een halogeenvrije, rookarme verbinding voor besloten openbare ruimtes.
- Vraag 2: Wat betekenen ZA / ZB / ZC / ZD?Het zijn vlamvertragende klassen onder GB/T 19666, geverifieerd door de gebundelde kabeltest GB/T 18380.35 met verschillende brandstofbelastingen (A de strengste, D de minst). "ZR" zonder letter is standaard ZC; Bij bestelling dient ZA/ZB te worden vermeld.
- Vraag 3: Waarom is de neutrale kern kleiner (95 mm² versus 185 mm² fase)?In gebalanceerde driefasige circuits voert de nulleider voornamelijk onbalans en harmonische stroom, dus GB/T 12706.1 staat een verminderde nulleider toe in de 3+1-constructie. Als er zware eenfasige of niet-lineaire (harmonische) belastingen worden verwacht, gebruik dan een 4-aderige kabel met gelijke doorsnede of een grotere nulleider.
- Vraag 4: Wanneer moet ik kiezen voor 3+1, 4-core gelijke of 3+2 kabels?3+1 voor algemene TN-C driefasige vierdraadsservice met een verminderde nulleider; 4-core gelijk (3×A+1×A) wanneer neutrale stroom fasestroom nadert; 3+2 (3 fasen + N + PE gesplitst) voor TN-S-systemen die afzonderlijke neutrale en beschermende geleiders vereisen.
- Vraag 5: Waarom verschillen lucht- en ondergrondse capaciteiten, en hoe worden ze gecorrigeerd?De waarden gaan uit van 30 °C lucht of 25 °C grond bij een thermische weerstand van 1,0 K·m/W met één circuit. Pas fabrikantcorrectiefactoren toe voor omgevingstemperatuur, kabelgroepering, ingraafdiepte en bodemweerstand; de Zhongce-tabel vermeldt luchtfactoren 1,29 (20 °C) tot 0,91 (45 °C) en bodemfactoren 1,04 (20 °C) tot 0,87 (40 °C).
- Q6: Koperen of aluminium geleider?Koper (deze kabel) biedt een lagere weerstand, een hogere ampaciteit per mm², betere mechanische sterkte en betrouwbaardere aansluitingen; aluminium (YJLV) is goedkoper en lichter, maar heeft grotere doorsneden en een anti-oxidatiebehandeling bij de verbindingen nodig.
- V7: Waarom heeft XLPE een classificatie van 90 °C, terwijl PVC-isolatie slechts 70 °C is?Door verknoping wordt polyethyleen omgezet in een thermohardend netwerk, waardoor de continue geleidertemperatuur wordt verhoogd tot 90 °C en de kortsluittolerantie tot 250 °C, waardoor de capaciteit voor hetzelfde koperoppervlak direct toeneemt.
- Vraag 8: Hoe wordt de doorsnede van de geleider gekozen?Grootte ten opzichte van (a) stroom bij volledige belasting met reductiefactoren, (b) toelaatbare spanningsval (typisch ≤ 5% voor stroomcircuits), (c) kortsluitvastheid (I²t), en (d) coördinatie van beveiligingsapparatuur; de grootste eis geldt.
- V9: Waarom variëren de diameters van afgewerkte kabels per fabrikant bij dezelfde nominale maat?Normen leggen de minimale isolatie-/manteldikte en elektrische prestaties vast, niet de exacte buitendiameter. De strengverdichting, het vulontwerp en de manteltolerantie verschillen per installatie, dus gebruik altijd de werkelijk gemeten buitendiameter voor de afmetingen van de pakkingbus, bak en leiding.
- Vraag 10: Welke tests bewijzen dat de kabel acceptabel is bij levering en vóór inschakeling?Bij levering: controleer het fabriekstestcertificaat (weerstand, 3,5 kV/5 min weerstand, afmetingen), mantelmarkering en trommelconditie. Na het leggen: isolatieweerstandstest plus de DC 4U0 = 2,4 kV / 15 min. weerstand volgens Q/GDW 13244.1-2018, daarna fase-/nulleideridentificatie vóór het inschakelen.
- Vraag 11: Wat is de verwachte levensduur?Wanneer correct geïnstalleerd binnen de temperatuur- en spanningslimieten, zijn XLPE 0,6/1 kV-kabels ontworpen voor een levensduur van ≥ 30 jaar; langdurige overbelasting, UV-blootstelling, onderdompeling in water van een beschadigde jas of gebruik boven 90 °C verkort de levensduur aanzienlijk.