RVV 2x0,75mm2 2-żyłowy kabel elastyczny z linką miedzianą w powłoce PVC
Podstawowe właściwości
Nieruchomości handlowe
Podsumowanie produktu
Szczegóły produktu
RVV 2-żyłowy kabel elastyczny
,2x0
,75 mm2 2 rdzenia elastyczny kabel
Opis produktu
RVV-2*0,75 mm² Elastyczny kabel sterowniczy 2-żyłowy przewód miedziany, izolowany PVC, płaszcz zewnętrzny z PVC
RVV 2×0,75 mm² Przewód miedziany Elastyczny przewód w izolacji i osłonie PCV
Typ: 60227 IEC 53 (RVV) ·Woltaż: 300/500 V ·Standard:GB/T 5023.5-2008 / IEC 60227-5:2003 ·Orzecznictwo: CCC ·Pochodzenie:Anhui, Chiny
Pokaz zdjęć kabla




1. Parametry elektryczne i strukturalne

|
Kategoria |
Parametr |
Wartość / opis |
|---|---|---|
|
Identyfikacja |
Typ/model |
60227 IEC 53 (RVV) — elastyczny przewód z rdzeniem miedzianym, izolowany PVC, w osłonie PVC |
|
Nazwa zwyczajowa |
Lekki, elastyczny przewód w osłonie z PVC („drut w miękkiej osłonie”) |
|
|
Liczba rdzeni × nominalny CSA |
2 × 0,75 mm² |
|
|
Dyrygent |
Materiał przewodnika |
Wyżarzona goła miedź (elastyczna klasa 5, zgodnie z GB/T 3956 / IEC 60228) |
|
Budowa przewodnika |
24 / 0,20 mm (24 cienkie żyłki o średnicy 0,20 mm) |
|
|
Kształt dyrygenta |
Okrągłe, linkowe, elastyczne |
|
|
Maks. Rezystancja DC @ 20°C |
≤ 26,0 Ω/km |
|
|
Izolacja |
Materiał izolacyjny |
Mieszanka polichlorku winylu typu PVC/D |
|
Nominalna grubość izolacji |
0,6 mm |
|
|
Izolacja min. Grubość (cienki punkt) |
≥ 0,4 mm |
|
|
Gotowa średnica zewnętrzna rdzenia |
≈ 2,35 ± 0,15 mm |
|
|
Osłona |
Materiał osłony |
Mieszanka polichlorku winylu typu PVC/ST5 |
|
Nominalna grubość osłony |
0,8 mm |
|
|
Osłona min. Grubość (cienki punkt) |
≥ 0,6 mm |
|
|
Wymiary |
Śr. Całkowita średnica (okrągła) |
5,7 mm (dół) ~ 7,2 mm (góra) |
|
Śr. Całkowita średnica (płaska) |
3,7×6,0 mm (dolny) ~ 4,5×7,2 mm (górny) |
|
|
Referencyjna średnica całkowita |
≈ 6,4 mm (okrągły, typowy) |
|
|
Około. Waga |
40 ~ 52 kg/km (typowo ≈ 46 kg/km) |
|
|
Elektryczny |
Napięcie znamionowe (U₀/U) |
300/500 V(AC) |
|
Test wytrzymałości dielektrycznej |
2000 V AC, 5 min, bez awarii |
|
|
Min. Rezystancja izolacji @ 70°C |
≥ 0,011 MΩ·km |
|
|
Min. Rezystancja izolacji @ 20°C |
≥ 20 MΩ·km |
|
|
Temperatura |
Maks. Ciągła temperatura przewodu |
70°C |
|
Temperatura zwarcia. (≤ 5 s) |
150°C |
|
|
Min. Temperatura instalacji / układania |
0°C (ciepły kabel, jeśli jest poniżej; niektóre związki dopuszczają -15°C) |
|
|
Mechaniczny |
Min. Promień zgięcia |
4 × średnica całkowita( średnica zewnętrzna kabla < 25 mm) ≈ 23 ~ 29 mm |
|
Środek zmniejszający palność |
Spełnia wymagania GB/T 18380.12-2020 (IEC 60332-1), samogasnące |
|
|
Poziom IP |
IP40 (pyłoszczelny / bryzgoszczelny; stopień ochrony zależy od kanału kablowego) |
|
|
Właściwości fizyczne (PVC, przed starzeniem) |
Wytrzymałość na rozciąganie ≥ 10,0 N/mm²; wydłużenie przy zerwaniu ≥ 150% |
|
|
Starzenie (80±2°C × 168 godz.) |
Szybkość zmiany rozciągania/wydłużenia w zakresie ±20% |
|
|
Kolor |
Kolory rdzenia |
Brązowy + Niebieski (standard IEC); Dostępny czerwony / czarny lub dostosowany |
|
Kolor powłoki |
Czarny (standard); inne kolory dostępne na zamówienie |
|
|
Uszczelka |
Długość standardowa |
100 m / 200 m / 500 m na rolkę (dostępne długości niestandardowe) |

2. Odniesienie do obciążalności prądowej
|
Warunki instalacji |
Natężenie referencyjne* |
Notatki |
|---|---|---|
|
2-żyłowy, pojedynczy kabel w wolnym powietrzu (temperatura otoczenia 25°C) |
6 ~ 10 A (typowo ≈ 10 A) |
Według tabeli IEC 60227-5 wartość ≈ 12 A (pojedynczy przewód, 20°C) |
|
2-żyłowy, w wiązce / w rurze (25°C) |
≈ 8 A |
Zastosuj obniżenie wartości znamionowych o ~20% dla grupowania 2-rdzeniowego |
|
Przy temperaturze otoczenia 30°C |
≈ 9,1 A |
×0,91 korekta temperatury |
|
Przy temperaturze otoczenia 40°C |
≈ 8,2 A |
×0,82 korekta temperatury |
|
Przy temperaturze otoczenia 50°C |
≈ 7,4 A |
×0,71 korekta temperatury (co +10°C powyżej 50°C → −10%) |
* Wartości referencyjne dla przewodu miedzianego w izolacji PVC przy temp. 70°C. klasa; rzeczywistą obciążalność prądową należy skorygować ze względu na temperaturę otoczenia, grupowanie/wiązanie, wypełnienie przewodów i lokalne przepisy dotyczące okablowania.Nie użyj nieskorygowanej wartości wolnego powietrza dla instalacji zamkniętych/przewodowych.
Pochodne odniesienie elektryczne (2×0,75 mm², 25 m przewód dwuprzewodowy)
|
Ilość |
Obliczona wartość |
Interpretacja |
|---|---|---|
|
Spadek napięcia przy 10 A, 220 V, odcinek 25 m |
≈13,0 V (5,9% z 220 V) |
W typowej tolerancji 3–6% przy umiarkowanym obciążeniu; w przypadku dłuższych przebiegów zmniejsz prąd lub zwiększ rozmiar |
|
Użyteczna moc rzeczywista @ 10 A, 220 V |
≈2,2 kW |
Praktyczna górna granica dla pojedynczego podawania 2×0,75 mm² |
|
Spadek napięcia przy 3 A, 12 V DC, 25 m |
≈3,9 V |
Znaczące (~33%) — w przypadku długich przebiegów 12 V należy używać grubszego CSA |
|
Zasilanie jednofazowe 220 V nr ref. (2-rdzeniowy) |
≈1,3 ~ 1,8 kW(obniżone) |
Dopasowuje się do użycia gniazdka/odgałęzienia oświetleniowego |


3. Wprowadzenie do wydajności produktu
TheRVV 2×0,75 mm²to lekki, podwójnie izolowany, elastyczny przewód zbudowany wokółPrzewodnik z drobnożyłowej miedzi wyżarzanej klasy 5(24/0,20 mm), co zapewnia miękkość i odporność na zmęczenie wymagane w przypadku połączeń, które są wielokrotnie przesuwane, zginane lub wciskane w kompaktowe obudowy. Każdy przewodnik jest indywidualnie izolowanyMieszanka PVC/D (ścianka 0,6 mm), dwa rdzenie są ułożone razem, a zespół jest zamknięty w aPłaszcz zewnętrzny PVC/ST5 (0,8 mm)— wytwarzanie okrągłego lub płaskiego przekroju poprzecznego, w zależności od układu.
Niezawodność elektryczna.Z certyfikowanym≤ 26,0 Ω/km rezystancja przewodu w temperaturze 20°Ci A2000 V AC / 5 min wytrzymywaniaTest sprawdzający wykazał, że kabel zapewnia stabilną transmisję mocy z niskimi stratami dla obwodów zasilania prądem przemiennym (300/500 V) i prądu stałego o małej mocy, zachowując margines bezpieczeństwa znacznie powyżej normalnego napięcia roboczego. The≥ 0,011 MΩ·km rezystancja izolacji w temperaturze 70°Csprawia, że prąd upływowy jest znikomy przez cały okres użytkowania.
Wydajność cieplna.Oceniane dlaStała temperatura przewodu 70°C (zwarcie 150°C, maks. 5 s), system PVC/D + PVC/ST5 został opracowany z myślą o długoterminowej stabilności termicznej w warunkach otoczenia wewnętrznego. U konserwatysty≈ 10 A obciążalność referencyjna (2-żyłowa, skorygowana o grupowanie), swobodnie zasila typowe gniazda 220 V, oświetlenie i gałęzie urządzeń małej mocy do ~1,3–2,2 kW, przy spadku napięcia mieszczącym się w standardowej tolerancji przy przebiegach do ~25 m przy prądzie znamionowym.
Wydajność mechaniczna i bezpieczeństwo. Konstrukcja z cienkich splotów wytrzymuje wielokrotne zginanie (minimalny promień zgięcia4× średnica całkowita, ≈ 23–29 mm), natomiast płaszcz zewnętrzny jest odporny na ścieranie w wyniku przeciągania przez kanał i niewielkie zgniecenie w kanale. Kabel przechodzi przezGB/T 18380.12 (IEC 60332-1) pionowy test płomienia z jednym kablem, samogasnący po usunięciu źródła zapłonu. Właściwości mechaniczne PCV sprawdza się przed i po starzeniu (80±2°C × 168 h): wytrzymałość na rozciąganie ≥ 10,0 N/mm², wydłużenie ≥ 150%, przy szybkościach zmian w granicach ±20% — potwierdzając, że izolacja/powłoka nie ulegnie przedwczesnej kruchości.
Odporność na warunki środowiskowe i chemiczne.Nadaje się dosuchych i wilgotnych pomieszczeniach zamkniętych; odporny na łagodne kwasy, zasady, alkohole i powszechnie stosowane środki czyszczące w temperaturze pokojowej. To jestnie są przystosowane do zanurzenia, ciągłego narażenia na promieniowanie UV na zewnątrz lub bezpośredniego zakopywania — poprowadź na zewnątrz przez osłonę chroniącą przed promieniowaniem UV lub wybierz typ z płaszczem odpornym na promieniowanie UV. Oczekiwany okres użytkowania w pomieszczeniach zamkniętych wynosi25+ lat przy temperaturze przewodu ≤ 70°C przy odpowiednim obniżeniu wartości znamionowych.



4. Zastosowania i zakres stosowania
Podstawowe zastosowania
-
Przewody zasilające do sprzętu AGD: komputerów, telewizorów, systemów audio, małych lodówek, pralek, małych elektronarzędzi.
-
Połączenia oświetleniowe: sufitowe listwy LED, oprawy naścienne, oprawy zwieszane/wiszące.
-
Sterowanie i transmisja sygnałów: przyrządy, mierniki, urządzenia automatyki, czujniki, wskaźniki, przekaźniki.
-
Bezpieczeństwo i inteligentny budynek: zasilanie kamer CCTV, systemy kontroli dostępu / domofonu, hosty alarmów, inteligentne przełączniki, szafki słaboprądowe.
-
OEM i panele sterujące: wewnętrzne okablowanie tablic rozdzielczych, jednostek konsumenckich i rozdzielnic; przewody wejściowe zasilania urządzenia.
-
Tymczasowe okablowanie wewnętrzne i połączenia przyrządów testowych.
Typowe projekty: apartamenty i wille · wykończenia biur komercyjnych · sklepy, restauracje, hotele · warsztaty i laboratoria przemysłu lekkiego · instalacje bezpieczeństwa / automatyki budynkowej.
Ograniczenia użytkowania: nie do bezpośredniego zakopywania, nie do długotrwałego nasłonecznienia na zewnątrz, nie do ognioodpornych obwodów awaryjnych (w przypadku wymagań ognioodporności / LSZH należy zastosować NH-RVV lub WDZ-RVV).

5. Instalacja i obsługa
|
Aspekt |
Zalecenie |
|---|---|
|
Metoda instalacji |
Kanały kablowe, kanały kablowe, korytka kablowe (zakryte), wewnętrzne rozdzielnice/tablice rozdzielcze, wewnętrzne okablowanie urządzenia |
|
Zakończenie |
Zaciski śrubowe (zalecane cynowane końcówki żył lub tulejka typu bootlace), końcówki zaciskowe; taśma izolacyjna o grubości 8–10 mm |
|
Napięcie ciągnięcia (maks.) |
Utrzymuj umiarkowane naciągnięcie osiowe; w przypadku długich przewodów należy stosować smar do ciągnięcia, aby uniknąć uszkodzenia osłony spowodowanej oporem |
|
Min. promień zgięcia |
≥ 4 × średnica całkowita (~23–29 mm) |
|
Obsługa w niskich temperaturach |
Poniżej 0°C należy rozgrzać kabel przed zginaniem/ciągnięciem, aby uniknąć pękania izolacji |
|
Wypełnienie przewodu |
Nie przekraczać ~40% wypełnienia przekroju poprzecznego przewodu w przypadku grup wieloobwodowych, aby kontrolować gromadzenie się ciepła |
|
Kontrola przed podłączeniem zasilania |
Ciągłość + rezystancja izolacji (≥ 1 MΩ przy meggerze 500 V DC) w każdym obwodzie przed podłączeniem zasilania |
|
Składowanie |
Chłodne, suche miejsce; unikaj bezpośredniego światła słonecznego i układania ciężkich rolek na wierzchu |
6. Przewodnik wyboru (odniesienie do rodziny RVV)
|
Jeśli Twój projekt wymaga… |
Zalecana alternatywa |
|---|---|
|
Większy prąd / niższy spadek napięcia |
RVV 2×1,0 / 2×1,5 / 2×2,5 mm² (32/0,20, 48/0,20, 49–51/0,25; grubszy CSA) |
|
3-żyłowy z uziemieniem ochronnym |
RVV 3×0,75 mm²(24/0,20, 0,6/0,8 mm izolacja/osłona) |
|
Integralność obwodu ognioodpornego |
NH-RVV(ognioodporne PCV) |
|
Niskodymowe, bezhalogenowe (budynki użyteczności publicznej) |
WDZ-RVV(LSZH w osłonie) |
|
Temperatura robocza 90°C |
RVV-90(Izolacja PVC/E + osłona PVC/ST10) |
|
Ekranowany (przeciwzakłóceniowy) |
WRVP(Elastyczny, ekranowany przewód w izolacji PVC) |
|
Zakopanie na zewnątrz / UV / bezpośrednio |
Używaj kabla z płaszczem lub opancerzeniem odpornym na promieniowanie UV (RVV jest przeznaczony wyłącznie do użytku w pomieszczeniach zamkniętych/odpornych na wilgoć) |
7. Zapewnienie jakości
Każda partia produkcyjna jest sprawdzana zgodnie z normą GB/T 5023.5-2008 / IEC 60227-5, obejmującą: rezystancję przewodu (4-żyłowy Kelvin), liczbę żył i długość skrętu, grubość/współśrodkowość izolacji i osłony, próbę iskrową lub zanurzeniową pod wysokim napięciem (2000 V AC), pobieranie próbek ognioodporności (GB/T 18380.12), weryfikację rozciągania/wydłużenia i starzenia PCV, a także kontrolę wymiarową i wizualną inspekcja.Certyfikat zgodności (CoC) a raporty z testów są dostępne na żądanie, z podaniem numeru partii i daty produkcji.
8.Zakres specyfikacji kabla
