logo
Anhui Tongdu International Trade Co., Ltd.
سرویس آنلاین

سرویس آنلاین

شخص تماس
+86 19056002718
کد QR وی‌چت
دنبال ما بياي

سیم خورشیدی IEC 62930 مس قلع اندود 0.095 کیلوگرم بر متر سیم PV برای پنل های خورشیدی

سیم خورشیدی IEC 62930 مس قلع اندود 0.095 کیلوگرم بر متر سیم PV برای پنل های خورشیدی

ویژگی های اساسی

کشور مبدا
چین
نام تجاری
TONGDU
گواهینامه
CE/ISO/CCC/TUV/UV
مدل محصول
PV1-F 6.0mm²

خواص معاملاتی

moq
1 متر
روش پرداخت
L/C، T/T
ظرفیت تامین
100000 متر در ماه

خلاصه محصول

کابل خورشیدی PV1-F 6.0mm2 TUV 1500V DC کم دود هالوژن بدون سیم خورشیدی نام و معنای کابل کد معنی PV کاربرد خورشیدی 1 با یک هسته F هادی انعطاف پذیر (طبقه 5 رشته های نازک) 6.0 mm2 مساحت نامی تقاطع لوله ساخت و ساز: رسانای مس قوطی شده، عایق و پوشش پولیولفین (XLPO) بدون هالوجن، کابل تک هسته ای انعطاف پذیر ...

جزئیات محصول

برجسته کردن:

کابل خورشیدی PV 0.095 کیلوگرم بر متر

,

سیم PV 0.095 کیلوگرم بر متر برای پنل های خورشیدی

,

کابل PV خورشیدی IEC 62930

Conductor:
مس قلع‌شده، انعطاف‌پذیر رشته‌های ریز کلاس 5، اسمی 84×0.30 میلی‌متر (6.0 میلی‌متر مربع)، هادی Ø ≈ 3.7
Insulation:
پلی اولفین متقاطع بدون هالوژن (XLPO)، ضخامت اسمی 0.8 میلی متر (معمولی)، رنگ: سیاه
Outer sheath:
پلی اولفین متقاطع بدون هالوژن (XLPO)، ضخامت اسمی 0.8 میلی متر (معمولی)، رنگ: سیاه (قرمز برای شناسایی
Conductor nominal area:
6.0 میلی‌متر مربع (مس، کنسرو شده)
Number of cores:
1
Conductor material:
مس کنسرو شده (مس)
Conductor class:
کلاس 5 انعطاف پذیر
Conductor construction:
84×∅0.30 میلی متر (معمولی)
Conductor diameter (approx.):
3.7 میلی متر
Insulation thickness:
0.8 میلی متر
Outer sheath thickness:
0.8 میلی متر
Overall cable diameter:
5.8 - 6.8 میلی متر
Design outer diameter:
≈ 6.3 میلی متر
Approx. weight:
0.075 - 0.095 کیلوگرم بر متر (75-95 کیلوگرم بر کیلومتر)
Design weight:
وزن طراحی
Cable shape:
گرد

توضیحات محصول

کابل خورشیدی PV1-F 6.0mm2 TUV 1500V DC کم دود هالوژن بدون سیم خورشیدی

نام و معنای کابل

 

کد

معنی

PV

کاربرد خورشیدی

1

با یک هسته

F

هادی انعطاف پذیر (طبقه 5 رشته های نازک)

6.0 mm2

مساحت نامی تقاطع لوله

 

ساخت و ساز: رسانای مس قوطی شده، عایق و پوشش پولیولفین (XLPO) بدون هالوجن، کابل تک هسته ای انعطاف پذیر فتوولتائیک DC.

استانداردهای قابل استفاده

  • EN 50618:2014 کابل های الکتریکی برای سیستم های فتوولتائیک (ولتاژ نامشخصه 1.8 کلوولت DC)
  • IEC 62930 کابل های سیستم خورشیدی (یک هسته ای، XLPO عایق بندی شده، تا 1.5 kV DC)
  • TÜV 2 PfG 1169/08.2007 مشخصات TÜV برای کابل های PV
  • IEC 60228 / GB/T 3956 ️ رسانا (طبقه 5 انعطاف پذیر، مس قوطی)
  • IEC 60332-1
  • IEC 61034 ️ تراکم دود (دخان کم)
  • IEC 60754 محتوای هالوجن (بدون هالوجن)
  • IEC 60811 مواد عایق و پوشش روش های آزمون مشترک

 

سیم خورشیدی IEC 62930 مس قلع اندود 0.095 کیلوگرم بر متر سیم PV برای پنل های خورشیدی

سیم خورشیدی IEC 62930 مس قلع اندود 0.095 کیلوگرم بر متر سیم PV برای پنل های خورشیدی

PV1-F 1 × 6.0 mm2 (بدون هالوجن) مشخصات و داده های مهندسی کابل های فتوولتائیک DC

1خلاصه و بررسی محصول و رتبه بندیPV1-F 1×6.0 v4 ساخت B2 بدون هالوجن از کابل تک هسته ای فتوولتائیک DC، فوق انعطاف پذیر، تانری قوطی شده با قدرت 0.6/1.0 کیلوولت DC (فولتاژ سیستم حداکثر 1.8 کیلوولت) است.ساخته شده و گواهی شده به TÜV 2 PFG 1169 / EN 50618. این v4 استفاده می کند یک 1.0 میلی متر بدون هالوجن جدا کننده پولیوولفین (XLPO)B2-s1,d1,a1✓ برای کابل های کم دود، صفر هالوجن و کم اسید گاز ✓ با یک رسانای اضافی انعطاف پذیر ۱۲۶ × ۰.۲۵ میلی متری از مس قوطی شده.و بالکن PV که در آن ممکن است افراد در هنگام آتش وجود داشته باشند، زیرا عایق استاندارد XLPE در هنگام سوختن گاز اسیدی و دود متراکم را آزاد می کند. قطر نهایی حدود 5.7 میلی متر است، جرم حدود 65 کیلوگرم / کیلومتر است.و در کویل های 500 متری عرضه می شود (همچنین در مدارهای 200 متری یا 1000 متری).

 

2ساخت لایه به لایه (رونده به خارج).

لایه ساخت و ساز دیوار قطر
راننده Cu قوطی شده فوق انعطاف پذیر، کلاس 5 ️ 126 × 0.25 میلی متر ️ ≈ 3.7 میلی متر
عایق XLPO پلیولفین بدون هالوجن، مقاوم در برابر اشعه ی UV و اوزون، سیاه 1.0 میلی متر ≈ 5.7 میلی متر (کمال شده)
زره هیچ کدام از این کابل های انعطاف پذیر ️ ️
پوشش بیرونی هيچکس. عایق خودش جليقه هوايه ️ ️

 

3مشخصات الکتريکي6.0 میلی متر مربع کانن برنجی کلاس 5 از یک ساخت فوق انعطاف پذیر از سیم های کانن 126 × 0.25 میلی متر استفاده می کند ، که حداکثر مقاومت DC 3.08 Ω / km را در 20 ° C فراهم می کند. اثبات معمول 3.5 kV AC / 5 دقیقه (یا 6.0 ولت) است.5 کلوولت DC / 15 دقیقه)مقاومت عایق بندی ≥ 250 MΩ·km. با یک هسته در هوای آزاد در 30 °C، بار مرجع حدود 60 A است؛ در 60 °C محیط، درجه بندی به حدود 47 A کاهش می یابد.افت ولتاژ در یک 100 متر دو قطب اجرا در 60 A حدود 3.7V حلقه. از دست دادن هادی در 60A حدود 6.9W در هر متر در 90 °C است.

داده های عایق بندی و پوشش

مالکیت

ارزش

مواد

XLPO (پولیولفین متقاطع) ، بدون هالوجن

ضخامت اسمی عایق

0.8 میلی متر

ضخامت اسمی پوشش

0.8 میلی متر

کار موقت بلندمدت

-40 °C تا +120 °C(مواصل)

دمای مدار کوتاه (≤5 s)

۲۸۰ °C(حدود رسانای Cu)

دمای فشار اضطراری

150 °C (به مدت کوتاه)

مقاومت در برابر آب و هوا

عالی مقاومت در برابر اشعه UV، مقاومت در برابر اوزون، مقاومت در برابر هیدرولیز

ضد شعله

IEC 60332-1 (یک کابل)

تراکم دود

IEC 61034 (دخان کم)

محتوای هالوجن

IEC 60754 (بدون هالوژن، غیر خوردنی)

مقاومت روغن

EN 50618 ضمیمه B (اختیاری)

مقاومت در برابر اسید و قلی

خوبه

پارامترهای الکتریکی

 

پارامتر

ارزش

یادداشت

ولتاژ نامی AC (U0/U)

0.6 / 1 کلوولت

مرجع IEC 60502 (نه درجه بندی اصلی)

ولتاژ نامی DC

1.5 کلوولت​

درجه بندی اولیه EN 50618 / IEC 62930

ولتاژ آزمون AC (50 Hz، 5 دقیقه)

6.5 کلوولت

تست روتینی

ولتاژ آزمایش DC

15 کلوولت DC (برای آزمایش نوع)

️

مقاومت DC @20 °C

≤ 3.39 Ω/km

IEC 60228 کلاس 5 حداکثر 6.0 mm2

مقاومت AC @90 °C (است.)

≈ 4.32 Ω/km

️

مقاومت AC @120 °C (est.)

≈ 4.86 Ω/km

حداکثر دمای کار

ظرفیت (تقریبا)

≈ 0.21 μF/km

هدايت کننده به پوشش

رآکتانس اندوکتیو (تقریباً)

بی اهمیت

کاربرد تک هسته ای DC

نرخ جریان در هوای آزاد (60 درجه سانتیگراد محیط)

۷۰ A​

کابل تک، DC

نرخ فعلی در هوای آزاد (بر اساس محیط اصلاح شده)

≈ 56 Aدر ۷۰ درجه سانتیگراد محیط

وضعیت معمولی سقف

مقدار جریان در لوله (هوا)

≈ 52 A​

کابل های بسته بندی شده

جریان مدار کوتاه (1 ثانیه، Cu، 280 °C)

≈ 0.66 kA (660 A)

6.0 mm2 Cu

فرکانس

DC (اولین) / 50 ∼ 60 Hz AC (دوائم)

️

مقادیر مرجع: 6.0 mm2 Cu در 56 A، DC 1000 V → حداکثر قدرت DC ≈ 56 kW در هر رشته (2 رشته موازی = 112 kW). کاهش ولتاژ در 56 A ≈ 19.0 mV / A · m (≈ 1.90% در هر 10 m در 56 A، 1000 V).در 70 A → ≈ 23.7 mV/A·m

ویژگی های دمایی

مالکیت

ارزش

حداکثر دمای عملیاتی هادی (مستمر)

120 °C

حداکثر دمای مدار کوتاه (≤5 s)

۲۸۰ درجه سانتیگراد (روندهای Cu)

دمای فشار اضطراری

150 °C (به مدت کوتاه)

حداقل دمای محیط نصب

-40 °C(سرد انعطاف پذیر، بدون نیاز به گرم کردن قبلی)

محدوده محیط کار

-40 °C تا +120 °C(با XLPO)

زنده ماندن در آتش

استاندارد (کابل تک ضد شعله) ؛ نسخه اختیاری با درجه حرارت آتش در دسترس است

 

4واکنش حرارتی و رفتار شعلهXLPO بدون هالوجن، دمای رسانای 90 درجه سانتیگراد را حفظ می کند، با قابلیت اتصال کوتاه تا250 °Cبرای ≤ 5 s. کابل برای محیط های کار بین -40 °C و +90 °C طراحی شده است و در -40 °C در حالت خم شدن سرد آزمایش شده است. عایق کربن سیاه مقاوم در برابر اشعه UV است (1000 ساعت از قبل تنظیم شده در اشعه UV).مقاوم به اوزون، و ضد شعلهB2-s1,d1,a1: B2 = کلاس شعله های جمع شده، s1 = تراکم کم دود، d1 = قطره گیری محدود، a1 = هیچ انتشار گاز اسیدی خورد کننده ای.کابل هیچ گازی هالوجن اسید (IEC 60754) و دود کم (IEC 61034) منتشر نمی کند.، انتقال ≥ 80٪).

عملکرد آتش (PV1-F ️ استاندارد)

مالکیت

ارزش / نیاز

ضد شعله

IEC 60332-1 (یک کابل، گذرگاه)

محتوای هالوجن

بدون هالوجن(IEC 60754)

تراکم دود

کم دود(IEC 61034)

خوردگی

ضد خوردگی(IEC 60754)

سمی بودن

کم (مواد بدون هالوجن)

مقاومت در برابر آتش (سالمیت مدار)

قابل استفاده نیست (کابل استاندارد PV) ؛ در صورت لزوم از کابل DC با درجه حرارت آتش استفاده کنید

 

5. راهبرد نصب و دستيابيکمترین شعاع خم 4 × OD (≈ 23 mm) برای نصب ثابت، 6 × OD (≈ 34 mm) اگر بارها خم شود. کابل به طور مستقیم به قاب ماژول یا چوکات بالکن متصل می شود،در سینی های کابل های خاص PV هدایت می شوداز کانکتورهای PV4 / MC4 استفاده کنید که با ابزار اختصاصی PV کرمپ شده اند. قطب گرایی (+ / −) و درجه بندی B2-s1،d1،a1 در امتداد پوشش سیاه چاپ شده است.دمای قرار دادن نباید کمتر از -40 °C باشد.با وزن حدود 6.5 کیلوگرم در هر 100 متر، کابل سبک است و در کویل های 500 متر عرضه می شود که برای نصب گاراژ های داخلی، سقفی و بالکن PV ایده آل است.

پارامترهای مکانیکی و نصب

پارامتر

ارزش

ملاحظات

کمترین شعاع خم

≥ 4 × OD → ≈ 25.2 mm در Ø6.3 mm

نصب استاتیک

کمترین شعاع خم (تثبیت شده)

≥ 2 × OD → ≈ 12.6 میلی متر

پویا (تکلیف دهنده)

مکس. کشش کشش

240 N

Cu با رشته های نازک، از دستگیره مناسب استفاده کنید

خاکسپاری مستقیم

مناسب(مقاوم UV و رطوبت)

️

شناسه لوله

≥ 1.5 × OD → ≥ 9.5 mm؛ از 16 mm، 20 mm یا 25 mm استفاده کنید

️

تثبیت

ربات های کابل (مقاوم UV) ، کلیمپ ها

️

مقاومت در برابر ضربه

متوسط

کابل انعطاف پذیر، بدون زره

مقاومت در برابر آب

عالی بود(شکل XLPO، کانکتورهای IP67)

مناسب برای استفاده در فضای باز و مرطوب

مقاومت در برابر اشعه UV

عالی بود(EN 50618، آزمایش UV 720 ساعت)

در فضای باز در معرض

مقاومت نسبت به اوزون

عالی بود(IEC 60811-403)

️

یادداشت پایان نامه

استفادهکانکتورهای MC4(متوافق 6.0 mm2) یا لوله های مس

طول نوار: 10~12 میلی متر

 

سیم خورشیدی IEC 62930 مس قلع اندود 0.095 کیلوگرم بر متر سیم PV برای پنل های خورشیدی

 

6برنامه های کاربردی خدمات معمولی.این ساخت بدون هالوژن B2 کابل متقابل پیش فرض برای: گاراژ PV داخلی، سقفی و سقفی PV، بالکن و سیستم های خورشیدی پلاگین، سیستم های ذخیره سازی خورشیدی DC در ساختمان های اشغال شده،تاسیسات داخلی تجاری، و هر مجموعه خورشیدی که در فضاهای بسته که در آن ممکن است افراد در هنگام آتش وجود داشته باشند، هدایت می شود.مشخص می شود که زمانی که کابل در داخل خانه یا در فضاهای اشغال شده اجرا می شود ، که در فضاهای مسکونی غیر قابل قبول است.

 

سیم خورشیدی IEC 62930 مس قلع اندود 0.095 کیلوگرم بر متر سیم PV برای پنل های خورشیدی

 

7. تست و نظام تضمین کیفیتآزمایشات معمول بر روی هر کویل شامل مقاومت DC هادی ≤ 3.08 Ω / km در 20 ° C، مقاومت 3.5 kV AC / 5 دقیقه، مقاومت 6.5 kV DC / 15 دقیقه، مقاومت عایق ≥ 250 MΩ·km،بررسی ابعاد (عایق ≥ 1.0 میلی متر؛ OD ≈ 5.7 میلی متر) ، و علامت گذاری بصری. آزمایشات نوع شامل پیش شرطی سازی UV (1000 ساعت) ، پیری حرارتی (135 درجه سانتیگراد / 168 ساعت) ، خم شدن سرد در -40 درجه سانتیگراد، شوک حرارتی در 150 درجه سانتیگراد،طبقه بندی شعله B2 بر اساس استاندارد EN 50399، گاز اسید هالوجن بر اساس IEC 60754 ، تراکم دود بر اساس IEC 61034 ، مقاومت نسبت به اوزون ، مقاومت در برابر سایش و بررسی نوار مس قوطی شده.

 

پارامترهای کابل

 

PV1-F 1 × 6.0 mm2 کابل فتوولتائیک DC صفحه پارامتر کامل 
کابل PV DC · رسانای انعطاف پذیر مس قوطی شده (طبقه 5) / عایق XLPE تابش شده · بدون زره، بدون پوشش بیرونی · 0.6/1.0 kV DC نامگذاری شده · در هر TÜV 2 PFG 1169 / EN 50618 · پایان Ø ≈ 5.5 mm
بخش پارامتر ارزش واحد نظرات / استاندارد
01 · شناسايي
  نوع کابل PV1-F ️ کابل فتوولتائیک DC، تک هسته، انعطاف پذیر
  ولتاژ نامی (U0/U) 0.6/10 kV DC؛ برای اتصال شبکه های PV
  تعداد هسته ها 1 × 60 ️ هسته ی تک (یک + و یک − در هر رشته)
  مواد رسانا از مس ️ کلاس 5 انعطاف پذیر بر اساس EN 60228
  مواد عایق پلی اتیلن تابش شده متقاطع (XLPE) ️ مقاومت در برابر اشعه UV / اوزون / هوا
  زره هيچکدوم ️ غیر زره دار مستقیم بر روی قاب / کلیپ ماژول
  پوشش بیرونی هیچکدام (عایق خودش جلیقه آب و هواست) ️ مفهوم عایق دوگانه مورد نیاز نیست
  مرجع استاندارد TÜV 2 PFG 1169; EN 50618؛ GB/T 32129 ️ استاندارد کابل های PV
02 · راننده (نحاس قوطی شده)
  رشته بندی: 6.0 mm2 از مس لچک دار ️ کلاس 5 بر اساس استاندارد EN 60228
  تعداد رشته ها (معمولاً) 84 × 0.30 mm سیم های مس لاستیک
  قطر هادی ≈ 3.5 mm بعد از غرق شدن
  مقاومت DC @ 20 °C ≤ 3.08 Ω/km حداکثر طبق استاندارد EN 60228 کلاس 5
  صفحه نمایش راننده هيچکدوم ️ کابل LV DC
  وزن هادی در کیلومتر ≈ 63 در کیلوگرم تراکم مس 8.89 g/cm3
03 · عایق
  نوع عایق پلی اتیلن متقاطع تابش شده (XLPE) ️ اتصال متقاطع پرتو الکترون
  ضخامت عایق 1.0 mm نامی، بر اساس TÜV 2 PFG 1169
  قطر بیرونی تمام شده ≈ 55 mm 3.5+2×10
  رنگ عایق سیاه (استانداردی) ️ رنگ کربن سیاه مقاوم در برابر اشعه UV
  بدون هالوجن نه (XLPE یک پایه بدون هالوجن است) ️ کم دود در صورت درخواست
04 · برق
  ولتاژ نامی (DC) 0.6/10 kV حداکثر ولتاژ سیستم 1.8kV DC
  مقاومت DC @ 20 °C ≤ 3.08 Ω/km 6.0 mm2 Cu کلاس 5
  مقاومت عایق بندی ≥ 200 MΩ·km XLPE در 20 °C
  از دست دادن هادی (در 60 A) ≈ 111 W/m I2R در 90 °C
  ولتاژ تست معمول (AC) 3.5 کلوولت / 5 دقیقه ️ مقاومت در برابر فرکانس قدرت
  آزمون ولتاژ (DC) 6.5 کلوولت / 15 دقیقه ️ تست مقاومت DC
05 · گرما و هوا
  حداکثر دمای دوام رسان 90 °C خدمات عادی
  دمای مدار کوتاه (≤ 5 s) 200 °C حد XLPE
  حداقل دمای نصب -40 °C آزمایش خم شدن سرد
  محدوده محیط کار -40 تا +90 °C در فضای باز، در معرض اشعه UV
  مقاومت در برابر اشعه UV آره ️ ۱۰۰۰ ساعت از پیش تنظیم UV در هر TÜV
  مقاومت نسبت به اوزون آره ️ آزمایش شده بر اساس TÜV 2 PFG 1169
  مقاومت در برابر شعله آره ️ IEC 60332-1 (شعلۀ عمودی)
06 · مکانیک
  کمترین شعاع خم (ثابت) ≥ 4 × OD ≈ 22 mm کابل انعطاف پذیر
  کمترین شعاع خم شدن ≥ 6 × OD ≈ 33 mm اگر بارها و بارها جابجا شود
  مقاومت کششی (عایق بندی) ≥ 125 MPa بعد از پیری
  مقاومت در برابر سایش آره ️ رشته های قوطی شده در برابر اکسیداسیون مقاومت می کنند
  مقاومت روغن / سوخت محدود ️ از تماس طولانی اجتناب کنید
07 · آمپاسیتی
  آمپاسیتی هوا (باز، 30 °C) ≈ 60 A هسته ی تک، هوا آزاد
  آمپاسیت هوا (باز، 60 °C) ≈ 48 A کاهش دمای بالا
  اماپسیته دفن شده / بسته شده ≈ 50 A برای لوله / لوله
  کاهش ولتاژ (در هر 100 متر @ 60 A) ≈ 1.9 V حلقه دو قطبی ≈ 3.8 ولت
08 · نصب
  روش های تخم گذاری قاب ماژول، سینی کابل، کلیپ های خاص PV، لوله ️ دفن مستقیم در معرض اشعه UV نیست
  کانکتورها نوع PV4 / MC4 ️ با ابزار اختصاصی پیچیده
  قطب گرایی بر روی پوشش مشخص شده است ️ + / − به طول چاپ شده
  ابزارهای ویژه فلت کلر، برش کابل، کلید چرخش ️ کانکتورهای MC4 نیاز به ابزار اختصاصی دارند
09 · بسته بندی
  طول استاندارد عرضه 200 / 500 / 1000 m/سروال یا طبل طول برش سفارشی
  نوع طناب / بسته بندی طناب یا طناب چوبی ️ انتهای بسته شده در برابر رطوبت
  علامت گذاری سطح PV1-F، 1×6.0، 0.6/1.0 کلو ولت، +/−، علامت های متری، سال ️ چاپ مستمر
  شرایط نگهداری خشک، پوشیده، -20 تا +40 °C ️ در طول نگهداری از نور UV محافظت کنید
10 · درخواست ها
  استفاده معمولی سقف بزرگ تجاری، سیستم های PV نصب شده در زمین که مدت طولانی در خانه کار می کنند، 1500 V DC ️ سقف، نصب روی زمین، PV شناور
  حداکثر ولتاژ سیستم 1.8 kV DC Voc در مدار باز در پایین ترین دمای
  نرخ جریان رشته ای تا ۶۰ A در هر رشته فیوز

 

پارامترهای آزمایش کابل

 

پارامترهای آزمایش ️ PV1-F 1×6.0 mm2
نه، نه ماده آزمایش شرایط آزمایش / روش الزامات نوع
1 مقاومت DC هادی EN 60228، 20 °C ≤ 3.08 Ω/km (6.0 mm2 Cu) روتین
2 مقاومت در برابر فرکانس قدرت 3.5 کلوولت AC، 5 دقیقه هیچ شکستی وجود نداره روتین
3 تست مقاومت DC 6.5 کلوولت DC، 15 دقیقه هیچ شکستی وجود نداره روتین
4 مقاومت عایق بندی در 500 ولت DC، 20 درجه سانتیگراد ≥ 200 MΩ·km روتین
5 چک ابعاد میکرومتر عایق ≥ 1.0 mm؛ OD ≈ 5.5 mm روتین
6 پیش شرطی سازی UV 1000 ساعت قرار گرفتن در معرض اشعه UV هيچ شکافي يا شکننده اي وجود نداره نوع
7 پیری گرم 168 ساعت در 135 درجه سانتیگراد هیچ شکستگی پس از تست خم نوع
8 آزمایش خم شدن سرد -40 °C، لوله 4×OD هيچ شکافي نداره نوع
9 شوک گرما 15 دقیقه در درجه 150 درجه سانتیگراد هيچ شکافي وجود نداره نوع
10 مقاومت در برابر شعله IEC 60332-1 شعله عمودی خود خاموش نوع
11 مقاومت نسبت به اوزون آزمایش اتاق اوزون هيچ شکافي وجود نداره نوع
12 مقاومت در برابر سایش آزمایش سایش نوار بر اساس TÜV 2 PFG 1169 نوع
13 چک مس آزمایش نوار بر روی رشته ها پوشش واحد قلع روتین
14 قابل خواندن بودن علامت گذاری دید + مالیدن علامت های قابل خواندن PV1-F / 1×6.0 / متر روتین
15 کشاندن کانکتور MC4 پایان پیچیده بر اساس مشخصات کانکتور نمونه
16 محتوای هالوجن IEC 60754 بر اساس نیاز نوع

 

ساختار قطعات متقاطع کابل

 

سیم خورشیدی IEC 62930 مس قلع اندود 0.095 کیلوگرم بر متر سیم PV برای پنل های خورشیدی

PV1-F 1 × 6.0 mm2 نمودار ساخت قطعه متقاطع (شيمي)
ایجاد کابل های PV DC: رسانای انعطاف پذیر مس قوطی شده → عایق XLPE تابش شده (بدون زره، بدون پوشش بیرونی) · 0.6/1.0 kV DC · پایان Ø ≈ 5.5 mm
نه، نه لایه مواد / ساخت و ساز ضخامت اسمی (ملی متر) قطر (ملی متر) وظيفه / اظهارات
1 راننده مس گچ شده انعطاف پذیر، کلاس 5 84 × 0.30 mm ️ ≈ 3.5 هدایت کننده قدرت: R ≤ 3.08 Ω/km در 20 °C
2 عایق XLPE پلی اتیلن متقاطع تابش شده، مقاوم در برابر اشعه UV/ اوزون، سیاه 1.0 ≈ 5.5 (کمال شد) عایق اصلی؛ ژاکت مقاوم در برابر آب و هوا؛ 90 °C به طور مداوم
3 (بدون زره) ️ ️ ️ کابل انعطاف پذیر برای استفاده از PV
4 (بدون پوشش بیرونی) ️ ️ ️ عایق خودش جلیقه آب و هوایی بیرونی است
ابعاد کلیدی و خواص (توسع یافته)
قطر کابل تمام شده ≈ 55 mm 3.5+2×10    
جرم کابلی ≈ 60 در کیلوگرم Cu + XLPE    
ولتاژ اسمی 0.6/10 kV DC شبکه خورشیدی DC    
حداکثر ولتاژ سیستم 1.8 kV DC مدار باز Voc    
حداکثر دمای دوام رسان 90 °C خدمات عادی    
دمای مدار کوتاه (≤5 s) 200 °C حد XLPE    
حداقل دمای نصب -40 °C آزمایش خم شدن سرد    
کمترین شعاع خم ≥ 4 × OD ≈ 22 mm تجهیزات ثابت    
مقاومت DC @ 20 °C ≤ 3.08 Ω/km 6.0 mm2 Cu کلاس 5    
مقاومت عایق بندی ≥ 200 MΩ·km XLPE    
ولتاژ تست معمول (AC) 3.5 کلوولت / 5 دقیقه ️ مقاومت در برابر فرکانس قدرت    
ولتاژ تست معمول (DC) 6.5 کلوولت / 15 دقیقه ️ مقاومت DC    
آمپاسیتی هوا @ 30 °C ≈ 60 A یک هسته، هوا آزاد (است.)    
مقاومت در برابر اشعه UV 1000 ساعت ️ بر اساس TÜV 2 PFG 1169    
جرم در هر 100 متر ≈ 60 در کیلوگرم/100 متر طناب سبک    
طرحی نه در مقیاس دقیق. پایان Ø ≈ 5.5 میلی متر و وزن ≈ 60 کیلوگرم / کیلومتر از نمونه های صنعت متقابل؛ ابعاد رسانا / عایق بندی بر اساس TÜV 2 PFG 1169 و EN 60228ampacity 60 A یک برآورد مهندسی برای یک هسته در هوا آزاد استPV1-F 6.0 ارتقاء استاندارد برای دور دراز در ساختمان های بزرگ تجاری و زمین نصب شده است که در آن 4.0 mm2 بیش از 1 درصد کاهش ولتاژ است.همیشه از کانکتورهای PV4 / MC4 استفاده کنید که با ابزار اختصاصی بسته شده اندمقادیر نشان داده شده (است.) نیاز به تأیید در برابر گواهینامه آزمایش کارخانه دارند.

 

توضیحات ساخت کابل

 

توضیحات ساخت و ساز: PV1-F 1×6.0 mm2 
روایت ساخت لایه به لایه PV · رسانای انعطاف پذیر مس قوطی شده / عایق XLPE تابش شده · 0.6/1.0 kV DC · بدون زره ، بدون ژاکت بیرونی · تمام شده Ø ≈ 5.5 میلی متر
1هویت محصول و رتبه بندی
PV1-F 1 × 6.0 یک کابل تک هسته ای، انعطاف پذیر، فتوولتائیک DC تانری است که دارای 0.6/1.0 کیلو ولت DC (حد اکثر ولتاژ سیستم 1.8 کیلو ولت) است، ساخته شده و با TÜV 2 PFG 1169 / EN 50618 گواهی داده شده است.این ارتقا استاندارد برای کارخانه های بزرگ فتو الکتریکی تجاری در سقف و زمین است که در آن 4.0 mm2 نسخه بیش از 1 درصد افت ولتاژ در طولانی خانه اجرا به اینورتر یا جعبه ترکیب.قطعه قطعی 0 mm2 تا حدود 60 A را حمل می کند و از دست دادن خط DC را در کمتر از 1٪ در طی دوره های معمولی 40 ∼ 80 متر رشته به اینورتر نگه می داردقطر تمام شده حدود 5.5 میلی متر و جرم حدود 60 کیلوگرم در کیلومتر است و در کویل ها یا بشکه های 200، 500 یا 1000 متری عرضه می شود.
2هدايت کننده انعطاف پذير مس
هدایت کننده 6.0 میلی متر مربع از مس کنسرت شده انعطاف پذیر کلاس 5 است. به طور معمول 84 سیم کنسرت 0.30 میلی متر جداگانه است. که قطر هدایت کننده حدود 3.5 میلی متر و حداکثر مقاومت DC 3 است.08 Ω/km در دمای 20 °Cدر مقایسه با نسخه 4.0 mm2 (4.61 Ω / km) ، رسانای 6.0 mm2 مقاومت را حدود 33٪ کاهش می دهد و به طور مستقیم از دست دادن I2R را در طول 25 سال زندگی سیستم PV کاهش می دهد.ساخت رشته نازک انعطاف پذیری مشابه را برای مسیر در اطراف قاب های ماژول و قفسه حفظ می کند، و پوشش قلع در برابر اکسیداسیون و خوردگی جو محافظت می کند.
3عایق XLPE تابش شده
هادی به طور کامل در یک لایه 1.0 میلی متر ضخیم از پلی اتیلن متقاطع پرتو الکترون (XLPE) محصور شده است.که به XLPE درجه حرارت 90 °C هدایت کننده مستمر را می دهد (شرکت کوتاه تا 200 °C برای ≤ 5 s)، مقاومت مکانیکی بالا و مقاومت برجسته در برابر اشعه UV، اوزون، آب و هوا و شعله.عایق کربن سیاه خود را به عنوان ژاکت آب و هوا بیرونی خدمت می کندثابت کردن AC معمول 3.5 kV برای 5 دقیقه (یا 6.5 kV DC برای 15 دقیقه) است.
4. بدون زره واحد هسته انعطاف پذیر
بر خلاف کابل های برق MV، PV1-F دارای زره فولادی و صفحه نمایش نوار مس نیست. این یک کابل باریک، گرد و تک هسته ای است که به طور مستقیم به قاب ماژول متصل می شود.در سینی های کابل های خاص PV هدایت می شود4 × OD حداقل شعاع خم (≈ 22 میلی متر) منعکس کننده انعطاف پذیری آن است.یک کابل برای قطب مثبت و یک کابل یکسان برای قطب منفی در هر رشته استفاده می شوداندازه 6.0 mm2 انتخاب استاندارد برای سیستم های 1500 V DC با ماژول های جریان بالا است (به عنوان مثال ماژول های TOPCon دو طرفه در کارخانه های بزرگ نصب زمین).
5. مدیریت سایت و یادداشت های عملیاتی
• از کانکتورهای PV4 / MC4 استفاده کنید که با ابزار اختصاصی PV crimping استفاده می شود ️ هرگز لوله های عمومی را جایگزین نکنید.  • حداقل شعاع خم 4 × OD (≈ 22 mm) را رعایت کنید؛ اگر کابل بارها خم شود (به عنوان مثال سیستم های ردیابی) ، 6 × OD استفاده کنید.  • محدوده کار -40 تا +90 °C؛ هدایت کننده تا 90 °C به طور مداوم.  • آزمایش معمول 3.5 کلوولت AC / 5 دقیقه  • پیش شرطی سازی UV: 1000 ساعت قرار گرفتن در معرض UV در هر TÜV.  • علامت + / − در امتداد پوشش.  • با وزن ≈ 6.0 کیلوگرم در هر 100 متر، این کابل سبک است و در کویل های بزرگ عرضه می شود که برای استفاده آسان در سیستم های بزرگ فلوئوریک تجاری روی سقف و زمین نصب می شود.  • انتخاب 6.0 mm2 در مقابل 4.0 mm2 زمانی که رشته اصلی بیش از ~ 30 m یا زمانی که جریان رشته ماژول بیش از ~ 12 A برای حفظ افت ولتاژ کمتر از 1٪ است.

 

8استانداردها و انطباقطراحی و تولید توسط TÜV 2 PFG 1169 (تصدیق TÜV آلمانی برای کابل های PV) ، EN 50618 (استانداردهای هماهنگ شده اروپایی) و GB / T 32129 (استانداردهای ملی چین) تنظیم می شود.هادی ها با استاندارد EN 60228 کلاس 5 مطابقت دارند. عملکرد شعله با B2-s1،d1،a1 (EN 50399 / IEC 60754 / IEC 61034) مطابقت دارد. کابل نشان TÜV را حمل می کند و برای استفاده در سیستم های PV 1.8 kV DC مناسب است.

 

9بسته بندی، انبار و تدارکاتتحویل استاندارد 500 متر در هر کویل (همچنین 200 متر یا 1000 متر درام) است ، با طول برش سفارشی در صورت درخواست در دسترس است. هر کویل دارای علامت مداوم: PV1-F ، 1 × 6 است.0، 0.6/1.0 kV، + / −، B2-s1، d1، a1، هویت تامین کننده، سال تولید، و علامت های متری متوالی.

 

سیم خورشیدی IEC 62930 مس قلع اندود 0.095 کیلوگرم بر متر سیم PV برای پنل های خورشیدی

 

10مشخصات تدارکات"PV1-F 1×6.0 mm2 0.6/1.0 kV DC بدون هالوجن B2-s1,d1,a1 ساخت" را همراه با طول مورد نیاز ذکر کنید. همیشه اتصال دهنده های PV4 / MC4 و ابزار مخصوص پیچ کردن را در همان زمان سفارش دهید.همیشه از گواهینامه آزمایش کارخانه درخواست کنید، که باید شامل گزارش طبقه بندی شعله B2 و نتایج آزمایش هالوژن و دود IEC 60754 / IEC 61034 باشد. این ساخت V4 بدون هالوژن B2 را برای فضاهای داخلی اشغال شده مشخص کنید.برای نصب در فضای باز در سقف یا زمین، ساخت استاندارد XLPE v1 کافی است

و هزینه های پایین تر.

 

11سوالات عمومی صنعت کابل

  • سوال1: تفاوت بین این ساخت بدون هالوجن v4 و ساخت استاندارد v1 چیست؟v4 از عایق XLPO 1.0 میلی متر بدون هالوجن با درجه بندی B2-s1 ، d1 ، a1 (هالوجن صفر کم دود) استفاده می کند ، در حالی که v1 از عایق استاندارد XLPE تابش شده با درجه بندی IEC 60332-1 (شعلۀ عمودی تک کابل) استفاده می کند.V4 هیچ گاز اسیدی و دود کم در هنگام سوختن آزاد نمی کند؛ v1 گاز اسید هیدروکلوریک و دود متراکم را آزاد می کند.
  • س2: چرا از کابل های بدون هالوجن در محیط داخلی استفاده می کنیم؟عایق استاندارد XLPE حاوی ترکیبات هالوجن به عنوان مهار کننده های شعلهاین ها گاز هیدروکلوریک اسید (که برای وسایل الکترونیکی خوردنی و برای ریه ها مضر است) و دود متراکم را منتشر می کنند که راه های فرار را پوشانده استساخت خالي از هالوجن XLPO هر دو را از بين مي برد.
  • س3: B2-s1,d1,a1 به چه معناست؟B2 = درجه بندی شعله های دسته بندی شده یوروکلاس (تکثیر متوسط شعله). s1 = تراکم کم دود (تولید نور ≥ 80٪). d1 = قطرات محدود سوزان. a1 = هیچ انتشار گاز اسیدی خورد کننده ای.این ترکیب Euroclass برای فضاهای داخلی اشغال شده است.
  • سوال 4: چرا از 6.0 میلی متر مربع برای گاراژ PV داخلی استفاده می کنیم؟6.0 mm2 زمانی استفاده می شود که رشته PV گاراژ دارای جریان مستقیم طولانی است (>15 m از کاشی های سقف به اینورتر نصب شده در دیوار) یا ماژول های دو طرفه با جریان بالا باشد ، که در آن 4.0 mm2 باعث کاهش ولتاژ بیش از حد می شود.
  • سوال 5: چرا یک هسته است، نه دو هسته؟رشته های PV تا 1.8 کیلو ولت DC را حمل می کنند. اجرا + و - در کابل های تک هسته ای جداگانه، نصب را مدولار نگه می دارد و از گرم کردن جریان حلقه ای در هادی های مشترک جلوگیری می کند.
  • س6: چرا از مس قوطی استفاده می کنیم؟قلع کشی از رشته های مس در برابر اکسیداسیون و خوردگی جو در طول دهه های خدمت محافظت می کند. مهم است زیرا انتظار می رود کابل های PV 25 سال طول بکشد.
  • سوال 7: چرا از کانکتورهای MC4 استفاده می کنیم؟کانکتورهای MC4 (PV4) ضد آب و هوا هستند، قطبی شده اند و برای 1.5 کیلو ولت DC رتبه بندی شده اند. آنها با ابزار اختصاصی پیچیده شده اند.
  • سوال 8: آیا این V4 می تواند در فضای باز استفاده شود؟بله اما این انتخاب درست زمانی که کابل هم در فضای باز و هم از طریق یک فضای داخلی اشغال می شود.
  • سوال 9: حداکثر ولتاژ رشته چیست؟PV1-F برای ولتاژ سیستم 1.8 kV DC نامگذاری شده است، که رشته های 1500 V PV را با حاشیه ایمنی برای Voc مدار باز در دمای سرد پوشش می دهد.
  • س10: PV1-F چه مدت دوام می آورد؟هنگامی که به درستی با کانکتورهای مناسب نصب شده و از آب ایستاده خارج می شود، PV1-F برای عمر 25 ساله طراحی شده است که با گارانتی ماژول خورشیدی مطابقت دارد.
  • سوال 11: آیا V4 بدون هالوجن گران تر از V1 است؟بله ️ عایق XLPO و آزمایشات طبقه بندی اضافی IEC 60754 / IEC 61034 / B2 باعث می شود که v4 حدود 15٪ 25٪ بیشتر از هر متر باشد.ارزشش رو داره وقتي که کابل توي فضاي داخلي اشغال شده اجرا بشهبرای قفسه های بیرونی، ساخت استاندارد v1 کافی است.