4.0mm2 3 rdzenia Flexible Cable RVV PVC Fine Strand Copper Wire For Central AC
Podsumowanie produktu
Szczegóły produktu
4.0mm23 Flexible Core Cable
,3 rdzenia RVV z elastycznym kablem
,Włókna miedziane z drobnych nitek PVC
Opis produktu
4.0mm2 3 rdzenia RVV PVC Flexible Cable Stranded Copper 300/500V dla centralnej klimatyzacji
Oznaczenie i znaczenie kabla
|
Kod |
Znaczenie |
|---|---|
|
RVV |
R = elastyczny przewodnik miedziany (klasa 5), V = izolacja PVC, V = osłona PVC |
|
300/500 V |
Napęd nominalny U0/U = 300/500 V; Um = 500 V |
|
3 × 4,0 mm2 |
Trzy elastyczne rdzenie, każde z 4,0 mm2 przewodnika miedzianego (wymiar na zamówienie) |


RVV 3×4,0 mm2
1. Przegląd produktu i podsumowanie oceny.RVV 3×4.0 to trójrodkowy elastyczny, izolowany PVC przewód pokryty PVC o napięciu 300/500 V AC (50 Hz) i temperaturze przewodnika 70 °C, zbudowany wokół trzech 4.0 mm2 przewodników elastycznych z miedzi wygrzanej klasy 5. Wyprodukowane i przetestowane według GB/T 5023.5 (60227 IEC 53) / IEC 60227-5, z elastycznymi przewodnikami według GB/T 3956.7 mm i masa nominalna około 300 kg/km (≈ 30 kg na 100 m), dostarczane na rolkach lub kartonach o długości 100 m.przewód przeprowadza około 32 A w wolnym powietrzu w temperaturze 25 °C (szacunek inżynieryjny) , nadaje się do dużych urządzeń i połączeń przemysłowych.
2. Konstrukcja warstwa po warstwie (przewodnik do płaszcza).
| Warstwa | Budowa | Ściana | Średnica |
|---|---|---|---|
| Przewodnik (Cu) × 3 | Zgrzewany Cu, klasa 5 z elastycznymi strunami, 56 × 0,30 mm (1+6+12+18+19) każdy | / | ≈ 2,9 mm |
| Izolacja (PVC) × 3 | Związek z PVC, PVC/C (TI1) | 00,80 mm | ≈ 4,5 mm |
| Zgromadzenie rdzenia | Trzy izolowane rdzenie przewodowe w układzie trójkątnym; przepaści wypełnione wytłaczaniem osłony | / | ≈ 10,5 mm (pochodne) |
| Powierzchnia zewnętrzna (PVC) | Związek z PVC, PVC/ST5, czarny lub na zamówienie | 10,10 mm | ≈ 12,7 mm (zakończone) |

3Charakterystyka elektryczna.Każdy przewodnik 4,0 mm2 jest utrzymywany do maksymalnego oporu prądu stałego 4,95 Ω/km w temperaturze 20 °C, wzrastając do około 6,30 Ω/km w punkcie pracy 70 °C. Każda długość przetrwa rutynę 2.0 kV prędkość prądu przenośnego trwała przez pięć minutOporność izolacyjna gotowego kabla pozostaje powyżej 0,0085 MΩ·km w temperaturze 70 °C, a typowe dane obejmują pojemność ≈ 150 nF/km i impedancję prądu przemiennego 50 Hz ≈ 4,95 Ω/km (dominujący opór).Wszystkie trzy jądra podłączone, obciążenie odniesienia wynosi około 32 A w wolnym powietrzu w temperaturze 25 °C (szacunek inżynieryjny), a spadek napięcia pętli w temperaturze 32 A wynosi około 0,32 V na metr.
Parametry elektryczne
|
Parametry |
Wartość |
Uwaga: |
|---|---|---|
|
Nomienne napięcie U0/U |
300 / 500 V |
Um = 500 V |
|
Próbkowe napięcie prądu przemiennego (5 min) |
20,0 kV |
Rutyna (referencja) |
|
Napięcie badania typu |
20,5 kV |
Odnośnik IEC 60227 |
|
Opór prądu stałego @20 °C (na rdzeń) |
≤ 4,95 Ω/km |
GB/T 3956 Klasa 5 maks. 4 mm2 |
|
Odporność AC @70 °C (est.) |
≈ 6,32 Ω/km |
na rdzeń |
|
Nominalny prąd w powietrzu (jednofazowy, 30 °C, L+N) |
≈ 22 ️ 32 A |
całkowity prąd na L, N niesie zwrot |
|
Wskaźnik prądu bieżącego (projekcja, na rdzeń) |
≈ 26 A |
konserwatywny, w odniesieniu do ekstrapolacji GB/T 16895 |
|
Wskaźnik prądu (3-fazowy, zrównoważony) |
≈ 18 ?? 26 A na fazę |
zredagowane z powodu łączenia |
|
Bezpośrednio zakopane |
Nie ma zastosowania |
Łatwy sznurek, nie przeznaczony do bezpośredniego pochowania |
|
Prąd zwarcia (1 s, Cu, 160 °C) |
≈ 0,40 kA (400 A) |
4 mm2 odniesienia |
|
Częstotliwość |
50/60 Hz AC lub DC |
/ |
4Odpowiedź termiczna i zachowanie płomienia.Izolacja PVC utrzymuje ciągłą temperaturę przewodnika 70 °C. Przewód jest przeznaczony do warunków pracy w zakresie od -15 do +70 °C, nie może być rozwinięty poniżej 0 °C bez wstępnego uwarunkowania,i używa 25 °C jako referencyjnego otoczenia dla ampacytyZachowanie płomienia spełnia wymagania testowania pionowego GB/T 18380.12 (IEC 60332-1) dla jednego kabla, co oznacza, że przewód sam się gasi po usunięciu źródła płomienia.Ponieważ zarówno izolacja jak i osłona są halogenowanym PVC, przewód emituje dym i chlorek wodoru w pożarze; projekty o niskim poziomie dymu i zerowego halogenu muszą określać wariant LSZH.

5Installacja i obsługa.Zgięcia nie mogą spaść poniżej 6-krotnej rzeczywistej średnicy zewnętrznej ± około 76 mm dla tego rozmiaru.Zakończenie wymaga odcięcia 18 ∼ 22 mm i zawsze używania żurawicy na elastycznych prętach klasy 5 w celu zapobiegania wyczerpaniu drutuWęzły przechowywane poniżej 0 °C muszą być ogrzewane w pomieszczeniach zamkniętych przed rozwinięciem; napięcie ciągnące powinno pozostawać w granicach 240 N, a sznur nigdy nie może być używany jako linia ciągnąca.Wymóg 32 A wymaga obniżenia wartości, gdy temperatura otoczenia lub połączenie odbiegają od warunków odniesienia. Ten kabel nie jest przeznaczony do bezpośredniego zakopania, ekspozycji na promieniowanie UV na zewnątrz lub ciągłego powtarzającego się gięcia.o pojemności nieprzekraczającej 10 W,.
Struktura przekroju kablowego


Opis konstrukcji kable

6Typowe aplikacje serwisowe.Przewód ten służy ciężkim trójprzewodowym zadańom energetycznym: przemysłowe narzędzia maszynowe i spawanie - prąd prowadzi do około 32 A, mały sprężarka i chłodnicy - połączenie,urządzenia do zasilania o napięciu 230 V, przewody komercyjnych urządzeń kuchennych i pralniczych, stałe źródła zasilania w warsztatach i garażach, przewody pomp wodnych i systemów nawadniania, tymczasowe przewody rozszerzania zasilania w miejscu pracy,połączenie między panelem sterującym a płytą dystrybucyjnąZaaprobowane metody montażu obejmują podłączenie instalacji do urządzeń, podłączenie kabli i kanalizację wewnętrzną w suchych miejscach,zarówno w pomieszczeniach wewnętrznych, jak i w zakrytych, chronionych przestrzeniach.

7Testy i system zapewnienia jakości.Badania rutynowe na każdej długości obejmują weryfikację oporu przewodnika prądu stałego (≤ 4,95 Ω/km w temperaturze 20 °C), wytrzymałość 2,0 kV AC / 5 min, ciągłość przewodnika we wszystkich trzech jądrach,i inspekcji wymiarowej obejmującej izolację ≥ 0.80 mm, obudowa ≥ 1,10 mm i średnica całkowita ≈ 12,7 mm. Badania próbkowe i typu obejmują izolację z PVC i wytrzymałość na rozciąganie obudowy (≥ 10 MPa) z wydłużeniem (≥ 100% izolacji / ≥ 125 % obudowy),Deformacja cieplna PVC w temperaturze 80 °C, kurczenie PVC w temperaturze 150 °C, próba pionowego płomienia z pojedynczym kablem, próby gięcia i gięcia na zimno w temperaturze -15 °C oraz próba napięcia po gięciu.
Parametry kabli

Parametry badań kabli

8Standardy i zgodność.Projekt i produkcja podlegają normom GB/T 5023.5 i IEC 60227-5 dla elastycznych przewodów 300/500 V (60227 IEC 53).0 mm2 przewodnika jako pięćdziesiąt sześć przewodów 0.30 mm z R ≤ 4,95 Ω/km. Zachowanie płomienia jest udowodnione przez GB/T 18380.12Ogólne metody badań są zgodne z normami GB 5023.1 / GB 5023.3, podczas gdy oznakowanie powierzchniowe jest zgodne z GB/T 6995. Kable mogą być również dostarczane do wymagań IEC, BS, DIN, UL lub VDE na żądanie.Szpitale i inne zamknięte miejsca publiczne wymagają wariantu LSZH.

9Opakowania, magazynowanie i logistyka.Standardowa dostawa wynosi 100 m na rolę lub karton, z dostosowanymi do potrzeb długościami cięcia dostępnymi na żądanie.rok produkcji i oznaczenie metryczne sekwencyjne dla GB/T 6995Przechowywanie w suchym, pokrytym pomieszczeniu o temperaturze od -15 do +40 °C, chronionym przed bezpośrednim światłem słonecznym, wilgocią, olejami i ostrymi przedmiotami; rolki pozostają uszczelnione do momentu montażu.warunki rolki w pomieszczeniach zamkniętych do ≥ 0 °C przed rozwinięciemPodczas transportu rolki muszą być zabezpieczone przed tarciem się i uderzeniem, a sznurek nigdy nie może być ciągnięty przez ścierającą ziemię lub ostre krawędzie.

10Specyfikacja zakupu.Należy podać "RVV 300/500 V 3×4.0" wraz z wymaganą długością lub układem rolki, kombinacją kolorów izolacji i preferencjami oznakowania.Należy określić kolor obudowy (czarna jest standardowa) oraz wszelkie specjalne kody kolorystyczne (e).g. brązowy/niebieski/żółtozielony dla zasilania 230 V z ziemią). Zawsze należy poprosić o certyfikat badania fabrycznego w celu potwierdzenia rzeczywistej średnicy (≈ 12,7 mm),waga (≈ 300 kg/km) i opór przewodnika dla partii produkcyjnejJeżeli potrzebna jest konstrukcja o niskim poziomie dymu, zero halogen lub ciągła elastyczność, należy zamówić odpowiednio wariant LSZH lub H05VV5-F.
11Często zadawane pytania w branży kablowej.
- P1: Jak 3×4.0 różni się od 3×2.5?Powierzchnia przewodnika rośnie z 2,5 do 4,0 mm2 na rdzeń: zmiany wiązania z 50 × 0,25 do 56 × 0.30, opór spada z 7,41 do 4,95 Ω/km, średnica końcowa wzrasta z 11,0 do 12,7 mm, masa z 215 do 300 kg/km i amperacyja z 25 do 32 A.wskaźnik temperatury i materiał obudowy/izolacji pozostają takie same.
- Pytanie 2: Po co trójrodkowy przewód o pojemności 4,0 mm2?Trzecie rdzeń to przewodnik ochronnego (PE), a przekrój 4,0 mm2 obsługuje do około 32 A, co wystarcza do przewodów narzędziowych,sprzęt do sprężarek i urządzeń ciężkich zamiast tylko wewnętrznego okablowania.
- P3: Co oznacza elastyczny przewodnik klasy 5?Klasa 5 (GB/T 3956) składa się z wielu cienkich przewodów (56 × 0,30 mm przy 4,0 mm2), co daje przewodowi elastyczność i wytrzymałość na gięcie.Klasa 2 (używana w kablach zasilania, takich jak YJV) wykorzystuje mniej grubszych przewodów i jest znacznie sztywniejsza.
- P4: Czy RVV można używać na zewnątrz?Nie w standardowej postaci: płaszcz PVC nie jest stabilizowany na działanie promieni UV i ulega degradacji w przypadku długotrwałego promieniowania słonecznego.użyć stalowej taśmy opancerzonego kabla zasilania.
- P5: Jak wybiera się przekrój przewodnika dla przewodów urządzeń?Wybór opiera się na (a) prędkości pełnego obciążenia po obniżeniu, (b) dopuszczalnym spadku napięcia (zwykle ≤ 5% dla przewodów urządzenia) oraz (c) koordynacji z bezpiecznikiem lub wyłącznikiem przed prądem.0 mm2 prądy o mocy do około 32 A; większe obciążenia wymagają 6,0 lub 10 mm2.
- P6: Przewodnik miedziany czy puszczany?Goła miedź wygrzana (RVV) jest standardowa dla stałych przewodów urządzeń i daje najniższy opór.W przypadku, gdy przewodnik może być narażony na wilgoć lub w przypadku, gdy stosowane jest zakończenie lutowe, preferowana jest miedź w puszkach, ponieważ jest odporny na utlenianie.
- P7: Dlaczego PVC może działać tylko w temperaturze 70 °C, podczas gdy XLPE działa w temperaturze 90 °C?PVC jest termoplastycznym materiałem, który zmiękcza się i deformuje przy podwyższonej temperaturze; XLPE jest połączony w sieć termoodporną, która zachowuje swój kształt do 90 °C.Dlatego RVV (PVC) jest ograniczony do 70 °C, a YJV (XLPE) do 90 °C.
- P8: Jaka jest różnica między RVV a RVVP?RVV to zwykły, nieobronny, okrągły, elastyczny kabel.RVVP dodaje zasłonę z zębami miedzianą do odrzucenia zakłóceń elektromagnetycznych. Wybierz wariant osłonięty, gdy obwód przenosi sygnały niskiego poziomu lub jest kierowany w pobliżu hałaśliwego sprzętu.
- P9: Dlaczego średnica końcowa różni się w zależności od producenta dla tego samego wielkości nominalnej?Standardy określają minimalną grubość izolacji i osłony oraz wydajność elektryczną, ale nie dokładną średnicę.konstrukcja wypełniacza i tolerancja osłony różnią się w zależności od roślin .0 liczby skupiają się wokół 12,7 mm, więc podczas wymiarowania gruczołów i klipsów należy stosować rzeczywistą średnicę.
- P10: Jakie testy potwierdzają akceptację po dostarczeniu i przed energetyzacją?W momencie dostawy należy sprawdzić certyfikat badania fabrycznego (opór ≤ 4,95 Ω/km, 2,0 kV/5 min, wymiary ≈ 12,7 mm), czytelność płaszcza i integralność bębna.wypełnić badanie odporności na izolację plus 2.0 kV AC / 5 min, a następnie sprawdzić, czy wszystkie trzy wskazane przewodniki są prawidłowe przed podaniem energii.
- P11: Jakiego okresu trwania można się spodziewać?W przypadku instalacji i działania w określonych granicach temperatury i napięcia, elastyczne kable z PVC są zaprojektowane z myślą o żywotności około 10-15 lat w suchych warunkach wewnętrznych; trwałe przeciążenie,wielokrotne gięcie powyżej minimalnego promienia 6 × OD, ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe lub działanie powyżej 70 °C znacząco skróci ten okres życia.