کابل خورشیدی DC 6.0 میلی متر مربع PV1-F TUV مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش کابل فتوولتائیک کابل اصلی رشته PV
خلاصه محصول
جزئیات محصول
کابل فتوولتائیک مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش
,کابل PV1-F PV
,کابل فتوولتائیک PV1-F
توضیحات محصول
سیم خورشیدی DC 6.0 میلی متر مربع PV1-F TUV UV مقاوم در برابر نور فتوولتائیک کابل PV رشته کابل اصلی
تعیین و معنی کابل
|
کد |
معنی |
|---|---|
|
PV |
کاربرد فتوولتائیک (خورشیدی). |
|
1 |
تک هسته ای |
|
اف |
هادی انعطاف پذیر (طبقه 5 رشته ریز) |
|
6.0 میلی متر مربع |
سطح مقطع اسمی هادی |
ساخت و ساز: هادی مسی قلعدار، عایق و غلاف پلی اولفین پیوندی متقاطع بدون هالوژن (XLPO)، کابل DC فتوولتائیک انعطافپذیر تک هستهای.
استانداردهای قابل اجرا
- EN 50618:2014 - کابل های الکتریکی برای سیستم های فتوولتائیک (ولتاژ نامی DC 1.8 کیلو ولت)
- IEC 62930 - کابل های سیستم فتوولتائیک (تک هسته ای، عایق XLPO، تا 1.5 کیلو ولت DC)
- TÜV 2 PfG 1169/08.2007 - مشخصات TÜV برای کابل های PV
- IEC 60228 / GB/T 3956 - رساناها (طبقه 5 انعطاف پذیر، مس قلع شده)
- IEC 60332-1 - بازدارنده شعله (تک کابل)
- IEC 61034 - چگالی دود (دود کم)
- IEC 60754 - محتوای هالوژن (بدون هالوژن)
- IEC 60811 - مواد عایق و پوشش - روش های آزمایش رایج

PV1-F 1×6.0 میلیمتر مربع - مشخصات کابل DC فتوولتائیک و دادههای مهندسی
1. خلاصه محصول و رتبه بندی.PV1-F 1×6.0 یک کابل DC فتوولتائیک مسی قلعدار، منعطف و تک هستهای است که دارای ولتاژ 0.6/1.0 کیلو ولت DC (حداکثر ولتاژ سیستم 1.8 کیلو ولت) است که مطابق با TÜV 2 PFG 1169 / EN 50618 ساخته شده و دارای گواهینامهای است که در آن نصب و راهاندازی بام و زمینهای بزرگ برای سقفها و زمینهای بزرگ است. نسخه 4.0 میلیمتر مربعی از 1% افت ولتاژ در خانههای طولانی به جعبه اینورتر یا کمباین فراتر میرود. سطح مقطع 6.0 میلیمتر مربع تا حدود 60 A را حمل میکند و تلفات خط DC را در طول مسیرهای معمولی 40 تا 80 متر رشته به اینورتر کمتر از 1٪ نگه میدارد. در مقایسه با نوع 4.0 میلیمتر مربع (4.61 Ω/کیلومتر، ≈ 45 A)، هادی 6.0 میلیمتر مربعی مقاومت را حدود 33 درصد کاهش میدهد و ampacity را تا حدود 33 درصد افزایش میدهد. قطر نهایی حدود 5.5 میلی متر، جرم حدود 60 کیلوگرم بر کیلومتر است و در کلاف ها یا درام های 200 متر، 500 متر یا 1000 متر عرضه می شود.
2. ساخت لایه به لایه (Conductor to Outer).
| لایه | ساخت و ساز | دیوار | قطر |
|---|---|---|---|
| هادی | مس قلعشده رشتهای انعطافپذیر، کلاس 5 - 84 × 0.30 میلیمتر | - | ≈ 3.5 میلی متر |
| عایق XLPE | پلی اتیلن متقاطع پرتودهی شده، مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش/ازن، مشکی | 1.0 میلی متر | ≈ 5.5 میلی متر (تمام شده) |
| زره | هیچ - کابل انعطاف پذیر بدون زره | - | - |
| غلاف بیرونی | هیچ - عایق به خودی خود ژاکت آب و هوا است | - | - |
3. مشخصات الکتریکی.هادی 6.0 میلیمتر مربع مس قلعشده کلاس 5 دارای حداکثر مقاومت DC 3.08 Ω/کیلومتر در دمای 20 درجه سانتیگراد است که حدود 33 درصد کمتر از نسخه 4.0 میلیمتر مربعی است. اثبات معمول 3.5 کیلو ولت AC / 5 دقیقه (یا 6.5 کیلو ولت DC / 15 دقیقه) است. مقاومت عایق ≥ 200 MΩ·km. با تک هسته در هوای آزاد در دمای 30 درجه سانتی گراد، بار مرجع حدود 60 A است. در دمای محیط 60 درجه سانتیگراد، درجه بندی به حدود 48 A کاهش می یابد. افت ولتاژ در یک جریان دو قطبی 100 متری در 60 A حدود 3.8 ولت است - حدود 10٪ کمتر از 4.0 میلی متر مربع در رتبه بندی خود. تلفات هادی در 60 A حدود 11.1 وات بر متر در 90 درجه سانتیگراد است.
داده های عایق و غلاف
|
اموال |
ارزش |
|---|---|
|
مواد |
XLPO (پلی اولفین متقابل)، بدون هالوژن |
|
ضخامت اسمی عایق |
0.8 میلی متر |
|
ضخامت اسمی غلاف |
0.8 میلی متر |
|
دمای سرویس طولانی مدت |
-40 درجه سانتیگراد تا +120 درجه سانتیگراد(مستمر) |
|
دمای اتصال کوتاه (≤5 ثانیه) |
280 درجه سانتی گراد(محدودیت هادی مس) |
|
دمای اضافه بار اضطراری |
150 درجه سانتیگراد (کوتاه مدت) |
|
مقاومت در برابر آب و هوا |
عالی - مقاوم در برابر UV، مقاوم در برابر ازن، مقاوم در برابر هیدرولیز |
|
بازدارنده شعله |
IEC 60332-1 (تک کابل) |
|
تراکم دود |
IEC 61034 (کم دود) |
|
محتوای هالوژن |
IEC 60754 (بدون هالوژن، غیر خورنده) |
|
مقاومت در برابر روغن |
EN 50618 پیوست B (اختیاری) |
|
مقاومت در برابر اسید و قلیایی |
خوب |
پارامترهای الکتریکی
|
پارامتر |
ارزش |
توجه داشته باشید |
|---|---|---|
|
ولتاژ نامی AC (U₀/U) |
0.6 / 1 کیلو ولت |
مرجع IEC 60502 (رده بندی اولیه نیست) |
|
ولتاژ نامی DC |
1.5 کیلو ولترا |
رتبه بندی اولیه EN 50618 / IEC 62930 |
|
ولتاژ آزمایشی AC (50 هرتز، 5 دقیقه) |
6.5 کیلو ولت |
تست روتین |
|
ولتاژ آزمایش DC |
15 کیلوولت DC (برای تست نوع) |
- |
|
مقاومت DC @20 درجه سانتیگراد |
≤ 3.39 Ω/کیلومتر |
IEC 60228 کلاس 5 حداکثر، 6.0 میلیمتر مربع |
|
مقاومت AC @90 درجه سانتیگراد (تخمینی) |
≈ 4.32 Ω/کیلومتر |
- |
|
مقاومت AC @120 درجه سانتیگراد (تخمینی) |
≈ 4.86 Ω/کیلومتر |
حداکثر دمای سرویس |
|
ظرفیت خازنی (تقریبا) |
≈ 0.21 µF/km |
هادی به غلاف |
|
راکتانس القایی (تقریبا) |
قابل اغماض |
برنامه تک هسته ای DC |
|
رتبه فعلی در هوای آزاد (60 درجه سانتیگراد محیط) |
70 Aرا |
تک کابل DC |
|
رتبه بندی فعلی در هوای آزاد (محیط اصلاح شده) |
≈ 56 Aدر محیط 70 درجه سانتی گراد |
وضعیت معمولی پشت بام |
|
رتبه بندی فعلی در کانال (هوا) |
≈ 52 Aرا |
کابل های همراه |
|
جریان اتصال کوتاه (1 ثانیه، مس، 280 درجه سانتیگراد) |
≈ 0.66 kA (660 A) |
مس 6.0 میلی متر مربع |
|
فرکانس |
DC (اولیه) / 50–60 هرتز AC (ثانویه) |
- |
مقادیر مرجع: 6.0 میلیمتر مربع مس در 56 A، DC 1000 V → حداکثر توان DC ≈ 56 کیلو وات در هر رشته (2 رشته موازی = 112 کیلو وات). افت ولتاژ در 56 A ≈ 19.0 mV/A·m (≈1.90٪ در هر 10 متر در 56 A، 1000 V). در 70 A → ≈ 23.7 mV/A·m.
مشخصات دما
|
اموال |
ارزش |
|---|---|
|
حداکثر دمای کارکرد هادی (مستمر) |
120 درجه سانتی گراد |
|
حداکثر دمای اتصال کوتاه (≤5 ثانیه) |
280 درجه سانتیگراد (رسانای مس) |
|
دمای اضافه بار اضطراری |
150 درجه سانتیگراد (کوتاه مدت) |
|
حداقل دمای محیط نصب |
-40 درجه سانتی گراد(منعطف سرد، بدون نیاز به پیش گرمایش) |
|
محدوده سرویس |
-40 درجه سانتیگراد تا +120 درجه سانتیگراد(با XLPO) |
|
بقای آتش |
استاندارد (کابل تکی مقاوم در برابر شعله)؛ نسخه اختیاری دارای امتیاز آتش در دسترس است |
4. پاسخ حرارتی و رفتار آب و هوا.XLPE تابیده شده دمای هادی پیوسته 90 درجه سانتیگراد را با قابلیت اتصال کوتاه تا 200 درجه سانتیگراد برای ≤ 5 ثانیه حفظ می کند. این کابل برای محیط های خدماتی بین -40 درجه سانتیگراد و +90 درجه سانتیگراد درجه بندی شده است و در دمای -40 درجه سانتیگراد در حالت خمش سرد آزمایش شده است. عایق مشکی با بار کربنی مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش (1000 ساعت پیشتنظیم UV در هر TÜV)، مقاوم در برابر ازن و مقاوم در برابر شعله مطابق با استاندارد IEC 60332-1 (خود خاموششونده شعله عمودی) است. پیری حرارتی در 135 درجه سانتیگراد / 168 ساعت و به دنبال آن آزمایش خمیدگی نباید ترک خوردگی را نشان دهد.
عملکرد آتش سوزی (PV1-F - استاندارد)
|
اموال |
ارزش / نیاز |
|---|---|
|
بازدارنده شعله |
IEC 60332-1 (تک کابل، پاس) |
|
محتوای هالوژن |
بدون هالوژن(IEC 60754) |
|
تراکم دود |
دود کم(IEC 61034) |
|
خورندگی |
غیر خورنده(IEC 60754) |
|
سمیت |
کم (مواد بدون هالوژن) |
|
بقای آتش (یکپارچگی مدار) |
غیر قابل اجرا (کابل PV استاندارد)؛ در صورت نیاز از کابل DC درجه آتش استفاده کنید |
5. تمرین و مدیریت نصب.حداقل شعاع خمش 4 × OD (≈ 22 میلی متر) برای نصب ثابت، 6 × OD (≈ 33 میلی متر) اگر کابل به طور مکرر خم شود (به عنوان مثال سیستم های ردیابی). کابل مستقیماً به قابهای ماژول بسته میشود، در سینیهای کابل مخصوص PV هدایت میشود، یا به مجرای سبک کشیده میشود - برای دفن مستقیم در خاک مناسب نیست. از کانکتورهای نوع PV4 / MC4 که با ابزار اختصاصی فشرده سازی PV فشرده شده اند استفاده کنید. هیچ گاه لاگ های عمومی را جایگزین نکنید. قطبیت (+ / −) در امتداد غلاف سیاه چاپ می شود. دمای تخمگذار نباید کمتر از -40 درجه سانتیگراد باشد. در حدود 6.0 کیلوگرم در هر 100 متر، کابل سبک است و به راحتی در تاسیسات PV تجاری بزرگ روی پشت بام و روی زمین قابل حمل است.
پارامترهای مکانیکی و نصبی
|
پارامتر |
ارزش |
اظهارات |
|---|---|---|
|
حداقل شعاع خمش |
≥ 4 × OD → ≈ 25.2 میلی متر در Ø6.3 میلی متر |
نصب استاتیک |
|
حداقل شعاع خمش (نصب شده) |
≥ 2 × OD → ≈ 12.6 میلی متر |
پویا (خم شدن) |
|
حداکثر کشش کشش |
240 N |
مس با رشته ریز، از دستگیره های مناسب استفاده کنید |
|
دفن مستقیم |
مناسب است(مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش و رطوبت) |
- |
|
شناسه کانال |
≥ 1.5 × OD → ≥ 9.5 میلی متر؛ از 16 میلی متر، 20 میلی متر یا 25 میلی متر استفاده کنید |
- |
|
تعمیر |
بست کابل (مقاوم در برابر UV)، گیره |
- |
|
مقاومت در برابر ضربه |
متوسط |
کابل انعطاف پذیر، زره پوش نیست |
|
مقاومت در برابر آب |
عالی(غلاف XLPO، کانکتورهای دارای رتبه IP67) |
مناسب برای فضای باز/مرطوب |
|
مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش |
عالی(EN 50618، تست UV 720 ساعت) |
در فضای باز در معرض دید |
|
مقاومت ازن |
عالی(IEC 60811-403) |
- |
|
یادداشت پایان کار |
استفاده کنیدکانکتورهای MC4(سازگار با 6.0 میلیمتر مربع) یا گیرههای مسی |
طول نوار 10-12 میلی متر |


6. برنامه های کاربردی خدمات معمولی.PV1-F 1×6.0 کابل اتصال استاندارد برای: آرایههای PV تجاری بزرگ روی پشت بام (رشتههای بلند از خانه تا جعبههای ترکیبی)، نیروگاههای PV زمینی در مقیاس کاربردی (سیستمهای DC 1500 ولتی با ماژولهای TOPCon دو وجهی)، تأسیسات PV شناور، پورت خودرو و سایبان در PV مرکزی DC، سیستمهای DC جانبی خورشیدی نیروگاه های چند مگاواتی هم به عنوان پرش های ماژول به ماژول در رشته های با جریان بالا و هم به عنوان کابل خانگی از آخرین ماژول در رشته به جعبه ترکیب کننده رشته یا ورودی DC اینورتر استفاده می شود. اندازه 6.0 میلیمتر مربع، انتخاب استاندارد زمانی است که سیمهای خانگی از 30 متر بیشتر شود یا زمانی که جریان رشته ماژول از ~ 12 A تجاوز میکند تا افت ولتاژ کمتر از 1 درصد باقی بماند.

7. تست و رژیم تضمین کیفیت.تستهای معمول روی هر سیمپیچ شامل مقاومت DC هادی ≤ 3.08 Ω/کیلومتر در دمای 20 درجه سانتیگراد، مقاومت 3.5 کیلوولت متناوب / 5 دقیقه، مقاومت 6.5 کیلوولت DC / مقاومت 15 دقیقه، مقاومت عایق ≥ 200 MΩ·km، بررسی ابعادی (میلی متر 5.5 میلیمتر و 5.5 میلیمتر عایق) علامت گذاری آزمایشهای نوع شامل پیشتهویه UV (1000 ساعت)، پیری حرارتی (135 درجه سانتیگراد / 168 ساعت)، خمش سرد در دمای 40- درجه سانتیگراد، شوک حرارتی در دمای 150 درجه سانتیگراد، بازدارندگی در برابر شعله بر اساس استاندارد IEC 60332-1، مقاومت ازن، مقاومت در برابر سایش، و بررسی نوار مس قلعشده است.
پارامترهای کابل
| PV1-F 1×6.0 mm² — کابل DC فتوولتائیک — برگه پارامتر کامل | ||||
| کابل PV DC · هادی منعطف مسی قلع کاری شده (کلاس 5) / عایق XLPE تابیده شده · بدون زره، بدون غلاف خارجی · دارای امتیاز 0.6/1.0 کیلو ولت DC · هر TÜV 2 PFG 1169 / EN 50618 · تمام شده Ø ≈ 5.5 میلی متر | ||||
| بخش | پارامتر | ارزش | واحد | اظهارات / استاندارد |
| 01 · شناسایی | ||||
| نوع کابل | PV1-F | - | کابل DC فتوولتائیک، تک هسته ای، انعطاف پذیر | |
| ولتاژ نامی (U0/U) | 0.6/1.0 | کیلوولت | DC; برای اتصال آرایه PV | |
| تعداد هسته ها | 1 × 6.0 | - | تک هسته ای (یک + و یک - در هر رشته) | |
| مواد هادی | مس آنیل قلع شده | - | کلاس 5 انعطاف پذیر بر اساس EN 60228 | |
| مواد عایق | پلی اتیلن تابیده شده متقاطع (XLPE) | - | مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش / ازن / آب و هوا | |
| زره | هیچ کدام | - | بدون زره - مستقیم روی قاب / گیره ماژول | |
| غلاف بیرونی | هیچ کدام (عایق به خودی خود ژاکت آب و هوا است) | - | مفهوم عایق دوگانه مورد نیاز نیست | |
| مرجع استاندارد | TÜV 2 PFG 1169; EN 50618; GB/T 32129 | - | استاندارد کابل PV | |
| 02 · هادی (مس قلع شده) | ||||
| رشته - 6.0 میلی متر مربع | مس قلع دار رشته ای انعطاف پذیر | - | کلاس 5 بر اساس EN 60228 | |
| تعداد رشته (معمولی) | 84 × 0.30 | میلی متر | سیم های مسی قلع شده | |
| قطر هادی | ≈ 3.5 | میلی متر | پس از سرگردانی (تعیین شده) | |
| مقاومت DC @ 20 درجه سانتیگراد | ≤ 3.08 | Ω/کیلومتر | حداکثر در EN 60228 کلاس 5 | |
| صفحه نمایش هادی | هیچ کدام | - | کابل LV DC | |
| وزن هادی در هر کیلومتر | ≈ 63 | کیلوگرم بر کیلومتر | چگالی مس 8.89 g/cm³ | |
| 03 · عایق | ||||
| نوع عایق | پلی اتیلن متقاطع پرتودهی شده (XLPE) | - | پرتو الکترونی دارای پیوند متقاطع | |
| ضخامت عایق | 1.0 | میلی متر | اسمی، به ازای TÜV 2 PFG 1169 | |
| قطر بیرونی تمام شده | ≈ 5.5 | میلی متر | 3.5 + 2×1.0 | |
| رنگ عایق | مشکی (استاندارد) | - | کربن سیاه مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش | |
| بدون هالوژن | خیر (XLPE پایه بدون هالوژن است) | - | کم دود در صورت درخواست | |
| 04 · برق | ||||
| ولتاژ نامی (DC) | 0.6/1.0 | کیلوولت | حداکثر ولتاژ سیستم 1.8 کیلو ولت DC | |
| مقاومت DC @ 20 درجه سانتیگراد | ≤ 3.08 | Ω/کیلومتر | 6.0 میلیمتر مربع مس کلاس 5 | |
| مقاومت عایق | ≥ 200 | MΩ·km | XLPE در 20 درجه سانتیگراد | |
| از دست دادن هادی (در 60 A) | ≈ 11.1 | W/M | I²R در 90 درجه سانتیگراد | |
| ولتاژ تست معمول (AC) | 3.5 کیلو ولت / 5 دقیقه | - | مقاومت در برابر فرکانس برق | |
| تست ولتاژ (DC) | 6.5 کیلو ولت / 15 دقیقه | - | تست مقاومت DC | |
| 05 · حرارت و آب و هوا | ||||
| حداکثر دمای هادی پیوسته | 90 | درجه سانتی گراد | سرویس معمولی | |
| دمای اتصال کوتاه (≤ 5 ثانیه) | 200 | درجه سانتی گراد | محدودیت XLPE | |
| حداقل دمای نصب | -40 | درجه سانتی گراد | تست خم سرد | |
| محدوده سرویس | -40 تا 90+ | درجه سانتی گراد | فضای باز، در معرض اشعه ماوراء بنفش | |
| مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش | بله | - | 1000 ساعت پیش آماده سازی UV در هر TÜV | |
| مقاومت ازن | بله | - | تست شده بر اساس TÜV 2 PFG 1169 | |
| ضد شعله | بله | - | IEC 60332-1 (شعله عمودی) | |
| 06 · مکانیکی | ||||
| حداقل شعاع خمش (ثابت) | ≥ 4 × OD ≈ 22 | میلی متر | کابل انعطاف پذیر | |
| حداقل شعاع خمش (خم شدن) | ≥ 6 × OD ≈ 33 | میلی متر | اگر بارها و بارها جابجا شود | |
| استحکام کششی (عایق) | ≥ 12.5 | MPa | بعد از پیری | |
| مقاومت در برابر سایش | بله | - | رشته های قلع دار در برابر اکسیداسیون مقاومت می کنند | |
| مقاومت در برابر روغن / سوخت | محدود | - | از تماس طولانی مدت خودداری کنید | |
| 07 · آمپاسیتی | ||||
| ampacity هوا (باز، 30 درجه سانتیگراد) | ≈ 60 | الف | تک هسته ای، هوای آزاد | |
| ampacity هوا (باز، 60 درجه سانتیگراد) | ≈ 48 | الف | کاهش دمای بالا | |
| دفن / ampacity محصور | ≈ 50 | الف | برای مجرا / کانال | |
| افت ولتاژ (در هر 100 متر @ 60 A) | ≈ 1.9 | V | حلقه دو قطبی ≈ 3.8 ولت | |
| 08 · نصب و راه اندازی | ||||
| روش های تخمگذار | قاب ماژول، سینی کابل، گیره های مخصوص PV، مجرا | - | بدون دفن مستقیم در معرض اشعه ماوراء بنفش | |
| اتصال دهنده ها | نوع PV4 / MC4 | - | چین دار با ابزار اختصاصی | |
| قطبیت | روی غلاف مشخص شده است | - | + / − در طول چاپ شده است | |
| ابزارهای خاص | شل کننده PV، برش کابل، آچار گشتاور | - | کانکتورهای MC4 به ابزار اختصاصی نیاز دارند | |
| 09 · بسته بندی | ||||
| طول عرضه استاندارد | 200/500/1000 | متر / سیم پیچ یا درام | طول های برش سفارشی | |
| قرقره / نوع بسته بندی | کلاف یا درام چوبی | - | انتهای مهر و موم شده در برابر رطوبت | |
| علامت گذاری سطح | PV1-F، 1×6.0، 0.6/1.0 کیلوولت، +/-، علائم متر، سال | - | چاپ مداوم | |
| شرایط نگهداری | خشک، پوشیده شده، -20 تا +40 درجه سانتیگراد | - | در هنگام نگهداری از اشعه ماوراء بنفش محافظت کنید | |
| 10 · برنامه های کاربردی | ||||
| استفاده معمولی | پشت بام تجاری بزرگ، فتوولتائیک زمینی با کارکرد خانگی طولانی، 1500 ولت DC | - | پشت بام، روی زمین، PV شناور | |
| حداکثر ولتاژ سیستم | 1.8 | کیلو ولت DC | مدار باز Voc در کمترین دما | |
| رتبه بندی جریان رشته | تا 60 | الف | فیوزینگ هر رشته | |
پارامترهای تست کابل
| پارامترهای آزمایش - PV1-F 1×6.0 میلیمتر مربع | ||||
| خیر | مورد آزمایشی | شرایط / روش آزمایش | مورد نیاز | تایپ کنید |
| 1 | مقاومت هادی DC | EN 60228، 20 درجه سانتیگراد | ≤ 3.08 Ω/کیلومتر (6.0 میلیمتر مربع مس) | روال |
| 2 | مقاومت در برابر فرکانس برق | 3.5 کیلوولت AC، 5 دقیقه | بدون خرابی | روال |
| 3 | تست مقاومت DC | 6.5 کیلوولت DC، 15 دقیقه | بدون خرابی | روال |
| 4 | مقاومت عایق | در 500 ولت DC، 20 درجه سانتیگراد | ≥ 200 MΩ·km | روال |
| 5 | بررسی ابعاد | میکرومتر | عایق ≥ 1.0 میلی متر؛ OD ≈ 5.5 میلی متر | روال |
| 6 | آماده سازی UV | قرار گرفتن در معرض 1000 ساعت UV | بدون ترک / شکنندگی | تایپ کنید |
| 7 | پیری حرارتی | 168 ساعت در 135 درجه سانتیگراد | بدون ترک خوردگی بعد از تست خمش | تایپ کنید |
| 8 | تست خمش سرد | -40 درجه سانتیگراد، سنبه 4×OD | بدون ترک | تایپ کنید |
| 9 | شوک حرارتی | 15 دقیقه در 150 درجه سانتیگراد | بدون ترک خوردگی | تایپ کنید |
| 10 | ضد شعله | شعله عمودی IEC 60332-1 | خود خاموش شونده | تایپ کنید |
| 11 | مقاومت ازن | تست اتاقک ازن | بدون ترک خوردگی | تایپ کنید |
| 12 | مقاومت در برابر سایش | تست سایش نوار | طبق TÜV 2 PFG 1169 | تایپ کنید |
| 13 | چک مس قلع شده | تست نوار روی رشته ها | پوشش یکنواخت قلع | روال |
| 14 | خوانایی علامت گذاری | بصری + مالشی | علائم PV1-F / 1×6.0 / متر خوانا | روال |
| 15 | خروجی کانکتور | خاتمه چین دار MC4 | بر اساس مشخصات کانکتور | نمونه |
| 16 | محتوای هالوژن | IEC 60754 | به ازای نیاز | تایپ کنید |
ساختار مقطع کابل

| PV1-F 1×6.0 میلیمتر مربع — نمودار ساختاری مقطع (شماتیک) | |||||
| ایجاد کابل DC PV: هادی انعطاف پذیر مسی قلعدوزی شده → عایق XLPE تابیده شده (بدون زره، بدون غلاف بیرونی) · 0.6/1.0 کیلو ولت DC · تمام شده Ø ≈ 5.5 میلیمتر | |||||
| خیر | لایه | مواد / ساخت و ساز | ضخامت اسمی (میلی متر) | قطر (میلی متر) | عملکرد / اظهارات |
| 1 | هادی | مس قلعدار رشتهای انعطافپذیر، کلاس 5 - 84 × 0.30 میلیمتر | - | ≈ 3.5 | هادی قدرت؛ R ≤ 3.08 Ω/کیلومتر در 20 درجه سانتی گراد |
| 2 | عایق XLPE | پلی اتیلن متقاطع پرتودهی شده، مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش/ازن، مشکی | 1.0 | ≈ 5.5 (تمام شد) | عایق اصلی؛ ژاکت مقاوم در برابر آب و هوا؛ 90 درجه سانتی گراد پیوسته |
| 3 | (بدون زره) | - | - | - | بدون زره - کابل انعطاف پذیر برای استفاده PV |
| 4 | (بدون غلاف بیرونی) | - | - | - | عایق به خودی خود ژاکت هوای بیرونی است |
| ابعاد و ویژگی های کلیدی (بسط یافته) | |||||
| قطر کابل تمام شده | ≈ 5.5 | میلی متر | 3.5 + 2×1.0 | ||
| تقریبا جرم کابل | ≈ 60 | کیلوگرم بر کیلومتر | Cu + XLPE | ||
| رتبه بندی ولتاژ اسمی | 0.6/1.0 | کیلو ولت DC | آرایه PV DC | ||
| حداکثر ولتاژ سیستم | 1.8 | کیلو ولت DC | صدای مدار باز | ||
| حداکثر دمای هادی پیوسته | 90 | درجه سانتی گراد | سرویس معمولی | ||
| دمای اتصال کوتاه (≤5 ثانیه) | 200 | درجه سانتی گراد | محدودیت XLPE | ||
| حداقل دمای نصب | -40 | درجه سانتی گراد | خم سرد تست شده | ||
| حداقل شعاع خمش | ≥ 4 × OD ≈ 22 | میلی متر | نصب ثابت | ||
| مقاومت DC @ 20 درجه سانتیگراد | ≤ 3.08 | Ω/کیلومتر | 6.0 میلیمتر مربع مس کلاس 5 | ||
| مقاومت عایق | ≥ 200 | MΩ·km | XLPE | ||
| ولتاژ تست معمول (AC) | 3.5 کیلو ولت / 5 دقیقه | - | مقاومت در برابر فرکانس برق | ||
| ولتاژ تست معمول (DC) | 6.5 کیلو ولت / 15 دقیقه | - | مقاومت DC | ||
| ampacity هوا @ 30 درجه سانتی گراد | ≈ 60 | الف | تک هسته ای، هوای آزاد (تخمینی) | ||
| مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش | 1000 ساعت | - | طبق TÜV 2 PFG 1169 | ||
| جرم در 100 متر | ≈ 6.0 | کیلوگرم/100 متر | کویل سبک | ||
| شماتیک - نه در مقیاس دقیق. تمام شده Ø ≈ 5.5 میلی متر و وزن ≈ 60 کیلوگرم / کیلومتر از نمونه های صنعتی متقابل. ابعاد هادی/عایق بر اساس TÜV 2 PFG 1169 و EN 60228. ampacity 60 A یک برآورد مهندسی برای تک هسته در هوای آزاد است. PV1-F 6.0 ارتقای استاندارد برای کارهای خانگی طولانی در نیروگاه های PV تجاری بزرگ روی پشت بام و روی زمین است که 4.0 میلی متر مربع از 1% افت ولتاژ فراتر می رود. همیشه از کانکتورهای نوع PV4/MC4 که با ابزار اختصاصی فشرده شده اند استفاده کنید. مقادیر علامت گذاری شده (تعیین شده) نیاز به تایید در برابر گواهی تست کارخانه دارند. | |||||
توضیحات ساخت کابل
| توضیحات ساخت و ساز - PV1-F 1×6.0 میلی متر مربع | |||
| روایت ساخت لایه به لایه PV · هادی انعطاف پذیر مسی قلع کاری شده / عایق XLPE تابیده شده · 0.6/1.0 کیلو ولت DC · بدون زره، بدون پوشش بیرونی · تمام شده Ø ≈ 5.5 میلی متر | |||
| 1. هویت محصول و رتبه بندی | |||
| PV1-F 1×6.0 یک کابل DC فتوولتائیک مسی قلعدار، منعطف و تک هستهای است که دارای ولتاژ 0.6/1.0 کیلو ولت DC (حداکثر ولتاژ سیستم 1.8 کیلو ولت) است که مطابق با TÜV 2 PFG 1169 / EN 50618 ساخته شده و دارای گواهینامهای است که در آن نصب و راهاندازی بام و زمینهای بزرگ برای سقفها و زمینهای بزرگ است. نسخه 4.0 میلیمتر مربعی از 1% افت ولتاژ در خانههای طولانی به جعبه اینورتر یا کمباین فراتر میرود. سطح مقطع 6.0 میلیمتر مربع تا حدود 60 A را حمل میکند و تلفات خط DC را در طول مسیرهای معمولی 40 تا 80 متر رشته به اینورتر کمتر از 1٪ نگه میدارد. قطر نهایی حدود 5.5 میلی متر، جرم حدود 60 کیلوگرم بر کیلومتر است و در کلاف ها یا درام های 200 متر، 500 متر یا 1000 متر عرضه می شود. | |||
| 2. هادی انعطاف پذیر مس قلع شده | |||
| هادی 6.0 میلیمتر مربعی مسی رشتهای منعطف کلاس 5 است - معمولاً 84 سیم قلعدار 0.30 میلیمتری - قطر رسانا در حدود 3.5 میلیمتر و حداکثر مقاومت DC 3.08 Ω/کیلومتر در دمای 20 درجه سانتیگراد دارد. در مقایسه با نسخه 4.0 میلیمتر مربع (4.61 Ω/کیلومتر)، هادی 6.0 میلیمتر مربعی مقاومت را تا حدود 33 درصد کاهش میدهد که مستقیماً تلفات I²R را در طول عمر 25 ساله سیستم PV کاهش میدهد. ساختار رشتهای ظریف همان انعطافپذیری را برای مسیریابی در اطراف قابهای ماژول و قفسهبندی حفظ میکند و آبکاری قلع از اکسیداسیون و خوردگی جوی محافظت میکند. | |||
| 3. عایق XLPE تابیده شده | |||
| هادی به طور کامل در لایه ای به ضخامت 1.0 میلی متر از پلی اتیلن متقاطع پرتو الکترونی (XLPE) محصور شده است. فرآیند تابش زنجیره های پلیمری را به هم متصل می کند و به XLPE درجه حرارت رسانای پیوسته 90 درجه سانتی گراد (اتصال کوتاه تا 200 درجه سانتی گراد برای ≤ 5 ثانیه)، استحکام مکانیکی بالا و مقاومت فوق العاده در برابر اشعه ماوراء بنفش، ازن، هوا و شعله می دهد. عایق مشکی حاوی کربن خود به عنوان ژاکت هوای بیرونی عمل می کند - هیچ غلاف بیرونی جداگانه ای وجود ندارد. پروف معمول AC 3.5 کیلو ولت به مدت 5 دقیقه (یا 6.5 کیلو ولت DC برای 15 دقیقه) است. | |||
| 4. بدون زره - تک هسته ای انعطاف پذیر | |||
| برخلاف کابلهای برق MV، PV1-F فاقد زره فولادی و صفحهنمایش نوار مسی است. این یک کابل نازک، گرد و تک هسته ای است که به گونه ای طراحی شده است که مستقیماً روی قاب ماژول بسته شود، در سینی های کابل مخصوص PV قرار گیرد یا در مجرای سبک وزن کشیده شود. حداقل شعاع خمش 4 × OD (≈ 22 میلی متر) انعطاف پذیری آن را منعکس می کند. یک کابل برای قطب مثبت و یک کابل یکسان برای قطب منفی در هر رشته استفاده می شود. اندازه 6.0 میلیمتر مربع انتخاب استاندارد برای سیستمهای 1500 ولت DC با ماژولهای با جریان بالا است (مانند ماژولهای TOPCon دو وجهی در کارخانههای بزرگ روی زمین). | |||
| 5. مدیریت سایت و یادداشت های عملیاتی | |||
| • از کانکتورهای نوع PV4 / MC4 که با ابزار اختصاصی چینخوردگی PV فشرده شدهاند، استفاده کنید — هرگز لاگهای عمومی را جایگزین نکنید. • حداقل شعاع خمش 4 × OD (≈ 22 میلی متر) را رعایت کنید. اگر کابل به طور مکرر خم می شود (به عنوان مثال سیستم های ردیابی)، از 6 × OD استفاده کنید. • محدوده خدمات 40- تا 90+ درجه سانتیگراد. هادی تا 90 درجه سانتیگراد پیوسته • تست معمول 3.5 کیلو ولت AC / 5 دقیقه. • آماده سازی UV: 1000 ساعت قرار گرفتن در معرض UV در هر TÜV. • علامت گذاری شده + / - در امتداد غلاف. • با وزن ≈ 6.0 کیلوگرم در هر 100 متر، کابل سبک است و در سیم پیچ های بزرگ عرضه می شود - به راحتی روی پشت بام های تجاری بزرگ و تاسیسات PV روی زمین قابل حمل است. • برای نگه داشتن افت ولتاژ کمتر از 1%، 6.0 میلیمتر مربع را بیش از 4.0 میلیمتر مربع انتخاب کنید، زمانی که سیمهای خانگی از 30 متر بیشتر میشود یا زمانی که جریان رشته ماژول از ~12 A تجاوز میکند. |
8. استانداردها و انطباق.طراحی و تولید توسط TÜV 2 PFG 1169 (مشخصات گواهینامه TÜV آلمان برای کابل های PV)، EN 50618 (استاندارد هماهنگ اروپایی) و GB/T 32129 (استاندارد ملی چین) کنترل می شود. هادی ها EN 60228 کلاس 5 را برآورده می کنند. کابل دارای علامت TÜV است و برای استفاده در سیستم های PV 1.8 کیلوولت DC مناسب است.
9. بسته بندی، ذخیره سازی و تدارکات.تحویل استاندارد 200 متر، 500 متر یا 1000 متر در هر کلاف یا درام چوبی است، با طول های برش سفارشی در صورت درخواست موجود است. هر کویل دارای علامت گذاری پیوسته است: PV1-F، 1×6.0، 0.6/1.0 کیلوولت، + / −، هویت تامین کننده، سال تولید و علائم متره متوالی. ذخیره سازی باید در محیط خشک و سرپوشیده در دمای 20- تا 40+ درجه سانتیگراد، محافظت شده از نور مستقیم خورشید باشد. مهر و موم انتهای سیم پیچ باید تا زمان نصب دست نخورده باقی بماند.

10. مشخصات تدارکات."PV1-F 1×6.0 mm² 0.6/1.0 kV DC" را همراه با طول یا آرایش سیم پیچ مورد نیاز ذکر کنید. همیشه کانکتورهای نوع PV4 / MC4 و ابزار مجزای اختصاصی را به طور همزمان سفارش دهید - کیفیت انقباض کانکتور نقطه شکست غالب در سیستمهای PV DC است. برای تأیید قطر، وزن و مقاومت هادی واقعی برای دسته تولید، همیشه گواهی آزمایش کارخانه را درخواست کنید، که باید شامل گزارش پیشتهویه UV و بررسی نوار مس قلعشده باشد. برای نگه داشتن افت ولتاژ کمتر از 1 درصد، 6.0 میلیمتر مربع را بیش از 4.0 میلیمتر مربع انتخاب کنید، زمانی که سیمهای خانگی از 30 متر فراتر میرود یا زمانی که جریان رشته ماژول از ~12 A تجاوز میکند.
11. پرسش و پاسخ صنعت کابل.
- Q1: چرا 6.0 میلی متر مربع را به 4.0 میلی متر مربع انتخاب کنید؟6.0 میلیمتر مربع، آمپانسی مرجع را از حدود 45 A به حدود 60 A (+33%) افزایش میدهد و مقاومت DC را از 4.61 Ω/km به 3.08 Ω/km (-33%) کاهش میدهد. این ارتقای استاندارد زمانی است که سیم کارکرد خانگی بیش از 30 متر باشد یا زمانی که جریان رشته ماژول از ~12 A تجاوز کند - حفظ افت ولتاژ زیر 1٪ در طول عمر 25 ساله سیستم PV. مبادله کابل کمی سنگین تر (60 در مقابل 45 کیلوگرم بر کیلومتر) و OD کمی بزرگتر (5.5 در مقابل 5.0 میلی متر) است.
- Q2: چرا PV1-F با سیم ساختمان معمولی RV/BV متفاوت است؟PV1-F برای خدمات در فضای باز، در معرض اشعه ماوراء بنفش و دمای وسیع طراحی شده است. XLPE با پرتو الکترونی دارای پیوند متقاطع است (نه فقط PVC)، رسانا از مس قلع کاری شده (نه برهنه) و عایق خود ژاکت آب و هوا است. سیم پی وی سی معمولی پس از چند سال تحت چرخه UV و دما ترک می خورد.
- Q3: چرا تک هسته ای است، نه دو هسته ای؟رشته های PV DC را تا 1.8 کیلو ولت حمل می کنند. اجرای + و − در کابلهای تک هستهای جداگانه، نصب را مدولار نگه میدارد، طول رشتههای دلخواه را امکانپذیر میکند و از خطر گرمایش جریان حلقه در هادیهای مشترک جلوگیری میکند.
- Q4: "PV1-F" به چه معناست؟"PV" = فتوولتائیک. "1" = تک هسته ای. "F" = انعطاف پذیر (رسانای کلاس 5). این نام TÜV برای کابل DC استاندارد PV است.
- Q5: چرا از مس قلع شده استفاده می شود؟قلعبندی رشتههای مسی را در برابر اکسیداسیون و خوردگی اتمسفر در طول چندین دهه خدمات در فضای باز محافظت میکند - زیرا انتظار میرود کابلهای PV ۲۵ سال دوام بیاورند.
- Q6: چرا XLPE را تابش کنیم؟اتصال عرضی پرتو الکترونی درجه حرارت مداوم را از 70 درجه سانتیگراد (پی وی سی معمولی) به 90 درجه سانتیگراد افزایش می دهد و مقاومت بسیار خوبی در برابر اشعه ماوراء بنفش، ازن و شعله ایجاد می کند.
- Q7: چه زمانی 6.0 میلی متر مربع اندازه مناسب است؟6.0 میلیمتر مربع انتخاب استاندارد برای تأسیسات PV بزرگ تجاری روی پشتبام و مقیاس شهری است که در آنها کار خانههای رشتهای بیش از 30 متر است یا ماژولهای TOPCon دو وجهی جریان رشته را به بالای 12 A فشار میدهند. برای رشتههای کوچک سقفهای مسکونی زیر 15 متر، 4.0 میلیمتر مربع کافی است.
- Q8: چرا از اتصال دهنده های MC4 استفاده کنید؟کانکتورهای MC4 (PV4) در شرایط جوی مهر و موم شده، قطبی شده و برای 1.5 کیلو ولت DC درجه بندی شده اند. آنها با ابزار اختصاصی فشرده شده اند - پایانه های دستی یا عمومی نقطه شکست شماره 1 در آرایه های PV DC هستند.
- Q9: حداکثر ولتاژ رشته چقدر است؟PV1-F برای ولتاژ سیستم 1.8 کیلوولت DC درجه بندی شده است، رشته های PV 1500 ولت (استاندارد ابزار مدرن) را با حاشیه ایمنی برای Voc مدار باز در دماهای سرد پوشش می دهد.
- Q10: PV1-F چقدر دوام می آورد؟وقتی PV1-F به درستی با کانکتورهای صحیح نصب شود و از آب راکد خارج شود، برای 25 سال عمر مفید در فضای باز مطابق با ضمانت ماژول خورشیدی طراحی شده است.
- Q11: آیا PV1-F می تواند در سمت AC استفاده شود؟خیر — PV1-F یک کابل دارای رتبه DC است. خروجی های AC از اینورتر باید از کابل استاندارد AC (به عنوان مثال RV/BV/YJV) برای مطابقت با کد شبکه و الزامات اتصال به زمین استفاده کنند.