کابل چند هسته ای اعلام حریق 5 هسته ای 1.5 میلی متر مربع RVV برای سیستم اضطراری
خلاصه محصول
جزئیات محصول
کابل چند هسته ای اعلام حریق
,کابل چند هسته ای 5 هسته ای
,کابل کنترل چند هسته ای 1.5 میلی متر مربع
توضیحات محصول
آژیر آتش سوزی کابل چند هسته ای 5 هسته 1.5mm2 RVV برای سیستم اضطراری
نام و معنای کابل
|
کد |
معنی |
|---|---|
|
RVV |
R = رسانای مس انعطاف پذیر (طبقه 5) ، V = عایق PVC، V = پوشش PVC |
|
300/500 ولت |
ولتاژ نامی U0/U = 300/500 V؛ Um = 500 V |
|
5×1.5 میلی متر مربع |
پنج هسته انعطاف پذیر، هر یک 1.5 mm2 هادی مس |
ساخت: کابل انعطاف پذیر پوشیده از PVC سبک، پروفایل گرد (5 هسته ای)
توجه: RVV 5 × 1.5 یک سیم انعطاف پذیر پوشه شده از PVC سبک بر اساس GB / T 5023.5 / IEC 60227-5 است. رسانا از مس انعطاف پذیر رشته نازک کلاس 5 است. پیکربندی 5 هسته ای معمولاً برای مدارهای کنترل استفاده می شود ،ابزار، و کاربردهای چند رسانای جریان متوسط که به 5 رسانای جداگانه نیاز دارند. RVV 5 هسته ای به طور معمول دارای مشخصات گرد است. این محبوب ترین اندازه گیری متوسط در سری RVV 300/500 V 5 هسته ای است ،به طور گسترده ای در پنل های کنترل استفاده می شود، ماشین آلات و تجهیزات قابل حمل.


RVV 5 × 1.5 mm2 مشخصات کابل و داده های مهندسی
1خلاصه و بررسی محصول و رتبه بندیRVV 5 × 1.5 یک کابل پوشه شده PVC جدا کننده PVC با پنج هسته انعطاف پذیر است که در 300/500 V AC (50 Hz) و دمای هادی 70 ° C نامگذاری شده است و در اطراف پنج برابر 1 ساخته شده است.5 mm2 هادی های انعطاف پذیر مس گرم شده کلاس 5 هر یک از آنها از PVC جدا شده و در یک پوشش PVC دوم پوشانده شده اند. تولید و آزمایش شده به GB / T 5023.5 (60227 IEC 53) / IEC 60227-5 ، با هادی انعطاف پذیر در GB / T 3956. قطر نهایی حدود 13 است.8 میلی متر و جرم اسمی حدود 180 kg/km (≈ 18 kg در هر 100 m)، در رولی های 100 متر یا کارتن ها عرضه می شود.کابل حدود 14 A را در هوای آزاد در 25 ° C حمل می کند (ارزیابی مهندسی)، مدارهای کنترل گرمایش و موتور کوچک و توزیع قدرت نور که در آن پنج رسانا در یک پوشش مورد نیاز است، نشان دهنده انتهای بالای محدوده کابل انعطاف پذیر RVV 300/50 V است.
2ساخت لایه به لایه (کاندکتور به ژاکت).
| لایه | ساخت و ساز | دیوار | قطر |
|---|---|---|---|
| هادی (Cu) ×5 | Cu گرم شده، کلاس 5 انعطاف پذیر، 48 × 0.20 mm (1+6+12+18+11) هر کدام | ️ | ≈ 2.4 میلی متر |
| عایق بندی (PVC) ×5 | ترکیب PVC، PVC/C (TI1) | 0.70 میلی متر | ≈ 3.8 میلی متر در هر هسته |
| تجمع هسته | یک هسته مرکزی + چهار هسته بیرونی که دارای کابل گرد هستند؛ شکاف ها با اکستروزون پر می شوند | ️ | ≈ 11.4 میلی متر (شامل) |
| پوشش بیرونی (PVC) | ترکیب PVC، PVC/ST5، سیاه یا سفارشی | 1.20 میلی متر | ≈ 13.8 میلی متر (کمال شده) |
3مشخصات الکتريکيهر هدایت کننده 1.5 میلی متر مربع به حداکثر مقاومت DC 13.3 Ω / km در 20 درجه سانتیگراد نگه داشته می شود و در نقطه کار 70 درجه سانتیگراد به حدود 16.8 Ω / km افزایش می یابد. هر طول از روال 2 جان سالم به در می برد.ثابت کردن فرکانس قدرت 0 کلوولت AC برای پنج دقیقه نگه داشته شودمقاومت عایق بندی کابل های تمام شده در 70 درجه سانتیگراد بالاتر از 0.011 MΩ·km باقی می ماند و ارقام معمولی شامل ظرفیت هر هسته ≈ 130 nF / km و مقاومت AC 50 Hz ≈ 13.3 Ω / km (R-dominant،واکنش پذیری در این بخش کوچک ناچیز است)با تمام پنج هسته پر انرژی، بار مرجع حدود 14 A در هوا آزاد در 25 ° C است و کاهش ولتاژ حلقه در 14 A حدود 0.37 V در هر متر است.
پارامترهای الکتریکی
|
پارامتر |
ارزش |
یادداشت |
|---|---|---|
|
ولتاژ نامی U0/U |
300 / 500 ولت |
ام = 500 ولت |
|
ولتاژ آزمون AC (5 دقیقه) |
2.0 کلوولت |
روتین |
|
ولتاژ آزمون نوع |
2.5 کلوولت |
IEC 60227 |
|
مقاومت DC @20 °C (به هر هسته) |
≤ 13.3 Ω/km |
GB/T 3956 کلاس 5 حداکثر، 1.5 mm2 |
|
مقاومت AC @70 °C (est.) |
≈ 17.0 Ω/km |
در هر هسته |
|
جریان نامی در هوا (یک فاز، 30 °C) |
≈ 10 ️ 16 A |
در هر هسته، 2 هسته استفاده می شود |
|
نرخ جریان (طراحی، برای هر هسته) |
≈ 13 A |
محافظ، در GB/T 16895 |
|
نرخ فعلی (۵ هسته بسته بندی شده، تمام بار) |
≈ 6 10 A در هر هسته |
به دلیل بسته بندی کاهش یافته |
|
به طور مستقیم دفن شده |
قابل استفاده نیست |
طناب سبک، برای دفن مستقیم نیست |
|
جریان مدار کوتاه (1 ثانیه، Cu، 160 °C) |
≈ 0.15 kA (150 A) |
1.5 mm2 مرجع |
|
فرکانس |
50/60 هرتز AC یا DC |
️ |
مقادیر مرجع: RVV 5 × 1.5 ظرفیت حمل جریان معمولی 10 16 A در هر هسته بسته به بسته بندی ، دمای محیط و استاندارد مرجع. برای 3 فاز + N + PE در 400 V ، حداکثر بار متعادل ≈ 9.0 kW (13 A در هر فاز)کاهش ولتاژ در 13 A ~ 11.1 V / km در هر هسته است (~ 2.8٪ در هر 100 m در 400 V خط به خط، بنابراین طول اجرا را به ~ 70 m برای 13 A در هر فاز محدود کنید).
4واکنش حرارتی و رفتار شعلهعایق بندی PVC دمای هدایت کننده 70 درجه سانتیگراد را حفظ می کند. کابل برای محیط های کار بین -15 تا +70 درجه سانتیگراد طراحی شده است، نباید بدون پیش شرطی کردن زیر 0 درجه سانتیگراد باز شود.و از 25 °C به عنوان محیط مرجع برای ampacity استفاده می کندرفتار شعله با آزمون عمودی GB/T 18380.12 (IEC 60332-1) با یک کابل مطابقت دارد، به این معنی که سیم خود خاموش می شود هنگامی که منبع شعله برداشته شود.چون هم عایق و هم پوشش از PVC هالوژن شده هستند، سیم دود و کلراید هیدروژن را در آتش منتشر می کند؛ پروژه های کم دود صفر هالوجن باید یک نوع LSZH را مشخص کنند.
ویژگی های دمایی
- حداکثر دمای عملیاتی هدایت کننده: 70 °C
- حداکثر دمای مدار کوتاه (≤5 s): 160 °C
- دمای فشار بیش از حد اضطراری: 85 °C
- حداقل دمای محیط نصب: -15 °C (PVC انعطاف پذیر، محدود به خم شدن سرد)
- محدوده محیط کار: -15 °C تا +70 °C (پوش PVC)
- مهار کننده شعله: PVC عمومی (به عنوان ZR مشخص نشده است مگر اینکه مشخص شود)
عملکرد آتش (RVV)
|
مالکیت |
ارزش / نیاز |
|---|---|
|
ضد شعله |
آزمایش با شعله ی تک (GB/T 18380.12) ، بدون دسته بندی |
|
محتوای هالوجن |
حاوی Cl (PVC) است، HCl تولید می کند |
|
تراکم دود |
دود تیره سنگین (نه کم دود) |
|
خوردگی |
گاز هکلیدریک خوردنی |
برای کم دود بدون هالوجن → استفاده از انواع RVVZ (LSZH پوشه شده) یا H05Z-K
برای ضد شعله → ZR-RVV را مشخص کنید (کم تر رایج)
برای دمای بالاتر → استفاده از لاستیک سیلیکونی یا XLPE انعطاف عایق
برای کار سنگین تر → استفاده از YCW، YZW، یا H07RN-F (با پوشش لاستیکی، 450/750 ولت)
5. راهبرد نصب و دستيابيخم ها نباید کمتر از 6 برابر قطر بیرونی واقعی باشند ≈ حدود 83 میلی متر برای این اندازه.پایان نیاز به جدا کردن 1215 میلی متر و همیشه با استفاده از یک ferrule بر روی رشته های انعطاف پذیر کلاس 5 برای جلوگیری از سیم خیسرول هایی که در زیر صفر درجه سانتیگراد نگهداری می شوند باید قبل از باز شدن گرم شوند؛ تنش کششی باید در حدود 112 N باقی بماند و هیچ وقت نباید از سیم به عنوان یک طناب کششی استفاده شود.شرایط مرجع 14A نیاز به کاهش درجه بندی دارد هرگاه دمای محیط یا بسته بندی از شرایط مرجع منحرف شود.این کابل برای دفن مستقیم، قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش در فضای باز و یا خم کردن مداوم تکرار نشده استیک ژاکت UV-استقرار یافته یا یک کابل فلیکس مداوم (trunking).
پارامترهای مکانیکی و نصب
- کمترین شعاع خم: ≥ 6 × OD (سرب انعطاف پذیر) → ≈ 54 mm در Ø9.0 mm
- حداکثر تنش کششی: سبک، از کشش اجتناب کنید؛ از غده تخفیف کششی استفاده کنید
- خاکسپاری مستقیم: مناسب نیست (پوش سبک، بدون زره)
- ID لوله: ≥ 1.5 × OD → ≥ 14 mm؛ از لوله 20 mm یا 25 mm استفاده کنید
- تثبیت: کلیپ های کابل، بند های کابل؛ نه برای سینی (کابل های سبک)
- خم کردن: مناسب برای خم کردن سبک، نه خم کردن مستمر (از کابل زنجیره ای برای خم کردن مستمر استفاده کنید)
- ارتفاع: بدون محدودیت
6برنامه های کاربردی خدمات معمولی.این کابل پنج هسته ای 1.5 میلی متر مربع، سیم چند رسانای سنگین برای دستگاه های با جریان بالاتر و مدارهای برق است: آبگرمکن الکتریکی و آبگرمکن غوطه وری تا حدود 3 کیلو وات،کابل های تغذیه یخچال و فریزر کوچک، اتصال با دستگاه های بیرونی تهویه مطبوع تا حدود 3.5 کیلو وات، دستگاه لباسشویی و ظرفشویی قدرت + خطوط کنترل، پمپ گردش کوچک و مدار پمپ دیگ ،سیم کشی بخاری پایه و بخاری فن، قطره های برق صندلی کارگاه و سیم های چند سوکت، سیم کشی چند مدار پنل کنترل صنعتی کوچک، مدار های شاخه ای زیر پنل توزیع تا 16 A، کابل های تغذیه لوازم آشپزخانه (میکروویو،هود فر)، شارژر EV کمک کننده و سیم کشی کنترل، سونا و بخارخانه های بخار (در محدوده نامی) و تغذیه های برق چند رسانای تجاری سبک.روش های نصب تایید شده شامل سیم کشی ثابت در داخل دستگاه ها است، لوله کشی کابل و لوله کشی داخلی در مکان های خشک، هم در داخل خانه و هم در فضاهای پوشیده.

7. تست و نظام تضمین کیفیتآزمایشات معمول در هر طول شامل بررسی مقاومت جریان مستقیم هادی (≤ 13.3 Ω/km) در 20 °C، مقاومت AC 2.0 kV / 5 دقیقه، مقاومت عایق ≥ 0.011 MΩ·km در 70 °C،تداوم رسانا در تمام پنج هسته، و بازرسی ابعاد شامل عایق ≥ 0.70 میلی متر، پوشش ≥ 1.20 میلی متر و قطر کلی ≈ 13.8 میلی متر است.آزمایش نمونه و نوع شامل عایق PVC و مقاومت کششی پوشش (≥ 10 MPa) با کشش (≥ 100٪ عایق / ≥ 125٪ پوشش)، تغییر گرما PVC در 80 درجه سانتیگراد، کوچک شدن PVC در 150 درجه سانتیگراد، آزمایش شعله عمودی یک کابل، آزمایش خم و خم سرد در -15 درجه سانتیگراد و آزمایش ولتاژ پس از خم شدن.یک گواهینامه آزمایش کارخانه همراه با هر رول است..
پارامترهای کابل

پارامترهای آزمایش کابل

ساختار قطعات متقاطع کابل


توضیحات ساخت کابل

8استانداردها و انطباقطراحی و تولید توسط GB/T 5023.5 و IEC 60227-5 برای سیم های انعطاف پذیر 300/500 ولت (60227 IEC 53) تنظیم می شود.5 mm2 هادی به عنوان 48 سیم از 0.20 mm (R ≤ 13.3 Ω/km) رفتار شعله توسط GB/T 18380 اثبات شده است.12روش های آزمون عمومی مطابق با GB 5023.1 / GB 5023 است.3، در حالی که علامت گذاری سطح با GB / T 6995 مطابقت دارد. کابل ها همچنین می توانند بر اساس الزامات IEC، BS، DIN، UL یا VDE در صورت درخواست تامین شوند.بیمارستان ها و سایر مناطق عمومی محدود نیاز به نوع LSZH دارند.

9بسته بندی، انبار و تدارکاتتحویل استاندارد 100 متر در هر رولر یا کارتن است، با طول برش سفارشی در صورت درخواست در دسترس است. هر رولر نوع، ولتاژ، هویت تامین کننده،سال تولید و علامت گذاری متری در GB/T 6995- ذخیره سازی باید در فضای خشک و پوشیده در درجه حرارت -15 تا +40 درجه سانتیگراد، از نور مستقیم خورشید، رطوبت، روغن ها و اشیاء تیز محافظت شود؛ رول ها تا زمان نصب مهر و موم می شوند.حالت رول ها در محیط داخلی به درجه ≥ 0 °C قبل از باز شدندر طول حمل و نقل، رول ها باید در برابر رول و ضربه ایمن باشند و هرگز نباید سیم را از طریق زمین کنده یا لبه های تیز بکشند.
10مشخصات تدارکات"RVV 300/500 V 5×1.5" را همراه با طول یا ترتیب رول مورد نیاز، ترکیب رنگ عایق و ترجیحات علامت گذاری ذکر کنید.رنگ پوشش (سیاه استاندارد است) و کد رنگ پنج هسته ای (سیاه) را مشخص کنید، قرمز، آبی، زرد، زرد سبز به عنوان استاندارد). همیشه درخواست گواهینامه آزمایش کارخانه برای تایید قطر واقعی (≈ 13.8 میلی متر) ، وزن (≈ 180 کیلوگرم / کیلومتر) و مقاومت هادی (≤ 13.3 Ω/km) برای دسته تولیددر صورت نیاز به ساخت کم دود صفر هالوجن یا انعطاف مداوم، به ترتیب LSZH یا H05VV5-F را سفارش دهید.
11سوالات عمومی صنعت کابل
- سوال1: چه زمانی باید 1.5 mm2 را به جای 1.0 mm2 انتخاب کنم؟1.5 mm2 را انتخاب کنید زمانی که مدار تا حدود 14 A (در مقابل 10 A برای 1.0) را حمل می کند، زمانی که بخاری ها، کمپرسورها یا پمپ ها را تغذیه می کند یا زمانی که افت ولتاژ بیش از 20 ٪ 50 متر در 1.0 mm2 حاشیه ای باشد.این قطعه استاندارد برای مدار های ثابت 16A در بسیاری از تاسیسات است.
- س2: آیا این کابل می تواند یک بخار دهنده 3 کیلو وات را به طور مستقیم برق دهد؟بله 14 A در 230 V حدود 3.2 kW را پشتیبانی می کند، که بیشتر آبگرمکن های الکتریکی، گرمکن های فن و گرمکن های کوچک غوطه ور تا 3 kW را پوشش می دهد.همیشه محافظت با یک 16 A MCB و تایید گرم کننده در حال حاضر بار کامل به علاوه inrush.
- سوال 3: چرا از پنج هسته استفاده می کنیم در حالی که بسیاری از دستگاه ها فقط نیاز به زنده، خنثی و زمین دارند؟پنج هسته اجازه می دهد تا دو مدار مستقل اضافی در یک پوشش برای مثال زنده + خنثی + زمین برای قدرت، به علاوه دو هسته برای سوئیچ،ترموستات یا سیم کشی سنسور ️ کاهش پر کردن لوله و کابل های جداگانه برای گرم کننده، پمپ و ترکیب کنترل.
- سوال 4: معنی هدایت کننده انعطاف پذیر کلاس 5 در 1.5 میلی متر 2 چیست؟کلاس 5 (GB / T 3956) از 48 سیم نازک 0.20 میلی متر به جای یک سیم 1.38 میلی متر استفاده می کند.این باعث انعطاف پذیری سیم و مقاومت خم شدن آن می شود که برای سیم های دستگاه ضروری است که ممکن است در طول نصب یا سرویس خم شود.
- سوال 5: چرا 1.5 میلی متر مربع حدود 14 A را تحمل می کند در حالی که کابل های برق بسیار بیشتر حمل می کنند؟قطعه قطعی به طور مستقیم ظرفیت حمل جریان را تعیین می کند. 1.5 mm2 انتهای بالای محدوده کابل انعطاف پذیر سبک است؛ 2.5 mm2 در حال حاضر حدود 24 A و 4.0 mm2 حدود 32 A را حمل می کند.بزرگ شدن بیش از حد به طور غیرضروری هزینه را افزایش می دهد، قطر و وزن مس
- س6: آیا می توان از RVV در فضای باز استفاده کرد؟در فرم استاندارد خود نیست: ژاکت PVC UV-استقرار یافته نیست و در معرض نور خورشید طولانی مدت تخریب می شود. برای استفاده در فضای باز یک ژاکت UV-استقرار یافته یا یک کابل زرهی را مشخص کنید. برای دفن،از يه کابل برق زره دار با نوار فولادي استفاده کنيد.
- سوال ۷: تفاوت بین هادی های انعطاف پذیر (طبقه ۵) و جامد (طبقه ۱) چیست؟هادی های جامد کلاس 1 (سایل تک) ارزان و سفت هستند، مناسب برای سیم کشی دیوار ثابت هستند.هادی های انعطاف پذیر کلاس 5 (بسیاری از سیم های نازک) به راحتی خم می شوند و در برابر خستگی ناشی از حرکات مکرر مقاومت می کنند، سیم های پچ و سیم کشی کابینت کنترل.
- سوال 8: چرا PVC فقط می تواند در 70 درجه سانتیگراد کار کند در حالی که XLPE در 90 درجه سانتیگراد کار می کند؟PVC یک ترموپلاستیک است که در دمای بالا نرم می شود و تغییر شکل می دهد؛ XLPE به یک شبکه ترموپلاستیک متصل می شود که شکل خود را تا 90 °C حفظ می کند.به همین دلیل RVV (PVC) به 70 °C و YJV (XLPE) به 90 °C محدود می شود..
- س9: چرا قطر نهایی برای همان اندازه اسمی بین تولید کنندگان متفاوت است؟استانداردها حداقل عایق و ضخامت پوشش و عملکرد الکتریکی را تعیین می کنند، اما قطر کلی دقیق نیست.طراحی پرکننده و تحمل پوشش بین گیاهان متفاوت است.5 ارقام در حدود 13.8 میلی متر جمع شده اند بنابراین قطر اندازه گیری شده واقعی باید هنگام اندازه گیری غدد و کلیپ ها استفاده شود.
- س10: کدام آزمایشات پذیرش را در زمان تحویل و قبل از انرژی سازی تأیید می کنند؟در زمان تحویل، گواهی آزمایش کارخانه (مقاومت هادی ≤ 13.3 Ω/km، مقاومت 2.0 kV/5 دقیقه، ابعاد ≈ 13.8 mm) ، خوانایی ژاکت و یکپارچگی رول را بررسی کنید.یک آزمایش مقاومت عایق را به اضافه 2 تکمیل کنید..0 kV AC / 5 دقیقه مقاومت کنید، سپس قبل از انرژی گذاری تمام پنج رسانای شناسایی شده را به درستی تأیید کنید.
- س11: چه عمر خدمتی می توان انتظار داشت؟هنگامی که در محدوده دمای و ولتاژ ذکر شده نصب و کار می کنند، کابل های انعطاف پذیر PVC برای زندگی کاری حدود 10-15 سال در شرایط خشک داخلی طراحی شده اند.خم کردن مکرر فراتر از حداقل شعاع 6 × OD، قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش یا کار کردن بالاتر از 70 درجه سانتیگراد این عمر را به طور قابل توجهی کوتاه می کند.