Instrument elastyczny kabel 2 rdzenia RVV 4x0,75mm2 PVC Stranded Włókna miedziane Stranded
Podsumowanie produktu
Szczegóły produktu
Flexible instrument cable 2 core
,RVV o elastycznym drutzie 2-rdzeniowym
,4x0
Opis produktu
Przesyłka kablowa RVV 4x0.75mm2 PVC Węzła miedziane elastyczne
Oznaczenie i znaczenie kabla
|
Kod |
Znaczenie |
|---|---|
|
RVV |
R = elastyczny przewodnik miedziany (klasa 5), V = izolacja PVC, V = osłona PVC |
|
300/500 V |
Napęd nominalny U0/U = 300/500 V; Um = 500 V |
|
4 × 0,75 mm2 |
Cztery elastyczne rdzenie, każde o przewodzie miedzianym o pojemności 0,75 mm2 |
Konstrukcja: Lekkie, elastyczne przewody pokryte PVC, okrągły profil (4 rdzenia)
Uwaga: RVV 4×0.75 jest lekkim elastycznym przewodem pokrytym PVC według GB/T 5023.5 / IEC 60227-5. Przewodnik jest miedzią elastyczną klasy 5.Konfiguracja 4-rodzinną jest zazwyczaj stosowana w trójfazowych obwodach prądu przemiennego z ziemią ochronną (L1+L2+L3+PE) lub w obwodach sterowania/sygnału wymagających 4 przewodników. 3+ rdzeń RVV jest zazwyczaj okrągły profil.

RVV 4 × 0,75 mm2
1. Przegląd produktu i podsumowanie oceny.RVV 4×0.75 to czterogłowy elastyczny, izolowany PVC przewód o pokrycie z PVC, o temperaturze 300/500 V AC (50 Hz) i temperaturze przewodnika 70 °C, zbudowany wokół czterech 0 °C.75 mm2 przewodników elastycznych z miedzi wygrzanej klasy 5. Wyprodukowane i przetestowane według GB/T 5023.5 (60227 IEC 52) / IEC 60227-5, z elastycznymi przewodnikami według GB/T 3956.5 kg na 100 m), dostarczane na rolkach lub kartonach o długości 100 m.przewód przenosi około 6 A w wolnym powietrzu w temperaturze 25 °C (szacunek inżynieryjny), wieloobwodowe okablowanie sygnału i regulacja niskiej mocy, w przypadku gdy okrągły przewód z osłoną jest preferowany w stosunku do pojedynczych przewodów jednojadrowych.
2. Konstrukcja warstwa po warstwie (przewodnik do płaszcza).
| Warstwa | Budowa | Ściana | Średnica |
|---|---|---|---|
| Przewodnik (Cu) × 4 | Zgrzewany Cu, klasa 5 z elastycznymi strunami, po 24 × 0,20 mm (1+6+12+5) | / | ≈ 1,1 mm |
| Izolacja (PVC) × 4 | Związek z PVC, PVC/C (TI1) | 00,60 mm | ≈ 2,3 mm |
| Zgromadzenie rdzenia | Cztery izolowane rdzenie przewodowe w układzie kwadratowym; przepaści wypełnione wytłaczaniem osłony | / | ≈ 6,0 mm (pochodne) |
| Powierzchnia zewnętrzna (PVC) | Związek z PVC, PVC/ST5, czarny lub na zamówienie | 00,80 mm | ≈ 7,6 mm (zakończone) |
3Charakterystyka elektryczna.Każdy przewodnik 0,75 mm2 jest utrzymywany do maksymalnego oporu prądu stałego 26,0 Ω/km w temperaturze 20 °C, wzrastając do około 33,0 Ω/km w punkcie pracy 70 °C. Każda długość przetrwa rutynę 2.0 kV prędkość prądu przenośnego trwała przez pięć minutOporność izolacyjna gotowego kabla pozostaje powyżej 0,012 MΩ·km w temperaturze 70 °C, a typowe dane obejmują pojemność ≈ 95 nF/km i impedancję AC 50 Hz ≈ 26,0 Ω/km (dominujący opór).Wszystkie cztery jądra podłączone, obciążenie referencyjne wynosi około 6 A w wolnym powietrzu w temperaturze 25 °C (szacunek inżynieryjny), a spadek napięcia pętli przy 6 A wynosi około 0,31 V na metr.
Parametry elektryczne
|
Parametry |
Wartość |
Uwaga: |
|---|---|---|
|
Nomienne napięcie U0/U |
300 / 500 V |
Um = 500 V |
|
Próbkowe napięcie prądu przemiennego (5 min) |
20,0 kV |
Rutyna |
|
Napięcie badania typu |
20,5 kV |
IEC 60227 |
|
Opór prądu stałego @20 °C (na rdzeń) |
≤ 26,0 Ω/km |
GB/T 3956 Klasa 5 maks, 0,75 mm2 |
|
Odporność AC @70 °C (est.) |
≈ 33,2 Ω/km |
na rdzeń |
|
Narysowany prąd w powietrzu (jednopasowy, 30 °C, używany dwukernik) |
≈ 6 ≈ 10 A |
jeżeli jest używany jako 2-rdzeniowy (inny 2 zapasowy) |
|
Wskaźnik prądu bieżącego (projekcja, na rdzeń) |
≈ 7 A |
konserwatywny, w GB/T 16895 |
|
Wskaźnik prądu (3-fazowy + PE, zrównoważony) |
≈ 5 8 A na fazę |
zredagowane z powodu łączenia |
|
Bezpośrednio zakopane |
Nie ma zastosowania |
Łatwy sznurek, nie przeznaczony do bezpośredniego pochowania |
|
Prąd zwarcia (1 s, Cu, 160 °C) |
≈ 0,075 kA (75 A) |
00,75 mm2 odniesienia |
|
Częstotliwość |
50/60 Hz AC lub DC |
/ |
4Odpowiedź termiczna i zachowanie płomienia.Izolacja PVC utrzymuje ciągłą temperaturę przewodnika 70 °C. Przewód jest przeznaczony do warunków pracy w zakresie od -15 do +70 °C, nie może być rozwinięty poniżej 0 °C bez wstępnego uwarunkowania,i używa 25 °C jako referencyjnego otoczenia dla ampacytyZachowanie płomienia spełnia wymagania testowania pionowego GB/T 18380.12 (IEC 60332-1) dla jednego kabla, co oznacza, że przewód sam się gasi po usunięciu źródła płomienia.Ponieważ zarówno izolacja jak i osłona są halogenowanym PVC, przewód emituje dym i chlorek wodoru w pożarze; projekty o niskim poziomie dymu i zerowego halogenu muszą określać wariant LSZH.

5Installacja i obsługa.Zgięcia nie mogą spaść poniżej 6-krotnej rzeczywistej średnicy zewnętrznej ± około 46 mm dla tego rozmiaru.Zakończenie wymaga odcięcia 8 ̊10 mm i zawsze używania żurawicy na elastycznych nićach klasy 5 w celu zapobiegania wyczerpaniu drutuWęzły przechowywane poniżej 0 °C muszą być ogrzewane w pomieszczeniach przed rozwinięciem; napięcie ciągnące powinno utrzymywać się w granicach 45 N, a sznur nigdy nie może być używany jako linia ciągnąca.Wymóg 6A wymaga obniżenia wartości, gdy temperatura otoczenia lub połączenie odbiegają od warunków odniesienia. Ten kabel nie jest przeznaczony do bezpośredniego zakopania, ekspozycji na promieniowanie UV na zewnątrz lub ciągłego powtarzającego się gięcia.o pojemności nieprzekraczającej 10 W,.

6Typowe aplikacje serwisowe.Ten czterogłowy przewód służy do kompaktowych zadań o niskim zużyciu energii: zasilanie trójfazowe plus neutralne dla małych paneli sterowania i przyrządów (3P + N),połączenia zasilania i sygnału w urządzeniach biurowych i laboratoryjnych, obwody oświetleniowe LED i małe sterowniki, okablowanie systemów bezpieczeństwa niskiego napięcia i alarmu, przewody czujników i przetworników, okablowanie wewnętrzne małych urządzeń gospodarstwa domowego,przewody wieloprzewodnikowe dźwiękowe i sygnału niskiego poziomu, w których preferowany jest pojedynczy kabel o okrągłym osłonie, wewnętrzne okablowanie bloku końcowego i szafki przekaźnikowej oraz wielojadrowe przewody rozszerzeniowe dla urządzeń o niskiej mocy.przewody kablowe i kanały wewnętrzne w suchych miejscach, zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i w zakrytych, chronionych przestrzeniach.

7Testy i system zapewnienia jakości.Badania rutynowe na każdej długości obejmują weryfikację oporu przewodnika prądu stałego (≤ 26,0 Ω/km w temperaturze 20 °C), wytrzymałość 2,0 kV AC / 5 min, ciągłość przewodnika we wszystkich czterech rdzeniach,i inspekcji wymiarowej obejmującej izolację ≥ 00,60 mm, obudowa ≥ 0,80 mm i średnica całkowita ≈ 7,6 mm. Badania próbkowe i typu obejmują izolację z PVC i wytrzymałość na rozciąganie obudowy (≥ 10 MPa) z wydłużeniem (≥ 100% izolacji / ≥ 125 % obudowy),Deformacja cieplna PVC w temperaturze 80 °C, kurczenie PVC w temperaturze 150 °C, próba pionowego płomienia z pojedynczym kablem, próby gięcia i gięcia na zimno w temperaturze -15 °C oraz próba napięcia po gięciu.
Parametry kabli

Parametry badań kabli

Struktura przekroju kablowego


Opis konstrukcji kable

8Standardy i zgodność.Projektowanie i produkcja podlegają normom GB/T 5023.5 i IEC 60227-5 dla elastycznych przewodów 300/500 V (60227 IEC 52).75 mm2 przewodnika jako dwadzieścia cztery przewody 0.20 mm z R ≤ 26,0 Ω/km. Zachowanie płomienia jest udowodnione w GB/T 18380.12Ogólne metody badań są zgodne z normami GB 5023.1 / GB 5023.3, podczas gdy oznakowanie powierzchniowe jest zgodne z GB/T 6995. Kable mogą być również dostarczane do wymagań IEC, BS, DIN, UL lub VDE na żądanie.Szpitale i inne zamknięte miejsca publiczne wymagają wariantu LSZH.

9Opakowania, magazynowanie i logistyka.Standardowa dostawa wynosi 100 m na rolę lub karton, z dostosowanymi do potrzeb długościami cięcia dostępnymi na żądanie.rok produkcji i oznaczenie metryczne sekwencyjne dla GB/T 6995Przechowywanie w suchym, pokrytym pomieszczeniu o temperaturze od -15 do +40 °C, chronionym przed bezpośrednim światłem słonecznym, wilgocią, olejami i ostrymi przedmiotami; rolki pozostają uszczelnione do momentu montażu.warunki rolki w pomieszczeniach zamkniętych do ≥ 0 °C przed rozwinięciemPodczas transportu rolki muszą być zabezpieczone przed tarciem się i uderzeniem, a sznurek nigdy nie może być ciągnięty przez ścierającą ziemię lub ostre krawędzie.

10Specyfikacja zakupu.Należy podać "RVV 300/500 V 4×0,75" wraz z wymaganą długością lub układem rolki, kombinacją kolorów izolacji i preferencjami oznakowania.Należy określić kolor obudowy (czarna jest standardowa) oraz wszelkie specjalne kody kolorystyczne (e).g. czarny/czerwony/niebieski/żółto-zielony dla trójfazowych oraz ziemskich lub cztery różne kolory dla obwodów sterujących).waga (≈ 105 kg/km) i opór przewodnika dla partii produkcyjnejJeżeli potrzebna jest konstrukcja o niskim poziomie dymu, zero halogen lub ciągła elastyczność, należy zamówić odpowiednio wariant LSZH lub H05VV5-F.
11Często zadawane pytania w branży kablowej.
- Pytanie 1: Dlaczego wybrać przewód 4x0.75 zamiast wersji 3-core lub 5-core?Cztery rdzenie zapewniają trzy fazy plus neutralne (3P + N) minimum niezbędne do przenoszenia 400 V trójfazowego niskiego obciążenia lub do grupowania trzech przewodów sygnałowych o wspólnym zwróceniu.W 3-rodzinnym przewodzie brakuje neutralnego, podczas gdy 5-rodzowy przewód dodaje ochronne uziemienie i jest zarezerwowany dla uziemionych obciążeń trójfazowych.
- P2: Co oznacza elastyczny przewodnik klasy 5?Klasa 5 (GB/T 3956) składa się z wielu cienkich przewodów (24 × 0,20 mm przy 0,75 mm2), co daje przewodowi elastyczność i wytrzymałość.Klasa 2 (używana w kablach zasilania, takich jak YJV) wykorzystuje mniej grubszych przewodów i jest znacznie sztywniejsza.
- Pytanie 3: Dlaczego 0,75 mm2 jest znamionowane na tylko około 6 A, podczas gdy kable zasilania przechowują znacznie więcej?Sekcja poprzeczna bezpośrednio określa przepustowość prądu. 0,75 mm2 to przekrój sygnału / sterowania / małego urządzenia; 2,5 mm2 przepuszcza już około 25 A i 4,0 mm2 około 32 A.Nadmierne rozmiary niepotrzebnie zwiększają koszty, średnica i waga miedzi.
- P4: Czy RVV można używać na zewnątrz?Nie w standardowej postaci: płaszcz PVC nie jest stabilizowany na działanie promieni UV i ulega degradacji w przypadku długotrwałego promieniowania słonecznego.użyć stalowej taśmy opancerzonego kabla zasilania.
- P5: Jak wybiera się przekrój przewodnika do przewodów sterowania lub sygnału?Wybór opiera się na (a) prądzie obwodu po obniżeniu, (b) dopuszczalnym spadku napięcia (zwykle ≤ 5% dla przewodów sygnałowych i sterujących) oraz (c) koordynacji z bezpiecznikiem lub wyłącznikiem przedprzewodowym.75 mm2 podtrzymuje przewód do około 6 A; wyższe obciążenia kontrolne wymagają 1,0 lub 1,5 mm2.
- P6: Przewodnik miedziany czy puszczany?Goła miedź wygrzana (RVV) jest standardowa dla stałych przewodów urządzeń i daje najniższy opór.W przypadku, gdy przewodnik może być narażony na wilgoć lub w przypadku, gdy stosowane jest zakończenie lutowe, preferowana jest miedź w puszkach, ponieważ jest odporny na utlenianie.
- P7: Dlaczego PVC może działać tylko w temperaturze 70 °C, podczas gdy XLPE działa w temperaturze 90 °C?PVC jest termoplastycznym materiałem, który zmiękcza się i deformuje przy podwyższonej temperaturze; XLPE jest połączony w sieć termoodporną, która zachowuje swój kształt do 90 °C.Dlatego RVV (PVC) jest ograniczony do 70 °C, a YJV (XLPE) do 90 °C.
- P8: Jaka jest różnica między RVV a RVVP?RVV to zwykły, nieobronny, okrągły, elastyczny kabel. RVVP adds a tinned-copper braid screen for electromagnetic interference rejection — choose the shielded variant when the circuit carries low-level analogue signals or is routed near noisy industrial equipment.
- P9: Dlaczego średnica końcowa różni się w zależności od producenta dla tego samego wielkości nominalnej?Standardy określają minimalną grubość izolacji i osłony oraz wydajność elektryczną, ale nie dokładną średnicę.Konstrukcja wypełniacza i tolerancja osłony różnią się w zależności od roślin .75 liczby gromadzą się wokół 7,6 mm, więc faktyczna średnica mierzona musi być użyta przy rozmiarze gruczołów i klipsów.
- P10: Jakie testy potwierdzają akceptację po dostarczeniu i przed energetyzacją?W momencie dostawy należy sprawdzić certyfikat badania fabrycznego (opór ≤ 26,0 Ω/km, 2,0 kV/5 min, wymiary ≈ 7,6 mm), czytelność płaszcza i integralność bębna.wypełnić badanie odporności na izolację plus 2.0 kV AC / 5 min, a następnie sprawdzić, czy wszystkie cztery wskazane przewodniki są prawidłowe przed podaniem energii.
- P11: Jakiego okresu trwania można się spodziewać?W przypadku instalacji i działania w określonych granicach temperatury i napięcia, elastyczne kable z PVC są zaprojektowane z myślą o żywotności około 10-15 lat w suchych warunkach wewnętrznych; trwałe przeciążenie,wielokrotne gięcie powyżej minimalnego promienia 6 × OD, ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe lub działanie powyżej 70 °C znacząco skróci ten okres życia.