کابل پنل خورشیدی مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش PV1-F XLPO کابل آرایه خورشیدی
خلاصه محصول
جزئیات محصول
کابل پنل خورشیدی PV1-F
,کابل شبکه خورشیدی xlpo
,کابل های خورشیدی pv1-f
توضیحات محصول
کابل آرایه خورشیدی PV1-F 6.0 میلی متر مربع TUV 1500 ولت DC سیم رشته PV مقاوم در برابر UV
تعیین و معنی کابل
|
کد |
معنی |
|---|---|
|
PV |
کاربرد فتوولتائیک (خورشیدی). |
|
1 |
تک هسته ای |
|
اف |
هادی انعطاف پذیر (طبقه 5 رشته ریز) |
|
6.0 میلی متر مربع |
سطح مقطع اسمی هادی |
ساخت و ساز: هادی مسی قلعدار، عایق و غلاف پلی اولفین پیوندی متقاطع بدون هالوژن (XLPO)، کابل DC فتوولتائیک انعطافپذیر تک هستهای.
استانداردهای قابل اجرا
- EN 50618:2014 - کابل های الکتریکی برای سیستم های فتوولتائیک (ولتاژ نامی DC 1.8 کیلو ولت)
- IEC 62930 - کابل های سیستم فتوولتائیک (تک هسته ای، عایق XLPO، تا 1.5 کیلو ولت DC)
- TÜV 2 PfG 1169/08.2007 - مشخصات TÜV برای کابل های PV
- IEC 60228 / GB/T 3956 - رساناها (طبقه 5 انعطاف پذیر، مس قلع شده)
- IEC 60332-1 - بازدارنده شعله (تک کابل)
- IEC 61034 - چگالی دود (دود کم)
- IEC 60754 - محتوای هالوژن (بدون هالوژن)
- IEC 60811 - مواد عایق و پوشش - روش های آزمایش رایج

PV1-F 1×6.0 میلیمتر مربع (مقاوم در برابر روغن + دو رنگ) - مشخصات کابل DC فتوولتائیک و دادههای مهندسی
1. خلاصه محصول و رتبه بندی.PV1-F 1×6.0 v6 ساختار مقاوم در برابر روغن + دو رنگ از کابل DC فتوولتائیک مسی قلعشده، منعطف و تک هستهای است که دارای ولتاژ 0.6/1.0 کیلو ولت DC (حداکثر ولتاژ سیستم 1.8 کیلو ولت) است، ساخته شده و دارای گواهی TÜV 15 EN 16 a16 / EN 16 a/69 عایق XLPE تابیده شده 1.0 میلی متری مقاوم در برابر روغن با عایق پیوستهنوار قطبی دو رنگروی غلاف سیاه - انتخابی برای PV پشت بام صنعتی، PV ساختمان کارخانه، و محیطهای کارگاهی/مهآلود که در آن کابل ممکن است در معرض روغنهای روانکننده، سیالات برش یا دودهای شیمیایی قرار گیرد. نوار دو رنگ امکان شناسایی فوری قطب های + و - را در پایان می دهد و خطاهای برگشت قطبی را حذف می کند. قطر تمام شده حدود 5.6 میلی متر، جرم حدود 62 کیلوگرم بر کیلومتر است و در کلاف های 500 متری عرضه می شود.
2. ساخت لایه به لایه (Conductor to Outer).
| لایه | ساخت و ساز | دیوار | قطر |
|---|---|---|---|
| هادی | مس قلعدار رشتهای انعطافپذیر، کلاس 5 - 84 × 0.30 میلیمتر | - | ≈ 3.6 میلی متر |
| عایق XLPE | پلی اتیلن متقابل تابش شده مقاوم در برابر روغن، مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش/ازن، مشکی با نوار دو رنگ | 1.0 میلی متر | ≈ 5.6 میلی متر (تمام شده) |
| زره | هیچ - کابل انعطاف پذیر بدون زره | - | - |
| غلاف بیرونی | هیچ - عایق به خودی خود ژاکت آب و هوا است | - | - |
3. مشخصات الکتریکی.هادی 6.0 میلیمتر مربع مس قلعشده کلاس 5 از سیمهای استاندارد 84 × 0.30 میلیمتر استفاده میکند که حداکثر مقاومت DC 3.08 Ω/کیلومتر را در دمای 20 درجه سانتیگراد میدهد. اثبات معمول 3.5 کیلو ولت AC / 5 دقیقه (یا 6.5 کیلو ولت DC / 15 دقیقه) است. مقاومت عایق ≥ 200 MΩ·km. با تک هسته در هوای آزاد در دمای 30 درجه سانتیگراد، بار مرجع حدود 62 A است. در دمای 60 درجه سانتیگراد، درجه بندی به حدود 48 آمپر کاهش می یابد. افت ولتاژ در یک جریان دو قطبی 100 متری در جریان 62 A حدود 3.8 ولت است. تلفات هادی در 62 A حدود 6.7 وات بر متر در 90 درجه سانتیگراد است.
داده های عایق و غلاف
|
اموال |
ارزش |
|---|---|
|
مواد |
XLPO (پلی اولفین متقابل)، بدون هالوژن |
|
ضخامت اسمی عایق |
0.8 میلی متر |
|
ضخامت اسمی غلاف |
0.8 میلی متر |
|
دمای سرویس طولانی مدت |
-40 درجه سانتیگراد تا +120 درجه سانتیگراد(مستمر) |
|
دمای اتصال کوتاه (≤5 ثانیه) |
280 درجه سانتی گراد(محدودیت هادی مس) |
|
دمای اضافه بار اضطراری |
150 درجه سانتیگراد (کوتاه مدت) |
|
مقاومت در برابر آب و هوا |
عالی - مقاوم در برابر UV، مقاوم در برابر ازن، مقاوم در برابر هیدرولیز |
|
بازدارنده شعله |
IEC 60332-1 (تک کابل) |
|
تراکم دود |
IEC 61034 (کم دود) |
|
محتوای هالوژن |
IEC 60754 (بدون هالوژن، غیر خورنده) |
|
مقاومت در برابر روغن |
EN 50618 پیوست B (اختیاری) |
|
مقاومت در برابر اسید و قلیایی |
خوب |
پارامترهای الکتریکی
|
پارامتر |
ارزش |
توجه داشته باشید |
|---|---|---|
|
ولتاژ نامی AC (U₀/U) |
0.6 / 1 کیلو ولت |
مرجع IEC 60502 (رده بندی اولیه نیست) |
|
ولتاژ نامی DC |
1.5 کیلو ولترا |
رتبه بندی اولیه EN 50618 / IEC 62930 |
|
ولتاژ آزمایشی AC (50 هرتز، 5 دقیقه) |
6.5 کیلو ولت |
تست روتین |
|
ولتاژ آزمایش DC |
15 کیلو ولت DC (برای تست نوع) |
- |
|
مقاومت DC @20 درجه سانتیگراد |
≤ 3.39 Ω/کیلومتر |
IEC 60228 کلاس 5 حداکثر، 6.0 میلیمتر مربع |
|
مقاومت AC @90 درجه سانتیگراد (تخمینی) |
≈ 4.32 Ω/کیلومتر |
- |
|
مقاومت AC @120 درجه سانتیگراد (تخمینی) |
≈ 4.86 Ω/کیلومتر |
حداکثر دمای سرویس |
|
ظرفیت خازنی (تقریبا) |
≈ 0.21 µF/km |
هادی به غلاف |
|
راکتانس القایی (تقریبا) |
قابل اغماض |
برنامه تک هسته ای DC |
|
رتبه فعلی در هوای آزاد (60 درجه سانتیگراد محیط) |
70 Aرا |
تک کابل DC |
|
رتبه بندی فعلی در هوای آزاد (محیط اصلاح شده) |
≈ 56 Aدر محیط 70 درجه سانتی گراد |
وضعیت معمولی پشت بام |
|
رتبه بندی فعلی در کانال (هوا) |
≈ 52 Aرا |
کابل های همراه |
|
جریان اتصال کوتاه (1 ثانیه، مس، 280 درجه سانتیگراد) |
≈ 0.66 kA (660 A) |
مس 6.0 میلی متر مربع |
|
فرکانس |
DC (اولیه) / 50–60 هرتز AC (ثانویه) |
- |
مقادیر مرجع: 6.0 میلیمتر مربع مس در 56 A، DC 1000 V → حداکثر توان DC ≈ 56 کیلو وات در هر رشته (2 رشته موازی = 112 کیلو وات). افت ولتاژ در 56 A ≈ 19.0 mV/A·m (≈1.90٪ در هر 10 متر در 56 A، 1000 V). در 70 A → ≈ 23.7 mV/A·m.
مشخصات دما
|
اموال |
ارزش |
|---|---|
|
حداکثر دمای کارکرد هادی (مستمر) |
120 درجه سانتی گراد |
|
حداکثر دمای اتصال کوتاه (≤5 ثانیه) |
280 درجه سانتیگراد (رسانای مس) |
|
دمای اضافه بار اضطراری |
150 درجه سانتیگراد (کوتاه مدت) |
|
حداقل دمای محیط نصب |
-40 درجه سانتی گراد(منعطف سرد، بدون نیاز به پیش گرمایش) |
|
محدوده سرویس |
-40 درجه سانتیگراد تا +120 درجه سانتیگراد(با XLPO) |
|
بقای آتش |
استاندارد (کابل تکی مقاوم در برابر شعله)؛ نسخه اختیاری دارای امتیاز آتش در دسترس است |
4. پاسخ حرارتی و رفتار شعله.XLPE تابیده شده مقاوم در برابر روغن دمای هادی پیوسته 90 درجه سانتیگراد را با قابلیت اتصال کوتاه تا 250 درجه سانتیگراد برای ≤ 5 ثانیه حفظ می کند. این کابل برای محیط های خدماتی بین -40 درجه سانتیگراد و +90 درجه سانتیگراد درجه بندی شده است و در دمای -40 درجه سانتیگراد در حالت خمش سرد آزمایش شده است. عایق سیاه باردار با کربن مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش (1000 ساعت پیش آماده سازی UV)، مقاوم در برابر ازن، غوطه ور شدن روغن طبق استاندارد IEC 60811-404، و مقاوم در برابر شعله مطابق با استاندارد IEC 60332-1 (شعله عمودی تک کابلی، خود خاموش شونده) است.
عملکرد آتش سوزی (PV1-F - استاندارد)
|
اموال |
ارزش / نیاز |
|---|---|
|
بازدارنده شعله |
IEC 60332-1 (تک کابل، پاس) |
|
محتوای هالوژن |
بدون هالوژن(IEC 60754) |
|
تراکم دود |
دود کم(IEC 61034) |
|
خورندگی |
غیر خورنده(IEC 60754) |
|
سمیت |
کم (مواد بدون هالوژن) |
|
بقای آتش (یکپارچگی مدار) |
غیر قابل اجرا (کابل PV استاندارد)؛ در صورت نیاز از کابل DC درجه آتش استفاده کنید |
5. تمرین و مدیریت نصب.حداقل شعاع خمش 4 × OD (≈ 22 میلی متر) برای نصب ثابت، 6 × OD (≈ 34 میلی متر) در صورت خم شدن مکرر است. کابل مستقیماً روی قاب ماژول بسته میشود، در سینیهای کابل مخصوص PV هدایت میشود یا به مجرای سبک کشیده میشود. از کانکتورهای نوع PV4 / MC4 که با ابزار اختصاصی پر کردن PV فشرده شده اند استفاده کنید. نوار دو رنگ روی غلاف سیاه، شناسایی فوری + / - را فراهم می کند. دمای تخمگذار نباید کمتر از -40 درجه سانتیگراد باشد. در حدود 6.2 کیلوگرم در هر 100 متر، کابل سبک است و در سیم پیچ های 500 متری عرضه می شود - ایده آل برای PV پشت بام های صنعتی.
پارامترهای مکانیکی و نصبی
|
پارامتر |
ارزش |
اظهارات |
|---|---|---|
|
حداقل شعاع خمش |
≥ 4 × OD → ≈ 25.2 میلی متر در Ø6.3 میلی متر |
نصب استاتیک |
|
حداقل شعاع خمش (نصب شده) |
≥ 2 × OD → ≈ 12.6 میلی متر |
پویا (خم شدن) |
|
حداکثر کشش کشش |
240 N |
مس با رشته ریز، از دستگیره های مناسب استفاده کنید |
|
دفن مستقیم |
مناسب است(مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش و رطوبت) |
- |
|
شناسه کانال |
≥ 1.5 × OD → ≥ 9.5 میلی متر؛ از 16 میلی متر، 20 میلی متر یا 25 میلی متر استفاده کنید |
- |
|
تعمیر |
بست کابل (مقاوم در برابر UV)، گیره |
- |
|
مقاومت در برابر ضربه |
متوسط |
کابل انعطاف پذیر، زره پوش نیست |
|
مقاومت در برابر آب |
عالی(غلاف XLPO، کانکتورهای دارای رتبه IP67) |
مناسب برای فضای باز/مرطوب |
|
مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش |
عالی(EN 50618، تست UV 720 ساعت) |
در فضای باز در معرض دید |
|
مقاومت ازن |
عالی(IEC 60811-403) |
- |
|
یادداشت پایان کار |
استفاده کنیدکانکتورهای MC4(سازگار با 6.0 میلیمتر مربع) یا گیرههای مسی |
طول نوار 10-12 میلی متر |

6. برنامه های کاربردی خدمات معمولی.این ساختار مقاوم در برابر روغن + دو رنگ، کابل اتصال پیشفرض برای: PV روی پشت بام صنعتی در ساختمانهای کارخانه، PV پشت بام انبار و تدارکات، محیطهای کارگاهی/مهآلود، PV تجاری با قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی، و هر آرایه PV که ممکن است کابل با روغنهای روانکننده، روغنهای برش، روغنهای شیمیایی یا روغنهای شیمیایی تماس پیدا کند، است. نوار قطبی دو رنگ زمانی مشخص میشود که نصابها به شناسایی فوری بصری +/- در پایان نیاز دارند تا از خطاهای برگشت قطبی در آرایههای بزرگ پشت بام صنعتی جلوگیری کنند.

7. تست و رژیم تضمین کیفیت.آزمایشهای معمول روی هر سیمپیچ شامل مقاومت DC رسانا ≤ 3.08 Ω/کیلومتر در دمای 20 درجه سانتیگراد، مقاومت 3.5 کیلوولت متناوب / 5 دقیقه، مقاومت 6.5 کیلوولت DC / مقاومت 15 دقیقه، مقاومت عایق ≥ 200 MΩ·km، بررسی ابعادی (میلیمتر 1.0 و 5.5 میلیمتر عایق) علامت گذاری آزمایشهای نوع شامل پیشتهویه UV (1000 ساعت)، پیری حرارتی (135 درجه سانتیگراد / 168 ساعت)، خمش سرد در دمای 40- درجه سانتیگراد، شوک حرارتی در دمای 150 درجه سانتیگراد، شعله تک کابلی بر اساس IEC 60332-1،غوطه وری روغن بر اساس IEC 60811-404، مقاومت در برابر ازن، مقاومت در برابر سایش، و بررسی نوار مس قلع شده.
پارامترهای کابل
| PV1-F 1×6.0 mm² — کابل DC فتوولتائیک — برگه پارامتر کامل | ||||
| کابل PV DC · هادی منعطف مسی قلع کاری شده (کلاس 5) / عایق XLPE تابیده شده · بدون زره، بدون غلاف خارجی · دارای امتیاز 0.6/1.0 کیلو ولت DC · هر TÜV 2 PFG 1169 / EN 50618 · تمام شده Ø ≈ 5.5 میلی متر | ||||
| بخش | پارامتر | ارزش | واحد | اظهارات / استاندارد |
| 01 · شناسایی | ||||
| نوع کابل | PV1-F | - | کابل DC فتوولتائیک، تک هسته ای، انعطاف پذیر | |
| ولتاژ نامی (U0/U) | 0.6/1.0 | کیلوولت | DC; برای اتصال آرایه PV | |
| تعداد هسته ها | 1 × 6.0 | - | تک هسته ای (یک + و یک - در هر رشته) | |
| مواد هادی | مس آنیل قلع شده | - | کلاس 5 انعطاف پذیر بر اساس EN 60228 | |
| مواد عایق | پلی اتیلن تابیده شده متقاطع (XLPE) | - | مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش / ازن / آب و هوا | |
| زره | هیچ کدام | - | بدون زره - مستقیم روی قاب / گیره ماژول | |
| غلاف بیرونی | هیچ کدام (عایق به خودی خود ژاکت آب و هوا است) | - | مفهوم عایق دوگانه مورد نیاز نیست | |
| مرجع استاندارد | TÜV 2 PFG 1169; EN 50618; GB/T 32129 | - | استاندارد کابل PV | |
| 02 · هادی (مس قلع شده) | ||||
| رشته - 6.0 میلی متر مربع | مس قلع دار رشته ای انعطاف پذیر | - | کلاس 5 بر اساس EN 60228 | |
| تعداد رشته (معمولی) | 84 × 0.30 | میلی متر | سیم های مسی قلع شده | |
| قطر هادی | ≈ 3.5 | میلی متر | پس از سرگردانی (تعیین شده) | |
| مقاومت DC @ 20 درجه سانتیگراد | ≤ 3.08 | Ω/کیلومتر | حداکثر در EN 60228 کلاس 5 | |
| صفحه نمایش هادی | هیچ کدام | - | کابل LV DC | |
| وزن هادی در هر کیلومتر | ≈ 63 | کیلوگرم بر کیلومتر | چگالی مس 8.89 g/cm³ | |
| 03 · عایق | ||||
| نوع عایق | پلی اتیلن متقاطع پرتودهی شده (XLPE) | - | پرتو الکترونی دارای پیوند متقاطع | |
| ضخامت عایق | 1.0 | میلی متر | اسمی، به ازای TÜV 2 PFG 1169 | |
| قطر بیرونی تمام شده | ≈ 5.5 | میلی متر | 3.5 + 2×1.0 | |
| رنگ عایق | مشکی (استاندارد) | - | کربن سیاه مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش | |
| بدون هالوژن | خیر (XLPE پایه بدون هالوژن است) | - | کم دود در صورت درخواست | |
| 04 · برق | ||||
| ولتاژ نامی (DC) | 0.6/1.0 | کیلوولت | حداکثر ولتاژ سیستم 1.8 کیلو ولت DC | |
| مقاومت DC @ 20 درجه سانتیگراد | ≤ 3.08 | Ω/کیلومتر | 6.0 میلیمتر مربع مس کلاس 5 | |
| مقاومت عایق | ≥ 200 | MΩ·km | XLPE در 20 درجه سانتیگراد | |
| از دست دادن هادی (در 60 A) | ≈ 11.1 | W/M | I²R در 90 درجه سانتیگراد | |
| ولتاژ تست معمول (AC) | 3.5 کیلو ولت / 5 دقیقه | - | مقاومت در برابر فرکانس برق | |
| تست ولتاژ (DC) | 6.5 کیلو ولت / 15 دقیقه | - | تست مقاومت DC | |
| 05 · حرارت و آب و هوا | ||||
| حداکثر دمای هادی پیوسته | 90 | درجه سانتی گراد | سرویس معمولی | |
| دمای اتصال کوتاه (≤ 5 ثانیه) | 200 | درجه سانتی گراد | محدودیت XLPE | |
| حداقل دمای نصب | -40 | درجه سانتی گراد | تست خم سرد | |
| محدوده سرویس | -40 تا 90+ | درجه سانتی گراد | فضای باز، در معرض اشعه ماوراء بنفش | |
| مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش | بله | - | 1000 ساعت پیش آماده سازی UV در هر TÜV | |
| مقاومت ازن | بله | - | تست شده بر اساس TÜV 2 PFG 1169 | |
| ضد شعله | بله | - | IEC 60332-1 (شعله عمودی) | |
| 06 · مکانیکی | ||||
| حداقل شعاع خمش (ثابت) | ≥ 4 × OD ≈ 22 | میلی متر | کابل انعطاف پذیر | |
| حداقل شعاع خمش (خم شدن) | ≥ 6 × OD ≈ 33 | میلی متر | اگر بارها و بارها جابجا شود | |
| استحکام کششی (عایق) | ≥ 12.5 | MPa | بعد از پیری | |
| مقاومت در برابر سایش | بله | - | رشته های قلع دار در برابر اکسیداسیون مقاومت می کنند | |
| مقاومت در برابر روغن / سوخت | محدود | - | از تماس طولانی مدت خودداری کنید | |
| 07 · آمپاسیتی | ||||
| ampacity هوا (باز، 30 درجه سانتیگراد) | ≈ 60 | الف | تک هسته ای، هوای آزاد | |
| ampacity هوا (باز، 60 درجه سانتیگراد) | ≈ 48 | الف | کاهش دمای بالا | |
| دفن / ampacity محصور | ≈ 50 | الف | برای مجرا / کانال | |
| افت ولتاژ (در هر 100 متر @ 60 A) | ≈ 1.9 | V | حلقه دو قطبی ≈ 3.8 ولت | |
| 08 · نصب و راه اندازی | ||||
| روش های تخمگذار | قاب ماژول، سینی کابل، گیره های مخصوص PV، مجرا | - | بدون دفن مستقیم در معرض اشعه ماوراء بنفش | |
| اتصال دهنده ها | نوع PV4 / MC4 | - | چین دار با ابزار اختصاصی | |
| قطبیت | روی غلاف مشخص شده است | - | + / − در طول چاپ شده است | |
| ابزارهای خاص | شل کننده PV، برش کابل، آچار گشتاور | - | کانکتورهای MC4 به ابزار اختصاصی نیاز دارند | |
| 09 · بسته بندی | ||||
| طول عرضه استاندارد | 200/500/1000 | متر / سیم پیچ یا درام | طول های برش سفارشی | |
| قرقره / نوع بسته بندی | کلاف یا درام چوبی | - | انتهای مهر و موم شده در برابر رطوبت | |
| علامت گذاری سطح | PV1-F، 1×6.0، 0.6/1.0 کیلوولت، +/-، علائم متر، سال | - | چاپ مداوم | |
| شرایط نگهداری | خشک، پوشیده شده، -20 تا +40 درجه سانتیگراد | - | در هنگام نگهداری از اشعه ماوراء بنفش محافظت کنید | |
| 10 · برنامه های کاربردی | ||||
| استفاده معمولی | پشت بام تجاری بزرگ، فتوولتائیک زمینی با کارکرد خانگی طولانی، 1500 ولت DC | - | پشت بام، روی زمین، PV شناور | |
| حداکثر ولتاژ سیستم | 1.8 | کیلو ولت DC | مدار باز Voc در کمترین دما | |
| رتبه بندی جریان رشته | تا 60 | الف | فیوزینگ هر رشته | |
پارامترهای تست کابل
| پارامترهای آزمایش - PV1-F 1×6.0 میلیمتر مربع | ||||
| خیر | مورد آزمایشی | شرایط / روش آزمایش | مورد نیاز | تایپ کنید |
| 1 | مقاومت هادی DC | EN 60228، 20 درجه سانتیگراد | ≤ 3.08 Ω/کیلومتر (6.0 میلیمتر مربع مس) | روال |
| 2 | مقاومت در برابر فرکانس برق | 3.5 کیلوولت AC، 5 دقیقه | بدون خرابی | روال |
| 3 | تست مقاومت DC | 6.5 کیلوولت DC، 15 دقیقه | بدون خرابی | روال |
| 4 | مقاومت عایق | در 500 ولت DC، 20 درجه سانتیگراد | ≥ 200 MΩ·km | روال |
| 5 | بررسی ابعاد | میکرومتر | عایق ≥ 1.0 میلی متر؛ OD ≈ 5.5 میلی متر | روال |
| 6 | آماده سازی UV | قرار گرفتن در معرض 1000 ساعت UV | بدون ترک / شکنندگی | تایپ کنید |
| 7 | پیری حرارتی | 168 ساعت در 135 درجه سانتیگراد | بدون ترک خوردگی بعد از تست خمش | تایپ کنید |
| 8 | تست خمش سرد | -40 درجه سانتیگراد، سنبه 4×OD | بدون ترک | تایپ کنید |
| 9 | شوک حرارتی | 15 دقیقه در 150 درجه سانتیگراد | بدون ترک خوردگی | تایپ کنید |
| 10 | ضد شعله | شعله عمودی IEC 60332-1 | خود خاموش شونده | تایپ کنید |
| 11 | مقاومت ازن | تست اتاقک ازن | بدون ترک خوردگی | تایپ کنید |
| 12 | مقاومت در برابر سایش | تست سایش نوار | طبق TÜV 2 PFG 1169 | تایپ کنید |
| 13 | چک مس قلع شده | تست نوار روی رشته ها | پوشش یکنواخت قلع | روال |
| 14 | خوانایی علامت گذاری | بصری + مالشی | علائم PV1-F / 1×6.0 / متر خوانا | روال |
| 15 | خروجی کانکتور | خاتمه چین دار MC4 | بر اساس مشخصات کانکتور | نمونه |
| 16 | محتوای هالوژن | IEC 60754 | به ازای نیاز | تایپ کنید |
ساختار مقطع کابل

| PV1-F 1×6.0 میلیمتر مربع — نمودار ساختاری مقطع (شماتیک) | |||||
| ساخت کابل PV DC: هادی منعطف مسی قلع کاری شده → عایق XLPE تابیده شده (بدون زره، بدون غلاف بیرونی) · 0.6/1.0 کیلوولت DC · تمام شده Ø ≈ 5.5 میلی متر | |||||
| خیر | لایه | مواد / ساخت و ساز | ضخامت اسمی (میلی متر) | قطر (میلی متر) | عملکرد / اظهارات |
| 1 | هادی | مس قلعدار رشتهای انعطافپذیر، کلاس 5 - 84 × 0.30 میلیمتر | - | ≈ 3.5 | هادی قدرت؛ R ≤ 3.08 Ω/کیلومتر در 20 درجه سانتی گراد |
| 2 | عایق XLPE | پلی اتیلن متقاطع پرتودهی شده، مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش/ازن، مشکی | 1.0 | ≈ 5.5 (تمام شد) | عایق اصلی؛ ژاکت مقاوم در برابر آب و هوا؛ 90 درجه سانتی گراد پیوسته |
| 3 | (بدون زره) | - | - | - | بدون زره - کابل انعطاف پذیر برای استفاده PV |
| 4 | (بدون غلاف بیرونی) | - | - | - | عایق به خودی خود ژاکت هوای بیرونی است |
| ابعاد و ویژگی های کلیدی (بسط یافته) | |||||
| قطر کابل تمام شده | ≈ 5.5 | میلی متر | 3.5 + 2×1.0 | ||
| تقریبا جرم کابل | ≈ 60 | کیلوگرم بر کیلومتر | Cu + XLPE | ||
| رتبه بندی ولتاژ اسمی | 0.6/1.0 | کیلو ولت DC | آرایه PV DC | ||
| حداکثر ولتاژ سیستم | 1.8 | کیلو ولت DC | صدای مدار باز | ||
| حداکثر دمای هادی پیوسته | 90 | درجه سانتی گراد | سرویس معمولی | ||
| دمای اتصال کوتاه (≤5 ثانیه) | 200 | درجه سانتی گراد | محدودیت XLPE | ||
| حداقل دمای نصب | -40 | درجه سانتی گراد | خم سرد تست شده | ||
| حداقل شعاع خمش | ≥ 4 × OD ≈ 22 | میلی متر | نصب ثابت | ||
| مقاومت DC @ 20 درجه سانتیگراد | ≤ 3.08 | Ω/کیلومتر | 6.0 میلیمتر مربع مس کلاس 5 | ||
| مقاومت عایق | ≥ 200 | MΩ·km | XLPE | ||
| ولتاژ تست معمول (AC) | 3.5 کیلو ولت / 5 دقیقه | - | مقاومت در برابر فرکانس برق | ||
| ولتاژ تست معمول (DC) | 6.5 کیلو ولت / 15 دقیقه | - | مقاومت DC | ||
| ampacity هوا @ 30 درجه سانتی گراد | ≈ 60 | الف | تک هسته ای، هوای آزاد (تخمینی) | ||
| مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش | 1000 ساعت | - | طبق TÜV 2 PFG 1169 | ||
| جرم در 100 متر | ≈ 6.0 | کیلوگرم/100 متر | کویل سبک | ||
| شماتیک - نه در مقیاس دقیق. تمام شده Ø ≈ 5.5 میلی متر و وزن ≈ 60 کیلوگرم / کیلومتر از نمونه های صنعتی متقابل. ابعاد هادی/عایق بر اساس TÜV 2 PFG 1169 و EN 60228. ampacity 60 A یک برآورد مهندسی برای تک هسته در هوای آزاد است. PV1-F 6.0 ارتقای استاندارد برای کارهای خانگی طولانی در نیروگاه های PV تجاری بزرگ روی پشت بام و روی زمین است که 4.0 میلی متر مربع از 1% افت ولتاژ فراتر می رود. همیشه از کانکتورهای نوع PV4/MC4 که با ابزار اختصاصی فشرده شده اند استفاده کنید. مقادیر علامت گذاری شده (تعیین شده) نیاز به تایید در برابر گواهی تست کارخانه دارند. | |||||
توضیحات ساخت کابل
| شرح ساخت و ساز - PV1-F 1×6.0 میلی متر مربع | |||
| روایت ساخت لایه به لایه PV · هادی انعطاف پذیر مسی قلع کاری شده / عایق XLPE تابیده شده · 0.6/1.0 کیلو ولت DC · بدون زره، بدون پوشش بیرونی · تمام شده Ø ≈ 5.5 میلی متر | |||
| 1. هویت محصول و رتبه بندی | |||
| PV1-F 1×6.0 یک کابل DC فتوولتائیک مسی قلعدار، منعطف و تک هستهای است که دارای ولتاژ 0.6/1.0 کیلو ولت DC (حداکثر ولتاژ سیستم 1.8 کیلو ولت) است که مطابق با TÜV 2 PFG 1169 / EN 50618 ساخته شده و دارای گواهینامهای است که در آن نصب و راهاندازی بام و زمینهای بزرگ برای سقفها و زمینهای بزرگ است. نسخه 4.0 میلیمتر مربعی از 1% افت ولتاژ در خانههای طولانی به جعبه اینورتر یا کمباین فراتر میرود. سطح مقطع 6.0 میلیمتر مربع تا حدود 60 A را حمل میکند و تلفات خط DC را در طول مسیرهای معمولی 40 تا 80 متر رشته به اینورتر کمتر از 1٪ نگه میدارد. قطر نهایی حدود 5.5 میلی متر، جرم حدود 60 کیلوگرم بر کیلومتر است و در کلاف ها یا درام های 200 متر، 500 متر یا 1000 متر عرضه می شود. | |||
| 2. هادی انعطاف پذیر مس قلع شده | |||
| هادی 6.0 میلیمتر مربعی مسی رشتهای منعطف کلاس 5 است - معمولاً 84 سیم قلعدار 0.30 میلیمتری - قطر رسانا در حدود 3.5 میلیمتر و حداکثر مقاومت DC 3.08 Ω/کیلومتر در دمای 20 درجه سانتیگراد دارد. در مقایسه با نسخه 4.0 میلیمتر مربع (4.61 Ω/کیلومتر)، هادی 6.0 میلیمتر مربعی مقاومت را تا حدود 33 درصد کاهش میدهد که مستقیماً تلفات I²R را در طول عمر 25 ساله سیستم PV کاهش میدهد. ساختار رشتهای ظریف همان انعطافپذیری را برای مسیریابی در اطراف قابهای ماژول و قفسهبندی حفظ میکند و آبکاری قلع از اکسیداسیون و خوردگی جوی محافظت میکند. | |||
| 3. عایق XLPE تابیده شده | |||
| هادی به طور کامل در لایه ای به ضخامت 1.0 میلی متر از پلی اتیلن متقاطع پرتو الکترونی (XLPE) محصور شده است. فرآیند تابش زنجیره های پلیمری را به هم متصل می کند و به XLPE درجه حرارت رسانای پیوسته 90 درجه سانتی گراد (اتصال کوتاه تا 200 درجه سانتی گراد برای ≤ 5 ثانیه)، استحکام مکانیکی بالا و مقاومت فوق العاده در برابر اشعه ماوراء بنفش، ازن، هوا و شعله می دهد. عایق مشکی حاوی کربن خود به عنوان ژاکت هوای بیرونی عمل می کند - هیچ غلاف بیرونی جداگانه ای وجود ندارد. پروف معمول AC 3.5 کیلو ولت به مدت 5 دقیقه (یا 6.5 کیلو ولت DC برای 15 دقیقه) است. | |||
| 4. بدون زره - تک هسته ای انعطاف پذیر | |||
| برخلاف کابلهای برق MV، PV1-F فاقد زره فولادی و صفحهنمایش نوار مسی است. این یک کابل نازک، گرد و تک هسته ای است که به گونه ای طراحی شده است که مستقیماً روی قاب ماژول بسته شود، در سینی های کابل مخصوص PV قرار گیرد یا در مجرای سبک وزن کشیده شود. حداقل شعاع خمش 4 × OD (≈ 22 میلی متر) انعطاف پذیری آن را منعکس می کند. یک کابل برای قطب مثبت و یک کابل یکسان برای قطب منفی در هر رشته استفاده می شود. اندازه 6.0 میلیمتر مربع انتخاب استاندارد برای سیستمهای 1500 ولت DC با ماژولهای با جریان بالا است (مانند ماژولهای TOPCon دو وجهی در کارخانههای بزرگ روی زمین). | |||
| 5. مدیریت سایت و یادداشت های عملیاتی | |||
| • از کانکتورهای نوع PV4 / MC4 که با ابزار اختصاصی چینخوردگی PV فشرده شدهاند، استفاده کنید — هرگز لاگهای عمومی را جایگزین نکنید. • حداقل شعاع خمش 4 × OD (≈ 22 میلی متر) را رعایت کنید. اگر کابل به طور مکرر خم می شود (به عنوان مثال سیستم های ردیابی)، از 6 × OD استفاده کنید. • محدوده خدمات 40- تا 90+ درجه سانتیگراد. هادی تا 90 درجه سانتیگراد پیوسته • تست معمول 3.5 کیلو ولت AC / 5 دقیقه. • آماده سازی UV: 1000 ساعت قرار گرفتن در معرض UV در هر TÜV. • علامت گذاری شده + / - در امتداد غلاف. • با وزن ≈ 6.0 کیلوگرم در هر 100 متر، کابل سبک است و در سیم پیچ های بزرگ عرضه می شود - به راحتی روی پشت بام های تجاری بزرگ و تاسیسات PV روی زمین قابل حمل است. • برای نگه داشتن افت ولتاژ کمتر از 1%، 6.0 میلیمتر مربع را بیش از 4.0 میلیمتر مربع انتخاب کنید، زمانی که سیمهای خانگی از 30 متر بیشتر میشود یا زمانی که جریان رشته ماژول از ~12 A تجاوز میکند. |
8. استانداردها و انطباق.طراحی و تولید توسط TÜV 2 PFG 1169 (گواهینامه TÜV آلمان برای کابل های PV)، EN 50618 (استاندارد هماهنگ اروپایی) و GB/T 32129 (استاندارد ملی چین) کنترل می شود. هادی ها EN 60228 کلاس 5 را برآورده می کنند. عملکرد شعله از IEC 60332-1 پیروی می کند. مقاومت روغن از استاندارد IEC 60811-404 پیروی می کند. این کابل دارای علامت TÜV است و برای استفاده در سیستم های PV 1.8 کیلوولت DC مناسب است.
9. بسته بندی، ذخیره سازی و تدارکات.تحویل استاندارد 500 متر در هر سیم پیچ است (همچنین درام های 200 متری یا 1000 متری)، با طول های برش سفارشی در صورت درخواست موجود است. هر سیم پیچ دارای علامت گذاری پیوسته است: PV1-F، 1×6.0، 0.6/1.0 کیلوولت، + / −، دو رنگ، IEC 60332-1، هویت تامین کننده، سال تولید و علائم متره متوالی. نگهداری باید در محیط خشک و سرپوشیده در دمای 20- تا 40+ درجه سانتیگراد و در برابر نور مستقیم خورشید محافظت شود.

10. مشخصات تدارکات.عبارت "PV1-F 1×6.0 mm² 0.6/1.0 kV DC — مقاوم در برابر روغن + ساخت دو رنگ، سیم پیچ 500 متری" همراه با طول مورد نیاز. همیشه کانکتورهای نوع PV4 / MC4 و ابزار اختصاصی چین را به طور همزمان سفارش دهید. همیشه گواهی تست کارخانه را درخواست کنید که باید شامل گزارش غوطه وری روغن IEC 60811-404 باشد. این ساختار مقاوم در برابر روغن V6 را برای محیط های صنعتی / شیمیایی / روغنی مشخص کنید. برای پشت بام تجاری تمیز، ساخت استاندارد v1 کافی و هزینه کمتری دارد.
11. پرسش و پاسخ صنعت کابل.
- Q1: تفاوت بین این ساخت مقاوم در برابر روغن v6 و ساخت استاندارد v1 چیست؟v6 از عایق 1.0 میلی متری XLPE مقاوم در برابر روغن با نوار قطبیت دو رنگ استفاده می کند، در حالی که v1 از XLPE استاندارد با علامت سیاه ساده استفاده می کند. v6 تست غوطه وری روغن IEC 60811-404 را پشت سر گذاشت. v1 ندارد. v6 حدود 62 A را در هوای آزاد حمل می کند. v1 حدود 60 A را حمل می کند. نوار دو رنگ شناسایی فوری + / - را فراهم می کند.
- Q2: چرا از کابل مقاوم در برابر روغن در PV پشت بام صنعتی استفاده کنید؟ساختمان های کارخانه ها، انبارها و کارگاه ها اغلب دارای روغن های روان کننده، سیالات برش، روغن هیدرولیک یا دودهای شیمیایی در هوای محیط هستند. عایق استاندارد XLPE هنگامی که در طول چندین دهه در معرض این مایعات قرار می گیرد متورم، ترک یا شکننده می شود. فرمول XLPE مقاوم در برابر روغن از غبار روغن مداوم و پاشش گاه به گاه جان سالم به در می برد.
- Q3: نوار قطبی دو رنگ چیست؟یک نوار رنگی پیوسته در امتداد غلاف سیاه - معمولاً قرمز برای قطب مثبت و آبی/مشکی برای قطب منفی - به نصابان اجازه می دهد تا قطبیت را در یک نگاه بدون خواندن علامت چاپ شده شناسایی کنند. این خطاهای معکوس قطبی را در آرایه های بزرگ پشت بام صنعتی حذف می کند.
- Q4: چرا از 6.0 میلیمتر مربع برای PV پشت بام صنعتی استفاده کنید؟PV پشت بام صنعتی اغلب از ماژولهای با جریان بالا با جریان طولانی خانه در سقفهای کارخانههای بزرگ استفاده میکند. هادی 6.0 میلی متر مربعی حدود 62 A را حمل می کند و افت ولتاژ را در مسیرهای 30 تا 50 متری از کاشی های سقف تا اینورترهای دیواری محدود می کند.
- Q5: چرا تک هسته ای است، نه دو هسته ای؟رشته های PV DC را تا 1.8 کیلو ولت حمل می کنند. اجرای + و − در کابلهای تک هستهای مجزا، نصب را مدولار نگه میدارد و از گرمایش جریان حلقه در هادیهای مشترک جلوگیری میکند.
- Q6: چرا از مس قلع شده استفاده می شود؟قلعبندی رشتههای مسی را در برابر اکسیداسیون و خوردگی اتمسفر در طول دههها خدمات در فضای باز محافظت میکند - که در محیطهای صنعتی با دودهای شیمیایی حیاتی است.
- Q7: چرا از کانکتورهای MC4 استفاده کنید؟کانکتورهای MC4 (PV4) در شرایط جوی مهر و موم شده، قطبی شده و برای 1.5 کیلو ولت DC درجه بندی شده اند. آنها با ابزار اختصاصی فشرده شده اند - پایانه های دست پیچ شده نقطه شکست شماره 1 در آرایه های PV DC هستند.
- Q8: آیا می توان از این v6 در پشت بام تجاری تمیز استفاده کرد؟بله - به طور کامل برای سرویس پشت بام تمیز رتبه بندی شده است، اما فرمولاسیون مقاوم در برابر روغن و نوار دو رنگ بیش از حد مشخص شده و حدود 15 تا 20٪ گران تر در هر متر است. برای پشت بام تجاری تمیز، ساخت استاندارد v1 کافی است.
- Q9: حداکثر ولتاژ رشته چقدر است؟PV1-F برای ولتاژ سیستم 1.8 کیلوولت DC درجه بندی شده است، رشته های PV 1500 ولت را با حاشیه ایمنی برای Voc مدار باز در دماهای سرد پوشش می دهد.
- Q10: PV1-F چقدر دوام می آورد؟وقتی PV1-F به درستی با کانکتورهای صحیح نصب شود و از آب راکد خارج شود، برای 25 سال عمر مفید در فضای باز مطابق با ضمانت ماژول خورشیدی طراحی شده است.
- Q11: آیا مقاومت روغن به این معنی است که کابل می تواند در روغن غوطه ور شود؟خیر - تست IEC 60811-404 غوطه وری کوتاه مدت روغن در دمای اتاق را پوشش می دهد، نه غوطه وری مداوم. v6 برای محیط های روغنی و پاشش گاه به گاه طراحی شده است، نه برای نصب در مخزن روغن یا غوطه وری مداوم روغن.