برق 4 هسته کابل انعطاف پذیر 2 هسته 6.0mm2 RVV برای مدار آبگرمکن
خلاصه محصول
جزئیات محصول
کابل انعطاف پذیر هسته 4
,کابل انعطاف پذیر 4 هسته 6.0mm2
,مدار آبگرمکن کابل برق انعطاف پذیر
توضیحات محصول
کابل برق انعطاف پذیر 2 هسته 6.0mm2 RVV-2 * 6.0mm2 برای مدار آبگرمکن
نام و معنای کابل
|
کد |
معنی |
|---|---|
|
RVV |
R = رسانای مس انعطاف پذیر (طبقه 5) ، V = عایق PVC، V = پوشش PVC |
|
300/500 ولت |
ولتاژ نامی U0/U = 300/500 V؛ Um = 500 V |
|
2×6.0 میلی متر مربع |
دو هسته انعطاف پذیر، هر یک 6.0 mm2 هادی مس (سطح سفارشی) |
ساخت و ساز: سیم انعطاف پذیر پوشیده از پی وی سی بسیار سنگین، پروفایل صاف / بیضی یا گرد (2 هسته)

RVV 2 × 6.0 mm2 √ مشخصات کابل و داده های مهندسی
1خلاصه و بررسی محصول و رتبه بندیRVV 2×6.0 کابل دو هسته ای انعطاف پذیر PVC با اندازه بالایی در خانواده 300/500 V است: دو رسانای انعطاف پذیر مس 6.0 mm2 ،هرکدام از آنها از PVC عایق شده اند و به طور کلی در یک پوشش PVC برای 300/500 ولت بسته شده اند، 50 هرتز سرویس. این تولید شده و آزمایش شده است به GB / T 5023.5 (60227 IEC 52) / IEC 60227-5 ، با هادی های انعطاف پذیر که با GB / T 3956 مطابقت دارند. قطر بیرونی نهایی حدود 16 است.2 میلی متر و جرم اسمی تقریبا 340 کیلوگرم در هر کیلومتر است (≈ 34.0 کیلوگرم در هر 100 متر) ، در رول های 100 متر یا کارتن ها عرضه می شود.
2ساخت لایه به لایه (کاندکتور به ژاکت).
| لایه | ساخت و ساز | دیوار | قطر |
|---|---|---|---|
| هادی (Cu) × 2 | Cu، کلاس 5 انعطاف پذیر، 84 × 0.30 mm (1+6+12+18+24+23) هر کدام | ️ | ≈ 5.8 میلی متر |
| عایق بندی (PVC) × 2 | ترکیب PVC، PVC/C (TI1) | 1.00 میلی متر | ≈ 7.8 میلی متر |
| تجمع هسته | دو هسته ای عایق بندی شده که موازی قرار داده شده اند؛ شکاف ها با اکستروژن پوشش پر شده اند | ️ | ≈ 14.0 میلی متر (شامل) |
| پوشش بیرونی (PVC) | ترکیب PVC، PVC/ST5، سیاه یا سفارشی | 1.10 میلی متر | ≈ 16.2 mm (کمال شده) |
3مشخصات الکتريکيهر هدایت کننده 6.0 میلی متر مربع به حداکثر مقاومت DC 3.08 Ω / km در 20 درجه سانتیگراد نگه داشته می شود، که در نقطه کار 70 درجه سانتیگراد به حدود 3.9 Ω / km افزایش می یابد. هر طول از روال 2 زنده می ماند.ثابت کردن فرکانس قدرت 0 کلوولت AC برای پنج دقیقه نگه داشته شودمقاومت عایق بندی کابل های تمام شده در 70 درجه سانتیگراد بالاتر از 0.0070 MΩ·km باقی می ماند و ارقام معمولی شامل ظرفیت ≈ 180 nF / km و مقاومت AC 50 Hz ≈ 3.08 Ω / km (مقاومت غالب) است.با هر دو هسته پر انرژی، بار مرجع حدود 41 A در هوا آزاد در 25 ° C است (برآورد مهندسی) ، و کاهش ولتاژ حلقه در 41 A حدود 0.25 V در هر متر است.
پارامترهای الکتریکی
|
پارامتر |
ارزش |
یادداشت |
|---|---|---|
|
ولتاژ نامی U0/U |
300 / 500 ولت |
ام = 500 ولت |
|
ولتاژ آزمون AC (5 دقیقه) |
2.0 کلوولت |
روتین (مرجع) |
|
ولتاژ آزمون نوع |
2.5 کلوولت |
مرجع IEC 60227 |
|
مقاومت DC @20 °C (به هر هسته) |
≤ 3.30 Ω/km |
GB/T 3956 کلاس 5 حداکثر، 6 mm2 |
|
مقاومت AC @70 °C (est.) |
≈ 4.21 Ω/km |
در هر هسته |
|
جریان نامی در هوا (یک فاز، 30 °C) |
≈ 28 ️ 40 A |
بستگی به روش نصب دارد |
|
درجه بندی فعلی (طراحی) |
≈ 34 A |
محافظه کارانه، بر اساس GB/T 16895 |
|
به طور مستقیم دفن شده |
قابل استفاده نیست |
طناب سبک، برای دفن مستقیم نیست |
|
جریان مدار کوتاه (1 ثانیه، Cu، 160 °C) |
≈ 0.60 kA (600 A) |
۶ میلی متر مربع مرجع |
|
فرکانس |
50/60 هرتز AC یا DC |
️ |
4واکنش حرارتی و رفتار شعلهعایق بندی PVC دمای هدایت کننده 70 درجه سانتیگراد را حفظ می کند. کابل برای محیط های کار بین -15 تا +70 درجه سانتیگراد طراحی شده است، نباید بدون پیش شرطی کردن زیر 0 درجه سانتیگراد باز شود.و از 25 °C به عنوان محیط مرجع برای ampacity استفاده می کندرفتار شعله با آزمون عمودی GB/T 18380.12 (IEC 60332-1) با یک کابل مطابقت دارد، به این معنی که سیم خود خاموش می شود هنگامی که منبع شعله برداشته شود.چون هم عایق و هم پوشش از PVC هالوژن شده هستند، سیم دود و کلراید هیدروژن را در آتش منتشر می کند؛ پروژه های کم دود صفر هالوجن باید یک نوع LSZH را مشخص کنند.
ساختار قطعات متقاطع کابل


5. راهبرد نصب و دستيابيخم ها نباید کمتر از 6 برابر قطر بیرونی واقعی باشند. برای این اندازه حدود 100 میلی متر.پایان نیاز به جدا کردن 18 22 میلی متر و همیشه با استفاده از یک ferrule بر روی رشته های انعطاف پذیر کلاس 5 برای جلوگیری از سیم فرشرول هایی که در زیر صفر درجه سانتیگراد نگهداری می شوند باید قبل از باز شدن گرم شوند؛ تنش کششی باید در حدود 240 N باقی بماند و هیچ وقت نباید از سیم به عنوان یک طناب کششی استفاده شود.۴۱- مرجع A هر زمان که دمای محیط یا بسته بندی از شرایط مرجع منحرف شود، نیاز به تخفیف دارد.این کابل برای دفن مستقیم، قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش در فضای باز و یا خم کردن مداوم تکرار نشده استیک ژاکت UV-استقرار یافته یا یک کابل فلیکس مداوم (trunking).
توضیحات ساخت کابل

6برنامه های کاربردی خدمات معمولی.این سیم برای سنگین ترین وظایف سیم انعطاف پذیر در کلاس 300/500 ولت استفاده می شود:خطوط تامین برای بزرگترین لوازم خانگی مانند آبگرمکن های الکتریکی و واحدهای بیرونی تهویه مطبوع مرکزی، راه اندازی کارگاه ها و شاخه های توزیع کوچک، حلقه های روشنایی ثابت سنگین، کابینت کنترل و پانل اتصال برق، لوله های آشپزخانه تجاری و تجهیزات لباسشویی،و کاهش قدرت ساختمانی موقتروش های نصب تایید شده شامل سیم کشی ثابت در داخل دستگاه ها، کابل کشی و لوله کشی داخلی در مکان های خشک، هم در داخل خانه و هم در فضاهای پوشانده شده است.

7. تست و نظام تضمین کیفیتآزمایشات معمول در هر طول شامل بررسی مقاومت DC (≤ 3.08 Ω / km در 20 °C) ، مقاومت 2.0 kV AC / 5 دقیقه، تداوم هدایت کننده در هر دو هسته،و بازرسی ابعاد شامل عایق ≥ 1.00 میلی متر، پوشش ≥ 1.10 میلی متر و قطر کلی ≈ 16.2 میلی متر. آزمایش نمونه و نوع شامل عایق PVC و مقاومت کششی پوشش (≥ 10 MPa) با کشش (≥ 100٪ عایق / ≥ 125٪ پوشش) ،تغییر شکل گرما PVC در 80 درجه سانتیگراد، فشرده سازی PVC در 150 ° C، آزمایش شعله عمودی تک کابل، آزمایش خم و خم سرد در -15 ° C و آزمایش ولتاژ پس از خم شدن.
پارامترهای کابل

پارامترهای آزمایش کابل

8استانداردها و انطباقطراحی و تولید توسط GB/T 5023.5 و IEC 60227-5 برای سیم های انعطاف پذیر 300/500 ولت (60227 IEC 52) تنظیم می شود.0 mm2 هادی به عنوان هشتاد و چهار سیم از 0.30 میلی متر با R ≤ 3.08 Ω/km. رفتار شعله توسط GB/T 18380 اثبات شده است.12روش های آزمون عمومی مطابق با GB 5023.1 / GB 5023 است.3، در حالی که علامت گذاری سطح با GB / T 6995 مطابقت دارد. کابل ها همچنین می توانند بر اساس الزامات IEC، BS، DIN، UL یا VDE در صورت درخواست تامین شوند.بیمارستان ها و سایر مناطق عمومی محدود نیاز به نوع LSZH دارند.

9بسته بندی، انبار و تدارکاتتحویل استاندارد 100 متر در هر رولر یا کارتن است، با طول برش سفارشی در صورت درخواست در دسترس است. هر رولر نوع، ولتاژ، هویت تامین کننده،سال تولید و علامت گذاری متری در GB/T 6995- ذخیره سازی باید در فضای خشک و پوشیده در درجه حرارت -15 تا +40 درجه سانتیگراد، از نور مستقیم خورشید، رطوبت، روغن ها و اشیاء تیز محافظت شود؛ رول ها تا زمان نصب مهر و موم می شوند.حالت رول ها در محیط داخلی به درجه ≥ 0 °C قبل از باز شدندر طول حمل و نقل، رول ها باید در برابر رول و ضربه ایمن باشند و هرگز نباید سیم را از طریق زمین کنده یا لبه های تیز بکشند.

10مشخصات تدارکات"RVV 300/500 V 2×6.0" را همراه با طول یا ترتیب رول مورد نیاز، ترکیب رنگ عایق و ترجیحات علامت گذاری ذکر کنید.رنگ پوشش را مشخص کنید (سیاه استاندارد است) و هر کد رنگی خاص (e).به عنوان مثال قهوه ای/آبی برای برق 230 ولت، قرمز/سیاه برای DC) همیشه برای تایید قطر واقعی (≈ 16.2 میلی متر) از گواهینامه آزمایش کارخانه درخواست کنید.وزن (≈ 340 kg/km) و مقاومت هادی برای دسته تولیددر صورت نیاز به ساخت کم دود صفر هالوجن یا انعطاف مداوم، به ترتیب LSZH یا H05VV5-F را سفارش دهید.
11سوالات عمومی صنعت کابل
- سوال1: تفاوت 2×6.0 با 2×4 چیست؟0?مساحت هادی از ۴.۰ به ۶.۰ میلی متر مربع افزایش می یابد (از ۵۶ × ۰.۳۰ به ۸۴ × ۰.۳۰ میلی متر) ، مقاومت DC را از ۴.۹۵ به ۳.۰۸ Ω / کیلومتر کاهش می دهد و جریان نامی را از حدود ۳۲ به ۴۱ A افزایش می دهد ،افزایش قطر نهایی از 13.8 تا 16.2 میلی متر و وزن را از حدود 240 تا 340 کیلوگرم در کیلومتر بلند می کند.
- س2: چرا یک 6.0 mm2 برش متقابل برای خطوط دستگاه؟برای یک بار 41 A در 230 V، 6.0 mm2 استاندارد برای سنگین ترین لوازم خانگی و شاخه های تامین کارگاه تحت IEC 60227 و GB / T 5023 است.
- س3: معنى رساناي انعطاف پذير کلاس 5 چيست؟کلاس 5 (GB / T 3956) از بسیاری از سیم های نازک (84 × 0.30 mm در 6.0 mm2) ساخته شده است که باعث انعطاف پذیری و مقاومت خم شدن سیم می شود.کلاس 2 (در کابل های برق مانند YJV استفاده می شود) از سیم های ضخیم تر استفاده می کند و بسیار سخت تر است .
- سوال 4: آیا می توان از RVV در فضای باز استفاده کرد؟در فرم استاندارد خود نیست: ژاکت PVC UV-استقرار یافته نیست و در معرض نور خورشید طولانی مدت تخریب می شود. برای استفاده در فضای باز یک ژاکت UV-استقرار یافته یا یک کابل زرهی را مشخص کنید. برای دفن،از يه کابل برق زره دار با نوار فولادي استفاده کنيد.
- س5: برش قطعی هادی برای یک سیم دستگاه چگونه انتخاب می شود؟انتخاب بر اساس (الف) جریان بار کامل پس از کاهش، (ب) کاهش ولتاژ قابل قبول (معمولا ≤ 5٪ برای خطوط دستگاه) و (ج) هماهنگی با فیوز یا قطع کننده پیش رو است.0 mm2 سیم پشتیبانی تا حدود 41 A· بار های بالاتر نیاز به 10 mm2 یا بیشتر دارند.
- س6: هادی مس یا کنسرو مس؟مس گندیده (این RVV) برای سیم های دستگاه ثابت استاندارد است و کمترین مقاومت را ارائه می دهد.مس قوطی شده ترجیح داده می شود که در آن هادی ممکن است در معرض رطوبت باشد یا در آن که پایان دادن به جوش استفاده می شود، چون در برابر اکسیداسیون مقاوم است.
- سوال 7: چرا PVC فقط می تواند در ۷۰ درجه سانتیگراد کار کند در حالی که XLPE در ۹۰ درجه سانتیگراد کار می کند؟PVC یک ترموپلاستیک است که در دمای بالا نرم می شود و تغییر شکل می دهد؛ XLPE به یک شبکه ترموپلاستیک متصل می شود که شکل خود را تا 90 °C حفظ می کند.به همین دلیل RVV (PVC) به 70 °C و YJV (XLPE) به 90 °C محدود می شود..
- سوال 8: تفاوت بین RVV و RVVP چیست؟RVV سیم انعطاف پذیر دور بدون محافظ است.RVVP یک صفحه نمایش تراش برقی قوطی شده را برای رد تداخل الکترومغناطیسی اضافه می کند.
- س9: چرا قطر نهایی برای همان اندازه اسمی بین تولید کنندگان متفاوت است؟استانداردها حداقل عایق و ضخامت پوشش و عملکرد الکتریکی را تعیین می کنند، اما قطر کلی دقیق نیست.طراحی پرکننده و تحمل پوشش بین گیاهان متفاوت است.0 ارقام در حدود 16.2 میلی متر جمع شده اند بنابراین قطر واقعی اندازه گیری شده باید هنگام اندازه گیری غدد و کلیپ ها استفاده شود.
- س10: کدام آزمایشات پذیرش را در زمان تحویل و قبل از انرژی سازی تأیید می کنند؟در زمان تحویل، گواهی آزمایش کارخانه (مقاومت ≤ 3.08 Ω/km، مقاومت 2.0 kV/5 دقیقه، ابعاد ≈ 16.2 mm) ، قابلیت خواندن ژاکت و یکپارچگی رول را بررسی کنید.یک آزمایش مقاومت عایق را به اضافه 2 تکمیل کنید..0 kV AC / 5 دقیقه مقاومت کنید، سپس قبل از انرژی گذاری هر دو هدایت کننده را به درستی شناسایی کنید.
- س11: چه عمر خدمتی می توان انتظار داشت؟هنگامی که در محدوده دمای و ولتاژ ذکر شده نصب و کار می کنند، کابل های انعطاف پذیر PVC برای زندگی کاری حدود 10-15 سال در شرایط خشک داخلی طراحی شده اند.خم کردن مکرر فراتر از حداقل شعاع 6 × OD، قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش یا کار کردن بالاتر از 70 درجه سانتیگراد این عمر را به طور قابل توجهی کوتاه می کند.